Plaatselijk Nieuws. 391ste Staatsloterij. Marktberichten. zake het tarief voor Reis- en verblijfkosten werd door de vergadering goedgekeurd. Het voorstel van dr. Beeker, om de afdeelingen vrij heid te geven zich in tijden van nood te voorzien van een andere pleegzuster dan van de afd. Ziekenverple ging te Amsterdam, omdat dit veelal goedkooper zou zijn, en toch aanspraak te blijven behouden op de vergoeding, wordt door de vergadering geoordeeld dat aanneming zeer gewenscht is. Bij het bespreken van het voorstel Blokker om een contract aan te gaan met dr. Essers voor het ver voer van zieken per daartoe uitstekend ingerichte automobiel, gaf dr. Beeker te kennen, dat wel zeker de wenschelijkheid daarvan bestond. Vervolgens komt aan de beurt het benoemen van een commissie tot nazien van de rekening van den penningmeester. Benoemd worden de heeren J. C. Visser voor Ha ringhuizen, K. Beek voor Barsingerhorn en Jacob Bood voor Kolhorn. Door den secretaris wordt vervolgens medegedeeld dat de afdeeling dit jaar weder een subsidie van f 50 ontvangt van de N.-Hollandsche vereeniging tot bestri. ding van tuberculose; dit bedrag zal besteed worden voor ontsmetting, 't aanschaffen van sputumflacons, ligstoelen en subsidie aan de wijkverpleegster. Het Bestuur der afd. zal trachten nog dezen win ter een lezing met lichtbeelden te doen houden door Dr. Allard, die zich daarvoor beschikbaar heeft ge steld. Het is te hopen, dat van deze gelegenheid, die te Barsingerhorn zal gegeven worden, een ruim gebruik zal gemaakt worden. Wie de tuberculose in zijn gezin, iu zijn omgeving wil helpen bestrijden, die moet ken nis nemen van de middelen daartoe. Nog zij er op gewezen dat door dr. Beeker op 3 en 8 October bij Rempt te Kolhorn en bij Scheringa te Barsingerhorn voordrachten zullen gehouden wor den over: Eerste hulp bij ongelukken, De rondvraag leverde weinig op. Alleen verzocht de secretaris den verslaggever om den leden der afdee ling, die artikelen van Het Witte Kruis in bruikleen ontvingen op het hart te drukken: le. om de gebruikte voorwerpen te bezorgen op de plaats, waar men ze ontvangen had. 2e. om vooral de gummi-artikelen zoo goed moge lijk te behandelen en te bewaren, daar die artikelen door stijging der gummiprijzen een groote waarde vertegenwoordigen. Een zuinig gebruik bespaart groote uitgaven aan de kas. Hierna sluiting. Wieringerwaard. Op de bouwhoeve van de gebrs. Geerlsema ie Anna Paulowna, even buiten onze gemeente, brand den Donderdagmiddag twee kolossale strooschelven af. Dank zij ,'t kalme weer en de brandweer met haar flinke spuit uit Anna Paulowna, werden de dicihtbijl staande gebouwen, die een massa zaad bevatten, ge spaard. De oorzaak is onbekend. HOOG BEZOEK. Donderdagnamiddag genoot de heer J. L. T. Gro- neman te Wieringerwaard de eer, bezoek te ontvangen van den alom bekenden, sympathieken President Steijni1 van tuberculose. Van weg de -gezinsverpleging zou lichting alhier, is de leverantie der petroleum en de verdere benoodigdheden voor de lantaarns, tevens 't opsteken daarvan, bij inschrijving gegund aan den heer H. B. Helleman. Dinsdagavond a.s. zal het dorp voor het eerst verlicht