Bakkersknecht SrtimrMt Een Huis met flinien Tuin, een flinke jongen Heereï Timmerlieden Imsiserstate, Agenten gevraagd Opmeersche Loten 1 eea Sroid- ei BesehnitbiUerij. Haver- en Tarwesiroo Biioeol. Vaart- Sis. Soe. 1 KaaSlWüeclt, jandliouw-Werktuigen. Bi BiEKEBS. Stuit Mest te loop. lint O timstede J.Czn., Alümaar c Alümaar Dienstbode Ie Onderl. Arbfidseontraet Yerzekering- Msthppij „MrieW. Dinsdag 19 April as., te Koegras, des 's middags 2 uur, Voerbieten K' Wihkel Je- te w°&num- Knechtje, Boerenmeid, ADVERTENTIEN. Dankbetuiging. UUlliyiJUi U&DUUlll, staande aan den Zijperdijk te Callantsoog. een gevorderd Skgersloerling, C 26 'enSï7. Nagekomen berichten. Jb. Abbenes M. de Waard, Schildersknecht of flink gevorderd Leerling, Brood-, koek- en banketbakkersknecht een vast Werkman een vast Werkman, Dienstbode Huishonds ter flinke Huishoudster, Timmerlieden Trapnaaimachine Het bouwen van een u Gem, Callantsoog. BOERENHOEVE aan den Koningsweg te treden, een Aardbeiplanten Commissarissen de Heeren: Anna Paulowna. twee klampen best ae- en tot betaling van het loon aan Een Woonhuis met landscb Koffiehuis te 8chagen. Winkel en Werkplaats 0veral: Verzekert Uwe schepen en transporten te koop a f 25 contant, bij A. KLARE, Zwin- weg, Anna Paulowna. Schippersknecht Kaasmakersknecht, een Slagersleerling, Ketting- of Weide- EGGEN. Zaai- Ploegen. Een-,Twee-, Drie- en een Huishoudster, meer scharige IJ z e r e n Wiel- PLOEGEN. machines. Cultivators. Balkeggen. Sproei- machines. Fahrs Gierpompen, Stal- en Waterpompen, Gierverspreiders f 3. en andere LANDBOUW-GEREEDSCHAPPEN -van de nieuwste en beste constructie, in verschillende en concurreerende prijzen voorhanden, Prijscouranten en inlichtingen worden gaarne verstrekt. moestuin bij zijn woning in een koolveld begraven had. I>e man, wien Beeton het verteld had, bracht het aan bij de politie. Deze ging in het koolveld graven en vond het lijk van het kind. OVERAL STAKING!! Pas is boven Engeland de bui van een groote sta kingsbeweging afgedreven of even onheilspellend komt er weer een boven Duitschland opzetten. Meer dan 2000 bouwondernemers, die 15Ö0.000 ar beiders in dienst hebben, hebben besloten om tegen 14 April een algemeene lock-out uitsluiting af te kondigen, zoo de syndicaten dier arbeiders niet toestemmen om concessies te doen. Dit zou dan het resultaat wezen van de lange reeks geschillen, die telkens weer opnieuw tusschen de patroons en arbeiders uitbraken, 't Handelt daar bij over een regeling betreffende loonen, arbeidstijd en andere quaesties. In werkelijkheid zal de lock-out tegen 400.000 arbeiders uitgesproken worden, maar meer dan 1 millioen werklieden zullen zijdelings bij de beweging betrokken zijn. Alleen in Berlijn zullen 125000 arbeiders getrof fen worden, en 25000 rechtstreeks uitgesloten. En ook in Frankrijk hoort men weer van toene mende stakingsbewegingen. De strike der metaalbe werkers te Chambon, die reeds eenige weken geduurd heeft, is geëindigd, ten gevolge eener schikking met de patroons, maar onder de spoorwegarbeiders te Parijs blijft het gisten. Reeds weken geleden hebben zij door het bestuur hunner vakvereeniging een mi nimum loon van 5 francs daags late'n eischen, doch de directie blijft weigeren. In een Vrijdagavond ge houden vergadering van 5000 arbeiders is, na hefti ge redevoeringen, besloten, wanneer hun eisch niet spoedig wordt ingewilligd, dien met alle ten dienste staande middelen, desnoods een algemeene werksta king, door te zetten. Van nog meer beteekenis dreigt echler de gister avond te '1 oulon en Marseille afgekondigde staking der ingeschreven zeelieden te