px Woensdag 8 September 1909. 53ste .Jaargang. No. 4509. 8Üts**e«asu SOüAfölviSSï Laaw O 4. Uitgevers s YBI&Pfft&ïfê Go, Bekendm s» kingen Binnenlandsch Nieuws. m Nicus COUR Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending'tot 's morgens 9 ure worden ADVERTENTIES' in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Interc. Tt'Iephoo" 20. Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Cent. l>it nummer bestaat uit een blad. G E M E ENTK SCBAüE AANGIFTE VOOR DE BEVOLKINGSREGISTERS. Burgemeester en Wethouders van Schagen; Overwegende, dat het van groot belang is, dat de bevolkingsregisters nauwkeurig worden bijgehouden en de krachtige medewerking van de ingezetenen hiertoe een eerste vereischte is; Herinneren aan de volgende bepalingen van het Koninklijk besluit van 27 Juli 1887 (Staatsblad No. 141), regelende de verplichting der ingezetenen tot het doen van aangifte voor de bevolkingsregisters. Zij, die op den dag der laatste volkstelling in den vreemde of in eene der Koloniën of overzeesche bezit tingen van het Rijk hebben vertoefd, moeten hiervan ter Secretarie der Gemeente kennis geven binnen éene maand na hunne terugkomst. Zij, die uit eene Nederlandsche Kolonie, eene over zeesche bezitting of uit den vreemde hunne woon plaats overbrengen in eene Gemeente binnen het Rijk, moeten hiervan eene verklaring doen ter Secretarie der Gemeente binnen éene maand na hunne aan komst in de Gemeente, vergezeld van het gebruikelijk getuigschrift voor hen, die uit de Koloniën of bezittin gen, en voor hen, die uit den vreemde komen, van een paspoort of reis- en verblijfpas of andere door de politie deugdelijk erkende bewijsstukken. Bij alle kennisgevingen moeten de noodige opga ven worden verstrekt voor de inschrijving in de be volkingsregisters. Zij, die hunne werkelijke woonplaats binnen het Rijk verlaten om die over te brengen naar eene Ne derlandsche Kolonie, eene overzeesche bezitting óf naar den vreemde, moeten hiervan eene verklaring doen ter Secretarie der Gemeente, welke zij verlaten. Zij, die h unne woonplaats naar eene andere Ge meente overbrengen, moeten hiervan eêne verklaring doen ter Secretarie der Gemeente, die zij verlaten en waar zij in het bevolkingsregister zijn ingeschreven, met opgaaf der Gemeente waar zij zich wenschen te vestigen. Het ontvangen getuigschrift van woonplaats verandering, hetwelk kosteloos wordt afgegeven, moe ten zij uiterlijk binnen ééne maand na hunne aankomst in de nieuwe Gemeente ter Secretarie dier Gemeenté bezorgen. Elk. hoofd van een huisgezin moet uiterlijk binnen ééne maand ter Gemeentesecretarie kennis geven van ieder lid, dat in het huisgezin wordt opgenomen of daar uitgaat, inwonende dienst- en werkboden daaronder begrepen. Hij moet bij die kennisgeving de noodige opgaven voor de inschrijving in de bevolkingsregisters verstrekken. Onverminderd deze bepalingen is een ieder, door het Gemeentebestuur daartoe opgeroepen, verplicht tot het doen der opgaven, die vereischt worden om de bevolkingsregister in te vullen. Overtreding dezer bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. Tot voorkoming van moeilijkheden worden de in gezetenen ernstig aangespoord hunne verplichtingen nauwgezet na te komen. Schagen, den 7 September 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. RAAD VAN BARSINGERHORN. Vergadering op Dinsdag 7 September 1909, des na middags 2 uur. Afwezig de heer C. Spaans. Voorzitter de heer J. Spaans Dz., Burgemeester, Secretaris de heer P. Bronder. Na opening der vergadering leggen de herkozen Raadsleden, de heeren Jonker en Smit in handen van Voorzitter de vereischte eeden af. Voorzitter zegt vervolgens En thans, heeren Jonker en Smit, verklaar ik u als lid van den Raad dezer gemeente te zijn geïnsta' leerd en heet ik u van harte welkom in ons midden. Geroepen door de meerderheid der