m Marktberichten. I N G E O N D E N. Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Wieringerwaard. De hoer J. Kooij alhier is benoemd tol onderwij zer te Buiksloot. Oudesluis. Naar wij vernemen is aan Grietje Kater alhier we derom verlof in het café aan de Spoorweghalte door Gedeputeerde Staten geweigerd, op grond dat zij tus schenpersoon wordt geacht van haar vader S. Kater, wien het verlof in het café is ontnomen. Wij willen den lezers voor de curiositeit eens la ten zien, wat al niet is gedaan om verlof te verkrij- gen. i I1 Toen door B. en W;. van Zijpe aan Kater het ver lof is ontnomen in het laatst van het vorige jaar, om dat hij twee malen werd veroordeeld wegens tappen van sterken drank zonder vergunning, werd door de zen een verzoek gericht aan Gedeputeerde Staten, om hem het ontnomen verlof terug te geven. Tegelijk werd met dit verzoek oen adres van adhaesie gezonden aan Ged. Staten, onderteekend door de voornaamste in gezetenen uit Wieringerwaard. Hierop werd natuurlijk door Ged. Staten afwijzend beschikt. Vervolgens richt te Kater's oudste dochter een verzoek om verlof in het café van haar vader, tot B. en W. van Zijpe waar op afwijzend werd beschikt omdat zij tusschenpersoon is van haar vader, die volgens de drankwet in den eersten tijd geen verlof of vergunning tot drankver koop kan krijgen. Van deze beschikking ging adressante in beroep hij Ged. 'Staten van N.-IIolkuid, doch kreeg eveneens eene afwijzende beschikking, op grond van te zijn tusschen persoon. Om nu dat tusschenpersoon te zijn, dat voor verlof in den weg staat, op te heffen, ging Kater met zijne vrouw eene kamer van een .buurvrouw betrekken, nam eenig huisraad mede en liet zijne drie kinderen in hét voormalige café achter. Deze kinderen zouden nu de geheele zaak, waaraan ook vrachtrijderij en stalling is verbonden, voor eigen risico aanvaarden. Men dacht, nu is het woord tusschenpersoon de wereld uit. Er werd wederom door do oudste dochter Grietje Kater, aan B. en W. verlof gevraagd, doch B. en W. wa ren van oordeel dat adressante nog wel degelijk tus schenpersoon haars vaders was, tenminste ze weiger den haar op dezen grond het gevraagde verlof. Van deze weigering ging zij nogmaals in hooger be roep bij Ged. Staten, met het resultaat als hoven ver meld. Wij zijn nieuwsgierig te vernemen, wat er nu verder voor het verlof bij de halte te Oudesluis, zal wor den gedaan. STAKENDE ZETTERS. Tot op eergisteren zijn te Oss de belastingbiljetten voor de personeele belasting nog niet bezorgd of uil- gereikt. Moest andere jaren de helft reeds betaald zijn of worden, thans schijnt het kohier nog niet eens vastgesteld, fiets geheel nieuws op het gebied van „sta ken" speelde zich dan ook in verband hiermede nog kort geleden af. Toen n.1. de inspecteur der belastin gen, in vergadering met het college van zetters aldaar, vilde overgaan tot de vaststelling van liet kohier der personeele belasting, merkte een der heeren zettérs, mede namens de anderen, op. dat hij zich niet ver antwoord zou achten, indien hij medewerkte aan de totstandkoming van dit kohier, aangezien de schatting der peroeelen, naar zijn oordeel ongemotiveerd, door drie in plaats van door twee personen had plaats ge had, en deze dus onwettig geschied was. Zij weigerden om deze reden hunne medewerking en verlieten de vergaderzaal. Men is hier