worden. Oude Niedorp. De onlangs opgerichte verlichtingscommissiote Ver laat in deze gemeente, is thans zoo ver gevorderd, dat vaststaat, dat ook aldaar verlichting komt. Tot aankoop van 3 lantaarns is besloten. ONDERWIJS TE HARENKARSPEL. Behalve het met pensioen gaan van het Hoofd der schoot ,to Waarland, den hoer D. P. Plaatsman, met 1 October, valt ook nog op 't gebied van ortderwijs als iels opmerkelijks te noemen, de veertigjarige ambts vervulling als hoofd der school van den heer li. Meijer J)rees te Dirkshorn op 18 October a.s. en de vijf-en- twintig dito van den heer A. Blad te Kerkebuurt op 1 November d.a.v. CHOLERA. Een timmermansknecht, werkzaam aan de steigers in de nieuwe buitenhaven te Neuzen, is onder ver dachte verschijnselen ziek geworden. Zijn gezin is ge ïsoleerd. De facees zijn opgezonden naar Utrecht. M. Cl. Nieuwe Niedorp. Vergadering van de afdeeling Nieuwe Niedorp van „Het Witte Kruis", gehouden op j.1. Vrijdag, in 't lokaal van den liper C. Kooiman. Voorzitter die heer D. Kuilman. De notulen worden goedgekeurd. Voorzitter doet o.a. de volgende mededeelingen door 't bestuur der Doopsgezinde gemeente alhier is afwijzend beschikt in zake het aanbrengen van een regenbak bij hare kerk; het voorradige ijs in den kelder van Het Witte Kruis houdt zich goed; met het oog op het voorkomen van cholera-geval- len in ons land zijn door die afdeeling maatregelen genomen. De afdeeling is lid geworden van de Noord-Holland- sche vereeniging ter bestrijding van tuberculose. De contributie daarvoor is facultatief gesteld, kan dus hoo- ger worden gemaakt. Wenken aan ouders en opvoeders zijn door de af deeling verspreid. Voorzitter verzoekt den heer Ds. D. Haars om rap port over 't verhandelde o(p de vergadering der Noord- Hollandsche vereeniging ter bestrijding der tuberculose. De heer Haars rapporteert daaromtrent in 't kort en ontvangt daarvoor 's voorzitters dank. Een schrijven, omtrent dit onderwerp' ingekomen, wordt gelezen en laat uitkomen, dat er wel een spre ker zou willen overkomen om over het onderwerp „bestrijding tuberculose" eene redie te willen houden. De vergadering vindt goed, dat hierover zal wor den gecorrespondeerd. De heer Ds. Haars, bestuurslid van de gezinsver pleging, doet eenige mededeelingen. Besproken is, dat deze vereeniging lid zou kunnen worden van de N.-Holl. vereeniging ter bestrijding uit Zuid-Afrika, vergezeld van zijn vrouw en van zijn vriend, den heer Kröiler uil Den Haag. Vóór zijn ver trek naar Engeland wilde de President den veestapel van den heer Groneman bezichtigen en kwam voor dit dool per aulo uit Gelderland. Met zeer veel belang stelling 'bekeek het gezelschap het vee en nam de President inzage van de melkstaten en stamregisters. Ook de inrichting eener Noordhollandsche boerderij, die door den President en Mevrouw voor 't eerst van binnen werd gezien, wekte belangstelling en verbazing tevens. Na een paar uur hier vertoefd fe hebben, ver trok men naar Den Haag. ANNA PAULOWNA. Voor de betrekking van onderwijzer aan school no. 1. dezer gemeente, vacature-Hoekstra, hebben zich slechts' 2 sollicitanten aangemeld. Anna Paulowna. In het afgeloopen kwartaal