Matinee Dc Gracienu I de band te een Smidsknecht, Eene Boerderij, een Kleermakerij, I een Metselaarsknecht, Een Boerenplaats, Tiidiees ners Stalhouderij. Boelhuis aemeisi e, Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. VEEL MELK Telegrafisch Weerbericht. Barsingerhorn. Ariondissements Rechtbank Nagekomen berichten. i Marktberichten. Advertentièn. C. Constant E. Constant-Veer een goedloopende STALflOUDERIJ. TRAPMAN Co., laan D 4, - Schagen. Twee perceelen 'g UAUJlWll te SCHAGEN. BRILLEN. P. Sciaroni Oogkundige. ALKMAAK. Bij inschrijving te huur: Op Woeosdig fü Oelober 1911, Koopt en ruilt vóór Maandag met vergunning, suikerpulp, M, H. KOOIJ, Anna Paulowna. Bouw- en Weiland, Te koop een partij geschoren ii bij P. ZWAGERMAN, Winkel. iOILlAI I Ce, te Schagen. Kapitaal f 400.000. ZIJPKK VERLOTING. pe volgende hoofdprijzen zijn heden getrokken: Hoofdprijs paard, kar met tuig, No. 8917, l%- lariK paard 315°' 1823' Veulen 292, 6290, 9988, 2476 ^36 791Ï, 871!>. 7249. 6 Een schaap 6075, 7362, 8024, 4302, 5995, 6278 «196, 7611, 2860, 4513, 9469, 374, 5049, 5781, 472, 396. 1413, 1918, 7385, 651, 3394, 8912, 5504, 1969, 4475, 1324, 3887, 7825, 1311, 7629 9476, 4190, 5615, 1469, 3103, 7032, 950, 5744, 7344, 7659, s656, 1431, 1510, 1661, 926. Een rijwiel 7749. Driewiel 5099. Kartuig 5100 De hoofdprijs is gevallen in de collectie van den heer D. Zwaag te Schagen. De debitant A. van Twuijver had 1 paard, 2 veu lens en 19 schapen. VECHTERSBAZEN*. De eerste beklaagden waren een paar vriendelijke jongens uit Sint Pancras, aartsliefhebbers van een gezellig partijtje knokken. Sint Raap, zooals dat plaatsje in de wandeling vaak wordt geheeten, levert helaas nogal talrijke beoefenaars van de edele vecht sport op. Zoo waren onlangs eenige van de hechtste steun pilaren van de club, die doorgaans de „eer" van St. Pancras ophoudt, er op uit om de Krommenieër ker mis met hunne hooggewenschte tegenwoordigheid te vereeren. Maar ze kwamen zoover niet, want hunne medewerking bleek noodig en die verleenden zij dan ook volijverig om onderweg zekeren Laagland Winder volgens de regelen der kunst zóo af te trom melen, dat hij voor zes weken genoeg had. Dit tusschenspel nam zooveel tijd in beslag dat zij Krommenie niet tijdig meenden te kunnen bereiken en dus de behartiging der St. Pancrasser vechters- belangen aan anderer handen moesten overlaten. Het feit waar het nu om ging en waar twee der voormannen van Pancras (de heeren C. Groen en F. Ruis) thans voor moesten terechtstaan, was Zon dag 5 Juni voorgevallen te Akersloot, (waar het in de buurtschap Zuidschermer kermis was). Vroolijk gingen, vedel en trom en men danste rondom ook in 't cafétje van Vis, waar de twee genoemde luidjes al spoedig present waren. Met geen ander doel dan om zich eens kostelijk te amuseerendoor den boel zooveel mogelijk op te scheppen. En daarnaar trachtten zij des te geruster, waar zij wisten dat nog minstens een dozijntje wakkere trawanten van het dorp als „reserve" klaar stond om op den eer sten wenk er op in te vliegen. i De 38-jarige Dirk Akkerman kreeg het onweer over het hoofd in den vorm van kleurende slagen met vuisten, aangedikt door de bewerking met een bierflesch, die door Groen op Dirk's bol aan scher ven geslagen werd. Moeder Ruis was vandaag mee, omdat haar zoontje nog niet de 3 zesjes had be- reikt en dus onder de kinderwetten viel. Veel werd de Rechtbank echter niet wijzer van haar en de President gevoelde zich dan ook gedrongen te zeg gen