Donderdag 14 April 1910. 54ste Jaargang. No. 44)91 Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Binnenlaiidsch Nieuws. AIieiiii Nieuws- MmtBitic- LniliiTllil Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. B(j inzending tot 's morgens 9 ure worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Buresu SCHAGEN, Laan D 4. lnterc. Telepboon No. 20. Uitgevers TRAPNIAÈ! Co, Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit een blad. De Officier van Justitie beschrijft Witsmeer als 1 mededader van de geheimzinnige feiten uit de dagen van begin 1908. Het is hier ook weer als met Zweep: niet alle feiten staan op de dagvaarding. D i t feit is evenwel al voldoende om hem verdienden straf te geven. Het bewijs acht spreker geleverd. Eisch: 2 jaren gevangenisstraf. Mr. Stap, verdediger, acht het bewijs ook geleverd. Hij zou die vrouw Zweep, die medeplichtig is, niet tro als getuige hebben willen zien, wijst daarom op art. De eerste beklaagde, dien we heden te zie I 399. Zij heeft niet veel zedelijkheidsbegrippen. Dus Zitting van Dinsdag 12 April 1910. EEN SCHAPENLIEFHEBBER. gen, was de 29-jarige metselaar Theodoor Zweep van Ursum, thans gedetineerd. Zijn „zaakje" is lang niet van recenten datum. In den nacht van 6 op 7 Januari 1908 vergreep hij zich te O. Niedorp aan andermans eigendom. Hij was toen in gezelschap van Henricus Witsmeer en was verlekkerd op een schapenboutje. Dies begaf hij zich in de wei in gebruik bij den landbouwer en veehouder Willem Druif, in den Vogelenzangpolder te O. Niedorp. Daar graasden eenige schapen ih het j weifand, toebehoorende aan den veehandelaar J. Kooij aan de Langetels (N. Niedorp). wat zij zegt, kan men wel ter zijde leggen. Zij is bezield met wraak. Haar man moet weg om vrij spel te krijgen. Met dergelijke getuigen het bewijs van schuld geleverd te krijgen zou pleiter niet willen. Acht de reohtbank het bewijs geleverd dan zal hij zich bij dat oordeel neerleggen. Beklaagde zegt nogmaals, geen schuld te hebben. teruggezonden de le suppl. begrooting dienst 1909 en dienst 1910, idem (wegiens betaling beton-regenbak ein nieuw gestichte veldwachterswoning). Schrijven van den Dir. Generaal van 't Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie, dat voor 't telegraafkan- toor te Noordscharwoude voor de 2e helft 1909 aan De 25-jarige Joh. Koster van Wervershoof heeft deze gemeente een vergoeding van f 203.30 is toege- Januari jl. te Hoogkarspel een rijwiel weggeno- kend. men van Kees Cortie uit Grootebroek, welk rijwiel De jongste kasverificatie gaf conform boeken en be- privaten enz. te kunnen zetten. Voor f 100 is de koop wederzijds goedgevonden. Het contract zal worden opgemaakt. Bij monde van den heer Vlug brengt de Raad openlijk dank aan Ootjers voor zijne bereidwillig heid om voor zoo billijken prijs den grond af te staan. Wordt verder voorgesteld ongeveer H.A. grond aan te koopen van den wethouder Slotemaker, waar voor de prijs zoo ongeveer f 4000 zal worden. Daarop wil men de hulpschool gaan stichten om ■PI dan tevens in de behoefte aan een lokaal voor on totaal 217 telegrammen ontvangen. derwijs vak j, vrije- en orde-oefeningen te voorzien Schrijven van Ged. Staten, waarbij goedgekeurd wordt door een apart lokaal daarvoor. Teekeningen door GEMEENTERAAD NOORDSCHARWOUDE. Vergadering van den Raad der gemeente Noord- scharwoude, gehouden