- DE WELDON S - n DE BSACIEOSE 511 Hjpfbek, Wieringerwaard. ïoofkopip Aankondiging. Greta Hoeve'' Voor Heeren Aannemers Haverslukken lSilOUQSK Winteraardappelen DIË1MG, 12000 KG. Hayer- o! Gerste Slroo. «tl een Koetsier, een Dienstbode, t. Inschrijvings= ét biljetten, BESTEKKEN BURGER's Boekhandel. De Boerenhofstede TRAPMAN Co., Predikbeurten. ADVERTENTIEN.; P. JÜS5G, Zondag 12 September 1909. Uit Spanje. Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. Nagekomen berichten. Bekendmakingen P. D. SMIT, LADIES' JOURNAL veiling brengen; Architect, ÏEi'THaarlem. GEDRUKTE op zegel en ongezegeldL GEDRUKTE GERAAGD: TE KOOP, flEDEHLANDSCU IIKitVOIt.udk GEMEENTE tb Schagen, v.m. 10 uur, ds. Herman. Koihorn, geen dienst. Wieringerwaard, geen dienst. Winkel, v.m. 9.B0 uur, Ds. Nieuwburg. I Oude Niedorp, Ds. Kanis. St. Maarten en Valkoog, geen dienst. Wieringen, Hippolytushoef, geen dienst. Anna Paulowna, v.m. 10 uur, ds. Bax. Callantsoog, v.m. 10 uur ds. Poort (Doop). Zuid-Z(jpe, St. Maartensbrug, v.m. 9.30 u. ds. Met (Doop). Noord Z(jpe, geen dienst. Barsingerhorn, v.m. 9.30 uur, ds. Van Loon. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te Nieuwe Niedorp, Ds. Haars. Barsingerhorn, Kreil, ds. Kooiman. Wieringen, Hippolytushoef, v.m. 10 uur, Ds. M. van •der Vegte, van Wolvega, (op beroep). Noord- en Zuid-Zjjpe Oudesluls, v.m. 10 uur, nam. 2 uur Burgervlotbrug, ds. Vis. Afscheidsprediking. LOKAAL „BETHEL", HOEP, SCHAGEN, len behoeve van «le Nederlandsch Hervormde Kerk v.m. 10 uur, Dr. Wieten. Een enkel bericht, dat nu en dan aan de aandacht van den censor ontsnapte, deed vermoeden dat de clericale reactie met alle maciht poogt het verloren terrein in Spanje le herwinnen. Een schril beeld van het woeden van de conservatief-clericale partij vin den wij geschilderd in een brief van den correspon dent van de Kölnische Zeitung te Baroelona, gedag- teekend 3 September, waaruit wij hieronder het een en ander laten volgen. Het was vooruit te zien, dat de conscrvatief-clo- ricale partij zich wreken zou over de Juliweek op de republikeinen. Matigheid is geen Spaansche karakter trek en een strenge, doch tevens onpartijdige rechter is in een land, waar de censuur oppermachtig heerscht en de grondwettelijke waarborgen zijn opgeheven, met een lantaarntje té zohken. Het programma van den nieuwen civielen gouver neur Arozin heeft hij zelf samengevat in de woorden „ik zal geheet Baroelona in mijn vuist vereenigen en beheers clien." De door hem genomen maatregelen zijn hiermede dan ,ook volkomen in overeenstemming. Het inquisitie-comilé van „Defensa Social" is on afgebroken in de weeriedereen, die er vrijzinnige denkbeelden op na houdt, wordt gevangen genomen of verbannen. Onophoudelijk komen scharen gevangenen uit de provincie de stad binnen; men schat het aantal thans reeds op 4000. In gewone tijden is de inrichting en het leven in de Spaansche gevangenissen reeds middel— eeuwsch. Vraag dus niet, hoe 't er nu toegaat! Da genlang krijgen de ongel ukkigen haast geen eten en wie zich beklaagt, wordt onmiddellijk overgebracht in een cel, waar geen straaltje zon doordringt. Niet alleen worden onderwijsinrichtingen en ver- eenigingen van polilieken en welenschappelijken aard gesloten, maar deze maatregel wordt ook toegepast op apotheken, stations voor het verleenen van hulp bij ongelukken enz. "Monniken en nonnen trekken langs de huizen om onder klagen en weenen aalmoezen af'te bedelen voor den wederopbouw der kloosters, hoewel de orden mil- lioenen bezitten aan geldswaardige papieren en bank papier. Reeds worden eenige kloostergebouwen geheel in