i kp Tvj 1| li W oensdag October 1909. 53ste Jaargang. No. 4589. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. BinneiilaiKlscli Nieuws. i 1 Ahntiitit- Laiilmllal, Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. B(j inzending tot 's morgens 9 ure worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Bureau SCHAGEN) Laan O 4. Interc. Telephooi» I\o. 29. Uitgevers i TBAPM4&R2 Co Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 6 Cent. ADVERTENTIEN van l tot 5 regels f 0.25: iedere regelt meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit een blad Bekendmakingen E M E E N T E 8 C II A E N. AANGIFTE VOOR DE ZEEMILITIE. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Scha- gen brengen, ter voldoening aan art. 138 der Militie- wet 1901, bij deze ter kennis van wie het aangaat, (lat de lotelingen voor de lichting der nationale mili tie van 1910, die verlangen bij de Zeemilitie te die nen, worden uitgenoodigd zich vóór 1 November eerstkomende bij hen, Burgemeester en Wethouders, aan te melden of te doen opgeven ter Gemeentesecre tarie te Schagen, tot welke aanmelding of opgave eiken werkdag te dier plaatse gelegenheid zal zijn. Voor indeeling bij de Zeemilitie komen uitsluitend in aanmerking de lotelingen, die ter volledige oefening worden ingelijfd. Voorts moeten zij een beroep uit- oefenen of eene positie bekleeden, als is aangegeven in onderstaande lijst. A. Zeevarenden. Stuurlieden, stuurmansleerlingen, matrozen, licht matrozen en jongens op koopvaardijschepen van de j groote en kleine vaart en op zeesleepbooten. Stuur- lieden, schippers en verdere opvarenden van loods- vaartuigen, tonnenleggers en jachten. Diepzeevisschers en Noordzeekust-visschers. Leerlingen van zeevaart scholen. B. Binnenschippers. Stuurlieden, schimpers en schippersknechts van Rijn schepen, aken, tjalnen en andere vaartuigen. Stuur lieden, matrozen, schippers en schippersknechts van passagiers- en sleepbooten op binnenwateren. Zuider- zeevisschers. Visschers op Zeeuwsche wateren en op de groote rivieren. Mossel- en oestervisschers. Schui tenvoerders, vietterlieden en veerlieden. C. Smeden, stokers, machinisten en bankwerkers. Machinisten en machinist-leerlingen op schepen en vaartuigen, bij spoor- of tramwegen en op fabrieken en andere inrichtingen. Stokers als boven. Machine drijvers (hieronder begrepen drijvers van motorboo ten en automobielen). Smeden en smid-bankwerkers. Machine-bankwerkers en gewone bankwerkers (hier onder ook te verstaan rijwielherstellers). Werktuig makers. Kolentremmers. Metaalbewerkers (hieronder te verstaan koperslagers, ketelmakers, vijlenkappers en voorslagers). Electriciens. Studenten in de werk tuigkunde of in de electro-techniek. Leerlingen van de Kweekschool voor machinisten te Amsterdam of van een cursus voor machinisten. Overige beroepen. D. Telegrafisten (hieronder ook te verstaan radio- telegrafisten). Scheepsbeschieters. Scheepstimmerlie den (scheepmakers). E. Koek-, brood- en banketbakkers of -knechts. Koks en koksmaats, hetzij aan boord van schepen of vaartuigen, hetzij aan den wal. F. Koffiehuis- en hotelbedienden. Hofmeesters en kellners op schepen of booten. G. Ziekenverplegers. Barbiers. Apothekersbedien den. Studenten in de geneeskunde of in de artsenij- bereidkunde. H. Personeel van 's Rijkswerven. N.B. De personen, genoemd onder A, B en D, ko men allereerst in aanmerking voor inlijving als zee milicien-matroos. De personen genoemd onder C, komen allereerst, in aanmerking voor