Damspelers. Telegrafisch Weerbericht. Bekendmakingen. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Aan de wegens heling. Deze, hevig ontsteld, zeide dat hij da delijk zou meegaan, maar verzocht zich eerst even te mogen verkleeden. Hij verwijderde zich en een oogen- blik daarna klonk een schot. Men snelde toa en het bleek, dat de man zich met een revolver voor het hoofd gescholen had. In bedenkelijken toestand is hij met een rijwielbran- card naar het Wilhelmina-Gasthuis vervoerd. Behalve de man die het vat vervoerde, is later nog als verdacht van medeplichtigheid aan diefstal van het vat stroop een werkman uit de stroopfabriek door de politic aangehouden. N. v. d. D. Nieuwe Niedorp In de Zaterdag en Zondag j.1. te Pui-merend gehou- rend gehouden groote gymnastiekwedstrijd, is door vijf leden van de gymnastiekvereeniging ..Hercules" de 4de prijs gewonnen in een driekamp. GEMEENTERAAD HOOGWOUD. Vergadering van den Raad der gemeente Hoogwoud, gehouden op Woensdag 20 Juli 1910, voorm. 10 uur. Voorzitter de heer J. Breebaart Dz., Burgemeester. Allen present. Opening door Voorzitter. Daarna lezing der notu len, die onveranderd worden goedgekeurd. Voorzitter deelt mee, dat de pomp bij den lindeboom j nog niet is onderzocht. Timmerman Leeuw van Aarts- woud. die daarmee is belast, heeft 't zeker druk. Voor glasvaten en aschkuilen zal aanzegging geschie den. waar dit noodig is. Besteding van straatwerk te verrichten in de Kerke laan heeft plaats gehad: ingekomen waren 3 billetten van de heeren: J. de Boer voor f 654. Kuiper in de Weere voor f 660, Deutekom voor f 675. De raming was f 594. Het verschil van f 60 tusschen raming en laagsten inschrijver was B. jen W. te hoog en "de opzichter had hun bovendien de verzekering gegeven, dat het er voor gemaakt ken worden. Toen is publieke aanbesteding gevolg. Ingekomen wa ren biljetten van: J. de Boer Hoogwoud f 567 (dus nu f 87 minder dan vorig maal), P. Dekinga. Amster dam. f 576Dienaar, Den Helder f 579.50; J. Ehle- bracht, Spanbroek f 588Deutekom. Aartswoud, f 655. B. en W. hebben het straatwerk aan den laa'g- sten inschrijver (De Boer) gegund. Opgemerkt wordt door Voorzitter, dat onderhands en publiek besteden nogal beduidend verschil oplevert. En dat geeft te denken Men zou er toe komen om alles te besteden. Dat De Boer voor publieke besteding zooveel lager heeft ingeschreven dat hij eerst deed, is wel sterk sprekend. Van Ged. Staten is ingekomen eene machtiging om de subsidie voor de Landbouwtentoonstelling te Hoorn uit den post voor onvoorziene uitgaven te betalen. Verdei- is van dat ooilege een schrijven ingekomen, dat reeds op 9 Februari is opgesteld, doch abusieve lijk eerst thans door Ged. Staten is verzonden, betref fende de quaestie Langereizer school en waarin er op wordt aangedrongen den nu tusschen de twee Gemeente raden bestaanden toestand te doen ophouden en de door Ged. Staten aangegeven wijzigingen over te ne men. Mocht geen overeenstemming tusschen de beide Raden kunnen worden verkregen, daar dan mededee- ling van te doen aan God. Staten, en zich bij de daar op vallende beslissing neer te leggen. Hoogwoud heeft geantwoord: bij ons is er geen be zwaar om de wijzigingen als door Ged. Staten aange-1 geven, voor te dragen, maar eerst moet Nieuwe Nie- dorp afdragen, wat het verschuldigd is. De begrooting voor de Langereizer school dienst 1910 is toegezonden aan Nieuwe Niedorp, doch er Is 'nog geen