kiezers om voor een tijdvak van zes jaren de belangen der gemeente tte behartigen, hoop ik dat ge u van die taak moogt kwijten met lust en opgewektheid en dat uw arbeid moge strekken tot zegen dezer gemeente. Alvorens onze werkzaamheden voort te zetten, zoo vervolgt de Voorzitter, rust op mij nog de aangena me taak, enkele woorden te richten tot u, wethouder Blaauboer. Het is heden de dagf waarop ge herdenkt, dat ge voor 40 jaren gekozen zijt tot lid van den Raad dezer gemeente. Steeds is uw mandaat door de kiezers vernieuwd, wel een bewijs dat ge het vertrouwen ge niet van de burgers. Ik durf gerust verklaren, dat ge dit vertrouwen ten volle verdient. Sedert de jaren, dat jik aan het hoofd dezer gemeente sta, heb ik, waar u reeds op (hobgen leeftijd gekomen zijt, bewonderd uw werklust, uwe toewijding, om de belangen der ge meente Ie behartigen. Sleeds op uw post, om de ver gaderingen, zoowel van den Raad, als van R. en W. '•'j te wonen, heb ik meermalen kunnen opmerken, hoezeer do belangen dezer gemeente u ter harte gaan. 40 Jaren, welke veranderingen hebt ge gezien in de samenstelling van den Raad; wel een reden voor u :'9f dankbaarheid, dat ge zoolang gespaard gebleven dat uw gezondheid nog toelaat, in ons midden te zijn, Mijneheeren, ik geloof in uw geest te spreken, en iki llarnens de inwoners dezer gemeente, wanneer hef >n 'K>Ci' blaauboer hierbij hartelijk dank zeg, voor sinu^a hij in die 40 jaren voor de gemeente Bar- tiid is geweest; pn dat hij zijn ambt nog eenigen J met lust cn in gezondheid moge vervullen, jugemcene felicitatie volgt. 'm heer jonker brengt nu dank voor het verfrou- n'.dat de kiezers opnieuw in hem hebben gesteld n hij belooft alle best te zullen doen, om dat ver- mouwen zich opnieuw waardig te maken. Ingekomen was het l>ericht dat de hr. Lorier de nenoeming tot onderwijzer aanneemt. inJ rif. de (h,ceren Swagermann was een onderzoek '"gesteld naar den toren te Haringhuizcn, maar het rapport was nog niet ingekomen. De heer P. Over verzoekt of hij door den dorps weg een gasbuis mag leggen. Allen voor. De heer Smit wordt nu met 5 van de C stemmen, 1 blanco, tot Wethouder herbenoemd. Hij neemt deze herbenoeming aan en brengt dank voor het vertrouwen in hem gesteld. Voorzitter zegt nu: Van harte wensch ik u geluk met uwe benoeming lot Wethouder. Ge kunt daaruit opmaken dat ge het vertrouwen geniet van uwe medeleden, om de zaken, het dagelijksch bestuur rakende, te behartigen. Moge het u gegeven zijn, dat ge u in het genot eener goede gezondheid van die taak kunt kwijten. Met algemeene stemmen wordt de rekening' van 't Algemeen Armbestuur goedgekeurd, in ontvangst op f 9118.53%, uitgaaf f 8305.35^%, dus met een batig slot van f 813.18. Het bekende adres van de afdeeling Noordholland van den Nederlandscben Bond van Gemeente-ambtena ren, is nu aan de orde. B. en W. stellen voor alleen het salaris van den gem.-ontvanger met f 100 te verhoogen. Voor de ver antwoordelijkheid en de kunde die dit ambt eischen achten zij de jaarwedde van thans (f 250) niet vol doende. Allen voor Op het adres van het bestuur van het Militair Te huis te Helder, adviseeren B. en W. dit voor kennis geving aan te nemen. Naar hun oordeel roept het rijk de jongelui op, heeft dus niet alleen de verplichting om voor voeding en kleeding, maar ook voor een goede gelegenheid om zich te ontspannen te zorgen. Bovendien zijn in de kazernes, cantines, waar de jon gelui zich kunnen vermaken, zonder dat zij verplicht zijn te verteren. Is de gelegenheid niet voldoende, wat B .en W. niet kunnen beoordeelen, zoo ligt het op den weg van het rijk daarin verbetering te bren gen. j De heer Breebaart is het met dit advies volkomen eens. Ook de heer Jonker, die in de vorige verga dering een eenigszins ander idee had, kan zich bij nader inzien bij het advies neerleggen. Het advies wordt dan