Plaatselijk Nieuws. Marktberichte 11. Nagekomen berichten. den in de gelegenheid gesteld Roelof Bakker te spreken en kregen reisgeld, omdat zij al zooveel kos ten gemaakt hadden. Het heeft er dan ook allen schijn van, dat men ten aanzien van dezen verdachte geen houvast heeft. En niet te verwonderen zou het zijn, als hij, na het verstrijken van den nieuwen hech- tenistermijn van 30 dagen, 26 dezer, op vrije voeten werd gesteld. Anders is het gesteld met den anderen verdachte, Klaas Bakker. Door dezen wordt op alle tot hem ge stelde vragen met neen geantwoord. Een drietal per sonen beweren in den avond van 2 September met hem te hebben gesproken, doch hij ontkent dat per tinent. Intusschen is gebleken, dat op de in beslag genomen kleedingstukken der gebroeders geen sporen van menschenbloed zijn gevonden. Wat het onderzoek der vlekken op een oorijzer en bedgordijnen, gevon den in de woning van den vermoorden Bakker heeft opgeleverd, is tot dusverre nog niet bekend. INBREKERS BETRAPT TE ROTTERDAM. De reeks der in den laatsten tijd met meerder of minder succes doorgevoerde inbraken is steeds vermeerderende. Gelukkig zijn Maandagnacht een paar bekende leden van het gilde aangehouden, en •wel Th. L. Bijnen uit Amsterdam, en C. Donker uit Amsterdam, van wie eerstgenoemde beslist herkend werd als betrokken bij een door de politie verijdelde inbraak in het café van het station der Zuidholl. Elec- trische Spoorwegmaatschappij, bekend onder den naam van café-restaurant Loos aan het Hofplein te Rotter dam. Dien nacht circa 4 uur vermoedde een surveillee- rend politie-agènt aldaar onraad, waarom hij een col lega opwachtte die voor de deur op post werd gesteld. Hij zelf verschafte zich toegang, en terwijl hij nog bezig was met het instellen van een onderzoek, storm den twee personen hem voorbij de deur uit. Zij liepen den op post staanden agent omver en kozen het ha zenpad. De politieagenten gingen hen na, enkele re volverschoten lossende, die evenwel niet troffen. Een nader in het café ingesteld onderzoek bracht aan het licht dat de inbrekers zich toegang verschaf ten met een valschen sleutel. Na de electrische ge leidingen te hebben doorgesneden, drongen zij door in het kantoor van den gerant, waar zij kennelijk voornemens waren de brandkast te forceeren, die reeds op haar kant was gelegd. In dien arbeid zijn zij door de politie gestoord. Er wordt in het cafe niets vermist. INBRAAK. Te Tiel is in de gemeente-secretarie ingebroken. De trouwbus, bevattende ongeveer f 100, is gelicht. HACHELIJKE POSITIE. Maandagavond naderde een rijtuig van de Erven J. Maaskant te Haarlemmermeer Hoofddorp, toen het paard ter hoogte van de geniesluis schichtig werd en paard en wagen in de Hoofdvaart terecht kwamen. Op het hulpgeroep der inzittenden (de knecht en een jongen) kwamen tal van mensehen toesnellen om hulp te bieden, wat hoog noodig was. Knecht en jongen werden met veel moeite gered, doch het paaid verdronk. Nieuwe Sfiedorp. Vergadering van de afdecLing Waard en Groet der Holl. Mij. van Landbouw, op Dinsdag 9 Nov. 1909. gehouden te Nieuwe Nicdorp in do „Prins Maunts 10 Personen aanwezig. Voorzitter de heer L. Visser, die de bijeenkomst opent niet een welkom en 't woord verleent aan den spreker, den heer P. Ten nissen van Amsterdam, die overgekomen is, om toe te lichten het onderwerp„Bespreking van de wensche- lijkheid van toetreding1 tot de Onderlinge Landbouw- Verzerkerings-vereeniging voor bedrijfsrisico, genaamd de N.