bericht van goed- of afkeuring ingekomen. Voorzitter wijst er op dat die zaak nog altijd han gende is, hoewel het onverkwikkelijk is er op schier elke Raadsvergadering op 'te moeten terugkomen, dat Nieuwe Niedorp nog niet heeft betaald en dat het ge schil nog onopgelost is. Er moei echter een eind aan komen. De lieer Koorn zcu willen dat Nieuwe Niedorp zijn schuld betaalde. Voorzitter wil eene ccmmissie zien afgevaardigd naar Ged. Staten, om daar de zaak te bepraten. De heer Vel vericlaart dit best te vinden. Detie er Kooij is er ook voor en ook bij de andere heeren vindt dit idéé algemeen instemming. Voorzitter en de heeren Vijn en Hartog worden af gevaardigd ter audiëntie naar Ged. Staten. De jongste kasverificatie bij den Gemeente-ontvan ger op 23 Juni j.1. gehouden, gaf een kassaldo aan van f 1526.49. overeenkomende met de desbetreffende bescheiden. De bcgrooting van ontvangsten en uitgaven der Ge- zondheidscommes'e gezeteld te Hoorn voor den dienst 1910. is opgemaakt naar eene bijdrage van 6 cents per hoofd. Hoogwoud met zijn 2053 zielen moet naar dien maat staf f 123.18 betalen. Totale bi'dragen van alle ressorteerende gemeenten f 2229.12. Totaal in ontvangst en uitgaaf f 2680.701/2 met f 15.701» voor onvoorzien. Eene toelichting vergezelt deze berekeningen, waar in als gevolg van 't weinig beduidend batig saldo, in 1909 overgehouden, de zoo hooge heffing van 6 cents per hoofd we dt geschilderd. Voorzitter merkt op. dat de kosten voor de Hoorn- sche Gezondheidscommissie beduidend hooger zijn dan in de naburige commissiën Sehagen (waar li/» cent per hoofd geheven wordt) en Enkhuizen, waar men voor 3 cents per hoofd is aangeslagen. Dat zit in 't laboratorium, dat de Hoornsche Ge zondheidscommissie bezigt voor onderzoekingen, waar mede nogal koslen gaan gepaard. Er is wel gezegd, dat er wel baten zullen inkomen van andere gemeenten, die dat laboratorium ook wil len bezigen, maar tot nog toe zijn er nooit ^ulke baten bemerkt. Ook nu komen ze weer niet voor. Spreker vindt het eigenlijk jammer, dat de Gezond- heidscommissiën in deze niet samen hebben gewerkt, bijv. Hoorn. Enkhuizen en Schagen„cm gezamenlijk het laboratorium te stichten. De beg ooting wordt verder voor kennisgeving aan genomen.- B. en \V. bieden vervolgens den Raad aan: de Ge- meentebegrooting. in ontvangst op f 26866.07V2 in uit gaaf op f 27266.33, sluitende met een nadeelig saldo van f 400.251/2. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur: in ont vangst op f 3394.13. in uitgaaf op f 2927.361/2, voor deel ig saldo f 466.761». Een aardige vooruitgang met 't Armbestuur, waarmee het er gunstig uitziet, wordt geconstateerd. Eene commissie van de 5 Raadsleden, buiten het Dagelijksch bestuur, wordt met aller instemming aan gewezen om de rekeningen na te zien. Ingekomen eerf Provinciaal Blad. d.d. 25 Mei dezes jaars. waarin wordt gemeld dat wijziging van de Ge meentewet en van de borgtocht-we' zal plaats vinden en met 1 Januari a.s in werking zal treden. Na dien zal 't niet meer worden toegestaan, dat ontvangsten en uitgaven, waarvoor de gemeente-ontvanger verant woordelijk is. door anderen dan hemzelven behandeld worden, zooaIs bijv. inning van schoolgelden door school hoofden en heffing van leges ter secretarie door ge meen tc-secreta rissen Voorzitter zegt, dat B. en W. er voor zijn, het hier toch te laten zooals 't is. 