zeer benieuwd, hoe dit zaakje zal afloopen en of de vaststelling toch. buiten het col lege van zetters om, zal geschieden. Is dit laatste liet geval, dan zullen verschillende personen weigeren de belasting te betalen en hiertegen protesteeren. KERMIS ANNA PAULOWNA. Zoo langzamerhand begint alles voor de aanstaan de kermis gereed te komen. Nabij de secretarie is verrezen de groote sehouwburgtent, directie A. Wijl- lacker en op het terrein van den heer De Vries, die van de firma Bakker. Beide gezelschappen mochten zich vorige jaren in een druk bezoek verheugen. In „Veerburg" treedt Dinsdag op de Nieuwe Nederland- sche tooneelvereeniging, directie B. Belmonte van Amsterdam, terwijl voor de eerste maal hier aan wezig is het Grand Théater variété en operette-gezel schap, directie Boesnac Prères van Rotterdam. Ach ter het lokaal van den heer G. Volder is weder de Zeeuwsehe Stoomcaroussel van de Wed. J. Schild- meijer geplaatst, en mede is aanwezig de Caroussel van den heer H. Benner. Op zijne oude plaats staat weder de Amerikaansche Luchtschommel van J. Dirks waarvan het nieuwe orkestorgel moet uitmunten. De Kinematograaf van den heer N. H. Schinkel, waarvan de tent aanmerkelijk is vergroot, is weder nabij liet postkantoor geplaatst. Suikerwerken zijn te verkrijgen in de kramen van de heeren Mul, Blanket, Meijer en Tholer en de wed. A. P. Cohen erf Mul, terwijl voor de noodige wafelen, oliebollen enz. zal worden ge zorgd door de heeren Florijn, de Jager en Logger. Wie zich in eene schiet- of werptent wil amuseeren, kan terecht bij de heeren Schuurman en Belet en natuurlijk ontbreken niet slagmachine en palingkraam Wanneer het weder gunstig mag zijn, belooft de ker mis druk te zullen worden. het evenwicht en vielen in de Rijnhaven. B. d. K. werd spoedig door zijn kameraden gered, maar 15. h. verdween in do diepte. Eenigen tijd later werd hij door schipper A. B. met een dreg opgehaald. Ie ver geefs heeft men getracht de levensgeesten op te wek ken, een ter hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. Het lijk is naai de woning in de Cronjéstraat overgebracht. TIMMERLI EDEN VEREEN JGI NO. De Vereeniging van Timmerlicdenpalroons, waarvan Wieringen. Dinsdag jl. vierden de kinderen der laagste klassen van de school te Westerland hun jaarlijksch school feest. Ofschoon het feest om half twee zou aanvan gen, waren reeds om 1 uur vele kinderen met hun vlaggetjes bij school. Om half twee ging men dan ook vroolijk en opgeruimd in de net-versierde school, waar de uitgestalde prijzen der tombola reeds menig begeerlijken blik kregen. Spoedig kwamen er nu chocolade en krentenbrood voor den dag en tijdens het zingen van eenige liedjes verschenen de rijtuigen, waarmee een ritje over Wes terland zou worden gemaakt. Dat was naar den zin der jongelui en vroolijk zingende ging het door Westerland. Een woord van dank komt aan de hee ren voerlui toe, die ook nu weer geheel belangeloos veel bijdroegen om het genot van dit kinderfeest te verhoogen. Weer in school gekomen, werd er nogmaals ruim getrakteerd en daarna trok men naar buiten, om zich onderling te meten in vlugheid en behendigheid. Intusschen hadden vele ouders blijken van belang stelling gegeven door hunne tegenwoordigheid op dit kinderfeest. En of ze zich weerden, de kleinen! Menige harte lijke lach en kluchtige uitroep werd