Een Boerenknecht een Boerenknecht, Schippersknecht Slagersknecht Wederverkrijgbaar bij V. BAKKER. VLEESCÏÏ Openbare Uitvoering Kindervoorstelling. Zangschool Deelgenoot. Oom Samuel, Voorstelling Dienstbode LOET SCHAGEN. op Zondag 26 Dec. '09, Maatschappij toi Int tan 't %nmn. I Nieuwe Leerlingen K 0 L H 0 R N, Marktberichten. ADVERTENTIEN. J. VRIJBURG, Openbare Verkooping op Vrijdag 24 Dec. 1909, te Anna Paulowna, BAL NA. SI', Um Hm Schinkel. Nagekomen berichten* HEELTJE VEL, Hendrik Jakob Pool, A R I S, Sijtje Bakker. e>f vast Werkman, mei de Kerstdagen; lUUU] groot 19 ton. Departement SCHAGEN op Zaterdag 25, Zondag |26 en Maandag 27 Dec., PRINSES LOUISE VAN BELGIë. De correspondent van de „Matin" te Boeda-Pest seinde Zaterdag, dat prinses Louise, oudste dochter van den koning van België, en gescheiden gemalin van den kroonprins van Saksen-Coburg-Gotha, op het telegrafisch bericht van den dood haars vaders, een mentine en aan haar neef, den troonopvolger, prins, weldra koning Albert. Den laatste seinde zij, dat zij als hoofd van de fa- telegram zond aan haar jongste zuster, prinses Clé- milie te Brussel zou komen. „Ik reken er op," zeide zij in haar telegram, „in u een steun te vinden, in den naam van hem, dien wij bemind en verloren heb ben, en in naam van dengene, dien wij beweenen." In een telegram uit Brussel aan de Berl. Lokal An- zeiger vinden wij een mededeeling over de schulden van prinses Louise. Te Brussel bevindt zich volgens dit bericht thans een deputatie van een consortium van schuldeischers, hetwelk nog een aanzienlijke vor dering op de prinses heeft, waarvan de vervaltijd werd bepaald op het oogenblik, dat zij door overlijden of schenking in het bezit van een groote som gelds zou komen. De vorderingen van deze zoogenaamde „oude re schuldeischers", bedragen gezamenlijk anderhalf millioen francs, wijl het grootste deel der schuld reeds betaald werd door den kroonprins van Sak- sen-Coburg, of bestreden werd uit de opbrengst van de juweelen der prinses. De prinses heeft later even wel weer nieuwe groote schulden gemaakt. De zich te Brussel bevindende schuldeischers hebben reeds de eerste stappen gedaan, om zich het hun toeko mende deel der erfenis te verzekeren. Een vertegenwoordiger van de Lok. Anz. heeft aan den bekenden staatsrechthoogleeraar Conrad Bornhak gevraagd of de kinderen, uit de verbintenis van Ko ning Leopold en barones Vaughan voortgekomen, recht op den Belgischen troon zouden hebben, wan neer het burgerlijk huwelijk wettig gesloten was. Pro fessor Bornhak heeft de vraag bevestigend beantwoord. Prins Albert, de neef van den Koning, zeide hij1, is natuurlijk erfgenaam tot den troon. Maar indien het waar is, dat de Koning werkelijk een burgerlijk huwe lijk in België gesloten heeft en zelfs indien hij in Italië door een godsdienstige ceremonie met haar ver bonden is, dan is dat huwelijk wettig en de opvolger- op den troon zou dan de zoon van de barones zijn, die koningin-moeder zou worden. De Belgische grond-, wet (eischt niet goedkeuring op het huwelijk des ko- nings.) ontzegt aan kinderen uit een mesaillance ge boren de rechten tot opvolging op den troon niet. De zusters van barones Vaughan hebben het niet zoover gebracht als deze. Een, Maria Delacroix, is er xgroente- en fruit-verkoopster op een Parijsche markt. Een Parijsch kranteman heeft met haar gepraat. Om gang met haar zuster, de barones, de jongste van der tien kinderen, had Maria niet meer. Ze bevestigde dat de barones te Boekarest geboren is, waar hun vader