ook met algemeene stemmen voor .kennis geving aangenomen. De gemeentebegrooting wordt aangeboden tot een bedrag van f 23306.75 in ontvangst en uitgaaf, met een post voor onvoorziene uitgaven van f 1343.56 Tot leden der commissie belast met het nazien de zer begrooting worden benoemd de heeren Schoorl, Jonker, Breebaart en Geertsema; tot leden der com missie voor de Armen- en Weezenbegrooting, de hee ren Blaauboer. Smit en Spaans. De vergadering wordt nu gesloten, de raad gaat in comité ter behandeling reclames Hoofdelijken Om slag. GEMEENTERAAD HARENKARSPEli. (Reeds in een deel van ons vorig nr. opgenomen.) Vergadering op heden Dinsdag 7 September 1909 des middags 2 uur. Voorzitter de heer J. Burger, burgemeester, secre taris de heer Jb. Dam. I Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering beëediging der herko zen raadsleden de heeren Bijpost en Zutt, die na be- eediging door den voorzitter en de raadsleden worden gefeliciteerd. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Wordt meegedeeld, dat de commissie benoemd tot het houden van schouw over de gemeentelanderijen, deze in goeden staat heeft bevonden; B. en W. heb ben besloten de openbare verhuring te doen houden op 27 September a.s. Voorzitter vraagt of het goed is de verhuring te houden bij de kasteleins Kossen en Bleeker, dus het onder hen te verdeelen. De heer Zutt is daarvoor, ook de heer Borst en de andere heeren. De heer Slot acht dit niet noodig. De herberg van Bleeker is er later bijgekomen en geheel overbodig. Spr. acht het niet goed dat het gemeentebestuur een dergelijke herberg steunt, aanstonds komt er mis schien een derde enz. De heer Borst oordeelt, dat het niet zijne bedoe ling is de herberg in stand te houden, maar spr. wil den persoon steunen, die evenais de andere Hoofde lijken Omslag betaalt. Acht men die herberg overbo dig, men bad Bleeker geen vergunning moeten geven. Voorzitter is dat met spr. eens, ook de heer Zutt kan zich met deze redeneering vereenigen. De heer Slot acht het standpunt van den heer Borst zuiver, voor zoover het timmerlieden of smeden gold. Maar "nu het een herberg is, die geheel over- bodig is, meent spr. dat het is tot schade der hur- gerij een inrichting als deze te steunen. In den toe komst mag volgens spr. wel gelet worden op het toe staan van vergunningen. Na ecnige bespreking zijn alle leden voor va-dee ling, behalve de heer Slot. Ged. Staten deelen mede, dat de gemeente f 125.07 te veel als vergoeding voor het onderwijs heeft ont vangen, welk bedrag dit jaar minder zal worden onl- vangen. Ingekomen waren het Landbouwvcrslag, het verslag over de tuinbouwproefvelden van den heer Hazeloop enz., enz., die ter inzage liggen voor de leden. De heer I). P. Plaatsman verzocht ontheffing van Hoofdelijken Omslag voor 3 maanden, allen voor. Adressant dankt voor f 20 vergoeding die hij zal ont vangen voor versiering van zijn tuin. Hij schrijft ver der, dat niet hij, maar B. en W. zelf dit voorstel aan den Raad hebben gedaan, van onkieschheid zijner zijds is dus geen sprake, de heeren die deze uitdruk king hebben gebezigd, zullen die dus dienen terug te trekken. Dit gedeelte wordt voor kennisgeving aange nomen. Van de gezondheidscommissie te Schagen was be richt ingekomen, de noodige voorzorgsmaatregelen te gen de cholera te nemen en een gelegenheid, daar te stellen voor het opnemen van choleralijders, wat be reids door B. en W. is geschied. Ingekomen van de gezondheidscommissie te Scha gen het rapport over een Waterleiding In Westfries land, Dit rapport zal circuleeren. Tot Wethouders worden herbenoemd de heeren Bij- nost en Zutt, ieder met 6 stemmen, 1 blanco. Voor zitter en de andere heeren fellciteeren met de herbe- n0D^1ee'meentebegrootlng wordt aangeboden tot een bedrag In ontvangst en uitgaaf van f 20476,13%, on voorziene uitgaven f 596.40%, de