Donderdag 21 April IDiO. Bureau SCHAGEM, Laan D 4. IHigevers i TRAPMAN Co* Plaatselijk Nieuws. Ariondissements Rechtbank Binnenlandsch Nieuws. Alpoeei Nieuws- Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. B\j inzending tot 's morgens 9 ure ADYERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. lHUEZONDEÜ STUKKEN één dag vroeger. AiïErtEDiie- In tere. Telephoon No. 20. Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 8.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIES van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent. Qroote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaai uit een blad. GAAT NIET DOOR. Van den plaatselijken commandant te Den Helder is heden bericht ontvangen, dat de schietoefeningen ter verhooging van 's lands weerbaarheid dit jaar in onze gemeente niet zullen doorgaan. DEMPING SLOOT. Voor de demping van de sloot aan de Landbouw- straat tusschen het perceel van den heer Van Ham en het gemeentebouwterrein, waren 2 inschrijrings- biljetten ingekomen en wel van J. Boekei voor f315 en G. Borst voor f 260, beiden alhier. Gegund aan den laagsten inschrijver. MARKTOYERZICHT. Een feit is het, dat er j.n 1909—10 goed stalgeld: is gemaakt. Wij hoorden van koeien die over den kop zijn gegaan en stalgeld van 80 tot 100 gld. is zeer normaal. Geen wonder dat de markt hoog staat. En dat zal bij de volle markten, die voor de deur staan wel zoo blijven. Dat de handel trekkend is, ligt voor de hand. Het gaat op een loven en bieden, om de laatste 10, ja, om de laatste 5 gulden. Vette koeien waren vlug. Voor eerste kwaliteit werd 38 cent betaald. Prijzen van 270 gld. marktten de hee- ren P. Kooij te AVieringerwaard en O. Schermer te Hoogwoud. De heer J. de Veer kreeg in de afdee- ling stieren f 335. De koe van den heer Schermer en de. stier werden door denzelfden Amsterdamschen slager gekocht. Overhouders waren stug. De boeren hadden het te druk met de koeien. Varkens waren vlugger, door minder aanvoer. Hoogste prijs 28 cent. POLITIE. Ter secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent een verloren zilveren armband (drie kettinkjes) met een Zeeuwsche knoop als slui- Zitting van Dinsdag 19 April 1910. VERBODEN JACHT. De eerste zaak, dia heden werd behandeld, was op gezet contra Jan Spaans, vrachtrijder te Harenkar- maar en werd door Mr. Bastert opgeknapt met een vonnisje, waarbij hij tot 2 rijksdaalders boete of 2 dagen zitten werd veroordeeld. Hooger beroep, menheertje! Maar 't mocht echter evenmin eenig effect sortee- ren, als in de zaakjes van Spaans; want de heer j Officier eischte bevestiging van des Kantonrechters vonnis. EEN BRUTAALTJE. Mej. Catharina Visser miste blijkbaar den „man nenmoed", noodig om als beklaagde ter zitting te komen. Niettemin was zij in den avond van 1 Maart jl. minder verlegen en schold toen een politieman brutaalweg uit. Of dat nou mocht, daar vroeg Trijn ■niet naar, ze deed 't! 