11 Alratntit- WIE Woensdag 14 September 11)1(1. 54ste Jaargang No. 4577. Bureau S6HASEN, Laan O 4. Uitgevers i TRfiPfflfiSi St Co, Zich lliet i October op <llt blad Maart, tórwijl dat vorig jaar geschiedde van 2 October mers Voorzitter deelt mede, dat dit bedrag voor Kolhorn ubonneert, ontvangt de tot dien datum nog verschijnende niutt- GRATIS. DE UITGEVERS. Binnenlandsch Nieuws. Raad van barsingerhorn. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. By inzending tot 's morgens 9 ure worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN éen dag vroeger. Interc. Telephoon No. 24). Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIES van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit een blad. 21 September. Voorzitter deelt mede, dat heden heeft plaats ge had de aanbesteding van het aansteken der lantaarns, i B. en W. hebben in den tijd der branding met het oog op de maan, eenige verandering gebracht. Dit jaar .zul- len de lantaarns branden van 22 September 1ot 10 1 tot einde Maart, Te Kolhorn was de laagste inschrijver C. v. Seheijen voor f 103.89; te Haringbuizen J. Struijf voor 42 en voor Barsingerhorn vcor het eene gedeelte P. Va der voor f 142.10 en het andere gedeelte R. de Geus voor f 161. en Haringhuizen hetzelfde is gebleven, maar voor Bar singerhorn is verhoogd. De tijd was nu te kort om anders te doen dan te gunnen, maar voor een volgend jaar zullen B. en W. een te hooge ihschrijving over wegen en andere maatregelen invoeren. Te Kolhorn wordt het per lantaarn f 5, te Haringhuizen f 7. waar men voor weinig lantaarns bijna hetzelfde werk moet doen, welk bedrag het ook le Barsingerhorn kost. B. en W. beloven het volgend jaar vroeger te zullen aanbesteden. Voor de levering der brandstoffen was de laagste arroxdissements-rechtbank te alkmaar Zitting van Dinsdag 13 September 1910. S. Kroonenburg, Hoorn. eenv. beleediging, f 10 boele inschrijver voor anthraciet Jb. Bood voor f 1.69, de of 10 dagen hechtenis. i zelfde voor turf voor f 5.80 en voor nootjeskolen P. v. d. Klauw, Den Helder, eenv. beleediging f 10 boete of 10 (Lagen hechtenis. Antje Nijp. Den Helder, eenv. beleediging, f 10 boete of 10 dagen hechtenis. P. Voorthuizen, Anna Paulowna. beleediging d. d. ambtenaren en wederspanningheid, 7 dagen gevang. P. Mosk, Wieringen. dierenmishandeling, f 25 boele °P dien datum, gaarne overwegen, of 15 da«en hechtenis. 1 Man Ged. Staten is de goedkeuring ontvangen van J. Bras. Barsingerhorn, s'.rooperij (appélzaak l vonnis i de besluiten betreffende de geldleening en de sup- Kantonrechter bevestigd. Pletoire begrooting. M. Wijker, Egmond aan Zee mishandeling, f 10 of I ervolgens wordt voorgesteld om een nieuwe in- 10 daren hechtenis structie vast te stellen voor den schoonmaker van R. Vormer, Alkmaar, dronkenschap (appélzaak) be- de school te Barsingerhorn en het salaris te be- „x 1 1 rmlon nr> -f 1 KG TAzv +h ono funo-noi-nn/lo Pi n r? onteloo- J. Keesman en W. Kaper samen voor f 1.50. De heer Breebaart geeft in overweging, om met de 4 Kolhorner kermisdagen de lantaarns reeds te doen branden. Dan is het druk en donker en de lampen, staan dan toch reeds op de palen. Voorzitter wil dit, als het geen lichte maan is vestiging vonnis Kantonrechter (is 3 d. h. en 1 jaar Rijkswerkinrichting. A. Prins. Heerhugowaard, beleediging d. d. ambtena ren, f 15 boete of 10 dagen hechtenis. J. Berkhout, Uitgeest, diefstal, 6 maanden gevangenis straf (aftrek preventief). B. Koeleman, Nibbixvvoud. zware mishandeling, 1 .jaar gevangenis en f 54 schadevergoeding betalen. \V. Appell. zonder vaste woonplaats, bedelarij en landloopenj, 3 dagen hechtenis en 3 jaar Rijkswerkin richting. G. W. v. d. Ilaak, zonder vaste woonplaats, bedelarij en landlooperij, 12 dagen hechtenis. K. Koning, mishandeling. 