Woensdag II Mei liliO. 54ste Jaargang No. 4705. Bureau SCHAGEK, L&an P 4. Uitgevers i TRAPi^AK êt Co. Bekendmakingen, Binnenlandsch Nieuws. mm Alieieei Niens- Adfertciti Dit blad Vürschjjnt viermaal per weekDinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 •im wAi-a. n ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Intere Telephoon No. 20. 3.60. Prijs per jaar f 3.Franco per post f Afzonderlijke nummers 6 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0 25: iedere regel meer 5 Cent. Qroote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit een blad. U K M EEN T E S» Cl H A O E N, Verzoekschriften ter bekomirig van Jacht- en Viscli akten. Burgemeester en Wethouders der gemeente Scha- ;en noodigen belanghebbenden nogmaals uit boven genoemde verzoekschriften vóór den 15 Mei a.s. ter .ecretarie in te dienen. Schagen, den 10 Mei 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester. J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, •ROGGEVEEN. VEENHUIZEN. Dat men met honden niet te voorzichtig kan zijn, ondervond het elfjarig dochtertje van den heer Kos aan den Veenhuizer Middelweg. Toen zij den hond van haar buurman Z. over den kop wilde streelen, lx-et deze haar zoo ernstig in 't gelaat, dat de heer Dr. Maats van Nieuwe Niedorp geneeskundige hulp moest verkenen ST. MAARTENSBRUG. In eene gehouden vergadering van de Liberale Kies- vereenigjng te St. Maartensbrug, werden tct eandid den voor de Provinciale Staten gesteld de aftredende hee ren Jb. Zijp Hz. en K. Breebaart 'Jz, terwijl tot can- didaat voor een lid van den gemeenteraad, vacature wijlen den heer Jb. Kater, de Heer K. Schuijt Gz. werd benoemd. St. Maartensbrug:. Aan het hulppostkantoor te St. Maartensbrug1 wer den gedurende de maanc^ April behandeld 40 inlagen in de Rijkspostspaarbank, tot een bedrag van f 1447,421/2 SCHOORL. De jaarlijksche tentoonstelling te Schoorl van paar- den, runderen, wolvee, pluimgedierte en konijnen zal 1 aldaar plaats hebben op Maandag 13 Juni. Aan de tentoonstelling is eene verloting verbonden. GEMEENTERAAD ST. MAARTEN. Vergadering van den Raad der gemeente St..Maar ten gehouden op Dinsdag 10 Mei 1910, voorm. 10 uur. Voorzitter de heer A. Klerk, Burgemeester. Alle leden zijn present. Voorzitter opent de vergadering met een welkomst- voord en daarna worden de notulen gelezen en on veranderd goedgekeurd. Voorzitter doet mededeeling dat voor het afval van grasgewas van den Westfrieschen Zeedijk in on derzoek gesteld bij B. en W. thans is aangewe zen waar het moet worden geplaatst, zoodat die toe stand opgeheven zal zijn. Wat betreft de plaatsing van palen om bij eventu- eele begrafenissen paarden aan vast te zetten, is bet B. en W. bij een door hen ingesteld onderzoek gebleken dat daar moeilijkheden aan zijn verbonden. 't Is ter bedoelder plaatse zéér smal en als er eenmaal palen of een leuning zijn aangebracht zal het ja, voor de begrafenissen wel verbeterd, maar voor het publiek verkeer zal het nadeel zijn, want palen of leuning zullen veel door bakkers, winkeliers cn dergelijken in gebruik worden genomen. De paar den kunnen bij die enkele begrafenissen, die te Valkoog voorvallen wel aan 't schoolhek of aan het hek dei- pastorie worden vastgezet. En als Van Bodegraven opdracht krijgt, zal die de paarden wel doortrekken tot pastorie- of schoolhek. De heer Slot wou de palen aanbrengen op het breedere gedeelte van het terrein daar. De heer Kuiper zegt, het ter sprake gebracht te hebben, doch als 't niet wel uitvoerbaar blijkt, is hij genegen zich bij 't advies van B. en W. neer te leggen. De heer Schermerhorn vindt, dat wanneer de be grafenissen, te Valkoog steeds onder schooltijd plaats vinden op de speelplaats wel gelegenheid gemaakt kon worden voor vastzetting. Voorzitter vindt dat hij plaatsing op het gedeelte door den heer Slcfl bedoeld, men te ver van de begraafplaats verwijderd raakt, en oordeelt