opzichter in een fabriek was. Gisteren is het stoffelijk overschot van Koning Leo pold toch nog tentoongesteld geweest, van elf tot drie. De kist was geplaatst in een rouwkapel in 't paleis te Brussel. Onnoodig te zeggen, dat een enorme me nigte een laatsten blik op het lijk geslagen heeft. Evenzoo een ontzaglijke menigte wachtte gisteroch tend aan het Noorderstation de komst van Prinses Louise af. Dan, bij' aankomst van den Orient-express lieerschte groote teleurstelling, want de prinses bevond zich niet in den trein. Ze was te Keulen uitgestapt. Dit afbreken van de reis wordt toegeschreven aan 't feit, dat de prinses zich bevond in gezelschap van zeker iemand met wien ze saamleeft, terwijl men den uitdrukkelijken wensch had te kennen gegeven, dat ze alléén in België zou komen. Ze zal zich nu wel van het min begeerde gezel schap ontdoen, want ook de financieele prikkel werkt sterk. AFPERSING. Het Utr. Dgbl. schrijft: Wij vernamen, dat een niet onbekend stadgenooi. bezoek kreeg van chanteurs, die hem dreigden met. allerlei schandaal, als hij niet voldeed aan hun ver langen, een aanzienlijk bedrag te storten tot afkoop van de zaak. De kerels waren in het bezit van cor respondenties, aan de hand waarvan zij het dezen Utrechtenaar dreigden lastig te maken. Deze gaf onmiddellijk van het gebeurde kennis aam de justitie en weigerde pertinent eenig geld af te dragen. De daders maakten het hem ten slotte zóo lastig, dat een vaste politiepost voor zijn woning moest worden geplaatst, om aan de scènes een einde te maken. De justitie stelde een uitgebreid onderzoek in, en deed o. a. Zaterdag jl. in Amsterdam met behulp van de Amsterdamsche recherche door een inspecteur naspo- riugen doen. Men heeft vier daders op het oog; twee zitten er voor een ander feit in het Huis van Be waring in de hoofdstad, de derde zit gevangen te Elberfeld en de vierde is nog op vrije voeten, maar heeft bekend aan de zaak te hebben meegedaan. DE BURGEMEESTER VAN AMSTERDAM. De Tel. schrijft: Men zal zich herinneren, hoe na de ontslagaanvrage van den heer Van Leeuwen als burgemeester vau Amsterdam, ieder ingewijde sterk onder den indruk was van het verlies, dat onze stad hierdoor zou lij den en van de moeilijkheid, om een geschikt opvol ger voor hem te vinden. De regeering schijnt dan ook dien indruk te hebben gehad. Althans wij vernemen, dat zij nog krachtige pogin gen heeft aangewend, om den heer Van Leeuwen te bewegen, op zijn ontslagaanvrage terug te komen. Deze pogingen, waarbij o. a. de meening als zou hij door een wijziging der gemeentewet, waardoor moge lijk zou worden, personen buiten den gemeenteraad tot wethouders te benoemen, daartoe te bewegen zijn, onjuist bleek, hebben echter niet tot het gewenschte resultaat geleid. Het staat sinds eenige dagen vast, dat de heer Van Leeuwen niet bereid is zijn ontslagaanvrage in te trekken. Te verwachten is dus, dat hem nu binnen kort het gevraagde ontslag zal verleend worden, daar hij zich evenwel gelijk men weet, bereid heeft ver klaard, nog tot 1 Mei van het volgende jaar zijn func tie te blijven waarnemen, zal dit ontslag niet reeds op 1 Januari a.s. ingaan. Het ligt verder voor de hand, dat, zoolang deze onderhandelingen gaande waren, nog geen stappen gedaan konden worden, om in een eventueele opvol ging in het burgemeesterschap te voorzien. Alle be richten, omtrent die opvolging, zijn dus voorbarig. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, mist het bericht, dat onlangs in de dagbladen de ronde deed, ais zou de heer Van Tienhoven zijn functie van commissaris der Koningin in Noord-Holland neerleg gen, allen grond. JACHT OP EEN STOKVISCH. Zaterdagmorgen zag een winkelierster aan de Visch markt te Utrecht, dat een vrouw van de uitstalling een stokvisch wegnam. De vrouw ging er mee van door en de juffrouw uit den winkel haar achterna. Dat werd een formeele wedloop. De vrouw liep hard en de juffrouw liep hard, maar de eerste liep nóg harder, zoodat de juffrouw van de Vischmarkt haar stokvisch reeds zag verdwijnen Toen riep ze om hulp: „houdt de dief". Dat hielp. In een oogenblik rende half Utrecht ach ter beide vrouwen aan. Slagersjongens, kruideniers op fietsen, een paar metselaars, een kantoorbedien de, een man van de Dienstverrichting, een tramcon ducteur en een man van de krant op z'n fiets, de heele boel holde in een lange rits de Annastraat in, de Jansstraat door, het Janskerkhof opom een stokvisch. Op het Janskerkhof stond een agent. Die hield de vrouw met den visch aan. Eindelijk! Men kon niet meer. In optocht naar het hoofdbureau, ach ter den stokvisch aan. Op het bureau tranen en be rouw, rondom den stokvisch. Juffrouw uit den win kel krijgt medelijden met de vrouw, die eens stok visch wilde eten. Strijkt de hand over d'r hart. Ver langt geen proces-verbaal. Vrouw mag den stokvisch meenemen naar huis en stoven... ze zal 'm bij gelegen heid komen betalen, j Eerlijk. Bewondering voor de juffrouw Uit den vischwinkel. FRIESCHE WATERSTAATSTOESTANDEN. j Men schrijft uit Friesland: Caveant Consules! Inderdaad, zoo is het in figuur- j lijken zin wat Friesland betreft. Voor „Consules" leze men intusschen „het Departement van Waterstaat". Door het talmen en dralen van dit departement is de toestand in Friesland weder aller treurigst. Dat depar- I tement laat maar steeds „Gods water over Gods akker loepen." Het is nu reeds verscheidene jaren geleden, dal door de bekende commissie voor de gedeeltelijke indijking van de Lauwerzee, een plan werd ingediend waardoor én Friesland én Groningen ten allen tijde van hun overtollig boezemwater zouden kunnen wor den ontlast. Het was een „prachtig" plan, zooals hei door bekwame deskundigen werd genoemd. Dat men aan het departement van waterstaat lijd moest gun nen. het plan te doen onderzoeken, sprak van zelf. Het gevolg was, dat na eenigen tijd een nieuwe com missie, geheel uit technici bestaande, door den toen- maligen Minister werd benoemd, die later met een ge wijzigd plan voor den dag kwam. Herinneren wij het ons goed, 'dan zou de uitvoering van het eerste plan 68 millioen gulden kosten, die van liet tweede plan pl.m. 12 millioen. De zaak is echter nog niets gevor derd en inmiddels „verzuipt" (volkssprake) Friesland weder nu het zoon natte zomer is geweest. Dit geldt allereerst voor het zoogenaamde buitenland, waai "van er eenige duizenden hectaren zijn, die niet. zooals de pol ders, door dijken tegen het boezemwater worden be schermd en bij maar eenigszins hoog water, zooals wij dit thans reeds sedert verscheidene weken hebben, onderloopen. Er komt bij, dat, zoodra de wind het slechts eenigszins toelaat, honderden watermolens de polders van hun overvloed van water ontlasten en later bovendien uit de hooggelegen zand- en veen gronden liet overtollige water naar de lager gelegen kanalen stroomt, waardoor deze dan tot een hoogte worden gevuld, die op do buitenlanden mede schade lijk terugwerkt. Het is geen overdrijving als men stelt, dat er dit jaar door het hooge water direct en in direct meer dan anderhalf millioen gulden schade is