2 weken gevangenisstraf. DE ABDIJ TE EGMOXD. Naar wij uit zekere bron vernemen, bestaat bij de E.E. P.P. Benedictijnen te Oosterhout, het vaste plan. om de ruïnes (dezer beroemde Abdij weer zooveel mo gelijk in oorspronkelijken toestand op te bouwen. EIGENAARDIGE TOESTANDEN. Te Mook, mag men de verslagen der laatste Raads zitting gelooven, bestaan op schoolgebied eigenaardige toestanden. De speelplaats der openbare school wordt gebruikt als kippenloopplaats. Om hieraan een einde te maken, wil de gezondheidscommissie, dat gaten in den muur der speelplaats worden dichtgemaakt. Doch zeide de Burgemeester men diende er dan wel een wacht bij te hebben, tot het droog is. anders zal het den volgent- den dag weer stuk zijn... Het hoofd der school wil daar een deur hebben ,doch ik stel voor. den muur geheel te laten maken. Een Raadslid: Er komt nu een nieuwe regeling voor het reinigen der school. Maar waar moet nu het water gehaald worden, als die muur geheel dichtgemaakt is? De voorzitter: Dat moet diegene zelf maar weten, die het aanneemt... dat nu de machine aan de Kreil steeds maalt en de waterloozing in de richting Kolhorn zoo nauw is, net water daar aan de Onderhuurt heel hoog wordt en dat de perceelen daar het met het water te kwaad zullen krijg&n. Spr. heeft het oog op die tij den als men hoog zee heeft. Hij wil daarom om dit euvel te voorkomen aan 't bestuur der Schager Kog ge vragen om het peil algemeen met 10 duim te verlagen. Dat zal, zegt spr., voldoende werking aan brengen, terwijl het peil gerust met 10 duim ver laagd kan worden. De heer C. Spaans is van hetzelfde oordeel. De heer Jonker kan deze kwestie niet beoordeelen en houdt zich liever buiten stemming, terwijl de andere heeren het voorstel van den heer Breebaart goedkeuren. Hierna sluiting1. DOOR DEN TREIN GEDOOD. De trein die Maandagmorgen te 10.49 uit Winschoten vertrok, heeft bij wachtpost Heiligerlee een boerenwa gen, bespannen met twee paarden, aangereden, waar op de landbouwer Jan Oosterhuis en zijn knecht zaten, die te Winschoten aardappelen hadden afgeleverd. De knecht sprong tijdig van den wagen, terwijl de paarden reeds over de rails waren en er goed afkwamen. Twin tig meters ongeveer werd de wagen meegesleept en in splinters geslagen, terwijl Oosterhuis als vermorzeld werd opgenomen en onmiddellijk dood was. De over weg was niet afgesloten. Naar aanleiding' van het ongeluk te Heiligerlee, waar bij de 28-jarige landbouwerszoon Jan Oosterhuis on der den trein het leven verloor, heeft de justitie van Winschoten daar ter jfiaatse gistermiddag een onder zoek ingesteld, naadat vooraf de politie had getracht de weduwe Van der Wacht, wachteres bij den overweg, een verhoor af te nemen. Men slaagde daarin echter niet, doordat de vrouw zoodanig was geschrikt, dat men haar geen verhoor kon afnemen. Alleen vernam men van haar, dat zij de seinklok geen geluid had hoeren geven, zoodal zij niet merkte. AANGETEEKENDE BRIEVEN HALEN. K. W. schrijft uit Holland aan het „Nieuws van den Dag voor Ned.-Indië": palen op f150. De thans fungeerende had ontslag - aangevraagd. Algemeen wordt de instructie en het d?> een trein in aantocht was en dientengevolge de salaris goedgekeurd. afsluilboomen niet afsloot. Is ingekomen een adres van onderwijzers om her ziening hunner jaarwedden. Zij vragen f 50 verhoo ging en de verhoogingen niet zooals nu om de 5 jaar, maar om de 3 jaar te doen ingaan,, en de vergoeding der huishuur te verhoogen. In eeu me morie van, toelichting wijzen zij er op, dat na 20 dienstjaren een onderwijzer f25 boven,'t wettelijk mi nimum ontvangt, de levensmiddelen algemeen duurder zijn geworden, zoodat zij alleen met de grootste zui nigheid kunnen rondkomen- Verder wijzen zij op de gunstiger salarisregelingen