modernen stijl opgetrokken, vojgens de eischen der hedendaagsche techniek. Het vroegere' radicaal-republi- keinsche'gemeenteraadslid Olivares is gefusilleerd; eeni ge honderden gevangenen zijn reeds tot Levenslange kerkerstraf veroordeeld. Zeer waarschijnlijk zullen er onder de slachtoffers talrijke schuldigen zijn, maar bij het geheimzinnig en bedekt optreden van den krijgsraad, kan niemand er voor instaan, dat werkelijk slechts schuldigen veroordeeld worden. Van 22 tot 29 Augustus zijn in de arbeiderswijken niet minder dan elf bommen gesprongen, waarbij tel kens een aantal personen gedood en gewond werden. De anarchisten zijn weer lustig aan den gang, zon der dat de politie iets tegen hun gewetenloos optre den vermag. Op 31 Augustus ontplofte een bom in een tram op de Plaza de Espana en doodde 4 rei zigers. i r i n"f Den 2en September werden in den omtrek van i een groot Warenhuis zes helsche machines gevonden. De censuur laat geen enkel bericht hierover door; bladen, die er zelfs maar op zinspelen, zooals de „Diluvio", worden beboet en bij herhaling met op- j heffing gestraft. Zonder profeet te zijn, kan men gerust voorstellen, j dat ernstige gebeurtenissen op til zijn. Een economi- sche crisis schijnt wel haast onvermijdelijk. De winkelstand bereidt als protest tegen den on- houdbaar wordenden toestand een algemeene staking voor. De politie vreest ook voor een nieuwe uitbai - sting, en nam bijvoorbeeld den 30 Augustus 174 per sonen gevangen. De troepen zijn dag en nacht gecon signeerd. Tengevolge van de verbanning van hun brood winners zijn talrijke arbeidersgezinnen aan den hon gersnood prijsgegeven. Verschillende textielfabrieken j ontslaan voortdurend arbeiders. Dit alles is niet ge schikt de opgewonden gemoederen tot rust te brengen, j Daarbij komen de drakonische maatregelen van de over- heid, zoodat, wanneer straks de opgekropte woede tot uitbarsting komt, de regeering het zich zelf te wijlen heeft. De desertie onder de Katalaansche troepen duurt onverminderd voort, en de tegenzin tegen het Marok- kaansche avontuur groeit met den dag. Sinds 1888 is Barcelona voortdurend het tooneel ge- we'est van terroristische aanslagen. Bij iederen nieuwen aanslag wordt een bijzondere rechter met het onder zoek belast, maar wanneer het publick eindelijk denkt, den uitslag te zullen hooren, gaat de zaak den doof pot in. Wil een rechter een werkelijk eerlijk en con sciëntieus onderzoek doorvoeren, dan is zijn lot heslist. Zoolang de Spaansche rechterlijke macht niet onafhan kelijk is. zal het onderdrukte volk en het ongelukkige Barcelona geen oplossing zien gebracht in deze geheim zinnige toestanden. Gemeente WINKEL. Ingeschreven gedurende de maand Aug. 1909. Gehuwd: Jan Albert Waiboer 31 jaar en Maria Vetli- man 31 jaar. Geboren, Ondertrouwd, Overleden: Geene. Gemeente CALLANTSOOG. Ingeschreven van 131 Augustus. Geboren: Cornelis, zoon van Gerrit van Twuijver en Reinuwtje Visser. Getrouwd: Andries Hoep, schipper, oud 25 jaren, te Zijpe en Aaltje Toes, zonder beroep, oud 21 jaar, te Callantsoog. Overleden: Aagje Bakker, oud 57 jaren, echtge- noote van Jacob van Scheijen. Gemeente ZIJPE. Ingeschreven van 3—8 September 1909. Geboren: Cornelis, zoon van Jan Wit en Vrouwtje van Buuren. Ondertrouwd: Nicolaas Marie Raseh, j.m., schippers knecht, 23 jr., te Wieringen, en Grietje Groenewoud, jd., zonder beroep. 27 jr., te Zijpe. eerder te Heiloo. Getrouwd: Adam de Wit, j.m., landman, 31 jaar, te Beesel, en Elizabeth Groot, jd.* zonder beroep, 26 jaar, te Zijpe. Matthijs de Leeuw, j.m., timmerman, 24 jaar, en Grietje Schotvanger, jd., zonder beroep. 