geleden. Jaar op jaar wordt bij de behandeling der Waterstaats- begrooting in de Tweede Kamer door leden uit Fries land op den genoemden toestand, die er voortdurend erger op wordt, die nadeetig is in de hoogste mate voor landbouw en veeteelt en hij' gevolg ook voor andere volksbelangen, gewezen. Ook dit jaar weder. Doch wat baat het? De minister van waterstaat, maakte er zich, wel is waar .niet met „een grapje" af, doch liet antwoord gaf ook nu nog niet veel hoop, dat spoedig verbetering zal komen. Toch kan liet niet lan ger zóó blijven. Gelukkig is nu reeds sedert lang de tijd voorbij, dat men van „Arm Friesland" sprak. Móar wordf niet eindelijk krachtig ingegrepen, dan bestaat er gegronde vrees, dat bij natie zomers als van dit jaar de laatste voor den Frieschen landbouw voorge komen „vette jaren" weldra door „magere jaren" zul len worden opgevolgd. Het is de dure plicht van 's lands regeering dit te voorkomen en wel zoo spoedig mogelijk. Ildbld. Ileerliugowaard. Ook de afdeeling alhier van het Certlr. Genootsch. voor Kinderherstolliiigs- en Vaeantiekolonies hoopt een steentje te kunnen bijdragen voor een nieuw kolonie huis. Ze hoopt dit doel te bereiken door het organisee- ren van een kunstavond, zooals dat vroeger met succes is geschied voor de Gezinsverpleging. Medewerking is toegezegd doorhet Symphonie-gezelschap te Oud karspel, onder leiding van den heer Van Tright te Schagen, door de rederijkerskamer te Veenhuizen en die te Ileerliugowaard, door de heeren Ds. Van Meurs te Oudkarspel en G. Smit Az. te Veenhuizen, en door de dames onderwijzeressen alhier. Door het gemengde zangkoor „Brederode" te Veenhuizen moet nog een beslissing worden genomen. Er zat alzoo een zeer afwisselend programma sa mengesteld kunnen worden. Door eenige jonge dames zullen lijsten ter inteekening aan de ingezetenen worden gepresenteerd. IIEERHUGOWAARD. Bij de Zondag gehouden verkiezing van twee no tabelen bij de Herv. Gem. alhier, werden de heeren Je. Met en P. Kant herkozen. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 21 Dec. 1909. Uitspraken 1. J. N. Schol te Alkmaar, verduistering1, 4 maan den gevangenisstraf. 2. Klaas Kossen te Schagen, mishandeling, f7 of 7 dagen hechtenis. 3. Marg. Geêriruida v. <1. R., te Helder, overtr. arbeidsw., 3 m. f5 boete of 3 d. h. voor elke boete. 4. Jan Frans te Burgerbrug, mish. en vernieling f 50 boete of 20 dagen hechtenis. 5. Jan Yischbeen te Uilgeest, belcediging f 5 boete of 5 dagen hechtenis. 6. Joh. Wi. en Willem Pu, beiden te Uilgeest, mis handeling en beleed iging, 2 weken gevangenisstraf voor elk. 7. Chrisl. v. Braam en Daniël Walg te De Rijp. wederspannigheid door 2 personen, elk 2 weken gev.str. 8. Albert Blok, Den Helder, diefstal, f 3 boete of 3 dagen hechtenis. 9. Dirk Bielsma, te Enkhuizen, mondelinge opruiing, 2 weken gevangenisstraf. Itarsingerhom. Bij de Ned. Herv. gemeente zijn gekozen tot ouder lingen de heeren J. Eriks en K. Vries en tot diake nen de heeren J. Smit Gz. en C. Prins. LANGEDIJK. In de gisteravond te Zuidseharwoude gehouden ver gadering van verschillende dames aan den Langedijk is ©en' sub-comité gevormd, teneinde gelden in te za melen voor de stichting van een nieuw Koloniehuis ten behoeve van het Centraal-Genooiscluip voor Kinder herstelling- en Vaeantiekolonies. Het bestuur is als volgtMevrouw Dukar-van der Lee. Peuningmcesteresse, Mej. Buurs, Presidente, Mej. A. J. Wouda, Secretaresse. BURGEMEESTER VAN EGMOND. Het Amsterdamsche Gerechtshof veroordeelde Bur gemeester Pronk van Egmond