een Smidsknecht, /Vleesch /Overgang Zaken. A S. P.v. Nuland, bmi inwoning, Etiii Boerenknecht, eene dienstbode, gesloten zal zijn. vanaf S Januari, K. GREEUW. Nagekomen berichten. ADV ERTEN TIEN. J. Keuris A. Keuris-Keppel G. JONGEJAN—Strijder. Anna Paulowua, 23 Dec. 1909. AAFJE SPIJKER, Dankbetuiging. Neeltje Vel. Dankbetuiging. en Yeriolgens alle Zondagen, van 1 uur af mijn winkel Openbare Verkooping op Vrijdag 31 Dec. 1909, Jn. HEMAN. J Januari 1910 K. GREEUW. Tot nog toe is slechts bekend dat een herder met zij 11 kudde meegesleept werd. Vele huizen en fabrie ken zün ingestort. De materieele schade is groot. St. Sebastien, 24 Dec. Een aantal dorpen zijn over stroomd, waardoor groote schade is ontstaan. Het gerucht wil, dat er ook persoonlijke ongelukken voor gekomen zijn. Een telegram uit Madrid meldt nog, dat in Ciu- dad Rodrigo een vijftigtal huizen zijn vernield. Se dert een halve eeuw is zulk een overstrooming niet voorgekomen. Barcelona, 24 Dec. Te Ciudad Rodrigo zijn vier personen omgekomen. Honderden gezinnen zijn zon der dak. De bruggen zijn weggespoeld, de wegen ver nield, zoodat ook het bieden van hulp bemoeilijkt wordt. Over het noodweer in Spanje meldt de Madrileen- fic.be correspondent van de Daily Telegraph: Stortre gens zijn over heel Spanje neergekomen. De wind woei tegelijk met buitengewone kracht. Het meeren- deel van de telegraaflijnen zijn gestoord. Op vele spoorwegen is de dienst geheel ontredderd. De rivie ren treden buiten hun oevers. Verscheidene huizen zijn ingevallen, vele runderen zijn door het hoogwater weggevoerd. De orkaan is zoo hevig geweest, dat een trein met vier rijtuigen van het spoor is geworpen. Zes reizigers werden gewond. De zee ging zeer hoog, vele kleine visschersvaartuigen zijn aan de kust vergaan en een aantal visschers zijn verdronken. De schade, die de overstrooming teweeg heeft gebracht, is zeer groot. Het juiste aantal slachtoffers is nog niet te schat ten. STORM IX PORTUGAL,. Lissabon, 24 Dec. Er loopt hier een gerucht, dat door een storm te Oporto groote verwoestingen zijn aangericht, verschillende ongelukken zijn gebeurd en dai een aantal schepen door den sterken stroom zijn medegesleurd. Men vreest, dat er ook personen om het leven zijn gekomen. NOODWEER IN FRANKRIJK. Sedert eenige dagen reeds, zoo wordt uit Toulouse aan de „Matin" bericht, woei hier en in de omstreken een, ijzige wind en stond de thermometer geregeld op 15 gr., maar in den nacht van 22 op 23 Decem ber is een ware cycloon heengestreken over Haute- Garonne en Arriège, door welke groote verwoestingen zijn aangebracht. Te Luchon en omstreken werden duizende boomeu ontworteld of tegen den grond geslagen. Daken vlo gen van de huizen, telefoonpalen sloegen om, schu ren zakten ineen en op de kerkhoven werden de graf- steenen dooreen geworpen. In de omstreken van Grenoble was het al even erg, en te Domène, waar de bevolking nog steeds onder den indruk is van de jongste aardbeving, ont stond een paniek en vluchtten de monschen het veld in. Uit Chambéry wordt eveneens bericht van een hevig onweder, dat echter gepaard ging met buiten gewone verhooging van de temperatuur, zoodat de sneeuw op de toppen van al de bergen is gesmolten. In de Vogesen is het op het oogenblik, volgens een bericht uit St. Dié, eveneens bovenmatig warm voor den tijd van het jaar. SNEEUWSTORM. New-York, 27 December. De ergste sneeuwstorm, die hier sedert de laatste