eene Me DienslMe, I gevr een flinke Meid, Schildersknecht een Smidsknecht, Een Bakkersleerling een BoereDDlaatsje, Telegrafisch Weerbericht. een Boerenknecht - Dakleien Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. h i l t j e C. Constant E Constant-Ve^r vergevorderd L«^r|«n trijntje hornong, Dankbetuiging. Een bekwaam gevraagd, ongeveer 10 H.A. land. w. f. stoel zoon. hier onder leiding van den, heer H. Koster Kz. De door den secretaris, den heer J- Rezelman, gelezen notulen werden goedgekeurd. Tot afgevaardigde voor de Algem. Verg. van den Nationalen Dambond te Amsterdam werd gekozen de heer H. Koster Kz. Algemeen werd betreurd, dat de vereeniging in de laatste maanden zulk een kwijnend leven toonde. Wat tot herleving te doen? Verschillende genees middelen werden aangegeven als boete, schrapping, alleen wintervergaderingen in verschillenden vorm, doch van de meeste achtte men het beter, ze niet aan te wenden. Wellicht kon, oordeelde men alge meen, eene uitnoodiging aan een zustervereeniging iets baten. Hierom zal de Damclub te Oudesluis wor den uitgenoodigd dezen winter een wedstrijd met onze Damclub te houden- Met den wensch, dat de animo voor het edele spel hier weer wat grooter moge worden en met dank voor de tegenwoordigheid der opgekomen leden, die over 't algemeen trouw de bijeenkomsten bezoe ken, sloot de voorzitter deze vergadering. EEN" OVERDIiEVEN BERICHT. Te Dokkum zijn een paar werklieden, in dienst der gemeentereiniging, betrapt op een daad, die uit hygiënisch oogpunt, treurige gevolgen had kunnen hebben. De werklieden hadden nl. de urine, afkomstig uit de privaten der bijzondere school, gestort in... den regenbak, waar de schoolkinderen uit drinken, Welk schandelijk feit reeds meermalen moet ge schied zijn. Naar aanleiding van dit ook door ons vermelde be richt schrijft men thans uit Oostergo: „Het water uit den put wordt, daar het totaal onbruikbaar bleek te zijn, sedert ruim 4 jaren niet meer als drink- of waschwater gebezigd en alleen wanneer het water uit een, eveneens op het speel plein aanwezigen regenwaterbak niet meer voldoen de is, gebruikt voor het schrobben van straten, „Het verhaal dat een regenwaterbak waaruit de schoolkinderen geregeld dronken, was verontreinigd, is dus gelukkig niet waar en hoewel wij de handeling van bedoelden werkman afkeuren, betwijfelen wij het of er wel termen zullen worden gevonden om hem zooals in een der bladen wordt gewenscht -in een Rijkslogement op te sluiten." LANDBOUWTENTOONSTELLING TE HOORN. Als vervolg op hetgeen opgenomen is in ons 2e blad. deelen we de volgende bekroningen mede: Stieren geboren in 1907 of vroeger, ingeschreven in een fokregister: 3e prijs, „Willem", eig. stierhou- derij Wieringerwaard. Stieren geboren in 1908, ingeschreven in een fok register: le prijs „Frans 41", eig. J. L. T. Groneman, Wieringerwaard. Stieren geboren in 1909, ingeschreven in een fok register: 2e prijs „Willem", eig. Rundveefokvereeni ging „Vooruitgang" N. Niedorp. Melkkoeien geboren in 1906 of vroeger: Eerv. ver melding „Grietje", eig. A. J. Zijp, Wieringerwaard. Vaarzen geboren in 1908, ingeschreven in een kal- verregister: le prijs „Christina 52", eig. J. L. T. Groneman, Wieringerwaard. Pinken geboren in 1909, ingeschreven in het kal- verregister: le prijs „Christina 56"; 2de prijs „Chris tina 55", eig. J. L. T. Groneman, Wieringerwaard. Melkkoeien ingeschreven in het fokregister eener vereeniging: Rundveef. „Wieringerwaard", Wieringer waard, Gouden med. no. 4. Rundveef. „Schagen", Schagen, Verg. Zilv. med. no. 6. Rundveef. „Vooruit gang", Nieuwe Niedorp, Verg. Zilv. med. no. 8. Rund veef. „Winkel", Winkel, Verg. Zilv. med. no. 9. Melkkoeien ingeschreven in het fokregister eener vereeniging: Christina 30, Christina 46, Christina 55, Christina 56, le prijs