zijn uit deze gemeente een tweetal runderen, lijdende aan cliniscbe1 tuberculose, door biet Rijk overgenomen, terwijl één aanvrage werd afgewezen. Door invoering van de nieuwe maatrege len, is het aantal aanvragen beduidend verminderd. „WITTE KRUIS", SCHAGERBRUG. Vrijdag, 1 October j.1. vergaderde ten huize van den heer J. Tuinman te Schagerbrug de afdeeling Zijpe en Callantsoog van de Noordhollandsche vereeniging „Het Witte Kruis". Aanwezig slechts 9 leden. De voorzitter de heer M. Bossen, opent de verga dering en de le secretaris de heer A. L. Zuidscherwou- de leest de notulen der vorige vergadering, welke on veranderd worden goedgekeurd. Wordt aan de orde gesteld de beschrijvingsbrief voor de 51e la'lgemeene vergadering der vereeniging, ndie den 5den October te Amsterdam wordt gehouden. Er iwordt zonder discussie op voorstel des voorzit ters [besloten, den afgevaardigde voor deze vergadering vrij 'mandaat te geven. Alleen wordt hem opgedragen om tot bestuurslid in de vacature Oostra te kiezen den beer G. de Ven, secretaris van de afdeeling Helder, en alvorens te stemmen voor de voorgestelde wijzi ging 'van art. 26, 2e lid der statuten der vereeniging, eerst de bedoeling van dat artikel te vragen. De re dactie van dit artikel dat handelt over vergoeding van bureaubehoeften, wordt niet begrepen. Zooals de voor gestelde redactie luidt en begrepen wordt is men te gen bet artikel. Wat betreft de vergoeding van reis- en verblijfkosten voor afgevaardigden, moet de afge vaardigde stemmen jroor bet voorstel van Barsinger horn. iHet tarief wil men laten zooals het thans is, n.1. f 3 voor verblijfkosten, retour 2e klasse per trein en indien de afgevaardigde op meer dan 1/2 uur af stand van het naastbijgelegen spoorwegstation woont, dan eene huisbezoekster werkzaam kunnen worden gesteld, die in dezen kring bij gevallen van tubercu lose steeds rondgaat om in de gezinnen der lijders op te treden tot het geven van de noodige voorschrif ten en raadgevingen ten opzichte der patiënten en ter voorkoming van besmettingen. Geschiedt dit alles dan was Het Witte Kruis in zooverre ontheven van deze taak; daarom doet de heer Haars hier dan ook deze mededeelingen. De contributie, die de Witte Kruis-afdeelingen thans aan de centrale vereeniging ter bestrijding van tuber culose betaalt (f 1) wordt op f2.50 gesteld. I Een gelijk bedrag wordt als contributie door haar I geofferd aan de N.-Holl. vereeniging ter bestrijding der tuberculose. De beschrijvingsbrief voor de 51ste algemeene ver gadering vraagt nu de aandacht. Eerst worden de heeren D. Kuilman en H. Hui- zenga tot afgevaardigden en de heeren J. Stammes en P. Haringhuizen tot plaatsvervangers benoemd. De beschrijvingsbrief levert nogal wat op, maar toch weet men er zich vlug door te slaan; voor de vacaturen Barnouw, Hoeufft en Swart (aftr. leden Hoofdbestuur) wordt door 't bestuur aan de afge vaardigden verzocht, hen opnieuw te kiezen. Voorts den heer De Ven te stemmen. Op enkele punten krijgen de afgevaardigden bin dend mandaat mede. Nadat alle vijftien punten van den beschrijvingsbrief voldoende onder het oog zijn gezien, wordt deze als afgehandeld beschouwd. D^r