AS i Co.. 8 nj Een prachtige kenze van het nieuwste. Dinsdag I Maart 1910. 54ste Jaargang. No. 4ü(j(). Uitgevers i TRJ|PRSAN Co. efr:enclrc?3iSkïny?«5«» Binneulandsch Nieuws. Nette druk. Spoedige levering. A ui Nieiws- AtottmiB- Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag-, "Woensdag-, Donderdag en Zatordagavond. By inzending tot 's morgens 9 ure worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomond nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. in.» ■wn.s-.i.wn--j-jwot Suresu Lis^n O 4. Interc. TeScphhon No. 20. Prys per jaar f 3.—. Franco por post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25iedere regei meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. O K 31 K E IS T K 8 C II A t. E V MARKTWEZEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Scha- gen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat krachtens Raadsbesluit van den 30sten November '09, vanaf 17 Maart tot en met 19 Mei a.s. wekelijks ten overstaan van den marktmeester loting zal worden gehouden met betrekking tot de verdeeling der staan- i plaatsen op de markt voor kalfkoeien. De loting zal gedurende bovengenoemd tijdvak Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne be zwaren mondeling toe te lichten. Schagcn, den 24 Februari 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Io.-Burgemeester, P. BUIS Jz. De Secretaris. ROGGEVEEN. INSPECTEUR VAN DEN LANDBOUW. De heer Dr. K. H. M. van der Zande, thans di- recteur van het Rijkslandbouwproefstation te Hoorn worden gehouden iederen Woensdag des namid- jg benoemd tot inspecteur van het landbouwonder- 6 u u r in het waaggebouw. wys. Aangiften tot deelname, vermeldende het aantal verlangde plaatsen moeten telkens voor genoemd uur bij den marktmeester zijn ingekomen. Schagen, den 26 Februari 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De lo.-Burgemeester, P. BUIS Jz. De Secretaris, ROGGEVEEN. AANGIFTE VAN VERHUIZING BINNEN DE GEMEENTE. Burgemeester en Wethouders van Schagen bren gen, voor zooveel noodig, met het oog op het ver zuim betrekkelijk het doen van aangifte ter Secre tarie hij verhuizing binnen de gemeente, aan de in gezetenen in herinnering het bepaalde bij art. 5 van de politie-verordening dezer gemeente, luidende als volgt: „Ingeval van verhuizing binnen de gemeente, zal daarvan binnen acht dagen behooren te worden ken nis gegeven ter Secretarie der gemeente, te weten: Voor een geheel gezin, inwonende dienst- en werk- boden daaronder begrepen, door het hoofd van dat gezin; Voor afzonderlijk levende personen door hen zelf; Voor de geheele bevolking van gestichten of andere inrichtingen, waar personen onder eenig bestuur tc zamen wonen, door de bestuurders dier inrichtingen." Overtreding wordt gestraft met eene geldboete vaD ten hoogste een gulden. Schagen, den 18 Februari 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. BUIS Jz., L.B. De Secretaris, ROGGEVEEN. HET DRAGEN VAN EIGEN KLEEDING IN MILITAIREN DIENST. De Burgemeester der Gemeente Schagen brengt hij deze ter kennis van belanghebbenden, dat aan de ingelijfden bij de militie te land, aan de dienstplich tigen en vrijwillig dienenden bij de landweer bene den den rang van officier, en aan hen, die behoo ren tot het reservepersoneel der landmacht bene den den rang van vaandrig of kornet of adjudant onderofficier, is vergund gedurende hun verblijf on der de wapenen geheel of ten deele eigen kleeding en uitrusting te dragen onder de navolgende beper kende bepalingen: Algemeen. Alle voorwerpen van eigen kleeding en uitrusting moeten in goed bruikbaren staat en ge schikt zijn om in dienst te