-Hoüandsche Landbouw-Onderlinge." Spreker begon met te zeggen dat t wetsontvveip, in dertijd door Dr. Knijper gemaakt en door de ^minis ters Vee gans en Talma overgenomen, inzake Rijksvei- zekering van de landarbeiders tegen ongevallen (ont werp ongevallenwet voor den landbouw) in t geheel niet naar den zin was van de landbouwers zeiven. Lu dit omdat 't in de allereerste plaats veel te duur werd j geacht. In de tweede plaats, daar er verschillende breken aan, kleefden, waarmede ook de industrieele ongevallenverzekering is behept: Onder meer een groole adminis tra tie-rompslomp En om te voorkomen dat dat ontwerp wet zou wor den in dezen vorm, hebben de voormannen van den landbouw zelf de hand aan den ploeg geslagen om zelf eene regeling samen te stellen. Daartoe werd een permanente commissie opgericht, waarvan dc heer K. Cz. de Boer van Assendelft, voorzitter en de heer Teunissen secretaris werd. En 't comité heeft 't nu ge bracht tot oprichting van de Centrale Landbouw-On- derlinge. In een onlangs te Alkmaar gehouden verga dering werd, als onderdeel van do centrale Onderlinge, de Noordhollandsche Onderlinge opgericht. Doel en werkkring dezer vereeniging (het verzekeren van de landarbeiders tegen geldelijke nadeelen tengevolge van ongevallen, die hen in het landbouwbedrijf zijn over komen), werd uiteengezet door den heer Teunissen. Hij toor.de aan, dat er verschil beslaat met de di verse verzekeringsmaatschappijen, die legen vaste pre mie werken, dat de uitkeeringen, volgens de door de Landbou w-Onderl inge gemaakte regeling hooger zijn en dus de premie der verzekeringsmaatschappijen die lagor is, dan de voorschotpremic die door de Land- bouw-Onderlinge wordt gevraagd naar verhouding veel hooger is. door de jongste gemeenteraadsverkiezingen, gaf den doorslag. Te voorzien was, dat er nu nog veel meer gepraat zou worden over de eenzijdige belangen van bepaalde categorieën der bevolking; het zou, naar zijne meening, het kwaad zeer veel verergeren. Een botsing zou niet kunnen uitblijven en daarom vond hij het beter, maar dadelijk heen te gaan. ALS WAARSCHUWING De heer W. B., wonende aan den Noordsingel no. 100, te Rotterdam, vond gisteren bewusteloos in de keuken van zijn woning op den vloer liggen zijn zoon B. Het jongmensch was door gas bedwelmd en is naar het ziekenhuis gebracht. In de keuken stond een gaskraantje open. ONZE VLOOT IN JAPAN. Reuter seint uit Tokio, dd. 21 Oct. Sedert vijftien jaar zijn de Japansche havens niet door Hollandsche oorlogsschepen bezocht, zoodat het bezoek van de kruisers „De Ruyter", „Koningin Re- gentes" en „Maarten Harpertsz. Tromp" de algemeene belangstelling wekte en den Japanschen autoriteiten een welkome gelegenheid bood, het Nederlandsche volk van hun goedé gezindheid blijk te geven. Het Nederlandsche eskader staat onder hevel van den kapitein ter zee G. P. Tydeman, die met zijn officieren de gast geweest is van den admiraal der Japansche vloot, graaf Okuma, den minister van Bui- tenlandsche Zaken en andere hooggeplaatste Japan sche autoriteiten, terwijl de Nederlandsche gezant, de heer Van Royen, de Japansche autoriteiten en officieren, benevens de leden van het diplomatieke korps, in het legatiegebouw en in een der eerste ho tels van Tokio ontvangen heeft. ROLSCHAATSRIJDEN. In en om onze hoofdstad Amsterdam wordt de rolschaatsensport meer en meer populair. Terwijl men een paar maanden geleden op den Heiligenweg drie beginners op barsche wijze door een politie-agent