't Was feest in haar woonplaats, daar een onderwijzer zijn 25-jarig ambtsjubileum herdacht. Bal in de herberg van Jb. Hoekstra en o, zoo'n boel plezier! Totdat er dissonanten kwamen en de jongejuffrouw den dorpsdiender J. J. v. d. Veer uitschold voor een valschen aap, enz. Van der Veer liet zich, zooals zich laat denken die aantijging niet welgevallen en verbaliseerde het dienstmeisje, dat heden-aan den heer Officier had ge schreven, dat zij valschaard had gezegd, anders niet en dat zij op dien grond vermeende vrijgesproken te zullen worden. Voorts verklaarde zij, zich te scha men, om hier voor te komen. De heer Officier vond dit nu wel heel aardig van haar, maar had 't toch nog veel beter van Trijn ge-' WOOrd: vonden, als ze zich geschaamd had om de beleedi- ging te uiten. Wat ze zei, zit 'm echter naar Z.E.G. veronder stelt, wel in eene kwestie, die opgelost zal worden in een der volgende zaken, contra K. Visser al leen en Visser en R. Houter als gemeenschappelijke beklaagden, welke zaakjes weer nauw verband houden met eene vete tusschen de familiën Visser en Smit. De beleediging den dienstdoenden ambtenaar aan gedaan, bewezen achtende, requireert spreker f 15 boet® of 10 dagen hechtenis! VAN EEN FAMILIE-VEETE. Nu is de beurt aan Klaas Visser als beklaagde. Absent!... Maar present in denzelfden eersten Maart- nacht, toen hij brandde van verlangen om eens aan 't knokken te raken met Kees Smit, zijn vijand, die ook in Hoekstra's herberg aan 't feestvieren was. Een aanleiding was gauw genoeg gevonden. „Je spel, die het vorige jaar op 'n mooien September dag in Warmenhuizen, buiten openbare wegen en voet zoo graag vechten, niet?" bulderde hij den niets paden zonder vergunning van den rechthebbende Pie op diens grond met een geladen geweer en een hond in jagende houding is geweest en een haas heeft ge schoten. Deswege bekeurd geworden werd hij door den Kantonrechter veroordeeld tot 2 boeten elk van f 5, elk door 3 dagen hechtenis te vervangen en 2 boeten van ieder f 8 subs. voor elke boete 4 dagen hechtenis, plus uitlevering van geweer en haas of respectievelijk f 1 en f 1.75 daarvoor bij in ge breke blijven te betalen, met bevel tot vernieti ging van het geweer, bij eventueele inlevering. Beklaagde was omdat de boete hem te hoog was, - in hooger beroep gekomen, terwijl hij voor gaf geen „haas" te hebben geschoten. De O. v. J. beschrijft beklaagde als een echten strooper, die na vonnis en 't instellen van hooger beroep, nogmaals bekeurd is geworden wegens jacht wetovertreding. Na eenige beschouwingen te hebben gehouden re- quireerde de heer Officier bevestiging van het door den Kantonrechter gewezen, vonnis. NOG EENS DEZELFDE. 't Is wederom Jan Spaans, die in hooger beroep terecht staat alweer wegens een dergelijk verbo den jachtfeit, gepleegd op 1 October jl. op 't land van den veehouder C. Butter te Oudkarspel. Weer werd de volhardende zondagsjager gesnapt en belandde in 't laatst van Januari den 27en voor het Schager Kantongerecht, waar hij werd bedacht met een vonnis luidende f 12 boete of 4 dagen hechtenis, wegens het jagen zonder vergunning op anderer grond. Be O. v. J. eischte wegens dit feit alsook wegens Ihet jagen in gesloten jachttijd, thans 2 boeten elk van een dozijn guldentjes, ieder der boeten door 4 dagen hechtenis te vervangen; benevens verbeurd verklaring van het geweer, bij niet-inlevering waar van f 1 boete zal moeten worden betaald of een dag „In stille afzondering" zal moeten worden doorge bracht. VOOR DE DERDE MAAL. „Driemaal is scheepsrecht" is zeker ook Jan's leus Vant hij blijft nog steeds op 't beklaagdenbankje zitten, omdat hem nóg meer te wachten staat, daar hij medio November '09 te Oudkarspel op Arie Schel- tus' land bezig was zich met zijn proppeschieter ijverig te weren op een