dat B. en W. dat terrein nog wel kunnen gaan opnemen, maar dat het toch wel niet tot gewenscht resultaat zal leiden. Voorzitter brengt verder ter sprake het gebouw tje voor verpleging van zieken, op de wenschelijk- heid waarvan het gemeentebestuur reeds door Ge deputeerde Staten is gewezen en waarbij de Gezond heidscommissie van Schagen medewerking wil ver- leenen. Ged. Staten hebben te dezer zake te kennen ge- Seven, dat zij niet eischen dat er bepaald hooge kosten voor zulk een gebouw worden gemaakt, ter wijl van de Gezondheidscommissie te Schagen een vragenlijst te dezer zake is ingekomen. Voorzitter oordeelt, dat we nog niet direct zoover zijn, dat we het gebouwtje voor verpleging hebben. Verder wordt door voorzitter medegedeeld dat de 'stemming voor Prov. Staten op 16 Juni en herstem ming zoo noodig op. 28 Juni d.a.v. zal plaats heb ben; dat de vaste jaarlijksche rijksuitkeering voor 1910 f 956.22 bedraagt; dat 13 April ji. kasverificatie bij den gemeente ontvanger is gehouden en daarbij is gebleken dat de bDK7,angSten 16279.49 en de uitgaven 11382.49% bedraeen, zoodat in kas was en moest zijn I 4ö9b.991/£. Op de postspaarbank is reeds f 1500, maar aange zien bet kassaldo zoo hoog is, hebben B. en W. in fVie^eê met den gemeente-ontvanger in plaats van i 1500 nu f 3500 op de spaarbank gedeponeerd. \v .aa bet voorloopig comité voor de Westfriesche waterleiding i8 het bekende schrijven ingekomen be nevens uitvoerig verslag der te Hoorn gehouden ver gadering. Voorzitter wijst er op, dat dit in de vorige verga- t e7n!j al 's Esproken en de wenschelijkheid der wa terleiding niet is tegengesproken, maar dat het oor- vch. Was dat het voor St. Maarten niet aan te be nen is. Spreker wijst op de kosten ervan, die voor rnLg^dAeIte van Dirkshorn tot St. Maarten al op 1-000 komen. Als Eenigenburg, Valkoog en Groenveld er nog bijkomen, zou het nog wel eens tweemaal zooveel worden. En al konden we nu een deel onzer gemeente er mee gerieven, een ander deel (en wel Eenigenburg, Valkoog en Groenveld) zou den er niet van kunnen profiteeren. 'En die dienden toch evengoed in 't genot ervan te komen. Want anders zou het eene deel der gemeente bóven het andere bevoorrecht worden in deze. B. en W. stellen dan ook voor, dat het gemeente bestuur in deze als zijne.meening uitspreekt: „dat de West-Friesche waterleiding voor de ste den niet ongewenscht is, maar voor de plaatsen in dit gebied met uitgestrekte ligging en daartegen over staande kleine bevolking .als Sint Maarten, niet mogelijk is, redenen waarom er geen toezegging wordt gedaan en geen lid voor het algemeen comité wordt aangewezen." De heer Schoorl, die heeft gesproken met een lid van de voorloopige commissie, dat hem het komen op de vergadering als wenschelijk voorhield, voelt er voor om een afgevaardigde naar die vergadering te zenden, om het standpunt van den raad te ver dedigen en uit te doen komen dat het hier onmoge lijk is. De heer Schermerhorn kan zich met het idee van den vorigen spreker vereenigen en heeft vernomen, dat het ook het doel der waterleiding is, zichzelve te kunnen bedruipen. Voorzitter zegt, dat dit wel het doel is, maar wijst op de kosten, zelfs bij lagen rentestandaard. De heer Schoorl vindt dat de beleefdheidsvormen voor onze gemeente het zenden van een afgevaar digde meebrengen, 't Is waar, spreker ziet er voor onze gemeente ook niets in; bovendien zijn hier goede regenbakken. De heer Schermerhorn vindt de waterleiding toch geen onmogelijkheid en wijst op de provincie Zee land, waar men die ook heeft. En als men een afgevaardigde zendt, hoort men er meer over. De heer Slot begrijpt niet dat de heer Schoorl daar nu nog heen wil, waar we het er over eens waren dat het een onderwerp is dat niets is voor onze ge meente. Om daar nu nog kosten voor te maken!... De heer Kuiper wijst er op dat een eventueel af gevaardigde erg moet oppassen dat hij niet te ver gaat. En hier is er nog veel regenwater dat ongebruikt wegloopt en wel gebezigd kan worden. Al is het in Zeeland en N.