dat zij de waarheid moest opdisschen en niet zoo moest doen alsof de heeren haar lieven jongen zouden opeten. De heer Officier wilde veilig aannemen dat er nog wel meer klappen zijn uitgedeeld dan de ten laste gelegde. Al mocht Groen trachten alles te ontken nen, het bewijsmateriaal tegen beide vechtersbazen was gelukkig voldoende. Wat de strafmaat betreft kon opgemerkt worden dat het feit geen ernstige gevolgen heeft gehad. Toch zou eene vrijheidsstraf te prefereeren zijn. Groen vooral verdient een fiksche straf. Denk eens aan Oudorp. Groen nu, kwam het meest voor zware straf in aan merking en tegen hem eischte de heer Officier eene maand gevangenisstraf. Tegen Ruis werd 14 dagen ge- eischl. Mr. Bosman bleek niet geheel tevreden met de om standigheid. dat men hem niet officieel had medege deeld. voor wien hij als plèitvoerder moest oplreden. Beschikking van den President der Rechtbank was hem niet beteekend. last van den heer Officier was 'hem niet bekend... Z.Ed. vermoedde echter, dat hij voor den 17-jarigen Ruis zou moeten pleiten, vond de fei ten onbeteekenend, constateerde daarenboven dat het menschdom achteruitgaat en oordeelde het verder niet goed dat deze jongen nu 14 dagen gevangenisstraf over zijn onschuldig" hoofd kreeg, mede in verband met de omstandigheid, dat de St. Pancrassers als erge vechtersbazen bekend zijn. wat spreker eerder als een excuus zou willen aanwenden, ten slotte lichtere straf verzoekende. de boeken-oplichter. Al heeft hij nog het voorkomen van een heertje uit zijn vroeger leven bewaard, toch is de 28-jarige Vu'erh°ekx, vroeger van beroep boekhouder jj scl)' geen betrouwbaar man. Zijn ïadde tong en nog altijd tamelijk goed verzorgd voor komen maken hem nog te gevaarlijker. Gaandeweg is sinjeur aan lager wal geraakt en zocht hij in de ineer Noordelijk geiegen provinciën zijn heil. 't Ging ech ter hoe langer zoo meer teiug met hem. Tot hij in februari j.1. zelfs wegens landlooperij werd veroordeeld. Ook van oplichterij was sinjeur volstrekt niet afkeerig. Brutaalweg ging hij een of anderen winkel binnen -- bij voorkeur vervoegde hij zich bij boekhandelaren waar hij het een of ander op zicht wist mee te krijgen', meest woordenboeken. Eindelijk sprong de mijn verkeerd en werd erhoekx wegens een dergelijk staaltje te Am sterdam ingerekend, ter verantwoording voor de vier schaar gebracht en veroordeeld. Hij was reeds uit an deren hoofde gedetineerd voor hij zich hier te Alkmaar had te verantwoorden. Hier had hij n.1. ook al zijn practijken uitgeoefend en wel door op 20 Juni j.1. te Alkmaar zich bij de firma P. Kluitman, boekhandel. Verdronken Oord te vervoegen, waar hij aan de winkel bediende rnej. Alida Bakker een woordenboek op zicht verzocht voor tandarts Ruisch. Hij kreeg het gevraagde en verkocht het weldra voor 2 gulden. Ook voor dit staaltje van oplichterij liep hij er secuur tusschen en moest hij vandaag terechtstaan. Hij zat er nu duchtig tusschen en kon al niet veel anders doen dan bekennen, met de toelichting, dat hij trots onvermoeide pogingen geen werk machtig had kunnen worden. Omdat hij geen raad meer wist, had hij de oplichting gepleegd. Nu echter was hem een betrekking in Oss (N.