worden gedragen. Bovenkleeding. Deze moet geheel overeenkomen met de daarvoor vastgestelde modellen. Schoenen. Het model geheel naar verkiezing. De schoenen moeten echter zijn degelijk en van zooda nige confectie en vorm, dat zij als uitstekend mar- cheerschoeisel kunnen worden aangemerkt. Buiten dienst kunnen in plaats van schoenen ook laarzen, bottines of rijglaarzen worden gedragen van gepoetst leder, mits zonder versieringen als knoop jes, strikjes enz. AANSCHAFFING. Zoo een verlofganger bij zijne opkomst onder de wapenen voorzien is van eigen ondergoed of schoei sel tot de vereischte hoeveelheid of wel bereid de heeren: D. Wit, voorzitter, F. S. van de Velde, secretarie, Nic. Appel, penningmeester en P. van der Oord en P. Dekker tot bestuursleden. Administrateuren van het fonds der Algemeene ~D"e DoodstkVereenigde Commissie ter leniging van rampen door De Nieuwe Crt. geeft, nu van steil-rechtzinnige zijde Watersnood in Nederland deelen het volgende mede: De commissaris der Koningin in Friesland heeft aan de administrateuren bericht, dat thans 't oogen- biik aangebroken wordt geacht om handelend op te treden, en bijstand te verleenen aan de slachtoffers van de buitengewone watertoestanden in zijn pro vincie. op wederinvoering der doodstraf wordt aangedron-1 gen, het volgende lijstje, ontleend aan den Maas- trichtschen almanak van 1774, Het is' vopr de voor standers van de doodstraf'„om van te watertanden". Men lette wel op dat dit lijstje niet Is uit een tijd van anarchie, oorlog of geheel ontregelden toestand, Dienovereenkomstig hebben de administrateuren be- maar van het voor-revolutionnaire einde der 18de reids z00danige gelden als ter voorziening in den eeuw slechts 135 jaar geleden En dat het alleen eersten nood onmiddellijk vereischt mochten worden, betrekking heeft op het zuidelijke gedeelte van éen ter beschikking gesteld Daar het Watersnoodfonds meer dan vierhonderd- HAAR KIND VERGETEN. Een jeugdig echtpaar te Amsterdam verhuisde deze week van de Van Ostadestraat naar een der straten in het Indische kwartier. Toen de meubelen in de nieuwe woning afgeladen waren, miste de moeder haar kind, een meisje van zes maanden. Onmiddellijk werd een rijtuig genomen en naar de oude woning gereden, waar men de kleine in het leege huis in den kinderstoel slapende vond. STEEDS NOG HOOG WATER. Uit Tiel schrijft men aan 't Hdbld.: I Kon Zaterdag van de Maaszijde bericht worden, dat op de Maas val was ingetreden, aan de verwachting spoedig van den wateroverlast verlost te zijn slaat nieuwe, sterke was der Maas den bodem in. In de laatste drie dagen wees deze te Maastricht, onge veer 60 cM. Daarbij komt de massa water, die de Roer in de laatste week aan de Maas toevoerde. Gra- ve, Ravenstein en .omgeving zijn dan ook weder vol komen geïsoleerd. Voor eerstgenoemde plaats zou een I verhooging van den Veerweg met éen Meter dit on gerief wegnemen. Overal wordt met moed tegen den vijand gevochten om grooter onheilen te voorkomen. Groot is de schade al. Het winterkoren is weg, de voedende sappen aan allen grond onttrokken, het bouwland verzuurd en verkild en op het oogenblik, dat bearbeiding noodig is, is het in modderpoelen her schapen. Is het wonder, dat men zich hier en daar niet langer zijns naasten hoeder acht, maar voor alles het water zelf kwijt wil zijn? Zoo werd door de wacht op den Waardschen dam - onder Wychen Donderdag ontdekt, dat een ploeg-van 30 man bezig waren dien dam over een lengte van 50 Meter door te steken. Na uren hard werk had men de gaten weder gedicht. De voornaamste kwelkaden in Maas en Waal zijn of worden, zooals de Zijvert tusschen