gehoord bij het zien van de vlugheid en rapheid der kinderen. Vooral de stoelendans, het zakloopen en een wedstrijd met hindernissen vonden veel bijval. Na afloop der wedstrijden trok men weer in school, waar chocolade en koek reeds wachtten. Hier hield het Hoofd der School een toepasselijke toespraak tot ouders en kinderen en bracht een woord van dank uit aan den heer P. Asjes Pz. voor zijn onvermoeide hulp, aan de ingezetenen van Westerland voor hunne ruime gaven, waardoor ieder jaar zoo goed feest kan worden gehouden, ais ook aan de dames, die zich telken jare zoo bereidwillig belasten met de bediening en verder aan allen, die tot het welslagen van het feest het hunne hebben bijgedra gen. Ook dit jaar is het feest weder uitstekend geslaagd en kon de heer Pool weder met genoegen hierop te rugzien. We hopen dan ook dat de kinderen nog lang onder leiding van het sympathieke hoofd der school dit feest mogen vieren. VERDRONKEN. Donderdagavond omstreeks half twaalf was men be zig met het lossen van rollen papierhout uit het aait PaA' "J Rijnhaven te Rotterdam' liggende stoom- pat1^r schi^Ci A.1;BgS lië8endcn lkhkl' Trans- wij voor enkele dagen spraken, is thans ten huize van den heer II. Moerbeek aan de Kreil opgericht. Een twntiigtal bazen gaven door hunne tegenwoordigheid, van belangstelling blijk, liet 'bestuur van de nieuwe corporatie werd samengesteld uit de heeren A. Droog te Kolhorn, M. .1. Hendriksc ie Schagen, D. Brug man te Winkel, C. de Graaf te Moerbeek en K. Beek te Darsingerhorn. Deze heeren sullen een reglement ontwerpen, dat in eene volgende bijeenkomst zal wor den besproken en vastgesteld. CALLANTSOOG Naar men ons meedeelde, zal dc Minister van W a- terstaat, do heer Rcgout, hoogstwaarschijnlijk de vol gende week, de zocwerken hij' Callantsoog bezoeken. EEN GAPPERIJ-GESCHIEDENIS. Een eigenaardige geschiedenis vertelt hel U. D. in de huurt van den Vossegatschen dijk te Utrecht woont een huisgezin, man., vrouw en kinderen. Ach ter in het tuintje resideeren konijnen, voor welke da gelijks gras noddig is. Papa weet dat moeder niet van stelen houdt, npg veel minder van strobpen en hij durft dus niet iederen dag thuis te komen met een voorraad gras,, dewelke gegapt is op buürman's terrein,, Hij vindt een oplossing: vertelt op een keer., dat hij een stukje grond in de huurt heeft gepacht om gras te hebben voor de familie, achter in het tuintje.' Moeder prijst vader om zijn eerlijkheid, „dat hij voor die konijntjes geen gras wil stroopen. Een hce- len tijd praat men thuis over het „gepachte" stuk land. Wat 'n heerlijkheid: eigen grond 1 Op een gooien dag komt vader thuis en bromt, dal men van zijn land gras heeft gegapt. Het heele gezin is onder den indruk: er is gras gestolen van liet eigen gepachte land! Moeder heeft met vader te doen; ~de eerlijk heid van d'r man beloont met strooperij van anderen! Het is haar te véél. Als vader naar z'n werk is, loopt moeder naar de politie, doet aangifte van de gras- strooperij; ze hoopt haai' trouwen echtvriend voldoe ning te schenken door een aanhouding van de da ders. "Zelf wilde hij het niet hij de politie gaan zeg gen welnu, zij zou 'mi verrassen, en de zaak stilletjes in orde maken. Politie gaat op onderzoek. Twee agenten in burger- kleeding gaan tegen drie uur 's nachts in hinderlaag liggen, dicht bij het „gepachte" land. Ze