-Brabant, waar men in zout water ligt, anders hier hebben we voor ons vee wel goed water. De heer Kuiper kan zich met het advies om geen afgevaardigde te sturen wel vereenigen. De heer De Boer vindt, als een afgevaardigde wordt gestuurd dan is dat niet alleen om te luisteren, neen, dan verbinden we ons ook, dat we er in beginsel toe mee willen werken. En voor de steden van Westfries land, Hoorn, Enkhuizen, Medemblik is 't meer behoefte !d!an ten plattenlande. Dat die steden meewer king van het platteland vragen is nu wel heel goed te begrijpen, maar spreker wil liever geen afgevaardigde zenden en eene afwachtende houding aannemen. Bij stemming over het voorstel van B. en W., zijn de heeren Bruin, De Boer, Visser, Slot en Kuiper daar vóór. de heeren Schoorl en Schermerhorn er tegen. Dus aangenomen. Volgt schrijven van de Noorder Stoomtramweg-Mij., met verzoek de rest van het slichtingskapitaal daarvoor to storten ten kantore van liet Noordhollandsch Land- bouvverediet en wel Juli 30 p.Ct. of f 300, Septem ber 20 p.Ct. of f 200, November 30 p.Ct. of f 300. Hier zal straks nog even op worden teruggekomen. Af- en overschrijvingen tot f 50.35 en betalingen uil den post voor onvoorziene uitgaven te doen tot een bedrag van f 191.101/2, worden door den Raad alge meen goedgevonden. Het verslag van den toestand der gemeente in het afgeloopen jaar zal bij de leden circuleeren. Volgt voorstel van B. en W. om: a. in beginsel zich er voor te verklaren om over te gaan tot stichting van een nieuw Raadhuis en b. R. en W. voor onder zoek daarvoor een crediet te willen toestaan van f 100. En zulks op do volgende motieven: Het thans be staande en In gebruik zijnde Raadhuis beantwoordt niet aan het doel der bestemming en moet worden vervangen door een gebouw dal daaraan beter beant woordt. Het hoofdgebouw toch is niet een der eerste gebouwen hier, maar eerder een der minderwaardig© gebouwen. Nieuwgebouwde arbeiderswoningen verkoe len dan ook ten opzichte van licht en lucht-Voorzie- ning 'in betere conditie, dan 't Raadhuis. De entrée is eenvoudig treurig. De trap, die naar de raadzaal voert, lastig te beklimmen. Dc raadzaal zelve klein en benauwd en MOlstrekt niet plechtig voor plechtigheden als trouwen, etc. Ook is er behoefte aan l>ergplaats voor archief. Andere gebouwen stellen thans geen ingrijpende onderhoudskosten in uitzicht, terwijl <le Hoofdelijke Omslag er nagenoeg geene verhooging om zal behoeven te ondergpan. B. en W. zijn van oordeel dat de Gemeente mede met het oog op het fLinke saldo van 1909. zi#i de hier besproken slichting van een nieuw raadhuis wel veroorlooven kan. Dit zijn de motieven waarop het plan wordt voorge steld. De heer Slot vraagt: Hoe lang zou dat „in beginsel er voor zijn" verschoven kunnen worden f Voorzitter licht toe, dat het doel is, niet te lang uit ie stellen. De heer SlotIk heb het oog op een deel der ge meente, dat zwaar belast is. Ik zou toch wel willen uitstellen tot de dubbele lasten weg zijn. We zullen ho pen dat die dubbele lasten eenmaal tot het verleden behooren. Voorzitter: De Hoofdelijke Omslag is hier met bo ven de draagkracht der gemeente. De heer Slol. Als we dezelfde lijn trokken, zou ik er niet tegen zijn. Maar een deel van onze burgers is le zwaar belast. Voorzitter: Als de heer Slot meent dat een deel der burgers te hoog is belast, kan hij daarover hij <1© opmaking van het Kohier van den Hoofdelijken Om sla'» door den Raad, waar hijzelve bij is, spreken. Ik begrijp den heer Slot wel, zegt Voorzitter, maar wij kunnen hier geen rekening daarmede houden. De heer SlotU hebt gezegd, d:il u burgervader over allen wilt zijn dus ook over dal gedeelte der bur- icrs dat te zwaar belast is. En als wè nu eens van hooger hand verandering krijgen, dat het niet zoo onge lijk.... Voorzitter: Als dat komt goed. Maar als we daar op moeten wachten met uitgaven die dienstig en noodig nJn, dat zou ik betreuren. U zegt ik burgemeester over allen zeker, maar kan het dan anders r Mag t anders r Kunnen we in den Hoofdelijken Omslag dan hen ontlasten, en anderen bezwaren r De heer Slot. Maar er zijn ook andere dingen dan de Hoofdelijke Omslag schoolgelden bijvoorbeeld. Als we daar 's Voorzitters meewerking hebben, is al een groote steun. Wat we van de Wethouders te wach- ten zijn, is wat anders. Spreker gevoelt wel voor wij ziging van de schoolgelden. De heer Kuiper zegt: In de eerste plaats is Voor zitter geen lid van den Raad. En de Raad maakt den Hoofdelijken Omslag op. Dus mocht een deel der bur gers te veel belast, zijn, dan komt dat niet op Voor zitter, maar op de leden van den Raad. En waar nu wordt geadviseerd om tot den bouw van een nieuw- Raadhuis over te gaan waar er de Hoofdelijke Om slag niet noemenswaard door ral worden verhoogd, kan ik wel meegaan met dat advies en met het instel len van onderzoek, altijd, als 't niet te veel kost. Het moet geen weeldegebouw worden, dat geef ik wel in ernstige overweging. Maar verbetering is gewenscht. Voorzitter: Als B. en W. met onderzoek klaar zijn, zal het uitkomen dat het is om te voorzien in een toestand waarin een© fioodzakelijke verbetering door ons zeer gewenscht wordt geacht, 't Gaat nu alleen om het uitspreken der wenschelijkheid en het toestaan van het gevraagde crediet van f 100 voor onderzoek. Als we verder komen met de plannen, houden we toch voeling met den Raad. De heer Slot. Is die f 100 voor 'deskundige of archi tect r Voorzitter zegt, dat het is \ocr opmaking van plan en om de kosten van het nemen van 'n kijkje hier of daar waaraan reis- en verblijfkosten verbonden zijn er mede te bestrijden. B. en W. zullen geen misbruik er van maken om die 100 gulden op te maken of buitengewoonheden te doen. Den heer Slot zou 't wel meevallen als de wethou ders het er voor over hadden die uitgaven te doen en dat zij die niet op de gemeente gingen verhalen. Voorzitter wijst er op, dat zij al geen tijd en moei te er voor in rekening brengen. En als zij nu reis- en verblijfkosten van onderzoek in verband met pen nieuw raadhuis nog uit eigen zak zouden beta len, dat vindt voorzitter toch wat erg, als de heer Slot zien dat nu voorstelt. De heer Slot: Het zou me meevallen als ze het zoo deden. Voorzitter: Dan valt het u nu tegen. De heer Schermerhorn meent, dat die reis- en ver blijfkosten het nieuwe raadhuis toch niet duur zul len maken. De heer Kuiper: Als een schetsteekening wordt gemaakt, heeft men toch eens anders diensten noo dig. En die kunnen toch niet voor niets verlangd worden. De heer Slot: Ik heb gevraagd of 't geld was voor architect en deskundige. En nu dit niet zoo is, vroeg ik verder. Ik kreeg nu den indruk, dat het bestemd is voor voorzitter en wethouders, als die een kijkje gaan nemen in andere gemeenten. De heer Schoorl vindt het crediet van f 100 niet te hoog. 't Zal spreker meevallen als 't er mee kan. Door voorzitter wordt vervolgens in rondvraag ge bracht, of de raad zich in beginsel voor stichting van een nieuw raadhuis uitspreekt. De heer Slot te gen, de anderen allen voor. Daarna volgt rondvraag of de f 100 crediet voor in te stellen onderzoek wordt aangenomen. De heer Slot verklaart zich, als het crediet voor schetsteekeningen zal dienen, er ook voor. Niemand verklaart er zich verder tegen. De voorzitter vraagt den heer Slot, bij diens voor behoud „als het crediet voor schetsteekeningen zal dienen,er ook voor te zijn," of deze geen vertrouwen meer in B. en W. stelt? De heer Slot zegt: We hebben de laatste malen al vergaderd, dat het er bij af is, of ik vertrouwen stel. Daarom mijne oppositie in deze. Voorzitter vraagt, waarom de heer Slot dat zegt. De heer Slot wijst op het Neutraal Militair Tehuis en zegt dat er met de belastingpenningen