OP «EIS. r. IfilltOODSlI ZIJPER LOTEN rppsiapj Opruiming een flinke Dienstbode, ffoerdenscle Loten. te hniir ei te leep gevraafd. lotisicóT Polis op do Staatsloterij. Attentie Hollandsehe IJzeren Spoorweg Maatseh, u. Woensdag 27 Juli 1910, Amsterdam, H OOR N. A. v. Twuijver, Schagen. Uit de hand te koop. !t t Bijverdienste. Huwelijk. een brood- en beschuit- hakkersknecht. Havergewas, Een Knecht. Groote Keuze, tegen zeer LAGE prijzen, J. H. SCHENE. een flinke Boerenmeid een flinke Boerenknecht, een goed houten of ijzeren scheepje, iïtO prijzen. Dooidprjjs 51 loeien. Winkel» of Heerenhuis advertentiew. J. PSE. Nagekomen berichten. Pieter, Antje Zeeman, C« GROOT Jzij Herverzekering gratis. verpachten Uitverkocht aan het Hoofddepöt. ,,V e r g e e g e n", te DI3KSH0RN. Een Kaaswageneen Boerenwageneen stel breede Wielen, bij E. ROOZING, Hazepolder, Petten. Prijs per Lot f 0.60. Ai v. Twuijver, Schagen. bekwame en actieve agenten. Derde Groote Enschedésche Verloting. 89 September a.s. uit te stellen. A. v. TwuijverSchagen. t Muizen f 0-50 k f Ö.60, Blauwe f 1.45 k f 1.55 per iH.L. Aangevoerd 1680 manden of zakken. BROEK OP LANGENDIJK. 18 Juli 1910. Aardappelen: Gladbl. f 1.60 a f 2.60, Muizen f 0.80 f 1.50, Kleine f 0.35 k f 0.55 per Vs H.L. Worte len f2 k f 3,30 per 100 bos. Bloemkool 1ste soort f 5.70 5 f 7.30, 2de soort f 3.50 5 f 4 per 100 stuks. Roode kool f 6 5 f 7.10 per 100 stuks. Zilveruien f 2.90 a f 3.55 per 50 K.G. Slaboonen f 0.64 5 f 0.71 per 1000 stuks. NOORDSCHARWOUDE (Dorp), 18 JULI. Bloemkool 1ste soort f 5.50 5 f 7.10. 2de soort f 3 f 4 per 100 stuks. 19 JlJLI. Bloemkool 1ste soort f 6.30 5 f 9.30, 2de soort f 3.50 4.50 per 100 stuks. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDE, 16 Juli, aanvoer 1468 zak aardappelen, 370 baal zilveruien. Aardappelen: Groote Muizen f 0.90 a f 1.35, Drielingen f 0.70 a f 0.90, Kleine f 0.30 a f 0.35, Schot- sche Muizen f 1.a f 1.50 per 35 K.G. Zilveruien f 2.90 a f 3.50, Drielingen f 1.90 a f 2.20 per 50 K.G. Roode kool f 7 a f 8.25 per 100 stuks. 18 Juli. AardappelenGroote Muizen f 0.95 a f 1.25, Drielingen f 0.70 a f 0.8Ó, Kleine f 0.25 a f 0.35. Scholsdie Muizen f 1.20 a f 1.60 per 35 K.G. Zilver- uien f 350 a f 4.20. Drielingen f 2.20 a f 2.60 per 50 K.G. Roode kool f 6.20 a f 7.50 per 100 stuks. PURMEREND, 19 Juli. 179 Stapels Kleine Kaas 32. 1782 K.G. Boter f 1.30 a f 1.35. 632 Runderen, waaronder 356 vette en 55 slieren. Vette matig, 64 a 80 cent per K.G. Gelde, matig f 160 a f 220. Melkkoeien, matig, f 170 a f280. 34 Paarden f 70 a f 300. 247 Vette Kalveren 65 a 85 cent per K.G. 325 Nuchtere Kalveren f 12 a f 26, vlug. 371 Vette Varkens 52 a 56 cent per K.G., matig. 47 Magere Varkens 18 a 30 gld., matig. 292 Biggen f 8 a r 1 rnnilm 1*77*7 Q/vUoruvn r»r% T omtmoron Vpffft vliirt per BIJGELOOF. Men meldt uit Kampen aan de „Zw. Crt.": Een klein kind was reeds ge ruimen tijd lijdende en medische hulp bracht naar het oordeel der ouders niet voldoende baat. Een buurvrouw, blijkbaar beter op de hoogte dan de medicus, stelde toen de juiste diagnose: Het kind was betooverd! Dat kon wel eens waar wezen", vonden.de ouders. Zij "trokken nu met de kleine naar een waarzegster te Zwolle, erkende specialiteite op dat gebied. En deze oordeelde niet andere: de kleine was werkelijk betoo verd en wel door „kwade" mensehen, die in de nabij heid van het kind geweest waren. De ouders begaven zich toen met deze wetenschap