hebben Suc ces. Zes stroopers naderen. Plotseling komt de politie uit haar schuilhoek. Stroopers gaan aan den haal. Politie sommeert: -staan blijven, anders schieten wij. Niemand blijft staan. Politie lost twee schoten in de i'ucht. Twee grasdieven worden angstig en geven zich gewonnen. Een hunner is een agent van politie uit Paramaribo, met verlof hier te Utrecht. Moeder verrukt. De grasstroopers zijn gesnapt. Dat is haar werk. Het geheele gezin is in de wolken. Va der prijst moeder vanwege haar aangifte. Een dag later. Politie aan de deur van de blijde familie: Vader is geen pachter van het bewuste land, hij heeft er zelf weken achtereen gestroopt.... voor z'n konijntjes. De arme vrouw is perplex. De konijnen hebben eenige maanden gegapt gras gegeten! En vader zélf een strooper! Het geheele gezin in zak en asch. Er komt nog erger. Er is een valsche aangifte ge daan van strooperij van gras op „gepacht" land, wat geen „gepacht" land blijkt te zijn. Moeder heeft dat gedaan in onwetendheid, in de Vaste overtuiging dat ze „eigen gepacht" land bezaten. Door de aangifte zijner vrouw, krijgt vader een proces-verbaal wegens gapperij van gras En door vaders jokkerij van het „gepachte" land, heeft moeder zich schuldig gemaakt aan het doen van een valsche aangifte.... De konijntjes zijn afgeschaft. EEN GEVAARLIJK STROOPER. De landbouwer M. v. d. Stelt, te Nieuwendijk (N. Br.), ontdekte op zijn land iemand met een geweer, blijkbaar bezig zijnde met stroopen. Van der Stelt ging er op af en zag, dat het de arbeider Joh. V... was, wien hij het stroopen reeds herhaaldelijk verbo den had. V., die den landbouwer zag naderen, heeft toen op v. d. Stelt aangelegd, maar liet, toen deze door stapte en hem waarschuwend toeriep, het vuurwapen zakken. Tot zoo ver liep het nogal tamelijk goed af, maar toen v. d. Stelt vlak bij den man was gekomen, gaf de strooper hem met de kolf van het geweer zulk een slag op het hoofd, dat v. d. Stelt bewusteloos en hevig bloedend in een sloot stortte. Niemand er bij tegenwoordig zijnde, had het met v. d. S. in zoo'n toestand al direct slecht kunnen afloopen, maar gelukkig was V. nog zoo barmhartig, den getroffene uit zijn ongelukkige positie te helpen en koos daarna het hazenpad. Langedijk. Aan den Langedijk is een Roomsch-Katliolieke Gyin- nastiekvereeniging opgericht voor personen boven 1 6 jaar. Een 30-tal jongelui heeft zich reeds aangesloten. Noordscharwoude. De vereeniging Landbouwbelang heeft besloten f 10 uit te loven aan hem, die een dief van tuinbouwpro ducten aanbrengt, zoo dit leidt tot een rechterlijke veroordeeling. macht niet ontnomen, zoodat dezen toch kunnen be slissen welk onderwijs het kind zal genieten. Hoewel het kind niet bij haar ouders, maar bij den groot vader inwoont, blijven dezen toch de ouderlijke macht bekleeden. Welnu, de moeder van het meisje ver voegde zich bij ons Bureau voor Arbeidsrecht en wil haar kind terug hebben, opdat de grootvader het kind kan opvoeden zoo deze denkt dat het goed is. Het Volk. Ilarenkarspel (Waarland). Bij den watermolenaar P. N. alhier bevindt zich eer kip met 10 kuikens. Nu, daarin is niets bijzonders. Maar wat wel bijzonder is: éen dezer kuikens is in het bezit van vier pooten, twee gewone en twee, die zich achter den staart bevinden en waarvan er éen drie teenen heeft, terwijl zich aan den anderen