Wamel en Leeuwen, van stevige kistingen voorzien. Van Mook wordt voor de tramlijn voortdurend zand toegevoerd om de lijn in bruikbaren toestand te houden. In het benedendeel van Maas en Waal gaat dit wel, voor het haanvak onder Winssen vreest men. ERNSTIG ONGELUK OP DE SCHELDE. Zaterdagochtend halfzes had een groot ongeluk op de Schelde, bij de monding van de Rupel, stroom opwaarts van Antwerpen, plaats. De overzetboot tus schen Wintham en Niel, met 15 werklieden, werd door de stoomboot Alexander overvaren, Zes man van de overzetboot verdronken, éen werd gekwetst en is later overleden. Het „Handelsblad van Antwerpen" brengt nog de volgende bijzonderheden: Een vreeselijk ongeluk heeft dezen morgen de ge meenten Niel, Wintham en omliggende in opschud ding gebracht door een ongeluk dat op den Rupel plaats had. Wij begaven ons onmiddellijk naar Niel en ziehier de laatste en volledige inlichtingen. Zooals op vele rivieren bestaat er op den Rupel te Niel een overzetdienst, die zoogenaamd officieel is. De dienst is ingericht tusschen Niel en Wintham. Dezen morgend juist te 6 uur 20, nadat hij reeds eenige overtochten had gedaan, vaarde de zoon Frans Wintham provincie, Limburg. Het luidt als volgt: Lijst der Dieven, dewelke door de wereldlijke Reg- ters reeds veroordeeld zijn en hun straf ontvangen hebben, uit de Hoofd-bank Heerle, Houtem, Beek, Geul en Elslo, in de Landen van Overmase, Partage van Haar Hoog Mogende. MDCCLXXIII. Den 2 April, te Heerle eenen Gegezeld en Geban nen. Den 20 dito, te Heerle 3 Opgehangen. Den 18 Mey. te Heerle 6 Opgehangen. Den 25 dito, te Heerle 1 Geradbraakt. Den 15 Juny, te Heerle 7 Opgehangen. Den 20 July, te Heerle 7 Opgehangen. Den 17 Aug., te Heerle 5 Opgehangen. Den 14 September te Houtem eenen dooden aan den Hals opgehangen. Den 24 dito te Beek 6 opgehangen en 1 Gerad braakt. Den 8 October te Geul 5 Opgehangen. Den 2 November, heeft zig eenen op 't oud Stad huis verhangen, den 3 dito naar Elslo gebracht en den 4 aldaar aan een Been opgehangen. Den 8 dito te Elslo 6 Opgehangen. Den 10 dito te Heerle 5 Opgehangen, 1 Gerad braakt, en 2 Vrouws-personen gebannen. EEN GUNSTIGE BEPALING. De gunstige bepaling, die thans nog bestaat bij de H. IJ. S. M., dat het personeel brandstoffen, aardap pelen en wollen dekens tegen goedkoopere prijzen van de Maatschappij kan betrekken, zal ingaande 1 Mei a.s. worden ingetrokken. ONDERTROUW- duizend gulden beloopt, is er voorloopig aan geld geen gebrek, en is het inroepen van de publieke liefdadigheid voorshands geheel overbodig. Mocht te eeniger tijd gewettigde vrees rijzen, dat het fonds niet in staat zou zijn om aan de daaraan te stellen eischen te voldoen (waarop voorloopig weinig kans bestaat), dan zullen administrateuren niet nalaten daarvan openlijke mededeeling te doen, en alsdan een beroep doen op de offervaardigheid hunner land- genooten. EEN NEDERLANDSCH SMOKKELSCHIP VER GAAN. De Parijsche berichtgever van het Hdbld. seint: De correspondent van de Temps te Tanger seint, dat het Nederlandsche zeilschip „Lorby Green", ko mende van Amsterdam met een lading geweren en oorlogsmunitie, bestemd voor het Rif, schipbreuk leed op de kust, op het oogenblik, dat het na de lossing trachtte te ontkomen aan de vervolging van een Spaansche kanonneerboot. Vijf man van de equipage, die uit 26 koppen be stond, zijn verdronken. De lading was vooruit betaald. Het was voor de derde maal, dat de kapitein van dit schip wapens vervoerde naar het Rif. Een ingesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat een schip als hier omschreven, niet in ons land bestaat. "Vermoedelijk heeft men