de gebruikelijke rondvraag niets oplevert volgt sluiting. GEEN CHOLERA. Men meldt uit Hansweert aan de N. R. Ct.: De faecaliën van de 4 in observatie gehouden per sonen zijn onderzocht en bleken geen cholera-bacil- len te bevatten. De toestand der drie patiënten blijft gunstig. Dr .VAN EEDEN ALS KOLONISATOR. Men schrijft uit Heerenveen aan Het Volk: Naar ik verneem zullen denkelijk het volgend jaar een 50-tal Hollandsche gezinnen waaronder ook Frle- sche, door bemiddeling van dr. Frederik van Eeden koloniseeren naar Zuid-Amerika, wellicht later door nog een 100-tal gevolgd. DE HEER LOVINK. De Nieuwe Courant wil alsnog een poging zien ge waagd, om den heer Lovink voor onzen landbouw te behouden Daarmede zal stellig leder Instemmen, wien de bloei van onzen landbouw ter harte gaat. Maar de kans van slagen schijnt „L. en V." gering. Immers, zijn wij wel ingelicht, schrijft het blad, dan ziet de mi- vergoeding van rijtuighuur, doch hiervoor wil men nu nister Talma den chef van Landbouw met welgevallen ©en kwitantie van laten overleggen. Voorzit Ier deelt mede, dat de wijziging der aldee- lingssiatuten niet door liet Hoofdbestuur is goedgekeurd en wacht op de wijziging der verenigingsstatuten, wijl het misschien mogelijk is dat tusschen die twee 'ge wijzigde statuten strijd zal ontstaan. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering wordt benoemd de heer Th. E. J. Odendaal en tot plaatsvervanger de heer ds. A. Groeneveld. Tot leden der Commissie, belast met het nazien der rekening worden benoemd de hoeren J. van Leverink, G. Vrijburg en K. van Locnen, en tot plaatsvervan gend lid de hoer \Vj. Blaauboer. Bij de rondvraag wordt besloten: c-Qp voorstel van den heer K. van Loenen om do dokters le vragen, of zij bereid zijn een cursus te openen voor Eerste hulp hij ongelukken, zooals den vorigen winter er een gehouden is te Petten en te Callantsoog. Op voorstel van den heer Zuidscherwoude trachten; te Jjewerkstelligen dat de wijkverpleegster een cursus gaat hijwonen te Alkmaar betreffende bestrijding van tuberculose; een spreker uit te noodigen, eene voor dracht te houden met lichtbeelden tot bestrijding der tuberculose, waarvan de kosten worden gedragen door de Prov. Commissie tot bestrijding der Tuberculose, uitgenomen zaalhuur en oen 1(X) ex. van het werkje „De Ziekenkamer" door Eleisscher aan te schaffen om blij hieit verstrekken van zielcen-benoodigdheden te ver spreiden. Omtrent oen voorstel van den heer Odendaal tot het stichten van een eigen lokaal voor hoofdmagazijn te Schagerbrug, wordt l>eslotcn dit punt aan te hou den lot dat de rekening is behandeld. Nadat nog werd medegedeeld, dat de regemvalerl>ak te Schagerbrug geheel in orde is en is betaald, sloot de voorzitter d© vergadering, betreurende de zoo geruit» opkomst. - HARINGHUIZEN. Voor het Herhaltngsonderwijs hebben zich weer maar vier leerlingen aangegeven. «Inde Niedorp. D„„ „„tuur i„"S vertrekken. De verhouding moet verre van rooskleu rig zijn. EENIGENBURG. Aangenomen het beroep naar Eenigenburg door den heer Ds. Huizenga te Groningen. VERGADERING VAN DEN RAAD der Gemeente Schagen, op Dinsdag den 5 October 1909, des voormiddags 10 uur. Punten van behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming onderwijzers herhalingsonderwijs. 