twintig jaar heeft gewoed, heeft de oostelijke staten gedurende twee dagen ge teisterd. Er zijn drie dooden en 1500 dakloozen. Uit Chelsea in den staat Massachuseths komen tij dingen omtrent een vloedgolf en zware sneeuwstor men. Te Philadelphia ligt de sneeuw 22 Engelsche duim dik. Te New-York zijn 15 dooden. De dienst der spoorwegen en van telefoon en te legraaf zijn gestremd. De verliezen aan menschen- levens zijn nog niet bekend. STORM JN AMERIKA. New-York, 27 Ded. in de nabijheid van deze stad zijn achttien personen door den storm omgekomen. Bij Boston is oen vijlmaster-schoener vergaan. Men gelooft, dal van de bemanning twaalf personen zijn verongelukt. Ook hebben nog een aantal kleinere vaartuigen schip breuk geleden. De materieele schade wordt op een millioen dol lars geschat. DE SCHULDEN VAN PRINSES LOUISE. De een raamt ze op nog geen vijf millioen francs, de ander schat ze op iets meer dan 25 miliioen. En het „Neue Wiener Tageblalt", trachtende naar liet juiste midden, taxeert ze, aan de hand van onaan vechtbare gegevens, op circa 15 millioen kronen. Ziehier hoe het blad aan dit, zelfs voor een prinses, die nimmer een duit betaalde voor wat ze verleerde of kocht, nogal hooge bedrag komt. Alleen te Weenen is de eeuwig in geldnood ver- koerende koningsdochter aan modezaken 875.000 Kro nen schuldig, en aan haar speciale gezelschapsdame, mevrouw Stoeger, die haar hooge meesteres in goed vertrouwen haar gansche spaarpot „leende', 100.000 kronen. Dit doen ware licht met een leelijken naam te bestempelen, hadde niet de leenende het daglicht aanschouwd, onder den kostbaren zijde-hemel eener koninklijke wieg. Dit zijn dan nieuwe schulden. De oude, ter hoogte van 3.724.000 kr„ zijn tot op 1.208.000 kronen na door accoo.xlen enz., godcigd. Aan handeLsscnukien heeft prinses Louise nog steeds te betalen: llotel Westminster te Parijs 200.000 francs. Astoria Hotel le Parijs 80.000 francs, Holol Biisfot te Berlijn jtl.OOU Mark, Hotel kaïsemof en andere hotels te Berlijn 40.000 Mark, Hotel Biviera Palace te i inoine uano, uO.Ooo irancs... Winkelschulden: Juwelier Lacloche te Parijs, 300.000 francs, liartoc te Parijs 180.000 francs, Derioi, juwelier te Parijs, 1O3.000 lr., Beverin en Bonezeaux io.ouu francs, de befaamde modekoning Paquin 0000 francs Homond et Cio, 10.44/ Irancs, iioun, 14.189 Irancs' Oppenhoiiner 1'reres 5717 francs, Donzet, mode-atelier, 35o.OüO francs, allen te Parijs: Kocli le frankfort 38.000 Mark.... Wisselschulden le Berlijn: 1.500.000 Mark. Dan komen de kolossaal hooge schulden, voortvloei ende uit den aankoop van terreinen en landgoederen, die de prinses linies en rechts „amoveerde", terwijl ze met overtuiging vergat te betalen, of wel betaalde mei wissels, die zo nabel te honoreeren. Doel was dan, zoo werpt men haai' voor. zoo spoedig mogelijk een zware hypotheek ie nemen op de bezittingen, die ze meestal vodstreKt niet had gezien, noch precies wist. waar ze eigenlijk lagen! Zoo kocht prinses Louise b.v. hel landgoed van graal Pali Szapary voor 5.500.000 kronen, ae villa Sioegmann te Aken voor 1.250.000 Mark, enz., enz. Met ,de voornoemde schulden bedragen deze nog altijd op afdoening wachtende koopscnutden zeker la millioen Mark. En daar prinses Louise dit bedrag lang niet krijgt uitbetaald, ais aandeel in de vaderlijke erfenis, zoo krabben de schuldeisehers zich met gebaren van groole wanhoop achter de ooien. DIE HAD DE