Gewijde Muziek TE KOOP C. D. COLPA, en Wurkpaarfl. Wintermodes. De Gracieuse, oi ADVERTENTIEN. ongeraapte zuivere partijen. te Barsingerhorn, Plaatselijk Nieuws. Hendrik, Dankbetuiging. T. Bruin N. Tiessen Het bouwen van een Ned. Herv. Kerk en daarmede in verband staande werken aldaar. van in de Doopsgezinde Kerk D. HARTLAND, Schagen Convers ation. Grammaire. Littérature. - Préparationaux examens 's namiddags te half twee J. H. SÉCRÈVE, Mevr. SÉCRÈVE- van Emminckhoven, J. C. MANIFARGES, Enirée 25 cents. Te koop s begint spoedig het nieuwe Kwartaal. TRAPMAN Co., - Dakleien W. F. STOEL ZOON, terug, andere koers, maar tenslotte heeft toegebrachte schade aan de schroeven het schip gedwongen te Bit- terfeld te landen. Het valt niet teloochenen, dat Zeppelin, hij moge dan al met de lucht een verbond hebben gesloten, met het weder op niet al te vriendschappclijken voet schijnt te staan. Op zijn eersten tocht naar Keulen had hij te kampen met een hevigen storm en ook op deze reis naar Berlijn deed het weder zich van de ongunstigste zijde kennen. Door zyn noodlot vervolgd, heeft Zeppelin's luchtschip na zwaren stryd met hevigen tegenwind, die ten laatste juist uit het Noorden woei, meermalen den oorspron- kelyken koors gewijzigd en in de richting naar Leipzig bij Ronneburg nogmaals moeten landen, nadat een vleu gel der schroef gebroken en een motor defect geworden was. Hoe hevig de strijd met de elementen is geweest, blijkt wel hieruit, dat de Zeppelin III, die reeds om 4 uur bij Hof de Beiersche grens passeerde en zender on geval tot Plauen in het Saksische Vogtland gekomen was, eenige uren later weder boven Hof werd waarge nomen, waarop hot opnieuw tot Plauen zich een weg wist te banen. Daarna moest het luchtschip echter in de bergachtige streek wederom van koers veranderen en kon slechts heel langzaam vooruitkomen. Bij Tan- nenburg verloor het. luchtschip een der vleugels van de nieuwe schroeven en werd nu nog erger dan tot dusver uit zijn koers gedrongen, zoodat ten slotte maar geland werd, daar hot toch niet meer bij de voortdurend ver minderende snelheid terechtertijd zyn gesteld doel, Bit- terfeld, kon bereiken en de dringend noodzakelijke her stelling moest worden uitgevoerd. Uren lang hebben in de straten van Berlijn en om het Tempelhoferveld de opeengepakte menschenmassa's opgeruimd staan te wachten. Toen in den laten namid dag het bericht over de onderbreking van den tocht zich verspreidde en tevens bekend werd, dat Zeppelin in het gunstigste geval eerst morgen zou kunnen aan komen, verstrooide de menigte zich langzaam, en zonder wrevel; wel betreurde men het algemeen ten zeerste dat het noodlot de Zeppelintochten zoo hardnekkig vervolgt. Groote stroomen vreemdelingen, door de tallooze extra-treinen uit geheel Noord- en Middel-Duitschland aangevoerd, bewegen zich door de stad, die daardoor als overvuld is en die nauwelijks voldoende nachtkwar tieren voor dezen reusachtigen toeloop heeft. Ook is er als een volksverhuizing naar Bitterfeid, waar de oude graaf Zeppelin in gezelschap van den jongen kroonprins op den uitbly venden ballon met smart staat te wachten. Later Telegram: Zoo juist wordt bekend, en met gejubel begroet, dat de Zeppelin III, niettegenstaande de beschadigingen van de schroef vleugels en van den motor, niet bij Bon- nenburg voor anker is gegaan, maar dapper zyn tocht heeft voortgezet, weliswaar aarzelend en langzaam, maar toch stagaan vooruit, en dat het luchtschip even voor zevenen Zaterdagavond in Bitterfeid is aangekomen. Graaf