op Woensdag 13 April 1910, nam. 3 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter Burgemeester Brinkman die de vergade ring opent met een welkom, waarna tie notulen worden gelezen en goedgekeurd. Daarna volgen staten van ontvangen telegrammen in de maand Februari, totaal 163 en dito van Maart NU IS HET OVER EEN RIJWIEL. Vrouw Druif keek dagelijks naar de dieren, doch Cortie hier heden herkent, 't Is nl. dank zij aangifte scheiden aan een kasgeld van f 1567.49. miste er een op den bewusten Januaridag en vond toen sporen van voetstappen op de bevroren belen dende polderslootjes. De derde getuige, de vrouw van beklaagde, be hoefde in deze zaak niet te worden gehoord en nasporingen als bewijsstuk in de rechtszaal be land. Bekl. ontkent zijn schuld en wijst er op dat er meer rijwielen hetzelfde zijn. Hij had de fiets al in November. De Off. v. J. wijst er op, dat beklaagde 14 dagen Missieven van den Rijksbetaalmeester te Alkmaar, dat hij aan den gemeente-ontvanger respectievelijk f 904.40 en f 230.30 heeft betaald, en van den Rijks betaalmeester f 190.91. Schrijven van mej. C. Wouda, onderwijzeres, waar gen wegens diefstal. De eisch is thans 6 maanden „de doos in" Trouwens beklaagde bekende zelf zijne daden van geleden pas 12 maanden gevangenisstraf heeft gekre- ju zjj dank zegt voor de door haar ontvangen van ge- /vnnnll rvnvt T»ri O nR R 14 T7 1 ZiVl R nofl VOP_ 1 p t meentewege verstrekte gratificatie. Een en ander voor kennisgeving aangenomen. Volgt (schrijven van den wagendienst-ondernemer Ger- rit Hoogeboom, die passagiers rijdt van en naar station Noordscharwoude,. waarin hij op daarvoor door hem aangevoerde gronden om verhooging van de subsidie srsrïïsyj:'zza«■st-.™ h»«as dien onzaligen winternacht, toen hij zich heeft ver meten in Druif's land een schaap beet te pakken, te slachten en het vleesch mee te nemen. De overblijf selen van het geslachte schaap waren op de wei ach tergebleven en door Druif's echtgenoote dan ook op gemerkt. Jaap Kooij, de benadeelde schapeneigenaar, kon zich den duren dag nog best herinneren. Tengevolge van ruzie tusschen het echtpaar Zweep, een huiselijk drama dat we maar niet verder zul len omschrijven, kwam de zaak uit. NU EENS EEN ANDER ONDERWERP. De beklaagde Klaas Visser van Opperdoes is ab sent. Hij had zich te verantwoorden wegens eene mishandeling op 24 Juni 1908 reeds gepleegd; reeds dan ook zeker der moeite niet waardig geacht om het te vervolgen. Maar de vader van den door Klaas te berijden, wat veel van de paarden vergt, weinig yoor aanwenden, passagiers, 't is onmogelijk het zoo vol te houden. noodig is. den gemeente-opzichter ten dienste hiervoor gemaakt, komen ter tafel. De heer Heman vindt, dat het voorstel met open armen mag worden ontvangen. Allen zijn er voor, dezen grond te koopen. Maar Voorzitter wijst er op, dat deze uitgaaf niet uit de gewone middelen kan bestreden worden. Een nieuw schoolgebouw met 5 lokalen zou vol gens den opzichter f 8400 moeten kosten, met f 3162 voor bijkomende werken, waarbij dan nog aankoop grond komt. Dat zou een heel bedrag worden. Een hulpschool voor 48 leerlingen en een lokaal voor vak j zal met brug, beschoeiing, ophooging en be- harding van terrein enz., op f 5024.95 komen. Beharden vindt men beter en goedkooper met sintels en grint, dan met steen en grint, Op de f 5024.95 zal