hier te doen met een vaar tuig van vreemde nationaliteit, dat een Hollandsche vlag heeft getoond, zonder daartoe gerechtigd te zijn. EEN HOOISCHELF VOOR NACHTVERBLIJF. De Utrechtsche politie heeft Zaterdagnacht een raz zia gehouden in... een hooiberg aan den Minstroom, die tot nachtverblijf voor een aantal dakloozen strek te. De berg werd omsingeld en doorzocht, met dit gevolg, dat er zes mannen uit te voorschijn kwa men, die naar het bureau werden overgebracht. UIT DE STAATSCOURANT. Met de Staatscourant No. 49 werden verzonden "Tl t\'f #*#N|1S 11*00 ifdrukkel1 de statuten der vereeniging „Algemeen SXdCi! Wil öl U11 UUldlS Ov5« .e.arS' te Callantsoog en van de Vereeniging tot be- strijding van het drankmisbruik, afd. Tuitjehorn en Omstreken, gevestigd te Tuitjenhorn. Nieuwe Niedorp. Loop der bevolking over 1909. De bevolking bestond op 1 Januari 1909 uit: Beeckmans, met de overzetboot van Wintham naar is~ Niel. Deze roeiboot is eene groote jol, waar men J6n v001! elg?n rekening aan te schaffen, 30 personen kan mee overzetten, wat meermaals CnrnnaiUni^TL^fiH^61111!,8 »tan--zBner gebeurde. Bij het overzetten, dezen morgend bevatte de boot, zooveel men zich kan herinneren ,en zoo- Compagnie, eskadron, batterij of treinafdeeling. Deze beoordeelt of de goederen geschikt zijn om in dienst te worden gedragen. ONDERHOUD. In werkelijken dienst. De goederen worden door de zorg van den eigenaar onderhouden en gereinigd. V001 een en ander ontvangt de milicien en de landweer- plichtige over de dagen waarop hij soldij geniet, eene vergoeding van 5 cents per dag Voor eigen schoeisel veel Frans Beeckmans voorstaat, 14 of 15 man, hem zelf inbegrepen. Alles ging goed, tot hij geko men was op circa 40 meters van den Nielschen wal. Op dit oogenblik zag men de stoomboot Alexandre komen aanvaren uit de richting van Klein Wille- EEN GEHEIMZINNIGE GESCHIEDENIS. In een der heerenhuizen op de Nicolaas Witsen- kade te Amsterdam, woont in het bovenhuis mevr. M. W. Omstreeks 6 uur Zaterdagmorgen werd de ge neeskundige dienst opgebeld door eenige omwonende buren met verzoek onmiddellijk met een rijwielbran card en verbandmiddelen ter hulp te komen, daar de buren van uit het bewuste perceel mevrouw W. moord hadden hooren roepen. De beambten van den j geneeskundigen dienst, spoedig aanwezig, vonden boven gekomen de dame geheel verbrand door ko kend water. Zij werd onmiddellijk onder geneeskun dige behandeling gesteld en naar het Wilhelmina- gasthuis vervoerd. De inmiddels gewaarschuwde po litie heeft ten huize van mevr. W. gearresteerd de dienstbode en haar beminde. Het is namelijk geble ken, dat het dienstmeisje haar beminde zonder voor kennis en toestemming van haar mevrouw in huis had gehaald en dat de man in dit huis tot zijn ar restatie had vertoefd. Uit een mevrouw W. afgenomen verhoor valt op te maken, dat een tweetal gemaskerde personen (me vrouw W. wist niet te zeggen of het 2 mannen, dan wel een man en een vrouw waren) haar slaap- Vermeerdering: In 1909 geboren Bijgekomen Vermindering: Overleden Vertrokken M. Vr. Tot. 805 718 1523 11 12 23 104 108 212 1758 8 16 23 83 82 165 91 97 188 829 741 1570 broeck. Op ongeveer 40 meter van den wai kwam de „Alex- vertrek zijn binnengedrongen en haar met een ketel andre" aangevaren en, in plaats dat zij, zoo als ge- kokend water het geheele lichaam overgoten heb- woonlijk, in het midden der rivier vaarde, was zij dit- ben. Op haar hulpgeschrei verdwenen zij. De politie- en van 1% cent per dag voor eigen ondergoed. Aan den reservist wordt zoodanige vergoeding alleen toe- Yaal den 'wal van Niel dichter genaderd. De vele