Telegrafisch Weerbericht 392ste Staatsloterij. bensstraat, aanloopen. Hij trachtte den vluchteling te grijpen, maar nauwelijks had hij diens jas te pakken, of hij zag iets glinsteren. De waker "Vis had nog juist den tijd om te bukken. Een revolverkogel vloog langs zijn ooren en hij liet dadelijk los. Voort holde de inbreker de Nieuwehaven af, de Oost-Molenstraat en de Valkensteeg door in de richting van de Goudsche Wagenstraat, in welke laatste straat zijn vervolgers hem ven; op zijn vlucht heeft hij een paar breekijzers weggeworpen. De door den agent van politie 4e klasse bij de keel gegrepen en vastgehouden inbreker werd inmiddels met de hulp van andere agenten naar het politie bureau gebracht. Daar bleek hij te zijn de recidivist L F. S., een 43-jarige man, te Vlaardingen woonach tig en te Rotterdam welbekend bij justitie en politie. Ia Februari van dit jaar werd hij uit de gevangenis ontslagen, waar hij tien maanden doorbracht wegens een inbraak in een onbewoond huis op den Plantage- weg, bij welke gelegenheid de daders overvallen wer den'en ook op de politie schoten. Toen de inbrekers in den afgeloopen nacht wer- Öen overvallen, waren zij bezig de richels van de zijdeur te steken, vermoedelijk om er vervolgens een paneel uit te kunnen zagen. De gearresteerde S. zegt, dat hij in de gang lag te slapen, toen een agent van politie hem tegen de beenen schopte. Hij werd wakker en voelde zich bij de keel gegrepen, waarom weet hij niet. S. was ongewapend. Voorloopig is hij op het politiebureau in de Range Torenstraat opgesloten. DE NADERE VERKLARING. Het (unti-rev.) Arnhemsch Dagblad deelt het vol gende mede: „Dr. Kuypers nadere verklaring zal a.s. Maandag bij den uitgever Eootema het licht zien." RIDDERORDEN Uit Den Haag wordt aan de Tel. gemeld, dat bij de behandeling van Hoofdstuk II der Staatsbegroo- ting de heer Duys, namens de sociaal-democratische Kamerfractie, een voorstel zal verdedigen, om den post voor aankoop van nieuwe ridder-orden (f 8000) te schrappen. DIRECTEUR-GENERAAL VA» DEN LANDBOUW Wij kunnen met zekerheid mededeelen, dat het in de bedoeling van de regeering ligt, den post van directeur-generaal van den landbouw, binnenkort op nieuw te bezetten. Het gerucht, dat aan den heer Lovink geen opvolger gegeven zou worden, is dus ongegrond. De benoeming van een inspecteur van den veeart- senijkundigen dienst wacht op de vervulling van het directeur-generaalschap. N. v. d. D. Haren kar spel. Door den heer A. Blad, hoofd der school aan de Kerkbuurt, gemeente Harenkarspel, werd in de vori- ge maand een cursus voor volwassenen geopend, waaraan thans ruim twintig personen van allerlei leeftijd deelnemen. DIRKSHORN. Wie kent hier in 't Noorderkwartier niet het oor spronkelijk tooneelspel in 3 bedrijven of 9 tafereelen van J. Hubertus Janssen, getiteld De Rijzweep of twintig jaar later? Ouderen hebben het in hun jongen tijd zien opvoe ren of er in meegespeeld, zooals zij nu de generatie van den tegenwoordigen het zien spelen. Zeker ligt er dus voor veel rederijkers iets aantrekkelijks in dit stuk, dat men het nu eens hier, dan weer elders op het programma ziet. Gisterenavond gaf ,,De Eendracht" hier het stuk, en aanmerkende de jonge en nieuwe krachten, met succes. Zelfs waren er onder hen, die wij voor het eerst zagen, goede figuren. Zoo o. a. in de eerste plaats mej. C. Bos in de rol van Justine; de uit-, spraak en de intonatie waren zeer goed en het spel ook. De vriend van Ferdinand, vertolkt door den heer T, Wardenaar, was ook goed. 