zag aanhouden, die hen sommeerde onverwijld tot de nuchtere werkelijkheid in casu hun schoenzolen rterug te keeren, kan men nu iederen morgen een en misschien meer heeren, met snelle slagen, naar hun kantoor zien „rollen". Men bindt op bij de Leid- schepoort (de brug tusschen Stadhouderskade en Leidsche plein) en rijdt langs éen onafgebroken as falt- en houtblokjesbaan, (LeidschestraatKonings pleinHeiligenwegKalverstraat) naar den Dam. Ook in besloten kring wordt er aan rolschaatsen- rijden gedaan. Te Hilversum zag ik Zondag, hoe een gezelschap dames, beeren en kinderen hiervoor een tennisbaan gebruiken. De meesten waren nog begin ners, maar tot welk een graad van volkomenheid ook dit soort schaatsenrijden dit loopen op wagentjes kan komen, bewees een jong meisje, dat in rustige houding, de handen op den rug, met elegante kwart cirkels, over het cement reed. Er is nu een Amsterdamsche Rolschaatsenclub op gericht en spoedig zullen we wel meer hooren van deze gezonde lichaamsbeweging, welke mij voor ons land, met zijn vinnige winterkoude maar korte ijspe- rioden, al bijzonder geschikt lijkt. COMMISSIE VAN AANSLAG. Tot leden en plaatsvervangende leden van de Com missie van aanslag voor de belasting op Bedrijfs- en andere inicomsten zijn benoemd te HELDER, voor de gemeenten Helder, Tessel, Vlie land, Terschelling, en Wielingen, de heeren W. J. van Neck te Helder en J. C. Visser te Tessel, plaatsver vangende leden de heeren A. Klik Jr. te Helder en J. Kooiman Gzn te Tessel. Te SCHAGEN, voor de gemeenten Schagen, St. Maar ten, Barsingerhorn, Zijpe, Anna Paulowna, Wieringer- waard. Petten. Callantsoog, Nieuwe Niedorp, Oude Nie- dorp, Winkel, Oudkarspel en Haren karspel, de hee ren J. (V. d. Maaten te Schagen en G. G.TIulst te Zijpeplaatsvervangende leden de heeren J. Spaans te Barsingerhorn en M. Kroon Cz. te Oudkarspel. Te BERGEN, voor de gemeenten Bergen, Schoort, Egmond Binnen, Egmond aan Zee, Koedijk, Oudorp. St. Pankras, Broek op Langendijk, Noordscharwoude, Zuiidscharwoude, Warmenhuizen, Heilo, Limmen en Akersloot, de heeren J. Groot Cz. te Egmond Binnen I en J. Blaauboer te Heilo, plaatsvervangende leden de en Ji Oklenburg fte Bergen en D. Slot tcUnoek! op Langendijk. - Te HOORN, voor de gemeenten Hoorn, Berkhout, Avenhorn, Oudendijk, Beets, Wognum, Sijbekarspcl, Spanbroek, Hoogwoud, Obdam, Opmeer, Hensbroek, Schermerhorn, Oterleek, Heerhugowaard, Ursem, Zuid en Noordschermer, de hoeren P. Eijken te Hc*>rn en M. Taconis te Spanbroekplaatsvervangende leden de heeren F. A. J. Kaag te Hoorn en H. Stam te Ou dendijk. HOORNSCHE KOEMARKT. Op de Maandag gehouden groote najaarsveemarkt waren aangevoerd 4263 runderen. Gelde koeien f 130 |a f 270. Kalfkoeien f 200 f 325. Hokkelingen f 80 f 185. Kalveren f 40 3. f 120. Handel redelijk, prijzen hoog. De aanvoer was groot „Maar, Koninklijke Hoogheid," was 't antwoord, „dien kant zijn we al vijfmaal uit geweest!" „O, dat is nog lang geen tienmaal," was 's Prin sen wederwoord; „hebben de heeren nog dienst van avond?" „Ja, K. H., om 7 uur is het paardenvoederen." „Nu, dan lieb jullie nog wel anderhalf uur tijd te wandelen," antwoordde de Prins en verwijderde zich lachende. Een eindje verder ontmoette Z. K. H. een collega van de doolhofbezoekers. De Prins gaf dezen in over weging, zijn vrienden uit den nood te helpen. Gaarne had de Prins zeker gezien, dat de laatst aangespro kene ook in de val was geloopen; deze was echter zoo verstandig den buitenkant te