li-lii Net Dienstmeisje. Agent-Bierbottelaar, PIANINO's. Heeren-, Jongelieereii- ei Mer-CoÉctie hm »Ik aannemelijk M znliei mkttpi. Smidsknecht {tfinuM waterdielit van I li, i 19, i Si voor 15,18,119. Huishoudster Koffiehuis „De Posthoorn". s Regenjassen s Nederlanders houdt 3 M. Blokdijk, J. Blokdijk, St. Maarten, mishan deling' elk ;i wcken gevangenisstraf; 1>. Bockel C Boekei Harenkarspel, mishandeling, elk 2 weken gev ADVERTENTIEN Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Moeder, de wed. G. Groeneveld na een lijden van vier jaar en vier maanden in het Sint Elizabeth Gesticht te Alkmaar, in den ouderdom van 87 jaar en bijna 4 maanden. S. GROENEVELD. M. GROENEVELD-van der Oord. Texel, 25 Nov. 1909. j Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve en zorgvolle Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer G. H. Geerligs, in den ouderdom van 60 jaren. Wed. G. H, GEERLIGS en Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Anna Paulowna, 26 Nov. 1909. GEVRAAGD: bij een man alleen, P.G. Adres: C. DAM, Vennik, Haringhuizen. Wordt gevraagd om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, een in een klein landbouwbedrijf, bij S. J. KLEIN te Stroe op Wieringen. Den lsten December herdenkt mijne lieve MOE den dag, waarop zij voor 25 jaar hare betrekking als Gemeente- verloskundige aanvaardde. Namens de Familie, N. BLEEK. 9$ 99 Schagen, 30 November 1909. 99 GEVRAAGD bij een familie te Haarlem een net bekwaam meisje, van goede ge tuigen voorzien. Fr. brieven met op gave van leeftijd, godsdienst enz., onder lett. S., bij Gebr. van Brederode te Haarlem. Voor de Wintermaanden gevraagd die goed kan melken en rijden, om ter- dicnst treden, bij H. NA AS- Anna Paulowna. Degene die Zondag uit Kolfbaan van den heer verkeerde JAs 'heeft SVinkel' een w°rdt beleefd verJïfgï°Ti zelMe adres te ruilen Dc t merkt D. B. M. (P.G.) voor dir. gevr. niet boven 45 j., als huisgenoote, die alle werkz. goed kan verr. in een zeer kl. gez. zonder ld. kind. in een flink dorp nabij Alkmaar. Zij, die het buitenlev. gew. zijn en een goed lev. boven hoog sal. stellen, ge nieten de voorkeur. Fr. br. ond. lett. Z, aan het bureau van dit blad. Een der grootste Bierbrouwerijen te Amsterdam vraagt voor SCHAGEN en OMSTREKEN een die genegen is voor eigen rekening te werken. Bij voldoende borgstelling kan op financieelen steun gerekend worden. Zij, die reeds een gevestigde zaak in de bierbranche hebben, genieten de voorkeur. Brieven Alg. Adv.-Bureau A. de la Mar Azn., Amsterdam, onder letters S Z 4031. in alle stijlen en houtsoorten, inwendig geheel Metaal, welke op order der fa brikanten met 20 percent korting ver kocht mogen worden. Franco levering. Oude 1'ianino's worden ingeroild. Firma M. H. KH1PSCBEER, Ecizersgraihi SB, bij de Runstraat, AmsterJ^. (ploten huis). Wij hebben de eer U kennis te geven, dat wij weer van groote firma's in Holland en in Duitschland hebben overgenomen een reusachtig groote partij die wij in het Koffiehuis „De Posthoorn" van den heer Joh. de Beurs te Schagen De voorraad goederen, welke wij SPOTGOEDKOOP kunnen opruimen, bestaat uit eene hoogst prachtige sorteering Heeren Demisaisons, Winterjassen, REGEN JASSEN, Jongeheeren Demisaisons en Winterjassen, Kinderjasjes, HEEREN-, JONGEHEEREN- en KINDERCOSTUUMS, Pantalons, Engelsohleerenbroeken enz. enz. Alle goederen zijn van PRIMA QUALITEIT en UITSTEKEND BEWERKT (gelijkstaande met maatwerk. SSST" De verkoop duurt in het geheel 4 dagen, beslist geen dag langer en wel vanaf DONDERDAG 2 December tot en met ZONDAG 5 December. gevraagd, goed bekend met vuur werk en hoefbeslag. Br. fr. letter S, Schager Courant. TERSTOND GEVRAAGD: tegen goed loon, bij K. BAKKER, Mr. Bakker, Kolksluis, 't Zand. Wij laten hier eenige prijzen volgen Heeren-Costuuuns in zwart diagonaal, kamgaren, drapé, laken, fantaisie, vanaf f3.50, f3.70, f4. f 4.15, f 4.65, f 5.50, f 5.90, f 6.75, f 8.50, f 10.