EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. Zaterdag a Juli 53s(e Jaargang. No. 4532. O 4. Co. £M itt!& Alicecca Nioiws- AiraMit- k LuüiivHil Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure. worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer- geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Bureau SCHABEH» Laar; In te re. Teleplioon IVo. 20. Uitgevers t TRAPML&N nrwMmw.-.isatorMsin^sn'uvti-t'VAti- nuiirTBirnniifirrrinnirn- riniri- -rr-n iffi- y—tr~-rnfi-rrr1ir*'-rrrinmin~nrïratrni ■fmimiwHW'aiMK Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 6 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 6 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent. G-roote letters worden naar plaatsruimte berekend. MvwMMM8WMAW0ivKcaMMoxMn3a iRDSSBaMnsaRensara^^ Dit nummer bestaat uit vier bladen I)e dertienjarige dader had zich naar huis en te bed begeven ,doch werd nog den zelfden avond naar het politiebureau vervoerd. De deelneming in de stad is algemeen. De jeugdige misdadiger staal zeer ongun stig aangeschreven en moet reeds een paar malen eer der bij net twisten met een mes hebben gestoken. L. C. SPOORWEGDIEFSTAL. Reeds geruimen tijd werden diefstallen gepleegd uit den laatslcn trein op de lijn Leeuwarden—Zwolle, zon der dat het den wachtmeester der Kon. marechaussee te Leeuwarden mocht gelukken de(n) dader(s) op te sporen. Ook alle maatregelen, door de directie van de S.S. getroffen, konden niet meer licht in deze zaak brengen, dan dat men tot de ontdekking kwam, dat .lusschen Heerenveen en Leeuwarden de diefstal len werden gepleegd. Vóór het vertrek te Heerenveén n.1. werden al de goederenwagens achter den trein bevonden opgeschreven cn dc deuren der wagens ver zegeld, terwijl bij aankomst te Leeuwarden direct werd veijgeleken met den toestand bij vertrek te Heerenveén. Deze maatregelen konden echter niet verhinderen, dat zelfs rijwielen welke te Heerenveen aanwezig waren, te Leeuwarden bleken spoorloos verdwenen te zijn. Nadat nu sedert ongeveer 9 maanden niets meer werd vermist, verdween de vorige week weer een pak, inhoudende 1000 sigaren. Dc conducteur ,die do goederen begeleidde, had het pak bij vertrek te Heerenveen nog gezien, was on derweg niet uit den wagen geweest, cn vermiste bij aankomst alhier toch hot pak, zonder dat hij zulks kon verklaren. Bij een nauwgezet onderzoek bleek het den wacht meester. dat de diefstal te Wirdum was ^gepleegd. Toen werd in deze richting het onderzoek ingesteld, met het gevolg, dat als verdacht van den diefstal van bo vengenoemde sigaren werd aangehouden een 21-jarig jongmensch. Hij was nauwelijks één dag tnuis. Hij had 9 maanden gediend en was met groot verlof ver trokken. De sigaren, welke eigens waren verborgen, wer den in beslag genomen. Na een hardnekkig ontkennen, bekende de dader ten slotte, waarna de wachtmeester hem ter beschikking stelde der justitie. De verdachte werd hierop in het Huis van Bewaring ingesloten. Naar we vernemen, zijn al meer goederen, verdacht, van diefstal uit treinen in beslag genomen, w.o. een rijwiel. „L. Ct." LIJK AANGESPOELD. en verzande wrak als eigendom verklaren, als oor- Te Helder is Vrijdagmiddag aangespoeld het in ver logsbuit. Later, nadat reeds lang de vrede gesloten «n staat van ontbinding verkcerend lijk van Adrianus was, in 1823, stond koning Willem I Nederlands rech- Blom van Vlieland, 10 Juni j.l. vermoedelijk bij het ten op deze schatten af aan