naar iemand, die de reputatie genoot, dat hij middelen kende om kwade geesten te bezweren. Deze verklaar de daarop, dat acht dagen bidden den booze wel zou uitdrijven. Gerustgesteld door deze mededeeling trok ken de ouders daarop vol vertrouwen met hun betoo- verde kleine naar Kampen terug: de kwade geest zou nu wel spoedig uitgebannen zijn. We willen het van harte voor den kleme hopen. ZUIDSCHARWOUDE. Eergisteravond sprak de heer C. Thomassen van Amsterdam alhier om de candidatuur-Zeeman voor den gemeenteraad aan te bevelen. Spr. ging daarbij in groote trekken na den sociaal-democratischen strijd, om daar na meer in 't bijzonder het werk van de gemeenteraads leden te bespreken, daarbij vooral de belasting en het onderwijs de revue latende passeeren. De heer K. Zee man besprak verschillende plaatselijke toestanden, die door de tegenwoordige Raadsleden zoo knusjes moge lijk worden besproken of niet besproken. De tegencandidaten, tot debat uitgenoodigd. waren niet verschenen. De opkomst van belangstellenden was niet groot. Zuidscliarwnude. Gisteren viel een driejarig jongetje te water dat, toen het reeds zinkende was ,door een 8-jariga knaap werd gered. Breezand, 19 Juli 1910. Maandagavond vergaderde in het café van den heer G. Borst de vereeniging „Door Recht en Eenheid tot Vooruitgang." De Voorzitter, de heer G. van Mnllem, opent met een woord van welkom, waarna de notulen worden gel6zen en goedgekeurd. Aan de orde is candidaatstelling voor Hoofdingeland in de plaats van den heer Zyp, die heeft moeten be danken. De Voorzitter vraagt aan de vergadering, wie een candidaat heeft. Hy vindt dat er in dit geval geen sprake hce't te zyn van Oost en West. De vacature is voor een lid aan dien kant. De beer Zijp was een be kwaam lid, dat algemeen gewaardeerd werd. Hy hoopt dat we voor hem een waardig opvolger mogen vinden. Als candidaten worden opgegeven de heeren Jb. Bakker, J. C. Geerligs en C. Wydenes Spaans. De heer Hoogland zou gaarne een candidaat uit dezen hoek hebben. Voorz. antwoordt, dat men niet altijd in iederen hoek juist een geschikten candidaat kan vinden. Hy voor zicb, hy beveelt den heer Wydenes Spaans aan. Hy heeft dien leeren kennen als een bekwaam man, die, naar hij heelt vernomen, verstand heeft van Polder zaken. Vooral by groote zaken zou hy een zeergeschikt lid van het Polderbestuur zijn. De heer A. P. Sipman kan met die candidatuur niet meegaan. Hy vreest, dat de polderhuishouding dan te duur zou worden. Ook is hy bang, dat de heer Spaans dan een te groot overwicht zou krijgen. De heer H. K. Koster vindt het vreemd, dat Hoogland, die juist een candidaat uit dezen hoek wil hebben, den vorigen keer, toen Schrieken op de groslyst stond, niet op dezen gestemd heeft. Van de opgegeven candidaten vindt hy den burgemeestir het meest verkieslijk, juist, omdat hy in ontwikkeling hooger staat. Gewone pol derzaken toch kunnen door alle hoofdingelanden worden doorzien. Er kurnen echter ook andere, belangrijker zaken aan de orde komen, waarvoor meer vereischt wordt en daarvoor vooral vindt hy den heer Wydenes Spaans zoo geschikt. Hy kent den heer Geerligs al jaren als een strikt eerlijk man, die geen verschil zon maken tusschen Oost en West. Hij is ten volle een plaats in het Polderbestuur waard. Nu 't echter gaat om een lid van meer dan gewone kwaliteit te vervangen, acht hy den burgemeester meer geschikt. Hy vreest; niet, dat die alleenheerscher zal worden, daar