worden. Minister-president Bri- and heeft reeds geconfereerd met den minister van ma rine en den onderstaatssecretaris, en de noodige be schikkingen zijn getroffen, ten einde den geregelden voortgang van den publieken dienst te verzekeren. Zoo 't heet, zijn de ministers het eens geworden over de „krachtige maatregelen", die zullen worden genomen wanneer de toestand mocht verergeren. Briand verklaarde aan zijn interviewers, dat de re geering vastbesloten is niet lijdelijk te zullen dulden, dat de handelsmarine te gronde wordt gericht. Maar hoe het tekort aan te vullen, door de staking der zee lui ontstaan? Het postverkeer kan met torpedobooten onderhouden worden, doch voor de vrachtvaart kan de marine zeker geen mannetjes afstaan. Anna Paalowun. Op Dinsdag, 5 April, zijn als nieuwe leerlingen tot de openbare lagere school no. 1 te Anna Paulowna toe gelaten 16 meisjes en 17 jongens en daarvan vertrok ken 14 meisjes en 14 jongens. ANNA PAULOWNA. Dinsdag 5 April hield het departement Anna Pau lowna der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen eene vergadering met dames in Veerburg. De zaal was flink bezet. Na een welkomstwoord van den voorzitter, den heer Jn. Blaauboer, werden de notulen gelezen en rigekeurd. Hierna trad in den katheder de heer K. van Gorkom, die tot onderwerp zijner lezing geko zen had eene schets, getiteld„Zijn wraak". Met aandacht werd deze hoogst dramatische novelle door de aanwezigen gevolgd en zij maakte blijkbaar een' diepen indruk. Een dankbaar applaus viel spre ker aan het einde zijner lezing ten deel. Mej. A. Stam- mej plaatste zich hierna voor de piano en droeg voor: „In het Woud" van Philip Loots. En zang én spel voldeden goed. Later werden door haar nog een paar zangnummers gegeven en uit het applaus, dat telkens werd geoogst, viel op te maken, dat haar optreden in den smaak viel. Op uitstekende wijze werd opge voerd „De Knappe Vrouw", blijspel van Felix Hage- man. De werkelijk moeilijke rollen waren goed inge studeerd en de aanwezigen amuseerden zich kostelijk tijdens de vertooning. Bij het einde hield het applaus niet op, voordat aan aller wensch werd voldaan en het scherm opnieuw opging. Een komische voordracht i van Mej. G. Dekker-Teer besloot het programma en bracht allen tevens eene welkome en aangename ver-, rassing. Weet men nu nog, dat tusschen ae bedrijven door de heer D. Zon zorgde voor goede piano-muziek, dan valt de conclusie niet' moeilijk te trekken, dat alle aanwezigen dien avond een' genotvollen avond heb ben doorgebracht Nadat de voorzitter den verschil lenden medewerkers welverdienden dank had toege bracht, viel de hamer. BARSINGERHORN. De zangvereeniging „Caecilia" heeft Zondag en Dinsdag Jl. ten huize van N. de Jong eene openbare uitvoering gegeven; directeur van de vereeniging is de heer Joh. de Groot. Op Zondagavond was de zaal vol, op Dinsdagavond, natuurlijk niet Nu meene men niet, dat het dan Zondag niet bevallen was, want die gevolgtrekking zou onjuist zijn. Men weet immers dat de Zondag avond „bal na" geeft, niet waar? Opgeroerd werd de Operette van J. A. Coldeweij. getiteld: Marijke van Scheveningen; een zangspel in 4 bedrijven. Het tooneel, dat in 3 bedrijven een strandgezicht voorstelt, was al heel aardig aangekleed en in aan merking genomen het terrein, waarop men zich van alle kanten moet behelpen, zeker niet zonder ver dienste; zoo ook was de kostumeering aardig ver zonnen. Dat alles gaf een verrassenden indruk eu moest wel de aandacht trekken. De muziek, het onmisbare bestanddeel van het zangspel, ik bedoel hier de pianopartij, werd gegeven door Mej. M. Mars, en