ïtlecrUlüHl Gemengd Nieuws. Marktberichte n. Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. Nagekomen berichten. aan het licht gebracht, dat binnen een 6-tal dagen het schip gelicht en de deuren hersteld zullen zijn, zoodat dit ongeval nog betrekkelijk goed zal afloo- pen. Men rekent er op, dat het Heemraadschap al het mogelijke zal doen, om de vaart zoodra mogelijk te bevrijden. EEN UITVAART. Op <lo gemeente-begraafplaats van Doorn heeft gis termiddag de teraardebestelling plaats gehad van liet stoffelijk overschot van mr. W. H. J. baron van Heem stra, oud-burgemeester van Driebergen-Rijsenburg, lid van de Provinciale Staten van Utrecht. Aan het ,,U. D." onlleenen wij de navolgende bij zonderheden omtrent deze uitvaart: De overledene had bij zijn leven zelf beschikkingen getroffen omtrent zijn begrafenis en tevoren nauwkeu rig bepaald hoe een en ander moest plaats vinden. Zoo had hij den wensch uitgesproken dat zijn stoffe lijk overschot van af de buitenplaats Huize Doorn" naar liet kerkhof zou worden gereden op een boeren wagen, met krip omhangen, welke wagen getrokken moest worden door twee van zijn eigen paarden, niet bestuurd van af den bok, maar aan den teugel van hel hoofdstel geleid door koetsier en palfeniier. Over eenkomstig dat verlangen is het gegaaneen boeren wagen, Waarvan de wielen zwart waren geverfd, de Tuinman en Maria Catarlna Ploeger. Liefje, dochter van Cornelis Bakker en Liefje Helder. Albert, zoon van Cornelis van der Welle'en Guurtje Maats. Ondertrouwd en Getrouwd: Pieter Beers en Anna van Eeten. Overleden: Willem Cornelis Geerligs,' oud 7 weken, zoon van Dirk Geerligs en Henderica Anna Catha- rina Jimmink. Jan Herman, oud 57 jaren, echtgenoot van Trijntje Mastemaker. Grietje Groenveld, oud 56 jaren, echtgenoote van Klaas Bakker. Pieter Kees man, oud 77 jaren, weduwnaar van Guurtje Spaans. Gemeente* HOOGWOUD. Ingeschreven van 1631 October. Geboren: 29 Oct. Adrianus Petrus, zoon van Pe trus Loos en Alida Cornelia Hoogland. Overleden: 18 Oct. Levenloos aangegeven dochter van Dirk Rooker en Aagje Zee. 24 Oct. Hiltje Rood, oud 73 jaar, ongehuwd. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. Gemeente NIEUWE NIEDOUP. Ingeschreven van 131 October. Ondertrouwd: Matthjjs Kroon Cz. te Oudkarspel en Trijntje Kromhout, alhier. Gehuwd: Geene. Geboren: Dirk, zoon van Gerrit Stins en Elisabeth Silver Cornelis Pieter, zoon van Cornelis Visser en Susanna Kuiper. Johannes Antonius, zoon van Theo- boom met zwart doek was omwoeld en de zijwanden I jorus Veldman en Aafje Koemeester. met krip waren bedekt, deed als lijkwagen dienst, ter wijl een eenvoudige kap in baldakijnvorm de opstaan de wanden afsloot. Een span donkerbruine paarden on der groote kloeden, trokken het voertuig; koetsier en palfenier gingen in livrei naast de paarden, een rouw strik met afhangend lint om den hoed. I)e familielo den reden nietzij gingen te voet achter het lijk, Iwee aan twee, in pen lange rij1 den vrij grooten afstand loopende, van af het sterfhuis naar de begraafplaats. Ook dit was te voren door baron Van Heemstra be schreven. De pachters zijner landerijen en boerenhof steden waren uitgenoodigd hun landheer de laatste eer ie bewijzenvan alle kanten waren zij naar Doorn gekomen, de trein die om 12.20 van Utrecht naar Driebergen gaat, bracht een groot aantal hunner aan, en de aansluitende stoomtram naar Doorn zat propvol, er kwam plaats te kort. Allen werden op den „Huize Doorn" ontvangen