't Zou moeilijk te verlangen zijn van den ontvan ger, dat hij dagelijks ter secretarie kwam om leges te ontvangen en lastig zou 't zijn, indien in plaats van het schoolhoofd, de ontvanger de schoolgelden zou moeten innen. B. en W. stellen voor het te laten zooals het is en zulks onder eenige bepalingen, welk een en an der de goedkeuring van den Raad wegdraagt. Als zetters voor 's rijks directe belastingen moe ten aftreden de heeren Vijn en Van Diepen. Voor deze vacaturen worden op do voordracht ge plaatst de heeren W. Vijn en K. Vel, en K van Diepen en C. Schilder. Komt watervoorziening in de Weere aan de orde. a. en w. hebben van brandmeesters - - non Hli g('Kregen, dat er eenige woningen, daar zijn, kennisgeving voor geen blusehwater bereikbaar is.# Een toestand, die voorziening behoeft en waarnaar B. en met den opperbrandmeester zijn wezan kijken en dien toe- stand onverantwoord achtten. De heer Jonk van Kolhorn heeft zich bereid ver klaard, om voor 75 cent per voet 180 voet diep een bronwaterwel te maken. B. en W. stellen voor, hem dat werk zoo op te dragen. De heer Kooij is daar tegen en meent dat dit een zorg is, waarin de bewoners zeiven moeten voorzien eu niet'de gemeenteraad. En 't zou nogal kosten ver oorzaken eik. De bijten, die 's winters moeten wor den gemaakt, daarvoor moet toch ook ieder zelve zor gen. De heer Koorn vindt, dat voorziening wel op den weg van 't gemeentebestuur ligt. Voorzitter zegt: we hebben daar niets aan ae brand spuit. Er is geen brandbluschwater. Da's niet verant woord. Assurantiën zouden bezwaar maken, tegen verzekering van die perceelen. Het voorstel van B. en W. om de wel te laten ma ken wordt met 6 tegen 1 stem (van den heer Kooij) aangenomen. Aan B. en W. wordt verdere regeling met den heer Jonk overgelaten, ingeval er meer of minder dan 180 voet geboord wordt. Het besluit wordt genomen onder voorbehoud dat er van de omwonenden daar ter plaatse medewer king moet zijn. 200 wordt er voor uitgetrokken. Voorzitter heeft een onderhoud met den doodgra ver voor Aartswoud gehad, die wist te vertellen, dat hij daar op 't kerkhaf al in 't water zat als er 2 lijken op elkaar moesten worden begraven. Dat is tocl "wat erg. 't Dagelijksch Bestuur wil dan ook het kerkhof verhoogen en wel een halven meter. Er zijn twaalf graven in de lengte en volgens be,- 1-ekening zou er 135 M.3 grond, die van een kade is te verkrijgen, noodig zijn. De kosten daarvan op f 1.25 per M.3 stellende, zou er gauw een f 1V5 mee gemoeid zijn. Het zou in den, herfst moeten gebeu ren. Goedgevonden, dit onder de gemeentenaren te besteden, 't Best wordt gevonden, dat het Dagelijksch Bestuur zelf eens een, kijkje neemt. Een suppletoire begrooting, sluitende op een eind cijfer van, f 700 en een afschrijving van f 350 uit den post voor onvoorziene op den post voor straat werk over te schrijven, verwerven, mede aller in stemming. B. en W. stellen wijders voor om aan den heer J. P. J. van Wijk wegens werkzaamheden bij de plaats gehad hebbende veetelling, eene gratificatie toe te kennen, groot f 10. Uit den post voor onvoor ziene uitgaven te betalen. Goedgevonden. Rondvraag. De heer Koorn wijst op den slechten toestand van een post of voetbrugje over een sloot in het landpad van de kerk te Aartswoud naar de Langereis. Toestand zal opgenomen en verbeterd worden. De heer Schilder merkt op, dat aan de Gouw som mige boomtakken hinderlijk zijn voor 't publiek ver keer met volgeladen hooi- of stroowagens en derge lijke. Afhakken