Dinsdag \2 Juli 11)10. 5 4ste Jaargang No. 4740. Sursau SCHfiGE'l, Laan 4. Uitgevers i TSSPififlH Co. Bekendmakingen. Binnenlandsch Nieuws. A11sissi Nieuws- Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, (onderdae- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 fre worden A.DVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. HGEZONDEN STUKKEN éen dag vroeger. interc. Teiephoon \o. 2». Prijs per jaar f S Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 C9nt. ADVERTENTIES van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent Groote létters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer beslaat uit een blad. GEMEENTE 8 C H A G E N. luxe- ex rijtuig-paardenmarkt te schagex. dersteuning van den gewapenden dienst in de Neder landen" in deze Gemeente zal worden gehcruden aan de huizen der ingezetenen. Zij achten het niet ondienstig de ingezetenen te betaamt. Tegen zulk een botsing biedt de uitspraak der C. v. B. geenerlei waarborg. Het is daarom, dat ik 1 verzoek, mij tegen 1. September eervol ontslag te vcrleenen als onderwijzeres aan de Tusschenschool, herinneren, dat dit Fonds niet is opgericht en wordt Eendrachtstraat, Rotterdam. „z.j ,v dl-n n f tt ai tv 1 aangewend om datgene te doen waartoe de Staat vèr- plicht is, maar om buitengewone belooningen uit te Burgemeester en WethoudCTS~van Schagen, brengen reiken hen. bij de bezTttinfeS :er kennis van belanghebbenden, dat in hunne ge-1 voor ons Vaderland enl onze Overzeesche bezittingen ooeente de PAARDENMARKT, welke hoofdzakelijk is lijf en leven hebben veil gehad, bestemd voor Luxe- en Rijtuigpaarden, geschikt voor Burgemeester en Wethouders verOouwenm^ den buitenlandschen handel, zal worden gehouden op oog op de steeds toenemende behoefte d t 7aterdaE- 21 Juli 1910 gezetenen door milde offers blijken zullen geven van Gelijk bekend, heeft deze markt plaats op den dag hunne belangstelling in het lot der gekwetsten, vöor dien waarop eenzelfde paardenmarkt wordt ge- j Schagen, den 8en Juli 1910-, houden te Haarlemmermeer. Voor de aangevoerde paarden zal geen marktgeld verschuldigd zijn. Heeren paardenfokkers e. a. worden beleefd ver zocht tot deze markt, die o. a. zeer wenschelijk wordt geacht door het Hoofdbestuur der Vereeniging „Het Nederlandsch Paardenstamboek", door het aanvoeren hunner daarvoor geschikte dieren ook thans te wil len medewerken, mede in hun eigen belang. Kunnen toch die dieren te Schagen van de hand worden gedaan, dan worden daardoor de belangrijke kosten vermeden, aan het vervoeren naar verder af gelegen markten, b.v. te Haarlem en elders verbon den. Buitenlandsehe kooplieden hebben reeds verklaard, de markt te zullen bezoeken, indien op eenigen aan voer gerekend kan worden. Schagen, 4 Juli 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN De Secretaris, ROGGEVEEN. De Burgemeester der Gemeente Schagen, brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dier gemeen te, dat het kohier No. 1 der belasting op Bedrijfs- en andere inkomsten op den 4en Juli 1910 door den Heer Directeur der Directe Belastingen te Amsterdam is executoir verklaard en op heden aan den Heer Ont vanger der Directe Belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegeven. Ieder ingezetene, welke daarbij belang heeft, wordt alzoo vermaand op de voldoening van zijnen aanslag be hoorlijk acht te geven, ten einde alle gerechtelijke ver- Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, r. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. winkel. Met 1 Augustus a.s. zullen in deze gemeente naar de Landweer overgaan de mil.