bij aanwending van de goedkoopere be- harding f 1200 uitgespaard worden. Blijft dus, globaal gerekend, f 8500. Nu vindt men algemeen goed op de verdere ruim te als 't gebouw is gesticht, loop- en speelruimte voor de kinderen te hebben. Sommigen willen al den resteerenden grond daar- Anderen een gedeelte voor zoover De verbolgen vrouw, die het een en ander uit den mishandelden 15-jarigen Willem Fijn wou er met alle mond van haar man had moeten aanhooren, wist de zen een loer te draaien door op den laatsten Fe bruari dezes jaars aangifte te doen van wat zij van diens wandaden wist, bij den rijksveldwachter. Ook brandstichting was nog iets, waarvan Zweep werd ver dacht. Van alle feiten behalve van brandstichting en mis handeling, die hij loochent legt Zweep beken tenis af. Het feit, waar als zwaarste straf zes jaren gevan genisstraf voor kan worden opgelegd, bewezen ach tende, eischte de heer Officier tegen Zweep 2 jaar gevangenisstraf. Pleiter, Mr. A. Dorbeck, wil geen lans breken wat aangaat het feit, dat zijn cliënt heeft gepleegd. Dat toch Is bewezen, ook al door de volmondige be kentenis door Zweep afgelegd. De straf vindt Mr. Dorbeck te .hoog. 't Is al twee jaar geleden en nu door een huiselijken twist moet alles uitkomen. De derde getuige, vrouw Zweep, heeft zich weder met haren echtvriend verzoend. Laat dit aanleiding zijn tot lichtere straf. Beklaagde heeft ook in de twee jaren na het feit tot nu toe geen fout meer be gaan. Pleiter concludeert daarom veel lichtere straf. De Officier van Justitie wil toch nog even terugko men op de door pleiter aangeroerde verzoeningsge zindheid. Dat wordt nu aangewend als een uit te spelen troefje. Maar die vrouw meent dat niet. Zij is volgens beklaagde de schuld van zijn daden en van zijn heele laatste leven en hij ,bekl., zal haar nimmer vergeven, nimmer onder zijn dak dulden. Zij heeft dan ook niet te vergeven, maar de vergiffenis van haar echtvriend af te wachten. Mr. Dorbeck, dupliceerende, blijft bij wat hij zei en roept nogmaals clementie In. Beklaagde huilt en roept, dat hij dat andere alle maal niet heeft gedaan. „Da's wel waar," schreeuwt zijn ega van uit de getuigenbank met scherpe stem tot algemeene ver ontwaardiging der aanwezigen. VAN KAAS EN SCHAPEVLEESCH. Volgt Henricus Witsmeer, metselaar te Noordschar- geweld nu eenmaal haring of kuit van hebben. En hij heeft zelfs de stoute schoenen aangetrokken om eindelijk naar den procureur-generaal te gaan en de zen er mee in kennis te stellen, dat Klaas Visser zijn zoon Willem met een hooivork op den rug had geslagen. Of hij er bij heeft verteld dat de jongen in spijt van herhaalde waarschuwingen om er mee op te houden, herhaaldelijk tijdens het hooilossen waarmee Visser en diens toenmalige knecht Piet Meurs bezig waren, in het hooi is blijven, rondsprin gen... we weten het niet. Maar hij (Wim) kreeg een tik, waarvan de Pre sident zei, dat hij dien al veel eerder had moeten hebben! En nu is 't wel geen zwaar lichamelijk letsel, dat is toegebracht en Mr. Hanegraaf de O. v. J. vond 't dan ook een onbeduidend zaakje, maar de procureur- generaal heeft te kennen gegeven, dat er dan maar een „zaakje" van moest worden gemaakt. Het feit is er en het moet dan maar loopen, zooals het loopt. De tegen Visser ingestelde eisch was f 3 boete, subs. 3 dagen hechtenis. MET EEN ZAAG. De 23-jarige