inlijving als zeemilicien-stoker. De personen, genoemd onder E, komen in aanmer king voor inlijving als zeemilicien-kok. De personen, genoemd onder F, komen in aanmer king voor inlijving als zeemilicien-hofmeester. De personen, genoemd onder G, komen in aanmer king voor inlijving als zeemilicien-ziekenverpleger. De personen, genoemd onder H, komen in aanmer king voor inlijving als zeemilicien-matroos of -stoker, al naarmate van het beroep, dat zij uitoefenen. Hierbij wordt het volgende bekend gemaakt: lo. De lotelingen kunnen bij de aangifte voor de zeemilitie opgeven of zij, in geval van aanwijzing voor dén dienst ter zee, zouden wenschen te worden afge leverd en in werkelijken dienst gesteld in het tijdvak van 1 tot 15 Maart van het volgend jaar, dan wel of zij er de voorkeur aan zouden geven om, zonder op komst ter aflevering in genoemd tijdvak, in het ge not van verlof te worden gesteld tot omstreeks 1 Augustus van genoemd jaar. Met hunnen aldus kenbaar gemaakten wensch zal zooveel mogelijk rekening worden gehouden. Zij mo gen echter indachtig zijn, dat de loteling, die zich eenmaal voor indeeling bij de zeemilitie heeft aange meld of doen opgeven en bij het hierna onder 2o. bedoelde onderzoek voor den dienst ter zee is ge schikt bevonden, zich niet zal kunnen terugtrekken voor de zeemilitie, zoo hij mocht worden bestemd voor indienststelling op één ander tijdstip dan waar voor hij zich bij voorkeur heeft opgegeven. 2o. De lotelingen, die een beroep uitoefenen of eene positie bekleeden als is aangegeven in boven staande lijst en zich tijdig op de hierboven om schreven wijze voor den dienst ter zee hebben aan gemeld of hebben doen opgeven, zullen vóór hunne aflevering worden onderworpen aan een onderzoek haar hhnne geschiktheid voor inlijving bij de zeemili tie. Dit onderzoek zal plaats hebben tusschep 1 en 2a Januari 1910. leder der hierboven bedoelde lotelingen zal mede- deeling ontvangen van dag, uur en plaats, 'waarop be doeld onderzoek voor hem zal geschieden. Heeft bedoeld onderzoek niet plaats in de gemeen- lo. waar de loteling woonplaats heeft of verblijf houdt dan komen de kosten zijner reis ten laste van 's Rijks kas en wordt hem bovendien voor de kosten ^an het verblijf in de gemeente van onderzoek een tigd op art. 116 der Militiewet 1901, luidende als volgt: ,,De bij de militie te land ingelijfden worden niet tot het aangaan van eene verbindtenis voor de bui- tenlandsche zeevaart toegelaten, zonder schriftelijke toestemming van wege Onzen Minister van Oorlog. Die toestemming wordt in gewone tijden niet ge weigerd aan de lotelingen, die reeds vóór hunne inlij ving bij de militie hun beroep van de buitenlandsche zeevaart maakten en die zich overeenkomstig art. 138 voor de zeemilitie hebben aangeboden, doch daar bij niet hebben kunnen worden aangenomen." Schagen^ den 7 October 1909. v Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, H. J. POT. De Secretaris. ROGGEVEEN. edrag van éen gulden (f 1.uitbetaald. De lotelingen, die voor inlijving ter volledige oefe- R'hg zijn bestemd en ten gevolge van den uitslag van het onderzoek voor den dienst ter zee worden aange wezen, ontvangen hiervan zoodra mogelijk bericht. Dit ericht houdt tevens in de mededeeling, of zij reeds h het tijdvak van 1 tot 15 Maart van het volgende laai zullen worden afgeleverd, om alsdan dadelijk oor eerste-oefening in werkelijken dienst te blijven, an wel, 0f zij bestemd zijn om zonder opkomst ter levering in genoemd tijdvak op omstreeks 1 