oog- commissaris, met de instructie belast, heeft ook ver- gekend gedurende den tijd, waarin bij het actieve leger dienst wordt verricht. Tijdens het groot-verlof. Vertrekt de militair, die eigen kleeding of schoeisel draagt, met groot-verlof, dan rust op hem de verplichting om ten aanzien van de eigen goederen, voor zooveel deze tot de mobili satie-uitrusting behooren, te handelen alsof het Rijks- goederen waren. Bij het jaarlijksch onderzoek moet de verlofgan ger van de militie en van de landweer die voorwer pen tot de vereischte hoeveelheid vertoonen en wel voorzien van zoodanige merkteekens, dat zij voldoen de het eigendom bewijzen. Schagen, den 19 Februari 1910. De lo.-Burgemeester, P. BUIS Jz. Inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken- getuigen, aan beide kanten van den Rupel en ook hoord een knaapje, dat zich gistermorgen aan het de inzittenden van de overzetboot, een ongeluk vree- huis, waar het drama zich afspeelde vervoegde; al- zende riepen om hulp en lieten allerlei geschreeuw vorens in het huis te zijn ontvangen, werd het door hooren, om de aandacht van den kapitein der „Alex- een der buren naar het bureau geleid, waar het andre"' te trekken. De kapitein scheen dit niet te hoo- mededeelde, dat hij gisteren een briefje voor het ren of hoorde het werkelijk niet, in alle geval hij dienstmeisje bezorgd had en thans het beloofde zette onveranderd den koers voort. Eene aanvaring was onvermijdelijk en noodlottig waren dan ook de gevolgen. De „Alexandre" kwam in aanvaring en voer met den steven recht op het achterge deelte van de overzetboot. Verschillende der inzit- - varing en voer met den steven recht op het achter- 1 Januari 1910: Dus op 1 Januari 1910 1570 inwoners. De,volkstelling geeft aan 1575 inwoners. Nieuwe Niedorp. Voor volledige oefeningen zijn van de lichting 1910 opgeroepen om op den 9den Maart a.s. te Hoorn te worden ingedeeld: Anthonie Biok, No. 1 en Cor- nelis Goed, No. 2. Wieringen. Jl. Zaterdag en Zondag gaf de zangvereeniging „Ex celsior" in het lokaal van den heer M. Tijsen aan Den Oever, vopr eene stampvolle zaal, eene goed ge slaagde uitvoering. Zoowel zang a's tooneelspel vielen zeer 111 den smuak, terwijl een (.avceni applaus telkens van de instemming getuigde. Tijdens de pauze zorgde het orkest, waarmede wij in Concordia al nader kennis hebben gemaakt, voor keurige muziek. Na afloop van zang en tooneelspel hield een gezel lig bal de '"nwezigen nog langen tijd bijeen. VERZENDING EN MARKTAANVOER. De vorig week werden van de laadplaats te Broek op Langendijk verzonden 148 wagonladingen groen ten, terwijl aan de afslagmarkt in die week nog werd aangevoerd 121.000 stuks roode kool, 58.300 stuks gele kool, 9900 stuks witte kool en 1676 ba len uien. VEENHUIZEN, OUDE NIEDORP. Tot voorzanger bij de Ned. Herv. Gemeente te Veenhuizen is inplaats van den heer W. Molenaar, met algemeene stemmen benoemd de heer Jb. de kwartje daarvoor halen kwam. Nader wordt gemeld: Het dienstmeisje blijft ontkennen, terwijl haar be minde bekend heeft. Ook bevestigde hij, dat zij hem tot de daad heeft opgezet en hem verweten zou ioim6 ,111 hebben, dat haar vroegere vrijer flinker gehandeld gedeetle "van de overzetboot. Verschillende der inzit- zou hebben. Zij hadden het plan, wanneer mevrouw Vries te~Schagen tenden van de jol, het hoofd verliezende, sprongen vermoord zou zijn geweest, diefstal te plegen. Bel- OUDE NIEDORP. over boord, waaronder ook Frans Vermeulen en zijn den zijn goede bekenden der politie. Zondag gaf de Rederijkerskamer „Molière" alhier zoon Anderen werden uit de boot in het water ge- De mishandelde dame is gisteren