WjiÉ Brieven van Jai|, Zaterdag 2 October 1909. 53ste Jaargang. No. 4583. Bureau SCHAGER, Laan O 4. Uitgevers i C©„ EERSTE BLAD. ekend making en Gemengd Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. SCHAGER Allïisci Niïiis- COURAI AtetfiEtiG- LbémIIsè, Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. SH—mËSÏ-5^■- Interc. Telephoon i\o. 20. Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 6 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer beslaat uit drie bladen. G E M E E N T E SCHAGEN. NATIONALE MILITIE. Keuring van Lotelingen. De Burgemeester jder Gemeente Sc hagen Gevolg gevende aan een namens den Minister van Binnenlandsche Zaketn tot hem gericht verzoek; Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat er blij kens bij voornoemden Minister ingekomen ambtsbe richten personen zijn, wier praktijken o.a. daarin be staan, dat zij voorspiegelen in staat te zijn, tegen be taling van eene som gelds, de afkeuring van lotelingen voor den dienst der Militie te verkrijgen; WAAR SCHUWT DE LOTELINGEN dezer gemeente voor bovenbedoelde praktijken onder verwijzing naar arti kel 206 van het Wetboek van Strafrecht, onder meer inhoudende: Met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren wordt gestraft lo. hij die zicli opzettelijk voor den dienst bij de militie ongeschikt maakt of laat maken; 2o. hij die een ander op diens verzoek opzettelijk voor den dienst ongeschikt maakt. Indien in het laatste geval het feit den dood ten gevolge heeft, wordt gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren opgelegd; Vestigt er voorts hunne aandacht op: dat de be moeiingen van de hiervoren bedoelde personen in geen enkel opzicht de afkeuring kunnen bevorderen. Do raadpleging dier personen zal den lotelingen niet anders dan noodelooze kosten berokkenen, omdat bij werkelijke ongeschiktheid voor den dienst, ook zonder hunne bemoeiingen, de afkeuring niet kan uitblijven. Schagen, den 30 September 1909. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. HERUALIN GS-ONDERWIJS. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen maken hekend, dat voor degenen, die het gewoon la- j ger onderwijs, hetzij op eene openbare, hetzij op eene i bijzondere school, hebben genoten, in de lokalen der openbare lagere school, gelegen aan de Loet, wijk F no. 18, gelegenheid bestaat tot het ontvangen van Her- halingsonderwijs Dit Herhalingsonderwijs wordt gegeven voor jongens en meisjes, iederen Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag, gedurende de maanden November, December, Januari en Februari des namiddags van 6 tot 8 uren en strekt zich uit over de volgende vakken: le. Nederlandsche taal, 2e. het rekenen, 3e de ken nis der natuur, 4e. aardrijkskunde en 5e. geschiedenis. Voor het genieten van dit Herhalingsonderwijs zal een schoolgeld worden geheven van 20 cent per maand en voor twee of meer kinderen van hetzelfde gezin, voor elk kind 15 cent per maand. Kinderen van on- vermogenden zuilen het Herhalingsonderwijs kosteloos mogen genieten, terwijl kinderen van minvermogenden voor hét halve schoolgeld zullen worden toegelaten. Ouders of verzorgers, die hunne kinderen het Her- j halingsonderwijs wenschen te laten volgen, worden ver-< zocht daarvan vóór 15 October 1909 aangifte te doen bij het Hoofd der openbare lagere school. Schagen, dan 1 October 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, K. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. i die als boerenknecht In Hollands Noorderkwartier is gaan dienen, aan zijn broer Klaas, die in de Zaanstreek gebleven is. LXIX. Gij klaagt dat ik niet schrijft in trouwe: 't Ontbrak mij heelemaal aan tijd, Augustus en September eischten Bij Jobs geduld, der mieren vlijt: 't Was hooien, oogsten, al te zamen En welk een hooi- en oogstweer, Klaas? Slechts regen, regen, afgewisseld Door donderslag en stormgeraas; De lieve zon bleef achter wolken, Het graan ontkiemde in de aar, Het hooi zat .vast aan 't nieuwe etgroen, Ons Werk gaf niets en was toch zwaar; En, stond het hooi of 't graan aan hoopetn, Dan kwam de schimmel of de broei: En moest het rotten of verbranden; 1Zoo'n natijd Klaas! is miss'Lijk, foeit De baas, zoo opgewekt gewoonlijk Werd ongedurig op zijn tijd, De vrouw zoo goed, zoo aardig immer, Raakt' ook haar tramontanen kwijlt. Gelukkig zijn thans hooi en granen, N i?, wat geborgen in de schuur, INU kan de haas oen liedje maken, bebouwd op 't thema: slecht en duur. 'U rvïij'0". di<*n 'k ÜUeb gezwegen - - Die mórJon Iü\v<?>r mann<?n van de krant, „Met iptó Ook wel "mot' s£k j^lXn^wordt -gSTI v.z®Jfs ,.'?en klein, klein jokkentje Vindt M dat weet ik, maar zóó zóó Al wat ik dan ook zal vertellen In dezen brief, is werklijk waar En als je 't soms niet wilt gelooven Welnu, dan onderzoek je 't maar htio zich ermee ging bemoeien. Zooals gewoonlijk was INTERNATIONALE HONDENTENTOONSTELLIG. toen net even te Iaat. De Amerikaansche dokter Voor de door de Nederlandsche St. Bernhard-Club KKt juist zijn praktijk overgedaan en zijn verdiende op 2 en 3 October in de Harmonie te Alkmaar te louis ergens in zijn vaderland in veiligheid gebracht, houden tentoonstelling, zijn niet minder dan 270 hon- vond slechts een landgenoot, die de zaak had den ingeschreven, waaronder vijftig St. Bernhards. overgenomen, en die nu voor zijn voorganger het ge- Een groote attractie zal zijn het werken der Po- lag zal moeten betalen. Want evenals met do paarden liliehonden van 11 tot 1 uur Zondagmorgen a.s., ak en den haver gaat 't gewoonlijk met de kwakzalvers j mede het concours der trekhonden om tien uur dien en do gevangenis. Maar is 't denkbeeld van die genummerde ziekten niet echt Amerikaanseh, zóó Amerikaansch dat 't el- ken gjoeden, Americano-philen Parijzenaar wel verlok ken moest? TREURIG ONGEVAL. Een wel buitengewoon treurig ongeval heeft plaats gehad te Urmitz bij' Keulen, waar twee kinderen, broer en zuster, respectievelijk acht en negen jaar oud, ongeveer op hetzelfde oogenblik, doch op grooten af- staiid van elkaar, door verschillende voertuigen wer den doodgereden. STAKING IN ZWEDEN. In Zweden staken op het oogenblik nog 60.000 werk lieden in verschillende fabrieksbedrijven. HONDSDOLHEID Een houtvester te Tatischau had een teef met vijf jongen aan iemand te Beuthen ten geschenke gege ven. Al die dieren bleken dol te zijn. Vijftien men sehen, die gebeten zijn, hebben zich naar Breslau begeven, om zich aan die universiteitskliniek te laten inenten. j KIESRECHT-VROUWEN. De suffragettes geven den strijd niet op. Zelfs in de gevangenis blijven zij protesteeren. Een van haar, Charlotte Marsh, die gevangen zit te Winson Gree, j daar de hongerkuur beproefde en werd gedwongen te I eten, heeft, gelijk haar advocaat aan den minister van i Binnenl. Zaken schreef, dezen verzocht een vervol- ging in te stellen tegen den gouverneur en den genees- 1 heer, die haar voedsel lieten gebruiken tegen haar zin. COOK'S POOLREIS. In het vervolg van zijn verhaal doet dr. Cook mededeelingen over de ellende, die de reiziger en zijn metgezellen te lijden hadden, toen zij nader hij de Noordpool kwamen. Het was bitter koud, kou der dan zij het tot dusver hadden gehad. De