't Is een zware rol, die er toch goed in zat. Wij noemen deze twee omdat het nieuwelingen zijn, al willen wij daarmee niets te kort doen aan de andere medespelers, 't Is een moeilijk stuk: De Rijzweep, en hierop lettend, kunnen we gerust zeggen dat allen de rollen, die er goed ingewerkt waren, naar behooren vervulden. Aan monteering en grimeering was als gewoonlijk zeer veel zorg besteed. De zaal van den heer Brommer was geheel gevuld, raet jongelui, van wie zeker slechts enkelen niet zul len deelgenomen hebben aan 't bal dat op de uitvoe ring volgde, DE UTRECHTSCHE OPLICHTER AANGEHOUDEN Te Rotterdam is Zaterdagmiddag door de Amster- damsche recherche het jongemensch aangehouden, dat te Utrecht den juwelier Van Kempen voor twee paar oorknoppen wist op te lichten en welke sieraden te Amsterdam in twee stadsbanken van leening werden beleend voor ongeveer drie honderd gulden. Ook hier ter stede trachtte hij naar men zich herinnert zijn slag te slaan. Dat hij zich te Rotterdam ophield kon de Amster- damsche recherche weten door het volgende: Woens dagavond vervoegde zich een jongmensch het bleek later inderdaad de gezochte te zijn bij een weduwe iu de Bosboom Toussaintstraat om er een kamer te huren. Hij betaalde een week vooruit vijftien gulden en wilde nog denzelfden avond de kamer betrekken. Mocht er geen bed voor hem zijn, dan zou hij zich wel tevreden stellen met een matras. De hospita maakte bezwaar en gaf hem in overweging voor dezen nacht zijn intrek in een hotel te nemen. Neen, daar had hij geen zin in. Het was hem niet „huiselijk" genoeg in een hotel! Maar de hospita bleei weigeren en daarop ging het jongemensch heen met de afspraak den volgenden dag om twaalf uur terug te komen om zijn kamer te betrekken. In plaats van om twaalf uur verscheen hij reeds om negen uur, doch toen was de kamerverhuurster juist uit. Ze was name lijk op weg naar de politie, daar ze reeds van den Utrechtschen oplichter gelezen had en verband was gaan zoeken tusschen dezen oplichter en het jonge mensch, dat het niet huiselijk vond in een hotel. Een rechercheur ging met de weduwe mee naar huis, in de hoop dat dé „commensaal" om twaalf uur weer zou opdagen. Hij verscheen echter niet en liet ook niets van zich hooren. l)e recherche bleef in de woning de wacht houden, in de veronderstelling dat de jonge man althans zou terugkomen om het voornilgestori© bedrag van vijf- schen de leden van de sociëteit „Niet Klappen". leden. De justitie uit Zutphen begaf zich gisteren ter Er plaatse tot onderzoek. Aan den wedstrijd namen 22 personen deel. werden 3 seriën gespeeld en iedere serie bestond uit 5 slagen. De uitslag was als volgt: Jn. Langedijk 136 punten; ïl. de Boer 125 p.O. Schermer 125 p.A. Hazelhoff 118 p.; K. Dekker 105 p.; S. Koorn Pz. 104 p.; 1). Mulder 103 p.; K. Mantel 100 p.; .In. de Vries 99 p.A. Donker 96 p. J. Bos 96 p.1). uit het oog verloren. Hij is onbekend geble-1 Saai 88 p.A. A. 11. Soulendijk 85 p., It. de Boei 83 p. en J. E. Rol 80 p.; terwijl de overige spelers tusschen 50-80 punten behaalden. Hel hoogste aantal punten van de eerste serie werd gemaakt door den heer D. Saai. De heer Jn. Lan gedijk behaalde tevens don prijs met de meeste twaab ven. De wedstrijd begon omstreeks 3 uur en duurde tot ongoveer lOy» uur en werd zeer gezellig ten einde ge bracht. i KOLHORN. Aan den biljartwedstrijd Zondag j.1. gehouden ten huize van Jen heer ,!b. Smit, werd door 12 personen deelgenomen. Do eerste prijs werd behaald door den Heer A. Liefhebber Jz., de tweede- en de derde-prijs door do