Augus- s van dat Jaar in werkelijken dienst te komen. De aandacht van de lotelingen wordt nog geves Zitting van Dinsdag 12 October. EEN ONGEWONE RECHTZAAK. Een waterballet dat waarlijk tragisch had kunnen afloopen, was thans 't allereerst aan de orde. En 't strafbare, dat er aan vastzat, had wel bijna een halfdozijn getuigen en deskundigen de rechtszaal ingetrokken, zoodat toen alle daartoe bevoegden zoo wat aan 't woord waren geweest en eindelijk Mr. Hane- graaff, de Officier, zijn requisitoir had beëindigd, het morgenuur al aardig verstreken was en er maar ter nauwernood tijd overschoot, om na dit eerste waterige zaakje vóór de eet-pauze nog een stuk of wat Hoorn- sche hondenbelasting-zaakjes af te rammelen. Maar laten we 't eerste zaakje, werkelijk min of meer zeldzaam in ons arrondissement, hoe waterrijk overigens ook! eens wat nader ontleden. Beklaagde is de kapitein van de stoomboot Pomona III, Albert Pool genaamd, een 49-jarig ervaren va rensman, te Alkmaar woonachtig, en al meer dan een jaar gezagvoerder op deze Pomona III en reeds 7 jaren als zoodanig dienst gedaan hebbende op de an dere Pomona. Op den lOden Mei jl. ging hij met de onder zijn gezag varende boot vanuit Den Helder het Groot Nd.- Hollandsche Kanaal langs toen hij ter hoogte van kilometerpaal 78 een zeilvaartuig ontmoette, waarin een paar adelborsten zaten. Op een 500 M. afstand ontwaarde des kapiteins geoefend oog die lieden en op een afstand van plus minus 100 Meter gaf hij hoornsignaal ter waarschuwing, zoodanig, dat het de beteekenis had voor iederen ingewijden varensgezel: ik houd de stuurboordzij. De zeilboot, die zich aan bakboordzij van de stoomboot bevond, trachtte in spijt van den korten afstand, nog over te gaan van stuur- boords- naar bakboordszij -- in 't onderhavige geval van den Oostkant naar den Westkant van 't Kanaal doch zij werd beloopen door de Pomona, die haar kapot voer, waarna 't zeilscheepje begrijpelijkerwijze zonk als een baksteen. De beide opvarenden daarvan raakten noodwendig te water. Een hunner, Van Linden genaamd, wist al zwemmen de den wal te bereiken, doch zijn makker, Beekman, die de edele zwemkunst niet voldoende machtig bleek te zijn, begon al spoedig werkelijk in levensgevaar te verkeeren. Gelukkig voer achter de Pomona nog een boot, „De Burgemeester van Alkmaar", wier beman ning flinke pogingen tot redding van den hulpelooze in 't werk stelde. Lijnen werden herhaaldelijk uitge worpen, ten slotte greep de drenkeling zich er aan vast en wist men hem van een anders wissen dood te redden. Nu wees de President er op, dat Pool niet tijdig gestopt en niet tijdig achteruitgeslagen heeft met zijn boot en daarvoor was ook wel bewijs aan te voeren, maar dè,t was het niet waar Pool als beklaagde voor op deze strafzitting gedagvaard was, wat Z.E.G. trou wens ook deed uitkomen. Hem is nl. ten laste gelegd, dat hij niet uitgewe ken is op de wijze als hij had kunnen en moeten doen, toen de adelborsten met hun vaartuig van koers ble ken te veranderen. Beklaagde voerde aan, dat hij eenmaal had geseind dat hij stuurboordzijde hield. Daarna kon hij toch moeilijk anders gaan doen. En dan... de adelborsten, die tegenwind hadden en laveerden, gingen niet „door den wind". Ze hebben echter opgegeven, dat ze dit niet kon den door den harden wind. Intusschen heeft bij den kapitein ook nog de vrees geheqrscht, dat de adelborsten een klap van de ma chine zouden oploopen. De rapporten van de twee deskundigen, den haven meester Robijn en den