Dinsdag 28 Juni 1910. Binnenlandsch Nieuws. Aluifti Nitm- 54ste Jaargang No. 4732. Adïertentie- LaiiboivMal Dit nummer bestaat uit een blad. Bekendmakingem G EM E E i\ T E 8 t' H A G E X. VASTHOUDEN VAN EENDEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Scha- gen brengen aan belanghebbenden In herinnering het bepaalde bij art. 49 der algemeene politie-verordening voor deze gemeente, luidende als volgt: „Onverminderd de bepalingen van art. 458 van het Wetboek van Strafrecht, mogen eenden, ganzen, zwanen en kippen op een anders eigendom, zonder toestemming van den daartoe rechthebbende niet ver blijven." „Gedurende het tijdvak van 1 Juli tot 15 Septem ber moeten eenden worden gehokt of opgesloten." Mede wordt herinnerd aan het bepaalde bij art. 50 dier verordening, volgens hetwelk de houders van zich binnen de gemeente Schagen bevindende een den, ganzen en zwanen verplicht zijn telkens binnen acht dagen nadat zij eenden, ganzen of zwanen heb ben aangeschaft, daarvan aangifte te doen bij den Burgemeester. Overtreding wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f25 of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagen, den 21 Juni 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. onderteekend door hem, haar of hen, die vermeent of vermeenen daarvoor in aanmerking te komen, uit gezonderd in het geval bij het tweede lid van artikel 6 omschreven. In laatstbedoeld geval kan de onderteekening plaats hebben door den persoon, aan wien de uitbetaling van de vergoeding zou geschieden. De ingelijfde zal, zoo hij daartoe niet buiten staat is. van zijne instemming met het verzoek moeten doen blijken door mede-onderteekening van het verzoek schrift. Artikel 8. Van de beslissing op een verzoek om vergoeding wordt mededeeling gedaan aan de op het verzoek gehoorde autoriteiten. 3o. dat lotelingen, die bij de militie moeten wor den ingelijfd, en milicien-verlofgangers, die in werke- lijken dienst moeten terugkeeren, zich bij verzoek schrift rechtstreeks tot de Koningin moeten wenden, indien zij wenschen in aanmerking te komen, hetzij voor ontheffing van den werkelijken dienst bij de militie, krachtens de vierde, in verband met de der de zinsnede van art. 113 van bovenaangehaalde wet, hetzij voor zoodanige ontheffing, althans voor toeken ning van de in art 113bis dier wet vermelde vergoe ding; 4o. dat verzoekschriften, welke alleen strekken tot het bekomen van evenbedoelde vergoeding, aan den ter zake betrokken Minister moeten worden ingediend Indien door belanghebbenden omtrent het indienen van de hierboven onder 3o. en 4o. vermelde verzoek schriften welke op ongezegeld papier geschreven en ongefrankeerd verzonden kunnen worden nader inlichtingen worden verlangd, kunnen die, op iederen werkdag van 10 tot 12 uren, mondeling worden ge zocht, die zich in verschillende deelen van ons land hebben schuldig gemaakt aan oplichting ten nadeele van de spaarkas Vesta, voor welke kas ze eertijds als colporteurs optraden. ACHTERHAALD. Verleden jaar werden eenige boekhandelaren te Am sterdam opgelicht door een jongmensch dat Bos' at- alssen op zicht vroeg en ze dan bij opkoopers van de hand deed. De dader werd nimmer achterhaald. Dezer dagen nu heeft wederom een jongmensch een gelijk bedrijf opgevat, te Haarlem en te Alkmaar met succes. Een Alkmaarsch boekhandelaar schreef daar omtrent in