poot éen teen bevindt. Het beestje is reeds een week oud en springlevend. Mijnheer de Redacteur, Gelieve als protest tegen den berijmden brief van Jaap van Zaterdag' 17 Juli 1.1., het volgende te plaat sen Hoewel wij op de rijmelarij van den zoogenaam den Jaap, in zooverre die persoonlijk is, niet wen- schen in te gaan, zoo meenen wij in het belang van onze Coöperatieve vereeniging „De Tijdgeest" te Win kel, met kracht te moeten protesteeren tegen de leugenachtige verdachtmaking in bedoelden berijmden brief. Jaap bewijst met zijn geschrijf, dat hij heel weinig begrip heeft van Coöperatie. Anders moest hij weten, dat niet Breebaart, maar het volle bestuur loon en werktijden regelt, en wel in overleg met het betrokken personeel, die allen lid en aandeelhouder zijn van genoemde Coöp. instelling. Al zijn wij, bestuurders, voorstanders van een acht- urigen werkdag, zoo zal ieder weldenkend uiensch kunnen begrijpen (Jaap zeker niet), dat tusschen den wensch en de toepassing een breede weg ligt, dien wij juist door Coöperatieve instellingen en «an dere vooruitstrevende vereenigingen hopen te zien verdwijnen. Waar wij nimmer eerlijke c.ritiek op onze Coöperatieve Vereeniging zullen vreezen, uiten wij den wensch in het vervolg verschoond te zullen blijven van de flauwe aanvallen en leugenachtige voorstellin gen in de berijmde brieven van Jaap. G. GAIJAARD, Voorzitter. A. OLIE, Secretaris. J. BREEBAART, Administrateur. M. MOLENAAR, J. F. KOORN, Bestuursleden A. BAKKER, D. KAAI, N. J. C. SCHERMERHORN, P. KOORN, J. HARTOG, Commissarissen. Winkel den 23 Juli 1909. laten. En zelfs toen nog trachtte men door een onbescheiden blikken in den gereserveerden werpen! UW| Te Alkmaar, waar men te 8.40 arriveerde eene groQte menschenmassa op de been, dié Prins bij Zijn verschijnen luide toejuichte. Bult! rt perron stonden twee auto's gereed. In de eerste"1" de Prins plaats, met Zijn adjudant. De tweede i te de bagage, waaronder een kist geweren N eerst werd koers gezet naar Callantsoog. ïfl Te ongeveer half tien arriveerden de beide I daar. De hooge bezoeker werd verwelkomd doorj heer Jhr. Chr .v. d. Poll. Onmiddellijk zocht het I zeischap de duinen op, waar in het Zwanewater 1 4 op wilde eenden werd gemaakt. Al heel spoediKj het door het knallen der geweerschoten te hooi dat de jacht begonnen was. Behalve de Prins en de gastheer namén noe I de jacht deel de heeren Jhr. A. v. d. Poll, jj van Zuylen van Nijevelt, opperjagermeester, Co»J de Buren en de adjudant Bijl-de-Vroe. Te vijf uur ongeveer vereenigden de booge hel kers zich in de villa van den heer Jhr. v ,d. Poll I het diner. Vandaar ging het 's avonds per auto naar ssj gen om met den trein van even voor acht umj vertrekken naar het Loo. Van te voren was het in onze gemeente bel™! geworden dat de Prins met den sneltrein zou VJ trekken. Geen wonder dat er een groote belang^] ling was. Toen dan ook de auto voor liet station stilhipi verdrongen zich velen om den Prins te zien en f begroeten. Ook op het perron waren zqer vele J langstellenden, die door een hoerah! of een eerbied- gen groet den Prins uitgeleide deden. EEN VORSTELIJK SCHUTTER. Als een bewijs welk een flink schutter Prins Hel drik is, kan dienen, dat bij de eendenjacht in Zwanenwater, waaraan behalve door Z. K. H., doo nog 6 schutters werd deelgenomen, van de i^atuiX eendvogels