-B.) toegezegd door de firma Jurgens. De O. v. J. vond het bewijs geleverd en releveerde Jat beklaagde geheel van oplichting zijn werk heeft gemaakt in den laatsten tijd, daarbij van zijn vak kennis uit zijn vroegeren werkkring en van zijn heeren- uiterlijk zoo 'n voordeelig mogelijk gebruik makende Welke straf zal hem moeten worden opgelegd?... Het is voorzeker nuttig, hem maar zoo lang mogelijk uit de Maatschappij te verwijderen. De eisch was 6 maanden gevangenisstraf. een vriendelijk huisgenoot. Volgt Jacobus Zonneveld, los werkman te Alkmaar, die absent gebleven is. Jaap is commensaal bij Albertus Scholten, apothekersbediende te Alkmaar en is geen afschaffer. Ab en diens ega Agatha Wiering waren dan ook niet erg ingenomen met het commensaaltje, maar ze had den hem nu eenmaal en behalve hem nog een, dien ze om zijn hooge vereering van 't druivennat al had den weggejaagd. Wel vroeg de President met eenige verbazing hoe Bertus vriend Zonneveld nog zoolang als huisgenoot had geaccepteerd, maar de aangesprokene gaf ter op heldering op, dat hij nog zooveeel geld van hem moest hebben. Echter werd het geduld waarmee Albertus op afre kening wachtte al heel zonderling beloond. Zoo kwam de lieve huisgenoot diep in den nacht van 3 op 4 Juni, best onder den indruk, zijn kosthuis in waggelen en schepte daar den boel niet weinig op. Hij wond zich in zijn benevelden toestand zoo op, dat hij Zich niet ontzag, zijn kostvrouwtje. mager tenger menschje als zij is, in haar keel te pakken, geweldig te knijpen en over den vloer heen en weer te sleuren. Door de kreten, die Agatha uitstiet om hulp te krijgen, werd haar echtvriend uit zijn ultra-rustigen slaap gewekt en schoot toen als de wind ter hulp. Alleen kon hij ech- j ter ook niet veel beginnen met zijn razenden en tieren- I den huisgenoot. Wel wist hij te bewerken, dat ze alle I drie in den gang kwamen te rollen maar dat baatte niet veel tot ontzet. Want de woede van Zonneveld steeg bij de minuut. Hij moest eigenlijk de deur uit. En om 't zoover te krijgen, kwam er gelukkig nog wat hulp cpdagen in de personen van twee andere huisgenootjes, een zuster van de vrouw en een broer van Albertus. Nu .wist men hem eindelijk, tot aller vreugde, na heel wat moeite en krachtsinspanning, buiten de deur te werken. Dat was aardig gewonnen 1 Deur dicht en vast 1 Maar o jé!., daar is warempel in 't steegje nog een deur toegankelijk gebleven, waardoor Zonnetje zich met de kracht der wanhoop, trots wervels, grendels en der gelijke hindernissen, spoedig wist heen te breken. En toen was de ooi-log weer m vollen gang. Feller dan ooit te voren. Want heel kort duurde het, of het brood mes, waarmee hij zooeven nog zoo „vreetzaam" zijn boterham .gevild" had, werd door Zonneveld ter hand genomen om dienkerel, dien... (mooie naam) er mee naar de andere wereld te help>en. Hij moest er an, zonder pardon Albertus, zijn vreeselijk lot voorziende, maakte beenen, zoo snel mogelijk en ijlde vliegensvlug naar de politie, waarheen ook zijn vrouw zich spoedde na althans tegen de koude een tusschenrokje aan geschoten te hebben. Zoo kwam dan de man der gerechtigheid in het spel en de kostganger, die nu begrijpelijkerwijze van Scholten's huiselijk tooneel is verdwenen, werd verbaliseerd. Hoewel hij was weggebleven, ging het zaakje on gestoord zijn gang. De O. v. J. achtte Zonneveld een gevaarlijk sinjeur, een veronderstelling, waar tegen op grond van het voorgevallene niet veel te zeggen viel. Eisch X maand gevangenisstraf. een scheldpartij tegen de politie. Volgt de landbouwer Nicolaas Boot, geboren en wonende te Avenhorn, die het onlangs aldaar met den gemeenteveldwachter Jan Kok aan den stok kreeg, wien hij voor-honderd-en-tien" uitschold. Wél had beklaagde nog een paar getuigen A dé charge