het Nieuwsbl. v. d. Boekh.: „Een beleefd, in 't zwart gekleed heer met veel uiterlijke kennis van talen etc., informeerde bij den boekhandel naar den voorraad woordenboeken, nam bij ondergeteekende een Herckenrath mede om even te laten zien(?), vroeg bij andere collega's om een Ten Bruggencate, bestelde nog iets anders, met af spraak te disponeeren of te laten bezorgen bij een zeer bekend en solide klinkend adres. Handelaren in teekenbehoeften, passers etc. werden, eveneens met een bezoek vereerd." Op hetzelfde oogenblik dat deze mededeeling ter waarschuwing in het Nieuwsblad verscheen, werd het jongmensch te Amsterdam achterhaald. Bij een boek handelaar aan de Heerengracht, hoek Heisteeg, werd een Ten Bruggencate-woordenboek op valschen naam meegenomen. De boekhandelaar, die oogenblikkelijk lont rook, waarschuwde de politie, trok er met recher cheurs op uit, met het gevolg dat de tweedehands boekhandels een signalement ontvingen en een op gave van de vermiste boeken. Inmiddels kwam bij de politie een telefonisch bericht in, dat bij een NATIONALE MILITIE. KOSTWINNERS. De Burgemeester der Gemeente Schagen brengt ter kennis van wie het aangaat: lo. dat bij de eerste zinsnede van art. 113bis der Militiewet 1901 (Staatsblad 1901, No. 212; 1903,' No. 293) het volgende is bepaald: „Indien blijkt, dat ten gevolge van het verblijf on der de wapenen of in werkelijken dienst van een in gelijfde bij de militie, door het gezin, waartoe deze schreven verlofgangers, wier namen hieronder zijn behoort of waarin hij is opgenomen, of door den vermeld, bij deze worden opgeroepen om in 1910, persoon of de personen, in wiens of in wier levens- ieder voor het achter zijnen naam aangegeven tijd- onderhoud hij voorzag of hielp voorzien, zonder zijne vak, krachtens art. 111 der Militiewet 1901, onder aanwezigheid niet of niet voldoende in eigen onder- de wapenen te komen. houd kan worden voorzien, dan wordt aan dat gezin, Bak, Pieter, Lichting 1903, 4e Compagnie Hospi- aan dien persoon of aan die personen, naar door taai-soldaten, van 17 Aug.27 Aug. te Haarlem. Ons te stellen regelen, voor eiken dag, dien de in- Bas, Dirk, Lichting 1903, 4e Compagnie Hospitaal- gelijfde onder de wapenen of in werkelijken dienst soldaten, van 17 Aug.27 Aug., te Haarlem, is, op hun verzoek uit 's Rijks kas eene vergoeding Molenaar, Jacob, Lichting 1903, Korps Pontonniers, vraagd ter Secretarie dezer Gemeente, waar zij zoo- antiquarischen boekhandel nieuwe woordenboeken te veel mogelijk zullen worden verstrekt. i koop aangeboden werden door een 20-jarig jong- Schagen, den 22en Juni 1910. j mensch. Op verzoek van de politie werd het jong- De Burgemeester voornoemd, mensch opgehouden tot de recherche verscheen en J. P. W. VAN DOORN. 1 bevonden dat het jongmensch volkomen aan het ge- __o— geven signalement beantwoordde. Inmiddels kwam be- j richt in dat hetzelfde jongmensch in een boekwinkel NATIONALE MILITIE. in de Utrechtschestraat gelijke praktijken heeft uitge- Oproeping van Verlofgangers onder de wapenen. haald. De Burgemeester van Schagen maakt bekend, dat Hij is in voorloopige hechtenis gehouden, terwijl de in het verlofgangersregister dezer Gemeente inge- de politie het onderzoek -voortzet. toegekend van ten hoogste éen gulden, tenzij door Onzen Minister van Oorlog, zoo de ingelijfde tot de militie te land behoort, of door Onzen Minister van Marine, zoo de ingelijfde tot de zeemilitie behoort, aan Ons wordt voorgesteld, den ingelijfde van den werkelijken dienst te ontheffen en deze ontheffing door Ons wordt verleend." 