houden. Na lang zoekeii en Scharrelen en met behulp van hun collega, gelukte het den dolenden eindelijk een uitweg te vinden. Nog lang zullen zij met genoegen aan dit avontuur tje terugdenken en daarbij vooral de goede voorlich ting van den Prins niet vergeten. HET GEBROKEN VRACHTSCHIP. (Zie een vorig No.) Over de juiste toedracht van de ramp, de Suzanna op de Merwede onder Sliedrecht overkomen, meldt men, dal de sleep Zaterdagavond tegenover 't Mid- denveer wegens 't opkomen van den mist voor anker ging. De Suzanna, een ijzeren schip, kwam te liggen juist voor de Krib naast het gat bij de Helsluis. Door den feilen stroom is het achtereind gedreven op een achter do Krib liggende zandbank, zoodat de kop van de Suzanna over het gat naar de Helsluis hing. Dat gat is daar minstens 20 voet diep. Zondagmorgen half twaalf is het gedeelte van het schip, voor hot gat han gende, afgebroken en in het gat gestort. Het andere gedeelte maakte water en knakte later nog op 2 plaat sen af. Dc Suzanna, groot 400 lastwas, zoo meldt men verder, bestemd voor Ruhrort. De lading bestond uit een partij koper, Ier waarde van f 100.000, hoornen, aluminium, pruimen, krenten, rozijnen, merkelhout, hop veevoeder, cylinderolie, haver, mout, enz. De goede ren zijn voor 2 ton verzekerd. Het afgebroken voorste gedeelte, ter lengte van pl.m. 10 M., ligt bij laag wa ter nog 7 M. onder den waterspiegel. Voor eene waarde van f 120.000 aan aluminium is in de diepte verdwe nen. Het achterste deel is door een tusschenschot wa- tervrij gebleven, waardoor het mogelijk is de staven koper over te laden in de „Figu Aras" van Dordrecht, waaraan met kracht gewerkt wordt. Vele soorten stuk goederen drijven rond. De linkeroever der Merwede is als 't ware bezaaid met pakjes maizena. Met het bergen der lading wordt nog steeds voortgegaan. ERNSTIGE MISHANDELING. Maandagmiddag had op een karwei aan den Singel- weg te Groningen een zeer ernstige mishandeling plaats. Daar ontstond op den steiger tweede verdieping ruzie tusschen den metselaar J. W, en den sjou werman D., waarbij laatstgenoemde den eerste te lijf wilde. De zoon van W., dit ziende, pakte ~den aanval ler beet en smeet h em van den steiger, tengevolge waarvan D., gehuwd en vader van een drietal kinde ren, met gespleten schedel werd opgenomen en naar het ziekenhuis werd vervoerd. De dader was intusschen gevlucht. De politie begon toen een jacht op hem door velden en over slooten, met het resultaat, dat W. eindelijk gegrepen en gear resteerd werd. Sterke drank moet de oorzaak van deze treurige ge schiedenis zijn. Oudkarspel. Naar wij vernemen, is Zaterdagavond de fiets ge stolen van den heer W. K. alhier. Nadat hij zich even had laten scheren, ging hij nog eens bij Oudhuis op steken. In dien tijd is men met zijn nog nieuwe fiets met nieuwe lantaarn aan den haal gegaan. Weer een goede waarschuwing, om geen fiets, hoe kort ook, onbeheerd te laten staan. HEERHUGOWAARD. Aangenomen het beroep te Heer Hugowaard door den heer E. Wj. ten Oever, cand. te Assen. ST. MAARTENSVLOTBRUG. In eene gehouden vergadering van de IJsclub al hier, werd tot afgevaardigde gekozen naar de algemeene vergadering van den IJsbond Hollands Noorderkwar tier de heer J. Heman en tot plaatsvervangend afge vaardigde de heer R. Brouwer. DE ROTTERDAMSCHE INBRAAK. In ons nommer van gisteren meldden we van een diefstal door inbraak bij de juweliers J. Schreuder en Baksteen te Rotterdam. Voor een waarde van f 12.000 werd gestolen aan