leeraar Dekker van de Zee vaartschool, beiden van den Helder, wezen er sterk op, (jat beklaagde niet tijdig had gestopt en achter uit geslagen. Op dit aambeeld bleef de havenmeester ook nu op de zitting no.g doorhameren. En de leeraar was het roerend met hem eens. Met dat al kwam men inmiddels nu niet zoo heel veel verder. Öet getuigenverhoor nam dan ook aar dig wat tijd in beslag. Een leukè baas was getuige Hendrik Botter, de kapitein van „De Burgemeester", die de deftige sergeant-adelborsten heel familiair be- j titelde als „de jongens" en zoo losweg er tusschen in wist te vlechten, hoe een meisje, passagiere van „Den Alkmaarschen burgervader", zeker wat medelij dend aangelegd, den zinkenden Beekman steeds be moedigend toeriep: „Houd moed mijnheer, houd u goed.'" De O. v. J. kreeg ten slotte het woord. Z.E.G. her- 1 dacht zijn vorige standplaats buiten de grenzen van Noordholland gelegen en releveerde hoe daar tal van zaakjes als dit hier eene uitzondering! werden berecht, Spreker wijst op de vele moeite die aan het voorloopig onderzoek in zulke zaken is ver bonden. De rapporten van de deskundigen wijzen beide de „Pomona" als de absoluut schuldige aan, maar zij hebben in 't niet tijdig stoppen en achteruitslaan de schuld gezocht. Dus op anderen grond dan spreker, die daarvan in de dagvaarding juist en met opzet geen schul digverklaring heeft gemaakt. Want de vrees, dat bij melding maken ook dhar- van verwarring en bemoeilijking van bewijslevering het'gevolg zou zijn, weerhield hem daarvan. Maar de heer Officier vond het best mogelijk dat beklaagde zoo maar had doorgejakkerd, zonder zich te storen aan andere vaartuigen. Al ontmoeten zulke varenslieden een schuit, zwaar met steenen etc. bela den, ze geven er niet om. In 't algemeen zit bij hen nogal vaak het idéé voor, dat anderen maar maken moeten, dat ze wegkomen. Wegens het door schuld veroorzaken van gevaar door vervoermiddelen met stoom werd 14 dagen hech tenis tegen Pool geëischt. HONDENZAKEN. j In Hoorn hebben vele hondenbezitters een broertje i dood aan het betalen van hunne verschuldigde be lasting. Een achttal personen, die tezamen wel 17 j honden bezaten, waren door de politie verbaliseerd en j kregen een eisch van den heer Officier op den hals van 5 gulden of 1 dag hecht, voor eiken hond. Dat wordt nu een zeer hooge belasting voor de nalatigen (of onwilligen?). HET SCHANDAAL VAN OUDORPER KERMIS. Toen we dan eindelijk van de hondengeschiedenis- jes verlost waren, kwam de laatste zaak op de prop pen. Dat was het bekende relletje van Zondag 1 Augus tus jl. in 't café De Vriendschap te Oudorp, ter ge- lègenheid van de kermis aldaar. Kastelein Kees Kok was present, bénevens een stuk of acht getuigen uit verschillende plaatsen. Ook de vijl beklaagden waren getrouw komen bin nenstappen. Het waren Klaas Keizer, Piet de Vries, Teun Groen, Kees Groen, en Jaap Kloosterboer, allen landarbeiders en slruische jongelui van om en bij de twintig jaren, allemaal „Sunte Bankrassers". Die heeren hebben daar bij Kok beestachtig huis gehouden. Daar moet je Kok's ega eens over hooren, zooals wij daags na de „pret" het voorrecht had den.... Maar 't is dan ook wat moois, zoo'n bende in je huis. De ouwe Kees Neefjes sprong voor eigen lijfsbe houd uit angst voor de aanslagen op zijn leven, par does door eten raam naar beneden, waarbij hij een vreeselijke handwonde bekwam. Albertus de Lange van Langedijk kreeg eèn hoofd wonde, die van beduidenden aard was en van bei den verwachtte meini weldra 'n doodsbericht. Gelukkig is die vrees niet bewaarheid geworden. In tusschen werd er van 'l schandaal, zooals zich laat denken, proces-verbaal opgemaakt. 