heer en J. Herman en G. Kistemaker Jbz. KOLHORN. Met algemeene stemmen werd tot Nolabel hij de Ned. Ilerv. Gem. alhier herkozen de lieer S. G. de Lange. f V bi'i Wleriugerv» aard Zondagavond gaven de heer en mevrouw Darlillact van Tright met den heer Joh. Büchele, als violist, hun aangekondigd concert in de kerk alhier. In aanmerking' genomen hét akelig ruwe weer, mocht de opkomst zeer goed genoemd worden. Met aandacht en zeker met veel genoegen werd naar de verschillende nummers geluisterd. Jammer, dat geen flink pijporgel tor beschikking was bij de soli voor orgel door den heer Van Tright, waarop Stellig zijn kunstenaarsgaven tot haar recht waren gekomen. Mevrouw Van TrightGrlus zong met haar echt sopraangeluid een viertal liederen, waarvan de Aria uit Der Messias: „Ik weet, dat mijn Verlosser leeft' ons het meeste trof. Ook jammer voor verreweg het meerendeel van 't publiek, dat de tekst der liederen Duitscli en Latijn niet begrepen kon worden, nu er geen vertaling naast stond. Gaat het bij 99 percent van do zangers en zangeressen dikwijls heel moeilijk hun zangtaai te verstaan door hun vaak kolossale af wijkingen van het gangbare beschaafde spreken voor het grootste deel van 't publiek hier waren 't nu alleen klanken, wel zuiver en helder maar in 't geheel toch onbegrepen zang. Zoo gaarne hadden we 't er meer van laten genieten. Het vioolspel heeft den meesten bijzonder voldaan. Dit is zeer verklaarbaar. Het grootste deel der luiste renden had zelden of nooit door een kunstenaar hef mooie zingende instrument hooren bespelen. Geen won der, dat daarom bij deze voordracht genoten werd en niettegenstaande de hagel met woede onharmonisch tegen de ramen kletterde -welk een tegenstelling! aandachtig geluisterd werd naar de harmonische dubbeltonen bij de vertolking van Beethovens lied. Keurig heeft de heer Darlillact van Tright zang en vioolspel begeleid. i 5 H i' Gaarne mag het drietal hier weer komen! DE NOORD-HOLLANDSCHE LANDBOUW-ONDER- LINGE. Het Bestuur van de Noord-Hollandsehe Landbouw- Onderlinge heeft besloten met het oog op de propa- VERBOD AAN POLITIE-BEAMBTEN. De minister van I3inn<mLancLsciic Zaken heeft aan do burgemeester in de verscii.illende gemeenten vel zicht zooveel noodig aan de politiebeambten te vcr- bieden herbergen te bezoeken en zoo gestreng moge lijk op do naleving van dit verbod toe te zien. De minister meent, dat herbergbezoek door politie- bcamblen niet behoort plaats tc hebben en dat het op den weg der burgemeesters ligt daartegen zoo streng mogelijk te waken. liet verzoek is een gevolg van de klacJil, die de Gom miss ie van Rapporteurs uit de Tweede Kamer, nopens Hoofdstuk V der Staatsbegrooting voor 1910 heeft ge daan. dat politiebeambten in de herbergen sterken drank gebruiken. DIEFSTAL MET BRAAK. Zondagavond tusschen 8 en 10 uur, toen de bewo ners afwezig waren, is bij mej. wed. 't Hooft in de Haarstraat te Gorinchem een brutale diefstal met braak gepleegd. Toen de bewoonster ongeveer 10 uur thuis kwam, vond ze de deur met oen valschen sleutel open gemaakt. Zij begaf zich dadelijk naar de achterkamer waar de brandkast stond die op dezelfde wijze was geopend, terwijl ook kasten en kastjes eenzelfde lot hadden ondergaan. De dief of dieven hebben blijkbaar op hun gem uk huil werk verricht, daar zelfs alle doosjes zijn onderzocht of leeggeschud. Zelfs het bed vaii een der kostgangers was uit het ledikant geworpen j om te zien of daaronder ook iels te vinden was. Daar geen lichten waren aangestoken is er vermoedelijk met j electrische zaklantaarns gewerkt. Aan geldswaardig pa- VEKFONDS ANNA I'AULOWNA. Maandagavond vergaderde in het café van den r G. Borst het Voefonds Anna Paulowna. **«1 De voorzitter, de heer A. de Graaf, opende de gadering en hcctle do ruim dertig aanwezige leder, tel ijk welkom. 