2o. dat het Koninklijk besluit van 24 December 1903 (Staatsblad No. 329), houdende regelen betrek kelijk het toekennen van bovenbedoelde vergoeding, het volgende inhoudt: Artikel 1. Het hoofd van het gezin, waartoe de in- van 5 Sept.15 Sept. te Dordrecht. Vlaming, Josephus Regnerus, Lichting 1903, 10de Regiment Infanterie, van 12 Sept.22 Sept. te Hel der. Poldermans, Matthijs, Lichting 1903, 3e Regiment Infanterie, van 12 Sept.22 Sept. te Middelburg. Agema, Dirk, Lichting 1903, 10e Regiment Infan terie, van 12 Sept.22 Sept. te Hoorn. Plukkel, Petrus, Lichting 1903, Regiment Grena diers en Jagers, van 12 Sept.22 Sept. te 's-Graven- hage. Wagemaker, Nicolaas, Lichting 1905, Korps Pant- Die circulaire heeft ingeslagen, en als gevolg daar van roepen thans de Commissieleden, welke waren aangewezen door den Provincialen Bond van rundvee- fokvereenigingen in Noord-Holland, de Noordholland- sche varkensfokvereeniging en de Vereeniging tot verbetering van de schapenfokkerij in Noord-Holland om deze zaak voor te bereiden, en welke Commissie gemeend heeft eene nieuwe vereeniging voor ge noemd doel te moeten oprichten, de belanghebbenden op tot het stichten van een Vereeniging tot het hou den van Pokvee-dagen in Noord-Holland. Vrijdag 1 Juli zal deze vergadering te Alkmaar gehouden wor den. Door het houden van deze dagen meent men, dat het fokken van controlevee meer populair zal kun nen worden, omdat de aandacht van alle fokkers meer op de zaak gevestigd blijft en er ook meer kans be staat voor bruikbare fokdieren van goede afkomst een prijs te bedingen, die in goede verhouding staat tot de innerlijke waarde van het dier. Wie een goed fokdier voor zijn boerderij zoekt, zal op een fokvee- dag alles bij elkaar vinden wat op dat oogenblik be schikbaar is en wie een bruikbaar fokdier van goede afkomst van de hand wil doen, vindt daar de koopers. Ook het aanhouden van fokdieren van ge controleerde afkomst zal er door in de hand worden gewerkt, omdat de kans er veel grooter door wordt ze voor een behoorlijken prijs te kunnen verkoo- pen. Men stelt zich voor elk jaar op een of meer daar voor geschikte tijdstippen en bij afwisseling te Pur- merend, Alkmaar, Hoorn en Schagen een fokveedag te houden. Van alle aangegeven dieren wordt door het bestuur der vereeniging vooraf een catalogus samengesteld, waarin de gegevens omtrent ieder dier en omtrent zijn afstamming worden vermeld, zoodat ieder kooper daaromtrent volkomen betrouwbare inlichtingen ont vangt. HEIDEBRAND. Tijdens regimentsoefeningen in de legerplaats bij Oldebroek is jl. Donderdag, waarschijnlijk bij het ontsteken van kardoezen, een heidebrand ontstaan, die zoo in hevigheid toenam, dat de manoeuvre werd afgelast. De militairen gingen met vereende krachten aan het blusschen, maar konden niet beletten, dat een groote oppervlakte heide en dennebosschen af brandde. De brand werd gestuit aan den Centraal Spoorweg. WINKEL. Zaterdagnacht brak een felle brand uit in de boer derij van den heer P. S. In korten tijd was alles afgebrand. 