't Was echter een reuzenwerk om 't zaakje uit ie pluizen. Want de bewijslevering liet bij den aanvang nogal wat te wenschen over. .Met veel ijver, toewijding en opoffering van kost baren tijd wist de justitie het eindelijk zoover te bren gen, dat deze vijf jongelui althans met eenigen grond van hoop op succes, voor de vierschaar konden wor den gedaagd. Hoewel er nog meer aan 't snoer zijn, waartegen geen bewijzen genoeg waren te krijgen. Keizer, De Vries en Kloosterboer stonden ter zake van vernieling van bierfleschjes enz., terecht. Keizer, De Vries en T. Groen wegens mishandeling van J. Zut (uit Langedijk). Kees Groen wegens mishandeling van een Lange- dijker. J. Schoorl genaamd, en wegens vernieling van een biljartkeu van Kok. Terecht merkte de E.A. heer Praesus op, dat één blik op de hier aanwezige treurige restjes van bier fleschjes, biljartkeuen, enz., voldoende was om een I denkbeeld te krijgen van de afschuwelijke manier waar op de beklaagden, allen van St. Pankras, hadden huis gehouden. Een 50- 60-tal bierfleschjes waren aan gruize lementen gegooid, verschillende biljartkeuen versplin terd, ook het keuenrek, glasruiten, een heel raam zelfs kapot! etc.... Dan werd met tafels en stoelen en zelfs banken haast even ijverig gesmeten als met bierfleschjes en was 't een onbeschrijflijken rommel dien avond. Geen wonder dat Kok een eisch tot schadevergoe ding instelde eventjes ten bedrage van f 99 met 29 en een halve cent. Bekennen deden de beklaagden vandaag lang niet allemaal even goed, maar ze kregen wel allen een be hoorlijken veeg uit de pan over hun onbehoorlijk ge drag. Vooral Teun Groen, die nog maar 17 jaar is en wiens moeder daarom meê was, terwijl hij ook nog van rijkswege een verdediger (Mr. Cohen Stuart) kreeg, ontkende hardnekkig alle schuld. Maar of dat ontkennen de heeren veel zal baten, is te betwijfelen. Want er waren, zooals we reeds zeiden, aardig wat getuigen, die er de een wat meer, de ander wat minder van hadden gezien. Mr. Hanegraaf, de O. v. J., eischte aan 't eind van zijn requisitoir tegen elk der vijf beklaagden een maand gevangenisstraf. Mr. Cohen Stuart verzocht in een van welsprekend heid getuigend pleidooi voor zijn cliënt met het oog op de omstandigheden, vrijspraak, subsidiair een lich tere straf. Eere wien eere toekomt! Melden we daarom nog even, dat Kloosterboer f 25 schadevergoeding aan Kok heeft gegeven. De anderen niets!... Aanstaanden Dinsdag uitspraken. RAAD VAN BARSINGERHORN. Vergadering op heden Dinsdag 12 October 1909 des middags te 2 uur. Voorzitter de heer J. Spaans Dz., Burgemeester; secretaris de heer P. Bronder. Afwezig de heeren Jonker en Blaauboer, beiden met kennisgeving. Na opening der vergadering volgt de lezing en on veranderde goedkeuring der notulen. De laatste kasverificatie wees een ontvangst aan van f 36508.62, een uitgaaf van f 34781,19, zoodat in kas moest zijn en werd bevonden f 1727.43. De twee oude brandspuiten der gemeente zijn ver kocht en hebben opgebracht de som van f 70. Aan de orde is de Armenbegrooting, die sluit in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 9036, eveneens die van het Weezen-Armenbestuur, in ont vangst en uitgaaf sluitend tot een bedrag van f 8090. De heer Smit rapporteert namens de commissie met het onderzoek dezer beide begrootingen belast, tot goedkeuring daarvan, waartoe