en Eere-prijs, Zilv. Med. „Onze Courant", eig. J. L. T. Groneman, Wieringerwaard. Pinken geboren in 1909: 3e prijs, N. van der Oord, Haringhuizen. Schotten, die voor 1 Januari 1911 moeten kalven: ie prijs, P. Boekei Cz., Schagen. Voor den mooisten stier: „Frans 41", le prijs. Verg. zilv. med., eig J. L. T. Groneman, Wieringer waard. Springrammen, geboren in 1908 of vroeger: 2de prijs J. L. T. Groneman, Wieringerwaard. Vier melkgevende ooien, afgewisseld: le prijs J. E. T. Groneman, Wieringerwaard. Vier melkgevende ooien, niet afgewisseld: le prijs J. L. T. Groneman, Wieringerwaard. Springrammen Wensleydale)geboren in 1908 of vroeger: le prijs en med. van de Schapenfokver- eeniging, K. Boekei en Co., Winkel. Springrammen (Texelsch ras), geboren in 1908 of vroeger: le prijs J. Keijser Augz., Texel. 2e prijs, D. Keijser Hz., Den Burg (Texel). 3e prijs D. Keij ser Dz., Den Burg (Texel). Springrammen, geboren in 1909: 3e prijs A. de Graaf, Anna Paulowna. Ramlammeren, geboren in 1910: 1ste prijs C. Keij ser Sz., Harkebuurt, Texel. 2e prijs C. Keijser Sz., Harkebuurt, Texel. 3e prijs A. de Graaf, Anna Pau lowna. Vier melkgevende ooien, afgewisseld: le prijs A. de Graaf, Anna Paulowna. 2e prijs D. Keijser Hz., Den Burg, Texel. 3e prijs H. Spaans Cz., Barsingerhorn. Vier melkgevende ooien, niet afgewisseld: le prijs en bronzen med. Schapenfokvereeniging, D. Keijser Hz., Texel. 2e prijs A. de Graaf, Anna Paulowna. Zes ooilammeren: 3e prijs A. de Graaf, Anna Pau lowna. Sprinsrammen (gewoon gekruist), geboren in 190 8 of vroeger: 3e prijs H. Spaans Cz., Barsingerhorn. Beeren: le prijs S. v. d. Hagen, Schagen. Zeugen, onverschillig van welken leeftijd, met big gen: le prijs W. Keetman Kz., Winkel. Gezouten Boter van geschepten ongepasteuriseer- den melkroom: Eerv. verm. K. Nottelman, Petten. Gezouten Boter van geschepten weiroom: 3e prijs C. Pijper, Hoogwoud. De beste verzameling Tulpenbollen, in 20 soorten: 3e prijs G. Visser, Hoogwoud. Haver: le prijs G. Blaauboer Jz., Waardpolder, Kol- horn. Mechelsche Hoenders koekoekveerigEerv. ver melding G. Portegies, Hoogwoud. Eerv. verm. G. Por- tegies, Hoogwoud. Hoorn werd bezocht zoowel Donderdag als Vrij dag door een reuzenmassa menschcn. Per spoor en tram. per rijtuig, per fiets kwam men Hoorn binnen. Alle café's waren pr< pvol en in de straten van "Hoorn, op het tentoonstellingsterrein bewoog zich een dichten drom van belangstellenden. Met het weer treft Hoorn het uitmuntend, maar heeft dat ook wel verdiend, ontzaggelijk veel werk als er van de versiering is gemaakt. Als alles geillumineenl is, waant men zich in een sprookjesstad en zoowel Don derdag als Vrijdagavond kon men over de hoofden wel loopen. De algemcene illuminatie der stad is uitstekend ge slaagd, id was er een weinig le veel wind. Ook de eiec- trisme verlichting van de Oosterpoort trok weer aller aandacht. Ook het concours-hippique en het springconcours I dat Vrijdagmiddag werd gehouden, is uitnemend geslaagd, i Duizenden en duizenden stonden rondom en de tri- bune was veel en veel te klein om alle belangstellenden te bevatten. De deelname aan het concours was groot en er waren paarden bij die zeer veel moois te zien gaven. We vermelden nog dat bij het concours éénspanncn, toebehoorende aan landbouwers, de heer Jb. Koning te Wieringerwaard met zijn bruine merrie, den 4en prijs won. Het concours voor springpaarden viel ook zeer in den smaak en was dan ook interessant om te volgen. Ook dezen dag werden de hengsten der Ned. Harddr. i en Renvereeniging weer in den ring gebracht. Het pu bliek waardeerde ten zeerste de demonstratie van deze j prachtdierenw het belgische koningspaar. Het Belgische Koningspaar heeft in gezelschap van H. M. de Koningin en Prins Hendrik, een bezoek gebracht aan Soestdijk, aan H. M. de Koningin-Moeder. Verder is een gansche rij van feestelijkheden opge merkt. De Belgische kolonie in ons land is door den Belgischen Koning en Koningin in de Troonzaal van het paleis op den Dam ontvangen. Er is een gala-concert in het concertgebouw gegeven, waar het orkest onder Mengelberg en mevrouw Noordewier Reddingius mede werkten. De oorlogsschepen zijn geïllumineerd, de dia mantslijperij van Asscher is bezocht, enz., enz. en heden. Zaterdagmiddag, zijn de hooge gasten weer ver- i trokken en behoort ook dit weer tot het verleden. 