31 jaar, beiden te Zijpe. Overleden: Dieuwertje, 6 weken, dochter van Maria de Boer. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette schapen was beden bijzonder groot. In de qualiteit is door het vele gras langzamer hand eenegunstige verbetering gekomen. Dat bleek uit de vele goede koppels, die werden gepresenteerd. De handel was trekkend, zelfs iets terugloopend. Prij zen van f 23.50 kwamen op naam van de heeren A. Wonder te Oude Niedorp, J. v .d. Oord, Moerbeek en A. Borst, Tuitjehorn. Lammeren waren traag; voor 10 a 11 gld. kocht men goede waar. Vette koeien waren in minder mate aangevoerd, dan in de beide laatste weken, en dat was goed ook, want door de overvoerde markt te Purmerend, was de vraag minder, zoodat de prijzen lager waren. Men kocht le qualiteit voor 35 cent. De duurste koe ver kocht de heer J. J. Smit te Wieringerwaard voor f 302.50. De aanvoer van vette varkens was klein, de markt stug en de prijzen iets lager. Goede melk- en kalfkoeien waren beter, dan in voorgaande weken, zoomede ook gelde koeien. KUNSTNIEITVVS. In het aanstaand winterseizoen zullen er in het Noordhollandsch Koffiehuis verschillende mooie voor stellingen worden gegeven, Met enkele gezelschappen die genoemd mogen worden, heeft de heer J. Vader reeds contracten gesloten, anderen zullen volgen. Zoo kunnen de kunstliefhebbers zich reeds verze kerd houden van het optreden van het zoo uitnemend bekende-tooneelgezelschap van Eduard Verkade, ook van dat der Gebrs. Van Lier van Amsterdam. Verder zullen Speenhof en de zijnen komen en een opvoe ring plaats hebben van de operette De Dollarprinses. Zooals men ziet, variatie en veel moois!! GEEN IJSWAFELS. Wegens het voorkomen van cholera-gevallen in enkele gemeenten van ons land, heeft de Burgemeester van onze gemeente het verkoopen van ijswafels langs den publieken weg verboden. SPAANSCHE KOOPLIEDEN. Onze markt werd heden bezocht door twee Spaan sche kooplieden, waarbij als tolk fungeerde de heer De Ridder van Overschie. Door hen werden aangekocht 3 melkkoeien en 3 kalfkoeien. DE HANDELSCURSUS. In eene vergadering van het Bestuur van onze Han deldrijvende en Industiiëele Middenstandsvereeniging, met de onderwijzers voor den Handelsavond-cursus, Woensdagavond gehouden, is besloten dat het ónder wijs Donderdag 16 September zal aanvangen. De les sen zijn als .volgt ingedeeld: Maandag, Boekhouden en Handelsrekenen. 2 uren; Dinsdag, Engelsch en Duitsch, 2 uren; Woensdag, Rekenen, Handels-Aard- rijksk. en Nederl. Taal, 3 uren; Donderdag, Engelsch en Duitsch, 2 uren; Wanneer dit mocht blijken gewenscht te zijn, zal het een 3-jarige cursus worden. GESTOLFN FIETSEN. De heer H. Blok alhier verhuurde Maandagmorgen aan een heer en eene dame twee bijna nieuwe fiet sen, om een tochtje naar Haringhuizen en Anna Pau lowna te maken, 's Avonds zouden de rijwielen terug zijn. Heden Donderdagmiddag wacht de heer Blok nog altijd op zijn beide karretjes. Natuurlijk is de politie met dit geval in kennis gesteld. Ilarcnkarspel. Naar aanleiding van de informatie van den heer Bakker, lid van den Raad van Harenkarspel, in hoe verre het ligt op den weg van het gemeentebestuur, om liet volgend jaar op Zondag geen kermis te hou den, is reeds nu eene beweging in die gemeente op louw gezet, om zoo mogelijk een Raadsbesluit in dien geest te voorkomen. KOLVEN. Tusschen de kolfclubs te Hoogwoud en de Nieuwe Club te Nieuwe Niedorp zal eene dubbele match wor den gespeeld. Noortlscliarwoude. Tot Wethouder (vacature-De Geus) is benoemd de heer Slotemaker. Tot ambtenaar ter secretarie de heer O. Bax. Aan den Langedijker handelscursus