meegenomen, maar die konden hem ook al niet redden. Hij had den diender de beleediging aan gedaan, het bewijs was geleverd en daarmee was 't uit. De sabel was er zelfs bij getrokken, maar dat was onder de heerschende omstandigheden waarach tig niet euvel te duiden geweest. De O. v. J. eischte f 10 of 10 dagen hechtenis. Andreas Heeres, nog onder de kinderwetten thuis behoorende, werd achter gesloten deuren onder han den genomen met behulp van een viertal getuigen, Helderschen evenals hij. Mr. D. Sluis trad als ver dediger op. - I daar is hij mooi mee opgeknapt. Na de pauze werd Willem Wouter, een zonder vaste woonplaats rondzwervend koopmannetje van 61-jarigen leeftijd, onder handen genomen, om eens te vertellen, waarom hij op 14 Augustus jl. een paar jassen met broek en kleedje had gestolen van den bakker Volkert Stolp en diens knecht Klaas Wagen maker te Andijk. Hoewel hij al vroeger eens tien maanden heeft gevangen gezeten voor een dergelijk feit, wist hij toch niet erg duidelijk te maken, waar om hij zich zoo in den voor den nacht bestemden tijd aan anderer eigendom had vergrepen. Overigens was 't een leuke verschijning, een echte Kobold met zijp lang grijs sikkebaardje en dito haar. Hij is in de beoefening der langvingerige practijk al geen nieuweling meer en werd, recidivist als hij is, met een eisch tot 9 maanden gevangenisstraf opgeknapt. een ontrouw melkrijder. Jan Stroet, geboren en wonende te Blokker, 42 jaren oud, melkrijder en ook arbeider als 't moet, stond heden terecht wegens malversatiën in zijn melkrijdersboekjes van morgen- en avondmelk. Hij bewerkte het district Wervershoof en als zoo danig kreeg hij gelegenheid om de melkleverantie van een aldaar woonachtigen boer, Jan Hetsen genaamd, willekeurig wat te vergrooten. Dit lapte hij 'm door er dagelijks een hoeveelheid slootwater in te smij ten, ten spijt van alle hygiënische belangen. Niet alleen, dat hij die vervalsching beging van begin Maart tot einde Mei jl., dag in, dag uit, maar om te maken dat het niet uitkwam, pleegde hij valschheid in geschrifte in de melkboekjes. En zijn verder voortgezet misdrijf: het als echt gebruik ma ken van die valsche geschriften, maakte hem voor zeker waardig om door justitiëele bemoeiing de blau we trap op te dansen. Wat hij 'm vandaag zonder vedel of bas wist te lappen. Zijne practijken waren uitgekomen. Trouwens, een bedriegerijtje dat gaat om zoo ongeveer 40 L. melk per dag, gerekend a 5 cent, dus omtrent f 2 dagelijks, verdient wel extra aandacht. Nu, die werd er dan ook ruimschoots aan geschonken. En getuigen hadden we ook ruimschoots. De O. v. J. vond 't in de eerste plaats gemeen, dat sinjeur in zijne betrekking aan de gecondenseer de melkfabriek te Hoorn zóo had gehandeld. En uit een oogpunt van gezondheidsbelangen was de ver valsching ook sterk afkeurenswaardig. En dan de valschheid in geschrifte en het aanwenden daarvan. Spreker vindt flinke straf gewenscht en eischt zes maanden brommen. een lastig heer. Albertus Koppies van Hoorn was den 10 Juli 1910 wat lastig bij den kastelein De Vries aldaar, waar hij om de kroon op het werk te zetten, een glas ruit stuksloeg, waarvoor de heer Officier f 15 boete of 15 dagen hechtenis eischte. prettig bezoek. Nicolaas Zwaan, caféhouder te Bergen ('t Woud) had den 3den Juli jl. ook heel prettig bezoek. Hij kreeg Matthijs Blom om de thee! Of liever... om den jenever! En mét hem een paar jongens van Eenigen- burg, gem. Sint Maarten. 