gouden horloges en kettingen, enz. De daders van deze brutale inbraak zijn waarschijn lijk gevat. Toen hij Maandagavond in zijn courant van de in braak Jas, schoot het. naar de ,.N. R. Gt." vertelt, den banketbakkersJjediende G. Loffelt, uit de van der Takstraat, ineens te binnen, dat hij den hem welbe- op den wal, terwijl de boot onmiddellijk daarna kan* telde, gelukkig naar den walkant, want door de j>cJ trekkelijlc geringe diepte aan die zijde bleef de boot nog een eind,boven water. Er waren 14 personen, mannen, vrouwen en een kind, in de kajuit onder wie een kleine paniek 0llt, stond, doordien de boot water maakte. Men schreeuw, de om hi^lp, die weldra van alle kanten geboden Werd. Het kostte intusschen vrij wat moeite, 01a de menschen uit hunne hachelijke positie te bevrij. den. De brandweer moest er met bijlen en zagen bij te pas komen, om den passagiers een uitweg te ver, schaffen, wat haar gelukt is, zonder dat er men- schenlevens zijn te betreuren. Inmiddels waren d0c, toren, verpleegsters en verplegers van het acade misch ziokenhuis, met zuurstofapparaten, brancards, den ziekenwagen en de ziekentransport-auto ter plaat, se om de geredden bij te staan. Zij allen werden naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij een warm bad, droge kleeren en een scheutje cognac kregen; terwijl zij daarna naar bed werden gebracht. Enkelen hadden eene onbeduidende verwonding, maar alle waren opgewonden. Zij blijven hedennacht in het ziekenhuis, hunne families zijn daarvan tele- grafisch verwittigd. Het laat zich aanzien, dat nie- mand voor zijne gezondheid nadeelige gevolgen van het ongeval zal hebben. Volgens het rapport van den inspecteur der scheep, vaart had de Achtkarspelen, kapitein J. B. Huls- hoff, een deklast van 6000 K.G., terwijl In het rultt geborgen waren 7000 K.G. benevens 800 K.G. steen, kolen, zoodat de deklast niet te zwaar' kan geweest zijn. De boot is 31 ton groot. De consternatie in de stad was aanvankelijk groot De eerste geruchten spraken van dooden, wior ge- tal zelfs hooger dan dat der passagiers werd opge. geven. naar waarnemingen verricht in den morgen van 10 NOVEMBER, medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Mete orologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. De hoogste stand van den barometer is 768.3 mll. te Valencia. De laagst bekende stand is 736.8 mM. te Hernö- sand. VERWACHTING. Matige tot krachtige Westelijke tot Noordwestelijke Wind. Meest zwaarbewolkt. Aanvankelijk nog buiig. Kouder. dat was een zeer buitengewone aanvoer. Twee jaar geleden bedroeg hij 3483 stuks. HET WERK IN DUITSCHLAND. Men schrijft aan de N. R. Ct.: De toeloop van Nederlandsche arbeiders bij ver schillende werken in Hannover is zoo groot, dat de j uurloonen daardoor worden gedrukt-. Grondwerkers, En vervolgans werd er op gewezen, dat door 'l die voor eenige weken nog 35 pfg. per uur verdien- zuivcr onderlinge systeem de landbouwers het goed- den, worden nu beloond met 30 32 pfg. per uur. koopst klaar waren dat winst-maken niet liet doel was en dus nooit te veel werd betaald. Spreker legde j er nog den nadruk op, dit 't oprichten en 't lid wor den van de Landbouw-Onderlinge noodzakelijk is. Daarmee wordt geheel, wat de uilkeering betreft, ge volgd (en 'yoklaan aan) de wijze van uitkeering van de Industriöete ongevallen-wet. waardoor mag worden verwacht, dat de regeering niet zelf een wettelijke re geling zou samenstellen met den aankleve van dien. De regeering moet