3. Adressen van Van Ketel en Allart betreffende de leverantie van school- en bureaubehoeften. 4. Aanbieding begrooting, dienst 1910. 5. Benoeming commissie van onderzoek dier be grooting. 6. Verzoeken ontheffing Hoofdelijken Omslag en Hondenbelasting. 7. Reclames Hoofdelijken Omslag. en hetgeen verder zal worden voorgedragen. Schagen, den 1 October 1909. De Burgemeester. H. J. POT. AFD. SCHAGEN NEI). OND.-GEN. In de SepteiiLbervcrgïidering dezer afdeeling, die zeer druk bezocht was, werd uitvoerig van gedachten ge wisseld over vak j van de wet op het Lag. Onder wijs, vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek, naar aanleiding van de desbetreffende aanschrijving van Ged. Staten van Noordholland aan de Gemeentebesturen. De hierbij op den voorgrond tredende vragen be treffen niet zoozeer het al of niet wemschelijko van do invoering der vrije- en orde-oefeningen, dan ,wel hot meer of minder noodzakelijke van het inrichten van lokalen voor dat onderwijs. Dal het niet in de gowono lokalen kan gegeven worden spreekt van zelf. Op <le speelplaats dan? In de open NoordlxoLlandsclio luelif. In 't Losse grint? Mét klompen aan? Op een Ten slotte werd bij stemming uitgemaakt, dat, zal liet onderwijs li n de vrije- en orde-oefeningen ©enigs zins aan zijn doel beantwoorden, het moet gegeven worden in een aan alle zijden afgesloten lokaal. Van de ongeveer twintig aanwezigen waren er slechts 2 of 3 die hot noodzakelijke hiervan niet inzagen. ONZE AANPLANTINGEN. Donderdag jl .heeft een opzichter van de Nederl. Heidemaatschappij inspectie over de aanplantingen in de Molenstraat en over de boomen in de gemeente gedaan. Enkele boomen moeten daarbij aangewezen zijn om door andere vervangen te worden. KAASMARKT. In het 3e kwartaal van dit jaar werden op onze kaasmarkt 389 stapels kleine kaas aangevoerd, wegen- do 104071 K.G. In 1908 bedroeg die aanvoer 315 stapels, zwaar 83269 K.G. Een vooruitgang alzoo van 74 stapels met een gewicht van 20802 K.G. lo COÖPERATIEVE VEREENIGING. Door de Eerste Coöperatieve Vereeniging tot aan koop van Veevoeder, gevestigd alhier, is aanbesteed de levering van 500000 stuks lijnkoeken. De levering werd gegund aan den heer J. G. v. d. Meij te Leeu warden op een gehalte van 31% eiwit en 11% vet. EVANGELISATIE. In de deze week gehouden ledenvergadering der Evangelisatie Bethel alhier, werd in de plaats van den heer Mr. Du Pui, die bedankt had, als bestuurs lid gekozen de heer Jb. Hagen. De benoemde is reeds in verschillende afdeelinfen dezer Evangelisatie .werk zaam. RIJKS LANDBOUWWINTERSCHOOL. Voor het toelatingsexamen tot de Rijkslandbouwwin- terschool zijn geslaagd de volgend© leerlingen, n.1.: J. Blaauboer, Schagen; G. Blom. HeerhugowaardA. Borst, Noordscharwoudie; A. Brak, Schagen; A. Dros, Texel; J. G. Flens, Texel; Jb. de Geus, Schermer; P. de Geus, Noordscharwoude; S. Grootes, Wogmeer; C. Jongejans, Uitgeest; C. Kaan, Anna Paulowna; P. J. Muijs, Wjestwaud; Th. Reuvcns, Texel; J. Stam mes, Nieuwe Niedorp; G. Stapel, Hoogkarspel; J. Zijp. Ahbekerk; 