Dirk Beeldman van Bergen moest he den eens komen vertellen waarom of hij den 5den Maart jl. Kees Wijker met een zaag heeft mishan deld, wat in de timmermanswerkplaats van Bijpost, waar Dirk in dienst was, geschiedde. Wij kwamen, heden te weten, dat dit gebeurde naar aanleiding van een schaaf je, dat de een den ander had geleend' De heer Officier vond de toegebrachte wonde nogal De heer Dp Geus wil overwegen, in hoeverre die 1 omnibusdienst is in 't belang van Noordscharwoude. Maar als de dienst zal blij'ven bestaan, dan is subsidi- eering wel noodig. De behoefte aan den omnibus is naar sprekers meening niet zoo groot meer, nu langs de Broekerlijn ook passagiers worden vervoerd. Spr. geeft in overweging goedgunstig te beschikken. En dan wat flink verhoogen; hij stelt voor de subsidie van f 25 op f 50 te brengen, in de hoop dat Oudkarspel volgt. De heer Heeman wijst er op, dat met mooi weer de menschen te voet gaan. Slechts met slecht weer is de wagen vol. En dan komt het er juist op aan. f 50 Subsidie is wel noodig. De heer Slotemaker vindt, dat er wel gebruik van den omnibus wordt gemaakt en vindt dat een kleine sub sidie daan ook wel goed is. Hij oordeelt echter dat 't met f 40 wel toe kan. De heer Barten vindt den dienst voor 't Zuidend weinig belangrijk en als 't toch niet rendeert, kunnen wij 't met ons geld ook niet goed maken. Er moet levensvatbaarheid blijken. Hij wil f 40 subsidieeren. De heer Vlug vindt als we willen steunen dan op geen 10 gulden zien. Bij stemming 5 stemmen voor f 50 en 2 voor f 40. Ingekomen is eene missive van de Gezondheidscom missie, gezeteld te Schagen, waarbij ingesloten de re kening en verantwoording over 1909, sluitende met een voordeelig saldo van f 957.601/2. Opgemerkt wordt dat de zaken goed gaan en dat het mooi is, dat de Commissie voor onze gezondheid waakt. Het stuk circuleert bij de Raadsleden, beteekenend. Oorzaak: drift! Het had best erger nog Vervolgens zijn eenige requesten ingekomen in verband kunnen aankomen. Beklaagde is overigens een oppas- met den besteldienst van station Noordscharwoude naar send man. Daarom wil Z.E.G. geen gevangenisstraf de dorpen Noordscharwoude, Oudkarspel en O. Nie- eischen. Maar toch ook geen lichte boete, want dan dorp, van IJl- en Vrachtgoederen van de Holt. Spoor, zou Dirk het gevalletje te gauw vergeten zijn. Eisch In gemeenten n.1.liggende bij tusschenstations der een flappie van f25 betalen of 25 dagen in het rijks- H. IJ. logement. S. M., waar geen besteldienst door de H. IJ. S. M. is ingesteld, is de gemeente bevoegd een bestel ler te belasten met 't bestellen dier goederen. Voorzitter meldt even het verloop van dezen be steldienst, waarvoor de Raad van Noordscharwoude NOG EENS EEN LANGVINGER. De zesde en laatste beklaagde vandaag, een gede- tineerde, Kees Nicolai, 29 jaar oud, geboren in de g Mijts benoemde, die naderhand het zaakje over- Stolpen, gem. Zijpe en wonende te Den Helder, is deed aan K. Diepen. Deze nu zal eerstdaags naar Woude, die in den nacht van 9 op 10 Februari eenige 'beschuldigd van belangrijke diefstal ten nadeele van Amerika vertrekken en daarom den boel, wagen, enz., kazen oo-nam ten na^eie o1 - c den heer Nathan Prins, zijn stadgenoot. Hij heeft ovcrdoen. en wel aan zekeren Spronk, alhier woonachtig. 