—, f 12.50 enz. JONGENS DEMI'S en WINTERJASSEN vanaf f 2 en vervolgens Spotgoedkoop. Regenjassen voor goed als geen prijs. Pantalons 40 cent. Kinderjasjes bijna voor niets. Het lokaal is van 's morgens 8 uur tot 's avonds 8 aur geopend- Onherroepelijk sluiting Zondag 5 Dec. 's avonds 6 uur* Alles moet weg. HF* Alles moet weg. IP J. KEUKEN. ENTREE VRIJ. MEN ZEGT HET VOORT. De Kooplieden, KOSTER Co. 4 P. NV. B'j,"is, zonder vaste woonplaats, bede larij 12 dagen hechtenis. 5 Jan 1'eereboom, Alkmaar, beleediging, 10 dagen hechtenis of f 10 boete. s. K. Elders, Enkhuizen, diefstal, (16 jaren oud) tcr beschikking der regeering, zonder locpassing van CC'llgd straf. 7. Jan Blokdijk, Zwaagdijk, gun. Westwoud, stroo- pei'ij mct behulp van een vaartuig, f 5 boete of 3 dagen hechtenis. 8. K. Stroct, Spanbroek, 1 maand gevangenisstraf St. Hoefnagel en Jb. Kramer, Urk, wederspan- nighcid, cfk 1 week gevangenisstraf. RAAD VAN SCHAGEN. Vergadering op héden Dinsdag 30 November 1909 des voormiddags 10 ure. Voorzitter de heer P. Buis Jz., wethouder. Secre taris de heer A. C. Roggeveen. Aanwezig alle leden. Bij de opening zegt de voorzitter dat de gezond heidstoestand van den Burgemeester van dien aard is, dat hij heeft gemeend, 4 weken verlof te moeten aanvragen en gedurende dien tijd onze gemeente zal verlaten. Spr. hoopt dat het herstel spoedig zal geschieden. Worden nu de notulen gelezen, die onveranderd worden goedgekeurd. Voorzitter deelt den uitslag mede van de loting voor de levering der schoolbehoeften en bureaube hoeften; waaruit blijkt dat in 1910 de bureaubehoef ten geleverd zullen worden door Burger, de school behoeften door Allart, in 1911 respectievelijk door Trapman en Co. en Ketel, enz. enz. Van den gemeenteopzichter is ingekomen een rap port over het plaatsen van een bliksemafleider op het Raadhuis. Deze deelt mede dat de bliksemafleider op den toren het raadhuis niet voldoende beschermt, maar de statistiek wijst uit, dat met een bliksemaf leider niet de trefkans vermindert en daar het raadhuis weinig boven de andere gebouwen uitsteekt en de trefkans weinig is, adviseert de gemeente-op zichter uit een oogpunt van zuinigheid geen blik semafleider op het raadhuis te plaatsen. B. en W. adviseeren dus eveneens zoo en de raad legt zich bij dit advies neer. De heer Raat neemt deze gelegenheid te haat om te informeeren of alle stukken en bescheiden op het raadhuis voldoende voor brand geborgen zijn. Voorzitter zegt van ja in de brandkast. Op een vraag van den heer Bijpost indertijd ge daan naar het aanbrengen van vaste stangen op het marktplein, adviseert de gemeente-opzichter dat niet te doen. Hij voorziet daarvan groote moeilijkheden. Met vaste palen zouden deze stangen wel gebruikt kunnen worden, maar dat kan niet vanwege de ker mis. Zooals het nu is acht hij het 't best, en van ongelukken is hem nooit iets ter oore gekomen. B. en W. adviseeren dan ook niet tot het plaatsen der leuningen over te gaan. De heer Raat kan zich hiermee heel goed vereeni gen, maar zou gaarne zien dat gelet werd op de slij tage der marktpalen. Door het slijten staan de pa len los, wordt dat verbeterd, dan kunnen ook de touwen vaster worden aangehaald. Voorzitter zegt onderzoek toe en de raad veree- nigt zich met het advies. De heer G. J. v. d. Maaten betuigde dank voor zijn benoeming tot directeur-boekhouder der gasfa briek en beloofde 1 December in functie te zullen zijn. Van het bestuur der Noorderstoomtram was bericht ingekomen dat 10% zijnde f 1000 moest worden ge stort bij Noordhollandsch Landbouwcrediet. De Raad Man adm. der H. S. M. zond, een schrijven als antwoord op een verzoek