kunnen volstaan met enkel 't opleggen van de verplichting tot verzekering, hoe aan de landbouwers zeiven overlatende. Na beëindiging van 's heeren Tennisscns' rede, wer den nog eenige vragen gesteld, die alle door hem wer den beantwoord. Ter bestemder tijd volgde sluiting. DE ONTSLAGAANVRAGE VAN BURGEMEESTER VAN LEEUWEN. Omtrent de redenen, welke mr. W. F. van Leeuwen bpwogen hebben ontslag te vragen als burgemeester van Amsterdam, verneemt de Tel. nog het volgende: Geruimen tijd reeds was hij ontevreden over den gang van zaken in onze gemeente. De financieele nood •welke steeds meer nijpend werd, de voortdurende verlaging van het peil van den Raad en de moeilijk heid, om uit dezen Raad zaakkundige wethouders te recruteeren, dit alles maakte het naar zijn overtui ging onmogelijk, om iets van belang tot stand te brengen. De regeering bleef echter steeds in gebreke, om, overeenkomstig zijn wensch, een betere financieele regeling tusschen rijk en gemeenten tot stand te brengen en de Gemeentewet zoodanig te wijzigen, dat ook personen, die geen lid van den Raad waren, tot wethouder benoemd konden worden, terwijl het peil van den Raad voortdurend zakte. Om deze drie redenen was de burgemeester reeds een paar jaar geleden voornemens, een eventueele herbenoeming niet te aanvaarden. Hij liet zich toen maals nog bewegen op dit voornemen terug te komen, maar gaf daarbij te kennen, dat hij zich niet voor de volle zes jaar verbond. Sedert echter heeft de regeering nog niets gedaan, Wel waren verleden jaar 5414 stuks aangevoerd, doch kenden M. \V. de Vos Zondagavond omstreeks half tien uit de deur had zien komen, die toegang tot do drukkerij van den heer A. R. Murk geeft, uit welke drukkerij de inbrekers zich, zooaLs bekend is, tot den I bestolen juwelierswinkel toegang verschaften. Hij haastte zich hiervan aan de politie mededee- ling te doen, met het gevolg, dat M. \\j. de Vos gc- - arresteerd werd. Mede is opgebracht zijn broeder W. de Vos. i Deze broeders hielden verblijf in een geheel-onthou- 1 ders-koffiehuis in de Oppert no. 33. 1 Een derde broeder Johan genaamd, woonde tot j.l. Vrijdag op de Ilooidrift. Op dien dalum verzond hij zijn goed naar Parijs, zeggende naar DuiLschland te gaan. Een vierde broeder, Maurits, is te Parijs geves tigd. Deze de Vossen zijn bij de politic wolbekend en reeds menigmaal gedoodverfd met inbraken, die hier en elders plaats hadden. De mededoeling van den banketbakkersbediende, die de overbrenging van de beide genoemde De Vossen naar hot politiebureau tengevolge had, bracht ook aan het licht dat M. Wi. de Vos, die door den banketbak- kerslxxiiende eenigen tijd gevolgd werd, zich van de Gedempte Binnenrotte af dadelijk naar hot Beursplein begaf, daar een gestationneerdc auto nam en zich met een tweeden persoon, vermoedelijk zijn broeder, Willem, liet rijden naar de Rosepoortstraat, een zijstraat van' do Rosestraaf. Daar stapten beiden uit, bedankten den chauffeur en verdwenen. De chauffeur had tijd genoeg om op te merken, dat zij oen pak hij zich hadden, volgens de beschrijving hetzelfde, waarmede de bankethakkersliediendc De Vos het huis, (waar de inbraak gepleegd werd, zag verla ten. Die De Vos had toen ook een lange grijze jas aan deze jas had hij ook nog aan toen hij do auto ver liet. In het pak lvevondcn zich naar alle waarschijnlijk heid de gestolen voorwerpen. Intusschen heef! een huiszoeking in den Oppert No 33 niet tot ontdekking van iets van het geslolene leid. Om