Brandverzekering Harmoniefeest. Een bakkersleerling WEILAND een net Meisje, Trapman Co., Lokaal „Den Burg Melkknechten. Sweepolene u Een Huishoudster ïeerp- si Kiilcrtliilin 25 Juli a.s. niet meer ^ZIJPE. De loten zijn er. 50 cent per stuk. Muziekfeest m HIT M, Phonograaf, Schoenhandel L. v. Rijswijk. c L Tl 1. SCH1 IALZ - Laa gziji le, Sc lage n. 1 Vlaj <azijn van Heeren- en Jonieleeren-Costnnies. Hoeden en Petten, R. DE MOEL, „DE POSTHOORN". Trekt II September. Nagekomen berichten. op BeurspeEis. ADVERTENTIÊN. N, ZilltpllGD Ondergeteekende verzekert op beurs- Dankbetuiging. L. F. Th. Koelman, in Assurantën, Winkel. De Terdiekeip* kermis zal ïnplaats van 18 Juli, gehouden worden op P. de Boer. pas begonnen Te koop Entrée vrij. Joh. de Beurs. Het Bestuur der Land- en Tuinbouw-Vereeniging Lutjewinkel-Weere maakt bekend, dat, we gens den geringen aan voer van producten, zal worden gemarkt. Het Bestuur. I voor 5 gulden. Trekt 15 September. te S^bageri. Zoodag 18 Juli 1909, FLINK ORKEST, G. PLEVIER. 50 cent per stuk. 11 voor 5 gulden. A. v. Twuijver. Schagen. 4 of 5 Melkknechten, Woonhuis, Dames-, Heerenen Kinder-Schoenwcrk. HoedenPetten en Barets. Laagzijde B 86, Schagen. wordt gebruikt om totaal stofvrij te vegeu! Schagen, Hoogzijde 7. huldiging. Een pauze van ruim een uur volgde, waarna de ver gadering tegen 2 uur werd voortgezet, waarvan het verslag in ons volgend nommer. GEMEENTERAADSVERKIEZING ZUID-SCHAP. WOUDE. Aantal kiezers 320. Uitgebracht 236 stemmen. Van onwaarde 3. Volstrekte meerderheid 117. S. de Boer Kz. 174 stemmen, Jb. Greidanus (aftr.) 88. E. Vlug (aftr.) 94. Gekozen de heer S. de Boer Kz. Herstemming tusschen de heeren Greidanus en Vlug. A LGEM EENE HANDELS VOO] l\VA ARDEN. Maandag vergaderden in Krasnapolsky te Amster dam verschillende Coöperatieve vereenigingen tot aan koop van veevoeder enz., om te beraadslagen over hare aansluiting bij de Algemeene Handelsvoorwaarden en het vaststellen van de reglementen daarvoor. Zoowel het reglement als het reglement van arbitrage werden met een paar kleine wijzigingen goedgekeurd. Het bestuur werd gekozen en daarin werden opgenomen: de Coöp. Vereeniging te Hoorn, vertegenwoordiger de heer Huygens, le Coöp. Vereeniging te Schagen, ver tegenwoordiger de heer C. Kooij, Coöp. Vereeniging te Alkmaar, vertegenwoordiger de heer D. Govers, verder de heeren J. Krusemann en N. Dekker te Spier dijk, voorzitter van den Boerenbond. GUNSTIGE FOKKERIJ. De heer K. Breebaart Jz. te Winkel mag bogen op een paar zeer gunstige resultaten zijner paardenfok kerij. Een merrie van hem afkomstig kreeg op de tentoonstelling te 's-Gravenhage dezer dagen gehou den, in de rubriek fokmerriën den len prijs, een brui ne ruin van hem den 2en prijs in de-rubriek Han delspaarden groote maat. GEWELDPLEGING MET BRAAK. In den nacht van Zondag op Maandag jl. werd een alleenwonend man aan de Stolpen, Sneekes ge naamd, gewekt met het verzoek even hulp te willen verleenen, aangezien er een paard en rijtuig te wa ter was geraakt. De man, geen kwaad vermoedeud, deed open, waarop drie kerels naar binnen drongen, twee ervan den man aanpakten, hem naar buiten sleepten en zeer zwaar mishandelden. De derde maakte van de gelegenheid gebruik binnenshuis zijn slag te slaan en zich van 45 gulden meester te maken. Hierna maakte het drietal zich uit de voe ten, Sneekes