17 september. verwachting: Zwakke tot matige noordelijke wind. 's Morgens nevelig tot betrokken, later lichtbMfolkt. Waarschijn lijk droog weer. Zelfde temperatuur. evangelisatie. Zondag 25 September, des avonds te 6 uur, zal de heer p. de Borst van Gouda zijn arbeid als voor- I ganger der Evangelisatie „Bethel" alhier aanvangen. De voorzitter dier Evangelisatie, Ds. A. E. Vinke van Alkmaar, zal hem vooraf inleiden. op onderzoek. Donderdag heeft een Inspecteur van den Arbeid aan onze gemeente een bezoek gebracht, om na te gaan. in hoeverre in het bakkersbedrijf des morgens kinderen gebruikt worden tot het rondbrengen van brood. Van enkele gevallen is aanteekening gemaakt, terwijl bij sommige particulieren bevestiging van de feiten werd gevraagd. naar hoorn. De tentoonstelling te Ilocrn trekt veel l>ezoek. Dit blijkt uit een paar opgaven van Vrijdag. Met den trein van 8.15 vertrokken van het station Schagen 92 per sonen naar Hoorn, met de tram die om 9 uur v#tn hier vertrekt, kwamen 295 passagiers tc Wognum aafii. tram schagenalkmaar. Bij de commissie uit Ged. Staten, die zitting hield tot het aanhooren der bezwaren van belanghebbencUm tegen het plan van aanleg van den spaorweg van Alk maar door de Zijpe naar Schagen is, wat onze gemeente betreft, slechts een verzoek tot verlegging, om schade- snijding te voorkomen, ingekomen, liet verzoek kwam van den heer W. Kooij en betrof de peroeelen E 181, 182, 184. 188. 189 en 190. Dq., commissie heeft iian den minister geadviseerd, dat aan omlegging niet kan worden gedacht. een jubileum. De heer C. Bijpost alhier vierde deze week èen eigenaardig jubileum. Het was n.1. 10 jaar geleden, dat hij in het café van wijlen den heer Jb. Smit 4e Kolhorn muziek voor dén dans gaf. Ter herinnering ontving hij van den tegenwoordigen bewoner een met zilver gemonteerde brilledoos, terwijl het kermisperso- neel hem een fijne sigarendoos vereerde. politie. I Gevonden voorwerpen: een sleutel. gemeente schagen. Getrouwd: Pieter Hoogschagen en* Trijntje Bij- post. de vleeschduurte. De Oostenrijksche Ministerraad heeft besloten on middellijk met de Hongaarsche regeering te onder handelen over een voorloopigen invoer van vleesch uit Argentinië. uitroeiing der olifanten. „Wald und Heide" deelt mede, dat de Congo-spoor- vvegmaatschappij in het jaar van 1 Juli 1907 tot 30 Juni 1908 een gewicht van 307000 kilo ivoor vervoerde, en van 1 Juli 1908 tot 30 Juni 1909 zelfs 381000 kilo. Re kent men volgens Brehm het gemiddeld gewicht van één olifantstand op 8 kilo, zoodat één gedoode olifant 16 kilo levert, dan zouden in eerstgenoemd jaar alleen in het Congogebied 19185 en in het daaropvolgende 23183, dus in die twee jaar samen rond 42400 olifanten gedood zijn. Als dat zoo doorgaat, zullen deze shirfdra- gers daar spoedig geheel opgeruimd zijn. VLIEGEN. De fabriek Blérlot heeft reeds 250 vliegtuigen ge bouwd. waarvan de prijs van 10.000 frs. tot 12.000 frs. voor het Kanaal-type, en voor de nieuwere mo dellen tot 16 20.000 frs. (al naar het aantal PK.) gestegen Is. Farman, wiens toestellen 28.000 frs. kosten, heeft ook reeds 100 machines verkocht. WIND ALS BEWEEGKRACHT. In eene vergadering van de British Association te Sheffield hield een Canadeesch ingenieur, Fessenden, eene voordracht