9 De notulen van iden sccretarls-j>enningmoester heer P. List, werden zonder aanmerkingen gocdiarlLr6' Daarna word door denzelfden oen algemeen over gegeven van den staat van zaken. In kas was op 30 November 1908 f 892,17- Om,, gen contributie 1 Dec.31 Mei f 614,45, ontvangen tributie 1 Juni30 Nov. f 509.174/2,. .171/2,. totaal f 2015 7? Uitbetaald is van 1 Dec.31 Mei f 703,87// van 3' en? Mei-30 Nov. f 997,75; uitgaven administratie tot 31 Mei f 137,27 van 31" Mei totaal f 1962 294/2- Ontvangen aan 1 Dcc.—31 Mei f 205,25; -30 Nov. flos 10 gestorven vee van 31 Mei - 30 Nov. f25; totaal f 162,25. In kas was op 30 Nov. 1908 f 89') p 1111 f 516,65; nadeelig saldo f 375.52. Afgekeurd zijn 16 koeien Het verslag wordt onder dankzegging aan den s lans-penningmeester, goedgekeurd. »crel De Voorzitter zegt, dat liet verslag niet rooskleuri, is. Hij stelt voor, punt 7 van de agenda (regeling pC mie-heffing) aan de andere punten te laten voorafgaan wat algemeen wordt goedgevonden. 't Bestuur stelt voor, hot komende half jaar j 0 premie te heffen, waartegenover de lieer A. Binj voor stelt, het op 1/2 <>o te laten. Het voorstel-Buij wordt met 30 stemmen tegen voor, verworpen en het bestuursvoorstel aangenomen Nieuwe leden moeten 1/2 0/0 boven de premie betalen Aan de orde komt daarna de bespreking van art piei', kostbaarheden en goud en zilver is voor onge-112 van liet reglement. Zooals liet nu luidt, moet i©mJj f !r,nfl Geen spoor hebben de dieven dj0 j,jnnein het loopende halfjaar een koe ter yerze_ kering aanbiedt, steeds de volle premie betalen, bit veer f 3500 gestolen achtergelaten. WINKEL. Het le concert in dit seizoen van „Winkel's Har monie". zal worden gegeven op Zondag 28 dezer, des avonds half acht, in de kolfbaan van den heer Jb. Kroon. Afwisselend zullen muziekstukken en voordrachten worden ten beste gegeven. Na afloop volgt het gebrui kelijke bal. v l)r. KUYPER. Toen Maandagmiddag de hr. Kuyper zijn rede over de algemeene politiek in de Tweede Kamer begon, viel het op, dat vele leden van de linkerzijde aan stonds de zaal verlieten en niet terugkeerden voor dr. Kuyper geëindigd was. De enkele leden, die ble ven, negeerden de rede geheel en luisterden niet. Het schijnt, dat men door deze demonstratie wilde te kennen geven, dat het antwoord van dr. Kuyper onvoldoende is geweest. Nieuwe Niedorp. Bij Koninklijk besluit is op verzoek eervol ont slag verleend met ingang van 1 December a.s. aan den heer J. van der Stok, als burgemeester der ge meente N. Niedorp. Nieuwe Niedorp. Den 16 November is tot molenmeester van den Moerbeeker polder herbenoemd de heer M. Wit. Den 20 Nov. is tot voorzitter en molenmeester van den Kostverloren polder herbenoemd de heer P. Koopman. Den 22 Nov. is tot molenmeester van den Niedorper polder herbenoemd de heer P. Schaap te O. Niedorp. NIEUWE NIEDORP. Op 21 Nov. zijn de heeren J. Stammes en, J. de Vries Hz. als notabelen der Ned. Herv. kerk alhier vinden vele leden, de heer 11. K. Koster kwam ev de ganda voor de Onderlinge Landbouw-ongevallen-verze- herkozen: de heereu c Kooiman> j. -stammes, D. kering verschillende vergaderingen in Noord-Holland Kuiiman en D. Pool Nz. te Nieuwe Niedorp zijn tot leden van het Kiescollege der Ned. Herv. kerg her kozen. In de plaats van den heer J j tredend en iviet-herkiesbaar was) werd de heer D. sche Maatschappij van Landbouw in deze provincie d gtok zoodani gekozen. en 2e. de leden der Maatschappij. 