armenbegrooting ont vangst f 1656, uitgaaf f 3476, vermoedelijk nadeelig 8'1 Algemeen^ Is 'men er voor de goten van de school te «Oirkshorn te laten repareeren. Besloten wordt goten van beton te nemen. Bij de rondvraag informeert de heer Bakker, of het niet op den weg van het gemeentebestuur ligt het volgend jaar op Zondag geen kermis meer te houden. Dan is er veel ruzie en vechtpartijen, doordat vreemde jongelui de kermis hier bezoeken. Voor de kasteleins is dat voor Zondags schade, maar de overige dagen zal wel meer worden ingevangen. Voorzitter voelt veel voor dit idee. Op de kermis te Kalverdijk was er veel ruzie, de politie had de han den vol. Een deel is er wellicht niet voor 's Zon dags geen kermis te houden. Er wordt Zondags door de kasteleins veel verdiend. De heer Bakker wil zijn idee voor de volgende ver gadering als punt van behandeling op het convocatie hebben. De heer Slot ondersteunt dit idee. Spr. heeft even wel nog een ander motief dan de heer Bakker, voor hem veel sterker en wel dit, dat de Zondag door de kermis ontheiligd wordt. I De heer Zutt is er ook voor. Spr. dacht, dat als er Zondags geen kermis werd gehouden, dit bepaald voordeel voor de verschillende kasteleins zou mee brengen. De menschen blijven dan meer in hun eigen dorp. Voorzitter meent dat als het overal gebeurt, dat wel mogelijk is. De heer Bakker denkt, dat daar wij nu met deze zaak hier vroeg beginnen, ook elders dit idéé wel navolging zal vinden. Een moet er steeds de kastanjes uit het vuur halen. Het voorstel komt op de agenda der volgende ver- gadering. I Hierna sluiting. I GEMEENTERAAD VAN OUDE N1EDORP. I Vergadering van den Raad op Dinsdag 7 Septem ber 1909, voorm. 10 uur. Voorzitter de heer A. Wonder Pz., Burgemeester. Allen present. Voorzitter heet allen op de gebruikelijke wijze wel kom en inzonderheid den heer Wit als nieuwbenoemd raadslid. Daarna opening der vergadering Voorzitter neemt vervolgens het herbenoemde raads lid Strijbis en het nieuwbenoemde raadslid Wit (die in plaats van den afgetreden heer Hille zitting neemt) de .bij de wet gevorderde eeden af.D aarna volgt al gemeene felicitatie. Volgt lezing notulen. Deze worden goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dat aan de onderwijzeres aan de school te Zijdewind mej. Beun, wegens ongesteld heid verlof is verleend tot 1 October a.s. In hare plaats is mej. Schneiders uit Haarlem benoemd als tijdelijk onderwijzeres. Voor Hoofd der School te Zijdewind hebben zich 8 sollicitanten aangemeld. Benoeming wethouders: De heer Strijbis wordt als zoodanig met 6 stemmen éen blanco herbe noemd. In plaats van den heer Hille (afgetr.) wordt als wethouder benoemd het nieuwbenoemde raadslid Wit met 4 stemmen. De heer Ligthart kreeg 2 stem men. Een blanco. Er waren geen ingekomen stukken en dus waren de werkzaamheden afgeloopen. Voorzitter zegt, dat hij de bespreking over de brandspuiten nog maar even wil laten wachten. Spreker heeft daarover een ander idee. Rondvraag niets. Sluiting volgt. GEMEENTERAAD NIEUWE NIEDORP. Vergadering van den Raad der gemeente Nieuwe Niedorp. gehouden op Dinsdag 7 September 1909 voor- ijjjddags 11 uur. Voorzitter de heer J. v. d. Slok, Burgemeester. Allen present. Voorzitter opent, met allen welkom te heeten. Al vorens met de werkzaamheden te beginnen, gaat Voor zitter over tot installatie van de herkozen leden, de heeren ,Wilken en Wit. Achtereenvolgens leggen deze beide heeren de bij art. 39 der Gemeentewet bedoelde eeden in handen van Voorzitter af. Voorzitter wenscht beide heeren geluk en twijfelt niet of zij zullen overeenkomstig hunnen eed hunne beste krachten aanwenden, om de belangen der ge- -meente te behartigen. Volgt algemeene felicitatie. De heer Wit dankt Voorzitter en vergadering voor het gesprokene en voor de felicitatie. Hierna worden de notulen door den secretaris ge lezen; ze worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen le. van de vereeniging tot exploitatie van eenen proef tuin te N. Niedorp een verzoek om f 100 subsidie voor 't jaar 1910 te willen geven; 2e. van het fanfarecorps „Excelsior" een verzoek om f 25 subsidie over 1910 te willen verkenen. Besloten, voorloopig aan te houden en tegelijk met de begrooting te behandelen. 