den koning van Engeland visschen verdronken en deze aan de „Lloyds". Gedurende de laatst verloo- 1 Het lijk wordt heden naar Vlieland vervoerd om pen eeuw heeft Lloyds met de destijds eenvoudige dui- aldaar begraven te worden. kertoestellen, in een vijftal verschillende tijdstippen EEN KRANIG RUITERSTUKJE. en pogingen, een totaal aan waarden opgehaald van Een ooggetuige meldt uit Amersfoort het volgende 198 gouden en zilveren staven en een 12.000 duka- stoute ruiterstukje: ten, ter waarde te zamen van ruim een millioen gul- Een cavaleriepaard, dat zijn berijder had afgewor den. pen, komt in woesten ren den Ulrechtschen Straatweg Thans wil de maatschappij, die het contract met de af, de stad in. Een politieagent snelt toe om het dier Lloyds heeft, afdoende maatregelen nemen tot geheele te grijpen, doch springt op het kritieke oogenblik te- berging van deze schatten en heeft daartoe aan den rug. Dit ziet een huzaar, hij grijpt het hollend paard Marine-ingenieur M. Lake opgedragen een onder- bij de teugels, blijft aan zijn nek hangen, brengt het water-ophaaltoestel te ontwerpen, een eigenaardig f tot staan en bestijgt doodkalm het hem volkomen schraaptoestel, dat dienen moet om alles wat op den vreemde dier, dat door zijn woesten gang alleen nog bodem der zee ligt bij elkaar te garen en boven maar wat „pezig" was zooals de onverschrokken rui- te kunnen brengen. ter Ipter zeide. Het ingenieurs-vraagstuk behelst verder het weg-Door zijn moedige daad heeft hij waarschijnlijk on- nemen van een hoeveelheid zand van ongeveer 40000 gelukken voorkomen in de vrij drukke straten en ton, dat zich boven en rond het wrak heeft opgehoopt tevens een kranig staaltje vertoond van rijkunst, zoo ook al het zand en mogelijk ook de dekken, uit i BRAND. het wrak te verwijderen. Woensdagmorgen brandde in het gehucht Elsteren Voor dit doel is een plan gemaakt van een breed, i p,jj Well (L.) lot den grond af de boerderij, bewoond weinig diepgaand schip, voorzien van een buis, ge- (joor ([ell beer P. Bus. Het vuur greep zoo snel om deeltelijk door het midden van het schip gaande heen, dat van het huisraad slechts weinig kon en dienende tot het in werking stellen van het toe- i gere(i worden en drie melkkoeien in de vlammen om stel dat het eigenlijke onderwater-werk zal verrich-kwamen. Alles was verzekerd, doch niet hoog. Oorzaak de mailtrein gederailleerd. Men meldt uit Goes De mailtrein die 9.20 van Roosendaal naar Vlisrin- singen vertrekt, is door grove nalatigheid bij het sta tion Goes ontspoord. Het spoorwegongeluk is gebeurd met den D-trein 83, die getrokken wordt door twee machines. Even vóór het station Goes was een lorrie op den weg blij ven staan. Op het laatste oogenblik werd nog een sig naal onveilig gegeven, doch de machinisten konden niet meer stoppen. Na de aanrijding schoof de trein nog door tot voorbij het station. Dc lorrie is onder de eerste locomotief geraakt en daardoor is een der wissels stuk gereden. Dit was de oorzaak der ontspo ring. De tender van de eerste, de geheele tweede loco motief en de goederenwagen vlogen uit het spoor, laatstgenoemde een railbreed. De rails werden ontzet en uit den grond gerukt. De materieele schade is vrij aanzienlijk. Doordat de personenwagens in dc rails bleven, kwam er geen persoonlijke ongelukken voor. De schrik onder de pas sagiers was groot. De personenwagens werden na eenig oponthoud met een uit Vlissingen gekomen locomotief derwaarts ge