manier, die men veilig voor jagen mocht uitmaken en waarbij de sombere herfst lucht van kruitdampen vervuld werd, zoo geweldig plofte hij er op los telkens als hij iets „haasach tigs" met zijn geoefend Nimrod's-oog waarnam. Verbazend jammer dat het onder de heerschende omstandigheden al weer als jachtwetovertreding werd gequalificeerd en Jan bij kantonrechterlijk vonnis 2 boeten (van f 16 en f12) opliep, elk door 4 dagen zitten uit de wereld te helpen. De heer Officier kon zich in alle mogelijke opzich ten met dit vonnis vereenigen, (ook wat de straf maat betrof, heel best) en eischte bevestiging van het gewezen vonnis. NU MET DEN HENGEL. Nu volgde Teunis Bolwerk, een bejaarde nog krasse thans gepensionneerde konstabel bij de Ko ninklijke Nederlandsche Marine, geboortig uit Wijk hij Duurstede, thans in ruste wonende in Alkmaar, die eveneens vaq een kantongerechtzaakje in hooger beroep gekomen was. Dit betrof gepleegde overtre ding op visscherijgebied, zooals we uit de voorlezing van den rechter-rapportèur konden opmaken. Bolwerk is nl. een aartsliefhebber van den edelen hengelsport waarvoor de kleine doch stevige oud-mili- alle weersgesteldheden trotseert. kon men hem bijv. in het hartje van den nu 8 verstreken winter, op 15* December ijverig bezig 0^a "tel den hengel. Dat trok de aandacht, zoodat Wers Vriend er tusschen liep. Want naast zijn ijver derer nog °Pgemerkt dat hij bezig was in an- van ater te visschen zonder zich op het bezit verhoot daarv'oor vereischte vergunning te kunnen Dw^gen zich ver^f»evo'se Rep Teun zelf „in de fuik' moest ut*oorden voor den Kantonrechter te Alk kwaads vermoedenden Smit toe, hem grijpende en tegen Kees Visser z'n broer smijtend, wat Smit die hulppostbode Is, een aanklacht deed indienen. Als getuige trad nog op mejuffrouw A. C. Smit, een aardig 20-jarig keukenprinsesje, waarop de ruwe Klaas nota bene erg verliefd is, hoewel het voor werp van zijn vurigen min en daar heeft ze groot gelijk in! niets van hem weten wil. Wat Klaas door ruziezoeken met haar broer Kees zocht te wreken. Fraaie stelregel! De O. v. J. releveerde nog, hoe Smit en Visser samen onder de wapens zijn geweest hoe Smit zich tegen Klaas eens met behulp van een revolver heeft moeten verdedigen, waarmee de jongen in zijn angst noodgedwongen heeft geschoten. Wat echter niet ter strafzitting is berecht geworden. En a 1 s het had moeten worden vervolgd, dan zou de heer Officier het beklaagdenbankje Visser en niet Smit hebben willen zien aangewezen. lntusschen vond Z.E.G. het Inderdaad jammer dat de liefde van Klaas bij het meisje totaal geen ge hoor vindt, maar dat mag geen aanleiding voor den afgewezen minnaar zijn om op te treden zooals hij heeft gedaan. Spreker wil hiervoor nog geen gevan genisstraf vragen hoewel hij aanneemt dat dit misschien nog de gezondste bestraffing voor Klaas wezen zou. Maar een flinke geldboete mag zeer zeker wel gevraagd worden. Visser moet het terdege in de portemonnaie voelen. De eisch was: 20 gulden boete of evenveel dagen zitten. EEN AANHANGSEL VAN BOVENSTAAND. Moeten optreden Visser en Reindert Houter. Laatst genoemde is alleen, als beklaagde present en moet 't dus maar redden om het woord te doen. 0 De heeren zijn vrienden en treden „strijdende als broeders en snevende te sa&m..." gewoonlijk tegen den gemeenschappelijken vijand op. Jammer dat zij dien