Zeppelin was om half vyf Zaterdagnamiddag in een automobiel zijn luchtschip tegemoet gereden. Op de landingplaats bij Bitterfeid liep alles vlot van stapel. Bij het opnemen van de schade bleek het, dat van beide schroeven een vleugel onderweg verloren is gegaan. Het luchtschip heeft, ondanks het defect, boven Leipzig; op een hoogte van een 140 M. nog eenige malen een kring beschreven. Morgen wordt do tocht naar Berlijn voortgezet, die by het nu beter geworden weer ook hedennacht niet tegenstaande het gebrek aan de schroeven zou kunnen worden voortgezet, als een aankomst des nachts voor de bevolking niet moest worden vermeden. Buitengewoon tegemoetkomend hebben de spoorweg- besturen gehandeld, die door bijzondere aanplakbiljetten bekend gemaakt hebben, dat voor allo extra-treinen de geldigheid der biljetten verlengd is; dit ais een klein staaltje hoe groot het Zeppelin-enthousiasme is. Bovendien loopen er geruchten, dat de Keizer, Zeppelin den titel van prins wil verleenen. Zondagmorgen steeg de Zeppelin III weder te Bit terfeid op om den onderbroken tocht naar Berlijn voort te zetten. Precies half één kwam het luchtschip boven het Tempelhoferfeld, waar het herhaaldelijk rees en daal de; toen vloog het onder het luiden der kerkklokken en hoerageroep der honderdduizenden op het Tem pelhoferfeld, op de straten en daken der huizen m een grooten kring om den „Kreuzberg" en lieerde weder terug naar de plaats, waar de keizer het Wachtte. Het voerde daar verschillende manoeuvres uij. Toen het voorste gedeelte van het luchtschip door soldaten aan ankertouwen werd vastgehouden, stegen de deelnemers van den tocht uit den gondel. De keizer begroette graaf Zeppelin, en een militair muziekkorps zette het „Deutschland, Deutschland ueber alles" in; daarna werd Zeppelin door de keizerin en de overige leden van het keizerlijk huis hartelijk ver welkomd. Burgemeester Reicke, aan het hoofd van het ste delijk bestuur, hield een toespraak, waarin Zeppelin als een held en de lieveling van het volk werd gehul digd. Tot slot bracht de keizer een driewerf hoera uit op Zeppelin. Hierna reden de keizer en Zeppelin in een auto naar het slot. De volksmenigte bracht den keizer en Zeppelin on afgebroken stormachtige ovaties. Om 11 uur 24 werd do terugtocht aanvaard. Maandagmorgen te 7 uur daalde de Z. III bij Bül- zig, in de nabijheid van Wittenberg, wegens een de fect. Het herstellen zal waarschijnlijk 2 dagen duren. Volgens een officieele mededeeling brak de voorste propellor, een stuk drong in het omhulsel van den ballon, zoodat het gas er uit stroomde. De Z. III caalde op de heide bij Btllzig. Het dienstbodeiivrnngstak in Engeland. De eerwaarde Horatio BottomUy heeft in het Engel- sche parlement aan de regeering gevraagd, of deze een wetsontwerp zou wenschon te ondersteunon, dat den arbeidstijd der dienstboden zou regelen. Hem word geantwoord, dat, wanneer in deze richting uitvoerbare voorstellen werden gedaan, de regeering ze gaarne zou onderzoeken. Maar het schijnt nu, dat do eerwaarde Horatio zich met zyn vraag in een leelyk wespennest heeft gestoken, want de goede Engelsche huisvrouwen willen zich dit ingrijpen in haar huishoudelijk bewind niet laten welgevallen en hebben haar ergernis gelucht in een vloed van brieven aan de Engelsche dagbladen. Hoe kunnen de mannen zich verbazen, zeggen de dames, wanneer suffragettes zich in hun parlementszaken j mengen, als de wetgevers willen gaan voorschrijven, j wanneer Bridget 's ochtends aan het laarzenpoetsen moet beginnen, en