30 Wagens hooi, die reeds in de schuur HOLLANDSCH VEE TE BUENOS AIRES. Men schrijft uit Buenos-Aires, d.d. 3 dezer: De Santa Cruz liep heden hier binnen, met het Zoogenaamde officiëele oftewel authentieke Neder- landsche vee (2 stieren en 7 koeien), bestemd voor de tentoonstelling alhier. De heer Van den Bosch zeide, dat, dank zij de goede zorgen aan boord, het vee in uitstekenden toestand is aangekomen. Vijf koeien hebben gedurende de reis gekalfd ea met uóutSSSmr'■«orSu.b!!5it°u5v!«^!noïï.aJ»!t ,,eXl0ïl heen bewerkt, dot d. .»z.»4I»t uil Nederland noS J™'?'» 2°.? i? gelijfde behoort of waarin hij is opgenomen, dan serfort-Artillerie, van 1 Aug.19 Aug. te Helder, wel de persoon of de personen, in wiens of in wier Kuijper, Cornelis, Lichting 1905, 4e Regiment Ves- onderhoud de ingelijfde vóór zijne inlijving of vóór ting-Artillerie, van 5 Sept.—23 Sept. te Helder, zijne opkomst in werkelijken dienst voorzag of hielp I Kaan, Rens Cornelis, Lichting 1907, 4e Regiment voorzien, zal, om toekenning van vergoeding te kun- V esting-Artillerie, van 5 Sept. 30 Sept. te Helder, nen erlangen, daartoe een verzoek hebben te richten' Oord van der, .Pieter, Lichting 1907, 4e Regiment tot Onzen Minister van Oorlog, zoo de ingelijfde tot Vesting-Artillerie, van 5 Sept.30 Sept. te Helder, de militie te land behoort, tot Onzen Minister van Eriks, Gerrit, Lichting 1907, 4e Regiment Vesting- Marine, zoo de ingelijfde tot de zeemilitie behoort. Artillerie, van 5 Sept.—30 Sept. te Helder. Onze voornoemde Ministers regelen, ieder voor zoo-' Keuris, Dirk, Lichting 1907, Regiment Genietroe- veel hem betreft, de wijze, Tfaarop zal worden onder zocht» of en in hoeverre er grond bestaat het ver zoek in gunstige overweging te nemen. Artikel 2. Blijkt uit het ingestelde onderzoek be trekkelijk eene aanvrage om vergoeding, dat er ter men aanwezig zijn, den ingelijfde ingevolge de vier- pen, van 11 Juli5 Aug. te Legerplaats bij Zeist. Broekhuizen, Willem, Lichting 1909, 10e Regiment Infanterie, van 16 Aug.10 Sept. te Helder. Breet, Cornelis, Lichting 1909, 10e Regiment In fanterie, van 16 Aug.10 Sept. te Helder. Koop Johannes Jacobus, Lichting 1909, 10e Regi- de, in verband mét de derde zinsnede van art. 113 m,?nt Infanterie, van 16 Aug.10 Sept. te Hoorn. der Militiewet 1901 in aanmerking te doen komen Graafland, Gerrit Theodoor, Lichting 1908, 4e Com- om van den werkelijken dienst te worden ontheven, P^Ruie Hospitaal-soldaten, van 16 Aug.10 Sept. te gelukken binnen te komen ondanks alle moeite dan zal Onze bij de aanvrage betrokken Minister aan 's-Gravenhage. zoodat ten slotte een smid gehaald moest worden, den ingelijfde doen kennen, dat deze zich tot Ons zal Pe pPgeroePen verlofgangers zullen zorg dragen, dat toen kwam het uit, dat grappig aangelegde brui- kunnen wenden met een verzoek tot het erlangen van z'i 'e^er °P *Ieh voor hem aangegeven dag, in loftsgasten het slot met lak hadden laten volloopen! de ontheffing hiervoren bedoeld uniform gekleed en voorzien van hun verlofpas (zak- WINKEL Artikel 3. De vergoeding mag niet te boven gaan Doekje), alsmede van alle verdere tot hun verlofsuit- De Dg R hond kwam in de vlammen om. De eigenaar was te gen brandschade verzekerd, met den inboedel bij de Onderlinge Brandwaarborgmaatschappij te Barsinger- horn en met het vast goed bij de Maatschappij te Oudkarspel. ZIJPE. De collecte voor den gewapenden dienst in deze gemeente heeft f 27.32% opgebracht. Callantsoog. De collecte voor den