en aan tafel genood. De stoet werd door honderden in het dorp en ver der op den weg naar de begraafplaats opgewacht. Op uitdrukkelijk verlangen van den overledene werd aan het graf niet gesprokends. Van Hoogenhuyz® sprak een kort gebed uit, en de leerlingen van de Chr. school te Driebergen zongen eenige psalmverzen en gezangen. Wieringeii. J.l. Dinsdagavond vergaderde op de bovenzaal van den heer G. C. Koorn de Nutsvereeiniging „Eensge zindheid" om Ie voorzien in de voorzittersfunctie, we gens bedanken van den heer Ds. Bax. Als zoodanig werd gekozen de heer W. J. Bruut, welke zijne benoe ming voorloopig aannam. Niets meer te behandelen zijnde, dan dit punt, bleef de vergadering onder gezel- ligen kout nog langen tijd bijeen, totdat het klokje van tienen tot scheiden noopte. Aanwezig waren 11 leden. LANGS DE STRAAT. ESCAPADE, Het steegje, een afgezonderd, stil wereldje in de rondom daverende stadsdrukte, ligt rustig te soezen, kalm van regelmatigen ademtocht. De oude, brokkelige huisjes hokken vertrouwd naast eikanderen, met voorover geneig der wrakke geveltjes. In den groentekelder zit de jufrouw, de dikke juffrouw, zwaar op haar matten stoel gepaft. In 't kroegje er naast klinkt de zachtkens-romme- lende stem van 'n vereenzaamden dronkelap, verzon ken in bovenwereldsche mijmerijen. Daarnaast is 'n kruierij, daarnaast 'n snoepwinkeltje, de uitstalling een fel-kleurige, bloed-roode, gras-groene, pik-zwarte plek in den vagen schemer van 't steegje. Daarnaast woont de jongen met den bok. Deze bok nu domineert het gebeuren der komende minuten. Want plots doorscheurt een krijschende vrouwengil de klamme steeg-stilte. De groentejuffrouw schiet verwilderd uit, en perst haar schelle kreten tusschen den nauwen huizenkoker. „Hei! Zig! Jongèss! Die smerige bok van jullie vreet me kostelijke slaai op ga je wèg, bok! Ksst allo vort vuil dieraasie!" Maar de bok is heel groot en heeft horens. De juffrouw echter is klein, zwaar en aemechtig. De bok is jong en koppig en belust op sla, en de juf frouw is vet en oud. Daarom blijft de bok kalm sla eten, en de juffrouw blijft bangelijk vloeken en gillen. Daarop verschijnt de weltverlorene dronke-man, die 't tooneel met alcoholisch-vergroote schrikstui- ping aanschouwt. Dan komen de vrouwen aan de ramen, en de aanwezige mannen aan de deuren. De bok eet sla, en de groentejuffrouw blèrt. Eens probeert ze den bok te naderen, maar dade lijk verheft zich 't dier op een paar jolige achter- pooten en maakt grappige stootbewegingen naar den ontzaglijken buik der al te dikke juffrouw. Maar plots werpt de dronkeman, bewogen met in nerlijk mededoogen, een zijner pantoffels naar den bok, die, doods verschrikt, de sla in den steek laat, de steeg uitkaprioleert en daar nu ineens in het laaiende, rauwe licht en de kolkende drukte staat van den grooten verkeersweg. De gansche steegbevol- king er achter aan, met geloei van vele stemmen. De bok kijkt onthutst rond en tracht de situatie te omvhmen. Dan stapt hij, vastbesloten, een open staande bazar binnen, waar hij een paniek veroor zaakt onder de koopende dames. Dan bezoekt hij een slagerswinkel, dan een bar, dan een modemaga- Overleden: Anna de Lange, ongehuwde dochter van Pieter de Lange en Marijtje Bleeker, 17 jaren. Trijn tje Prins, weduwe van Jacob Pels, 78 jaren. Dirk Rijkes, echtgenoot van Agatha Elisabeth Schouten, 37 jaar. Grietje Meurs, weduwe van Cornelis Appel, 68 Jaar. Gemeente HARENKARSPEL. Ingeschreven