't ping ook niet zooals het moest gaan en een stoel werd al spoedig het slachtoffer. Blom wou dien met f 1 betalen, maar tevens... meenemen. Dat wou de hospes niet, dAn moest het f 5 kosten. Daar had Blom weer geen zin in. Het einde was, dat Blom, Zwaan mishandelde, wat hem van de zijde van den heer Officier een eisch tot f 15 boete of 15 dagen hechtenis op den hals haalde. verzet zonder baat. Hendrik v. d. Berg, een 32-jarig werkman uit Hoorn, stond heden in verzet terecht wegens een op 16 Augustus tegen hem geveld vonnis tot 1 dag hechtenis en 1 jaar rijkswerkinrichting, ter zake dronkenschap. De O. v. J. eischte bevestiging van het vonnis in alle opzichten. Nogmaals mocht Hendrik zijne opwachting maken voor de rechtbank, andermaal in verzet, eveneens wegens een ter zake van dronkenschap tegen hem gewezen vonnis, dat hem tot 3 dagen hechtenis en 6 maanden gevangenisstraf veroordeelde. Ook hier eischte de O. v. J. de meest volledige bekrachti ging van het gewezen vonnis. A.s. Dinsdag uitspraken. 14 SEPTEMBER. verwachting: Zwakke lot matige Noordelijke tot Noordoostelijke wind. Zwaarbewolkt tot bewolkt. Weinig of geen regen. Zelfde temperatuur. zutdscharwoude. Het Bestuur der Coöperatieve Verbruiksvereeniging „Vooruit" te Zuidscharwoude, besloot met algemeene stemmen deel te nemen aan de betooging voor al- gemeen kiesrecht. Als afgevaardigde werd gekozen de heer Jb. Nol Pover te Zuidscharwoude. Tevens werd besloten voor de volgende algemeene vergadering een voorstel in te dienen om een reservefonds te stichten waaruit degenen kunnen worden gesteund, die schade' lijden door lid of bestuurder te zijn van de Coöperatie. Dit besluit werd genomen naar aanleiding van de hou- ding van een bakker te Zuidscharwoude, die het maar niet verkroppen kan, dat de Coöperatieve idéé aan' den Langendijk al meer inburgert. ZUIDSCHARWOUDE. Bij de gehouden wedstrijd van de zeilvereeniging Fortuna werd in de afd. Tjotters de prijs behaald door Dr. C. Potter te Broek op Langendijk, in de afd. Gondels de eerste prijs door den heer P. Schager en de tweede prijs door den heer G. Bakker, beiden te Noordschar- woude. kaasmarkt. Fabriekskaas hoogste prijs f 29.50. Boerenkaas id. f 31.Aangevoerd 33 stapels, wegende 9271 KG. NOORDSCHARWOUDE, 14 September. Bloemkool le soort f 5 A f 8.80. 2e soort f 1 A f 1.50, Reuzenbloemkool f 7 A f 9.50 per 100 stuks. ANNA PAULOWNA, 13 September. Aardappelen f 1.05 A f 1.60, idem kleine f 0 85 A f 1.15 per zak. Wortelen f 2.50 A f 2.70 per 100 bos Komkommers f 1, A f 3 per 100. Andijvie f 1.50 a f 1.60 per 100. Snijboonen f 0.55 A f 1.60 per 1000. Slaboonen f 6 A f 10.50 per 100 K.G. Witte kool f 2.50 A f 3.25 per 100, Roode kool f 3.25 A f 3.50 per 100. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDE, 13 September. Roode kool f 3.40 a f 4.10. 2de soort f 2.30 a f 3.20. Kleinere f 1.20 a f 2.Gele kool f 4.25 a f 4.60. 2de soort f 3.25 a f 4.Kleinere f 1.70 a f2.90. Witte kool f2.70 a f3.2de soort f2. a f 2.60. Kleinere f 1.a f 1.60 per 100. Grove uien fl.60 a f'2.Gele nep 3.a f 3.60 per 50 KG. broek op langendijk, 13 September. Aardappelen: Gladbl. f 1.90 a f2.20. Ronde f 1.40 a f 1.60 per 35 KG. Wortelen f 1.25 a f 2.50 per 100 bos. Bloemkool 1ste soort f3.50 a f8.2de soort f 1.40 a f 2.Reuzenbloemkool f 7.a f 9.60. Roode kool f2.30 a f4.60. Gele kool f2.50 a f4.70.. Witte kool f 2.20 a f 3.60 per 100 stuks. Nep f 3.