in het Vv ilhel- jn het lokaal van den heer T. de Jong voor een slingerd, terwijl de jol zelve met de inzittenden voort- minagasthuis aan de bekomen brandwonden overleden fiink bezette zaal een tooneeluitvoering. Opgevoerd gesleept' werd door de „Alexandre". De half-gebroken OV.VEDER. werd „Verleden", tooneelspel in drie bedrijven door roeiboot was spoedig vol water, maar bleef steeds Zaterdagmiddag circa vier uur ontlastte zich te Ina Boudier-Bakker en tot nastukje „Ik ben Vader met de nog inzittenden drijvende. Eerst nadat de Veenendaal een voor den tijd van 't jaar zwaar on- kluchtspel in éen bedrijf. Zooals wij dit van die overzetboot een 200 M. verre was meegesleept en weder. Een vijftal slagen volgden elkander snel op, kamer gewoon zijn werd er ook nu weer best spel ge- ook nadat de bevelhebber van de „Alexandre", door onderwijl de hagel als kiezelsteenen naar beneden leverd. Vooral de opvoering van het nastukje aeea het aanhoudend geschreeuw van de toeschouwers op- k]etterde. Eén dezer slagen trof bij G. C. van Doorn de aanwezigen hartelijk lachen, merkzaam geworden, den stoom had omgeworpen raak- op de Kerkewijk den keukenschoorsteen, verbrijzel- Tot slot bal na. «ma m Sectie A, No. 976. j i lo8 Schipper Van Steen, die met zijn bin- de dezen tot op het dak, sloeg vervolgens de pijp OUDE NIEDORP, - Dp Donderdag, den 10 Maart 1910, des voormiddags, Koyers VI" te Niel gemeerd was, is oogen- van bet keukenfornuis af en nam daarna zijn weg Tot zetter van 's Rijks directe belastingen in deze j® 11 uren, zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan 0111 bliKkeiyk"t.oegesueld en gelukte er in vijf der dren- Burgemecster en Wethouders der gemeente Schagen brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie 'er inzage ligt een verzoek met bijlagen van het Ge meentebestuur van Schagen, om vergunning tot uit breiding der gemeentebjke gasfabriek, kadast kend in Sectie A, No. 976. kadastraal be- bezwarem tegen dit verzoek in tc brengen en deze mon- bng en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, «üunetn gedurende drie dagen, vóór bet bovengemelde Jdslip, 0p do Secretarie der Gemeente kennis nemen Vai? de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van Belanghebbenden wordt er op ge- rfbgd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet lot !*roep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. «fer Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het langs de pompleiding naar den waterput. Als door gemeente Is benoemd de heer J. Ligthart in de plaats een wonder zijn geen persoonlijke ongelukken te be- van wijlen den heer C. Hille. treuren. De vrouw des huizes die even te voren pu(|e Niedorp. bij de pomp en aanrecht het vaatwerk had staan ge (jymnastiekvereeniging „Turnluet" alhier, is we- wasschen, ging juist naar het eene kind dat voor in gens gebrek aan medewerking opgeheven, de kamer aan het spelen was, terwijl het andere VALHUOu. aibier in een bijeenkomst van zich nog buiten bevond. Zij kreeg een hevigen schok GOEDGEKEURDE HENGSTEN. J1' v, Trean èn dam^i het lokaal van den heer in den rug door den druk en ontstelde vreeselijk Bij de gehouden Voorjaarshengstenkeur.ng te Haar- eenige heeren en dames l kl onder Viin het ontzaglijke licht, doch kwam overigens met lem zijn goedgekeurd de volgende hengsten. zi£den schrik vrj Fit van A. Roodenburg Jbz. te Haarlemmermeer. kelingen te redden. Eene baggerboot, die daar even eens lag gelukte er op hare beurt in een man te reddent die dadelijk naar het veer van Niel met de andere geredden werd overgebracht VALKOOG.

Schager Courant | 1910 | | pagina 1