hoe vaak Mary haar grenadier mag ontvangen Een dame schrijft in de „Daily Mail" „Het gaat den meosten Éngelschen dienstboden veel te goed; de huisvrouwen bederven haar meisjes gewoonlijk door te veel toegevendheid. In bescheiden huishoudens werken de huisvrouwen altijd veel harder dan haar „gedienstige" geesten. En als nu het parlement zich nog met keuken-affaires gaat bemoeien, dan zal er met de dienstboden heelemaal geen land meer te bezeilen zyn". Waarop de eerwaarde Horatio Bottomley repliceert, dat zijn voorstel aan de dienstbaren slechts een bepaalden rusttijd en bepaalde wekelyksche uitgaandagen beoogt te verzekeren. Er zouden dan lnspectrices worden aan gesteld, die zouden hebben na te gaan, of deze wet in alle opzichten wordt nageleefd. I Amerikaansch. Een fotografische expeditie naar Midden-Afrika is zeker de merkwaardigste expeditie die ooit naar het Zwarte werelddeel is uitgezonden, en het plan er toe is natuurlijk alleen in een Amerikaansch hoofd kunnen ontstaan. Zulk een expeditie zal binnen korten tijd uit Chicago vertrekken, uitgerust door een bekend mil- lionnair aldaar, W. D. Broyce, eigenaar van twee groote weekblaren. De expeditie zal o.a. met zich voeren 28 fotographie- toestellen, een volledige kinematografisch apparaat, een geweldige hoeveelheid opgerolde film, 6000 fotografie platen en losse films. De bedoeling is niet alleen op den vasten grond, doch ook uit de lucht te fotografeeren: daartoe wordt het materiaal voor drie ballons medege nomen, en voor het geval de wind te sterk mocht blijken voor een ballonopstyging, een veertigtal Ameri- kaansche vliegers, waarin een foto-toestel kan geplaats worden, dat dan automatisch opneemt' Behalve al deze fotografische apparaten neemt Broyce, die zelf ook meegaat, nog een paar machtige lichtwer- psrs en een 600 lichtpatronen mede. Hiermede hoopt j hy vooral leeuwen 's nachts te fotografeeren. Daarvan stelt hy zich zeer veel voor. Het zou dan op de vol- gende wy'ze in zyn werk moeten gaan: Als lokaas wordt eerst een groot stuk vleesch ergens in het bosch neergelegd. Daarna worden daarom hoen zes fotografietoeslellen verborgen opgesteld en in de onmiddellijke nabijheid daarvan een microfoon, die door een geleiding met het expeditie-kamp is verbonden. Komt nu een leeuw by het lokaas, en brult hy en dat doet immers elke leeuw in de wildernis, die zyn reputatie niet te grabbel wil gooien dan wordt dit door de expeditie-leden via de microfoon onmiddellijk gehoord. Zij drukken op een knop, de by het lokaas geplaatste lichtwerpers zetten alles in een hel licht, en automatisch wordt op hetzelfde oogenblik de koning der wildernis gekiekt. Een Hollnndsche smokkelaar aangebonden. jr Sedert eenigen tyd verdacht men in Brussel een Hol land schen particulier van het frauduleus invoeren van saccharine. Donderdag had controleur Ligot vernomen, dat de smokkelaar den volgenden dag in een café op den Bou levard du Hainaut zou komen. Door twee agenten ge holpen, stelde zich de ambtenaar in de buurt van het café verdekt op. En werkelijk Vrijdagnamiddag om 4 uur zagen de controleur en de politieagenten hem ver schijnen. Hy werd onmiddellijk aangesproken en verhoord, wat tot gevolg had dat onze landgenoot zoodanige bekentenissen aflegde, dat door de politie voor meer dan 20,000 frs. frauduleus ingevoerde saccharine in beslag kon genomen worden. De man die geen enkel idenditeits-papier bezit, en nu in de gevangenis is onge sloten, verklaart geboren en gedomicilieerd te zijn te Rot terdam en gaf ook een