de raad met algemeene stemmen besluit. De gemeentebegrooting, nu aan de orde, sluit in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 23306.75. De commissie belast met het onderzoek dezer be grooting, kon niet meegaan met de idee van B. en W. om een hek te plaatsen om de vuilnisbelt. B. en W. nemen alsnu dit voorstel terug en wordt de post onderhoud landerijen, hekken enz. vastgesteld als vorig jaar op een bedrag van f 50. Verder adviseert de heer Breebaart, namens de commissie, de begroo ting goed te keuren, waartoe met algemeene stem men wordt besloten. Wij laten de begrooting hier in haar geheel vol gen: Inkomsten.: Batig saldo der laatst door Gedeputeerde Staten ge sloten rekening, voor zooverre daaraan niet reeds eene bepaalde bestemming is gegeven, f 1379.83*. Huur of pa dit van landerijen, f 20-12. Tienden, djnzen en erf pachten, f3. 40 Opcenten op de hoofdsom der belas ting op de gebouwde eigendommen' f 929.78. 10 Op centen op de hoofdsom der belasting op de onge bouwde eigendommen, f 888.28. 30 Opcenten op de hoofdsom der belasting op het personeel, f 1149.39. Hoofdelijken omslag, f 4000. Belasting op de honden, f 180. Belasting op tooneelvertooningen en andere open bare vermakelijkheden, f 73.50. Opbrengst van het ver gunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein, f 287.50. Leges ter secretarie geheven, f 40.80. Brug-, kaai-, haven-, kraan-, sluis-, dok- en veergelden, f 146.70. Begrafenisrechten f 182.50. Schoolgeld lager on derwijs, f 417.50. Pacht of opbrengst van de haard- asch, vuilnis, bagger en mestspeciën, f 140. Opbrengst van den verkoop van oude materialen enz., f 1. Boeten wegens overtredingen in zake plaatselijke be lastingen, f 1.Teruggave van het Rijk van bij voor schot verstrekte gelden, ter zake dei- nationale mili tie, f 1.Bijdrage van het Rijk in de kosten van het lager onderwijs, volgens art. 48, f 7370. Idem vol gens art. 49 in de kosten van het herhalingsonder- wijs, f 129.60. Uitkeering van het Rijk, overeenkom stig art. 1 der Wet van 24 Mei 1897, f 2198.33*. Idem volgens art. 10, f 337.50. Alle andere ontvangsten niet tot de vorenstaande behoorende, f 3.25. Uitkee ring van het Rijk overeenkomstig art, 1 litt. d. van het Kon. besl. van 12 Oct. 1899, f 25.. Bijdrage van Dr. Th. W, Beeker, gemeente-geneesheer te B.horn, in de kosten Van aankoop en vergrooting van een nieuwe dokterswoning, f 100. Idem van het Alg. Burgerl. Arm bestuur in de kosten Van de armenpraktijk, f 600. Idem van 'het Rijk in.de kosten van de volkstelling, f 82.53. Totaal der inkomsten f 23306.75. Uitgaven: Jaarwedde van den Burgemeester, f 600. Jaarwed den van de Wethouders, f 100. Jaarwedde van den Secretaris, f 750. Idem van den Ontvanger, f 350. Pre sentiegelden der leden van den Raad, f 100. Jaarwed den en toelagen voor ambtenaren en bedienden ter Secretarie, den conciërge en de boden, f 200. Bezol diging der ambtenaren van den Burgerlijken Stand, f 150. Reiskosten, f 35. Kosten van licht en brand- stoffen, f 60. Schrijf- en bureaubehoeften, druk- en bindwerk, briefporten, vrachtloonen en andere kleine uitgaven, f 225. Kosten van het Onderhouden en schoon- houden van het Raadhuis, f 100. Onderhoud en aan koop van meubelen van het Raadhuis, f 30. Kosten van het aanleggen en bijhouden der registers vah den burgerlijken stand, f 65. Idem van de dubbelen der leggers en plans van het kadaster, f 1.