1 6 te houden. Tot deze vergaderingen worden uitgenoodigd: kozcn dfi yan Fijnheer (die af- le. de besturen der afdeellngen van de Holland- Tl m. op de volgende tien gulden voor kamerhuur terug te halen. Hij kwam echter niet, doch wel ontving de weduwe in 't laatst 111011 "todetkelt, 1 der vorige week een briefkaart uit Rotterdam, met de 1 Hcel)..'Vksambtenar* mededeeling dat de jonge man plotseling op reis had moeien gaan en zoodoende de kamer niet had kun nen betrekken.... In de Maasstad is het jongmensch 1111 Zaterdag aan gehouden en naar A.'dam overgebracht 0111 er geconfron teerd te worden. En van hier is hij reeds naar Utrecht vervoerd. De aangehoudene is iemand van goede familie en afkomstig uit Amsterdam. Hij moet al meer op zijn kerfstok hebben. Bij zijn aanhouding had de oplichter nog een zeer aanzienlijk bedrag aan geld in zijn bezit. Hurciikurspcl (Waarland). Doordien harden wind,.die Zondagmiddag met een Deze vergaderingen worden o plaatsen gehouden: te Hoorn voor de leden der afdeelingen Enktrui- zen, Hoorn, Medemblik, Opmeer en Wognum op Don derdag 25 November 1909 om 12 uur 's middags in „De Witte Engel". te Schagen voor de leden der afdeelingen Anna Paulowna, Barsingerhorn, den Helder, Schagen, Waard en Groet, Wieringen, Wieringerwaard en Zijpe op Donderdag 2 December 1909 om 12 uur 's middags in een nader aan te kondigen lokaal. Een talrijke opkomst voor deze vergaderingen is zeer gewenscht. f VERBRAND. De 14-jarige A. van der Zwan van Scheveningen, viel in een NVestlandsche schuit te Vlaardingen Za terdagavond uit zijn kooi tegen de brandende kaèhel met het gevolg dat de jongen zulke ernstige brand wonden bekwam, dat |hij in het ziekenhuis aan de ge volgen is overleden. DE AMERIKANEN OVER HET FRIESCHE Vee. J. v. d. W). schrijft in het „Friesche Weekblad" Een Amerikaansche courant „HoLstein-Friesian World' zegt van ,h:et in Amerika gefokte Hollandsch- Friesche vee het volgende ..Dit vee stijgt hooger in qualiteit en in productie vermogen en (het moet worden erkend) in prijs, want het is zoo populair geworden, dat het zwartbonte vee slag tegenwoordig meer dan eenig ander gezocht wordt. De grootste officieel bekrachtigde records der wereld zijn gemaakt door Holstein-Friesian koeien, zoowel wat melk- als wat botcropbrengst betreft. Echter niet al leen is de II.-Fr. koe de eminente melkkoe, doch zij is begaafd met eigenschappen die haar geschikt ma ken voor elk gebruik. Zij bezit een wonderbaarlijk aanpassingsvermogen en Is geschikt voor elke omge ving ongeacht welke grond- of welk klimaat, welke eigenschappen veel zullen bijdragen tot het slagen van den buitenlandschen handel die zich opent voor den Amerikaanschenl II.-Fr. veefokker in Zuid-Afrika, Mexico. Centraal en Zuid-Amerika en Japan. Dieren van het zwartbonte slag zijn verstandig, zacht en handelbaar, lichamelijk sterk en robuust en van behoorlijke grootte. Hun vleesch is voortreffelijk, vol komen gelijk in qualiteit en smaak aan dat van vloesch- rassen. Op een punt slechts heeft de HolsteinrFriesche fkoe ernstige» tegenstand ontmoet ©n wel wat betreff fiet vetgehalte van de molk. Zij geeft meer boter dan eenig ander ras, maar terwijl zij dit doet. geeft zij te veel melk. Dit is het lioofd-argument dat tegen hel ras wordt ingebracht. OLKSTELUNG. Naar men mededeelt, is in den Ministerraad beslo- en aan