-verlofgangers C. Har- tog en J. Moejes. alkmaar. Onlangs meldden wij reeds, dat door het Bestuur der Vereeniging „de Ambachtsschool voor Alkmaar en Omstreken" een uitvoerig gemotiveerd adres tot den Raad dezer gemeente was gericht, waarin met het oog op de beperkte ruimte, uitbreiding van leer vakken, toename van leerlingen enz. de noodzakelijk heid werd betoogd der stichling van een geheel nieu we ambachts- en burgeravondschool, op een geheel vrij terrein, van welke school de kosten werden geraamd op f 250.000. De bedoeling van het bestuur is, dat niet, zoo als nu het geval is, de gemeente kosteloos een nieuw gebouw voor deze school zal be schikbaar stellen, maar dat de vereeniging voor hare kosten tot den bouw zal overgaan/ zoodat aan de gemeente de vrije beschikking zal komen van het tegenwoordige schoolgebouw, dat haar eigendom is, terwijl zij in het nieuwe gebouw kosteloos lokalen, te harer beschikking zal verkrijgen voor de burger- de jeuïge man. avondschool, de avondschool voor handwerkslieden en den handelsavondcursus. mishandeling met doodelijkex afloop. Gisternacht werd In de Metropool van het Leger des Heils aan den Schiedamschen dijk te Rotter dam door den binnenkomenden bakkersknecht P. Vink twist gezocht met den daar eveneens logeeren den C. van Renterghem, als gevolg waarvan Vink zijn- medelogeergast een hevigen messteek in het lin kerbeen gaf. Naar het ziekenhuis gebracht, werd het slachtoffer daar een verband aangelegd, doch opne ming achtte men niet noodzakelijk, zoodat v. Renter ghem weer naar de Metropool werd teruggevoerd. Daar is hij echter 's morgens door bloedverlies over leden. De dader van den moordaanslag werd gearres teerd. DE PAARDENFOKKERIJ. Het Hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw beeft naar in het „Ned. Landbouw weekblad" wordt medegedeeld den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel verzocht zoolang de wet op de Paardenfokkerij 1901 niet is ingetrokken, en gepn nieuwe maatregelen ter beveiliging der paar denfokkerij in Nederland zijn genomen, deze wet met aan de regeering ten diepste staande middelen krach tig te handhaven. Dit verzoek werd gedaan op grond van klachten over ontduiking van genoemde wet tot nadeel voor de paardenfokkerij. RUW SPEL. Men meldt aan de O. Haarl. Ct. Woensdag jl. was het 2e bataljon van het 7e regi ment infanterie te Laren tot het houden van schiet- oefeningep en velddienst. In het rustuur stoeiden een drietal milicien-soldaten der lichting 1909 met elkaar. Plotseling werd een van hen door een kameraad over het hoofd van een derde gewipt, met het gevolg, dat de ruggep tegei elkaar botsten en degeen, die zoo hardhandig, ruw, aangepakt werd, bewusteloos op den grond viel. Op- middellijk werd het slachtoffer, een 20-jarig jong- mensch uit Amsterdam, naar het hospitaal te Naarden vervoerd en daar opgenomen. Het bleek, dat de rug- gegraat gebroken was. Den volgenden dag overleed De bedrijvers van dit noodlottige spel zullen ver moedelijk hun straf niet ontgaan. De militaire autori- Om dit doel te bereiken zal het noodig zijn, dat teiten doen onderzoek. Dit bericht is volgens het N. v. d. D. niet juist. volgingen.* welke uit nalatigheid zouden voortvloeien, de thans genoten subsidiëp belangrijk worden ver te ontgaan. hoogd, die van bet Rijk, thans f 13935 bedragende. Er is wel een milicien zoodanig op een veldflesch Schagen. den 6en Juli 1910. met f 7158, die van de Provincie, thans f 3000 be- gevallen, dat hij zich geducht bezeerde. De jonge dragende, met f 1000 ep die vap de Gemeente, thans man heeft echter het hospitaal reeds hersteld ver- f 4200 bedragende, met f 4118. Het bestuur wenscht laten, de kosten te bestrijden uit een aan te gane annuï-1 teitsleening, af te lossen in 50 jaar met een jaarlijk- den 6en Juli 1910. De Burgemeester voornoemd, J. P. W. VAN DOORN. sche annuïteit van f 11637.50. B. en W. op bet adres van het bestuur der Ver- DE AANLEG VAN BOOMGAARDEN. Op de in het najaar 1909 door de afdeeling Hoorn van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw uit- Voorkomiug Brandgevaar. BROEIEN VAN HOOI. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat, ingevolge de door den Raad dier gemeente vastgestelde regeling betrekkelijk het onderzoek naar de broeiing van hooi enz.: j dat de gemeente Alkmaar bereid is bedoeld bestuur pPn°ZuiLmre^hooiitererswiik 'eiTdeiu staat te stellen e*n IÜ®UW f^sebouw te sljch- te Hoorn, W. Kooiman Dzn. te Bovenkarspel en frHi^de^kwnCwordriacht te zif getrokken üitentuis Jr. te Kwadijk) niet voor bekroning in eeniging adviseerende, erkenpen de noodzakelijkheid geschrevell prijsvraag over aanleg van boomgaarden der stichting van een nieuwe school ep stellen den - 6 Raad voor te besluiten aan den adressant te berich- tusschen die wijken wordt geacht te zijn getrokken vanaf de brug aan de Lange Snevert door de Hoep over de Markt naar en door de Heerenstraat, langs de Loet, den Menisweg tot aan de Menisbrug, val lende verder de perceelen van Zandvenne, Zeegebuur- te. Oudendijk en Burghorn onder de zuidelijke wijk met uitzondering van de perceelen thans bewoond door G. Bakker en P. A. Klaver, welke geacht wor den tot de noordelijke wijk te behooren; volgens eep nader te ontwerpen plan en daartoe eene anuuïteitsleening aan te gaan, af te lossen binnen een nader te bepalen aantal jaren, in welke leening tevens zal begrepen zijn eene som van f 4000 voor noodzakelijke aapvulling der schoolmeubelen, onder de navolgende en overigens onder de nader door B. en W. te formuleeren voorwaarden en bepalingen: a. Het bestuur der school moet vooraf aan burge blijkens mededeeling in het Ned. Landb.-Weekbl. één antwoord ingekomen, hetwelk naar het eenparig oordeel van de door de afdeeling ingestelde com missie (bestaande uit de heeren Chr. Oortman Gerlings J. aan- 2o. Dat voor het loopende jaar tot hooistekers zijn i yereeniging thans genoten Rijkssubsidie is verhoogd benoemd voor de Noordelijke wijk: Arie Oeutekom, I mej. eene som van, f 7138 en alzoo gesteld op f 21073. Noord, wijk A no. 63 en Cornelis Tuinman, Noord, de pr0vinciale subsidie met eene som van f 1000. merking kan komen. petten. Aan mej. M. Poutsma, onderwijzeres aan de open bare lagere school te Petten, is een pensioen toege kend van f 358 's jaars. eerste kamer-verkiezingen. Heden Dinsdag zullen de Provinciale Staten in alle meester ep wethouders doen blijken, dat de door de gewesten moeten voorzien in de vervulling van de wijk A no. 22; voor de Zuidelijke wijk: Klaas Go- vers, Loet, wijk E no. 61 en Christiaan Speets, Dor pen, wijk D no. 45. Tevens worden belanghebbenden herinnerd aan de b. De Raad verklaart zich in beginsel bereid de gemeentelijke subsidie aan de Vereeniging, bedragen de f 4200 te verhoogen met f 4118 of zooveel min der als na de vaststelling van de eindrekening van volgende bepalingen der algemeene politie-verordening i den bouw zal blijkeU noodig te zijn dezer gemeente: I Het bestuur der school verbindt zich jaarlijks Art. 129. Het is verboden, hooi, stroo of andere aan de gemeente te betalen de annuïteit van de te licht ontvlambare stoffen buitenshuis te verzamelen sjujteil geldleening, tot een bedrag van ten hoogste of te bergen op minder dan 10 Meter afstand van f 11637.50. den openbaren weg, van eenige, voor het publiek d De gcp00i worde ontworpen, aanbesteed,.gegund, toegankelijk gestelde open plaats, van eenig gebouw voltooid eu opgeleverd ten genoegen van Burgemees- of getimmerte, tenzij daarvan gescheiden door eene ter eu Wethouders en van het Bestuur der school. e. Voor* de gemeente zullen in het te stichten ge bouw steeds 17 leer- en teekenlokalen, benevens een dichte planken schutting ter hoogte van minstens 2 Meter. plaatsen der leden van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, welke dit jaar volgens rooster moeten af treden. Aan de beurt van aftreden zijn voor: Friesland:.Jhr. Mr. P. J. van Beyma (lib.) Groningen: R. C. Dojes (lib.) Drenthe: Mr. E. Pelipck (lib.) Overijsel: D. W. Stork (lib.) Gelderland: J. E. N. Baron Schimmelpenninck van der Oye van Hoevelaken (chr.