—Idem van de bevolkingsregister, f 75. Kosten van de kiezerslijsten en van het uitoefenen der kiesverrichtingen, f 200 ld j van aanplakken, omroepen enz., f 25. Idem' van abon nement op het Staatsblad, Provinciaal blad en dag bladen, f 30. Idem van zegels van registers, rekenin- I gen enz., f 60. Boekwerken voor 't archief,' 25. Ad- vertentiën in dagbladen, f 25. Kosten consumptiën Raads vergaderingen en ter Secretarie, f 50. Kosten van toe- f™1 en van invordering der plaatselijke belastingen, f 2o. Uitkeering aan het Rijk van hel aandieel in de kwade posten, wegens de directe belastingen, f 10. Jaar wedden van de haven- en kaaimeesters, f 20. Vergoe ding aan het Rijk van 2Ya Pet. van het onzuiver be drag der grond- en personeele belasting, f 80. Kosten schatting vergunningsrecht, bedoeld bij!art. 20 der Drank wet, f 11. Jaarwedden van de opzichters over gemeen te-werken, klokkenluiders, klokkenisten en uurwerkma kers, f 250. Jaarwedde van den Molenaar in de Deel- landcn, f 25. Idem van twee opzichters over de al gemeene begraafplaatsen tevens doodgravers, f 190 On derhoud van huizen, torens, poorten en dergelijke, f 100 Dhg- en Weekgelden der gemeente-werklieden f 15 On derhoud van straten en pleinen f 50. Idem van pom pen en riolen, f 50. Idem van havens, vaarten kaai muren, sluizen en andere Waterwerken f 200 Diep- en schoonhouden van havens, grachten, slooten en put ten, f 20. Onderhoud van klokken enz. f 25 Idem van begraafplaatsen en kosten van begraving' f 250 Idem van landerijen, enz., f50. Idem .voor urinoirs en privaten, f 25. Voor den aanplant cn het snoeien van boomen en heesters, f 30. Grondlasten f 110 Diiks- en polderlasten, f 300. Jaarwedden van 'de veldwach ters, f 670. Idem van de hooistekers. f 50. Belooninn1 aan de brandspuitlieden, f 200. Kleeding cn uitrusting van de agenten van politie en veldwachters, f 120. On derhoud der hooistekersgereedschappen, f 15. Idem der j brandspuiten, brandladders enz., f 75. Idem der lan taarns en verdere kosten van verlichting, f 175. Kos ten in het belang der openbare veiligheid, f 40. Kos ten van de doodschouw en de vacinatie, f 100 klem wegens bet ophalen 'van haardasch en vuilnis f 500 Belooning Van keurmeesters over 't vee, fl.'Kosten bij besmettelijke ziekten, f 10. Kosten in'verband met ?o.rn0nTctlJ 1~- Jaarwedden der onderwijzers i 7.-7 Vergoeding woninghuur voor onderwijzers' f 1.)0. Kosten van het herhal ingjsonderwijs, f 289 80' Kosten van het instandhouden van schoollokalen en onderwijzerswoningen, f 600. Idem aanschaffen en on- derhouden van schoolmeubelen, f 200. Mem der schiool- I hoeken, leermiddelen en schoolbehocflen, f 500 Kos- ten van verlichting en verwarming en vaii het schoon^ j houden der schoollokalen, f 625. Idem lielooningen en' I eereblijken, f 1.Bijdrage in het onderhoud der Kerk- straat enz., te Kolhorn, f 15. Jaarwedde Secretaris der Comm. tot Wering v. Schoolverzuim, f 10 Koslcu van van vergaderingen dier Comm., f 25. Belooning doc toren, vroedvrouwen, enz. f 1550. Verpleging arme krankzinnigen, f 520. Renten van gcldleeningcn f 230 25 Aflossing van geldleeningen, f 600. Bijdrage' pensioen gemeenteveldwachter, f 32.14. Kosten, der loting nati onale militie, enz. f 5. Idem begeleiding van mililie- plichtigen cn verlofgangers, f 5. Idem jjk en herijk van maten en gewichten, enz. f 5. Idem uitsteken van vlaggen, f 30. Kosten van brandverzekering van bouwen, f 60. Kosten van 'den telefoondienst F 3» Bijdrage Ambachtsschool Ie Alkmaar, f 25 Idem Hui» houdschool en Industrieschool, f 10. Bijwerking van

Schager Courant | 1909 | | pagina 1