in deerniswekkenden toestand achter latende. Geneeskundige hulp moest ingeroepen wor den. De zaak is in handen der politie. Oudkarspel. De jongejuffrouw A. Kroon A.Cd. alhier, is geslaagd voor het toelatingsexamen der Hoogere Burgerschool te Alkmaar. Oudkarspcl. Uitslag van de op Maandag 12 Juli des namiddags 3 uur, ten lokale van den heer Bückmann gehouden herbesteding van het amoveeren van een bestaand en het bouwen van een nieuw woon- en winkelhuis voor den heer W. Möller te Oudkarspel, onder toezicht van den heer A. Vis, bouwkundige aldaar. Begrooting f 6277.621/?.- Ingeschreven werd voor timmerwerk Gebr. Boekei, 't Veld, f2975. Gebr, Nap, Oudkarspel, f3394. P de Vries, Kalverdyk, f3200. J. v. d. Plas, Broek op Lan- gendyk, f3295. L. v. Ryswyfe, Z.-Scharwoude f3280.48. J. Klinkert, Oudkarspel, f3595. C. Roos, Oudkarspel, f3300. Jb. Zyp, Zuid-Scharwoude, f3624. Metselwerk D. Gelder, Oudkarspel f 2939. P. Doorn, St. Maartens brug f 2780. Jb. Tromp, Oudkarspel f 2770. Jb. Zijp, Zuid-Scharwoude f 2900. Timmer- en Metselwerk P. de Vries, Kalverdyk f 5989 Schilderwerk H. B. Helleman, Oude Niedorp f 925. A. Pelt, Oud karspel f 833. P. Lek, Oudkarspel f813. K. R. Koppen Oudkarspel f 698. Jb. Zijp, Zuid-Scharwoude f 850. I. Zijp, Noord-Scharwoude f 823 In AIcisss M. Versteeg, Heilo f 6294. C. Bol, Alkmaar f 6600. J, v. d. Plas, Broek op Langendyk f 6247. G. Beek, Alkmaar f 6378. J. Zyp, Zuid-Scharwoude f 7399.50. Het werk is aan den laagsten inschrijver, den heer J. v. Plas te Broek op Langendijk, gegund. „Hercules" en „Ilygiéa", Oudkarspel. Zondag 11 Juli had de derde openlucht-uitvoering plaats door bovengenoemde gymnastiek-vereenigingen, opgeluisterd door de harmonie-vereeniging „Excelsior" te Noord-Scharwoude. Omstreeks 2 uur werd de optocht gehouden vanaf het oefeningslokaal naar het terrein van uitvoering bij de Ned. Herv. Kerk te Noord Scharwoudo. Daarna werd met bet programma begonnen, door „Hercules" en haro adspiranten, in verschillende afdee- lingen. Ook „Hygiéa" met meisjes-afdoeling gaf een nummer vrije-oefeningen. Hierna volgde het algemeen springnummer. Het polsstokspringen vooral trok de aandacht. De hoogste sprong werd gemaakt door den heer G. van Dort (2.85 M.). Het slot der uitvoering werd gevormd door een groep aan ladder, 2 bruggen en 2 paarden, waaraan door alle leden werd deelgenomen.. Omstreeks haif vijf was de uitvoering afgeloopen. Zy werd, in aanmerking genomen de omstandigheid, dat het weêr veel te wenschen overliet, door een vry talrijk publiek (ongeveer 350 personen) bijgewoond. RAAD ZIJPE. Vergadering van den Raad der gemeente Zijpe, op heden Dinsdag 13 Juli 1909 des morgens ten 10 uur. Aanwezig alle leden Voorzitter de heer G. C. Hulst, burgemeester. Na opening der vergadering volgt lezing en goed keuring der notulen. Voorzitter deelt mede, dat de zaak met den aanne mer van het raadhuis, den heer Groen, is afgehandeld Deze heeft geaccepteerd wat B. en W. hem hadden aangeboden. De gemeenterekening wordt nu aangeboden. Tot commissie belast met het nazien dezer rekening worden benoemd de heeren Groot, De Wit en Kater. Deze rekening sloot in ontvangst op f 53072.56, uit gaaf f 49067.22, dus met een batig saldo van 4005.27 'gulden. Is ingekomen van de vereeniging die zich ten doel fctelt op te richten en in stand te houden een Militair Tehuis in Den