over de mogelijkheid om op groote schaal gebruik te maken van wind als beweegkracht. Eenige jaren geleden gaf H. G. Wells in zijn „Whei the sleeper wakes" eene schets van een stad in de toekomst, waar de beweegkracht voor alle soorten van bedrijven wordt verkregen door een ontzaglijk aantal reusachtige windmolens. Fessenden, die in de Vereenigde Staten als ingenieur naam gemaakt heeft o. a. door zijne deelneming aan de werken om wa terkracht te ontleenen aan den Niagara-val, meent, dat men door een aantal windmolens te plaatsen op de rotsen der Engelsche kust, zooveel beweegkracht kan krijgen, als voldoende zou zijn voor alle spoor wegen, fabrieken en electrische werken in het Ver- eenigd Koninkrijk. Hij zelf wil in de Vereenigde Staten eene instal latie oprichten voor een drijfvermogen van 3000 paar- dekrachten. Daartoe zullen windvanen van 300 voet in middellijn geplaatst worden op een 420 voet hoo- gen toren. DE ZELFSTANDIGHEID VAN DEN PASTOOR. In verschillende bladen zijn mededeelingen over het molu proprio gedaan, een decreet van de congregatie yan het consistorie, waarbij een einde gemaakt werd aan de betrekkelijke zelfstandigheid van den pastoor. De nieuwe bepalingen, waaraan de Paus zijn goedkeu ring heeft gehecht, komen op het volgende neer. In het vervolg .zal de bisschop een pastoor kunnen afzetten, wanneer* een der volgende negen redenen aanwezig is geneeskundig' vastgesteld storing van geestvermogens; onervarenheid en onwetendheid; lichaamsgebreken en ziekte, die den pastoor bij de uitoefening der zielver zorging belemmeren; ongunstige gezindheid van de ge meente zelfs als zij niet gerechtvaardigd en niet algemeen i$, in het kerspelerlies van goeden naam bij ernstige en eerbare lieden., een geheime overtreding, die echter tot ergernis van het volk aan het licht kan treden; wanbeheer van het kerkelijke vermogen; achtelooze waarneming zijner plichten als pastoor; ongehoorzaam heid aan de bevelen van den bisschop in gewichtige zaken. De bisschop zal zijn beslissing nemen zonder voorafgaand kanoniek proces in overleg met twee door hem benoemde onderzoekers. De gestrafte pastoor kan alleen in beroep komen bij den bisschcp zelf. Een katholiek theoloog schrijft aan de Köln. Ztg. ,.Het groote aantal redenen op grond waarvan de bisschop een pistoor zal kunnen ontslaan, en de bui tengewone Vluchtigheid van het geding laat niet den geringsten twijfel of de nieuwe verordening beoogt een ontzaglijke uitbreiding van de bisschoppelijke gezag op kosten van den pastoor. Van nu aan heeft de b:sschcp eiken pastoor volkomen in zijn macht; een der ge noemde negen redenen zal gemakkelijk te vinden zijn, zelfs tegen den vroomsten en ijverigsten geestelijke die zich misschien bij een partij aansluit welke te hooger plaatse ongewild is. de vrome kerkelijke pers niet hul digt. niet den noodigen ijver ontplooit bij het stichten en beheeren van zekere vereenigingen en broederschap pen. aan verboden dagbladen cf tijdschriften meewerkt, verd^ht is van modernistische gezindheid, enz. Hier- docr™s de pastoor nu geheel van den goeden wil van den opperherder en zijn raadslieden afhankelijk en voor goed tot den rang van kapelaan teruggebracht." WEGENS DE DUURTE. Een eigenaardige staking heeft zich te Parijs voor gedaan op de kalvermarkt van la Villette. De Slagers hebben tegenover de buitensporige prijzen, welke wer den gevraagd gezamenlijk geprotesteerd en niet ge kocht. om daarna zich rustig te verwijderen. De houding van de slagers te Parijs heeft blijkbaar de prijzen van het vee iets doen dalen. De voorzitter van het syndi caat der slagers zeide tot een verslaggever dat de voor naamste oorzaak van de hooge prijzen van het .vee, de uitvoer naar het buitenland is. NAGEKOMEN BERICHTEN. BREEZAND. Gisteravond had in 't café van den heer