bracht. De justitie uit Middelburg kwam Donderdagmiddag ter plaatse tot het instellen van een onderzoek. Als schuldige wordt aangewezen de becedigde spoor wegarbeider W„ die het toezicht op de lorrie had. de „lutine". In „Het Nederlandsche Zeewezen" komt een verhaal met afbeelding voor van de nieuwste poging om de schatten uit de „Lutine" op te halen. Zooals over bekend mag geacht worden, is de „Lutine" het Engel- sche oorlogsschip, dat met ongeveer een 15 millioen waarde aan staven goud en specie aan boord, bestemd voor Hamburg, om aan de financieele crisis die daar destijds bestond tegemoet te komen, bij Terschelling gezonken is in den nacht van 9 October 1799. Engeland was toen in oorlog met Frankrijk, en Holland kon, onder Franschen invloed, het gezonken ten. De afmetingen van bet schip zijn: lengte 130 ft., breedte 43 ft., diepte 7% ft. Twee 16 inch, centri fugaal zandpompen en krachtige laadboomen zijn aan boord opgesteld. Twee 12 inch. zandzuigers zijn in verbinding met deze onderwater-pijp en hunne uitein- onbekend. L. L. KUYPERWESTMEIJERLEHMANN FRERES. Het Hdblad ontving het volgende schrijven: „Op de door dr. Kuyper, in zijn benauwdheid, aan den eindigen in het eigenlijke werk-compartiment en de „mannen van het vak" ter beoordeeling gelaten worden gebruikt tot totale zandzuivering van het vraag, of de handelwijze van mr. Tideman niet eene schip inwendig en tot wering van zandophooping, res mali exempli is, kwam gisteren in het lijfblad als op den zeebodem wordt gewerkt. De capaciteit van den grooten man, dat zijn lezers nog altijd der zandzuigers is over de 40.000 tonnen per 24 uur. onkundig laat van wat gebeurd is, een antwoord In aanmerking genomen de plaatselijke gesteldheid en' van zijn trouwen partijganger, den advocaat mr. S. té verwachten weersomstandigheden is alles er op in- de Vries Czn., Volgens dezen laat het geen twijfel, gericht de geheele zaak te kunnen uitvoeren in een dat mr. Tideman de grenzen zijner bevoegdheid heeft paar kalme dagen van het zomerseizoen. overschreden en een ruime opvatting heeft van zijn Van <le geheele inrichting is de onderwatcrpijj> met ambtsgeheim als curator in het faillissement dito' werkkamer het interessantste deel. Deze is ver-j en stellig is, naar mr. De Vries oordeelt, 'wat vaardigd van staalplaat en in hot ruim van hot schip Tideman deed een slecht voorbeeld voor jonge scharnierend bevestigd, 5 ft. diameter en 95 ft. lengte. toren. Waterba 1 lest-compartimenten zijn aan iedere zijde aan- Veroorloof mij hier te wijzen op een misverstand, gebracht en er is een toegangsweg voor de werklui j Het curatorschap van mr. Tideman in het faillisse- als do werkkamer op den zeebodem ligt. Deze laat- ment Van Dieren Bijvoet heeft met de veel besproken ste evenzoo van staalplaat, samengesteld volgens een I onthullingen van mr. Tideman niets te maken. Aan zelfde principe als de duikkamers der onderzeebooten, den redacteur van „Het Volk", die hem interviewde, is ongeveer 8 ft. in doorsnede en door middel van j heeft de heer Tideman zeer duidelijk verteld, hoe kettingen in iedere richting beweegbaar; verder bevin-hij als a d v o c a a t van den nog niet gefailleerden vai den er zich aan observatie-poorten tot onderzoek van j Dieren Bijvoet zich tot diens avontuurlijk nichtje ge- den bodem met zoeklichten. De werking is zoodanig, j wend heeft en hoe hij van deze vrouw, die zich te dat langs vlakken bodem alles weggeschraapt wordt