VRIJHEID WEL VERDIEND. lil een gevangenis van Bnodesië is een man ge storven, die de vrijheid wei verdiend had. Joseph Cheswick, zoo heette de man, werd eenigen tijd geleden le Boelawajo wegens oplichting tot gevange nisstraf veroordeeld. Terwijl hij vandaar met den trein naar Salisbury werd overgebracht, merkte Ilij dat zijn bewakers sliepen. Ofschoon hij aan dfe voeten geboeid was, sprong Jiij uit den trein. Het was tegen den avond en Cheswick, schoon slechts voetje voor voetje opschietende, maakte dat hij zoo ver mogetijk van den spoorweg wegkwam. Dagen lang strompelde hij voort, zijn ijzers, walmeer hij; rustte, met alle scherpe voor werpen, die hij vond. bewerkende, tot hij van zijn boeien vrij was. ilij had intussciien geteeld van wat eten,, dat tiij bij zich had, en van vruchten die hij plukte. Toen kwam hij aan een leege hut, waar Ilij een geweer en patronen vond. Daarmede zette hij zijn voetreis voort, onderweg voor zijn leeftocht wild schie tende, tot zijn geweer onklaar werd en hij weer van vruchten moesL bestaan, 'ten laatste kreeg1 de koorls hem te pakken. In Belgisch Kongo, waar hij na een wandeling van tweeduizend kilomeier beland was, von den hem eenige Belgen op eenige honderden kilome ter afstands van Leopoldville; hij was ziek en geheel uitgepul. Dat was acht maanden na zijn vtuctit uit den irein. Toen Cheswick weer opgekweekt was nam tiij dienst aan boord van een schip, dat hem naar Antwerpen bracht. Vandaar ging hij naar Londen, waar een politieman iiem horkenüe en gevangen nam. Naar Rhouesiü terruggebracht, kreeg hij daar nog zes maan den extra gevangenisstraf door ontvluchting. En jiu is hij aan de gevolgen van de kwaadaardige koorts, die lnj op zijn tocht opliep, in de gevangenis be zweken. DE JONGE GRAAF KILECKI. De jonge graaf Kwilecki, die door de uitspraak van liet Posener Oberiandesgerieht aan de vrouw van den wisselwaehler Cecilie Meijer-Parcza is toegekend, zul niet in de ellende van de plotselinge verandering van maatschappelijken stand overgaan. De door do reeht- bank aangewezen voogd van het kind, idr. Leo Eili- mowski. deelt aan het „Berliner Tageblatt" mede, dat graaf Miecislaus Kwilecki uit Oporowo, ook uit naam van zijne wettige erfgename, een overeenkomst met mij heeft aangegaan, waarbij hij zich verbindt voor de toekomst van liet kind te zorgen, en daarvoor tot diens meerderjarigheid, of tot het einde van zijn stu dietijd. 1800 mark per jaar te betalen. Zoo de jongen flink en vlijtig is, zal hij later een grooter bedrag of een landgoed krijgen. ]>e vervulling dier verplich ting wordt door een hypothecaire inschrijving ten name van den knaap op hét goed Oporowo gewaarborgd". WEL EEN AARDIG SOMMETJE. Men berekent, dat Cook met zijn Poolbedrog on geveer 360.000 gulden verdiend heeft, waarvan 292.800 gulden met lezingen, en 67.200 met artikelen in dag bladen, waarin hij besclireven heeft, hoe hij de poot ontdekt had. Zijn grootsten buit behaalde hij te St. Louis, waar men hem voor twee lezingen f 33.600 betaalde, nadat hij f 39.400 gevraagd had. Voor zijn boek had Hij van de firma Messrs. Harper f 600.000 gevraagd, maar de uitgevers weigerden het contract te sluiten, vóór de vermeende ontdekking we tenschappelijk getoetst was. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Bij de vele verhalen van wonderdadige redding tijdens de scheepsramp in Straat Riouw komt nu nog het volgende, medegedeeld door de Singapore Free Press. De heer Francis Rodrigues en zijn twee dochters, die vermoed werden omgekomen te zijn bij de scheeps j ramp van La Seyne, zijn in goeden welstand aange komen met het stoomschip Koningin Wilhelmina. Hun redding was te danken aan een droom. De heer Ro drigues had op La Seyne passage besproken voor zich zelf, twee dochters, een baboe en een Chineescheu kok. Den nacht voor het vertrek van La Seyne had hij echter een droom, waarin zijn eerste overleden vrouw aan hem verscheen en die hem waarschuwde niet op de Seyne de reis te maken. Wilde hij het toch doen, dan verbood zij hem haar twee dochters mee te nemen. Den volgenden morgen vertelde hij zijn tegenwoordige vrouw wat hij gedroomd had en zei de twee bedienden ook maar een boot over te blijven. Doch deze twee wilden niet hooren, gingen met La Seyne mee en verloren het leven. De heer Rodrigues geloofde zoo sterk in zijn droom dat hij er niet tegen opzag 15 pCt. van de passage te verliezen (welke aan de maatschappij vervallen ingeval de reis niet doorgaat) liever dan de reis met La Seyne te doen VERMINDERING VAN SCHAPEN. De heer Tisserand, een vakman, heeft uitgerekend, dat sedert eenige jaren de schapen sterk aan het ver minderen zijn. In 1840 waren er in Frankrijk 32 mil lioen schapen; in 1862 29 millioen; in 1882 23 mil lioen en op 1 Januari 1909 17 millioen. In andere landen gaat het evenzoo. Duitschland, dat in 1870 26 millioen schapen had, had er 7 millioen in 1907. Oostenrijk-Hongarije telde er 20 millioen in 1869 te gen 10 millioen in 1905. Ook Noorwegen, Zweden en Denemarken toonen een groote vermindering. Al leen in Engeland is de kudde weinig veranderd: 33 millioen in 1871, thans 31% millioen schapen. St. Maarten. Zaterdag len Kerstdag werd het kerstfeest gehou den in het kerkgebouw der Ned. Horv. Gemeente al hier. Daartoe was men In staat gesteld door de milde bijdragen der ingezetenen. In het gebouw dat geheel met belangstellenden was gevuld, was een prachtig versierde kerstboom opgesteld. Door de zangvereeni- ging alhier werden ter opluistering een zestal liede ren gezongen. Ook werden door de kinderen eenige liederen ten beste gegeven. Tusschentijds werden de kinderen onthaald op lekkernijen, en men kon 't hun aanzien hoezeer zij met dit feest instemden. Vooral werd hun geluk nog verhoogd toen na afloop aan ieder een prijs werd toegekend. Het was voor vele kinderen een blijde avond en in d. gedachte daaraan mogen degenen, die zich voor deze Kerstfeestviering moeite en zorgen hebben ge- geven, een belooning vinden. Noordscharwoude. Te Noordscharwoude heeft de Zangvereeniging „Crescendo" onder leiding van den heer W. Dorsman, hoofd der school aldaar, een uitmuntend geslaagde uitvoering gegeven. De zaal was vol. Ieder had niets dan lof over de flinke wijze, waarop de Zangvereeni ging zich van haar taak kweet. De aandacht was on- 1 verdeeld. De directeur heeft alle eer van zijn werk. EEN NABETRACHTING. Men schrijft van de vorige week uit Bergen op Zoom aan het Hdbld.: Alweer is hier Zondagavond een moord gepleegd. En al is het hier nog niet zoo erg als in Tilburg, we zijn in den laatsten tijd tochmooi op weg om den goeden naam, die onze stad en haar naaste omge- j ving had ten opzichte van den kalmen aard harer be volking te verliezen. Trouwens geen wonder, waar de welvaart voortdurend toeneemt en over het algemeen niet krachtiger tegen het drankmisbruik dat ook in dit geval