Helder, het verzoek om subsidie. B. enW zoo zegt voorzitter, het groote nut inzien de van een dergelijke instelling, vooral omdat de lote- lingen uit de Zijpe moetende dienen, Helder veelal als garnizoensplaats krijgen, willen gaarne een bijdrage geven en stellen voor f 20 te geven. De heer Mann, in het breede het nut eener derge lijke instelling betoogend, acht f 20 te laag en stelt voor f 100 per jaar te geven. Spr. doet dat mede naar aanleiding, dat zooeven is gebleken dat de financiëele toestand der gemeente zeer gunstig is. Voorzitter wijst er op, hoe tegenover dit voordeelig, saldo van f 4000 een geldleening van f 7500 staat, ook zullen nog suppl. begrootingen voor wat voor het raadhuis noodig was volgen. De heer Mann noemt de financiëele positie der ge meente eenig. Zij heeft geen schulden, wat voor tram etc. is bijgedragen, loopt over vele jaren, zoodat ook de nazaten daarvoor zullen moeten betalen en durft dus met het oog op den finauciëelen toestand een flinke bijdrage voorstellen. De heer Nieuwland acht f 20 voldoende. Het aantal jongens dat naar den Helder gaat is 6 7, en dan acht hij het genoemde bedrag voldoende. De heer Kater noemt f 100 dit le jaar ën ver volgens f 20 zoo noodig. De heer Francis noemt de zaak nieuw en wil eens afwachten wat nut ze afwerpt. Blijkt dit goed, dan kan later meer gegeven worden. De heer Groot spreekt zich uit voor het voorstel- Kai.er. De heer Kreijger daarentegen voor f 20. Als alle gemeenten een bedrag gaven van f 100, zou misschien wel een bedrag van f 10.000 kunnen bijeen gebracht worden. De heer Kater meende dat men misschien dan voor altijd geholpen was. De heer Mann trekt zijn voorstel in zich aansluitend bij de heeren Kater en Groot. Dit voorstel wordt nu aangenomen. Tegen de heeren Kreijger, Francis en Nieuwland. Met 1 Januari a.s. eindigt de termijn waarop de ge meente vrijstelling had van het geven van onderwijs in de vrije- en orde-oefeningen. Ged. Staten maakten op dit feit attent en deelden er tevens bij mede, dat geen vrijstelling meer werd verleend of alleen om zeer gewichtige redenen. Voorzitter deelt mede, dat dit onderwijs niet in de open lucht kan gegeven worden, dus dat bij elke school een lokaal voor dit onderwijs zou moeten worden bij gebouwd. Te Schagerbrug zou daarvoor een lokaal zijn. Dit alles zou ontzettend veel geld aan de gemeente kos ten en daarom zouden B. en W. willen probeeren toch ontheffing te krijgen. De heer Mann, lettende op het feit, dat Ged. Sta ten de gemeentebesturen de pen op den neus zetten, ingevolge de bepalingen van de wet, zou Ged. Staten willen verzoeken langzamerhand de lokalen die noodif zijn te bouwen. Niet voor alle scholen in éen jaar, maar daar bijv. een 5-tal jaren over te doen. Mis schien dat Ged. St. met dit voorstel willen meegaan, terwijl zij geheele ontheffing beslist zullen weigeren. Algemeen is men er evenwel voor eerst geheele ontheffing te vragen, baat dat niet, dan volgens het idee van den heer Mann te handelen. Met algemeene stemmen is de raad er voor het geld en waarden der gemeente bij den gemeente-ont vanger in de brandkast voor inbraak en brand te ver zekeren en wel bij den heer Bultman te Purmerend. De verzekeringssom zal bedragen f 5000, wat aan premie vordert f 5 per jaar. De laatste kasverificatie wees in kas aan een som van f 5018.32. Alles was in orde. Nadat