dit te vinden, heeft dc politie de hulp van anderen huiten deze gomcenle ook ingeroepen. EEN ROOT OMGESLAGEN. De boot van Surhuisterveen op Groningen is Maan dagmiddag door te zwaren deklast gekanteld nabij het punt van afvaart in de Westerhaven. Zeven personen, die in de eerste klasse kajuit za ten, werden, nadat men een gat in het rechtoD staande dek had gezaagd, een voor een gered Het mannen, 4 vrouwen en een kind. 1\\ ASCH TENTOONSTELLING. De Algemeene Jaarvergadering van bovengenoemde vereeniging zal plaats hebben op Donderdag 9 Decem ber 1909. in het Noord-Hollandscli Koffiehuis van den heer J. Vader Az. De agenda luidt als volgt Ingekomen stukken. Verslag van den staat der Vereen, en van de han delingen vanhet Bestuur over het atgeloopen jaar. Rekening en verantwoording over het gehouden be heer. (Rapport van de Commissie van onderzoek.) Programma tentoonstelling 1910. In te leiden door den heer Jb. Zijp Hz. Jaarlijksche verloting. (Voorstel van het bestuur tot uitgifte van 25000 loten.) llcnoeming -van Bestuursleden in de plaats van de heeren D. Rezelman, II. Waiboer. C. Zijdewind (niet herkiesbaar.) Benoeming Commissie van onderzoek rekening 1909 en begrooting 1910. Voordracht van het Bestuur de hee ren: J. v. d. Maaten, J. Buis en A. Sleutel te Wie- ringerwaard. Voorstellen, welke bevorderlijk kunnen zijn aan het doel der Vereeniging. Begrooting 1910. GASDIRECTEUH. De heer G. J. v. d. Maaten, benoemd tot Directeur der Gasfabriek, zal 1 Dec. a.s. in functie treden. riclingcr Knus markt. Woensdag 10 November 1909. Aangevoerd waren 20 stapels Kleine Kaas. Hoogste prijs f 28,50. sl- Middelb. Kaas, f Aan gewicht 3734 K.G. Broek op Langendyk, 9 Nov. 1909. GEEN SMOKKELAARS. In Augustus jl. werden de gebroeders G. te Spork bij Dinxperlo aangehouden wegens het smokkelen van vier koeien over de Pruisische grenzen. De kom miezen lieten de vier koeien direct slachten en het Yleesch daarvan verkoopen. Nu heeft de rechtbank te Munster gisteren beide beklaagden vrijgesproken, daar de kommiezen zich in de aangehouden personen schijnen te hebben vergist. De grensautoriteiten moe ten nu zorgen dat de vrijgesprokenen hun vier koeien vergoed krijgen. EEN MISDAAD? Men meldt uit Den Haag: Het sectieonderzoek van het lijk van den polder werker, die Vrijdagnacht op den Kweekerijweg te Den Haag werd gevonden, heeft uitgemaakt, dat een revolverschot de doodelijke wonde he£ft veroorzaakt. In de borst werd een revolverkogel gevonden. Het aanvankelijk vermoeden, dat het slachtoffer door een kogel uit een stroopersgeweer was gedood, is dus onjuist gebleken. Toen hij gevonden werd door een burger, leefde de getroffene nog, en stamelde nog enkele woorden; doch toen de politie met de brancard kwam, bleek hij reeds overleden. Gebleken is, dat de man dicht bij de plaats, waar hij gevonden werd, in de sloot had gelegen; zijn schoenen en broek waren doornat. PRINS HENDRIK ALS DOOLHOFGIDS. Op den eersten Zondag van elke maand hebben de employé's aan het Kon. Paleis en Staldepartement verlof, om met hun gezin in het Kon. Park te gaan wandelen. Geen wonder, dat met het prachtige najaarsweer van jl. Zondag velen van dit voorrecht gebruik maak ten. 't Was ongeveer 5 uur in den middag, toen een tweetal koetsiers, de een van zijn echtgenoote verge zeld, alvorens het Park te verlaten, nog even een bezoek aan den „Doolhof" bracht. Er in te gaan, ging gemakkelijk genoeg, doch er 'weer uit te komen bleek met geen praatje gedaan. Inmiddels begon het te schemeren en reeds maakte Wortelen per 100 bossen f 0.