welke op dien dag geschoten werden, al leen door den Prins 29 stuks werden neergelegd naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 JULI, medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteo rologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. De hoogste stand van den barometer is 770.4 m.M. te Horta. De laagst bekende stand is 742.5 m.M. te Aber- deen. VERWACHTING. Matige tot krachtige Westelijke tot Zuidwestelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk regenbuien. Zelfde temperatuur. verkeVrV^ dNn !,ichLer bevonden zich de boot- v enters is. K. on R. d. k. Met hun haken er-enen ijeiden naar een la„,« hout, die overzwaaide van hel stoomschip op den lichter. Zij grepen mts, verloren SCHOOLFEEST ST. PANKRAS. Vrijdag hebben de kinderen der hoogste kiasse van de openbare lagere school hun jaarlijksche school feestreisje gehad. Voor dezen keer werd onder het noodige geleide den Haag en Scheveningen bezocht. 's Morgens ruim acht uur vertrok men van de halte St. Pankras om per sneltrein van Alkmaar de reis naar Den Haag te vervolgen. Met veel genoegen werd deze reis onder begunsti ging van goed weer gedaan, af en toe werden de hongerige magen en dorstige kelen gelaafd en veel werd van een en ander zoowel in Den Haag als te Scheveningen genoten In opgewekte stemming arriveerde het gezelschap 's avonds acht uur weer te St. Pankras, een dankgebed leek, op zijne lippen. Toen nam hij KINDERROOF? Eenige dagen geledon vervoegde zich de grootvader van een meisje bij het Bureau voor Arbeidsrecht te Tilburg om inlichtingen, hoe deze het kind op de „openbare school" geplaatst zou kunnen krijgen. ITet kind werd, volgens den man, op de „zusterschool" zóo slecht behandeld, dat hij het liever op de open bare school geplaatst zou willen hebben. Het spreekt vanzelf dat den man de weg werd ge wezen om het gewenschte doel te bereiken. Reeds den volgenden dag stelde hij pogingen in het werk om het kind op de „openbare school" geplaatst te krijgen. Hij vervoegde zich ter secretarie van het ge meentehuis, waar hem echter werd gezegd, dat hij het meisje niet naar de openbare school moest doen en dat hij zich maar eens moest vervoegen hij den pastoor. De man wilde daarvan echter niet weten en toen werd hem gezegd dat hij dan maar 3chrif- telijk moest aanvragen om het kind geplaatst te krij gen. De man vervoegde zich weer hij het Bureau voor Arbeidsrecht om een rekest, dat hem door den ambtenaar werd geschreven. Wat gebeurde er echter inmiddels? POLITIE. Ter secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent een verloren granaten koralen ket tinkje met gouden slot en zijn inlichtingen te beko men omtrent een opgevangen kortharigen grijzen hond. LYCURGUS. De gymnastiekvereeniging Lycurgus alhier beslool aan de Gewestelijke uilvoering te Den Helder op 27 Augustus deel le nemen. VACANTIE. De vacantie aan de R. K. School alhier begint op 7 Augustus, de lessen nemen op 1 September weder een aanvang. MILTVUUR. Voor eenige dagen stierven bij den heer K. Wit op Tolke, gem. Sint Maarten, een paard en een koe aan miltvuur, terwijl bij andere koeien zich ernstige ziekteverschijnselen vertoonden. Het Rijk stelt tegen woordig de gelegenheid open liet vee tegen deze zieklé in te enten, waarvan dan de Staat het geldelijk nadeel bij sterven op zich neemt. De heer Wit heeft nu