voorzitter nog had meegedeeld, dat de aftre dende raadsleden bij enkele candidaatstelling herkozen waren, en de rondvraag niets oplevert, volgt de slui ting. HONDENVERSTAND. De „Ned .Hondensport" meldt: Drie kilometer van Bishop-Stortford in Engeland ligt een eenzame hoeve, wier pachter er op gesteld is op de hoogte te blijven met de politiek van den dag. Eiken morgen ver trekt de hond op denzelfden tijd van de hoeve, gaat over weiden en akkers, en zet zich neer aan den spoorweg. Als de trein passeert, werpt de conduc teur den hond de courant toe, zorgvuldig opgerold en met een touwtje omwonden en het verstandige dier keert met de courant naar de hoeve terug. Het feit is absoluut geloofwaardig en dagelijks kunnen de reizigers van den morgentrein dit aardi ge tooneeltje zien. De boer heeft twee jaar noodig gehad om zijn hond hiervoor te dresseeren. BRUTALE DIEFSTAL. Aan een der postkantoren te Weenen is een bru tale diefstal gepleegd. Terwijl een beambte bezig was een bedrag van 119000 kronen ter verzending ge reed te maken, werd hij per telefoon opgeroepen en van die gelegenheid maakte een bij het loket staand persoon gebruik om het geld weg te nemen en zich daarmee uit de voeten te maken. Men meent met een georganiseerde bende te doen te hebben, die het geheele plan beraamd heeft. Ongeluk met een vliegmachine MOURMELEN, 11 Juli. De groote vliegmachinebestuur der Demanest deed met zy'n vliegmachine een val van een hoogte van 30 M. By het draaien was het toestel gebroken. Demanest is gezond en wel, Ooverstroomingcn in Belgie. Uit België komen berichten over groote overstoomin- gen in het Walenland. De rivieren de Lhomme, de Wamme en de Lesse z(jn buiten hare oevers getreden ;al het hooi op de weilanden is bedroven en vele boerderijen zy'n beschadigd. Chénce, Chêvremont, Chaudfontaine en Trooz staan onder waterDe afsluitingen op de Maas tusschen Hestiire en Vise heeft men moeten openen de stroo ming op de rivier is geweldig. Ook by Esneux staan de velden blank, tertvyl te Verviers de kelders onderliepen De waterval van de Gileppe biedt eengrootsch schouw spel. I PER TELEGRAAF. Formerend, 13 Juli 1909. 168 stapels Kleine Kaas f 28.—. 2044 K.G. Boter fl.20 a f 1.30. 592 Runderen, waaronder 324 Vette, en 43 Stieren. Vette mtg., 60 a 76 ct. per K.G. Geldekoeien mtg., f 120.a f 180.Melkkoeien mtg. f 140.a f 280.— 36 Paarden f 60.— a f 300,— 243 Vette Kal veren 60 a 80 ct. per K.G. 276 Nuchtere Kalveren f 12 a 26—, mtg. 227 Vette Varkens, vlug, 51 a 55 i ct. per K.G. 19 Magere Varkens f 16.— a 25.—, mtg. 165 Biggen f7.a f 12.mtg. 2008 Schapen en Lamm. vette, mtg., f 20.— a f 26Lammeren f 6 a f 12, mtg. Kipeieren f3.50 a f 4.—Eendeieren f3.80 per 100 stuks Amsterdam, 12 Juli 19C9. Ter Veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 238 vette Koeien le qual. f 0.72 a 0.76, 2e qual. f0.66 a 0.70, 3e qual. f0.58 a 0.64, 135 Melk- en Kalfkoeien f 130 a 280.— per stuk, 94 nuchtere Kalveren f 8.— a f 15.19 Schapen f20.a f25.439 vette Varkens Hollandsche le qual. 51 a 53 ct., idem 2e en 3e qual. 49 a 50 ct., Overzeesche en Geldersche le qual. 51 a 53 ct., idem 2e en 3e qual. 48 a 49 ct. per K.G. Lammeren f 0.