meenen te hebben gevonden in den vertegenwoordiger der openbare macht op dorp, veldwachter v. d. Veer. Die verklaarde veel last van dat tweetal te bf"" ben; ook in den feestavond van 1 Maart hadden ze het op hem gemunt en voor Hoekstra's herberg kwamen beiden in gezelschap van Willem Smallinga en Jaap Groen op den dorpsdiender af. Hoewel de beide laatsten niets deden kreeg Hermandad's die naar het toch benauwd. Visser pakte hem van ach teren aan en sloeg hem in het aangezicht, terwijl Houter hem op het hoofd sloeg. Reindert stond er nu wel zoo'n beetje om heen te draaien, maar de Officier achtte het feit bewezen. Ambtseedig proces verbaal en getuigenverklaring onder eede zijn daar om 't te staven. Door den O. v. J. worden termen gevonden om hier vrijheidsstraf te eischen. Visser is al eens we gens wederspannigheid, Houter voor beleediging ver oordeeld. Beiden zijn alzoo oude justitie-kennissen. Inderdaad als men zich de positie van een gemeente veldwachter eens ernstig indenkt, is een gevoelige straf hier zeer zeker op hare plaats. Tegen ieder der beschuldigden wordt 2 weken gevangenisstraf geëischt. HIJ HAD IETS TEGEN MEESTER. We mogen ons nu gaan vermeien met een Eg- mond-Zee'sch tafereeltje ook al niet van zeer ver- kwikkelijken aard. Verbeeld je een stoeren, gespier den visscher slaags te zien met een tenger gebouw den mooi twintig jarigen onderwijzer. De visscher, een lid van de wijdvertakte Egmond- sche familiën, wier geslachtsnamen zoo „teekenend" zijn daar ze verschillende kleuren aanduiden, als Zwart, Groen, Bruin, enzen zoo voort.de visscher Dirk Groen genaamd, een krachtige zee bonk gewoon zijne spieren te oefenen en te ontwik kelen in den zwaren strijd tegen de elementen, ver greep zich aan den onderwijzer Laan. En zulks daar hij verstoord was op dezen, omdat hij Groens zoon- tje had gestraft. De krachten van den heer Laan schoten verre te kort tegen die van zijnen aanvaller en de opvoeder der jeugd kreeg het dan ook benauwd genoeg. Maar hij verzuimde niet, aangifte van zijn lijden te doen, Een paar Egmondsche schoonen hadden het geval- (letje gezien en met bewijslevering sukkelde men in dit zaakje dan ook niet erg. Pr-»ident en Officier keuren beiden Groen's drif tig en onverstandig optreden sterk af. De O. v. J. twijfelde nog, of stompen en trap pen wel volkomen bewezen zullen worden geacht. I Maar de klappen die Groen aan den „meester" heeft toebedacht zijn stellig bewezen en daarvoor wilde spreker flinke straf. Eisch: éen maand gevangenisstraf. JAN HAD EEN RUIT GEBROKEN. Jan Visser van Grootebroek moest nog eens even komen vertellen, waarom of hij, een week of wat ge leden een ruit kapot smeet bij Piet Bot. Maar hij durfde of wou niet komen. Ontbrak al thans heden. De O. v. J. bedacht den weggebleven held echter terdege en eischte wegens vernieling 3 weken gevan- genisstraf tegen hem. EEN ONVERKWIKKELIJKE HISTORIE. De vijf beklaagden, die in het volgende tevens laat ste zaakje moesten verschijnen op de beklaagdenzit- plaatsen waren allen trouw verschenen, diep uit den Anna Paulownapolder vandaan, met hun fietsen trot- seerende regen en wind, slijk en slibber der stra ten, koü en vermoeienis. Zij rekenen, naar 't oude West-Friesche spreek- „Bij nacht man, bij dag ook", 's nachts hadden ze hun wandaden bedreven, nu, bij helder daglicht zouden ze zich komen verantwoorden. De