naam op, doch de politie gelooft dat hy haar wat op de mouw spelt. O VERST ROOMING IN MEXICO. Mexico, 29 Aug. Het buiten de oevers treden van de Santa Catarina-rivier veroorzaakte een ernstige over- strooming in het Noorden van Mexico. New-York, 30 Augustus. Te Monterey zijn meer dan 1200 dooden, meer dan 15000 personen zijn dak loos; de schade wordt op 20 mill. dollars geraamd. Er viel 17% inches regen op Vrijdag, Zaterdag en Zondag, zoodat de rivier een hoogte bereikte als nooit te voren. De gemeenteraad zorgde gisteren voor do voeding van 5000 menschen; velen bevinden zich nog aan de zuidzijde, die volkomen ontoegankelijk is. De grootste ongelukken hadden Zaterdag plaats, toenhooge gebouwen, op wier daken zich groote menschenmas sa's verzameld hadden, instortten, zoodat allen ge dood werden. Negentig vrouwen en kinderen, die in een school gebouw waren gevlucht, moesten al hooger en lioo- ger schuilplaatsen zoeken voor het wassende water. Eindelijk stortten de muren in, zoodat allen omkwa men. Duizenden op den noordelijken oever waren van dit ongeluk getuigen, zonder dat zij in staat waren hulp te bieden. De waterleiding is gebroken, zoodat de stad zonder drinkwater is; ook het electrisch licht, j de tram en de treinverbinding zijn verstoord. De auto- riteiten meenen, dat het wel weken kan duren, voor dat een trein in de stad kan komen. Hulp is hoog noodig. - n., j.nre» TIMMERLIEDEN EN METSELAARS. Op initiatief van eenige belanghebbenden werd den 29sten in het N.-H. Koffiehuis alhier eene vergadering gehouden van timmerlieden en metselaars uit Hol lands Noorderkwartier ten einde te geraken tot het oprichten van een patroonsvereeniging van timmerlie den en metselaars.. Een 25-tal patroons woonde de vergadering bij, waarop in beginsel tot het oprichten van eene vereeniging werd besloten. Tot leden van het voorloopig bestuur werden gekozen de heeren A. 'I immerman te Oudkarspel, Nieman te Keinsmerbrug, De Graaf te Moerbeek, Brugman te Winkel, A. Droog te Kolhorn en Beek te Barsingerhorn, respectievelijk voorzitter, 2de voorzitter, secretaris, 2de secretaris, pen ningmeester en commissaris. De eerstvolgende vergadering zal in de Zijp© wor den gehouden. De vereeniging beoogt het behartigen vah de vakbelangen der leden bij aanbestedingen, enz. HARDDRAVERIJ. Zaterdagavond hield de Harddraverijvereeniging West friesland eene buitengewone algemeene vergadering van leden in het lokaal van den heer W. Roggeveen Cz. De heer G. Muijs opende de vergadering, de heer W. Roggeveen Cz. las de notulen, die door de ver gadering onveranderd werden goedgekeurd. Do vergadering was belegd om Ie bespreken do beide harddraverijen op Dinsdag 28 September te hou den. Van het Gemeentebestuur was bericht ontvangen, dat de vereeniging de beschikking kreeg over Gedempte Gracht en Marktplaats. De heeren J. H. Schene en S. Bierman hadden alle moeite aangewend om voor een voormiddag-harddra verij een voldoend bedrag bijeen te brengen, in welk pogen zij geslaagd waren, zoodat een dergelijke hard draverij kan worden gehouden. Na eenige bespreking werd besloten die voormid dagharddraverij op de volgende wijze te houden: de mededinging zal zijn internationaal, voor paaiden die geen hooger prijs hebben gewonnen dan f 80 op de korte baan en geen beter record hebben dan 1.42, de prijzen zullen zijn f 60, f 30, f 20 en f 10, inleg- geld f 1.loting 10 uur 's morgens; de prijswin- ntrs zijn verplicht aan de middag-harddraverij mee i le id;oen. Do namiddag-harddraverij zal ook internationaal