werd f 5 subsidie verleend door den Gemeenteraad. Broek op Langemlijk. De gemeenteraad van Broek op Langendijk heeft besloten een nieuw raadhuis met onderwijzerswoning te bouwen. Zuidscliarwoude. Te Zuidscharwoude zijn deze week weer 2 nieuwe gevallen van typhus geconstateerd. EEN LANGE REIS. Eenigen tijd geleden hebben we, schrijft de Dordt. Ct., er melding van gemaakt, dat de echtgenoote van kapitein G. Pomper, te Dordrecht, verblijd werd door de tijding, dat haar man, gezagvoerder op de ,,Punta Brava", te Buenos Ayres was aangekomen met dit schip. Men had zich te Dordrecht zeer ongerust ge maakt over het lange uitblijven van eenig bericht om trent dezen bodem en de opvarenden, te meer, daar andere schepen, gelijktijdig van Rotterdam vertrok ken en ook met Buenos Ayres als bestemming, reeds lang in die haven waren aangekomen. Nu kapitein Pomper terug is, heeft een redactie-lid van genoemd blad een visite bij hem gemaakt en hem eenige bijzonderheden omtrent zijn reis ge vraagd en welwillend heeft hij een kort relaas van zijn wedervaren gedaan. Zulke lange reizen komen tegenwoordig bijna niet meer voor, ze herinneren ons een weinig aan die van Bontekoe, behalve dan de groote ontberingen, welke deze kapitein uit den bloeitijd onzer zeevaart heeft geleden. Maar 170 dagen om en hij den eve naar rond te zwalken, zonder land te zien, waarvan ongeveer 2% maand ook zelfs geen pijp of zeil van een schip, dat wil in onzen tijd heel wat zeggen. Voor al wij, landrotten, kunnen ons zoo'n toestand moeilijk indenken. Kapitein Pomper dan vertrok 20 Januari van dit jaar met de ,,Punta: Brava" een zeillichter, gebouwd op de werf der firma L. Smit, te Kinderdijk, naar Buenos Ayres. Met hem aanvaardde de reis de „Pun- ta Memoria", met dezelfde bestemming, beide ge sleept door een sleepboot van dezelfde firma. Deze liet beide lichters bij de Scilly-eilanden los, toen was itder op zichzelf aangewezen. Van bij elkaar blijven was geen sprake, reeds den eersten dag was men elkaar uit het gezicht. Bij Ma- deira begon het al te spoken. Daar moest de „Punta Brava" zwaar stormweer doorstaan, doch dat deed ze flink. De koers werd toen gezet beoosten de Kaap Verdische eilanden om, om niet in den Westelijken stroom bij Kaap Roca te komen. Want heeft die een zeilschip eenmaal goed te pakken, dan is het er nog niet weer uit. Maar kapitein Pomper meed met gun stig gevolg dien stroom en kwam in den N.O. pas saat, kon dus voor den wind zijn reis vervolgen. Op ongeveer 4 gr. N. B. kwam hij in den stillen gordel en toen begon de tegenslag. Twee maanden lang dreef de „Punta Brava" daar rond, zonder een tochtje wind. Kwam er wind, dan was het tegenwind en verdere afwisseling brachten zware buien, want hei vas juist kentering, overgang van den moessontij d. Tot overmaat van ramp geraakte het schip in den oostelijken stroom en die nam het mee naar de Afri- lcaansche kust. Daar was de hitte ondraaglijk. Het ijzeren scheepsdek was bijna gloeiend en de schoe nen van alle opvarenden barstten alsof ze met een gloeiende kachelplaat in aanraking kwamen. Het wa len benauwde dagen en ze duurden maar voort, alsof er geen einde aan kwam. De buien zetten het schip langzamerhand over de linie heen. Gewoonlijk komt men 2% gr. N.B. in den 2.0, passaat, maar thans kwam hij slechts een hal len graad over den evenaar, de „Punta Brava" kon er dus niet inkomen voorloopig, dat kostte heel wat moeite. Toen men hem eindelijk te pakken had en bij den wind op in de streek der variabele winden kwam wae het weer misère. Meest had men tegenwind en zware stormen; was het 't eene niet, dan het an