wind woei1 voortdurend uit het westen, was nu eens sterk, dan weer zwak, maar steeds scherp en deed ontzet tende pijn. Het ergste was, dat zich op het gelaat een ijs- masker vormde. De uitgeademde lucht bevroor name lijk onmiddellijk en zette zich vast op de haren van het gelaat, zoodat die bedekt was met tallooze ijs- kegeltjes. En als de oogen traanden, of ondanks de koude door de inspanning zweet op de huid parelde, veranderde de vloeistof onmiddellijk in ijs, dat beet en schrijnde. i Op 26 Maart toen zij op 84 gr. 24' breedte en 96 gr. 53' lengte gekomen waren, besloten zij een dag te rusten, daar een hevige storm in aantocht was en zij de hoop koesterden dat na den storm het I weder verbeteren zou. Bij Ilareiikarspels vroede Vaad'ren Sleeg laatst royaliteit ten top, Ze zeiden tot den Burgemeester: „Zeg Burger, hou je hand maar op' „Wij geven je tweehonderd gulden „Meer, dan je ambtsvoorganger Swan" Enfluisterdenals 't niet genoeg is, Welnu, dan klop je maar weer an!" Verhoogiiig voor den Secretaris Ging bij die Vaad'ren niet zoo vlot, Half afgedwongenVijftig gulden, Toen ging het deksel op den pot, Terecht, Wat doet zoo'n Secretaris? Hij schrijft alleen een beetje neer Wat and'ren zeggen, Burgemeesters Die denken dieper, werken meer. Diezelfde Raad van Harenkarspel Heeft ook een lid, dat Bakker heet, Die Bakker bakte laatst een broodje Waarin het volk met weerzin beet: „Hij wou", sprak hij, „in laten jaren „Geen Zondagkermisviering, neen t „Want 's Zondags gingen alle jong'ren „Except zijn eigen kroost, daarheen, „Dan dronk men, zong men, vocht hij wijlen, „Zocht men niet steeds naar rein vermaak.' Dat was een kluit in Slot zijn papje: „Ontheiliging" dat is de zaak!'' Zoo sprak hij zalvend, „ja, de kermis „Ontheiligt hier des Heerén dag, „En onder zingen, drinken, vechten „Vergeet de jeugd het Godsgezag". De Raad vond goed, dat op d' agenda Van dat College, d' eerste maal Zou paradeeren: Bakkers voorstel; Slot spitste zich. op vrome taal, De goegemeente stond verwonderd Van 't snoode opzet in den Raad, Zij hechtte aan den Kermiszondag En toonde dit ook metterdaad; 't Request dat rondging bij de burgers Verzoekende „Raad! wees niet zot, Verwerp het voorstel van dien Bakker, Let niet op 't zemelen van Slot", Werd, toen 't door velen was geteekend En ingediend ook op zijn pas. Behandeld, toen het voorstel-Bakker Bij 't vroed Bestuur aan d' orde was. De Burgemeester gaf te kennen, Dat hij bekeerd was door 't adres, Dit bleek bij meerdren zoo te wezen, Doch Slot sprak als Demosthenes: „Wat zijn de burgerijhelangen, („Door mij steeds voorgestaan"), sprak Slot, „Wanneer die soms in botsing komen „Met d'uitgedrukten wil van God? „Laat 's Maandags menschen kermis houden, Een Maandagborrel hindert niet „En laat ze 's Dinsdags nog eens drinken, „Geen vrome, die daar kwaad in ziet. „Maar 's Zondags wil de Heere, Heere „Geen borrel zien of kermis-pret, ,,'t Gebod is: 's morgens naar de kerk toe „En 's avonds stiekem in je bed." Vervolgens sprak Slot vroom en roerend Nog langen tijd in deze lijn, Zijn woorden bleken echter paarlen Voor zwijnen (of zoo iets) te zijn. Klaas! 