— a f 0.— Bloemkool, le srt., per 100 stuks f 0.— a f 0. - 2e f 0.60 a f 0 70 Reuzenbloemkool f 3.50 a f 8.75 Roode kool f 2.— a f 4.10 Gele Kool f 2.— a f 4.70 Witte kool r f 2.— a f 4 20 Uien f 1.90 a f 2.10 Nep f o.— a f 0.-- Rammenas per 1000 stuks f 0.— a f 0.— Nieuw Leven, Station Noordschurwonde. 9 November 1909. Gele Nep f 1.70 Drielingen f 1.30 Uien f 1.8O Roode kool 1' 1.40 Gele kool f2 Witte kool f 1,— f 2.- f 1.50 f 2- f 360 1 4.60 f 3.- IVoordsrharwoude (Dorp), 10 November 1909. Bloemkool le soort 2e Roode Kool Witte Kool Gele Kool Uien f 6.- a f f 0.50 a f f 2.- a f f 1 50 a f f 2.- a f f 2.- a f 8r 0.80 3 50 2 6 0 450 2.10 In de van wat gelijkt op een ernstige poging, om iets te verrich- men zich ongerust, toen, tot aller verademing een ,',n 1 ri_ van ^e*-Seen door den burgemees- wielrijder naderde. De redding was nabij! Dichterbij gekomen, bleek het Z. K. H. de Prins te zijn, die zich niet weinig verkneukelde in de ver legenheid, waarin zich het drietal bevond. De Prins, die den Doolhof op een prikje kent, wees zeei goedmoedig een richting, die men kon Inslaan. ter verlangd wordt. Integendeel, het wetsontwerp in zake de gemeente-financiën geeft geenszins wat Am- 1 sterdam noodig heeft en aan een wijziging van de Gemeentewet in den door hem bedoelden zin wordt nog niet gedacht. De verandering van de constellatie van den Raad waren 2 tweede klasse kajuit was men bij de"afzénding var dit bericht nog bezig te zoeken, maar men hoonte wist nlemand *at, hoewel men het niet zeker Nader meldt men; Toen de stoomboot „Achtkarspelen", varende van Groningen naar Surhuisterveen en omgekeerd in de Westerhaven, tot vertrek gereed, van wal stiet is naar vermoedt wordt, de deklast in beweging geraakt De dekknecht wilde nog trachten don deklast vast te sjorren, doch het was niet meer mogelijk, zijn eigen-leven bedreigd wanend, sprong hij van do boot STAKING. De mijnwerkers in de districten Newcastle en Mait- tand in Nieuw Zuid Wales hebben zich met meerderheid voor een staking verklaard Het werk b gisteren nedergelegd. Maandag is de staking werkelijk uitgebroken in d° districten Newcastle en Maitland, en het blijkt thans dat 12,000 mijnwerkers daaraan deel nemen. Aan dc beweging Ligt de vraag: wie de macht in handen zullen hebben de mijnwerkers of de mij'1' eigenaars? ten grondslag. l>e staking kwam op een oogenblik, dat do voorrad0'1 ~'J 'de, afnemers zeer gering waren, zoodat verscheiden0 I a i?'i °Plen' d'c lokaal verkeer bedienen, onnud- 1 dellijk den dienst zullen moeien staken. Dc spoort' gen hebben wel is waar nog voorraden voor hveC maanden, evenals dc electricileits-werken le Sydney, maar de gasmaatschappij hoeft sleehls nog steenkolen voor ééno maand, terwijl andere afnemers nog slech15 over voel kleinere voorraden hebben te beschikken. De mijneigenaars werden door de staking verrast, e" vermoeden dat deze van langen duur zal' zijn. VI* Iif ste berichten wordt te Sv<bicy f J C t0?la,ld al(1;uu' een ernstige,l tegensN dewcrLri' f ondervinden. Reeds zouden de k v en nu '1^ 80g?ven hehl>m. Zich l.ij de staking aansluiten. Alle verloven, aan po!itic-bcambt«" '%muT zi'n '"getrokken. BRUTALE DIEVEN. Onlangs hebben dieven te Londen in een wink GCn buïïël jïpinnrn Voor Bondsrteet een bontwinkel geplunde o a een waarde van f 24.000 haalden zij er wef' •1 bontjakjes, 300. boa's en moffen. Tot h'

Schager Courant | 1909 | | pagina 2