zijn, zonder een enkele beperkende bepaling, de, prijzen f 150, f 100, f 50 en f 25, inleggeld f 2.50, loting 1 uur. Zoowel 's morgens als 's middags zal naar keuze, dus ingespannen of onder den man kunnen worden gereden. Beide draverijen zullen worden opgeluisterd door muziek. KONINGINNEFEEST. Het zag er vanmorgen met het weer alles behalve gunstig uit voor het Koninginnefeestje. Maar zoo tusschen enkele flinke regenbuien scheen het zon netje. Het herdenken van Koninginneverjaardag begon met een tractatie van schoolkinderen, zoowel van de openbare, bijzondere als beide bewaarscholen. Eeni ge leden der feestcommissie waren aanwezig om met behulp der onderwijzers de versnaperingen uit te reiken. Daar waren tenminste veel blijde gezichtjes, van de kinderen over het feest. Na de traktatie een vrije dag, voor hen al lang niet om te verwerpen. Te half twee begon de ringrijderij. De deelname was niet zoo groot als we wel hadden gewenscht. 14 Paren deden mede. Hoewel de ambitie ervoor wel wat verflauwt, blijft het een aardig vermaak, dat veel levendigheid en opgewektheid gaf. De le prijs werd behaald door mej. M. Boon, te Schagen en den heer J. v. d. Oord te N. Niedorp; 2e prijs mej. De Boer, Heerhugowaard en den heer Jb. Broersma, Schagen; 3e prijs mej. J. Bijpost en den heer Joch. Blaauboer, Schagen; 4e prijs mej. Stipriaan, Haringhuizen en den heer R. Prins, Scha gen. De prijzen bestonden in kunstvoorwerpen, welwil lend vereerd door den heer J. Vader Az. De wedstrijd werd opgeluisterd door muziek van de Harmoniekapel onder leiding van den heer J. G. Dartillact van Tright. BEKENDMAKING. Naar aanleiding van het voorkomen in enkele Ge meenten van ons land van do besmettelijke ziekte „CHOLERA" bevelen Rurgemeester en Wethouders van Schagen den ingezetenen dringend do navolgende maatregelen aan: lo. gebruikt geen slootwater voor huishoudelijke doeleinden; 2o. eet geen groenten of levensmiddelen die in slootwater zijn gewassclien; 8o. kookt uw drinkwater; 4o. woest matig. Schagen, den 31 Augustus 1J)0!). Burgemeester en Wethouders van Scliagen, P. RUIS Jz„ Iio.-B. De Secretaris, ROGGEVEEN. o HOORN. Benoemd tot ridder Nederlandsche Leeuw de heer dr. K. van der Zande, voorzitter directeuren college rijkslandbouwproefstations te Hoom. HH NISTER VAN STAAT. Benoemd tot Minister van Staat de heer Jhr. mr. De Savornin Lohman, Lid der Tweede Kamer. Marktberichten. Amsterdam, 30 Augustus 1909. Ter Veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 259 vette Koeien le qual. f 0.72 a 0.76, 2e qual. f0.65 a 0.70, 3e qual. f0.54 a 0.60, 140 Melk- en Kalfkoeien f 130 a 280.— per stuk, 50 nuchtere Kalveren f 10.— a f 15.—, 21 Schapen f20.—a f24.— 479 vette Varkens Hollandsche le qual. 53 a 55 ct., idem 2e en 3e qual. 51 a 53 ct., Overzeesche en Geldersche le qual. 53 a 55 ct., idem 2e en 3e qual. 50 a 53 ct. per K.G. Lammeren f a f per stuk. Per Telegraaf. Pnrinerend, 31 Aug 1909. 180 stapels Kleine Kaas f 28 50. 2217 K.G. Boter fl.20 a f 1.25. 875 Runderen, waaronder 390 Vette, en 71 Stieren. Vette matig, 58 a 75 ct. per K.G. Geldekoeien matig, f 120.— a f 180.—. Melkkoeien mg. f 140.— a f 250.— 31 Paarden f75.— a f 275.— 206 Vette Kal veren 60 a 80 ct. per K.G. 303 Nuchtere Kalveren, f 10.— a 25.—, vlug. 191 Vette Varkens, stug., 51 a 55 ct. per K.G. 69 Magere Varkens f 16.— a 30.—, stug. 221 Biggen f 7.— a f 12.—stug. 3601 Schapen en Lamm. vette, mtg., f 17.— a f 25.—, Lammeren f 8 a f 15, mtg Kipeieren f4.25 a f4.75, Eendeieren f0.— per 100 stuks 1000zak peren f 1.50 af 2.