is wel noodig. De heer Hartog bevestigt dit. Wel heeft al wat inkorting plaats gehad, maar niet op bepaald afdoen de manier. Voorzitter wil den heer Hartog opdragen, den heer (fKort nog eenige aanwijzing te geven en hem de geheele Gouuw te laten inspecteeren om waar noo dig, de boomtakken, die over den weg hangen, in te korten. Goedgevonden. De heer Koorn zou datzelfde willen zien toepas sen op een boom te Aarts woud, die nabij wonenden het li rilt beneemt. Voorzitter is er niet voor, alleen om het licht aan het boomsnoeien te gaan. 't Zou een heel gekap wor den. Hij zal 't echter nazien. Met dank wordt de vergadering voorts gesloten. AFKONDIGING VAN HUWELIJKEN. Dezer dagen is in Noord-Brabant een ambtenaar van den burgerlijken stand veroordeeld ,,ter zake dat hij als ambtenaar van den burgerlijken stand' en als zoodanig o. a. belast met het opmaken van akten van huwelijksafkondigingen in de gemeente, verzuimd althans nagelaten heeft de vereischte afkondiging te doen vóór het huis der gemeente, op de wijze, zoo als zulks is voorgeschreven bij art. 107 van het Bur gerlijk Wetboek". Naar aanleiding daarvan heeft de commissaris der Koningin den burgemeesters in zijn gewest verzocht de ambtenaren van den burgerlijken stand met na druk te herinneren aan hun verplichting vervat in voormeld wetsartikel. BESMETTELIJKE PRENTBRIEFKAARTEN. Blijkens een mededeeling in het Rott. Nbld. houdt men aan het postkantoor te Rotterdam de met glas- belegde en bcschubde prentbriefkaarten in, omdat die afgeven en infectie kunnen veroorzaken. ONGELUK AAN BOORD VAN 'N PLEIZIERBOOT. Hedenmorgen lag tot vertrek in de Wijnhaven te Rotterdam gereed de pleizierboot, toebehoorende aan den heer Van Yperen, den gerant van den Restaurant, du Passage, die voornemens was met twee gasten een tochtje te maken, die met hem dan ook reeds aan boord waren, evenals de machinist. Plotseling werd een hevige knal vernomen en zag men de vlammen hoog boven de Regentessebrug uitlaaien. Men ver moedt dat een vonk in de benzinetank is terechtge komen en deze, welke 90 liters van de gevaarlijke vloeistof bevatte, heeft doen ontploffen. Alle vier de personen aan boord kregen min of meer ernsti ge brandwonden. Het ernstigst wel de machinist, die ier plaatse door dr. C. Nolen werd verbonden. De andere drie konden zich te voet naar het ziekenhuis begeven, ten tinde zich te doen helpen. De brand aan boord van het scheepje werd gebluscht met tweo stralen. Het voorschip is geheel vernield. EEN BUITENKANSJE. Dezer dagen, schrijft de Risicobank, ontvingen wij een beslissing van het bestuur der R. V. B. welke onze aandacht vestigde op eene lacune der Ongeval lenwet 1901, die slechts zeer zelden can het licht zal treden, doch vermoedelijk herhaaldelijk aanleiding geeft tot ongemotiveerde „buitenkansjes". Bedoelde lacune schuilt in art. 23 der Ongevallenwet 1901. Vol gens dit artikel heeft hij, die de begrafenis van den door een ongeval gedooden arbeider heeft bekostigd, I recht op vergoeding dier begrafeniskosten ten be drage van een som gelijk aan 30 maal het dagloon van den overledene. In de meeste gevallen worden deze begrafeniskoster betaald door éen persoon, die dan de genoemde ver goeding van de Rijksverzekeringsbank in haar geheel ontvangt. Het is in dat geval niet nocdig te onder zoeken hoeveel de betrokkene voor de begrafenis heeft betaald, want hij krijgt toch altijd 30 maal het dagloon vergoed. Zoodoende