-hist.voorzitter; Mr. W. H. J. Th. van Basten Batenburg (kath.) Noord-Brabant: W. Merkelbach (kath.); Jhr. P. J. J. S. M. vap der Does de Willebois (kath.) Limburg: Jhr. Mr. L. H. L. J. van der Maesen de Sombreff (kath.) Zeeland: W. Hovy anti-rev.) Zuid-Holland: Jhr. P. M. G. von Fisenne (kath.); Burgemeester en Wethouders kunnen van het hier jassenkamer, ten genoegen van Burgemeester en Wet- Dr. P. 3. F. Vermeulen (kath.); Mr. J. C D Baron 1 j ii, -p-pi mr trnvl/van ati 1 i 1 „nnn viai ati/ioi' ti bepaalde ontheffing verleenen. houders, beschikbaar zijn en blijven voor het onder- Art. 130. Houders van hooi, stroo en andere licht wyg aan de jeeriingen Van de Burgeravondschool, de ontvlambare stoffen zijn verplicht, van ieder ontdekt Avondschool voor handwerkslieden en den Handels- gevaar van brand, door broeiing of eenige andere avondcursus. oorzaak ontstaan, onverwijld kennis te geven aan den ja de statuten der Vereeniging worde, met Ko- Burgemeester, en tevens aan de daartoe vanwege de njnkijjke goedkeuring, de navolgende bepaling opge- gemeente aangestelde hooistekers, die steeds tot on-nomen; derzoek daarvan moeten worden toegelaten. j jDe vereeniging zal hare vaste goederen niet 'mogen Zij zijn verplicht, op last van den Burgemeester vervreemden, verpanden of bezwaren dan met toe- of van de hooistekers, de bedreigde voorwerpen ter- stemming vap den Raad der gemeente Alkmaar. stond van de plaats te verwijderen, en verder al datgene aan te wenden, wat hun door of vanwege den Burgemeester of de hooistekers wordt bevolen. Art. 131. Het is verboden, aan hout, hooi, stroo of andere licht ontvlambare stoffen te arbeiden bij ontstoken vuur; of om hekelhuizen, timmerwinkels, loodsen of plaatsen, waar gemelde stoffen verwerkt of a bewaard worden, op eenige andere wijze te verlich- «e som bijeen.te ten dan doorgoed gesloten lantaarns, olie- of gas pitten. Zij zal in dit artikel geene verandering mogen ma ken, dan met toestemming van dien Gemeenteraad en na.Koninklijke goedkeuring." ENKA. In „Opwaarts" wordt medegedeeld, dat het den Bond van Christen-socialisten is gelukt een voldoen Overtreding dezer bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete Tan ten hoogste f 25. Tot voorkoming van moeilijkheden worden belang hebbenden ernstig aangespoord hunne verplichtingen nauwgezet na te komen. Schagen, den 4 Juli 1910. A Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. COLLECTE VOOR DEN R GEWAPENDEN DIENST. burgemeester ep Wethouders der Gemeente Scha- ner onlangs gehouden jaarvergadering tot aanstelling van een bezoldigd propagandist uit te voeren. Als zoodanig is nu benoemd mej. A. v. d. Vlies. In verband met het bovenstaande bericht melden wij, dat, naar de N. R. Ct. wordt medegedeeld, aan mej. A. van der Vlies met ingang van September a.s. op haar verzoek eervol ontslag is verleend als on derwijzeres van bijstand aan een der Diaconiescho len der Ned. Herv. Gemeente te Rotterdam. Mej. Van der Vlies stelt in hare ontslagaanvrage iu bet licht, dat „het vonnis van de Commissie vap Beroep in zake het (door regenten der bovengenoem de scholen haar) gegeven ontslag ten (haren) op zichte een juridische vrijspraak is, doch eene mo reel© veroordeeling. Een veroordeeling ook, in hun consequenties, van de beginselen, die (haar) lief zijn, eu die (zij) kan noch mag opgeven." „Het belijden van deze beginselen vervolgt het schrijven van mej. v. d. VI. aan regepten zou mij ongetwijfeld &eU maken bekend, dat de jaarlijksche Collecte tenopDieuw