met haar is die zaak hier altijd in orde; de machtige helpster van de zangeressen en zangers hij het instudeeren en uitvoeren van de operette is wel zulk eene pianiste. Vele partijen zijn keurig gezongen en de hoofdper soon, Marijke, mocht vrij bekranst worden voor wat zij het publiek heeft gegeven. En de anderen dan niet? zou men kunnen vragen. Zeker wel. Ieder bracht het zijne bij tot het wel slagen van het stuk, solisten zoowel als koristen. Daarom immers is het te doen?. En blijkbaar hebben de uitvoerenden van de ope rette aan zeer velen een genotvollen avond geschon ken. Iets anders is dit. Om zulk een zangspel tot zijn recht te doen komen, wordt er zeer veel vereischt, zoo veel, dat de vraag rijst, of het succes wel in goede verhouding staat tot de moeite, die er èn van de zijde van den directeur èn van den kant der zangeressen en zangers aan moet worden besteed. Dat is en blijft eene bedenking tegen de opvoering van eene operette, als Marijke van Scheveningen, door onze zanggezelschappen. Doch Caecilia heeft getoond veel te kunnen, wat schoon en goed is en kan deswege .zeker op den steun van het belangstellend publiek blijven hopen. Aan het éinde der uitvoering ontving Mej. Mars van de Zangvereeniging een blijk van waardeering i voor hare welwillende medewerking, hetwelk door de aanwezigen met ingenomenheid werd gezien. ZuidficharwoHde. „Damlust" te Zuidjscharwoude heeft zijn jaarvergade- ring gehouden, waarin voorzitter en secretaris werden J herkozen. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van ruim f 4. De heer A. van Nie- nes gaf een simultaan-'seance, waarbij van de 17 par- tijen er 12 door hem werden gewonnen. De heeren 1 J. de Geus en S. Groot wonnen ook ieder een partij. De overige 3 waren remise. Broek op Langendyk. Mej. Swaanswijk te Broek op Langendijk is door twee doctoren onbevoegd verklaard langer als onderwijzeres werkzaam te zijn. Met ingang van 15 April werd haar nu om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend. Voor de vacante betrekking van onderwijzer ën onderwijzeres hebben zich resp. 1 en 2 sollicitanten aangemeld. De Raad besloot de school te verbouweneen lokaal en een gymnastiekzaal zal worden bijgebouwd. Besloten werd het vischwater publiek te verpachten, en het dus niet af te staan aan de afd. van de Ned. Heide-Maatschappij. De Voorzitter deelde mede, dat de Pastoor te Noord- scharwoude hem had te kennen gegeven, dat beslist niet eerder dan '1912 een R. K. school zal worden ge bouwd. Besloten werd hen, die tot nu toe gedh, of slechts half schoolgeld betaalden, ook in de kosten van het onderwijs te doen bijdragen. Den 11 den April hopen onze ge liefde Ouders S hunne 25-jarige Ichtvereeniging (P te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwdzoon en Verloofde. jj Burgerbrug, April 1910. q eonooononcir.ooC'OCy*'OriOr'C>riC^eg'-V Ondergeteekende, tjalkschipper te Wieringen, betuigt door deze zijn dank aan de Directie van de „BINNEML. VAART. RIS. SOC.*, voor de royale eu vlugge regeling der schade door zijn schip veroorzaakt aan de remming in de haven te Wezterland. J. DEKKER. AVieringen. 