de andere hoofdingelanden toch ook. wel weten, wat zejwillen en zich maar zoo niet zullen laten ompraten. De heer A. de Graaf niets afdingen op wat van den candidaat Spaans. Hy wil alleen den heer Geerligs aan bevelen. Spreker vindt buitengewone geleerdheid hier niet noodig. Wat toch is het geval Het dagelyksch bestuur doet voorstellen, de Hoofdingelanden kunnen er hun gedachten over uitspreken en stemmen. In 9 i van de 10 gevallen zijn het polderzaken, waar de prac- tische landbouwer het best over kan oordeelen. De heer Geerligs nu is een zeer verstandige, stille, practische' boer en daaraan hebben we juist gebrek. De heer v. Mullem kan niet met de Graaf mee gaan. By begrypt niet, dat de Graaf zegt, we hebben prac tische boeren noodig, nu er zooveel practische boereu zitting hebben. Spreker vindt, dat de Graaf zich zelf en zyn mede Hoofdingelanden veel te laag stelt, alsof juist Geerligs hen moet helpen. Koster wil op de bekwaamheden van Geerligs volstrekt niets afdingen. Hy schat hem minstens even hoog als den beste in den Polder. Ook hy gelooft met de Graaf, dat Geerligs bedaard is, maar de Burgemeester niet minder. Dat Geerligs ontwikkeld is, is volkomen waar, maar de Burgemeester is meer ontwikkeld, en dat juist wordt hem als een grief aan gemerkt. Houdt dat steek? Gewoonlyk kiezen we in de besturen menschen met de meeste ontwikkeling en hier wil men iemand weren omdat hy t e ontwik keld is. In veel vereenigingen staan bestuur en gewone leden tegenover elkaar. De laatste toch becritiseeien de voorstellen en handelingen van het bestuur. De leden nu zouden in den heer Wydenes Spaans een goeden woordvoerder hebben. Dat is de heer Geerligs nu nog niet. De heer P. v. Stipriaan oordeelt Jb. Bakker toch ook bekwaam genoeg. Deze steekt ook zyn oordeel niet onder stoelen en banken. De heer Hoogland wil even het compliment van Koster beantwoorden. Al wil hy het liefst een Hoofd ingeland uit dezen hoek, daarom is hy nog geen groote voorstander van Schrieken. Th. Smits zegt, er wordt telkens beweerdJammer, dat Zyp er uit is. Zeker, het was een van de bekwaam ste leden, maar hy zal toch wel te vervangen zyn. Wie' hier vanavond ook candidaat gesteld wordt van het j opgegeven drietal, spreker zal hem steunen. Do Graaf zegtAls we vergelijken de heeren Zjjp en Geerligs, dan vind ik een groote overeenkomst. We hebben in Zyp alty'd bewonderd de sterk behoudends, zuinige economist. Datzelfde vinden we in Geerligs' terug. Koster wyst er op, dat ook anderen den heer Spaans beschouwden als een man, knap in waterschaps- en polderzaken. Op betrekkelijk jeugdigen leeftyd toch stond hy op de voordracht voor secretaris van de Honds- I bossche en daarvoor neemt men niet de eerste de beste. Steeds is hij bestuurslid van een waterschap geweest. Hy is dus volkomen op de hoogte. De heer De Mazure steunt de candidatuur-Geerligs uit een oogpunt van billijkheid, omdat hy nu den Oost polder een Hoofdingeland wil toekennen. Mocht er een vacature hier zijn, dan zou hy de eerste zyn, om den heer Spaans te steunen. Tot stemming overgegaan kreeg de heer J. Bakker 6, J. Geerligs 5 en C. Wydenes Spaans 7 stemmen. Daarna had er een herstemming plaats tusschen de heeren Bakker en Spaans, waarby de eerste 11, de tweede 7 stemmen bekwam. De heer Bakker is dus de candidaat der Vereeniging. Tot zyn aanbeveling zullen strooibiljetten worden rondgezonden. By de daarop volgende rondvraag, dankt de heer de