zoo maar is omgesprongen geworden. De heer Kuiper: Als ik Slot mag De heer Slot: Ik heb het niet tegen Kuiper, als die er over wil spreken, moe} hij eerst het woord aan Voorzitter vragen. Voorzitter wil er niet verder op ingaandit punt is afgehandeld en Voorzitter is er niet mistroostig over. Voorzitter zegt dat B. en W. willen voorstellen om de betalingen Noorderstoomtram-Mij. over twee dienst jaren te verdeelen. Daartoe een deel (f 500) van '1 saldo 1909 af te schrijven en over te brengen gp dienst 1910 en eene supplctoire begrooting voor 1910 op te maken. Die suppletoir© begrooting voor 1910 zou in ont vangst en uitgaaf op" f 1200 sluiten. Algemeen goedgevonden zoo de supplctoire begroo ting op te maken. Volgt benoeming stembureau voor stemming Prov. Staten. De uitslag der stemming isVoorzitter de Bur gemeester, leden voor de stemming 'op 16 Juni de heeren Slot en Schoorlleden voor de herstemming op 28 Juni: de heeren De Boer en Bruin, 4e lid de heer Schermerhorn. Plaatsvervangers de heeren Kuiper en Visser. De rondvraag levert niets op, zoodat sluiting volgt. VVIERINGEN. Op de heden gehouden stierenkeuring onzer afd. der Hol], Maatschappij van Landbouw, gesubsidieerd door de Prov. Vereeniging tot bevordering der Vee fokkerij in Noord-Holland werden 10 stuks aange voerd. De 1ste prijs f 60 werd toegekend aan den stier van den heer S. Cz. Bakker, de 2e prijs f 50 werd toegekend aan den stier van den heer J. S. Bakker en de 3de prijs f30 werd toegekend aan den stier van den heer P. J. Koorn. Wleringen. Naar wij vernemen zal op Maandag den 23steu Mei a.s. en, volgende dagen de landmeter van het kadas ter van Alkmaar, alhier komen tot het doen van de gewone jaarlijksche opmetingen. BARSINGERHORN. De omslag voor het Vecfonds .alhier over het af geloopen kwartaal is bepaald op f 1.— per koe. KOMETEXYBEES. Daar was angst en vreeze in het gemoed van heel wat goede burgers van de stad Groningen. Toen Za terdagnamiddag op een heel vroeg uur een plotse linge duisternis intrad het was tusschen zes en zeven hoo laat precies zullen de menschen die zich meer met het weer bezighouden, als het althans de moeite waard was, wel hebben vastge steld toen men daar zoo nagenoeg in donker kwamen te zitten. Een duistere vaalgroene lucht, hevige windstooten waar moesten de menschen in dezen tijd van kometenvrees anders aan denken dan aan „de komeet". De komeet waarvan immers alle kranten verhaten hebben gehad, verhalen, die hier en daar nog' wat aangevuld en min of meer gewijzigd, heel wat langst hebben doen ontstaan voor het onbekende staartmonster, dat den 18en Mei de aarde en dus ook de geheele Groningsche kermis zal verwoesten vernietigen. Niets ral er overblijven het is wel, tegengesproken, de geleerden hebben wel verteld dat het heelemaal niel zooveel kwaad kan dat de aarde eens door een kometenstaart gaat, maar de algemeen-nieuws-lezer houdt uit zijn kran tenberichten graag het griezeligste hij zich en dus was liet Zaterdag de komeet di© duisternis bracht en duistere gezichten. Zc kwamen de deur uit de menschener zijn werklui zoo maar van het karwei weggeloopen, het gereedschap lag waar de man had gestaan, precies als 's middags als het schaften begint En hier en daar stonden groepjes en bespraken het geval en keken naar de grauwe luchten. Er waren er zelfs die door de vuist keken en dat zijn, zooals men weet, vaak de ware weerkundigen. Maar zooals ge woonlijk waren de geleerden het ook nu weer on eens. Mant tegenover de stellige verzekering van den een „je rallen zain nou krieg' je de poppen an 't dansen, nou komt-e déer an en nou wordt 't ne- tuurlek duuster deur de staarde", stelde een ander de geruststellende verzekering: „dunderkoppen man. niks aanders, nou kan 't best wezen dat ze op Noorddiek slim onweer hemmen En een derde herinnerde aan den datum, ,.joa, as 't nou tien doage verder was, joa dan zol je zeggen 't is