dere. Te begrijpen is het, dat men op deze wijze slechts voortkroop. Aan boord begreep men, dat men thuis zich wel zeer ongerust zou maken, want geen bericht had men kunnen wegzenden. Toch was de toestand van opvarenden en schip uitstekend; de zware stormen hadden niet de minste averij veroor zaakt. Men zal vragen, of aan boord geen gebrek aan pro viand en drinkwater was, maar dat was niet het ge val, er was van alles voldoende. En al was bijv. het meegenomen drinkwater opgeraakt, dan nog zou men daaraan geen gebrek hebben gekregen. Want bij stroomen viel telkens weer de regen loodrecht uit de lucht. ij kunnen ons hier geen voorstelling maken van zulke buien. En het minste wolkje bracht regen. De onweersbuien, welke om en bij het schip heb ben gewoed, kennen we gelukkig ook in onze stre ken niet. Geweldig moeten ze zijn. Flits op flits schiet horizontaal door de lucht, het gezicht verblin dend. En zulke buien heeft de „Punta Brava" op haar reis er verscheiden doorstaan, j Eindelijk, 27 Juli, liet men op de buitenreede van Buenos Ayres het anker vallen, kon naar huis ge seind worden, dat de reis was volbracht. De „Punta Memoria" had het wel beter getroffen, met 103 dagen was dat schip binnen. Maar toch had ook dit moeilijke dagen gehad en met zware stormen i geworsteld waarin het beide ankers en kettingen ver loor. Een andere lichter de „Punta Lara", ook op dezelfde werf gebouwd en met dezelfde bestemming, fokkemast, zoodat hij de Plata-rivier moest worden opgesleept naar Montevideo. I Doch kapitein Pomper heeft van den tegenslag, welke een zeeman kan treffen, wel het grootste deel gehad. Maar mooi heeft hij het eraf gebracht, al duur de de strijd met de elementen ook lang. EEN RECORD. Uit Deinum valt iets mede te deelen, dat menigen Veehouder in den lande zal doen watertanden. De veehouder de h eer Th. A. Smeding aldaar be zit n.1. onder zijn runderen een koebeest, dat volgens nauwkeurig bijgehouden melkstaten in 303 opeenvol gende dagen 9002 Kilo melk heeft opgebracht, verte genwoordigende naar het vetgehalte eene hoeveelheid van 310 Kilo boter. 1 Deze koe ontving als krachtvoeder in de weide daags 2 Kilo en in den staltijd bij het hooi daags 4 kilo Certels' Lijnzaadkoekjes met suiker. o PER TELEGRAAF. UIT DEN HAAG. De Koningin zal de Kamer niet openen. UIT ROTTERDAM Van 15 lijders aan cholera zijn 6 als hersteld ont slagen. Alle in observatie gestelde personen wegens aanraking met lijders zijn heden ontslagen. GEMEENTE SCHAGEN. o VEILIGHEIDSWET. Kennisgeving van Ongevallen. De Burgemeester der Gemeente Schagen vestigt de aandacht van belanghebbenden op het hij de Wet van den lsten Juli 1909 (Staatsblad No. 245) gewij zigde artikel 12 der Veiligheidswet,, welk artikel thans luidt als volgt: Artikel 12. „Het hoofd of de bestuurder van eene inrichting, waarin eenige tak van fabrieks- of handwerksnijver- heid wordt uitgeoefend, is verplicht van elk in zijne onderneming aan een persoon overkomen ongeval, ten gevolge waarvan deze langer dan tweemaal vier en twintig uren tot het verrichten van zijn gewonen arbeid ongeschikt is, schriftelijk kennis te geven aan den burgemeester der gemeente, waar het ongeval plaats had. De kennisgeving wordt ingezonden binnen vier en twintig uren, nadat de verplichting tot kennisgeving is ontstaan, en in een vorm, welke wordt vastgesteld door Onzen Minister, met de uitvoering van deze wet belast. De verplichting tot kennisgeving vervalt, indien in gevolge artikel 61 der Ongevallenwet 1901 aangifte van het ongeval heeft plaats gehad. De burgemeester zendt binnen vier en twintig uren de kennisgeving aan