verdedigen had tegen de op haar rustende verdenking mr. cura- en dat. evenals bij baggerwerk, in bepaalde evenwijdige lijnen kan gewerkt worden. Zijn de harkloestellen ge vuld. dan kunnen 2e van uit de werkkamer gelicht, ge draaid en geleegd worden in een bak ,die langs rails, °P zij cn boven op den onderwaterbuis loopen, en al zoo aan boord van liet bergingsvaartuig geleegd en nagezien worden. r., Ook voor dc parelvisschcrij in de wateren van Cevlon cn van onze Oost-Indische bezittingen langs de vlakke zeebodems bij Keij- en Aroelanden en de kusten van Zuid-Nieuw Guinea zoude met zulk een inrichting ui eenige uren meer opgehaald worden aan waaiden dan door honderden duikers op de gewone wijze in zoovele dagen. OM EEN CENT. Donderdagavond omstreeks 9 uur kregen te Ilarlin- gen een paar jongens, welke op het kaatsterrein eeni- go spellen hadden gekaatst, twist om de betaling van een cent, waarbij een veertienjarige knaap in do maag streek gestoken werd met een zakmes. Hoewel hevig bloedende bereikte dc knaap toch nog loopende den geneesheer. Deze achtte overbrenging per brancard haar het ziekéhhuis noodzakelijk. De toestand van den getroffene was Donderdag ernstig. van jegens haar oom gepleegde oplichting of gepleeg- den zwendel, de historie Kuyper-Westmeijer-Lehmann frères vernomen en de bewijsstukken ontvangen heeft. Den lateren curator Tideman is dus niets te verwij ten. Degenen, die thans, uit dépit, omdat zij hun geblameerden leider onmogelijk verdedigen kunnen, op mr. Tideman een blaam wenschen te werpen, zul len mij antwoorden, dat dan toch de advocaat mr. Tideman onbehoorlijk heeft gehandeld. Inderdaad dringt de Roomsche „Residentiebode" reeds aan op maatregelen van disciplinairen aard te gen den Haarlemschen advocaat! Ook hier meen ik te mogen wijzen op een misver stand. De advocaat Tideman was discretie, trouw en steun in den meest loyalen zin schuldig aan niemand anders dan aan zijn cliënt Van Dieren Bij voet. Hij was verplicht, en is dien plicht nagekomen, dien cliënt Verlof te vragen tot het publiek maken van de door juffrouw Westmeijer aan hem geopen baarde kabinetsgeheimen van dr. Kuyper. Van af het oogenblik, dat de heer Van Dieren Bijvoet hem het gevraagde verlof had verleend, was mr. Tideman ge heel vrij In zijn doen en laten. Eigenlijk zou ik zeg gen, dat van af dat oogenblik de heer Tideman aan do openbare zaak verplicht was, de toevallig gedane oi) dekking te publiceeren. Het eenige wat men den heer Tideman verwijten kan, is, dat hij bijna drie jaren met de publicatie heeft gewacht. Zijn vrienden weten echter, dat dit het gevolg is van zijn liieschen schroom, den naar zijne meening voor goed uit de Regeering verdwenen hoogbejaarden Staatsman te grieven, en dat hij dien schroom eerst heeft weten te overwinnen, toen hte hem duidelijk werd, dat dr. Kuy per nog altijd aanspraken wil doen gelden, om het roer van Staat weder in handen te nemen. Toen eerst besefte hij ten volle, dat hij als burger tot spreken verplicht was. Naar mijne meening en naar die van tal van leden van de balie, heeft de heer Tideman gehandeld als een gentleman en bestaat niet de minste aanleiding voor den feilen aanval, dien de redactie van „De Resi dentiebode" zich tegen hem veroorlooft. Ik ben zeer benieuwd of genoemd blad en of vooral „De Standaard" dit verweer aan zijne lezers ongemu- tileerd zal durven meedeelen." H. ,T. BIEDERLACK. HIJ HAD HET VERGETEN. Te Finsterwolde (Gr.) verzuimde de secretaris der vrijz. kiesvereeniging de candidatenlijst voor de ver kiezing van drie raadsleden in te leveren. Twee der candidaten, stonden reeds- op een andere ingeleverde lijst. De candidatuur van den derden can- didaat verviel door dit verzuim. HET SPOOK ONTDEKT. De rust in de hevig geschokte gemoederen te Ech- teld is weergekeerd, nu het spook ontdekt is. Het was een geit, die, door ratten in hare nacht rust gestoord, haar misnoegen daarover uitte op de wijze aan hoorndragende dieren eigen, door namelijk te stooten. HELDER. In de Donderdagavond gehouden Gemeenteraadszit ting werd mededeeling gedaan, dat van den heer J. C. S. Schokking een schrijven was ingekomen, waarin hij als lid van den Raad bedankte daarbij als re den voor zijn ontslag opgevende de verdorvenheid in politieke zeden hier ter plaatse. Op een verzoek van „Helders Belang", vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingen Verkeer, om een subsidie van f 500 ter tegemoetkoming in de kos ten voor de 4-daagsche feesten ter gelegenheid van 't alhier te houden congres van Vreemdelingen Verkeer, einde Augustus, werd met 10 tegen 9 stemmen afwij zend beschikt. Daar zich slechts één sollicitant had aangemeld voor de betrekking van keurmeester van slachtvee en vlecsch (veearts) tegen een salaris van f 1600—2000, werd, omdat het hier gold de inrichting van een ge heel nieuwen dienst besloten een nieuwe oproeping te doen op een verhoogd salaris. Dit salaris werd nu vastgesteld op f 2000 met 4 tweejaarlijksche verhoo gingen van 'f 100 tot een maximum van f 2400. Er werd ook gelezen een schrijven van de afdeeling Helder van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw. waarin deze wijst op het verbod tot uitoefening van particuliere practijk door den te benoemen vee arts. meldende, dat in Koegras een veeverloskundige is gevestigd en verzoekende eene subsidie van f 300 5 f 400 te ontvangen ,wijl anders deze veeverloskun dige de gemeente zal moeten verlaten. De Voorzitter deelt mede, dat dit adres pas heden is ingekomen, waarom wordt geadviseerd het in han den te stellen van B. en Wi. om advies. Eenparig daar toe besloten. Anna I'aulovrnn. Donderdag 1 Juli hield de afdeeling Anna Paulowna van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw eene vergadering in „Veerburg". Bij ontstentenis van den voorzitter, nam de heer Jb. Bakker hel presidium waar en na een kort openingswoord gif hij den secre taris, den heer N. Raap. gelegenheid, zich van zijne opdracht, in eene vorige vergadering aanvaard te kwij ten. Er zou namelijk eene excursie gehouden worden naar Zeeland en spreker had dienaangaande inlichtingen ingewonnen voornamelijk bij den Rijkslandbouwleeraar te Goes. In het kort gaf de heer Raap het volgende jilan aan. Tengevolge der ondervinding, in het vorige jaar opgedaan .stelde hij voor geen 2 maar eene 3 -daagsche reis te ondernemen. Men zou 's avonds met den trein van 41/2 uur van Anna Paulowna vertrekken cn door gaande tot Goes, aldaar IO1/2 uur aankomen. Den vol genden dag kon besteed worden, door een rijtoer om uocs te maken, teneinde boerderijen te bezichtigen, om ten slotte een bezoek te brengen aan den Wilhel- minn-pokliT. Vandaar de reis voortzetten naar „Mid delburg. De omstreken van deze stad zouden evenals die van Goes in behandeling worden genomen en men kon den avond Vlissingen bereiken en daar overnach ten. Den derden dag kon besteed worden, óf door oen bezoek