in botsing brengen met uw opvatting over ehoeve van het „Fonds tot aanmoediging en on- wat een onderwijzeres der Diaconiescholen al of met van Heeckeren van Keil (anti-rev. Noord-Holland: Jhr. Mr. J. Roëll (lib.); Mr. E. N. Rahusep (lib.); Mr. W. F. van Leeuwen (lib.) Utrecht: Jhr. H. P. C. Bosch van Drakestein (kath. In totaal treden dus dit jaar af 17 leden, pi.: 7 liberalen, 7 katholieken, 2 anti-revolutionnairen en 1 christelijk-historische. De verhouding in de Eerste Kamer is thans: 31 rechts en 19 links. t- WIERINGEN. Vrijdag jl. werden voor rekening van 4t) leden onzer onderafdeeling der. V. P. N. op de Amsterdam- sche eierenveiling gemarkt 4940 eieren en 41 stuks pluimvee. De hiervoor verkregen prijzen waren zeer goed en varieerden voor de eieren van f 3.50 tot ep met f 5.20 per 100 stuks. Aan schoon geld zullen de leden per kilo worden uitbetaald met 60 cent. Het pluimvee gold van f 0.25 tot en met f 1.10 per stuk, Aan de veiling is enorm veel vraag naar groote zindelijke eieren en jong en oud zwaar slachtgevo- gelte. INVOER VAN ZWITSERSCHE FOKGEITEN. Evenals in de voorgaande jaren zullen de heeren J. Zuurbier te Alkmaar en R. Visser te Berkhout, zich in het laatst van de maand Augustus of in het begin van de maand September e.k. naar het Groothertog dom Hessen begeven, ten einde aldaar een aantal fok- geiten en -bokken van het Zwitsersche Saanenras aan Ie koopen. ZooaLs bekend is, staat de fokkerij van dit geitenras in Hessen op hooge trap, terwijl de te betalen prijzen en verdere kosten aanmerkelijk lager zijn dan bij aankoop in Zwitserland. In geen geval zal de prijs van een volwassen geit of bok, alle on kosten inbegrepen, f 45,te boven gaan. Met het oog op den tijd van het jaar, waarin de aankoop plaats heeft, kan voor het drachtig zijn der geiten niet wor den ingestaan. Ook op deze reis zullen genoemde heeren op ver zoek van de Directie van den Landbouw worden bij gestaan door de Hessische Kamer van Landbouw. Landbouwvereenigingen of particuliere personen, welke fokgeiten wenschen in te voeren, kunnen zich vóór 15 Augustus wenden tot den heer J. Zuurbier te Alkmaar. HOOG WATER. De Westerpolder op het Rhederlaag onder Rheden is door den hoogen waterstand van den IJssel onder- geloopeu. Ten einde zooveel mogelijk het uiterwaardsche gras- en hooiland van het wassende rivierwater vrij te houden, wordeq in de benedenpolders in de buurt van Zalt-Bommel kistingen aangebracht. De rivier stond heden op 5.32 M. boven N.A.P. De rijksveer dienst gaat van dijk tot dijk zonder verhooging Van veergeld. De uilerwaarden en de lage loswal bij: Dieren staan onder water en de hoogere uiterwaarden wor- <Jen bedreigd, daar de IJssel nog steeds wast. Aan hooi en weiland wordt groote schade toegebracht. MAZELEN. Onder de kinderen der openbare lagere school te Nieuwkoop (Z.-H.) heerschen de mazelen zoodanig, dat de lagere klassen dier school grootendeels ontvolkt zijn. Ook te Nieuwerbrug zijn vele kinderen door de ma zelen aangietast. Wegens het heerschen der mazelen, vergezeld van hevige koortsen, zijn de openbare scholen te Koe wacht voor eenigen tijd gesloten. ONDANKBARE SCHILDER. In den afgeloopen winter had de directeur van het Brongebouw te Haarlem een werkloozen schilder in dienst genomen om stoelen te schilderen. De man nam er telkens 25 mee naar huis en bracht die dan terug. Het Bronpersoneel was daaraan zoo gewend geraakt, dat _het Vrijdag fer geen aandacht aan schonk, toen P. 73 stoelen op een kar laadde en wegbracht. W'aarschijnlijk zouden de stoelen voorloopig niet ver mist zijn op het groote aantal, als niet een vracht rijder op Amsterdam den directeur van de Bron had gewaarschuwd, dat hiji voor P. een aantal stoelen naar Amsterdam had vervoerd. P. heeft geen gebruik ge maakt van de hem giboden gelegenheid