1 leerling werd afgewezen. Voor het vak zuivelbereiding zijn toegelaten 8 leer lingen, te weten: P. J. D. Bas te Anna Paulowna; R. Btiisman te Oudesluis; C. Groen te St. Maartensviotbrug; J. Groen Jbz. te Stolpervlotbrug; J. Hoedjes te Harenkarspel, (Tuitjenhorn). J. Pronk te Oude Niedorp; H. van Schenen te Aartswoud; A. Visser te St. Maarten. Reeds in een gedeelte van ons vorig nummer op genomen. GEGUND. Do bouw van de beide huizen van den heer C. van Ham, is gegund aan den heer S. Overtoom alhier. GEWIJDE MUZIEK. Door den heer J. G. Dartillact van Tright alhier, zullen uitvoeringen van gewijde muziek gegeven wor-. I den in verschillende kerkgebouwen in gemeenten uit 1 onzen omtrek. Met heeren kerkvoogden van Oudkar- spel, Dirkshorn en Nieuwe Niedorp, is reeds een over- 1 eenkomst gesloten, m'et andere wordt nog gecorrespon- deerd. j Het eerste concert zal plaats hebben te Oudkar spel en wel Zondag 17 October a.s. i Medegewerkt op deze concerten zal worden door mevrouw Van Tright-Urlus, sopraan-zangeres, den hr. Joh. Büchele, violist te Amsterdam, terwijl de heer J. G. Dartillact van Tright het orgel zal bespelen. Dit belooft wél iets heel moois te zullen worden, 1 en wij twijfelen dan ook niet of steeds zal de belang stelling groot zijn. HET WITTE KRUIS. Vrijdagavond vergaderde in het lokaal van den heer Wi. Roggeveen Cz. de afdeeling Schagen van Het Witte Kruis. De voorzitter de heer C. Visser Az., opende met een toepasselijk woord de vergadering, waarna de heer G. Muijs, de secretaris., de notulen las, die onveran derd werden goedgekeurd. In behandeling kwam vervolgens de bescfirijvings- brief, die weinig aanleiding tot bespreking gaf, de af gevaardigden ontvangen geheel vrij mandaat. Aan de orde was nu de reglementswijziging her kiesbaarheid bestuursleden. Het bestuur stelt voor de aftredende bestuursleden direct herkiesbaar te stellen, waarmee de meerderheid^ der vergadering zich vereenigt. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering worden benoemd de heeren C. Visser Az. en G. Beers, tot plaatsvervangers de heeren Ds. Herman en Van der der Kamp. Tot bestuurslid, aftredend de heer Deenik, werd gekozen de heer W. Roggeveen Cz. De heer Deenik was niet dadelijk herkiesbaar. Voorzitter deelt mede, dat de bak eenigen tijd ge leden is gepijld, en toen het water een stand van 1.04 M. aanwees, nog later gepijld was dit 1.065 M., zoodat de bak ongeveer half vol is. Het water is hel der en smaakt goed. Nadat de rondvraag was gehouden, die niets belang rijks opleverde, werd de vergadering gesloten. SUBSIDIE-AANVRAAG. Van regeeringswege is de mededoeling ontvangen, dat de subsidieaanvrage voor de Handelsavondschool tot een bedrag van f 300 op de ontwerpbegrooting is aan gebracht. AFDEELING MAATSCHAPPIJ V. TOONKUNST. Naar ons werd medegedeeld worden er in onze ge meente pogingen aangewend om alhier een afdeeling te stichten van de Maatschappij van Toonkunst. KORFBAL. Naar ons ter oore kwam, worden alhier pogingen aangewend om een veld te krijgen voor het beoefe nen van het Korfbalspel. RAMMENKEURING. Heden had alhier voor het café van den heer Johs. de Beurs vanwege de afdeeling Schagen der Holland sche Maatschappij van Landbouw de jaarlijksche rammenkeuring plaats. Ramlammeren, 19 aangiften, le prijs f 10, P. Pos- ker, Schagen; 2e prijs f 5, J. de Veer Jr., Winkel; 3e prijs f 2.50, A .v .d. Horst, Schagen; bestuursprijs J. de Veer, Schagen. 