van den Minister van Landbouw eene aanschrijving ont vangen, waarin hem wordl medegedeeld, dat, indien hij zijne koeien tegen miltvuur laat inenten, het Rijk eene volledige schadeloosstelling zal geven, zoo <le in geente koeien binnen 365 dagen aan miltvuur komen te sterven. Zulks moet evenwel gebeuren met inacht neming van de beslaande wettelijke voorschriften en onder controle van den plaatsvervangenden rijksvee- arts. den heer G. Muijs. alhier. BENOEMD. Onze vroegere plaatsgenoote mej. N. Hartiand van Koedijk, thans onderwijzeres te Emmer Compaaeuum, prov. Drente, en tijdelijk alhier werkzaam geweest, is als zocdanig benoemd te Renningbroek. LUXE-PAARDENMARKT. Onze luxe-paardenmarkt gaat van jaar tot jaar ach teruit. Van luxe is feitelijk geen sprake meer. Eenige goede rijtuigpaarden, wat werkpaarden en verder knol len. Zoo ook Vrijdag j.1. In het geheel bedroeg de aanvoer nog geen 30 stuks. De handel was al even treurig als de aanvoer. Ons werd verteld, dat er 4 paarden zijn verkocht. Daarvoor werd van 200 tot 550 gulden besteed. KEURCOLLEOTIE. Voor eenigen tijd besloot het Hoofdbestuur van den Provincialen Bond van Rundveefokvereenigingcn, eene keurcollectie Nd.-Hollandsch vee op de Landbouwten toonstelling te Deventer in te zenden. Uit verschillende' declen der provincie werden daarvoor uitstekende excin-1 plaren aangewezen. Uit Hollands Noorden kwamen daar-1 voor in aanmerking koeien van de heeren G. Kooijl te Harenkarspel, W. Kooiman te Haringhuizen, .1. Stam mes te Nieuwe Niedorp, A. Kaap Kz. te Wieringerwaard en stieren van de heeren K. Blaauboer alhier cn J. L. T. Groneman te Wieringerwaard. De laalstc heeft zich evenwel aan deze propaganda- inzending onttrokken. De beesten van bovengenoem de eigenaars zijn Donderdag per trein van hier ver zonden. o Gemeente HEERHUGOWAARD. Ingeschreven gedurende Juni 1909. Ondertrouwd: 4 Juni. Pieter Roozendaal, wedui naar van Aagje Hessing, te Harenkarspel en T rij mi Mul, weduwe van Jan van Straten, alhier. Gehuwd: 3 Juni. Hermanus Langedijk, weduwna; van Trijntje Tesselaar te Harenkarspel en Trijntij Knol, weduwe van Pieter Borst, alhier. 10 Juni. Jact! Zwart, oud 29 jaren, en Marijtje Renses, oud l! jaren, beiden alhier. 17 Juni. Pieter Roozendaal, wJ duwnaar van Aagje Hessing, oud 43 jaren, te Haret karspel en Trijntje Mul, weduwe van Jan van Staf ten, oud 38 jaren, alhier. Geboren: 4 Juni. Cornelis, zoon van Hendrik Hem ke en Trijntje Goet. 8 Juni. Trijntje, dochter Pieter Joon en van Aaltje Swart. 24 Juni. CorneWs zoon van Jan Maijer en van Geertje Vader, f0 Juni' Klaas, zoon van Gerrit Sneekes en van Dieuwertjl Weel. 30 Juni. Maria Elisabeth, dochter van Jacoj Laan en van Maria Koopman. Overleden: 14 Juni. Nanne Groot, echtgenoote val Aaltje Kooij, oud 76 jaren, overleden te Amsterdanj 18 Juni. Aafje, dochter van Jacob Smit en val Maartje Groot, oud 7 maanden. 21 Juni. Een leve» loos aangegeven kind van het mannelijk geslacht val Adriaan Beerse en van Maria Hoedjes. 