—. 400zak appelen f2.— af 4, Alkmaar, 30 Aug 1909. 17 Koeien en ossen f200.—a 275,—. 90 vette kalveren f 40.— a 90.—, per Ned. P. f 0.80 a 0.85, 47 nuch tere idem f 8.a 24.—, magere schapen f a 875 vette id. f 18.— a 24.50, 261 vette varkens 0.48 a 0.58 per P., 24 magere idem f 17.— a f24 Broek op Langendjjk, 30 Aug 1909. Aardappelen ronde f 0.— a f 0.— Wortelen per 100 bos f 1.60 a f 1.80 Bloemkool; le srt., per 100 stuks f6— a f 8 75 2e f 2.50 a f 3.- Roode kool f2.- a f4.- Gele Kool f 3.- a f 4.50 Witte kool f 4 50 a f 5.50 Zilveruien per 50 K.G. f 1.10 a f 2.— Nep f 1.90 a f 3.— Uien f 1.70 a f 2.— Slaboonen per 1000 stuks f 0.36 a f 0.38 Rammenas f—a f 0.— Nieuw Leven. Station NoordScliarwoude. 28 Augustus 1909. Aardappelen groote muizen f 0.75 a 0.80 drielingen f 0.40 a 0.50 kleinere f 0.20 a 0.30 Zilveruien per 50 K.G f 2.20 a 3.— Drielingen f 1.40 a 160 Gele Nep f 2 40 a 2.90 Roode kool per 100 f 2,50 a 3,50 Aangevoerd zak Aardappelen en baal zilver- uien. stuks roode kool. 30 Augustus 1909. Groote muizen f 0.70 a f 0 80 drielingen f 0.40 a f 0.50 kleinere f 0.20 a f 0 30 Zilveruien per 50 K.G. f 1.90 a f 2.50 Drielingen f 0.85 a f 1.30 Gele Nep f 2.6O a f 3.— Uien f 0.— a f 0.— Roode kool f 2.50 a f 4.— Noordscharwonde (Dorp), 29 Augustus 1909. Aanvoer 18500 stuks. Bloemkool, le soort f 7._ a f 9.50 2e f i._ a f 2.— 30 Augustus 1909. Aanvoer 17500 stuks. Bloemkool, le soort f 8.— a f 14.— 2e f 1.50 a f 2.50 Geboren: zoon van D. KRILLER en M. KRILLER-Bos. Oude-Niedorp, Aug. '09. Hiermede brengen wij onzen welge- meenden dank aan den Heer P. v. d. MOLEN en Echtgenoote voor den ge notvollen avond, ons geschonken op 26 Augustus jl. De Vrienden van Lutjewinkel. Op den 4 Sept. hopen onze geliefde Ouders en jl hunne 25-jarige Echtvereeniging te J herdenken. T 2) Hunne dankbare Kinderen. Waardpplder, Kolhorn, Aug. '09. fetvfe'COTC. rC.VfrS*1» x>fi SPAARBANK heeft groot kapitaal disponibel voor lo hypotheken tegen 'age rente. Rr. fr. motto „Spaarbank", Bureau van dit Blad. De commissie tot het stichten van een Ned. Herv. Kerk in het bouwterrein genaamd „Loopuijtstichting" in den pol der het KOEGRAS, gemeente Helder, zal op 10 SEPTEMBER 1909 in het koffiehuis van den heer MAREES te Blauwe Keet aldaar aanbesteden: Aanwijzing zal worden gehouden op bovengenoemd bouwterrein, op den mid dag van 7 September e.k., tusschen 11 en 1 uur. Bestek en teekening zijn hij de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij, voorheen Herms. Coster en Zoon te Alkmaar, ver krijgbaar, tegen f 1.25. Namens de commissie voornoemd, A. E. VAN GRIETHUIJZEN, Voorzitter. 2 H.L. MURILLO, 3 H.L. ROSE GRIS DE LIN, V» H.L. COULEUR CARDINAAL, 2 H.L. LAPRICEUS, Vs H.L. PROSEPINE, H.L. SCAR- LET DUC, Vj H.L. WITTE POTTE- BAKKER, 1 H.L. GRAND DUC, 1 H.L. KANARIEVOGEL. !/2 H.L. GELE TOURNESOL, 1 H.L. LACANDEUR, 1 H.L. WITTE ZWAAN, H-L- WATERLOO, s/4 H.L. SALVATOR itvoering ROSE, bij bij J. 't HART, te Oudesluis. f 4.par mois. f 6.par mois. Instituteur-en-Chef WINKEL, avec brevet secondaire A. 'J van Den Haag ORGEL. ZANG. VIOOL. De kerkwagens van Schagen rijden. een best, mak Te bevragen bureau van dit blad. VAN het mooiste aller modebladen, Abonnementen worden gaarne gele verd door BOEKHANDEL. SCHAGEN. Ondergeteekende verzoekt aan Gerrit en Wouter van Weelden geen af te geven, zijnde beide bij hem niet meer in dienst. J. KROUWEL. Anna Paulowna, Aug. 1909. zyn in diverse maten voorhanden aan de STEENKOOPERIJ van - - ALKMAAR. -

Schager Courant | 1909 | | pagina 3