— a f per stuk. Op den 8sten Juli overleed, ten huize van den Heer Jb. WAIBOER Dz. te Wieringerwaard, onze lieve Zuster Wed. D. WAIBOER, woonhuizen van steen met pannen, in den ouderdom van ruim 80 jaar. waarin geen bedrijf, a f 1. Mevr. ALBERT SLOOS-Zutpben. I idem, waarin meerdere gezinnen, a ALBERT SLOOS. f 1.50, Winkel, 9 Juli 1909. Ondergeteekenden betuigen hun har- telijken dank,inzonderheid aan denWeled. Zeergel. Heer ALDERSHOFF, voor de uitstekende hulp, ons tijdens de ziekte aan ons geliefd zoontje bewezen, verder aan de BUREN voor den bijstand, ons steeds welwillend betoond en ten slotte aan den WelEerwaarden heer CREUTZ- BERG, voor de troostvolle worden, tot ons gesproken. C. KUIKEN en Echtgenoote. Anna Paulowna, Juli 1909. woonhuizen van steen en hout met pannen, geen bedrijf, a f2. boerderijen, naar gelang van den bouw- aard, f3.a f4.alles per duizend gulden verzekerd bedrag. Bij brand wordt het bedrag ten volle uitbetaald, zonder dat herbouw verlangd wordt en dus zonder eenige korting. Des Donderdags van 10 tot 12 uur, bij den Heer J. VADER te Schagen. Aanbevelend, gevraagd, niet beneden 15jaar, met 1 Augustus a.s., bij D. Oden, Wieringen. De Prins der -Geïllustreerde Bladen Door het verbindend worden der Wie bij gelegenheid van het Har- eenige uitdeelingslijst is het faillissement moniefeest op 18 Juli een mooi en van SIMON KOSSEN, vroeger te Bar- j rustig kijkje op de illuminatie en de singerhorn, thans te St. Pancras, ge-verlichte groepen van „Lycurgus" wil eindigd. hebben en tevens van de concerten op het marktplein wil profiteeren kome tijdig op de bovenzaal van Aanbevelend, De Curator, ME. D. SLUIS, Alkmaar, 12 Juli 1909. ang do voorraad hot toelaat aan de zuid-zijde van de Mient.gem. Oude Niedorp, Sectie A, Nommers 697 en 55. Te zamen groot 1 H.A. 81 A. 30 c.A. Zeer geschikt voor koolbouw etc. In huur tot 25 December 1909 bij den Heer A. van der Oord Kz. Br. fr. lett G, bur. v. d. bl. GEVRAAGD niet beneden 16 jaar, ook geschikt voor winkelbediening. Te bevragen onder lett. K, Bureau „Schager Courant". ABONNEMENTEN bestelle men bij Boekhandel Schagen. Aanbevelend, Zooh A' YAN TWUUVER, - SCHAGEN. Obdam? Ten spoedigste gevraagd voor Noord-Amerika loon f75.— per maand, boven kost en inwoning, door J. R. MOOIJBOER te TE KOOP: zoo goed als nieuw met 22 nummers. Br. fr. onder lett. F., bureau van dit blad. TE HUUR een nieuw gebouwd gelegen in de Hoep. Te bevragen bij den eigenaar P. BOON, Marktplaats, Schagen. GEVRAAGD RUIME KEUZE Lage, doch vaste prijzen. Nette modellen en goede pasvorm. Tevens een groote sorteering Nieuwste Modellen. Maat- en Reparatlewerk wordt binnen den kortst mogciyken tjjd afgeleverd. SWEEPOLENE zuigt het stof op gedurende het vegen en is een behoud voor Tapijten, Linoleums en houten vloeren. Muskieten, Motten en andere Insecten worden verdreven. Ontsmet, daar hiervoor speciaalgeprepareerd. SWEEPOLENE beantwoordt aan de strengste gezondheids-eischen en voorziet in gewone huizen, maar voorzeker in alle lokalen waar veel personen-verkeer is in eene noodwendige behoefce. Verkrijgbaar in doozen van 30 en 60 cents. In 25 K.G. zakken f 3.25 en in 50 K.G. zakken f 6.bij bij A. JIMMINK, Walingsweg, Wierin- gerwaard. gevraagd Om terstond in dienst te treden, bij een alleenwonend burgerman, P.G., leeftijd 40 i 50 jaar. Adres: J. BROUWER, Fnidsen 115J te Alkmaar. Ruime keuze in uitsluitend EIGENGEMAAKTE ONTVANGEN een groote sorteering in alle soorten. Mooie Dessins. Aanbevelend,

Schager Courant | 1909 | | pagina 3