'm daarbij op verschillende tijdstippen ongemakkelijk Nu zou het eohter lastig kunnen worden, als wij Spronk 'geraakt in een groote hoeveelheid ijzer- en andere aan,stellen en de beide andere gemeenten Oude Nie- waren. Zoo successievelijk heeft hij weten in te pal- dorp en Oudkarspel stemmen daarmede niet in. Oude men: een as van een torpedoboot, een blok ijzeren fv,'aMjorp heeft wel te kennen gegeven zich te willen gewichten, een gegalvaniseerde pijp, 8 palmhouten aansiu;ten hij wat wij hier doen, maar van OudkarsDel deurknoppen, een koperen scheepslamp, een stel - foébjjeo we n0g geen gegevens. Ook schrüft Van Die oen peren gewichten, een hamer, een moker breektjzers, zijn ^at hij b^ankt als bcslilér hakmolen, een half dozijn zeilen, een partij kam rade- heeftJdcstij^s VOOr eenige hondHen gul^ns dehSe ren een vlareestok. een kraanzaag, een vijzel en een guioens oe neeie ge- kazen wegnam ten nadeele van C. de Moei, een 35- Jarig landbouwer te Heerhugowaard, die een deel zij ner woning tot kaaskamer had ingericht. Dorus Zweep, (bekl. No. 1), nu getuige, verklaar de na eenige overweging onder eede gehoord wordende dat hij met zijn vrouw den 9den Fe bruari op visite was bij „Rikes". De mannen spraken af om kazen te stelen. Be klaagde woonde toen nog te Hoogwoud. Ze gingen er op uit naar De Moei's erf en Rikes deed met zijn lange armen, met behulp van een medegenomen, sa- hel het werk. De sabel, die solide om de fiets was gebonden, werd nu voor den dag gehaald uit zijn papieren om hulsel en met dit vreeselijk wapen voorzien, toog Witsmeer aan den arbeid. Hij stak met kracht den sabel door de raamppjes en pikte er zoo bijna een dozijn kaasjes heel vredig mee vast en gaf die aan ■vriend Zweep af. Deze ving ze namelijk op. Zoo wis ten ze er elf te bemachtigen. Toen was het mooi genoeg. 6 Voor Rikes, 5 voor Dorus! In den nacht van 23 op 24 Januari zijn ze er ook samen op uitgegaan om een schaap in de wei te slachten, wat geschiedde. En wel in Heerhugo waard. waar elk de helft van 't versche vleesch op de fiets laadde, en wegreed. Op de respectieve hulszolders vond 't verder 'n veilige plaats. Uit oen der vragen van Mr. Stap, Rikes' verdedi ger, bleek, dat Rikes en de vrouw van Zweep heele goede vrienden waren. Die vrouw wordt als getuige ernstig op den eed gewezen. 2ij verklaart in Februari op bezoek te zijn geweest tij beklaagde met haar man. Van afspraak om kaas te stelen, weet zij niet. Zij ging met de tram naar huis. En later kwamen baar man en Rikes, die naderhand per rijwiel weer aftrokken. Haar man kwam ten slotte alleen terug biet kazen. Later vertelde Witsmeer haar dat de kazen goed hadden gesmaakt. Zoo zijn de beide hee- ren volgens haar ook eens uit geweest en, kwamen niet versch geslacht vleesch thuis. De getuige Buren uit Heerhugowaard wiens va- der door die slachtpartij werd benadeeld, verk aart at den 24 Januari een schaap vermist werd, alleei overblijfsel,.,als kop en huid werden ëey0ade"rOp is der bevroren slooten waren sporen zu Beklaagde Witsmeer (ook gedetineerd) blijt Kenuen. (^r f 70). iriata, Voor- ^"00™% ïuo'^^ijS, wT» boSjp'n kwamen Me, een le„erh"v^m getuigen M te pae. waar Je etend Mken „J" minderathadetea vertellen!terwijl sommigen hunner 't daarTooTTe^mogen komef6861"16"1 een en ander van de door Nicolai a*jf^ i Volgt nog een request van den heer C. Kooij, die len hadden gekocht waarbij jerechillende spullen verklaart gehuwd