het ontvreem- <je weder terug te brengen, doch is voortvluchtig. MOORDAANSLAG OF ZELFMOORD? Een correspondentiebureau meldt aan Het Volk: De vreemdste geruchten doen omtrent den plotse- lingen dood van den Amsterdamschen geneesheer Rib- bergh de ronde. Zekerheid daaromtrent is echter noch bij de politie, noch bij de familie te verkrijgen. Zater dagmiddag werd ons van eerstgenoemde zijde mede gedeeld. dat toen alles wees op zelfmoord of een on* geluk. Van andere zijde vernemen wij, dat dr. R. herhaaldelijk dreigbrieven ontvangen moet hebben. Zelfs zou pp een portret, een jagersgroep, waarop ook dr. R. voorkwam, en welke folo in de wachtkamer hing. onder de afbeelding van dr. R. herhaaldelijk een kruisje zijn gezel. Van andere zijde vernemen wij, dat aan het hoofd van dr. R. aan de rechterzijde een schot wonde werd waargenomen, terwijl de revolver links lag. Den vorigen Zondag was dr. R. nog zeer welge moed en besprak men in den kring der familie de dezer dagen te ondernemen reis naar Weenen en over woog de mogelijkheid, om ook Boedapest te gaan zien. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Het 7-jarig zoontje van den spoorwegarbeider M., te Vlodrop, dat zich met den sneltrein van 12 uur, richting M. Gladbach naar huis begaf, is ter hoogte van hel station Herkenbosch uit den trein gevallen. Met ©en ernstige gapende hoofdwonde en vermoedelijk gebroken armen is het knaapje op de lijn gevonden. HEERHUGO WAARD Op de Zondag alhier gehouden Harddraverij aan, „de Hengstman" werden de prijzen gewonnen door: „Jonge Nella" van J. Smit te Spanbroek; „Tabor" van K. Kruijer te Heerhugowaard: „Adam" van P. Zuurbier te Alkmaar. Rijders respectievelijk F. Broers en de eigenaars. De prijzen werden door de winners niet aanvaard, aangezien nog niet was ingekomen toestemming tot het houden dezer draverij van het hoofdbestuur der Nederl. Harddr. en Renvereeniging. VREEMDE BROODWINNING. Men herinnert zich, dat voor enkele weken een vrij net gekleed man te Nijkerk bewusteloos neerviel, dat de ongelukkige werd opgenomen en verzorgd, tot hij na eenige dagen hersteld verder kon trekken. Het is gebleken, dat de geheele scène niets was dan goed gespeelde comedie. Dokter, politie, pleegzuster, gees telijke, publiek en pers, allen zijn de dupe gewor den van een sluwen bedrieger. H. K. Brandsen zoo heet de slimme vogel heeft te Vianen hetzelfde spel gespeeld. Het nader onderzoek der politie heeft het bedrog aan het licht gebracht. EEN GEVAARLIJKE SCHUTTER. Zondag werd van Dreumel naar Tiel overgebracht de. 21-jarige A. van den Bosch, die Zaterdagavond 5 revolverschoten loste bij een vechtpartij, waardoor drie personen niet ernstig gewond werden. ONTZETTEND. De baanwachter St„ werkzaam nabij Meppel, nam dezer dagen den dienst waar voor een collega, die met verlof was. Terwijl hij bij het naderen van den trein uit Friesland even het hekje van zijn erf had laten openstaan, maakte, meldt de Tel., van dat oogen blik zijn, bijna twee-jarig kind gebruik om er doof te snappen en zich op de spoorlijn te begeven. Onder wijl snorde de trein voorbij. Toen Stegeman daarop weder op de baan kwam, vond h(j daar zijn kind. De trein had het hoofdje als met een mes afgesneden. OUDESLUIS. De reèds bejaarde weduwe G. M. alhier, had Maan dagavond (doordat een hondje tegen haar aanliep) het ongeluk te vallen en haar been inwendig zoo te bezeeren dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. EEN BRUTAAL STUKJE. Twee bedelaars haalden te Ter Aar dezer dagen een brutaal stukje uit. Op hun ronde zagen zij de mannen van een eenigs- zins afgelegen erf landwaarts gaan. Zij durfden nu bij de vrouw een bezoek brengen en gelastten deze voor hen te koken peulen en aardappelen en natuurlijk moest zij er goed vet bij doen.

Schager Courant | 1910 | | pagina 1