gebroeders Hendrik en Cris Kapitein, Jan Wou denberg, Simon Cornelissen en Marinus Ootjes, al len ruim 20-jarige arbeiders uit „Den Polder", kregen in den nacht van 27 op 28 Februari op een bal- of dansavond in de herberg van den heer Schenk te Wieringerwaard ruzie met Kees Geel, koopman Keins, Schagen. Hein Kaptein had met Kees' goedvinden diens hoed op Kees droeg zoolang Hein's pet. Kees wou weg eischte zijn hoed op. Kreeg dien nog niet. Hein zei dat hij hem zelf maar moest halen en ook de pet dan afgeven moest. Ik ben jouw knecht niet, bromde Kees. En klaar hoor. Kees werd door deze vijf en eigenlijk nog meerderen aangevallen. Nu is hij niet gauw verlegen, en hij heeft zelfs zijn mes getrokken, waar mee lij zoowel Jan Woudenberg als een der Kap- tein's een peuter gaf. Bij den een trof die de wang, dicht bij den mond, bij den ander was 't in den nek „raak". Kees kreeg echter van het vijftal geducht „smeer" en deed aangifte. Hij is zelfs voor zijne veiligheid door de politie een eindje weggebracht. Hendrik Boekei, de veldwachter uit Wieringer- waard zei, gezien te hebben dat de Kapteins, Wou denberg en Cornelissen in vereeniging Kees mishan delden. Ook Ootjers heeft hem geslagen, doch njet geschopt. De rijksveldwachter Strooker heeft alle vijf ge meenschappelijk en meerderen nog Geel zien aanvallen en mishandelen. De beklaagden zeiden, dat Kees was begonnen. Kees beweerde dat zijn vijf tegenstanders de aanval lers waren. De politie verklaarde ook dat het vijftal beklaag den, niet Kees begon. Nadat nog een paar getuigen waren gehoord kreeg' de heer Officier het woord, en eischte ten slotte tegen elk der beklaagden een week gevangenisstraf. Kees vroeg voor den aanvang der zaak nog f20 schadevergoeding voor beschadigde kleeren, als broek, jas en, hoed, verloren zilveren speld, zoek geraakte das en strop maar de President gaf hem niet veel hoop, daar van die schade niets bleek ter zit ting. De beide politiemannen hadden er ook niets van waargenomen. A.s. Dinsdag alle uitspraken. GEMEENTERAAD VAN OUDE NIEDORP. Vergadering van den Raad der gemeente Oude Nie- dorp, gehouden op Woensdag 20 April 1910, voor middags 9% uur. Allen present. Voorzitter Burgemeester Wonder, die de vergade- rmg opent, waarna de notulen worden gelezen en on veranderd goedgekeurd. Voorzitter doet de volgende mededeelingen dat de levering van schoolbehoeften voor 1910 is gegund aan de firma Trapman en Co. te Schagen voor Nog was ingeschreven door mej. wed. Semeins voor f 212.61 en de N. Venn. voorheen Herm. Coster en Zn. te Alkmaar voor f 234.67. De heer C. Jong Jhz. had niet ingeschreven, maar zich genegen verklaard voor 10 p.Ct. winst zich met de levering te belasten. De pacht van de sluis aan 't Niedorper Verlaat, is gegund aan den heer J. Buisman, die inschreef voor f 01.90. Nog was ingeschreven door den heer S. Kla ver. De jongste kasvefificatie bij den gemeente-ontvanger gaf conform hoeken en bescheiden f 2578.95 kasgeld aan. Het kohier Hondenbelasting voor 1910 is goedgekeurd teruggekomen. Tot zetter voor 's Rijks directe belastingen is de heer J. Ligthart benoemd. Ingekomen zijn de verslagen der commissiën tot we ring van schoolverzuim ever 1909. Die te Oude Nie- dorp heeft maar 1 maal vergaderd tot benoeming van een voorzitter en secretaris, 3 leerlingen maakten on wettige verzuimen. Echter niet in die