is er bijna nooit gele genheid of aanleiding om na te- gaan of de betrok kene te veel of te weinig ontvangt. In het onder havige geval was de begrafenis echter bekostigd voor een deel door het gemeentebestuur, voor een ander deel door den werkgever. Nu hadden ieder dezer dus recht op een deel der wettelijke vergoe- ding van 30 maal het dagloon des overledenen en wel in verhouding der door hen betaalde bedragen. Er moest dus in dat geval worden onderzocht hoe veel reder had betaald. En nu bleek uit dit onder zoek dat de gemeente 18 en de werkgever 6 gulden had bijgedragen. Daarop kregen de gemeente en de werkgever respectievelijk vergoed 18/24 en 6/24 van het bedrag van 30 maal het dagloon, of te wel... de gemeente f 33.43Vis en de werkgever f 11.14%. Zoodat beiden een aardig buitenkansje hadden. Dergelijke ongemotiveerde buitenkansjes zouden wor den voorkomen, wanneer werd bepaald dat vergoed worden de begrafeniskosten tot een maximum van 30 maal het dagloon van den overledene SCHAGERRltUG. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te Ouwerkerk averij 'V Groeneveld> ie Noci-d-Zijpe. Dinsdagnacht om twee uur liep een sleepboot uit Amsterdam met 10 Bruinisser-schuiten achter zich, op weg naar Wie ringen de haven van Enkhuizen in om aldaar te overnachten, doch daar in de haven een groot aantal tjalken en andere vaartuigen lag. ontstond in de duisternis een botsing tusschen een Bruinisser schuit no. 147 en een tjalk. De Bruinisser schuit werd ernstig beschadigd, de mast werd achter over geslagen, de zeilen aan flarden gescheurd. Een jongen die zich aan boord bevond sprong uit angst in het water, doch werd na veel moeite gelukkig gered. Van de tjalk was de boegspriet stuk, ze had veel averij bekomen. 's av. 6 uur, Ds. A. E. van Grie BOEFJES. Aan een commissariaat van politie te 's-Gravenhage kwamen Maandagvond twee jongens zich aanmelden, om mede te deelen, dat zij door hun ouders aan hun lot waren overgelaten. Vader en moeder waren met twee zusjes naar Maastricht gegaan en hadden de drie jongens, de oudste 15 jaar, de tweede 10 en de jongste 9 jaar oud, thuis in hun woning aan j de Vaillantlaan achtergelaten; de buren zouden dan wel op hen letten. De oudste ging er echter met j den spaarpot, inhoudende plm. f 10, van door en zoo zaten de jongens alleen, terwijl ook de buren zich M- *-e lhemen. niets aan hen gelegen lieten liggen. De jongens deden dit verhaal met zóóveel natuur lijkheid en toonden zich zóo zeer op hun gemak, dat de politie geen oogenblik aan de waarheid er van twijfelde. De commissaris gaf order te zorgen, dat de kinderen dien. avond gevoed werden en be hoorlijk onderdak kregen, met het voornemen den volgenden dag de zaak nader te onderzoeken. Toen den volgenden ochtend de jongens weder om vóór den commissaris werden gebracht, trof het hem, dat er tusschen beide knapen niet de minste gelijkenis bestond, zoodat hij ernstig aan hun ver haal, dat zij bleven volhouden, begon te twijfelen. Dat daarvoor alle reden bestond bleek uit het in- Huisduinen sen. Nieuwe Niedorp, v.m. 9.30 uur, Ds. Schermen, Zuid-Zijpe, Burgerbrug, '3 av. 6.30 uur Dsi- Valkoog, v.m. 9.30 uur, Ds. TInholt. Harenkarspel. Geen dienst. WIeringen, Den Oever, r.m. 9.30 uur, Dg Reinders. l. Kolhorn, nam. 2 uur, Ds. Groeneveld. Wieringerwaard, v.m. 9.30 uur, Ds. Engelkes Callantsoog, v.m. 10 uur, Ds. Hopster. Wieringon, Hippolytushoef, v.m. 10 uur, ds I Bax. t I Noord-Zljpe, Schagerbrug, v.m. 9.30 uur. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barstngerhom. Geen dienst. Noord- en Zuid-Zijpe, Oudesluis, v.m. 10 uur n L. G. Holtz. üs Nieuwe Niedorp, Ds. Haars. Wieringen. Geen dienst. LOKAAL „BETHEL", HOEP SCHAGEN, ten behoeve der Nederlandsch Hervormde Kerk- v.m. 10 uur, de heer Magrijn, candidaat tot deJ GEMEENTE 81 HAGEN —o NATIONALE MILITIE. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schag^, Brengen, ter voldoening aan de derde alinea vat Art. 24 der Militiewet 1901, (Staatsblad No. 212 Vat 1901). ter kennis van de belanghebbenden, dat Jjf( overeenkomstig Art. 23 dier Wet afgesloten Inschtij. vings-Registei' van 1910, voor de lichting 1911, Int< de daaruit opgemaakte alphabetische naamlijst, op hedjj ter Secretarie der Gemeente voor een ieder tér lézjS io nfvloi'nolA/vl lof on mof rlon O^cfor» Tul,' 1Aia TT gestelde onderzoek. Aan het licht kwam, dat de 10- is nedergelegd tot en met den 23sten Juli 1910, d( jarige knaap thuis den muntgasmeter had „gelicht" morgens van _9 tot 12 en des middags van 1 tot 4 UUr en een kameraadje had overgehaald, er met hem van door te gaan. I De kinderen werden toen aan de verontruste ouders teruggegeven, echter niet dan nadat zij een uitbran- I der hadden gekregen, die hun nog lang heugen zal. AANBESTEDING. Door de H. IJ. S. M. is aanbesteed het maken van grond- en buurtwerk, verhardingen, afsluitin- J gen, gebouwen enz., (gedeelte KoedijkSchoorldam), voor den aanleg van den stoomtramweg Alkmaar Sehagen, voor rekening der Noorder-Stoomtramweg- maatschappij. Raming f 66.300. Ingekomen 10 biljetten. Laagste i Sehagen. den löen Juli 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORy De Secretaris, ROGGEVEEN. Gemeente Z IJ Pil. Ingeschreven van 15—20 Juli 1910. Geboren: Wilhelmina Columba, d. v. Johannes Sïl Kaming r bb.auu. ingenomen io Diijecien. naagsie mon Klaver en Margarelha Wiering. schrijvers de heeren Gebr. Apeldoorn te Egmond- Overleden: Antje Zeeman, 65 jaar, echtgenoote vaj Binnen, voor f 57.945. HeCT(je SPOORWEGONGELUK. Omtrent het spoorwegongeluk (zie vorig no.) bij de halte Eext (Dr.) meldt men ons nog het vol gende: Het echtpaar Schuil vertrok 's morgens uit Wil- dervank per tilbury om het zendingsfeest te Assen EEN MISVERSTAND. „oo Onder dezen titel publiceert de Frankf. Ztg. het hwm bü te wonen; eveneens, doch per fiets, het echtpaar vaardige vei haal van een legerkorps in Saksen dat twet Pot, waarvan de vrouw een dochter van het eerst- commandeerende generaals heefteen die werkelijk com- genoemde is. Onderweg werd besloten, met het oog "andeert en een die toekijkt en afwacht, totdat <k op den wind, dat de dames per tilbury, de heeren P,aa,s v<*>r '«m vrijkomt. Dit misverstand is ontstaar per fiets verder zouden gaan Bij den overweg bij door een mededeeling van den commandant van hei de halte Eext van den Noordooster Locaalspoorweg, Alle legerkorps. die gezegd had in een knng van vnenl die. zooals alle andere overwegen van dien spoor- den. dat hij wel rust zou willen nemen. Dit g^fe vras weg, niet door afsluitboomen is afgesloten en waar overgebracht naar hoogste en „allerhoogste ïnstan- men van beide kanten den trein goed kan zien aan- met het gevolg, dat een divisie-generaaluit Lap. komen, is onbegrijpelijkerwijze de tilbury door een f*<ot commandeerend generaal van het Mie leger der treinen gegrepen. Het rijtuig werd ongeveer 300 koips weid benoemd. Het