en jn ,t bezjt yan een kind ver beneden de waarde „g g S wezen en zich aan te bevelen voor besteller, daar kreeg de O. v. J. het woord. v-na.Mi,» ^ij a'a melkrijder van 't Waarland zijn ontslag heeft Z.E.G. hecht aan de verklaringen van beklaagde gekregen wegens eene andere die zich zooveel mogelijk van ohuld ioa vriji te En gloUe nQg een dUo yerzoe£ yan den heer praten, geen geloof enhecht meer w^dea^dever H. Wolfswinkel, stalhouder en kastelein in café De Tijd nabij het station Noordscharwoude. klaringen van den bestolen Prins. Bij het vooronder zoek bij de politie was de houding van beklaagde reeds onoprecht. Hij draaide daar voortdurend met zijn verklaringen. Diefstal, subsidiair verduistering en verduistering van den opbrengst der goederen die hij onder zich had, zijn beklaagde ten laste gelegd. Van den diefstal ziet de heer Officier bij zijnen eisch af, ten slotte tegen beklaagde wegens verduis tering 6 maanden gevangenisstraf requireerende. Mr Offers, die als verdediger optrad, vindt dat er van het onder zich hebben van goederen ten opzichte van dezen beklaagde geen sprake is. Wijst er op, dat de commissaris van politie te Helder, de heer Swaving heeft verklaard, dat Nathan Prins zeer slor- diir is Pleiter vindt geen voldoend bewijs tot veroor- deeling van zijn cliënt. Hoopt dat de rechtbank in overweging zal nemen, dat zijn cliënt nog nooit met de iustitie in aanraking kwam. Concludeert ten slotte mindere straf en aftrek van preventieve hech- 16 Bekl. zegt te zijner verdediging dat hij alles van den opbrengst van wat hij verkocht, heeft afgedragen. A.s. Dinsdag uitspraken. De heer Vlug licht toe, bij Van Diepen en bij Kooi te zijn geweest en verklaart dat van Diepen's ontslagname eigenlijk zal afhangen van de omstan digheid of hij zijn inventaris kan kwijt raken. Aan wie, dat kan v. D. niet schelen, a 1 s hij 't maar kan overdoen. De besteller geniet geen gemeentelijke subsidie. Men acht het algemeen het beste dat voor de drie betrokken dorpen een en dezelfde besteller aangesteld wordt. En dat hij, die 't wordt, het zaakje van Van Diepen overneemt, daarvan wordt met algemeene in stemming de wenschelijkheid uitgesproken. Bepaald wordt, dat eerst overleg met Oudkarspel zal gepleegd worden vóór men verder gaat. Wordt een schrijven van pastoor Willenborg voor gelezen, dat de schoolplannen van Roomsch-Katho- lieke zijde hoogstwaarschijnlijk niet voor 1912 ver wezenlijkt kunnen worden welk schrijven voor kennisgeving aangenomen wordt. Met den heer Ootjers, eigenaar van achter de school gelegen grond, hebben een paar raadsleden geconfereerd over aankoop daarvan, ten, einde daar Tot dit laatste wordt besloten en dit gedeelte zal worden afgerasterd. Het verdere gedeelte grond zal dan vrij kunnen worden aangewend voor andere doel einden, waarvoor het gemeentebestuur het wil aan wenden. Nu rekent de raad verder ongeveer f 1500 te kun nen aftrekken als 25% rijksbijdrage, zoodat dan de onkosten op ongeveer f 7000 worden geschat. Er zal dus f 7000 moeten worden geleend:, f 4000 voor aan koop grond en f 3000 voor bouw school. De ongeveer f 3000 voor den bouw van de school kunnen wel het eerst afgelost worden. De heer Slote maker, van wien de grond zal worden gekocht, wil de f 4000 wel later laten aflossen. Bij stemming zijn 6 heeren voor f 250 jaarlijksche aflossing, wat dus wordt