3e. een schrijven van den heer V. Rentenaar, wiens kinderen in school I, kom dorp, school gaan, hou dende verzoek om ook gedurende den winter 5 heek dagen school te houden in plaats van 4 heele en 2 halve dagen, met het oog op den verren afstand en het slechte weer. Zal naar het hoofd dier school worden gezonden om advies. Aan de orde komt hu wijziging der verordening op de heffing van een hoofdelijken omslag, noodig omdat het maximum, n.1. f 3000, le laag is. Dit wordt vastgesteld op f 5000. Do lieer Kuilman slelt voor, nu we het toch wij zigen, den gewonen aftrek voor levensonderhoud van f 300 le brengen op f 350. De heer Bunt stelt voor, eene verordening met progressie. De heer Koopman is ook voor verhoogden aftrek, Ieder gezin hoeft voor levensonderhoud wel ongeveer f 50 meer noodig dan bijv. vóór 12 jaar, toen do verordening werd vastgesteld. De heer Wilken zou ook wel voorstander zijn van een billijke progressie. Ook de heer Kuilman zou met eene zeer billijke .ressie kunnen meegaan. L)e lieer Visser is tegen progressieven aanslag en noemt eenige ernstige bezwaren. Het onbillijke kan naar zijne meening door hoogeren aftrek veel ver beterd worden. De heer Wilken zou ook wel kunnen meegaan met f 400 aftrek. De voorzitter stelt nu voor, den aftrek vast te stellen op f 350. Art. 4 wordt in dien zin ge wijzigd, dat van personen, samenwonende en éen gezin uitmakende en allen aangeslagen wordende, voor ieder 4-tal personen de aftrek van f 350 geldt. Com mensaals en kostgangers zijn hieronder niet te ver staan, doch alleen die gezinnen, die allen voor dezelfde combinatie en voor hetzelfde doel werken en geza menlijk van die combinatie leven. Ingekomen is een voorstel van de gemeente Hoog woud, om niettegenstaande de aanschrijving van Ged. Staten, opnieuw voor 5 jaren vrijstelling te vragen wat de Langereizer school betreft, van het geven van onderwijs in vak j (vrije en orde-oefeningen gym nastiek). De heer Kuilman zegt, dat hij voorstander is van het beoefenen van gymnastiek of ten minste van vrije- en ordeoefeningen. Hij noemt het een zeer nuttig vak, waardoor alle kinderen flinker en weer baarder worden. Spreker acht de opofferingen niet zoo groot: met goeden wil en aanschaffing van 'n paar hulpmiddelen meent hij dat het zeer goed op de speelplaats kan worden gegeven. Het leerplan zal natuurlijk eenigszins gewijzigd moeten worden. Wat spreker hier zegt, geldt in hoofdzaak voor onze gemeente, omdat wij hier de leerkrachten heb ben. Voor de Langereizer school geldt dit niet, omdat hij niet weet, of daar een bevoegde is. Wat onze gemeente betreft, zullen B. en W. on derzoeken, wat gedaan kan worden. Aan Hoogwoud zal worden voorgesteld, hun schrijven in eene ge meenschappelijke vergadering te behandelen. Hierna komt de rondvraag, die niets oplevert. Sluiting volgt onder dank door den voorzitter. RAAD VAN OUDKARSPEL. Vergadering van den Raad der gemeenie Oudkarspel op Dinsdag 7 September 1909, des middags half acht. Aanwezig alle leden. De vergadering wordt geopend door den heer A. Kroon Pz., waarnemend burgemeester, die een woord van hulde brengt aan de nagedachtenis van den over leden wethouder F. de Boer Pz. en aan de heeren G Bor.st en II. Hart Cz., die als raadslid zijn afgetre den. Spr. zegt genoemde heeren hartelijk dank voor hetgeen zij in het belang der gemeenté hebben gedaan en spreekt de hoop uit, dat de heeren Borst cn Hart nog lange jaren een welverdiende rust mogen genie ten. De