te Schagen en Anna Pau- low na. B. en W. stellen voor om de 5-jaarlijksche verhoo- gnigen om de 3 jaar te doen plaats hebben, zoodat een onderwijzer met minder dan 3 dienstjaren krijgt f 600 3—6 f 650, 6—9 f 700; 9—12 f 750; 12—15 f 800; meer dan 15 dienst jaren f 850. Zoowel het aanvangs- als het einds3laris blijven dan hetzelfde. Enkele onderwijzers zullen van deze verbete ring genieten. De heer Jonker heeft over deze zaak nagedacht en hij meent dat het voor het onderwijs zijn goede zijde zal hebben, als hel au nvangssalaris met f 50 wordt verhoogd. Men dient zich op het standpjnt te plaatsen dat de onderwijzers allen ontwikkelde mensdien zijn, die goed onderwijs kiinnen geven. Heeft men nu een flink aanvangssalaris, dan zal men de kans hebben Er wordt hier lang zoo veel niet gestolen als in het buitenland, echoo'de de mijnheer die nu aan de beurt kwam. Neen, zei ik. Dat denk ik ook. Maar wat zou het hinderen al wérd er wat meer gestolen, indien jelui daar wat wakkerder door werd? Nou, u praat er gemakkelijk over, zei de heer- die-aan-de-beurt-was, zijne „merkbare teekenen" aan den post-ambtenaar opgevende. We zijn hier goddank secuur, in Holland. En de heele rij slaapkoppen voor en achter het loket mompelde, deinen,d: ,,'t... Is... hier... in, Holland... nog... zoo... kwaad... niet." WINKEL. Op 3 October a.s. moeten voor herhalingsoefeningen bij de Landweer opkomen, de verlofgangers der Land weer: G. Kuiper, j. Smak. W. de Vos, p. S. Vries en G. Kamp. Op 10 October: C. Klos;, op 24 October D. v. d. Oord. NIEUW LEVEN TE HEERHUGOWAARD. Dinsdagavond werd in De Hengstman een algameeme vergadering gehouden, welke echter weinig op een al gemeene vergadering geleek, waaraan de weersgesteld heid zeker wel eenigen schuld heeft. Na opening der vergadering en lezing der notulen, kwamen de ingezonden stukken ter tafel, waarvan eenige ter lezing werden verstrekt, en andere voor kennis geving werden aangenomen. Het concept-adres aan H. M. de Koningin, inzake de oprichting eenfer Tuin bouwschool, werd aanvaard, alsmede het aandeel der vereenigjng in de gemaakte kosten door het comité voor deze adresbeweging. Vervolgens bracht de voorzitter verslag uit van ver schillende vergaderingen met zusterbesturen gehouden, waarna door den secretaris verslag werd uitgebracht over het vereenigingsjaar 1909. Spreker brengt hier bij in herinnering, dat .Nieuw Levens markt 10 jaar heeft bestaan en in dien tijd geworden is een plaats van afzet voor onze producten, die niet best meer ge mist zou kunnen worden. In vele opzichten werd het bestuur in zijn streven om deze markt tot steeds meer deren bloei te brengen door de leden gesteund, al1 was er dan ook meermalen ten aanzien van voorgestelde maatregelen en bepalingen verschil van gevoelen. Strijd behoeft echter niet te worden geschuwd, mits men maar elkaar weet te waardeeren in zijn streven. Hierna schetst dat een flinke onderwijzer zal blijven, inplaats van bij een le laag salaris spoedig naar elders te solliciteeren. De- kans om hem eenige jaren te houden is grooter en dal kan voor het onderwijs niet anders dan goed zijn. De heer Breebaart vraagt of het de bedoeling is f C50 als aanvangssalaris te geven en zoo tot het eiüde toe alle salarissen met f 50 te verhoogen. (De heer Jonker bevestigt dit.) De heer Breebaart is daar eveneens sterk voor, men heeft dan de kans Het is géén pleziertje, als je in Amsterdam een j spr. den toestand der vereeniging over het afgeloopsn aangeteekenden brief moet ontvangen. In Brussel, in jaar en komt daarbiji tot de conclusie, dat zij steeds Berlijn, in Parijs brengt een speciale postbode die vooruitgaande is. Financieel staat ze er niet ongunstig stukken rond; woon je in een hotel, dan komt hij voor, niettegenstaande de