Mazure de leden, die hem de vorige vergadering met algem. stemmen candidaat stelden. Nu hy gekozen is wil hy dan ook wel de verzekering geven, dat hy de belangen van den Polder zooveel en zoo goed mogelijk zal behartigen. De Heer Smits maakt de opmerking, dat het regie ment blijkbaar wel eens herzien mag worden, daar er nog al eens van moet worden afgeweken. De heer De Jong zegt, dat het reglement dikwijls geraadpleegd werd, maar dan liet het ons in den steek. Daarom werd het wel eens terzijde gesteld. De heer De Graaf zeide indertijd voorstellen tot wijziging toe, maar die zijn nog niet ingekomen. De heer De Graaf antwoordt, dat er een idéé schijnt Ie bestaan, dat hij met voorstellen tot wijziging zou komen, of dat hij die had toegezegd. Daar is echter niets van aan. Spreker herinnert er zich niets van. De heer De Jong zegt, dat hij het geheugen van. den heer De Graaf dan wel even te hulp wit komen. Het was bij gelegenheid dat hij vreesde, dat de Oost-Polder de vereeniging zou overvleugelen, door zich en masse op te geven als lid, dat de heer De Graaf schriftelijke voorstellen toezeide. Nu schijnt hij echter gedraaid te zijn en van koers veranderd. De Secretaris vindt, dat de heer De Graaf het bestuur ten onrechte voor leugenaars uitmaakt. Dit weet de heer De Graaf heel wel, want spreker heeft hem meer malen aan zijn voorstellen herinnerd. Hij draait er echter maar omheen. De notulen bewijzen het. Nadat de Voorzitter nog gewezen heeft op de tot standkoming van een begin van verlichting, wordt de vergadering, die zich door een ongewone warmte ken merkte, gesloten. Geboren: Zoon van H. J. KOSSEN en J. KOSSEN-Langedijk. Aartswoud, 18 Juli 1910. Heden overleed na een korte ongesteldheid, zacht en kalm, onze hartelijk geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, in den ouderdom van 65 jaar en 6 maanden. Uit aller naam, H. DELVER. Oudesluis, 16 Juli 1910. Zij, d;e zich nog wen- schen aan te sluiten bij den te houden optocht op 3 Augustus a.s,, worden, met het oog op het vaststellen van het programma, verzocht zich aan te melden bij den ondergeteekende voor of op Zaterdag 23 Juli.j Namens de Commissie, K. ZIJP. "Wieringerwaard, 19 Juli 1910. Heeren- en Dames-Wielrijders van Anna-Paulowna, Wieringerwaard en Omstreken. Ondergeteekende maakt het geachte publiek bekend, dat hij een ruime stal ling heeft tot berging van FIETSEN gedurende de Kermis. Beleefd aanbevelend, tusschen Volkswinkel en Raadhuis, ANNA PAULOWNA. Koninkl. Goedgek Jlantschappelgk Kapitaal 1 200.000.— Reserves Ruim - 50.000.— 1 5 3 °/0 TIJDGEESTLOT f 6.—. Klassikaal fl.20. 110 3 °/0 TIJDGEESTLOT f3.—. Klassikaal f 0.60. 1/20 3 °/0 TIJDGEESTLOT f 1.50. Klassikaal f0.30. 3% TIJDGEESTPOLIS f 11.— Betaalbaar met f 1.— per maand. De Polissen geveD 3 loterijen precies dezelfde kansen als 'jjo Staatslot, doch zjjn veel voordeeliger. Verkrijgbaar te Rotterdam aan het Hoofdkantoor Wijnstraat 16 en te Scha gen bij A. van Twuijver, Markt en bij K. van 8traalen te Oudkarspel bij F. Butter Jz.te Nieuwe Niedorp bij 8. Fraij te Aartswoud bij F. de Ruiter. Toezending naar buiten na ontvangst bedrag plu8 f 0.15 voor porto- en zegel- besten. 2e en 3e klasse op van DEN HELDER, ANNA. PAULOW NA, SCHAGEN, N.