1 April 1910. Terstond gevraagd, een bij M. Klerk, Mr.'Sehilder te Dirkshorn. Een flinke gevraagd. Zondags vrij, bij C Wikkel, Noordscharwoude. Gevraagd tegen Mei, goed kunnende melken, bij D. Geer- ligs, Hoogebieren. Gevraagd, met Mei, goed kunnende melken, bij G- Bruin, Rijpje, 8t. Maarten. Er biedt zich aaa tegen 1 Mei een (voor noodhulp) liefst daar, -waar na vol doende deelname gelegenheid bestaat de Zaak over te nemen. Brieven franco Hulppostkantoor te Koedijk. gevraagd om met 1 Mei in dienst te treden, melken geen vereischte. Adres H. Over te Oude Niedorp Verlaat. Gevraagd met 1 Mei, een goed kunnende melken, tegen hoog loon. Adres J. Vader Cz., Groote Keeten. Gevraagd, eene tusschen 30 en 40 jaar, bij A. de Vet, N oordscharwoude. Wordt gevraagd met 1 Mei een ge huwde TE HUUR: bij S. G. de Lange te Kolhorn. Ter drukkerij dezer Courant kan geplaatst worden. Loon twee gulden. Terstond gevraagd, twee bekwame bij M. J. Hendrikse, Scbagen. staande aan den Zijperdijk te Callantsoog. Te bevragen bij A. THOMASZ te Callantsoog. Door omstandigheden, te koopeen beste gebruikte bij Jm. Blaauboer, Nes Sohagen. van 's morgens te 10Va uur, zal ondergeteekende, voor rekening van Koegras, Anna Paulowna en gemeente den Heer J. Schrieken te Anna Pau- Zijpe, worden in hun eigen belang aan- lowna, in het logement van den Heer geraden om MAREES d„ Blauwe Keet den |,)(Jen Apri] ag) aanbesteden: te komen VERGADEREN, in het café van den beer G. Ruitenberg, Gevraagd, om 1 Mei in dienst te Een flinke partij Gsrestigd te WIKKEL. te koop (Jucuada), bij G. Liijhn Kz., C. Asjes te Schagen. Lutjewinkel. Rutger Kaan te Wieringerwaard. Jac. Met te Heer-Hugowsard. G. DE BEUR8 Gz., Architect, Kerkgracht 53, Helder. Bestek en teekeniag ep franco aan vraag vanaf 7 April a.s., a f 1.— per «r Verzekert tegaa de schade voorwerk- stel bij ondergeteekende. te koop, bij K. Appel, Lotweg, Anna gevers, voortvloeiende uit de verplichting Paulowna. bun bij de wet opgelegd, om iageval van ziekte enz. te zorgen voor behoorljjke Te koopverpleging en geneeskundige verpleging 1 1 dien&tboden en arbeiders. WOYIHCTI flOOlj Yoorwaarden van verzekering ver- ook bij gedeelten, bij Jb. Wonder, krijgbaar bij de Directie Boezem, Aartswoud. I D. KUILMAN. L. F. Th. KOELMAN. Te huur: j)eg Donderdags ia bet Noordhol- te St. Maartensbrug, geschikt om er een affaire in uit te oefenen. Te be- vragen bij H. v. d. Sluis te St. Maar- 1 Aanvffsing Maandag 11 April a.s., niet ouder dan 15 jaar, liefst kunhende voormiddags te IOV2 uur, op het ter- melken. H. 't Hart, Grasweg, Anna Paulowna. rein. Gevraagd tegen 2 Mei a.s., twee bij P. Boojttjes Dz., Kaasfabriek -Wilhelmina"' te Berkhout. zijn bij A.V AN T WUIJVER verkrijgbaar. 11 voer 5 GULDEN en 50 «ENT PER STUK. in de gevraagd, door J. Streek, Schagen. Gevraagdeen fliake bij Joch. Blaauboer, Nes, Schage Gevraagdeen tensvlotbrug. j TE HUUR: op een der beste standen, waarin ruim 40 jaar het vak is uitgeoefend. Aanvaarding 1 Mei 1910. Adres: H. GO VERS, Spoorbuurt, te Westerland. Anna Paulowna. Bewerkt seheepabypotbeken. te AMSTERDAM. Maatsch. kapitaal f 500.000. Opgericht in 1868. Agent veer Wieringen M. MINNES om terstond in dienst te treden, in de Kaasfabriek van P. Feans, Alkmaar. Gevraagd tegen 1 Mei eea flink bij J. Asjes te Oudesluis. Gevraagd een vakkeuuis geen vereischte. Zich aan Balans te melde», bjj den Directeur J. v. d O.rd, Moerbeek. Er biedt ziek aan eenigszins met het vak bekead. Brieven j letter Z, bureau Polderbode", Anaa Paulowna. Gevraagd met 1 Mei, een gelegenheid om koek- en banketbakken leeren, zondags vrij, bjj D. pürmer te Aoordscharwoude. Er biedt zich aan middelb. le.ft., PG, uit den boeren stand, liefst in klein gezin, of bij man alleen. Br. fr. lett. P P, bur v/d blad. Er biedt zich aan boven de 16 jaar. Zich te vervoegen bij C. Raa, te Aartswoud. Aan hetzelfde adres een in de MAGAZIJNEN voor Werktuigen en Gereedschappen van Gevraagd een P.G., om met Mei of eerder in dienst te treden genegen alle voorkomende werk zaamheden te verrichten, bij Jn. de Vries, Opmeer. V. s

Schager Courant | 1910 | | pagina 3