aanschaffing van een automa- op je kamer; je legitimeert je; door een paspoort, tischen-afslager en de overname van een veilingsget- een credietbriet, een vroeger ontvangen adres, of bouw met afmijntoestel tamelijk zware offers zal zoo iets, aan hem te toonen, je teekent in 's mans eischen. Spreker eindigt zijn verslag met de beste boekje voor ontvangst... en je krijgt je brief. Een wensehen voor de vereeniging. kwestie van twee minuten, Gaf de vergadering door applaus haar instemming te Ik kreeg te Amsterdam eene kennisgeving- van kennen, de voorzitter brengt den secretaris den dank een aangeteekenden brief, in mijn hotel. Ik vul het der vergadering en wenscht hem toe en de vereeniging ding in, en verzoek het stuk af te geven aan C. toe, dat nog menig gunstig jaarverslag zal worden uit- Cornelissen. huisknecht van het „Hotel Neuf". De gebracht. heer Cornelissen teekent dat, gaat in zijn ambts- De voorzitter deelt nu het een en ander mee be- gewaad naar het postkantoor, wacht een half uur treffende de overname van het afmijntoestel met bijbe- top zijn beurt voor het loket, teekent voor ontvangst hoerend gebouw wan Ons Belang en het aanschaffen ...en krijgt géén briefvan den automatischen-afslager naar het systeem van Uit niets bleek, zei de postambtenaar, dat de den heer Jansen, welke uitstekend voldoet, handteekening van den geadresseerde de handteeke- Hierna brengt de heer Wonder verslag uit van het ning van den geadresseerde was! Heeft meneer je aan hem en den heer Bakker van Waarland, mede geen bewijsstuk meegegeven? aanwezig, opgedragen onderzoek naar- den teelt van Neen, zei Corneliesen. Maar meneer héét K. zilveruien, het betrekken van zaad en de wijze van Wybrands. Ik ken hem. afzet elders. Men hoopt en verwacht, dat de vereeni- Dat kan wel, zei de Post. Maar ik ken niet. ging van dit onderzoek goede resultaten zal hebben. Na Dus als ik bewijs, dat ik Cornelissen ben...? eenige discussie wordt besloten in vereeniging met Daji geeft het nog niet, zei de Post. Waarland coöperatie te betrachten bij de aanschaffing De heer Cornelissen kwam zonder brief terug, en van zilveruienzaad. Aan de besturen wordt opgedragen vertelde mij zijn wedervaren. Ik ging, in niet al deze zaak verder af te wikkelen. te best humeur, zelf naar het hoofdkantoor, tus- Nog behelsl de agenda een belangrijke punt. n.1. schen de tanden iets mompelend van „stomme stui- Opzegging van hel lidmaatschap voor den Tuinbouw- pekoppen". Alliteraties zijn altijd 'n liefhebberij van raa(j. Na drukke discussie, waarin hel voor en legen mij geweest. Voor het loket gekomen na een kwartiertje stian in de rij: het gaat langzaam in Amsterdam schrapte ik mijn machtiging aan mr. Cornelissen door, ik schrapte 's mans handteekening door, en ik zette mijne eigene, welke manipulaties door den postambtenaar met onverholen argwaan werden gade geslagen. Is u m'nheer K. Wybrands? Niet beter te weten. Kunt u dat bewijzen? Ik zal 't probeeren. En ik haalde een stapel papieren voor den dag. Hier hebt u 'n visitekaartje. Maar dat zal niet hij weer 17 kinderen vri| gegeven neen vuur nei f kso waldbessen plukken. Ik heb hem gjevraagd om hel a»s bet bedrag van het aanvangssa on_ leerplan, doch ik krijg hierop maar geen antwoord. Ik wordt bepaald, minder moeite ie ei g heb hem ook geschreven, dat bij: B. en W. niets be- derwüskracht te krijgen en de kend is omtrent de vacantie en dat dit niet is vol- langer blijft. hand eens in eigen de wet. Maar hij laat mij maar schrijven en regelt it kl«, mee, 1« N,"nog discussie word, Mte. te» j SS plan vast te stellen. noodzakelijkheid om wat te leven in overeenstem- geven. Hier heb ik paspoort. Maar dat kan ik ge- EEX NOODLOTTIGE VAL. ming met hun stand? dat geloof ik zeker. De men- vonden of gestolen