gedurende de maand October 1909. Geboren: Maarije, dochter van Gerrit Doekes en van Maartje Stolp. Johannes Petrus, zoon van Johannes Broersen en Aaltje Wijnker. Maartje, dochter van Ja cob Bakker en van Pietertje Tijssen. Johannes The- odorus, zoon van David van der Gulik en Jannetje Groot. Nioolaas Theodorus, zoon van Wilhelmus Mooij en van Aallje Theresia Zuiker. OndertrouwdAdriaan Pieter Biaauw, oud 25 jaren te Sl. Maarten en Ciasina IJff, oud 22 jaren, alliier. Gehuwd: Adriaan Pieter Biaauw en Ciasina IJff. Overleden: Martinus Blankendaal oud 13 dagen. Wil lem Jonker oud 5 maanden. Gemeente SINT MAARTEN. Ingeschreven van 131 October. Geboren: Anna Christina, dochter van Jacob Zutt en Christina Stet. Trijntje Dieuwertje, dochter van Hillebrand Jonker en Aaltje Delver. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Overleden: Trijntje Zeeman, oud 71 jaren, echtge noote van Dirk Kuiper Gz. Vrouwtje Kleen, oud 8 jaren, dochter van Dirk Kleen en wijlen Jannetje Struijf. naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 november, medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsck Mete orologisch Instituut £e De Bilt. overzicht. De hoogste stand van den barometer is 767.1 mM. te Valencia. De laagst bekende stand is 754.1 mM. te Seijdis- fjord. verwachting. Zwakke tot matige Noordoostelijke wind. Nevelig tot zwaarbewolkt. Weinig of geen regen. Kouder. zijn. Maar nu komt de eigenaar aanhollen van het ont snapte bokbeest, met een eind touw en een blad sla in zijn hand, juist als het dier een leesbibliotheek tracht binnen te dringen. „Kom es hier, bokkie kijk-is wat de baas voor Je hèl, bokkie..." lokt-ie. De bok wendt twee door plein-vrees glazige oogen naar het groene blad, nadert langzaam is gehalsterd. Vijf minuten later ligt de steeg weer in doffe zwij meling gedompeld, naast het stampend straatrumoer, en paft de groentejuffrouw dommelend op haar mat ten stoel. Tel. weer een inbraak te rotterdam. Een juffrouw op de tweede verdieping van pand no. 67 aan de Kruiskade, die blind is, was eergisteren door de aarde verzwolgen. De Aipeuvereemgnig Heeft een prijs uitgeloofd voor den waaghals, die ue voet van den oenen kant van Parijs naar den anderen oversteekt, zonder een on geluk te krijgen. Uit bericht, in dé Figaro, is klaar- nüjkelijk heuoe.d als een hatelijkheid op de openge broken straten en pleinen van Parijs en op iiei on geluk, dai verieden zaterdag hecli piaats getuid in een straat van Montmaxtre, de rue i'ouriaque. in, de rue Tourlaque opende zich de grond, twee voorbijgangers verdwenen m de diepte, de een werd gered, de an der, een vrouw, ligt vermoedelijk diep onder zand en puin begraven. Het verkeer door Parijs is al Langen lijd bemoeilijkt doordat van vele straten en pleinen sLechts gangetjes en bruggetjes zijn open gelaten, ter wijl op verscheiden plaatsen de doorgang geheel ver sperd is. Dat eeuwig opbreken van straten voor on- dergrondsche werken mag hinderlijk, schadelijk, onaan genaam zijn, bepaald griezelig gaat het worden, wan neer de straat zich, zonder eenige waarschuwing, opent en de voorbijgangers verzwelgt. Hoe is het ongeluk van Zaterdag gekomen? Lépine, de politk prefect, heeft hel uitgelegd aan oen redacteur van de Journal. Op den hoek van de rue Tourlague en de rue Damrémont, zeide Lepine. bevindt zich een oeroude steengroeve. De ingenieurs weten dat wel, en die steengroeve staat zelfs aan gegeven op de kaarten van de stad. Men heeft