de werkzaamheden der 1 a.s. 10-jaarlijksche volkstelling zullen inogen deelne men. AFPERSING. De vier beklaagden in de medegedeelde zaak--van afpersing van den rentenier en rustend landbouwer v. Barsingerhorn. j De openbare uitvoering van T.O.N.I.D.O. ten huize van den heer Scheringa, is, met welwillende medewer king van den heer Schenk uit Schagen, op Zondag avond jl. gehouden. De verschillende muzieknummers werden goed voor gedragen; van sommigen mogen de uitvoerenden wel zeer met hun succes tevreden zijn. Vooral de Lust- spiel-Ouverture trok de aandacht. Ook de heeren, die ter afwisseling een kluchtspel in 1 bedrijf ten tooneele brachten ontvingen een wel verdiend applaus. Zoo heeft het geheel aan hen, die trots de on stuimige herfstbuien waren opgekomen, een genoeg lijken avond gegeven. PREDIKBEURTEN. In den avonddienst te Barsingerhorn op Woensdag 24 Nov. te 7 ure, zal spreken de heer Van Woer den, zendeling te Amsterdam. Op Donderdag 25 Nov. 's avonds 6% uur, zal de heer G. J. van Woerden uit Amsterdam optreden in de Ned. Herv. kerk te Winkel. Tevens collecte voor de Evangelische Maatschappij. Winkel. Gisterenavond hield het Departement Winkel der „Mij. tot Nut van 't Algemeen" zijn eersten voor drachtavond in dit seizoen. Vooraf ging een huishou delijke vergadering, waarin tot de toelating van den heer Nieuwburg als lid besloten en als commissaris der bibliotheek, vacature-Rezelman, gekozen werd de heer Jhr. P. A. van Holthe. Voor de ballotage in de e.k. vergadering meldden zich aan de heeren W. Keet man en Corn. Strijker. De voordrachtavond zelf kenmerkte zich door veel belangstelling. Tal van dames en heeren vulden de zaal, en geen wonder, waar de heer Bergman van Be verwijk, de door het departement zoo gewaardeerde spreker, zich zou doen hooren! „De dochter van Ro land" door de Bornier, even meesterlijk voorgedragen als de inhoud vol van dramatische schoonheid is, boeide van het begin tot het einde. Eenige Nutsleden gaven een bijdrage ten beste op litterair gebied, voor muzikale afwisseling droegen de Dames en de Heer Egmond de meeste zorg. Welkomer was steeds meer en meer het optreden van den heer Bergman, waar hij op de hem eigen leuke manier tal van luimige voordrachten ten beste gaf en tot haar recht komen deed. Toen de voorzitter met eenige welgekozen woorden van dank, vooral aan den spreker, den heer Bergman, de bijeenkomst sloot, nam ieder de overtuiging met zich naar huis, dat het Nut van Winkel voor dit sei zoen zich uitstekend had ingezet! Anna Paulowna. Maandag 22 November hield de akleeling Anna Pau lowna van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw eene verendr-rine in Veerburg. Na opening door den Voorzitter, den heer J. Wai- boer, werden de notulen gelezen 011 goedgekeurd. On der de ingekomen stukken was ©en schrijven van de bui plotseling opstak, is de"Slootgaardsmolen danig toe getakeld 'JJne wiekem werden geheel, de vierde half afgerukt en oen eirul^wegggsmeten. Door afsprirtgende ver een stukken hout werd nog een deur en een raam meld. Het raderwerk schijnt ook verzet, althans, nieuwe kap oordeelt men voor noodzakelijk. Persoon lijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De scha tte is met alleen aanzienlijk, maar' daar deze molen >,°®r lK,'<'cr Slootgaard 't eenige middel is om lollige water omhoog te brengen, kan 't ongeval veel ongerief veroorzaken. Hoogwoud. _on<iafl M- ten huize van den heer O. Seher- eene gezeilde onderlig koKwedstrijd plaats tus- -Noord-Hollandsche Onderlinge, bevallende eene uitnoo- aan den Stienserweg bij Leeuwarden, zijn allen diging aan hel bestuur om eene vergadcriim te Scha lt arrest en hebben door den rechter-commissaris een gen te komen bijwonen. Hieraan werd besloten gevolc langdurig onderzoek ondergaan. De beide mannen zijn t0 geven ffevolb F. B 40 jaar. en D. B., 44 jaar. beiden gevigeerd ]n verband hiermede bracht do voorzitter versla» O.