zoo- •ver, maar 't het jé net nog in de krande stoan dat-e nog 'k wait nait houvér vot is Intusschen was er duidelijk merkbare angst. Het zijn geen praatjes, dat er Zaterdagmiddag werkelijk menschen zijn flauw gevallen uit angst dat het ge vreesde oogenblik er was met Iloffman's drup peltjes heeft men ze weer moeten bijbrengen. En 's avonds het was alweer helder en daarna weer duister ggworden zaten er een paar kinderen op onze stoep en een ervan vertelde: „en mien voa het 't zuls zegd, en die kemeet is 'n hait groot ding en nog veul grooter dan de haile wereld en d'r zit ook n staarde an en as die nou der tegen an komt dan is aalles inins vot, zegt mien voa, °en daarom.... „Mat zol dien voa doar van waiten, dien voa is jé schounmoaker „Nou en mien voa wait 't veul beter as dien voa, nou, en mogst willen dat dien voa schounmaker was Twee jongens logen elkaar toen hevig in het haar de komeet van Hallev had hun er aanlei ding toe gegeven. (N. Gr. Ct.) ONDERZOEK VAN VERLOFGANGERS. Het onderzoek van verlofgangers uit de gemeenten Schoorl, M'armenhuizen en Petten, zal plaats hebben te Alkmaar op Donderdag 9 Juni 1910. dat van de verlofgangers uit de gemeenten Schagen, Barsingerhom, Harenkarspel. St. Maarten, Zijpe. Anna Paulowna, Cal- lanlsoog en M'ieringcrwaard op Vrijdag 3 Juni 1910 om half tien te Schagen, dat uit de genieenten Winkel. Hoogwoud. Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp. Span broek en Opmeer te M'inkel op Woensdag 22 Juni, dat uit de gemeenten Ileerhugowaard. Broek op I.angen- dijk, S't. Pankras, Oudkarspel, Noord- en Zuidschar- woude op Vrijdag 10 Juni te Heerhugowaard. VISSCHERIJ. De visscherij in de provincie Noondholland wordt geopend op 1 Jun. met uitzondering van die op schub- loozen en de gedeeltelijk geschubde edelkarpers van minder dan 45 c.M. ONSMAKELIJK. In de Rijnlandsche Courant", een antirevolution- nair weekblaadje van de Rijnstreek, van 7 Mei 1910 leest men het volgende: „Bodegraven. Zaterdag 30 April 1.1. had hier een treurige plechtigheid plaats. Voor d tweede maal bin nen enkele maanden werd een leerlinge van de open bare school ten grave gedragen, dit maal een eenigit land. de vorige maal een eenigst dochtertje Mat hebben ouders in de opvoeding hunner kin- 1 deren toch een groote verantwoordelijkheid, vooral met t oog op de eeuwigheid Zoo'n geniepige aanval op de openbare en 'n on smakelijke reclame voor dc bijzondere school is onzen ]K>lilieken „Christenen" volkomen waardig. DOOR DE TEAM GEGREPEN. Gisteravond is de 28-jarige A. V„ verpleegster in het krankzinnigengesticht te Delft, terwijl zij fietsen de was op den Haagweg nabij Delft door'de stoomtram gegrepen en onmiddellijk gedood. Zij reed te dicht langs de rails. Hel lijk werd door de tram mede naar Delft genomen. ANNA PAULOWNA. Bij Kon. Besluit is aan Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente toestemming verleend, om de vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein in de „Vlas- en Korenbeus" alhier, staan de ten name van J. Zwart, over te schrijven op naam van C. Schuijt, ingevolge art. 26 der Drankwet. ONGEHOORD! De heer II. Spikor, grossier in lijnkoeken en rijst- meel, te Meppol, was gisteren bij een winkelier le Stap horst om een bedrag van ruim f 200 voor gelever de goederen in te vorderen, en zeide tot de vrouw, die zich alleen 1 huis bevond, dal hij tot dit einde de quitanlie^iad meegebracht, die hij op de tafel legde. Do vrouw maakte zich ijlings van de quitantie meester, en zeide tot don heer S.„Ge kunt heengaan, ik hel) u betaald". De zaak is in handen van (ten wacht meester der marechausees. UITSLAG DER EXQUETE BETREFFENDE LAND- ROl WON GEVALLEN IN NEDERLAND. Het Noderlandsch Landbouw-Comité goeft een rap port uit, waarin d© uitkomsten zijn neergelegd van een enquête naar ongevallen in den landbouw voor gekomen tusschen 1 Aug. 1908 en 31 Juli 1909.

Schager Courant | 1910 | | pagina 1