24 Juni. 1<L| van Cornelis Schouten en van Trijntje Dekker. ;'l Juni. Aafje Buisman, weduwe van Nicolaas Hooibow 30 Juni. Evert Groot, echtgenoot van Heintje Soul tendijk, eerder weduwnaar van Aagje Verwet/. EEN SAMENZWERING. Er heerscht blijkbaar een eigenaardige geesteslool toestand onder de Gricksche officieren. De corps oon| mandantcn hebben de jongere officieren, met het otf op de beweging, die onder hen gaande is, gelast, trom te zweren aan den Koning en de Grondwet, zij \w:| gerden echter onder voorwendsel, dat zij dien cej reeds hebben afgelegd. En ondanks de ongehoorzaamheid jegens hunne sul perieuren. zegt de Atheensche berichtgever van de Vos! Zeit., gelooft hier toch niemand, dat zij gestraft zult len worden. Er zou een commissie van hoofdofficieren belast woil den met een onderzoek naar het optreden der jong' officierengeen enkel hoofdofficier echter is bereid f] vonden deel uit te maken van die commissie. Een»! roep, dien de officieren tot 't volk richtten, moet bij a.s. verkiezingen tot leiddraad dienen voor alle vooij uitstrevende candidaten, die aanspraak wcnschen tl maken op den steun der jonge officieren. Ook onder de onderofficieren van het garnizoen V Athene is een beweging gaande van den zelfden aari als die onder de jonge officieren, met welke zij troil wens reeds herhaaldelijk overleg hebben gepleegd. Noordschnrwoude (Dorp), 22 Juli 1909. PRINS HENDRIK. Vrijdagmorgen vertrok Prins Hendrik al voor zeve nen uit Amsterdam in gezelschap van zijn adjudant Bijl-de-Vroe. De Prins, evenals zijn adjudant, waren in jachtcostuum gekleed. Te 7.34 vertrok de trein naar Uitgeest, waar de Prins moest overstappen in den trein voor Alkmaar Toen de grootvader van het'kind on het Buréttu 'n d? tu88chenstatioils> Z^ndam, Wormerveer, Krom! voor Arbeidsrecht vertoefde, werd het kind zelf door ^6nlu .8cke®n nl®u °P de hoogte van de reis van twee politieagenten uit de woning gehaald en naar deu rms- Overal kwam men zich voor Zijn coupé een klooster getransporteerd. De vraag rijst nu heeft °m 1 t0e.i® Jukhen' Deze huldebetui- ?asten6' Den oSatUUr Van Tilburs zooiets kunnen a__"amen 80™a ®cht®r. een al te onbescheiden Bloemkool, le soort 2Q 23" Juli 1909. Bloemkool, le soort 2e 24 Juli 1909. Bloemkool; le 2e Winkel, 23 Juli Aardappelen Aardbeien Peulen Roode aalbessen Kruisbessen Frambozen Bloemkool Slaboonen f 4.- a f 8.- f 2.- a f 2.5C f 4.50 a f 7 f 2.- a f 3.501 f 4— a f 650 f 1.50 a f 2.- 1909. f 1.50 a f 1.55 per 35 K.O. 3 a 4 cent per mandje. 21/2 cent per pond. 6 a 81/2 cent per pond. 4 cent per pond. 8 a 17 cent per pond. f 5.50 a 6.— per 100. f 2.05 per 1000- Broek op Langendp, 23 Juli 1909. f 2.60 f 1.55 f 140 f 0.90 f 4.20 a f 6.-1 a f2.50 f 11.- a f 13-- f 3.40 a f 5.20 f 1.60 f 1.40 f 0.85 f 0.70 f 3.60 f 3 - f 1 80 onbescheiden .akt te onttrekken, door de gordijntjes neer te van het mefsje'^1. ^uTrtifke" er^aan'Senood?.aakt was zich Aardappelen gladbl. ronde muizen n kleine Wortelen per 100 bos Bloemkool, le srt., per 100 stuks T> J ,2® n 1- n Roode kool per 100 stuks Zilveruien per 50 K.G. oö,eiT k«v«n' Kta,ion Noord Seharwoude. 22 Juli 1909. Aardappelen groote muizen f 0 85 a 1-2® drielingen f 070 a OJÖ kleinere f 080 a 0.40 Zilveruien per 50 K.G f 4.— a 5.8" Hierna6™ Zak AardaPP°len 40 baal zilf0r' - 23 Juli 1909. Aardappelen groote muizen 085 drielingen f 0.60 kleinere f 0 20 Per 50 K.G. f 4.30 f 2.80 Zilveruien Drielingen f 1.16 f 080 f 035 f 5.80 f 2.70 Aangevoerd 1286 zak aardappelen en 76 baal ziW' uien r«J*eftmb,lk. 22 Juli 1909. Aardappelen groote muizen f 0.90 kleine muizen f oi70 n groote ronde f 1,40 n blauwe f L15 Aanvoer 2000 manden of zakken. 1.05 0.90 1.60 1.10

Schager Courant | 1909 | | pagina 2