't is hier toch zoo'n heidensch volkje, Ik ben het eens met vader Slot, Dat Burgerij belang, hoe groot ook, Moet wijken voor 't belang van God. Ik acht met Slot, den man, die Maandag En Dinsdag, Woensdag hotst en zwiert, Vol drank langs Heeren straten, hooger Dan wie op Zondag kermis viert. JAAP. - -i«>«1 i -w.rn-.rr 1 GECATALOGISEERDE ZIEKTEN. In ons lieve vaderland hebben de kwakzalvers 't gemakkelijk. Ze annonceeren de onfeilbaarheid van hun panaceeën, of de scherpte van hun diagnotischen blik, en 'zonder verdere moeite zien ze bestellingen en zie ken naar hun „laboratorium" en „spreekkamers'stroo men. Maar in Parijs is de concurrentie zoo scherp, dat deze weldoeners niet meer zoo licht aan den kost komen, en wel iets bijzonders verzinnen moeten om hun weldaden aan den man te brengen. Zoo deed I 't dun ook de directeur van The New Era Remedies Conipany, dien men dezer dagen heeft ontmaskerd, j en wiens optreden het navertellen waard is. Deze schrandere Amerikaan die zich met hoogen hoed en gekleede jas het deftige uiterlijk van een I dokter gegeven had, placht de conciërges der huizen af te loopen om te informeeren of er onder hun huur- inücrujü is besloten, dat voor onze afdeelingw Iders ook ongeneeslijke zieken waren. Hoorde hij dat ™Wjn gebouwd worden. De heer A Visser - de „meneer van din antresol" of „die kleine oude ,ad ^arvoor bestek en teekemng^ opgemaakt Door morgen. Voor liefhebbers valt er dus wat te zien. Het Stedelijk Muziekkorps geeft des namiddags een concert. NAJAARSZITTING. De opening der gewone najaarszitting der Staten van Noord-Holland, is door Gedeputeerde Staten voor dit jaar bepaald op Dinsdag 7 December. TWEE TRAMS IN BOTSING. Vrijdagmorgen omstreeks half tien kwam de Oos- ter stoomtram op den Driebergschen straatweg met de paardentram in botsing. Waarschijnlijk stond de wissel niet goed. De koetsier van de paardentram sprong tijdig van den wagen en bleef ongedeerd. De conducteur bekwam een ernstige hoofdwonde, doch kon thuis verbonden worden. De stoker werd van de machine geslingerd, over een heg, maar bleef onge deerd. Twee vrouwelijke passagiers werden gekwetst. Het paard werden de vier beenen afgereden. De paar dentram werd in elkander gedrukt. Van andere zijde meldt men: De winterdienst trad heden in werking. Hierdoor moet eenig oponthoud van de stoomtram veroorzaakt zijn, terwijl bovendien de stoomtram, door het heko men van averij onder Rysenburg, 20 minuten later dan gewoonlijk van Zeist naar Driebergen vertrok. De bestuurder van de paardentram welke aan het station Zeist stond, meende dat de stoomtram reeds lang van het station Zeist verrokken was, vermoedde dus niet dat deze juist van de tegenovergestelde rich ting nog komen moest en vertrok in de richting Drie- hergen. Bovendien moet de paardentram niet geheld hebben. Bij den Zeisterstraatweg ontmoetten de beide vaar tuigen elkaar in volle vaart en hadden, hoe krachtig de bestuurders ook remden, geen gelegenheid meer tot stoppen. De stoomtram reed hierop in volle vaart op de paardetram. In de paardentram bevonden zich twee dames, de 30-jarige .Cornelia Zuidveld en nog een onbekende juffrouw, die vermoedelijk op het oogenblik dat de tram door de locomotief werd aangereden, uit de paardentram gesprongen moet zijn en spoorloos is verdwenen, althans men weet tot heden nog niet wie deze jufrouw was. De koetsier van de paardentram sprong van het voorbalcon dat onmiddellijk daarop door de locomotief versplinterd werd. De conducteur werd door den schok door de rui ten geworpen en bekwam hierbij verschillende ver wondingen aan hoofd en aangezicht. De man kon natuurlijk heden geen dienst doen, doch zijn verwon dingen zijn van dien aard dat hij Maandag den dienst zal kunnen hervatten. Juffrouw Zuidveld werd uit de overblijfselen van de tram licht gewond op Eiken- Zij bouwden een hut van ijsblokken en zodöen hof binnengedragen, zij kon kort daarop vertrekken, daar den nacht doorbrengen. Maar eerst moesten zij Intusschen was van de stoomtram het voorbalcon