ge- gedacht, dat de zoldering van die steengroeve sterk genoeg zou zijn om op die plaats een huis te zetten van verscheidene verdiepingen. Nu heeft het in de laatste dagen geducht geregend en daardoor is er een holte ontstaan tusschen de fundamenten van het huis en het uiteinde van de steengroeve. Het ge volg is geweest, dat de zoldering van de steengroeve is weggespoeld. Daar moet zich een enorm gat ge vormd hebben. Meer dan duizend kubieke meter aar de zijn er ingestort. Het lijk van de ongelukkige vrouw, die juist voorbijkwam toen de instorting' plaats had, moet onder een enorme massa begraven liggen. Lépine vertelde, dat hij in het gat was afgedaald en dat hij de hand had kunnen steken onder de fun damenten van het pas gebouwde huis. Daar was niets te voelen. Het huls hangt om zoo te zeggen in de lucht. Het is een wonder, dat het niet invalt. De politieprefect had order gegeven, eerst het huis te stutten, voordat er verder zou worden gegaan met het werk onder Ln den grond. De arbeid van gevoed tot de openbare belijdenis der Christen lie- ginselen en tot verdediging van Kerk en Ihius." het rabbin1sme. In eenige joodsche steden van Galliclë en de Bu- kowina kent men een bizonderen uitwas van het kle rikalisme, namelijk het rabbinlsme. Daar woont de rabbi, die hondendokter en waar zegger is, „bemiddelaar", zooals hij zich noemt, tus schen den mensch en God. Voor het meerendeel zijn deze „wonderrabbi's" lie den, die teren op de domheid der bevolking. Zij houden er een hofstoet op na van bedelaars, die overal in de omgeving reklame voor ben maken; zij wonen en leven in paleizen als een bisschop. De macht die zij uitoefenen over de domme be volking is zóo groot, dat de overheid hen niet ver volgt, zooals zij dat behoorde te doen, maar hen in tegendeel als bondgenooten beschouwt in de verdruk king en de overheersching der joodsche bevolking. Zoo is, het klinkt ongelooflijk maar het is waar, de rabbi van Wisnitz verkiezingsagent in dienst van de jong-Rutbeneu, terwijl die van Bojau in dienst van... de cbristelijk-socialeu staat! Doch dezer dagen is er nog iets anders gebeurd. Be rabbi van Wasnitz werd aangeklaagd van belasting ontduiking en anderen zwendel; hij besloot de wijk te nemen en zijn tenten in Sniatyn op te slaan, te meer omdat de gemeente Wisnitz door hem al radi- kaal was uitgezogen. Daar bood hem de poolsehe landheer von Moysa een paleis aan, wanneer hij bij de komende verkiezingen voor den Rijksraad de jood sche stemmen tégen de Ruthenen liet uitbrengen. Onze rabbi, Israël Hager heet de man, bedenkt zich riet lang en stemt toe. Ödéh daarop komt de gemeenteraad van Wisnitz in beweging. Want de rabbi trekt in de heilige da gen vele vreemdelingen naar de stad en nu dreigde deze bron van inkomsten voor de stad verloren te gakn. Men besloot ene deputatie naar den wonder- rabbi te zenden en o! kostelijke ironie aan haar hoofd stond: een katholiek priester. Doch de rabbi wilde niet, en hield het liever met zijn nieuw paleis. Daarop hebben nu de bedelaarsaan- hang en al het verder gespuis dat van dat rabbinis- me leeft, den 23sten dezer een formeelen „progrom" op touw gezet tegen de bewoners van Wisnitz, die zij voor het aanklagen van den rabbi aansprakelijk maakten. De politie liet de bende haren gang gaan, zooals de regeering het opperhoofd van die bende, den rabbi van Wisnitz, ongemoeid laat. Zulke toestanden bestaan er nog heden in de don kere deelen van Oostenrijk-Hongarije. als in