aan Zee tot 3 maanden gevangenisstraf, wegens valschheid in geschrifte. o BRAND TE LONDEN. Lx>nden, 20 Dec. Er is hedenmiddag tengevolge van het vlamvatten der decoraliën, brand uitgebroken in de groote magazijnen van Arding en Hobbs, te Clap- ham, waar een zeer talrijke menigte bezig was Kerst- misinkoopen te doen. Het geheele blok is vernield. Voor zoover bekend is, zijn drie personen om het leven gekomen, een groot aantal anderen worden ge kwetst, doordat zij uit de bovenste vensters sprongen. Minister Burns, die in de buurt woont, trachtte met een postzak over hel hoofd, binnen te komen, teneinde hulp te bieden, maar werd daarin verhinderd door het instorten van den gevel. Hij1 had nog juist den tijd zich te redden door snel achteruit te springen NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDE, 20 December 190». Gele Nep f 1.60 f 2.75; Drielingen f 1.a f 1.40; Uien f 1.50 a f 2.per 50 K.G. Roode kool f 1.70 a f 4.50; Gele kool f 1.60 a f 5.75 Witte kool f 1.a f 4.50 per 100. NOORDSCHARAVOUDE (Dorp), 21 Dec. 1909. Roode kool f2 a f 4.50; Witte kool f 2.50 a f 4.50; Gele kool f 2.50 f 5.50 per 100. Uien f 1.80 a f 1.90 per baal. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Dec. 1909. Reuzenbloemkool f 4.— per 100. Roode kool f 2.a f 4.per 100. Gele kool f 2.50 a f 5.per 100. Uien f 1.90 a f 2.10 per 50 K.G. ALKMAAR, 20 Dec. 1909. Aangevoerd 7 koeien en ossen f 200 a f 250, 64 vette kalveren f 40 a f 118, per ned. pond 90 a 110 ct„ 29 nuchtere kalveren f 8 a f 20, 229 vette schapen f 18 a f 26.50, 426 vette varkens 50 a 54 et. per ned. pond. 25 magere varkens f 16 a f 20. AMSTERDAM, 20 Dec. 1909. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 434 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 68 5 72 et.. 2e kwal. 62 66 ct„ 3e kwal. 54 a 60 et. per K.G.. 80 melk- en kalfkoeien f 125 a f 270 per stuk. 26 nuchtere kalveren f 11 a f 15 per stuk, 27 scha pen f 18 5 f 20 per stuk, 440 vette varkens le'kwal. 50 52 ct„ id. 2e en 3e kwal. 48 a 49 ct„ Overz. en Geld. le kwal. 50 a 52 et id. 2e en 3e kwal. 47 5 49 et. PURMEREND, 31 De<. 190». 76 Stapels kleine Kaas f31.50; 756 K.G. Boter f 1.35 S, f 1.45; 357 Runderen, waaronder 243 vette en 17 Stieren. Vette matig 56 a 70 et. per K.G.; Gelde matig f 110 a f 160; Melkkoeien matig f 150 a f 230; 23 Paarden f50 a f150; 60 Vette Kalveren 80 a 100 et. per K.G.; 190 Nuchtere Kalveren, f 11 a f 27 vlug. 410 Vette Varkens 48 a 54 cent per K.G. stug. 14 Magere Varkens f 16 a f28 matig. 158 Biggen f7 a f 11 matig. 2921 Schapen en Lammeren. Vette matig f20 a f 27.50. Overhouders matig f 13 9, f 22. 35 Zak peren f 1.a f 1.25. 55 Zak Appelen fl.50 a f 2. Kipeieren f6.50 a f7.25 per 100. 478 Ganzen f3.10 f 4. 199 Zwanen f 6 a 7. Heden overleed in het Israëlie- tisch Ziekenhuis te Amsterdam onze zoo innig geliefde Echtgenoote en zorg volle Moeder, in den ouderdom van 32 jaar en 6 maanden. Zij, die haar gekend hebben kunnen begrijpen hoe zwaar m j dit verlies heeft getroffen, mij nalatende drie jonge kinderen, te jong het zwaar verlies ten volle te kunnen beseffen. M. LOUW. Gem. "Winkel, 19 December 1909. m Hiermede vervullen wij den freurigen plicht U keunis te geven van het overlijden van onzen lieven Echt-1 genoot en Yader, den Heer Hoofd der School te Westerland op Wieringen, in den ouderdom van 47 jaren. Wed. H. J. POOL- Wintkrwerp. ONNO J. POOL. DOLLIJ J. W. POOL. Wieringen, 20 December 1909. De heer en Mevrouw G. VRIJ- BIJRG—Berkhouwer berichten, dat hun geliefdo Yader, de neer heden in de Ziekenverpleging te Am sterdam zacht en kalm is overleden, in den ouderdom van ruim 70 jaren. Schagerbrug, 17 December 1909. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed na een kort stondig ljden onze geliefde Kleinzoon in den ouderdom van bijna tien maanden. Zijn bedroefde Grootouders, A. KOSSEN. D. KOSSEN-Dikstaa Barsingerhorn, 18 Dec. 1909. Hiermede betuigen wij onzen harte- ljken dank aan allen, die zooveel bijken van belangstelling en deelneming hebben betoond tjdens de ziekte en bj het overljden van onze innig geliefde Echt genoote, Moeder en Behuwdmoeder, Ook geldt die dank onze buren voor de betoonde hulp. Tevens den Welen. Zeergel. Heer Dr. A. H. DE BOER, die zooveel als mogeljk was heeft ge daan om haar ljden te verzachten en ook in 't bjzonder den WelEerw. Heer Ds. DAMSTÉ voor de zoo troostvolle woorden tot ons gericht. Haar diepbedroefde Echtgenoot, J. ZIJP, en Kinderen. Dirkshorn, December 1909. Yoor de vele bewjzen van belangstelling, ondervonden bj het overljden van onzen geliefden Echt genoot, Yader, Behuwd- en Grootvader, den Heer G. H. GEERLIGS betuigen wj onzen harteljken dank. Wed. G. H. GEERLIGS - Kistemaker, Kinderen en Behuwdkinderen. Anna Paulowna, Dec 1909. Gevraagd om met Kerstmis in diens' te treden, een Adres letter M, Hulppostkantoor te Wieringerwaard. Gevraagd: goed kunnende melken, in dienst te treden naar verkiezing b j P. WIT, Sint Maartensbrug, Zijpe. Gevraagd tegen 2 Februari boven 16 jaar, goed kunnende melken, bj Jb. ZEEMAN, Belkmerweg,'t Zand. gevraagd, tegen Kerstmis a.s. Liefst met motor bekend, bj C. GROOT, Dirkshorn. gevr aagd, liefst met het vak op de hoogte., tegen 1 Januari a.s., door P. RAAT Dz. Schagen. Terstond gevraagd een flinke tegen boog loon, bj BAKKER, Kolksluis, nabj 't Zand. gevraagd, als meid alleen, in een klein gezin te Purmerend. Brieven no. 12, bureau van dit blad. Gevraagd tegen 2 Februari a.s. een lste en een 2de Iemand, volkomen bekend met Kas siers- en Effectenzaken, zoekt deelgenoot met goede relatie direct of indirect belanghebbende, vo °en op te richten kantoor te A 1 k m a a Vakkennis niet beslist vereisebt. Discretie beslist ver zocht en verzekerd. Brieven bureau van dit blad. Uit de hand te koop bj P. RAAP, Schagerwaard. Dadeljk te aanvaarden. Te v' "t bj C. VEER, te Noordscharv, van 's avonds 7 uur precies, in de Landbouw-Sociëleit „Cérès"' te Schagen. Hel Bestuur van het Schaper Veeverzekeringsfonds. in „Yeerburg" van de Zangvereeniging „ZANGLUST", met welwillende mede werking van Mej. C. DE BOER Blan kevoort (pianiste) en den Heer H. L. MüLLER, Directeur de heer A. DE BOER, Behalve een vjftal zangnummers zal ten gehoore gebracht worden operette in 2 bedrijven van Van Such- telen. (In deze operette treden 40 gecostu- meerde personen op). Aanvang half 8. Entrée f 50. Besproken plaatsen h 10 cent. Het Bestuur. van het DER kunnen zich aanmelden voor de weke- 1 jksche lessen des Donderdags in de Gemeente-School. Leergeld f 0.50 per kwartaal. Het Bestuur, Dv F. J. HERMAN, Voorz C. W DEENIK, Secr. 'JiJJ in de Kolf baan van den heer P. Rempt. Eiken avond geheel nieuw répertoire. Prijzen der plaatsen le HANG f 0.50 2e RANG f0 30. ZATERDAGMIDDAG (Isten Kerstdag) (en twee en een htlf nur, le Rang f 0.20. 2e Hang 0.10. Aanvang der avond-voorstelling 7 J/2 uur. Zondagavond (2den Kerstdag) na afloop VRIJ BAL Hoogachtend en aanbevelend, N.B. Plaatsen te bespreken van af heden aan 't lokaal a 10 c .t extra, uitsluitend bj bespreking te voldoen.

Schager Courant | 1909 | | pagina 3