zich met groote moeite ontdoen van het ijs, dat hun ook al ingedrukt. Met een der passagiers van deze lichaam en hunne kleederen verstard had. Ieder stuk zat stijf vastgevroren aan het lichaam en moest met geweld losgerukt worden. Daarna staken de reizigers zich in hun slaapzak en genoten zij weder eenige warmte en rust. Aan gastronomische genietingen viel niet te denken, hun honger stilden zij met een stuk hardbevrorgn vleesch en een stuk vet en daarbij dronken zij thee, voor welkpr bereiding een half uur noodig was geweest. Toen de storm uitgeraasd was, begaf het gezel schap zich weder op weg hij een koude van 41 gr. Fahr. Maar er stak een hevige wind op en dus zagen zij zich genoodzaakt te wachten tot deze we der bedaard zou zijn. Wicringcrwaiird. Vergadering van „Het Witte Kruis". Na opening der vergadering op Vrijdagavond 1 Oc-1 tobcr door den voorzitter, den lieer K. Koster, leest hare won,nS te Utrecht vervoerd, de heer R. C. Blaauboer als secretaris de notulen, die zonder opmerkingen worden goedgekeurd. tram liep het leelijker af. De 18-jarige Johanna Jon kers, dochter van den koetsier van Dennenburg, moet het ongeluk hebben zien aankomen en in haar angst uit de in volle vaart zijnde stoomtram gesprongen zijn. Vermoedelijk is zij met het hoofd tegen de rails geslagen en zou krachtens mededeeling van de ge- neesheeren, vermoedelijk hersenschudding hebben ge kregen. Op dit oogenblik dat dit telegram wordt af gezonden ligt het ongelukkige meisje nog bewusteloos in de gastvrije woning van den heer Van der Mersch en mag niet borden vervoerd 't Wrak van de paardentram werd op bewonderens waardig snelle wijze weggehaald en naar de remise gesleept, zoodat de dienst slechts ruim een half uur vertraging ondervond. Een onderzoek is onmid dellijk door de politie ingesteld. Verschillende perso- i r.en, die bij het ongeluk tegenwoordig waren, zijn gehoord, doch velen waren te ontdaan en te zenuw- I ach tig om een behoorlijk verhaal te kunnen doen. I Juffrouw Zuidveld, die eenige onbeduidende wonden aan hoofd en aangezicht beliep, werd per rijtuig naar DE ÏOO.OOO. Donderdag viel aan 10 werklieden van de sigaren fabriek „Nederland" van J. Hebman te Harlingen het voor da ren 1^*5 v-ii wi v cicii vu jnattiovvt vcuigjui| da Alg. Vergadering, achtereenvolgens da hee- R. C. Blaauboer en H. Kok, wien vrij mandaat wordt gegeven met deze beperking, dat hij voor lid van het Hoofdbestuur moet stemmen den heer G. de Ven te Helder. Indertijd is besloten, dat voor onze afdeeling een 1 dame van do vijfde verdieping" al zoolang zonder suc- j ces aan 't dokteren was. dan het (hij zich hij hen aandienenv en hield aan hun ziekbed een rede,, waarin I hij hun het machtelooze van al hun vroegere pogin- gen om weer gezond te worden voorhield. Maar nu zou hij ze eens komen helpen. Zijn langdurige stu- diën, ten bate van de lijdende menschhcid onderno- 1 men, hadden hem geleerd, dat alle ziekten naar hun j symptomen konden worden gecatalogiseerd en bestreden met oorrespondeerende geneesmiddelen. 1 „Dit is geen gratuite bewering", zei hij' dan, „wat ik 'zeg ga ik bewijzen. Wees zoo goed dit vragenlijstje in te vullen, dan zal ik daarna eerlijk zeggen of ik wat voor u weet of niet." De zieke, vol hoop. haastte zich het vragenlijstje te beantwoorden. Dan nam 't de „dokter", keek 't in, dacht lang na, en zei eindelijk„U hebt ziekte no. I i 1 -.ff: T— r\ d tvton tr/-v mil beide juist bij' mij heb. Ilier 'zijn ze i Dankbaar accepteerde de zieke dan flescbjo en doosje, 1 en betaalde het verschuldigde, vijftig francs. Maar de dankbaarheid