weer de groote oorzaak van alles is wordt opgetreden. Want in dit opzicht is de groote meerderheid hier nog altijd veel te onverschillig en wordt van gemeentewege waarom niet b.v. eeu vroeg sluitingsuur van de herbergen vastgesteld? lang niet alles gedaan wat mogelijk is. Verder zou het eigenlijk gewenscht zijn al dat dansen in die kleine herbergen te verbieden, 't Is er in een zoo kleine ruimte om te stikken en plaats om zich te be wegen is er niet. De hitte brengt de dansenden tot het drinken van het eene glas hier voor het andere na -en dronk men nog maar altijd alleen bier! en het voortdurend tegen elkaar aan bonsen wekt ae hartstochten op en geeft ieder oogenblik tot kibbel partijen aanleiding. Maar ook de kerk en dat is hier vooral de Roomsch-Katholieke moest met meer kracht tegen het drinken, nog beter tegen dat voortdurend herberg bezoek in Noord-Brabant optreden. Of is het op me nig Brabantsch dorp niet de gewoonte dadelijk na het uitgaan van de kerk de verschillende en dat zijn er minstens een half dozijn herbergen te bezoeken'. Is het slot van menige begrafenis niet een herberg bezoek? En vindt men onder het volk het na een uitvaart niet de meest natuurlijke zaak der wereld nog eens even een herberg aan te doen soms wel in gezelschap van vrouw en kinderen? Ja, „het drin ken van een glaasje" hoort er in Brabant onder alle omstandigheden bij. En als de Roomsch-Katholieke geestelijkheid haar invloed vooral aanwendde om dat euvel tegen te gaan, zou ze werkelijk een wel daad bewijzen aan de over het algemeen'.' van naturo goedaardige bevolking van dit deel in ons vaderland. DIERENBESCHERMING. Men schrijft uit 's-Hertogenbosch: Om een eind te maken aan de onmenschelijke wree- de manier, waarop vele eigenaars de huisdieren, voor namelijk katten en houden, die ze niet langer wen- sclien te houden, van kant maken, heeft de Vereeni- ging tot bescherming van dieren alhier zich een as- phyxiatietoestel aangeschaft en ter beschikking ge steld van het publiek. Dit asphyxiatietoestel is van een geheel nieuwe constructie en vervaardigd volgens do plannen van den heer Van Hootegem, directeur van het nieuwe Gemeentelijk Slachthuis. De dieren worden er door lichtgas in bedwelmd en komen er on gemerkt en pijnloos in aan hun eind. Het gemeente bestuur heeft er een terrein voor ter beschikking gesteld en daar zullen voortaan de honden, die dooi de politie worden opgevangen, benevens de dieren, die door hun eigenaars worden aangeboden, onder toezicht van den directeur van het Slachthuis, tevens bestuurslid der Vereeniging, afgemaakt worden. JONKHEER LEONHARD. Voor de Utrechtsche rechtbank stond gisteren terecht de beruchte jonkheer Leonard, die op 16 No vember 1.1. in liet hotel „Des Pays-Bas" te Utrecht was afgestapt en aldaar door een tweetal juweliers eenige collecties juweelen liet bezorgen, onder allerlei bedricgelijke voorwendsels, wist hij twee stel briljan ten oorknoppen, ter waarde van f 2500. en afkomstig van de firma Van Kempen, in zijn bezit te krijgen, waarna Hij zich uit de voeten maakte en de wijk nam naar Amsterdam. Ook daar trachtte hij op on geveer dezelfde wijze de joaillerie frangaise te bena- deelen. hetgeen hem evenwel niet gelukte; op 23 No- vember werd hij te Botterdam geairesteerd. Bij zijn verhoor verklaarde bekt. niet naar Utrecht te zijn ge komen om oplichting te plegen, doch om een familie lid te l>ezoeken, teil einde het adres