den ouden tijd. Een Engelsch blad vertelt een wonderlijke geschie denis van een Bulgaarsch officier, in garnizoen te Sofia Luitenant Koytsjef, van de artillerie zoo heet de man stak zijn kameraden de oogen uit door zijn weelderige levenswijze, terwijl hij toch geen schulden maakte en nooit speelde. Men wist van geen andere inkomsten die hij had dan zijn trac- temeht, en toch ontzegde hij zich geen genoegen. Onlangs werd hij gevangen genomen en bekende, dat hij zijn geld sloeg uit roof. Hij overviel nl. op de goede oude manier rijke kooplieden op de heirwegen en schudde zijn slachtoffers uit. ervaring. Mijn man denkt nu letterlijk om alles. Van imorgen vond ik in de braadpan een briefje: „Niet laten aanbranden," in de aardappelpan: „Niet te veel zout", en in de groentepan: „Geen boter ver geten". Vlucht met een brandende aeroplan. Betreffende het in brand geraken van de aèroplan van den aviateur Péquet te Hamburg, meldt men: De hransche ingenieur Péquet steeg te 4 uur met een Voisinbiplan op. Hij vloog ongeveer 6 minuten, beschreef een acht en bevond zich op 30 M. hoogte, toen plotseling1 .uit den motor een groote vlam op steeg, die liet ünnen van het apparaat deed ontbranden. Met groote snelheid greep de vlam om zich en be- rejkte spoedig het voorste gedeelte van het apparaat. Péquet \erloor geen oogenbliK zijn tegenwoordigliead van geest. Hij bracht den motor tot stilstand en het toe stel zweefde langzaam omlaag. Toen de vlam dicht bij hem kwam, sprong Péquet van ongeveer 5 M. hoogte omlaag'. Van alle zijden schoot men toe om te hel pen. Péquet liep nog ongeveer 10 M.toen viel hij neer. Eenige landlieden snelden toe en droegen hem weg. Anderen wierpen mos en aarde op het bran dende apparaat en bluschten het vuur. Van de aéro plan is alleen het linnen verbrand. Péquet werd par auto naar het ziekenhuis gebracht. Reeds op het veld was hij bijgekomen en had met verscheidene lieden ge sproken. Hij verzekerde, dat hij ongedeerd was. De doctoren wilden echter onderzoeken, of hij geen in wendige kneuzingen had. Men hoopt dat Péquet, als hij van den zenuwschok hersteld is, dezer dagen ne der zijn vliegtochten zal voortzetten. Henri Péquet, een 22-jarig aviateur, vloog Zaterdag vpor het eerst. o, die wonderdokters! Een proces heeft een kwakzalver ontmaskerd. Een zekere dr. Bodie, die geen doctor is, maar een wonderdokter, heelt zonder bloedstorting geneest met mesmerisme en electricitcit, enz. Vooral verlamden vonden bij hem baat. Hij liet ze zitten in een elec- was nog veel te jong, om de lasten te kunnen dragen van de door de regeering beraamde wetgevende maat regelen! En de regeering achtte het toen geraden haar voornemens te laten varen. Ook nu begint zich het verzet tegen de bedoelingen der regeering weder te openbaren. De vertegenwoor digers der lucifers-industrie hebben reeds te kennen gegeven, dat deze geheele tak van nijverheid te gronde zou worden gericht door wettelijke maatrege len als de hier bedoelde. Zij wijzen er op, dat dien tengevolge het land de inkomsten zal derven uit het midde' van de rechten op den reeds hoogst belang rijken uitvoer, van lucifers, en dat de ondergang der industrie voor de daarbij betrokken arbeiders het verlies hunner broodwinning zou na zich sleepen. Ook van andere zijden zal het verzet niet uitblij ven. en de mogelijkheid bestaat, dat de regeering zich ook nu weder van hare voornemens zal laten afbrengen. Intusschen kan de Japansehe industrie zich