duurde, daar de genezing natuurlijk steeds uitbleef, doorgaans niet lang, cn eindelijk werd het aantal ontevredenen, die het bureau van New Era Re medies Gompany belegenden, zóó groot, dat de po- Tot lid van het bestuur in plaats van den heer D. /1ft Kooij Pz„ die bedankt Reeft, wordt gekozen de heer feluJ* deel, gezamenlflk op hun ViOjiandeel m P. Peereboom de Staatsloterij den hoofdprijs f 100.000 te winnen. Voor het nazien der rekening worden benoemd de VERPLETTERD, heeren G. Haringhuizen, G. Sijbrands en A. de Car- Gisterenmorgen werd een 5y2-jarig kind van zeke- pentier, en tot afgevaardigde en zijn plaatsvervanger 1 ren D., wonende op de Wonde te Ambt Almelo, ver- i. i - v. mist. De kleine was niet terug te vinden. Toen op het in de nabijheid gelegen terrein der firma Gebrs. Israëls een stapel planken, welke omgevallen was, weer opgezet werd, kwam men tot de ontdekking, dat do kleine daaronder verpletterd lag. De levensgees ten waren geweken. ANNA PAULOWNA. De Weleerwaarde heer Huizinga te Groningen, heeft voor 't beroep naar de Nederl. Hervormde Gemeente alhier bedankt. Haringhulzen. Vrijdagavond hield ten huize van den heer M. Kooij te Haringhuizen de afdeeling Barsingerhorn van Het Witte Kruis haar jaarlijksche ledenvergadering. De voorzitter, Ds. Kooiman van Barsingerhorn, opende de vergadering, die door slechts 10 leden was bezocht, met een hartelijk welkom, waarna de secre taris Dr. Beeker de notulen van de vorige vergade ring leest, welke worden goedgekeurd. Achtervolgens worden besproken de punten van de agenda voor de algemeene vergadering. Bij de behandeling van art. 7 daarvan wordt de wenschelijkheid uitgesproken, om de vacature van den heer Oostra te doen vervullen door den heer G. de Ven van den Helder. Onder de voorstellen tot wijziging der Statuten trekt voooral die van art. 6 al. 2 de aandacht. Met de strekking van dit voorstel is men het allen eens. In het reglement op de subsldiën stelt de afdeeling Barsingerhorn voor, om de 4 afdeelingen, door loting aangewezen, alleen die bescheiden aan het Hoofdbe- het bestuur is dat gebouw, dat achter hot polderhuis zal geplaatst worden, aanbesteed. De heeren J. Vee ter,, D. Breed en Jb. Kooij hadden ingeschreven en wel respectievelijk voor f 485.50, f 440 en f 130. Het werk is voor de laatste som aan den hoer Kooij ah laagst en inschrijver gegund. Aan de wijkverpleegster, Mej. Van Borssum Waalkes, zal namens cn voor rekening van de afd., gevraagd wor den een cursus te Alkmaar te willen bijwonen ter verpleging van tubcrculose-lijders. Bij de rondvraag spreekt de heer C. Haringhuizen de wenschelijkheid uit, dat de afgevaardigde op punt 11 van den beschrijvingsbrief voorstel tot wijzi ging van het tarief voor reis- en verblijfkosten eemgen invloed moge oefenen zoodanig, dut afgevaar digden ten platten lande, die ver van spoor, boot of tram wonen, ook vergoeding krijgen voor rijtuig tot deze vervoermiddelen, dus in gunstiger conditie mo gen komen dan het Hoofdbestuur voorstelt. "W ARMENHUIZEN. Donderdag 30 September vergaderde de afdeeling Warmenhuizen van „Het Witte Kruis". Tegenwoordig negen leden. De besehrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering wordt behandeld. Tot afgevaardigden wor- stuur ter Inzage te zenden, die betrekking hebben op den benoemd de heeren H. Mulder en P. Sevebhuijsen de uitgaven, welke gedaan zijn van de verkregen sub- Hzn., die vrij mandaat krijgen. Omtrent punt 9 en sidle. 10 wordt besloten daarmede accoord te gaan. Een tweede voorstel van het Bestuur onzer afd. la

Schager Courant | 1909 | | pagina 1