van zijn ouders te weten te komen .Eerst bij zijn verblijf in het hotel „Des Pays-Bas" kwam het plan op, den grooten lieer te gaan uithangen. Na uit de gevangenis te Haarlem, waar hij wegens diefstal, te Amsterdam gepleegd, 2. jaar straf had ondergaan, ontslagen te zijn met een uitgaanskas van f 140, kocht hij voor f 110 aan klee- ren om alzoo de metamorphose tot jonkheer te be werkstelligen. Overigens bekent bekt. de feiten, zoo als ze hem in de dagvaarding zijn ten laste gelegd, Een 6-tal getuigen werd gehoord. Mr. Gnopius, de ambtenaar van het O. M. brengt inzonderheid hulde aan de Amsterdamsche recherche, die deze zaak l>ehandeld heeft, alsof het haar eigen zaak was, wraakte het in de pers, dat zij door het publiceeren van zekere berichten, de opsporing heeft tegengewerkt, zooals zelfs deze beklaagde kan zeggen: de dagbladen zijn de beste handlangers voor ons mis dadigers, om te ontkomen aan de justitie, bracht cri- tiek uit op de rechtbank die enkele veranderingen in de dagvaarding aan de hand van lal van gegevens, had aangebracht, en eischte wegens oplichting 3 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van preven tieve hechtenis. De verdediger vroeg vrijspraak van het ten laste gelegd feit van verduistering subsidiair het zich on bevoegd verklaren der rechtbank tot veroordeeling van bekt. en een onderzoek in te stelten naar bekt.'s geest vermogens, en zich beroepende onder meer op het feit, dat bekl.'s broer zelfmoord gepleegd heelt, en een zuster van hem krankzinnig is, EEN ONDER WIJ SQUAESTIE. Den raad der gemeente Losser werd 30 November jl. een door B. en W. en den districtsschoolopziener opgemaakte voordracht van 3 personen voor hoofd eener school te Beuningen in die gemeente ter be noeming aangeboden. De Raad besloot echter met 7 tegen 6 stemmen uit die voordracht geen keuze te doen, omdat de gewenschte persoon volgens de meerderheid van den Raad niet op die voordracht voorkwam, iemand, in 't bezit der akte landbouwkun de. B. en W. werd opgedragen een nieuwe oproeping te doen met verplichtend vak R. en in dien geest het leerplan met vak R. aan die school uit te breiden. Thans heeft de Burgemeester aan den Raad dier ge meente medegedeeld, dat bij, overeenkomstig het be paalde bij art. 70 der Gemeentewet, gemeld raadsbe sluit strekkend: a. Vak R. op te nemen onder de aan do openbare school te Beuningen te onderwijzen vak ken; b. thans niet tot benoeming over te gaan; c. een nieuwe oproeping te doen met verplichte akte landbouwkunde, niet uitvoert, aangezien dat besluit naar zijn oordeel door H. M. de Koningin zou kun nen worden geschorst of vernietigd als strijdig met de wet, op grond, dat hetzelve is genomen, nadat was voorgelegd de voordracht overeenkomstig art. 29 der voorgelegd de voordracht overeenkomstig art. 29 der wet op 't lager onderwijs. POSTKANTOOR TE SCHAGEN. 1 Januari a.s. zullen er 3 bestellingen worden uit gevoerd, nl. te 6.45 uur 's m., te 1.30 uur 's nam. en te 7.40 uur 's av. Dien dag wordt er geen gelegenheid tot afhalen van correspondentie gegeven. 2 Januari a.s. heeft slechts eene bestelling plaats, nl. te 7.10 uur 's m. Voorts bestaat er dien dag ge legenheid tot afhalen van correspondentie van 12 uur 's nam. 1 Januari a.s. is het kantoor geopend als op werk dagen. 