gewapenden dienst in deze gc-meente heeft f 10.20% opgebracht. KOLHORN. De visscherij op ansjovis is weer geëindigd en heeft wederom niet beantwoord aan de verwachting. W ARMENHUIZEN. Het fanfarecorps T.A.V.E.N.U. behaalde op het te vallen; alleen achtend-, avond- en internationale trei- aan ^ee gehouden concours glansrijk een eer- nen zullen blijven loopen. sten prijs in de derde Afdeeling. Nu reeds moet des Zondags het aantal reizigers 8 er *-ijd noch moeite ontzien om klaar te komen, van alle treinen geteld worden. kroon is op het werk gezet. Eere den leden, v"11.'v* met hun wakkeren directeur, allen betrekkelijk leeken van JE v kien imm.op het gebied van muziek, die niet versmaad hebben Een paar jonggehuwde lieden te Amsterdam gin- ,je bu]p en bijstand van belangstellende musici. Een gen na afloop der bruiloft naar hun nieuwe woning, woord van dank vooral aan den heer H. Mulder, arts aan het concours voor melkvee kan deelnemen. AARDAPPELEN. In verschillende aardappelvelden in West-Friesland begint zich de ziekte te vertoonen. Hoewel de prijzen bevredigend zijn, valt het beschot niet mee. VERKIEZING EERSTE KAMER. De Tel. verneemt, dat bij de vrijzinnige leden van de Provinciale Staten van Noord-Holland het voornemen bestaat, in de vacature-Rahusen voor de Eerste Kamer te kiezen jhr. mr. dr. A. Roëll, bur gemeester van Amsterdam. BEPERKTE ZONDAGSDIENST. Naar het U. D. verneemt, bestaat bij de regeering het plan om bij den a.s. winterdienst der spoorwegen een beperkten Zondagsdienst in te voeren, om zoo doende het personeel Zondags meer vrij te kunnen geven. Het plan is dan om zeer vele treinen te doen uit- Toen de man de deur wilde opensluiten, bleek er iets biet het slot niet in den haak te zijn en 't mocht het bedrag aan inkomsten, dat door de vervulling van den werkelijken dienst van den ingelijfde wordt onttrokken, hetzij aan het gezin waartoe hij behoort of waarin hij is opgenomen» hetzij aan den persoon of aan de personen, in wiens of in wier onderhoud hij voorzag of hielp voorzien. Bij het bepalen van het bedrag der vergoeding wordt verder rekening gehouden met hetgeen de in gelijfde aan levensonderhoud kostte, hetzij aan dat gezin» hetzij aan dien persoon of aan die personen, althans indien de ingelijfde met dien persoon of met die personen samenwoonde. Artikel 4. Toekenning van vergoeding aan een persoon of aan personen, met wien of met wie de in gelijfde niet tot hetzelfde gezin behoort, mag niet geschieden, indien deze persoon of deze personen den ingelijfde niet in bloed- of aanverwantschap bestaan, of indien de graad van bloed- of aanverwantschap eene andere is dan die van eigen kind, stiefkind, vader, moeder, stiefvader, stiefmoeder, broeder, zuster halfbroeder, halfzuster, grootvader, grootmoeder, be- huwdvader, behuwdmoeder, behuwdbroeder, behuwd zuster, behuwdstiefvader, behuwdstiefmoeder, behuwd halfbroeder, behuwdhalfzuster, behuwdgrootvader of behuwdgrootmoeder. Artikel 5. Het bedrag der vergoeding wordt be paald door Opzen Minister van Oorlog, zoo de inge lijfde tot de militie te land, door Onzen Minister van Marine, zoo de ingelijfde tot de zeemilitie be hoort. Artikel 6. Is de ingelijfde zelf hoofd van het gezin, ■waaraan de vergoeding wordt toegekend, dan wordt deze ten behoeve van dat gezin aan den rechthebben de of rechthebbenden uitbetaald door tusschenkomst