mate, dat zij voor de commissie behoefden te verschijnen. Die te Zijdewind heeft 2 maal vergaderdslechts 1 ouder is op zijne verplichtingen gewezen. Voor kennisgeving aangenomen. Van de Ambachtsschool te Alkmaar en van de Ge zondheidscommissie te Hoorn zijn ingekomen de ver slagen over 1909. Ook over den toestand der ge meente is over dat jaar verslag ingekomen. Deze ver slagen zullen allen eirculeeren bij de Raadsleden. Van de Tiendcommissie te 's-Gravenhage is ingeko men een schrijven, waarin zij verklaart dat zij de be wering uit Heerhugowaard, dat steeds tienden waren betaald van de landen, liggende in Heerhugowaard, be- hoorende aan 't gemeentebestuur van Oude Niedocp, voor waar had aangenomen, harerzijds die bewering niet kunnende controleeren. Voorzitter merkt op, dat de Raad namens wien geschreven is, dat het onwaar is, dat er steeds tien den waren betaald van de landerijen, daar er in de laatste 24 jaren geen tienden van waren betaald hier bij in het gelijk wordt gesteld. Dus hiermee zijn wij verantwoord. oorzitter stelt voor, het schrijven voor kennisge ving aan te nemen. Goedgevonden. Schrijven is ingekomen van Dijkgraaf en Heemraden van het Ambacht van West-Friesland, genaamd Scha ger- en Niedorper Koggen, waarin alvorens over te gaan tot plaatsing van muur met keerdeuren aan de sluis te Niedorper Verlaat, wordt verzocht of voor rekening van het Ambacht een 2-tal deuren aldaar mo gen worden daargesteld, waarbij eventueel veroor zaakte schade door het Ambacht voor zijne rekening wordt genomen. Voorzitter wijst er op, dat in 1903 of 1904 hier ook een dergelijk verzoek van genoemd Ambacht is ingekomen, dat toen van de hand is gewezen. B. en Vhebben het nu ingekomen verzoek overwogen en stellen voor het van de hand te wijzen, onder nToer op grond van de in uitzicht zijnde uitbreiding van de bemaling der Strijkmolens, waardoor het inkomen van Koggewater naar Raaxmaatsboezem dat nu al van zeer weinig beteekenis is, vermoedelijk tot nul zal komen. De heer Strijbis merkt op, dat te Lutjewinkel eene machine van 50 a 60 duizend gulden zal komen ter vervanging van molens. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten. Van de Gezondheidscommissie van Hoorn is inge komen de rekening en verantwoording over 1909 in ontvangst en uitgaaf sluitende op f 2849.26i/2, (saldo is f 51.581/2). Op die "Tekening wordt onze goedkeuring gevraagd zegt oorzitter. \\e Sïebben de begrooting gehad eii goedgekeurd en ik stel voor deze rekening ook goed te keuren, maar inlichtingen te vragen hij de volgen de begrooting over de zéér hooge kosten. Goedge vonden. Volgt schrijven van den heer Stationschef te Noord- scharwoude, waarin deze meldt, dat de heer K v Diepen, besteller H. IJ. S. M., zijne funcüe gaarne aan den heer G. Spronk wil overdoen, wegens ver trek jiaar elders. Daar de besteller indertijd bij Raadsbesluit is be noemd, vraagt de Stationschef, of Voorzitter (aan wien t schrijven is gericht) met deze verwisseling aocoord gaat. Voorzitter verklaart, pntkennend te hebben geant woord, en den heer Van Diepen, die bij spreker kwam te hebben aangezegd, dat hij zich bij den naad had te vervoegen. Naast het beleefd verzoek van Van Diepen zijn 1100 andere ingekomen, n.1. van Spronk, die zich als op*- volger aanbeveelt en verzoekschriften van de hee ren C. Kooij (melkrijder) en H. Wolfswinkel, café