-SCHARWOUDE, HEER-HUGOWAARD en ALKMAAR naar en terug. Inlichtingen aan de Stations. Zie de aanplakbiljetten. Heen en terug op één dag 2e klasse fl.50, 3e klasse fl. Terug den volgenden dag (Alkmaar uitgezonderd) 2e klasse f2.3e klasse f 1.25. te Het Bestuur der Afdeeling Hoorn e.o. van de Holl. M'j. van Landbouw zal de Staanplaatsen op het terrein der GROOTE LANDBOUWTENTOON STELLING te Hoorn, te houden van 14 18 September a.s. en de exploitatie vaD a. Een Restaurant b. Twee Kiosken voor verkoop van Sigaren c. Een Kiosk voor verkoop van Cho colade Koek, enz. d. Een Kiosk voor verkoop van Prentbriefkaarten en Foto's; e. Een Kiosk voor verkoop van Fruit. Gegadigden wordt hierbij medegedeeld, dat de bouw der tent en Kiosken voor rekening der eventueële pachters komt, terwijl de desbetreffende plannon en tee- keningen aan de goedkeuring der ter- reincommissie moeten worden onder worpen. flHy De voorwaarden waarop de ver pachting zal plaats hebbeD, zijn te ver krijgen aan het Secretariaat der Ten toonstelling Dal 8. Inschrijvingen wor den ingewacht vóór of op 1 Augustus a.s. Namens het Bestuur, W. P. KESSLER, Voorz. W. BALK Wzn., Secr. Er biedt zich aan voor direct: zijn de Wacht dus niet te lang met koopen* De KAPITALE BOERENPLAATS, genaamd met ongeveer 19 H.A. uitmuntend weiland, boomgaard, tuin, erf en schuur, gelegen aan de SCHAGERBRUG (Zijpe) bij Schoorl en Kerk. Aanvaarding: de landerijen Kerstmis 1910, gebouwen 1 Mei 1911. Koopsom billijk, terwijl een groot gedeelte daarvan als hypotheek kan gevestigd blijven. Te bevragen bij de firma PLUIM- GRAAFF Co Hof 2, Alkmaar. Terstond gevraagd bij H. DOORN, Mr. Metselaar, 't Zand. Voordurend voorzien van le kwa liteit RUND- en VARKENSVLEESCH, BOTERHAMMENWORST, MET- en LEVERWORST, en gedurende de ker mis GESNEDEN HAM. Beleefd aanbevelend, Voor een actief persoon uit den burgerstand, bestaat gelegenheid een AGENTSCHAP LEVENSVERZEKE RING over te nemen. Franco brieven lett. A B C D, bureau van dit blad. Een net persoon uit den boerenstand, tusschen 40 en 50 jaar, eenigszins ver mogen hebbende, zoekt in kennis te komen met een juffrouw van denzelfden leeftijd, zonder kinderen. Brieven franco letter Z Z Z, bureau Schager Courant. Er biedt zicb aan Brieyen fr, onder letters J. W. bur. V. d. blad. TE KOOPHet te veld staande van 2 morgen. Terstond gevraagd: Vakkennis geen vereischte. Te vervoegen bij K. IJFF, Kaasfabriek „Ons Belang" te Middelie. Gevraagd: Nok een klein aantal en om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, goed kunnende melken, bij P. THOMAS te Koegras, no. 105. Wordt gevraagd bij J. KOELEMAN, Roggeveenstraat Schagen. Te koop gevraagd uit den boerenstand, met een school gaand kind. Leeftijd 41 jaar, P.G. Br. fr. lett. S. E., Boekh. Wed. J. N. PI. van Balen, Alkmaar. groot 35 last. Aanb. in te zenden aan M. MINNES, Wieringen, Tweede prijs Utrechtsche Wagen be spannen met 2 paardenderde prijs een Kaaswagen met één paard. op goeden stand te SCHAGEN, Aanvaarding binnen 2 maanden. Br met opgaaf van prijs, lett. A B, bur. v. d. blad. Een sedert jaren bestaande eu zeer uitgebreide Paarden- en Vee verzekering Maatschappij vraagt voor N.-Holland Belanghebbenden gelieven te adres- seeren onder lett. R. S. 4140. Alg. adv. bur. D. Y. ALTA, Amsterdam. Uw welbegrepen eigenbelang gebiedt U het aanschaffen eener Polissen verkrijgbaar bij den Hoofd agent J. FRANSZ te Oudesluis. BULLETIN. Goedgek. b(j Koninkl. Besluit. Tengevolge der werkstaking en groots uitsluiting waardoor de stad Enschedé wordt getroffen, zijn wij buiten onze verwachting genood zaakt de trekking tot Namens het Comité,

Schager Courant | 1910 | | pagina 3