aangenomen. De heer Vlug stemde voor f 350. Volgt rekest van de afd. Heerhugowaard van den Bond van Ned. Onderwijzers om, daar de salarissen van onderwijzers (essen) haars inziens niet voldoen de geregeld zijn, wijziging daarin te brengen. Burgemeester wil, vóór verder te gaan, eerst elk der heeren Raadsleden een uittreksel der desbetref fende verordening verstrekken, om daarna de zaak verder in behandeling te nemen. Goedgevonden. Volgt rekest om 't aantal vergunningen in deze gemeente te verminderen; in den hreede wordt dit door den heer Keeman toegelicht, die voorstelt, de na 1904 verleende vergunningen in te trekken,' en 't maximum op drie te bepalen. Het grootste deel der bevolking dezer gemeente is bij gehouden volksstem ming gebleken voor vermindering der vergunningen of geheel verdwijnen te zijn. Over het voor en tegen van intrekking der beide na 1904 verleende vergunningen aan de heeren Kistemaker en P. Schager voor wie sommigen, die intrekking jammer vinden, na de ervoor gemaakte kosten voor inrichting der localiteiten, ontspint zich eenige discussie. Tegen intrekking stemt de heer Heman. De an dere 6 heeren vóór Intrekking, dus daartoe besloten. Tegen maximum 3 vergunningen stemt de heer Heman, de anderen ervóór. Dus ook dit aangenomen af" en overschrijving bij begrooting uitgaven 1909, voor de gemeenschappelijke gasfabriek voor de 4 Langedijker dorpen (gasmeters f 34000 munt- gasinstallaiie f 1003.60, totaal f 35003.60) dié alle 4 gemeenteraden passeert en nu hier aan de orde is wordt goedgevonden zoo aan Ged. Staten ter goed keuring in te zenden. Rondvraag. De heet De Geus vestigt de aandacht op de petroleum-straalverlichting-lantaarns, die zijns in ziens of aan den man gebracht", óf opgeborgen moe den zolder"' j veldwachter Van Berg op oorzitter wil ze liever in den toren een plaatsje geven. Goedgevonden. Wordt peilen van den nieuw gtemaakten regenbak besproken, die vol water is gezet om na te gaan in hoe ver dat wegzakt. Nog een week ongeveer zal het peilen worden volgehouden, dan vermoedt men, dat de bak verzadigd zal zijn en het water niet meer weg trekt. De heer Barten brengt in bespreking de brug bij Van den Berg. Moet die blijven, of moet ze weg r De heer De Geus vindt, dat ze weg moet. 't Kan zóó niet blijven, 't Is een onderwerp dat ernstig over wogen moet worden. Het raakt de landbouwbelangen onzer gemeente. Over de zaak zal met de betrokkenen partijen door B. en W. beraadslaagd worden, om er daarna in den Raad op terug te komen. De heer Heman wijst op een oud urinoir, dat nog wel wat opgeknapt en voor het doel, waarvoor het is vervaardigd, aangewend zal kunnen worden. Zal opgieknapt worden. Besloten wordt op 's Voorzitters voorstel, een por tret van Z. K. II. Prins Hendrik aan te schaffen; een portret van H. M. de Koningin prijkt alreeds in de zaal Met dank voor medewerking sluit Voorzitter de ver gadering. HET KOEGFb*jS. Tengevolge van het bang worden voor een fiets ge raakte Dinsdag het paard en rijtuig, toebehoorende aan mej. de wed. v. Kooten alhier te water. Met den schrik en een nat pak kwam de voerman, iemand uit Den Helder, die blijkbaar nog wel eenige lessen in de rij kunst behoeft, vrij. Wieriiigt-u. J.l. Dinsdagavond werd in „Concordia" een feeat- avondje gehouden voor de leerlingen der Zangscholen alhier.

Schager Courant | 1910 | | pagina 1