2 Januari, Zondagsdienst van 89 uur 's m. en van 12 uur 's nam. Getrouwd: P. C. OUDT en G. DE LEEUW, die mede namens wederzijdsche familie hunnen dank betnigen voor de blijken van belangstelling, zoowel van hier als van elders ontvangen. Kolhorn, 24 December 1909. Op den 29sten December hopen onze geachte Buren 'f. en o t hunne 40-Jarige Echtvereeniging te herdenken. Namens hun buren, D. JONGEJAN. G. JONGEJAN. J. JONGEJAN. Heden overleed onverwachts zacht en kalm mijn geliefde Eehtgenoote in ,den ouderdom van 81 jaar en 10 maanden. Haar dici->droefde Echtgenoot, „ACOB BAAS Dz. Anna Paulowna, 26 Dec., 1909. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank aan allen voor de be toonde bewijzen van belangstelling bij de geboorte van hun dochtertje. O. J. SWAAN. M. SWAAN-Francis. Dirkshorn, 27 Dec. 1909. Bij deze betuig ik, mede namens mijne kinderen, mijn hartelijken dank vpor de vele bewijzen van deelneming, bij het overlijden van mijn geliefden Echt genoot ondervonden. Inzonderheid een woord van dank aan den Weled. Zeergel. Heer Dr. D. BAX, voor zijne liefderijke behandeling en aan de buren, voor hunne gewaardeerde hulp en bijstand. Wed. S. KON IN G-Zw akman. Wieringerwaard, 28 Dec. 4909. Hiermede betuigen wij onzen harte lijken dank aan allen, die zoo veel blijken van belangstelling en deelneming hebben betoond, tjdens de ziekte en na het overljden van onze geliefde Eeht genoote en zorgvolle Moeder, Ook geldt die dank onze buren voor de betoonde hulp. Tevens den Weled. Zeergel. Heer Dn. P. Maats, die zooveel als mogelijk was heeft gedaan om haar lijden te verzachten en ook in 't bizon der den Weleerw Heer Ds. Nieuwburg voor de zoo troostvolle woorden tot ons gericht. Haar diepbedroefde Echtgenoot, M. LOUW en Kinderen. Langereis (gem. Winkel), Dec. 1909. Ondergeteekenden brengen langs dezen weg hunnen welgemeenden dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun 12-jarige Echtvereeniging onder- vonden. P. TIJSEN en Eehtgenoote. Anna Paulowna, Dec. 1909. Hiermede maak ik mijn geachte cliën tèle en begunstigers bekend, dat Uw dw. d. Eene bejaarde juffrouw uit den goeden j Gevraagd met 1 burgerstand zoekt tè Schagen of omstreken bij netto bur gerlieden, liefst klein gezin of alleen wonend juffrouw, met gebruik van vrje kamer. Br. fr. met prijsopgaaf, bur. v. d. blad onder lett. W. M. Gev raagd: een Maart gévraagd tegen 2 Febr., goed kunnen de melken, bij C. FRANCIS, Nesdijk, Schagen. Wordt gevraagd: loon f2.50 per week, liefst zoo spoedig mogelijk, bij A. VISSER Az., Stations- Koffiehuis, Schagen. bij J. ROGGEVEEN Lzn., Slagerij, Loet, Schagen. Gevraagd: eenigszins bekend met boerenwerk, niet beneden de 16 jaar, bij J. C. LANSER, Koegras. VAN 's avonds half acht precies, in het Lokaal van den hee- ROGGEVEEN te Schagen. Hel Bestuur van het Schager Veever zekering sfonds. bij A. GRIN Pz., Spoorhalte, Koegras* Ondergeteekende maakt bekend dat hij zijn SMEDERIJ met 1 Januari heeft overgedragen aan den heer j Betuigt zijn geachte Clientèle zijn dank voor 't vertrouwen, zijn Ouders en hem gedurende 56 jaren geschonken wat hem steeds in aangename herinne ring zal blijven, en beveelt zijn opvolger met vertrouwen bij U aan. Hoogachtend, St. Maartensvlotbrug (Zijpe), December 1909. Ondergeteekende bevestigt boven staande kennisgeving dat hij zich met aldaar hoopt te vestigen en hoopt zich het vertrouwen dat zijn geachte voor ganger de heer Jn. HEMAN, zoo in ruime mate mocht verwerven, waardig te maken. Aanbevelend, Stompetoren (Schermer), Dec. 1909.

Schager Courant | 1909 | | pagina 3