van het gemeentebestuur, waarin beloofd werd dat maatregelen zouden worden genomen om de aansluiting der trammen Schagen Wognum op de treinen te verzekeren. De heer G. Muijs had een dankbetuiging ingezon den voor de verhooging van zijn salaris als veekeur der. Ged. Staten hadden het raadsbesluit schorsing der kaasmarkt goedgekeurd. De heer I. Tjalkens betuigde zijn dank voor de ontvangen felicitatie en f 50 gratificatie bij zijn 25- j.arig jubileum. Is ingekomen een rapport der Heidemaatschappij over de beplanting der gemeente. Zal circuleeren. Komt aan de orde het adres van verschillende vee- koopers, de heeren A. Slikker e. a., betreffende de verloting van staanplaatsen voor vee. Adressanten be weren soms heel vroeg in den morgen hun vee al aan de markt te moeten aanvoeren, willen zij over de noodige ruimte kunnen beschikkendus onnoo- dig aan de markt staan; meermalen moeten zij vee op stal houden bij gebrek aan ruimte; of zij moeten op verschillende plaatsen markten en hebben dus hun vee niet bij elkaar. Zij wenschen dus verloting der staanplaatsen, evenals dat bij de schapenhokkeu geschiedt, B. en W. zeggen niet tegen de verloting te zijn. Zij hebbeu evenwel met den eersten onderteekenaar den heer A. Slikker, een conferentie gehad en die was er voor, de verloting niet doorloopend te doen plaats hebben. Hij wenschte een proef van 15 Maart tot 15 Mei, dat zijn de drukke voorjaarsmarkten en dan was het in het belang der verkoopers om hun dieren bij elkaar te hebben. B. en W. adviseeren dan ook aldus te handelen. De heer Raat kan zich met dit voorstel wel ver eenigen, maar wil de proef uitbreiden en ook verlo ten, bijv. van 1 November tot 1 December. Ook bij de najaarsmarkten hebben de verkoopers graag hun vee bij elkaar. Voorzitter wijst erop, hoe de le onderteekenaar dat niet gewenscht achtte, ja zelfs ondoenlijk en onuitvoerbaar. De heer Raat merkt op dat de le onderteekenaar misschien meer geïnteresseerd was bij de voorjaars- dan bij de najaarsmarkten. Er waren ook andere on derteekenaars. De heer Bijpost: Ja, die nog nooit een koe op de Schager markt hebben aangevoerd. De heer Roggeveen meent dat in deze de besLissing aan B. en W. moet worden gelaten, in overleg met de veekoopers. De heer Asjes spreekt zijn verbazing uit des heeren Keesoom's naam op het adres te vinden. Deze was eerst niet voor verloting, om reden hij nu steeds zijn zelfde plaats had en bij loting wellicht altoos een andere standplaats zou krijgen. De heer Meurs dringt aan op het publiceeren wanneer deze loting begint, opdat niet alleen de vee koopers maar ook de boeren ervan kunnen profitee- ren. Voorzitter belooft dit en woidt het voorstel van B. en W. vervolgens aangenomen. Voorzitter komt nu aan het punt: voorstel betref fende marktregeling. Bij de voor- en najaarsmarkten is er steeds groot gebrek aan staanplaatsen en nu wil len B. en Wi. de verhooging in het midden der markt liggend naar de noordzijde 12 meter verlengen waar door de rijstraat iets moet worden verlegd. Veel kos- sten zou het niet meebrengen, omdat daar toch ver straat moest worden. B. en W. willen verder, gedurende 3 markten, en wei op de groote naiaarsmarkt, de markt er vóór. en de markt er na, de schapen plaatsen op de Ge dempte Gracht, de rij vette koeien in westelijke richting doortrekken, dus de midden-verhooging daarmee niet bezetten, opdat bij een grooten aanvoer van magere koeien daarvoor plaats blijft. Verder vragen B. en Wj. f 260 crediet voor het aanschaffen van een vecbascule met huisje voor den marktmeester. Het ligt in hun bedoeling die bascule te plaatsen op de varkensmarkt, bij do monumentale pomp. De varkens behoeven dan niet meer op de waag te worden gewogen, het hinderlijk drijven dei- varkens houdt op, do hokken voor de waag kunnen