1%-jarige rammen, 8 aangiften, le prijs f 10, J. de Veer, Schagen; 2e prijs f 5, J. de Veer Jr., Winkel; 3e prijs f 2.50, J. de Veer, Schagen; bestuursprijs N. I) Kaan, Wieringerwaard. Ooilammeren, 3 aangiften, le prijs f 5, A .v. d. Horst, Schagen; 2e prijs f 2.50, A. de Graaf, Anna Paulowna; bestuursprijs J. de Veer, Schagen. Fokschapen, 7 aangiften, le prijs f 5, A. v. d. Horst, Schagen; 2e prijs f 2.50, A. de Graaf, Anna Paulowna; bestuursprijs Jb. de Wit, Schagen. De handel was matig, de aanvoer klein. Als keurmeesters traden op de heeren A. de Graaf, Anna Paulowna, J. Buis Jz. en C. Zijdewind, Scha gen. Hoogwoud. Woensdag den 6 October a.s. zal eene kolfmatch gehouden worden bij den heer O. Schermer, alhier tusschen de sociëteit „Niet Klappen" alhier en de Kolfclub van Nieuwe Niedorp. Langedijk. De bouwers aan den Langedijk hebben van het Bestuur der Tuinbouw Onderlinge een circulaire ont vangen, waarin hun wordt gevraagd deze ter lezing aan hun werklieden te geven, opdat zij candldaten willen opgeven voor een tweetal leden In een scheids gerecht van 5 personen, dat dienst moet doen bij j de oplossing van voorkomende geschillende. Door de I Tuinbouwvereeniging.zijn de werklieden thans opge roepen om op een aangewezen plaats hun candlda ten op te geven. La tigeil ijk. De bouwers aan den Langedijk hebben nog maar steads reden tot klagen, niet alleen wat betreft het i beschot, maar ook wat de prijzen aanbelangt. In de aardappelen zijn heel wat zieken, de kool heeft ook in hooge mate van de ziekten te lijden. Was de draai- hartigheid iu de bloemkool in de laatste jaren zeer groot, thans is de gele kool In erge mate door de ziekte aangetast. De groote witte kool is bovendien zeer laag in prijs, terwijl voor de roode kool zeer weinig wordt besteed. Ook de bloemkool kan maar niet op prijs komen. De bouwers hopen nu, dat het met de winterkool wat beter zal gaan. Dat dit zoo zij! naar waarnemingen verricht in den morgen van 2 OCTOBER, medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteo rologisch Instituut te De Bilt De hoogste stand van den barometer is 765.5 m.M. 1 te Coruna. De laagst bekende stand is 730.7 m.M. te Seydis- fjord'. VERWACHTING: I Veranderlijke, later toenemende Zuidwestelijke wind I Toenemende bewolking. Mogelijk regen of onweer. 1 Zelfde temperatuur. 5de KLASSE, 8ste TREKKING.^ HOOGE PRIJZEN, f 1000: 564, 1175, 3283, 9297, 18490, 19124. f 400: 33, 15732, 15963, 17592, 18950, 19374. f 200: 2673, 6273, 12896, 13790, 20837. f 100: 3179, 5831, 8352, 8354, 10080, 12986. 14743, 15507, 20195. 