heer A. C, Kroon, waarn. Secretaris, doet nu voorlezing van de notulen der vorige samenkomst, die zonder wijziging worden vastgesteld. Hierna leggen, de nieuw benoemde raadsleden, da heeren J. Hansen, C. Over en Jb. Slotemaker, in han den van den voorzitter de vereischte eeden af. De Voorzitter feliciteert nu in de eerste plaats den heer Over met zijn herbenoeming, waaruit gebleken is, dat de kiezers hem hun volste vertrouwen schen ken, heet verder de heeren Hansen en Slotemaker har telijk welkom met den wensch, dat zij de belangen der gemeente zulten voorstaan en behartigen. De nieuwbenoemden nemen ook van de overige hee ren de felicitatie in ontvangst, waarna aan de orde wordt gesteld kasgeldleening voor 1910, welke even ais het vorig jaar op f 1000 wordt bepaald. De Gemeente-Begrooting wijst aan in ontvangst en uitgaaf een bedrag van f 21279.22^2 (onvoorziene uit gaven f 411.161/».) Ingekomen is de begrooting Burg. Armbestuur, met een ontvangst van f 2200, waarvan f 1400 gemeente subsidie en een uitgaaf van f 2191.92V2, voordeel te sal do f 8.07'2 Tot leden van het stembureau raadsverkiezing wor den benoemd de heeren J. Hansen én M. Rootjes met den heer J. Butter Cz., als derde lid. Allen na men de benoeming aan. Is nu aan de orde benoeming onderwijzers herha lingsschool, waartoe met algemeene stemmen worden gekozen Mej. A. Kuijper en de heeren A. J. Vos van Zon en Wi. C,. Speets. Ingekomen stukken: Van de vereeniging „Algemeen Tehuis voor Militai ren" te Den Helder is een schrijven ontvangen met verzoek om een bijdrage in de oprichtingskosten van een militair tehuis, waar de militairen beneden den rang van officier zich dan zouden kunnen ontspan nen, zonder genoodzaakt te zijn, vertering te maken. De heeren zijn eenstemmig van het nut eener zoo danige stichting overtuigd maar besluiten op voorstel van den Voorzitter eerst eenige inlichtingen in te win nen en dan op een volgende vergadering het verzoek in behandeling te nemen. Van de nfd. Heerhugowaard van den Bond van Ned. Onderwijzers, is een schrijven ingekomen vergezeld van een memorie van toelichting, inhoudende het verzoek, om reorganisatie van het herhalingsonderwijs in dier voege, dat in de eerste plaats hot aantal uren, het welk tegenwoordig 96 bedraagt, wordt uitgebreid, en in de tweede plaats meer aansluiting wordt verkregen op het genoten schoolonderwijs. Algemeen zijn de heeren van meening, te dier zake eerst het advies van het Hoofd der School, den heer Vis. te moeten inwinnen. Nog wordt mededeeling gedaan, dat over de maand Augustus 58 telegrammen zijn ontvangen. De rondvraag niets opleverende, sluit de Voorzitter de vergadering. gemeenteraad hoogwoud; Vergadering gehouden op Dinsdag 7 September '09, voorm. 10 uur. Aanwezig alle leden. Na opening door den voorzitter, den heer J. Bree baart Dz., Burgemeester, worden de herbenoemde raadsleden, de heeren Hartog en Vel, als zoodanig ge ïnstalleerd. Na de voorgeschreven eeden te hebben af gelegd, worden beide heeren door voorzitter en mede leden hartelijk gefeliciteerd met den wensch van voor zitter dat zij ook in de nu ingaande periode, als vroeger, hunne beste krachten voor de gemeente zul len inspannen. Hierna leest voorzitter de notulen der vorige verga dering, die onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen zijn: le. Een schrijven van de Gezondheidscommissie van Hoorn ter begeleiding van rapporten inzake de West- Friesche waterleiding. Zijn ter inzage beschikbaar. Voorzitter vindt het wel eigenaardig, waar er tot op heden erg is aangedrongen op het maken van groote regenwaterbakken, nu zoo te zien ijveren voor het verkrijgen eener waterleiding. 2e. Verslag van de vereeniging „Volksmin" over 1908-09. 't Ledental is hetzelfde gebleven; dat der begunstigers iets gedaald. 129 Oudere leerlingen der

Schager Courant | 1909 | | pagina 1