hebben. Nietwaar? Zeer waar- Te Bussum deed Zaterdagnamiddag een dame, ge- scheu moeten meer hebben. Zij moeten niet'genood- schijnlijk: eerst ik een valsche handteekening, daar- zeten op een rijwiel, een noodlottigen val. Door een ^aakt zijn om ontevreden te zijn ten den geheelen na Cornelissen een valsche handteekening; u wei- of anderen oorzaak raakte zij 't stuur kwijt, viel met d gedrukt te worden door de gedachte dat zij een gert Cornelissen, en dan kom ik, de oorspronkelijke recht op de punten van een ijzeren hek. staande aan le )a looa verdienen, een hongerloon wil ik maar falsaris, zelf, en zet brutaalweg voor de tweedemaal het rijwiel om lem zoo kwam ze met haar hoofd te- uiet zeggen als te overdreven. eene handteekening, die mij 5 jaren tuchthuisstraf de Wichmanlaan, hoek Meerweg. Een punt drong achter 1>e heer Spaans: over 3 of 4 jaar komen ze weer, kan bezorgen. Nietwaar? Dat is al zéér waarschijn- er komt geen eind lijk. Voorzitter zegt té gevoelen voor het idéé der heeren De ambtenaar, ongevoelig voor ironie, zocht naar Jonker en BmTbaarlhet voorstel van B. en NV. wijst den brief, vergeleek het adres met de kennisgeving daar reeds op Hit acht het beter om geen beslissing vergeleek mijn signalement op mijn paspoort met te nemen, maar tot de vozende vergadering aan te mijne wezenstrekken, en vroeg toen: houden om eens te zien welken finantieelen invloed deze Weet u van wien die brief komt? vooreteilen op de begrooting zullen hebben. Boven- Toen begaf mijne zelfbeheersching my, en tege- dien is er nog een adres ingekomen van de heeren en luk verdween mijn booze luim. Ik begon schik in dames die herhalingpondeiwojS geven. De hoofden der bet geval te krijgen, scholen vragen f 1.25 per les, de onderwijzeressen 0.7 o. het kinbeen tot in de mondholte door. Door anderen moest ze uit deze benarde positie geholpen worden, waarna de ongelukkige zich onder behandeling stelde van dokter Beyerman, die per passeerend rijtuig ge haald was. ONBEHEERDE FIETSEN. Men meldt uit Alkmaar: De omstandigheid dat in deai laatsten tijd in deze gemeente herhaaldelijk fietsen, die onbeheerd op straat stonden terwijl de eigenaars even een boodschap in een winkel deden e. d., werden gestolen, heeft den commissaris van politie hel besluit doen nemen, alle fietsen, welke onbeheerd langs de straat staan tenzij z'i zijn gesloten en dus voor direct vervoer niet ge- schikt, door de politic le doen medenemen naar de stadswerf, waar de fiets dan tegen betaling eener ge- inge vergoeding door den rechtmatigen eigenaar zal Z1)n terug te bekomen. ™Jargad6rinS "D Dinsdag 13 September 1910, des middags te 3 uur. wezig de heer Schoorl. sJ°0rzitter de heer J. Spaans Dz„ burgemeester, etai ia de heer P. Bronder. gopm, 0peulnK der vergadering volgt de lezing en - Reuring der notulen. la in ter deelt mede, dat deze week een missive te ,gn mea- van den heer A. Mulder, rijks-architect te fr ^'enhage, en deze schrijft dat hij den toren '"^huizen zal bezoeken, om deze zaak o maan e„ klaarheld te brengen. De heeren Swageir- zullen mede present zijn en wel op Woensdag Voor de hoofden geeft dit een verschil van f oO, het is nu f 75 en wordt f 125; voor de onderwijzeressen ieder f55 f6. Allen vereenigen zich met het voor stel van B. en NV. om beide adressen in de volgende vergadering te 1 «handelen. Volgl aanbieding gemoentebegrooting, de heeren Bree baart Jonker en Schoorl zullen deze nazien. De Ar men begrootingen zulten de heeren Geertsema en Spaans nazien. Aan den heer P. Ploeger te Kolhorn wordt ont heffing verleend van hondenbelasting. Een kleine betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven noodig door het verkrijgbaar stellen van gemeentéwege van zuiver drinkwater voor de pol derjongens, wordt algemeen