113 2966 5670 8493 11067 13769 16405 18632 281 3161 713 562 172 14121 465 783 308 388 721 607 328 134 467 19021 666 514 970 623 431 182 538 82 765 530 6199 752 566 543 552 113 776 698 220 813 711 598 597 122 913 716 351 900 773 626 715 163 931 842 434 9022 858 732 795 252 976 876 474 24 886 "800 926 337 1079 883 584 121 12036 866 942 344 318 913 640 259 150 919 904 351 322 922 966 347 244 941 17149 470 420 981 7005 354 275 994 239 854 601 4009 109 396 337 15018 262 874 720 93 449 420 395 36 373 881 895 199 571 450 405 90 488 20280 938 318 633 531 508 220 570 352 960 437 668 673 634 227 578 411 2024 449 843 802 740 251 650 421 125 462 923 821 882 274 730 438 192 502 924 985 911 661 801 535 340 531 951 10049 984 747 841 647 378 647 955 100 13070 817 932 676 414 679 8015 164 82 819 18035 720 453 978 99 169 105 875 123 731 551 5091 173 209 1)59 965 344 818 830 201 297 386 299 16141 432 888 853 301 363 550 594 354 539 966 912 490 428 885 668 365 614 974 per 1000 stuks per 100 f 0.85 f 0.95 f 3.50 f 1.10 f 3 50 f 2— f 2— f 4— f 0.75 f 1.45 f 0.75 f 0.44 f 5.50 Broek op LangendQk, 1 Oct. 1909. Aardappelen ronde f 0 90 muizen Wortelen per 100 bossen Bloemkool, le srt., per 100 stuks Reuzenbloemkool Roode kool Gele Kool Witte kool Koolrapen Nep Uien Slaboonen Bieten Anna Paulowna, 1 Oct Groote Aardappelen Komkommers Snijboonen Gele Kool Slaboonen Roode Kool Andijvie Bloemkool Bieten per 100 stuks Wortelen Uien Voortaan alleen vrijdag veiling Winkel, 1 Oct. 1909. Aardappelen ronde Peren Appelen Snijboonen Slaboonen Uien Nep Bloemkool Komkommers Kaas f 0— f 0— f 2.80 f 7— f 1.60 f 5.50 f 3 80 f 2.70 f 6 50 f 1.75 f 1.65 f 1.20 f 0— f 6.50 f 1— a f 1.60 f 0.- a f 6— f 0.70 a f 1.80 per 1000. f 1.— a f 2.50 f 0.20 a f 0.75 f 1.50 a f 2.50 f 1.- a f 1.50 f2.- a f 5.50 f 1.— a f 0— f 1.— f 1.50 f 0.80 a f 1.— f 0.65 a f 1.25 35 K.G, f 1.— a f 3.15 per mand. t 1.40 a f 1.65 f 1.95 a f 2.- 1000. f 0.30 a f 0.75 f 0.85 a 1.16 f 1.25 a f 1.30 baal. f 2.— a f 4.— p. 100 f 1.00 a f 1.75 f 0.92® per stuk Nieuw Leven, Station Noerdecharwonde. 80 September 1909. Aardappelen groote muizen f 0.— a f 0— drielingen f 0.85 a f 1— Uien f 1.— a f 0— Gele Nep 1.30 a f 1.60 Roode kool f 1.70 a f 2.50 Gele kool f 2.30 a f 3.10 Witte kool f 3.70 a f 4.50 1 October 1909. Drielingen f 0.80 a f 1— Gele Nep f 1.20 a f 1.70 Witte kool f 3.50 a f 4.50 Roode kool f 1.60 a f 2,50 Gele kool 2. 0 a 1 3.10 Amsterdam sehe V.P.N. Eierenveiling, 1 Óct. 1909. Kipeieren per 100 4.60 a 6.1). Alkmaar, 1 Oct. Kaas. Aangevoerd 400 Stapels, wegende 190000 K.G. FabriekskaasKleine f 30.— Comm.f Middelb. f Boerenkaas-.Kleine f 29.60 Comm. f 29.50, Middelb. f 31. Hoorn, 30 Sept. Aangevoerd 225st'>r)ils kaas, wegende 79336 K.G. Kleine 30,—. Commissie i W.—Middelb. f28.— Fabriekskaas f28.50. Alkmaar, 1 Oct. Tarwe Rogge (nieuwe) chev. Haver Bruine boonen Karwijzaad Groene Erwten Grauwe Vale Mosterdzaad Blauwmaandzaad Aangev. 4404 H.L. f 7.- a 10.25 5.50 a 6. 5.— a 6.15 3.50 a 4.10 16.60 a 19— 15.50 a f 10.50 a 22— 17— a 23— 12— a 19— 20— a 24.25 14.50 a 14.76 NOORDSCHARWOUDE (Dorp), 1 October. Bloemkool le soort f 3 f 5. Bloemkool 2e soort tl 1 f 1.50. Reuzen bloemkool f3116. Roode kool f2 f3. Witte kool f 5 a f 6. Gele kool f 2.50 f 3.50, Nep f 1.60 f 1.80. 3 October. Bloemkool le soort f 4 f 5. Bloemkool 2e soort f 1 1 f 1.50. Reuzen bloemkool f4 a f6. Roode kool f2 a f3. Witte kool f 4.50 a f6. Gele kool f 2.50 a f 3.25. Nep f 1.60 a f 1.80.

Schager Courant | 1909 | | pagina 2