rustig verder ontwikkelen en de concurrenten op de Aziati sche markten verdringen, zooals o. a. blijkt uit de toeneming van den uitvoer vau lucifers in de laatste twintig jaren. In 1888 werd voor eene waarde van 740.000 yen aan lucifers uitgevoerd, in 190S voor eene waarde van 9 millioen yen. HOE GEDRAGEN ZICH DE DIEREN BIJ HET ZIEN VAN EEN LUCHTSCHIP? De Nederl. Jager ontleent daaromtrent het volgen de aan de Deutsche Jagerzeitung: Het eenige dier, dat alles onverschillig laat, zal wel de kat zijn. Evenals zij geen respect heeft voor een automobiel en nog dicht voor het leven maken de rijtuig over den weg loopt en het zeer kalm na kijkt, evenmin brengen haar luchtschepen in de war. Deze zoo rustig haar baan doorvliegende luchtschepen jagen overigens bijna alle dieren angst en schrik aan. Patrijzen, kwartels en dergelijke vogels vluch ten en verbergen zich. De haan in den hoenderhof geeft zijn waarschuwingssignaal, omdat hij meent, een grooten, gevaarlijken roofvogel te zien. De Zweedsche luchtschipper von Hoffken vertelt, dat hij uit matige hoogte dikwijls waargenomen heeft, dat elanden, vossen, hazen en andere dieren vóór het luchtschip vluchten en honden huilend in huis bescherming zoeken. De vogels zien vol vrees naar een luchtschip en slechts enkele treden aanvallend op, zooals dit b.v. bij gierzwaluwen in Zweden en bij een arend in het noorden van Italië werd waar genomen, die met de klauwen in het netwerk ver ward raakte en door een revolverschot werd gedood. Op den tocht van de Zeppelin III van Düsseldorf naar Essen op 21 September van dit jaar werd waar genomen, hoe bij het zien van een luchtschip paar den en ossen als razend over de Rijn- en Ruhrwei- den renden en de kudden schapen zich angstig bla tend om hun herder verdrongen. S c h a g e r Kaasmarkt. Woensdag 3 November 1909. Aangevoerd waren 19 stapels Kleine Kaas. Ho >gste prjjs f 28,50. st. Middelb. Kaas, f Aan gewicht 5398 K.G. Broek op Langendyk, 2 Nov. 1909. Wortelen per 100 bossen f 0.— a f 0. Bloemkool, le srt., per 100 stuks f a i o 2a p f 065 a EB Rouzenbloemkool f 4.50 a f 9 75 Roode kool f 160 a f 8 6') Gele Kool s 1 2.— a f 4 Witte kool 3 f2— a f 4 10 Nop f 2.20 a f 0 Nibuw Leven, Station Noord^eharwoudc 2 November 1909. Gels Nep f 1 70 a f2 10 Drielingen f 1.— a t l 4 Uien f 1.- a f I 45 Roode kool f 1.10 a f 8*50 Gele kool f 1.40 a 3 9' Witte kool f 1.— a f 3 75 Koordseharwoude (Dorp), 3 November 1909 Bloemkool le soort 2e Roode Kool Witte Kool Gele Kool Uien Nep f 6.- a f f 0 50 a f f 2.- a f f 2 50 a f f 2.50 a f f 1.50 a f f 0.- a f 0.- q, 08' 3 75 4 3 50 1 75 baal POLITIE. Ter secretarie dezer gemeente zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden ring met drie sleu tels. voor de gezondheid. Naar aanleiding van het heerschen der typhus aan den Langedijk hield de Gezondheidscommissie ln het district Schagen heden eene vergadering, die bij gewoond werd door den Hoofdinspecteur van den Gezondheidsdienst. Genoemde heer deed tevens in de verschillende scholen een onderzoek naar de verlich- alleen thuis. De bewoners der eerste verdieping, wa- (je grondwerkers onder do fundamenten van het lian- ren afwezig. Tijdens de afwezigheid van dit gezin zijn er inbrekers geweest, die op de eerste verdie- Üfct? het bed en een paar kasten doorzocht, maar ffiücs gestolen hebben. Dezelfde inbrekers zijn daarna waarschijnlijk naar de tweede verdieping gegaan, waar de blinde juffrouw woonde en thans wordt uit de woning van die juffrouw een bedrag van bijna f 1300 vermist, waaronder f 1260 aan bankpapier. burberbrug. De heer W. Tamis te Zijpersluis, leerling aan de R.