houder nabij station Noordscharwoude, om in de plaats van an Diepen te worden aangesteld. Voorzitter heeft vernomen, dat te Noord-Scharwoude waar bij den Raad dezelfde verzoeken inkwamen nog geen benoeming is gedaan, omdat door Van Diepen nog geen ontslag is gevraagd. oorzitter stelt voor, omdat Van Diei>en nog geen ontslag vraagt, de zaak hier alsnog aan te houden Allen voor. De jh'eer Over geeft in overweging zich met Nieuwe Niedorp m deze te verstaan, dan hadden we met Lan- gedijk niet zooveel uitstel. oorzitter wil wel eens informeeren bij het gemeen tebestuur van Nieuwe Niedorp. Volgen de welbekende missiven inzake de te stich ten Westfriesche waterleiding, die worden voorgelezen, en welke stukken bij meerdere gemeenteraden al zijn ingekomen en behandeld, en waarbij de Raad wordt uitgenoodigd. de wenschelijkheid uit te spreken van stichting dezer waterleiding, zonder zich financieel nbg te verhinden terwijl mede wordt verzocht aanwij zing van Voorzitter of een der Raadsleden voor het algemeen comité. Bij de besprekingen over deze zaak blijkt Voorzit ter ten voorstander van deze stichting te zijn en acht hij die van veel belang. J A'. wo[dl er Jater eene bijdrage gevraagd voor voor- V3n ondeTzoek, dat nog niets erg, f 50 of f°6(f 661,1061116 Jaarvoor een bedrag uit van Spreker wijst ook op het succes der waterleiding in Zuid-Beverland. Nu, na enkele weken droogte zijn al verschillende regenbakken leeg - wordt met 'sloot water, dikwijls zeer nabij privaten, geschrobd Dat is geen schrobwater. Voorzitter js er vóór een afgevaardigde te zenden De heeren Strijbis en Ligthart blijken bij de be sprekingen daar ook wl wat voor te gevoelen. Bij stemming wordt met algemeene stommen beslo ten een afgevaardigde voor 't algemeen comité v oor de V estfriesche waterleiding! te benoemen. De Voorzitter wordt met algemeene stemmen als zoo danig benoemd en verklaart, gaarne de benoeming aan te nemen. Volgt benoeming stembureaux voor mogelijke ver kiezing voor Prov. Staten. Uitslag der stemming is als volgt: Stembureau Oude Niedorp: Voorzitter A. Won der Pz., leden C. Over en A. Strijbis, j>laatsvervanger C. Rempt. Zijdewind: Voorzitter, J. Wit, leden J. Ligt hart en S. Snel, plaatsvervanger J. v. d. Oord Kz. Nu komen ter vergadering de heeren J. Nagelhout, P. Agenant en D. Wonder Az.. leden der Protestantsche Armvoogdij, die door den Voorzitter hartelijk worden verwelkomd en worden verzocht lot overlegging dei- rekening over 1909. De heer Nagelhout doet rekening en verantwoording, waarbij blijkt, dat de ontvangsten f 3184.19, de uitgaven f 2492.53, en het voordeelig saldo f 691.66 bedragen. Daarna doet de heer Nagelhout op gave van de bezittingen dezer Armvoogdij, die bedra gen: (onroerend) 22.45.63 H.A. wei- en bouwland, 4 huizen, 28 c.A. grond, uitgegeven op erfpacht, terwijl, als roerend goed de geldelijke bezittingen kunnen wor den aangemerkt, bijv. voordeelig saldo f 691.66, on der hypothecair verband f 500, enz. Schulden: geene. Voorzitter brengt zijne dank uit, ook namens den Raad, voor 't gehouden beheer, en beveelt opnieuw de zaak bij de heeren aan. Spreker gelooft wel, dat het zoo beantwoordt aan het doel, zooals de Raad zich dat voorstelt en wenscht: zooveel mogelijk verzorging en voorkoming van armoe. Daarna wordt rekening gedaan door het Burgerlijk

Schager Courant | 1910 | | pagina 1