goedgekeurd. Bii de rondvraag wijst de heer Geertsema op het feit dat op de kade de motor onbeschermd staat en juist het draaiende gedeelte. o.,. had gaarne dat het bewuste bestuur van ge meentewege daarop werd gewezen en dat er voor ziening kwam. Allen voor. De heer Breebaart wijst op de bemaling en zegt Ik zei: Denkelijk van de Dalaï Lama van Thibet. Houdt u mij voor den gek? Heelemaal niet, man. Maar is het niet een beetje veel gevergd om van mij te eischen, dat ik weet, wie een maand geleden, uit Indië aan mij schreef? Kunt u niet gissen van wien de brief komt? Geeft u me even Kleian's adresboek van, Ned.- Indië, dan wil ik u wel een paar bladzijden opdreu nen. Hij kan van iederéen in Indië komen. Apropos: Hier hebt u nog een kwitantie ten mijnen name, voor kalmeerende drankjes: dat was toen ik de vorige maal hier een brief heb moeten halen... Ge looft u noü dat ik ben, wie ik ben? Ik heb een moedervlek op mijn linker dij, als het u pleizier doet, wil ik me wel even uitkleeden. over elkaar worden gesteld, wordt bij schriftelijke stem ming1 met 9 tegen 8 stemmen besloten het lidmaat schap cp te zeggen, wat door den voorzitter ton zeerste betreurd wordt. Nog wordt meegedeeld contract-formulieren op aan vraag bij het bestuur of den Betaalmeester te bekomen zijn en dat contract weer verplichtend is voor bedragen boven 25 gulden. Hierna sluiting der vergadering. LANGEDIJK. Door de Langedijker Winkeliers-, Neriug- en Vak- vereenigiug zal met October bij genoegzame deelna me, een cursus worden geopend in Rekenen, Boek houden, Wiskunde, Lijateekenen en Handteekeuen. //iiidscharn uude. De afd. der S. D. A. P. heeft besloten zooveel mogelijk afgevaardigden naar de Kiesrechtbetooging te zenden. Tevens werd het besluit genomen de pers alle mogelijke vrijheid te geven de vergaderingen bij te wonen. AANHOUDING VAN EEN OPLICHTER. Maandagavond werd in een dei- groote hotels te 's-Gra- venhage gearresteerd een vreemdeling, die later van Hongaarsehe nationaliteit bleek te zijn; hij noemt zich graaf La Ramee. De op hem gevonden papieren dra gen ook dien naam. De Duitsche politie vermoedt ech ter dat hij geen aanspraak heeft op dien adellijken titel. Hij is 25 jaar en woonde met zijn jonge vrouw reeds zes weken in het hotel. Kort na zijn huwelijk met deze dame van werkelijk adellijke familie stelde hij zich met tusschenpersonen in betrekking om een voor schot te krijgen op de erfenis van zijn schoonmoeder. Een geldagent wist bij een notaris 50.000 mark los te krijgen op een accept, dat mede werd geteekend door „De oude gravin", die in rouwgewaad voor den notaris verscheen en die de maitresse van jfe ii geld agent schijnt geweest ie zijn. Met de 50,000 ©ark ging „de gravin" op den loop, gevolgd door den geldagent. De pseudo-graaf La Ramee beweert van deze ge- hecle oplichtingsaffaire niets te weten. De Duitsche re geering vraagt de uitlevering. Des ochtends is reeds een Duitsche politiecommissaris aangekomen die den verdachte (eten voorloopig verhoor heeft afgenomen. EEN, TWEE, DRIE... SCHOPPENBOER. Een lezer schrijft aan de Res.b. In plaats van klaveraas was schoppenboer genomen, Per "slot" van rekening kréég ik mijn brief. De Maar anders was het spelletje hetzelfde als steeds ge- queue voor het loket was angstwekkend lang ge- speeld wordt, dat hij Den Haag thans waarschijnlijk worden maar niemand dacht er aan, zich over hetdag aan dag wordt vertoond voor de heiberg de Nieuwe nutteloóze dwaze, onnoodige, getreuzel te beklagen. I Aanleg, op den Leidsehen weg tusschen Deyl en het ja zei de ambtenaar aan het loket, zelf-te- Haagsehe Schouw. Tenminste Dinsdag zagen we ze, vreden- Ziet u, we zijn hier secuur, tneneer. de kwartjesvinders, een zevental. De koopman stond

Schager Courant | 1910 | | pagina 1