-K. Kweekschool te Beverwijk, behaalde deze week de akte vrije- en orde-oefeningen der gymnas- tlek- I.IJ lijsters. In Gaasterland (Fr.) zijn thans de lijsters door de veranderde windrichting bij duizenden uit het Noor den komen aanvliegen. Sommige strikkers bemach tigden 800 S, 1000 stuks in enkele uren. Zij worden verkocht voor f 10 de 100 stuks en worden hoofd zakelijk naar Brussel verzonden. Gemeente EARSINGERHORN. Ingeschreven van 131 October. Geboren: Wilhelmina, dochter van Ariën Nierop en Neeltje Groot. Ariën Nicolaas, zoon van Hendrikus gende huis achtte hij1 te gevaarlijk. Do menschen, die in de buurt van de ingezakte straat gisteren stonden ie wachten, begonnen te morren, toen zij bemerkten, dat er wipkarren met zand werden aangevoerd en dat dit zand in den kuil werd geworpen. Zij dachten, dat men had opgehouden naar de verdwenen vrouw te zoeken. Dit schijnt ech ter niet het geval te zijn. D< Temps heeft van ©en der ingenieurs vernomen, dat het voor alles noodig is, verdere verschuivingen van aarde te voorkomen, en dat al hot mogelijke in het werk wordt gesteld om do vrouw te vindon. voor en tegen. Het (R. K.) Handelsblad van Antwerpen schrijft „Zooals men weet, hebben de vrij den kern van alle landen besloten om, als protest tegen de terechtstelL ling van Forrer, (te Rome) tegenover het Valikaan op te richten „een moderne school", die den naam van den anarchist zal vereeuwigen en een voortdurend pro test zal zijn legen de Katholieke Kerk welke in deze school bestreden zal worden. liet parochiaal comiledt wan St. Pieter heeft nu een vergadering gehouden en be sloten alle Katholieke vereenigingen van Rome aan te sporen uit hun midden een comiteit samen te stellen dat offergaven van alle Katholieken der wereld zal inzamelen om in do onmiddellijke nabijheid van de i.orr<:!VS(rh<>o1. ,wn Katholieke school voor lioorcr on- MLJ? slichten, waarin do dwaalleer der modernen ■estreden zal worden cn de jeiigd zal worden op- rciDuuuiciiut: buuuitju een uuuerzotJK naar Q€ trischen stoel, waardoor hij een sterken stroom liet tingl luchtverversching, urinoirs en privaten. pan. De patiënt verwrong dan ihet lijf in allerlei bochten, stond genezen op en wandelde weg. Of een aantal mannen vormden een magnetisohen kring om den verlamde met dezelfde uitwerking. Deze genezingen werden gewoonlijk te Londen en in provinciale steden op het tooneel van tingeltangels vertoond. Een jongmeiLScJi was er zoo door getroffen, dat hij door dr. Bodie in zijn wonderbaarlijke geneeskunst ingewijd wenschte te worden. Dr. Bodie eisehle daar voor f 6000. De llFeilbegeerige discipel vond dat niet te veel, maar zijn ouders dachten cr anders over. Toen na oengien tijd hei jonge mensch meerderjarig was ge worden, wendde hij zich weer tot dr. Bodie, die nu f 12.000 vroeg. Het vermogen, dat de jonge man nu in handen had, bedroeg iets moer en gewillig stortte löj 'dè f 12.000. Dr. Bodie onderwees hem nu in de kunst cn behield hem als helper tegen f 24 in de week. De kunst was gauw geloerd, want de patiënten waren eenvoudig huurlingen. Er kwam zelfs geen eleotrische stroom bij te pas. De teleurgestelde eisoht nu schade vergoeding. door het weder. Hevige onweders, zooals zij bij menschenheugenis in die streek niet zijn voorgekomen, hebben in Tou- lon en omstreken voor