verdwijnen en de passage blijft daar ruim. Om oen proef te nemen, zal de bascule van de Paaschtentoon- s te i 1 i ng worden gevra agd De heer Roggeveen juicht dit laatste voorstel niet toe. Spr. m-eent dat het drijven der varkens het lastigst is eii de meeste stagnatie veroorzaakt. Spr. wil de varkens evenwel op de waag gewogen hebben, 0111- daf een bascule bij wind niet zuiver zal wegen. De varkens moeten dan evenwel naar de waag vervoerd worden in lage karren en direct weer van de vaag naar de varkensmarkt. Voorzitter wijst op liet moeilijke van dit vervoer en vooral bij de groote drukte die voor het Raadhuis hecrschl. is daar ruimte zeer gewenscht. Het gaan en komen der karren zal toch nog stagnatie meebrengen. De heer Vader oordeelt ook, dat heelemaal de varkens niet vervoeren toch .beter is dan in karren vervoeren. De heer Roggeveen meent dat de varkens toch ge dreven zullen moeten worden uit de hokken naar de veebascule, dat zal ook nog stagnatie geven. Met kar ren, waarop 4 stuks liggen, zal het dunkt spr. beter gaan. De heer Raat juicht het voorstel van B. en W. toe. omdat daarmee de groote drukte voor het raad huis zal worden ontlast en dat is volgens spr. het kardinale punt van dit voorstel. Bovendien is het ver voeren op die karren voor de varkens zelf niet te prefereeren. Na nog eenige deliberatie wordt het voorstel van B .en W. goedgekeurd. De, heer Raat vraagt met betrekking tot het punt dat zooeven is afgehandeld en dat voornamelijk tot doei had ontlasting van de drukte voor het raadhuis, of er in de politieverordening een artikel staat waar hij aan aanvoerders van vee verboden is, deze voor het raadhuis te plaatsen. Is dat niet het geval, zoo is elk optreden volgens spr. van de politie ondoen lijk. Na eenige discussie belooft voorzitter dat alles zal worden aangewend om de plaats voor het raadhuis zoo vrij mogelijk te houden. Maar in de eerste plaats dient gezorgd dat dan voor het vee goede standplaat sen zijn. Voorzitter belooft met de wenschen der heeren rekening te zullen houden. De heer Raat zou de regeling der markt nog wat verder willen doorvoeren. Hij wil niet alleen op de drukke markten maar ook gedurende de andere da gen meer regel in de plaatsing van het vee bren gen. Het vee moet veel meer bij elkaar worden ge plaatst, het staat nu door elkaar. De vette koeien wil spr. om den rooster plaatsen, de schapen bijv. altoos op de Gedempte Gracht enz. enz. Noch voorzitter, noch een der andere heeren voe len blijkbaar iets voor deze regeling, zoodat er niet verder op wordt ingegaan. Door de heeren Mastenbroek en Roep was een adres ingezonden om een vergoeding voor hun bij akten, nl. wiskunde en gymnastiek, die doof den Raad wel werd gegeven voor de talen, nl. f25. B. en W. stellen voor op dit adres gunstig te be schikken ingaande 1 Januari a.s. De heer Meurs informeert of het de bedoeling is, alleen voor deze bij akten f 25 te geven, of voor elke bijacte. De heer Bijpost: Ja, ook voor de akte in de zwem kunst. De heer Meurs gaat voort: ik bedoel bijv. voor landbonwacte. staathuishoudkunde of iets dergelijks of enkel voor deze twee wiskunde en gymnastiek en de talen. Spr. is er wel voor f25 te geven voor de akte wiskunde, omdat hem is gebleken dat de onder wijzer die ze bezit er ook werkelijk les in geeft. An ders is het met die akte gymnastiek, die de heer Roep heel toevallig misschien heeft opgedoken. Hoe lang heeft hij die akte al niet gehad, een jaar of dertig misschien al reeds. En nu is hem eensklaps te binnen geschoten, jongen ja, ik heb ook een bij akte. Ik geloof, zegt spr., dat de onderwijzer Maar ten Visser ook nog een bijakte heeft, zoo iets van Volapuck of zoo iets. En nu is het mijn bedoeling of B .en W. voor al deze akten vergoeding van f 25 willen geven. Voorzitter: ons advies is op deze aanvrage gun stig te beschikken, komt er later weer een aanvraag, dan kan daarover weer worden beslist. De heer Roggeveen: Volapuck is geen akte, dat valt geheel buiten het kader. De heer Meurs: we hebben het indertijd toch in de courant kunnen lezen, dat de akte was behaald De heer Vader: het is toch geen akte die hij de wet wordt genoemd. Voorzitter wil het adres in stemming brengen en dat doet den lieer Meurs vragen of het niet gesplitst kan worden. Spr. is wel voor een vergoeding voor akte wiskunde, niet voor die van gymnastiek. Voorzitter meent dat de heide bezitters (Jer bijakten hier evenveel recht hebben. Wie de akte heeft doet niet ter zake. De heer Meurs: och, het is maar f25 zullen we maar denken. Op het adres wordt nu met algemeene stemmen gunstig beschikt. Het adres van de onderafdeeling van den Bond van Nederlandsche Gemeente-ambtenaren, waarbij ver hooging van de jaarwedden der ambtenaren ter se cretarie wordt aangevraagd, wordt voor kennisgeving aangenomen. De instructie van den directeur-boekhouder der gemeente-gasfabriek wordt in dien zin gewijzigd, dat zijn borgstelling van f 1000 op f 2000 wordt gebracht. Het idee van den heer Raat om een nog hooger bedrag te stellen, vond geen ondersteuning en daar de leden der gascommissie een hooger bedrag onnoo- dig achtten, werd op deze zaak niet verder ingegaan. Aan Johs. Overtoom werd 5 maanden afschrijving Hoofdelijken Omslag verleend. In de vacature Timmerman als lid der plaatselijk© schoolcommissie, was als voordracht door die com missie aan (den Raad gezonden in alfabetische volg orde: mevr. Van der HorstStolp, mevr. Meurs Govers, mevr. RoggeveenStammes. Bij de eerste en tweede stemming kreeg mevr. Meurs- Govers 4 stemmen, mevr. Van der Horst-Stolp 3 stem men, mevr. RoggeveenStammes 1 stem. Bij1 de her stemming werd benoemd mevr. MeursGovers met 4 stemmen, 3 stemmen werden uitgebracht op mevr. Van der HorstStolp, 1 stem blanco. Van de vacature J. Buis Jz., die bedankt had, luid de de alfabetische voordracht: Mr. S. Meihuijzen, J. P. Meurs en J. A. Wiglama. I De heer Raat vroeg of nu mevr. MeursGovers was benoemd en er ook een bepaling bestond, die het voor den heer J. P. Meurs onmogelijk zou ma- j ken lid der schoolcommissie te zijn. De Secretaris deelde mede, dat de leden elkaar niet mogen bestaan in den 3en graad van bloedver wantschap, zoodat mevr. MeursGovers en den heer J. P. Meurs niet tegelijk lid der commissie kunnen zijn. Vervolgens wordt de heer Meihuijzen mei alge meene stemmen benoemd. Tot leden van het Rietbosch worden herbenoemd de heeren C. Asjes en D. Smit Cz., elk met 7 stemmen. Aangaande het te bouwen gymnastieklokaal deelt Voorzitter mede, dat de begrooting met f 200 is ver hoogd. Noodig werd geoordeeld dat de open zijde van het gebouw bij wind en regen dichtgeschoven zal kunnen worden, verder was er 50 M2. straatwerk noodig.. Algemeen goedgevonden. 1 Het suppletoir-kohier Hondenbelasting wordt vastge steld op f 18. Daar de rondvraag niets oplevert volgt de sluiting. Geb. SMIT, mi, Ontvangen eene groote keuze prach tige 7 octaafs Kruissnarige PIANINO'S Sclas». SftriiL Heeren Demisaisons of Winterjassen, nieuwste dessins, hoogst elegant gew zeer élégant en solide, fantasie en zwart kamgaren moderne dessins, prima bewerkt Covercaut, zeer élégant iaa.61 -„A.h. in prachtige dessins, ook in bruin zwart drapé zwart diagonaal en kamgaren fantaisie (gestreept en geruitj moderne dessins,prima kwaliteit in keurig nette dessins pr.f35.— nu I -32.— nu- 28.—nu- - 25.— nu - - 22.— nu - 20.— nu 22.— nu - -19.— nu - -17.50 nu -16.—nu 12.— nu - 10.— nu - 9.—nu- - 8.50nu- •36.— nu n n n n Reclame Winterjas, met zuivere wol gewatteerd ff verkrygbanr by jjf te NIEUWE NIEDORP

Schager Courant | 1909 | | pagina 3