te brengen aan 's-Gravenhagè, teneinde hot con- cours-hippique bij te wonen, óf door te reizen naar Brabant, 0111 daar de heide-ontginiüng met bevloeiïng in oogenschouw te nemen. Voorgaand plan werd de vergadering voorgelegd en in zijn geheel goedgekeurd met dien verstande, dat men geen concours, maar wel de heidc-ontginning zou gaan zien. Ongeveer 15 per sonen wenschten aan deze excursie deel te nemen, terwijl bepaald werd, Woensdag 7 Juli, namiddag^ 41/2 uur te vertrekken, om Zaterdagavond weder te arri- veeren. Dit al zoo aangenomen zijnde, sloot de voor zitter, daar niemand het woord verlangde, de verga dering. Wij wenschen den reizigers mooi weder toe en ge zelligheid als eerste passagier. Anna 1'aulowna. De vrijzinnige kiesvereeniging alhier hield Donder dag. 1 Juli 0©ne vergadering in „Veerburg". Op het convocatie-biljet kwam slechts één punt voor, n.1.„rekening en verantwoording". Het bleek, dat de verkiezing veel geld had gekost, waar er was uitgegeven f 82,06 cn volgens bcgrooting zou ongeveer inkomen f 25. De vereeniging stond dus voor een belangrijk tekort. Maar. geen nood! De aanwezigen openden hunne di verse gcldtasschcn cn in een ommezien was het tekort gebracht van f 57.06 tot ongeveer f 20. Volgen de af wezige leden het voorbeeld van de aanwezige leden, dan is deze put spoedig gedempt. Waar zulk een groot succes is behaald, zal niemand achter willen blijven, een offer te brengen. Do heer C. Tijsen werd als penningmeester voor zijn accuraat beheer bedankt en daar verder niets'te behan delen viel, sloot de waarnemende voorzitter, de heer D. G. Rezelman onder dankzegging voor de opkomst en den royalen financieelen steun de vergadering. A111111 1'aulowiia. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressor- teerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juni 1909 ingelegd f 15269.91 en daaruit terugbetaald f ,7484.99. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 894. ANNA PAULOWNA. De eerste veiling .uitgaande van de tuinbouwveireeni- ging Anna Paulowna, op Dinsdag 29 Juni gehouden was een waar succes. Werd ten vorige jare oj» de eer ste veiling f 10 ontvangen, thans bedroeg de verkoop f 120.. 1 Het aantal kooplieden van buiten neemt meer cn meer toe en geen wonder de .producten ter markt gebracht, bloémkool, wortelen, aardappelen, sla, peu len, aardbeziën, enz., trekken door hunne deugd. Jam mer ,dat die prijzen niet hoog waren, doch dit wil men op een eerste veiling wel meer zien. Later verbetert dit wel. Men kan in allen gevalle tevreden zijn over den vooruitgang der markt. Wicringcn. Voor rekening van 16 leden onzer onderafdeeling der V. P. N. werden in de afgeloopen week ep de Awster- damsche eierenveiling gemarkt 2558 eieren, waarvoor de verkregen prijzen zeer goed waren en varieerden van f 3.25 tot en met f 4.25 per 100 stuks. Wieringen. Door het gemeentebestuur alhier zijn 264 concenten afgegeven tot het maaien van zeegras op de door de gemeente van het Rijk in pacht hebbende Wierwaarden, gelegen in de Zuiderzee, terwijl op Texel ook voor reke ning dezer gemeente nog 37 concenten zijn uitgereikt, te zamen dus 301 conceeten. Winkel. De heer C. van de Hulst, Brigadier der Rijksveldwacht alhier, heeft het voornemen om in den loop van dit jaar ontslag aan te vragen. Een kerkorgel. Het kerkbestuur der Ned. Herv. gemeente te St. Pan- cras heeft een kerkorgel aangekocht, hetwelk dezer dagen per spoor te Broek op Langendijk is