van den burgemeester der gemeente waar de ingelijfd» woonplaats heeft. Woont deze buitenslands, dan kan de uitbetaling ook rechtstreeks geschieden. Ook wordt de in het eerste lid bedoelde tusschen komst ingeroepen, indien de op vergoeding aanspraak hebbende persoon of personen wegens onmondigheid °f soortgelijke reden niet in staat wordt of worden geacht zelf over de vergoeding te kunnen beschikken. Ook vocb- alle andere gevallen kan Onze Minister, ue neer xjb. id. Nieuwburg alhier komt voor op rusting behoorende voorwerpen van kleeding en uit- (alfabetUch) voor predikant bij de Ned. rusting, bij hun korps aanmelden en wel: lo. zij, die woonachtig zijn in de plaats van op komst, uiterlijk te 8 uur voormiddag; 2o. zij, die woonachtig zijn binnen 20 kilometer Herv. Kerk te Oost-Zaandam. ANNA PAULOWNA. De heer Jb. van Wijk alhier is te Delft geslaagd van de plaats van opkomst, uiterlijk te 10 uur voor- voor het candidaatsexamen electrotechnisch ingenieur 1 (met lof). middag; 3o. de overige verlofgangers, voor zoover zij bin nen het Rijk gevestigd zijn, zoodra mogelijk na aan- Mr. G. VAN TIENHOVEN ONGESTELD Naar de N. Haarl. Ct. verneemt, is de heer mr. G. komst in de plaats van opkomst, waarheen zij zich van Tienhoven, commissaris der Koningin in de pro met het eerstvertrekkend openbaar middel van ver- vincie Noord-Holland, die met verlof in Duitschland sneld vervoer van. hunne woonplaats of naaste station vertoeft met zijn familie, te Carlsbad plotseling ern- moeten begeven, en, voor zooveel zij buiten het Rijk stig ongesteld geworden. gevestigd zijn, vóór 4 uur namiddag. j Mr. van Tienhoven was reeds geruimen tijd suk- Het niet-ontvangen van eene afzonderlijke kennis-1 kelend, geving ontheft een verlofganger, zoo deze althans bin- j De correspondent van het Hblad noemt deze mede- nen het Rijk verblijf houdt, geenszins van zijne ver- deeling geheel uit de lucht gegrepen! plichting tot opkomst in werkelijken dienst, daar de De correspondent der N. R. Ct. te Haarlem meldt: openbare kennisgeving eenig en alleen als bewijs geldt dat hij behoorlijk is opgeroepen. Schagen, den 22en Juni 1910. De Burgemeester voornoemd, J. P. W. VAN DOORN. EEN SPAARKAS ZOEK. Sinds eenigen tijd hield te Leeuwarden kantoor in de Poststraat de directie van de spaarkas „De Ne derlanden", die zoogenaamd vertegenwoordigers had door geheel Nederland en bestond uit de heeren H. Metz, zich ook noemende Bremer, 25 h 30 jaar oud en Duitscher van origine, en D. Kousbroek, anders genaamd Jan van der Heuvel, 33 jaar, vroeger te Rotterdam. Zij breidden hun werkkring flink uit en waren er ook te Heerenveen in geslaagd, tal van spaai zegelboekjes te plaatsen. Wanneer die boekjes vol waren, dan zou men voor zijn bespaard sommetje (f 5.20) een keuze mogen doen uit een prijslijst van allerlei huishoudelijke artikelen. Maar zoover kwam het niet Tal van personen waren met huu spaarzegel- De Nieuwe Haarl. Ct., mededeelende, dat mr. G. van Tienhoven te Carlsbad plotseling ernstig ongesteld zou zijn geworden, is blijkbaar zeer verkeerd inge licht. Mr. van Tienhoven vertoeft niet te Carlsbad, doch te Homburg, waarheen hij van hier vertrok, en in de tweede plaats zijn hier nog Vrijdagmiddag zeer bevredigende berichten omtrent mr. Van Tien- j hoven'8 gezondheidstoestand ontvangen. Van andere zijde meldt men, dat de heer Van Tienhoven