-Ind. militairen, de vrouwen zijn P. B., 35 jaar uit va" Ver v<rlsla8 M. S., 40 jaar. Naar wij vernemen bedraagt de som, waarvoor v. de V, is afgedreigd, in rond cijfer f 2500. Bij huiszoeking is daarvan niet moer dan f 236 teruggevonden. EEN WOESTELING IN DEN TREIN. Zondagavond nut den laatsten trein, die 12.0 U van Amsterdam naar Uitgeest vertrekt, werd de hoofdcon an do te Alkmaar gehouden vergadering, alwaar de statuten voor de Landbouw Onderlinge waren vast gesteld en deze tevens was opgericht. Van de afdeeling Schagen was, een'schrijven Inge komen, 111 hoeverre het wenschelijk en uitvoerbaar zoij zijn, 0111 aan den Iandbouw-cursus te Schagen een zomcr-cursus voor meisjes te verbinden. In eene volgende vcrgaderjng zal hierover nader v;ui *1 j v r j D 1 li HA V/ V UI XI lvlAI tH] ducteur op zoodanige wijze door een der reizigers, gedachten worden gewisseld en tevens het programma zekeren H. Visser uit Krommenie, mishandeld, dat bij worden besproken, daar thans de opkomst der leden aankomst te Zaandam de hulp der politie werd ingc- te gering was. roepen, die den woesteling onder hevig verzet uit den Nadat (He heer WiJQentes Spaans als afgevaardigde Ireiu verwijderde en hem gedurende den nacht in l>e- naar de vergadering van Hollands Noorderkwartier oi> waring stcld», terwijl proces-verbaal werd opgemaakt. Woensdag 24 November te Alkmaar was aangewezen DOODGESTOKEN. en^de rondvraag niets opleverde, volgde sluiting. Zondagavond omstreeks half elf is in de Diikstraat rv> 1 lo Aallen een Duitecher door een bewoner van Dall 1 dekker Dz., thans te Heerhugowaard, is inct een mes gestoken; de Duitscher werd zoo ernstin ns keuring van lichamelijke geschikt- fowond, M hi) i» den nacht i„ he, R„„l,„is ,s'Z'rï .ItSf'!" dk"sl- vorige vergadering vooral tegen <jp, onbillijk. 't Bestuur stelt voor, liet arlikel onveranderd te ]a. ten. Wel was er een minderheid in liet bestuur, die hei boekjaar 1 November wilde laten ingaan. liet bestuursvoorstel wordt echter met 25 stemmen verworpen. De heer Kosler stelde 'daarop voor, hei artikel te doen luiden: Wanneer vee, de laatstetvvcè maanden van het loopende halfjaar aangekocht, in hei fonds wordt opgenomen, is daarvoor de halve ]>reniic verschuldigd. Dit voorstel, ondersteund door den heer C. v. d. Linden, wordt met 22 stemmen aangenomen Tot schatters worden herbenoemd de heeren A Brands en J. Hoogvorst,. elk met 27 stemmen. Beiden nemen die herbenoeming aan. Bij de daarop volgende bestuursverkiezing werden de aftredende leden de heeren A. de Graaf en P. List herkozen resp. met 23 en 29 stemmen. De heer Kos ter verkreeg 9 en verschillende andere personen 1 2 stemmen. De herkozen bestuursleden nemen onder dankzegging voor het opnieuw in hun gestelde vertrouwen, de be noeming aan. Tot leden van de commissie, belast met het nazien van de rekening worden benoemd de heeren H. K. Koster met 19, H. v. d. Wel met 24 en C. Zeeman met 24 stemmen, de laatste na een tweede stemming. De heeren A. Tiel Gz. en Jb. v. Stipriaan kregen 13 en 7 stemmen. Allen namen hun benoeming aan. Bij de daarop volgende rondvraag, wilde de heer Schenk graag een opgaaf hebben van