bleek echter, dat de comj m. medegesleurd en geheel verbrijzeld. Het paard mandant van dat korps nog volstrekt geen plan had oe bleef ongedeerd en sloeg op hol. e." <^1 d<L k°ning vanSaksen hem daar- I toe ook niet wilde noodzaken. Doch de opvolger <was EEN GOED DING. j benoemd, en wengchte natuurlijk ambt en salaris ai De gezondheidscommissie te Lochem heeft het plan COmmandeerend generaal te ontvangen. Om er een mom opgevat over eenigen tijd te publiceeren de namen aan passen [s de nieuwbakken commandeerenden van melkleveranciers, die hun vee geregeld door een neraad zonder commando voorloopig la suite gevoeg deskundige doen onderzoeken op tuberculose. Ook de en Dresden geplaatst. li tt X»-» ,'dii Ui /i i ,1 wï nli lï 11 n" /l Al» flf oIIaVI TO 1 f A T1S "O Cl T* fll/l T in rv 7 1) i j 1 1*1 De Frankf. Ztg1. wijst er op, dat niet de beide neraals hier slachtoffeis zijn van het misverstand, maa de belastingbetalers, die nu de kosten van twee coit hygiënische inrichting der stallen zal te zijner tijd worden onderzocht. GEEN VLUGGE BETAALSTER. De gemeente Woudrichem was op 30 Juni jl. drie mandanten voor één legerkorps op 'de begrooting vit maanden ten achter in de uitbetaling der onder- den. De andere vacatures, door die beneming ont- wijzersjaarwedden. Op 4 Juli werd alleen het tracte- staan, moesten ook worden aangevuld, van div'sie-com ment over de maand April betaald. Het salaris over Mei en Juni is nog niet uitgekeerd, althans op 17 Juli zaten de onderwijzers daar nog op te wachten. Het schijnt dat andere betalingen moesten voorgaan. Toch is de Rijkssubsidie over het 2e kwartaal 1910 zeker wel aan de gemeente uitbetaald. NOORDSCHARWOUDE. In de bekende vergunningenkwestie die in Noord- scharwoude de gemoederen in beweging houdt, nl. of er 2 of 5 vergunningen zullen zijn en die in de jl. gehouden raadszitting aan de orde is geweest, heeft de Langedijker Courant een volksstemming uit geschreven. De uitslag daarvan was, dat 862 stemmen werden uitgebracht, waarvan 9 van onwaarde en 2 9 blanco, zoodat 824 geldige stemmen werden uitgebracht. Hiervan verklaarden zich 310 vóór 2 vergunningen derWerden de muren gêschëurd'Wn'stortte het dak en 514 vóór 5 vergunningen, gesplitst als volgt: Acht personen werden doodelijk gewond De fabrid Vóór 2 vergunningen 142 mannel. en 168 vrouwel. die het noodige gas voor de Zeppelin-ballons lever ingezetenen. is geheel verwoest. De fabriek behoort aan een lina Vóór 5 vergunningen stemden 267 mannel. en 247 te öffenbach. doch deze staat in nauwe'betrekking me vrouwel. ingezetenen. de luchtscheepvaartmaatsehappii „Zeppelin". Voor di Vóór o vergunningen was dus een meerderheid van nieuwe ballons moesten 600 kub. meter waterslof w mandant naar beneden, zocdat er feitelijk een generaa meer is dan de organisatie bestaat. Het blad venvacht dat deze zonderlinge wijze om met de belastingen oir te springen in den Rijksdag zal worden ter sprake ge bracht. Het is al erg geiioeg. zegt het blad, dat het le gerbestuur jaarlijks zooveel officieren en generaals kat pensionneeren als het wenschtde wetgevende mach moet maatregelen nemen om te zorgen, dat niet twee maal dezelfde uitgave wordt gedaan voor één comvnand over een legerkorps, al is het ook ten gevolge va een misverstand. ONTPLOFFING TE FRIKDRICHSHAFEX De carboniumfabriek te Friedrichshafen. die onmii dellijk aan de gebouwen der luchtscheepvaartmaatschaj pij ,,Zep|X'lin" grenst