millioenen schade aangericht. Vooral het dorp Ollioules, waar stortregens en ha- gels den oogst geheel en al bedorven en de bloem- kweekerijen vernield hebben, heeft zwaar geleden. De schade ln dat plaatsje alleen wordt op twee mil lioen francs geschat. De burgemeester heeft dan ook reeds tot den on derprefect een verzoek gericht tot ondersteuning van de vele gezinnen, die zoo plotseling tot de bitterste armoede zijn vervallen. Te Mourillon, waar men bezig was met den aanleg van een tramlijn, hebben op verschillende plaatsen aardsehuivingen plaats gehad. Het water in de rivieren staat zoo hoog, dat er groot gavaar voor overstroomingen bestaat, een ge vaar dat men door in der haast opgeworpen werken tracht te bezweren. Op bijna alle plaatsen in het departement is, hoewel niet overal in dezelfde mate, zeer ernstige schade toegebracht aan gewassen en gebouwen. bescherming der arbeiders. le Tokio zijn geruchten in omloop betreffende een door de regeering ln te dienen wetsontwerp tot regeling van de bescherming van den arbeid. Onder het eerste kabinet Katsoera ging de regeering ook reeds met zulk een plan om en was het wetsontwerp al kant en klaar, toen 't van verschillende zijden, van de Kamers van Koophandel en van de bankin stellingen, protesten regende. De Japansehe industrie Gemeente anna paulowna. Geboren: Wilhelmina Jacoba, dochter van Petrus Ligtendag en van Jantje Commandeur. Ondertrouwd: Hendrikus Poppen, oud 27 jaren, te Wieringen en Maria Johanna Cornelissen, oud 24 jaren, alhier. Getrouwd: Pieter Hopman en Maartje Voorthuij- sen. Overleden: Jacob Josephus Vroone, oud 52 jaren, ongehuwd. Kuidscliarwoude. Het herhalingsonderwijs is alhier geopend met 15 leerlingen, 10 meisjes en 5 jongens. Het onderwijs aan de eersten wordt gegeven door Mej. N. Buurs, aangezien mej. L. A. Greidanus voor hare benoeming heeft bedankt. St. PuiikruK De afdeeling St. Pancras der Tuinbouw- en Handels- vereeniging „Irangedijk en Omstreken", heeft Dinsdag avond in het lokaal van den heer J. Ruijs een al- gemoone leden vergadering gehouden. Van de 106 leden waren slechts 44 opgekomen. Door den voorzitter werden aan de leden onder scheidene mededeelingen gedaan, onder andere aan de 42 deelnemers voor den gezamcnlijkcn aankoop van hulpmestsioffen, dat de levering was opgedragen aan do firma Joh. F. Morra te Alkmaar, en dat het gezamen lijk ingeschreven aantal K.G. bedroeg 27 9.797 der verschillende stoffen. Verslag en rekening der aardappelbesproeiing werd uitgesteld tot een volgende vergadering. Voor den gezamenlijken aankoop van koolmanden werden door 15 personen besteld 35 manden, welke door de Firma Engel te Broek op Langendijk bij de bestellers franco zullen worden geleverd voor f0.90 per mand Door 12 personen werden 25 kisten broeiglas be steld, met de opdracht aan hot bestuur aan een drietal leveranciers prijsopgave te vragen voor de leve ring franco station. Broek op Langendijk. Voor de algemeene veiling der winterproducten, verklaarden zich in beginsel 17 leden voor, 5 tegen en 21 blanco, zoodat hierover nog geen bindend be sluit werd genomen. Bij de rondvraag werd nog ter sprake gebracht het gezamenlijk aankoopen van bloembollenmanden. Hierna sluiting. 't Zand. Dinsdagavond had alhier de aanbesteding plaats van het bouwen van een winkelhuis voor rekening van den heer Bult, ten overstaan van den architect Hen- drikse te Schagen. Aan de laagste inschrijvers werd

Schager Courant | 1909 | | pagina 2