aangekomen. Men jS thans bezig het in het kerkgebouw te plaatsen. Vrouwenkiesrecht in de kerk. In de classicale vergadering van Haarlem waren ver tegenwoordigd 33 predikanten en 38 ouderlingen. Geruimen tijd hield de vergadering zich bezig met het voorstel van ds. A. Snethlage en andere predikanten om te komen tot het kiesrecht der vrouw in de kerk. Negen predikanten van verschillende richting voerden het woord. Zes betoonden zich verdedigers van de strekking van het voorstel. Ter vergadering werd het volgende briefje voorgelezen Aan het Classicaal Bestuur der Ned. Herv. Gem. te Haarlem. WelEd. Heeren. Het zou toch zeker oliedom zijn het voorstel van ds. A. Snethlage te Heemskerk, predikant in die gemeente aldaar, te steunen. Laten de vrouwen kous en andere lijfgoederen ver stellen, in haar hüish. bezig zijn, maar kiesrecht en stemrecht aan de mannen overlaten. Eerst in de kerk, dan zeker voor den Gemeenteraad, later le en 2e Kamer, jawel hoerenonder de pantoffel gaan jelui, dat is zeker. Een aantal bejaarde dames. 12 Juni uit Haarlem. Ondanks dit advies hetwelk leidde tot het verzoek aan d<n scriba der classicale vergadering om voortaan naamlooze stukken ter zijde te leggen weid het voor stel met belangrijke meerderheid aangenomen. (Nws.) Bnrgemeester IInrcnkarspel. Benoemd tot Burgemeester van Harenkarspel de heer J. Burger Jz. (Reeds por bulletin gemeld in de gemeente Haren karspel). Voorzitter Paarden-Stamboek. In de Bestuursvergadering te Amsterdam is tot voor zitter van de afdeeling Noord-Holland van het Nederl. Paardenstamboek verkozen do heer K. Breebaart Jz. te Winkel. Nieuwe Xiedorp. Naar we vernemen zullen a.s. winter het Land- en Tuinbouwonderwijs hier niet weor, zooals vroeger op een plaats worden gegeven. De lessen in Landbouw worden verplaatst naar Moerbeek, terwijl die voor Tuin bouw in de kom van hot dorp blijven. Er komen dus 2 cursussen. In brand. Te Maassluis is een zeventienjarig meisje B. Gerdes, thuisgekomen zijnde van de boetschuur, mot hare klebren aan een brandend petroleumtoestol gehaakt, waardoor dit omviel. In een oogenblik stond het meisjo in een vlammenzee. En hoewel dadelijk hulp verleend werd, was zij reeds geheel met brandwonden overdekt. Het meisje is aan de gevolgen bezweken. Kamerverkiezing te Ilarlingen. De Min. van Binnenl. Zaken heeft, daar de heer dr. J. Th. de Visser de benoeming tot lid van de Tweede Kamer voor bet kiesdistrict Harlingen niet heeft aan genomen, zoodat in dat kiesdistrict eene verkiezing voor een lid van die Kamer moet plaats hebben, be paald, dat die verkiezing zal plaats hebben op Dinsdag 13 Juli, de stemming, zoo noodig, op Vrijdag 23 Juli en de herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 3 Aug. (St. Ct.)' Mr. de Meester. Van zeer betrouwbaie zijde vernemen w{j, zoo her balen vele bladen, dat mr. De Meestor ten stelligste voor Den Helder zal zitting nemen. Mededeeling hier- ven zal geschieden, zoodra hij hersteld zal zijn. Sint Maarten. Aan het hulppostkantoor alhier werden gedurende de maand Juni behandeld 49 inlagen voor de Rijkspost spaarbank tot een bedrag van f 1186.70. Terugbetaald werd in 12 aanvragen f 1168.75. Slaapmiddel. „Heb je mijn raad opgevolgd tegen slapeloosheid en ben je gaan liggen tollen, zoodra je in je bed bent gestapt „Ja, ik heb geteld tot 29000." „En toen ben je dan toch vast ingeslapen?" „Nee, want toen was 'tjuist tijd om op te staan."

Schager Courant | 1909 | | pagina 1