is tengevolge van een ontplof fin. in de lucht gevlogen. Door net springen van een cylif 204 stemmen. De burgerij heeft dus uitspraak gedaan en de be- nium? langstelling was algemeen. Men is nu zeer nieuws gierig in hoeverre de raad zijn principe voor de in krimping der vergunningen getrouw zal blijven. MELKERIJ EN BEHANDELING DER MELK. den gemaakt, door chemische ontbinding van carto 21 JULI. VERWACHTING: Meest matige tot krachtige westelijke tot Zuid westelijke wind. Zwaarbewolkt of betrokken. Regen buien. Zelfde temperatuur. Predikbeurten. De redactie van dit blad heeft be sloten in het komende Najaar een Damwedstrijd te houden, uitsluitend voor hare abonné's, terwijl voor niet-abonné's en voor leden van den Dambond tegen een klein inleggeld de gelegenheid tot deelname wordt opengesteld. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wjj naar het Plaatselijk Nieuws in het nummer van a.s. Zaterdag. DE POST. DE BESTRIJDING DER CHOLERA- De Parijsche correspondent der N. R. Ct. sein! De ochtendbladen maken melding van een mei' deding. die prof. Chantemesse gisteren, in de wu maken belangstellenden er op attent, dat van gadering van de Fransche akademie van genees» het werkje: Over het melken en de behandeling der dc s,,daan heeft over het heerechetl van |e eholet melk, door Dr. L. T. C. Scheij en P. Jz. Enks be- in europa van 1904 tot 1910 werkt en door de Vereeniging tot ontwikkeling van Chantemesse sprak daarbij uitvoerig over de voor den Landbouw in Hollands Noorderkwartier uitgege- treffelijke wijze waarop de cholera in Rottcrda®. ven, de 2e verbeterde druk is verschenen. jn geheel Nederland bestreden is. Hij noemde d® HOOGWOUD. derlandsche maatregelen bewonderenswaardig en zo® Dinsdag jl. was het feest voor de schoolkinderen dat men door dit voorbeeld voortaan wist, op vo» beneden de 10 jaar der vier O. L. Scholen staande wijze een werkelijk afdoende verdediging tegen de cfl in de Kerkelaan, te Aartswoud, in de Weereen lera gevoerd kon worden, aan de Langereis. In veertien wagens reden ze over Abbekerk, Twisk. Costwoud, Westwoud naar den kersenboomgaard te Blokker. Daar vermaakten zich de kinderen zeer met de verschillende spelen, welke daar zijn. Wegens te laten tijd der kersen kregen de kinderen ditmaal aalbessen. Natuurlijk ontbrak het ook niet aan ver snaperingen. De terugweg werd genomen door Hoorn, over Wog- num. Spanbroek en Opmeer naar Hoogwoud, van waar het jonge volkje zeer voldaan naar huls terug keerde. HOOGWOUD. Naar wij vernemen zal de groote vacantie voor de O. L. Scholen in de Kerkelaan, te Aartswoud en in de Weere in deze gemeente beginnen Maandag den 25 Juli a.s. en eindigen 14 Augustus a.s. ie**" De bond „Do Post" toont jaar op jaar meer n bate dor belangen van zijne leden. Zondag T ZONDAG 24 JULI. wordt in het lokaal „De Posthoorn" alhier eene g NKDEHLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE te: vergadering gehouden van niet minder dan a1'" Sehagen, v.m. 10 uur, Ds. Met van Zuid-Zijpe. declingcn, Scliagen, Alkmaar. Hoorn. 'Purmerend. Barsiugerhorn. Geen dienst. der, .Texel en 'Anna Paulownji. ter gezamenlijk Haringhuizen, v.m. 9.30 uur, Ds. Van Loon. spreking van eene belangrijke Hoofdbestuurs-ci®1 Julianadorp, v.m. 10 uur, Ds. A. E. van Griethuy- De vergadering zal worden geleid door Sehagen Beu. Doop ztiter. den heer C. Schut. ten bate der belangen van zijne leden. Zondag^

Schager Courant | 1910 | | pagina 2