- a f3.60. Uien f 1.75 a f2.05 per 50 KG. 0<J9UOOOQOQOCPJUO O&üOü&QOüO'JOO Den 22sten September a.s. hopen onze geliefde Ouders en Groot- <6 ouders en hunne 50-jarige Echtvereeniging in stilte te herdenken. J. CONSTANT. A. CONSTANT—Bijvoet en Kinderen. Petten, September 1910. ocioOCioooorioC'C te geven dook In Utrecht wordt wegens familie omstandigheden te koop aangeboden zeer mooie gelegenheid niet te groote omvang en gunstige voorwaarden. Nadere inlichtingen op fr. brieven aan het bureau van dit blad, lett. A. A. TE 000000000000000 op het MODEBLAD kunnen thans weder ingaan. Het nieuwe Winterkwartaal is begonnen. Aanbevelend, ï- gelegen aan den KEINS- MEHWEg nabij 't Zand, gem. Zijpe, E, ns. 80 en 81, groot 4,33,30 H.A. OPv '8 yan Mej. de Wed. BER- 6u eigen aan den heer Jb. ZEEMAN. le oeiragen bij Notaris VRIJBURG. onder leiding van den heer Dartillact van Tright, op Zondag 18 Sept» a.s.» des namiddags van 46 uur, in den Tuin van den heer BROERSMA Aanvang 4 uur precies. Heer f 0.50 Entrée voorVreemdelingen Damef 0.25 Voor H H. Leden van Zustervereeni- gingen f 0.25. 9V* Kunstlievende leden hebben v r ij e n toegang met hun gezin. Gevraagd: bekend met Hoefbeslag, bij H. Lanser, Blauwe Keet, Koegras. Gevraagd, voor terstond, een D, aanvraag te verkrijgen bij de N. V. a w ovnnda 5 uur COSTER ZOON, Voordam C 9, van s morgens 8 tot s avonds o uur, niet beneden de 16 jaar. Netjes kun- naar. nende werken. Zich in persoon aan te melden Laan E 1 (tegenover 't Postkantoor) 's avonds tusschen 7'/2 en 8'/2 uur. Wetenschappelijke inrichting voor het onderzoek van de oogen in een daarvoor ingericht appartement. PAYGLOP No. 21, groot pl.m. 39 H.A., gelegen te ZIJPE, aan den Belkmerweg bij Stolpenvlot- I brug. Biljetten met voorwaarden zijn op des voormiddags 10 uur, ten verzoeke en ten huize van den heer Corns. Horst te Barsingerhorn, ten overstaan van den te Schagen ge vestigden Deurwaarder F. VAN DER KAMP, om contant geld, van 3 kalfkoeien (tijdkalvers), 1 gelde koe, 8 schapen (overhouders), 1 kuikalf, 10 kippen en 1 haan, 1 trekhond, 14000 KG. best HOOI. Voorts: Te koop: welke een goed burgerbestaan oplevert, met zeer net WOON- en WINKEL HUIS, in de nabijheid van Alkmaar. Br. fr. no. 421, aan de Firma Zwaan Zoon, te Alkmaar. Gevraagd: bij P. Krapman, Lutjewinkel. Id komen tl» trroote prijzen Broeder bjj biljetten omschreven. Te koop aangeboden'. op een vooruitgaande plaats. Te bevragen aan het bureau dezer Courant, onder letter M M. verkrijgt men door gegarandeerd 30 °/0 te voederen, voor direct gebruik ver krijgbaar bij Prijs per 100 K.G. f7.25, inclusief levering k contant, te huis geleverd 10 ct. per zak hooger, Uit de hand te koop met uitstekend groot 25 HA., waarvan 15 HA. Bouw land en 10 H.A. Weiland, overal ge schikt voor. Gelegen dicht bij 't Spoor en R. K. Kerk te Anna Paulowna. Te bevragen bij den bewoner en eigenaar P. Ruitenbürg. A. VAN TWUIJVER, Schagen. Beheerende Vennooten. P. TIMMERMAN Dz. A. HALFF. K. E. NUMAN. F. J. B. MIDDELHOFF. Hoofdelijk voor het geheel aansprakelijk Neemt gelden a deposito tegen een rente bij het deponeeren vast te stellen. Ver strekt voorschotten en opent rekening courant op billijke voorwaarden. Plaatst gelden op hypotheek. Koopt en verkoopt effecten. Verzilvert coupons. Koopt en verkoopt vreemd bankpapier en muntspeciën. Fourneert chèques op alle bankplaatsen.- Verhuurt loketten in haar brand- en in- braakvrije kluis tegen matige vergoeding. Het kantoor is geopend iederen werkdag des voormiddags van 9—12 uur, des Donder dags van 81/21 uur.

Schager Courant | 1910 | | pagina 3