in 't geheel niet ongesteld is. REIZEN DOOR DE LUCHT. Dat van het reizen per luchtschip in de toekomst veel gebruik zal worden gemaakt, mogen we afleiden uit het feit dat de firma Lissone te Amsterdam een boek met Fahrscheine liet zien aan de Red. van alhier, die zich zeer veel aan T.A.V.E.N.U. laat gele gen liggen, is hier niet misplaatst. DIRKSHORN. Ter benoeming van een onderwijzeres te Dirkshorn zijn door B. en W. van Harenkarspel op de voor dracht geplaatst: mej. 1. H. A. Go<sses te Amster dam. mej. G. C. A. Biegel te Den Helder en mej. G. Akkerman te Alkmaar. VERZENDING EN MARKTAANVOER. Y,e \or^e week werden van de groenlenlaadplaats te Broek op Langendijk verzonden 14 wagonladingen Aan de afslagmarkt werd in die week aangevoerd 8844 zak aardappelen, 373,200 bos wortelen, (38 bloem- kooien en 100 bos uien. Wiertngeu. De Onderlinge Burgerbrandwaarborg-Vereeniging alhier verzekerde in 't afgeloopen boekjaar een to taal bedrag van f 965.175. Besloten werd de premie te bepalen a. voor hui zen, gebouwd van steen en hout en gedekt met pan nen en riet op f 2 per mille; en b. voor huizen ge bouwd van steen en gedekt met pannen, zonder be drijf op f I per mille. Onder rubriek a. is verzekerd een bedrag van f 851.175, dit wordt aan premie dus f1702.35 en onder rubriek b. is verzekerd een be drag van f 114.000, dit wordt dus aan premie f114, tezamen wordt dus aan premie geïnd f 1816.35. Wferingen. Jl. Vrijdag werden voor rekening van 41 leden on zer onderafdeeling der V.P.N. op de Amsterdamsche eierenveiling gemarkt 5303 eieren. De hiervoor ge maakte prijzen waren zeer goed en variëerden van f 3.30 tot en met f 4.10 per 100 stuks. Aan schoon geld zullen de leden per kilo ontvangen fO.59%. Dat is voor eieren van 15 in een kilo 3.97 cent per stuk, van 16 in een kilo 3.72 cent per stuk, van 17 in een kilo 3.50 cent per stuk, van 18 in een kilo ruim 3.30 cent per stuk, van 19 in een kilo 3.14 cent per stuk, van 20 in een kilo ruim 2.97 cent het Hdbld., die recht geven op een tocht met de per stuk. „Zeppelin". Voor Nederland treedt genoemde firma Aan de veiling is veel vraag naar groote, zinde als vertegenwoordiger van de luchtvaartonderneming lijke eieren en zwaar slachtgevogelte. In 't afge- op. loopen halfjaar werden door onze onderafdeeling in FOKVEED4GEN. geheel vermarkt 119.592 eieren, welke aap schoon hoek in nou maar op de helft, toen de directie plot- -j ,.-iaümra~ -><*« r "•'"s door tuMchenkomtrt .«O bedoelde» burgetowe- re» Ook op andere plae^eomMteosp^lus ge» Eenige weken geleden heeft de heer C. Nobel te ge'd opbrachten f 3810.58. Schagen, rijkslandbouwleeraar voor Noordholland, een j Wlerlngen. circulaire verzonden, waarin hij op de wenschelijkheid Naar wij vernemen vaceert bij 't Heemraadschap wees van het houden van fokvee-dagen. Zijn bedoe- alhier, wegens overlijden van den heer P. de Vries ling was in Noord-Holland een gelegenheid in 't leven Az., de betrekking van Bode. En worden voor deze te roepen om overtollig fokvee van gecontroleerde functie gegadigden opgeroepen, welke zich voor 1 ter -» dYY'LnTii zlin De'wachtmeester der"marechaus- afkomst aan andere fokkers te vertoonen en te koop Juli bij den Dijkgraaf, den heer Jb. Keljzer Nz. kun- AÏkST Mk^hotf om «.«mdldk moet tij» «eTst.«Vkeett 0. „taboudlns Oer keere» eer- <m» te blei».

Schager Courant | 1910 | | pagina 1