het gestorven vee; waarop de voorzitter antwoordt, dat dit op de jaarvergadering gebeurt. Verder klaagt de heer Schenk er over, dat hij nooit in de gelegenheid gesteld wordt, den bout te koopen. Zelfs is het gebeurd, (fat hij f20 voor een rund bood, dat later voor f 7.50 aan een ander gegeven werd. Spreker vindt dat niet billijk. Voorzitter verwijst den heer Schenk naar de schat ters. Op de laatste bestuursvergadering is er wel degelijk op gewezen, dat ook andere slagers dan de heer Van Stipriaan in de gelegenheid moesten worden gesteld, het afgekeurde vee te koopen. Na lange dis cussie wordt besloten, dat de taxateurs aan de ver schillende slagers zullen vragen, voor welk bedrag per koe, zij gedurende 24 uur hun hal ter beschik king van het fonds stellen. Naar aanleiding van het idee van den heer Koster zou de heer C. List art. 2 der statuten gaarne ver anderd zien. Zooals het nu luidt is ieder lid verplicht al zijn vee te verzekeren. Wordt eeu rund van hem geweigerd, dan mag hij eigenlijk geen lid blijven. Dit artikel wordt nu zoo gewijzigd, -dat voortaan ieder lid verplicht is, al zijn vee ter verzekering aan te bie den. Na een opmerking van den heer P. Nieuwland wordt uitgemaakt, dat vee, 't welk reeds verïekerd "was, niet bij nieuwe taxatie geweigerd mag worden. De heer P. List zegt, dat de schatters er over kla gen, dat men ze dikwijls voor éen koe laat komen en dan niet genegen is 't daarvoor verschuldigde bedrag te betalen. De voorzitter wijst daarom de leden nog eens op hun verplichting in dezen. Nadat nog de voorzitter hoeft meegedeeld, dat twee leden geschrapt zijn, omdat ze hun vee verwaarloos den en nadat besloten is, dat vee, 'twelk twee bree- de tanden heeft, niet meer onder jong vee gerekend wordt, sluit de voorzitter onder dankzegging voor de medewerking en met de beste wenschen voor het fonds, de vergadering. -SNEEUWSTORMEN IN RUSLAND. Petersburg, 20 Nov. Door hevige sneeuwstormen ia Centraal-Rusland, is het telegrafisch verkeer van Pe- tersburg en Moskou met een aantal steden, waaron- dor Rostowdn, Til'lis en Irkoetsk, gestoord. naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 NOVEMBER, medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Mete orologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. De hoogste stand van den barometer is 772.1 mM te Malinhead. De laagst bekende stand VERWACHTING. Matige Noordwestelijke tot Noordelijke wind. Zwaar bewolkt of betrokken. Waarschijnlijk sneeuw of re~ genbuien. Zachter. lste KLASSE, 1ste TREKKING. HOOGE PRIJZEN. f 1500: 8533. f 1000: 659, 15815, 20818 f 400: 13662. f 100: 3602, 3731, 5600, 9613, 17204, 19469. 181?' I 226 228 350 42H 445 1 48' 51> 513 51« 518 59< 599 629 630 7 9- 844 912 931 19144 180 218 240 330 428 750.3 mM. te Bodö. 41 3128 Prijzen van f 20. 5133 7537 9765 12340 15517 59 530 164 571 787 379 594 87 549 172 593 10055 438 610 134 590 199 609 72 551 628 135 594 329 685 74 636 710 146 743 346 716 159 661 789 172 777 448 718 181 746 858 •215 714 501 768 232 767 931 225 719 637 798 301 770 972 256 730 650 819 324 782 986 308 812 711 829 329 803 16016 309 851 770 831 392 838 19 812 856 777 892 425 991 27 317 869 795 960 486 13003 71 415 960 809 999 503 30 78 483 978 834 8005 511 129 152 525 979 880 34 517 190 169 614 983 940 39 587 235 293 620 3056 973 50 603 279 35 0 647 118 6083 51 619 382 463 701 143 92 198 636 383 54» 711 146 105 236 663 399 572 715 237 153 249 760 450 697 721 256 211 259 838 506 704 852 302 229 280 839 525 732

Schager Courant | 1909 | | pagina 2