het districtshoofd der arbeidsin spectie. De burgemeester stelt een onderzoek in naar de oorzaken en gevolgen van het ongeval en deelt den uitslag daarvan mede aan het districtshoofd der ar beidsinspectie." De verplichting tot kennisgeving van een ongeval is opgelegd aan het hoofd of den bestuurder van iede re inrichting, waarin eenige tak van fabrieks- of hand werksnijverheid wordt uitgeoefend, onverschillig of die inrichting al dan niet is een fabriek of werk plaats in den zin van art. 1 der Veiligheidswet. De verplichting vervalt, indien ingevolge artikel 61 der Ongevallenwet 1901 aangifte van het ongeval heeft plaats gehad. Het niet-nakomen der verplichting wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste eene maand of geld boete van ten hoogste honderd gulden. Schagen, den 8 September 1909. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. o VEILIGHEIDSWET. Kennisgeving van Ongevallen. De Burgemeester der Gemeente Schagen brengt ter openbare kennis, dat bij beschikking van den Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Handel van 20 Augustus 1909, de vorm der kennisgeving, bedoeld hij art. 12 der Veiligheidswet (Wet van 20 Juli 1895, Staatsblad No. 137, gewijzigd bij de Wet van 1 Juli 1909, Staatsblad No. 245), te rekenen van 1 Sep tember 1909 is vastgesteld overeenkomstig het daar bij gevoegde model. Een exemplaar van het model is voor belanghebben.- den ter Secretarie ter inzage beschikbaar. Schagen, den 8 September 1909. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. Heden overleed, na een lang durige ziekte, tot mijne diepe droefheid, mijn geliefde Echtgenoot in den ouderdom van 67 jaar en 11 maanden. Zijn diepbedroefde Echtgenoote, Wed. P. D. SMIT-Bregman. Wieringerwaard, 8 Sept. 1909. beginnen weder meteen NIEUW KWAHTAAL. Dames die nlzoo het 4e Kwartaal willen mede inaken, gelieven tijdige op gave te doen aan GEVRAAGD op een solied pand met ruime overwaarde. Hr. fr. bureau van deze Courant. Lett. P. In den loop der maand OCTOBER 1909 zullen de Notarissen J. P. SMITS F. H. VAN DEN HELM te Am sterdam en C. L. VANDENBERGH te Schagen in 5? gelegen in den polder DE WIERIN GERWAARD met de daarbij behoorende perceelen, uitmuntend WEILAND, ter gezamenlijke grootte van 21.47.90 II. A. Nadere informatiën geven bovenge noemde Notarissen en de Heeren K. BREEBAART Dz. te Koihorn en JOH. C. REINDERS FOLMER te Amsterdam. Timmerlieden, Metselaars, Schilders, zijn steeds voorradig Laan D 4, - SCHAGEN. vlug en goedkoop. TE KOOP bij H. REZELMAN Rzn., Wieringer waard. Terstond GEVRAAGD P.G., m. b. 1., tegen 1 October, bij J. SCHOORL, te Heiloo. TE KOOP aangeboden die een Burgerbestaan oplevert. Brieven franco lett. K. Bureau van dit blad. puik smakend, a 3 gulden per H.L., bij L. RAVEN, (Zuidpool), Anna-Paulowna. z. z. g. tegen 1 Nov. gepl. voor de huisb. bij eenig Heer of kl. gezin. Fr. br. lett. D, bureau van dit blad. Zoo spoedig mogelijk GEVRAAGD tegen hoog loon, bij A. VISSER, Stations- Koffiehuis, Schagen. Te Koop GEVRAAGD pl. m. Levering Schagen of Schagerbrug. T. RENS, Valkkoog. (N.-H. bij Jb. DE GRAAF, Koegras, Helder; GEVRAAGD: die tevens goed kan melken, om direct in dienst te treden, bij W. KEETMAN Jz. stalhouder, Winkel. GEVRAAGD: P. G., tegen 1 October a.s., bij W. ROG GEVEEN, Heemstede. Te KOOP aangeboden met steenen Vloer, Zolder, Dakhout en met Pannen gedekt, groot 8,60 M. bij 5,20 M. en groot dz 4 bij 5 M., staande bij de boer derij bewoond door Abr. Hoogland in de Woudmeer gem. Harenkarspel. Inlichtingen te bekomen bij D. KAAIJ Timmerman te Lutjewinkel.

Schager Courant | 1909 | | pagina 3