G. Borst de slotvergadering van het Koninginnefeest plaats. De voorzitter, de heer C. List opende de verga dering en heette de aanwezigen welkom. De secre taris, de heer J. Keijzer las daarop de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Aan de orde kwam daarna de rekening en verant woording. De Inkomsten hebben bedragen f 75.06, de uitgaven f 76.20, zoodat er een tekort is van f 1.14. Dit nadeelig saldo wordt echter tijdens de vergade ring aangevuld. De rekening en verantwoording werd nagezien en in orde bevonden, waarna de voorzitter den penningmeester, den heer M. Broers dankte voor zijn gehouden beheer. Daar er niéts meer aan de orde was en de rond vraag niets opleverde, sloot de voorzitter onder dank voor de gezellige medewerking in de hoop, het vol gend jaar weer op de algemeene medewerking te mo gen rekenen. - Winkel. EvenaLs indertijd de heer Jb. Bakker, heeft de heer H. Ham. hel tegenwoordige hoofd der school te Groet polder, zich door het volgen van een cursus te De venter op de hoogte gesteld met het onderwijs in houtarbeid aan jongans, zoodat de „Inrichting voor Han denarbeid", die door het vertrek van den heer Bak ker gesloten was, weer kan worden geopend. ZUIDSCHARWOUDE. Gisteravond had in de kolfbaan van den heer Kist de feestelijke bijeenkomst plaats van werkende en kunstlievende leden van het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" te Zuidscharwoude. Velen waren op deze bijeenkomst aanwezig. De voorzitter wees in zijn openingswoord op het plechtige van de samenkomst -ra op de voldoening aan het verlangen een vaan del rijk te zijn. Hij bracht dank aan den heer Kroon, burgemeester alhier voor de bereidwilligheid, dit te willen onthullen, aan de vervaardigster voor de moeite en aan de pers voor hare aanwezigheid Nadat een tweetal stukken waren gespeeld, die oordeelen naar 't applaus, goed in den smaak vielen kreeg de heer Kroon het woord, die allereerst g<;.- dacht den vertrokken beschermheer der vereeniging den oud-notaris Duker. Hij stelde onder applaus der aanwezigen voor, hem een telegram van hulde eB dank te brengen voor alles, wat hij had gedaan aan het corps. Spr .ging vervolgens het verheffende van de muziek na en eindigde met den wensch, dat „Kunst na Arbeid" steeds vooraan zal staan op het gebied der muziek. Nadat het korps zich nogmaals had laten hooren bracht do voorzitter opnieuw zijn warmen dank aan' den burgemeesler, mcj. Hopman, dochter van den di recteur en jnej. Groot, die goen moeite en opoffering heliben ontzien, om 't vaandel netjes af te werken. Nog een poos bleef men gezellig bijeen, waarna de hijeen- komst werd gestoten onder applaus van de kunstlie vende leden. Met den voorzitter hopen wij, dat het vaandel .weldra met enkele medailles versierd moge zijn. ZUIDSCHARWOUDE. Door onderwijskrachten aan de Openbare Lagere School alhier, is een adres aan den Raad gericht om verhooging van jaarwedde voor het bezit der acte Fransch. Voor taatacten wordt in verschillende gemeen ten reeds een vergoeding gegeven. lieer hugowaard. Het bestuur der afd. Langedijk der Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoholische dranken, vergaderde gis teren te Heerhugowaard. om aldaar een afd. op te richten. Besloten werd binnenkort een openbare ver gadering .Je houden met een bekend spreker, om dan lot de definitieve oprichting over te.gaan. Enkele j»3r- sonen verteenen hun medewerking. Gemeente ANNA PAUBOWNA. Geboren: Frederika, dochter van Martinus Mulder en van Maria Wittebrood. Getrouwd: Leendert Jan Hoep, en Antje Brom mer. Overleden: Trijntje Hornong, oud ',52 jaren, echt- genoote van Klaas van Straalen. GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven van 115 September 1910. Geboren: Jacob. z. Dirk Bossen en Grietje Moe- liker, Jan. z. v. Dirk Mol en Neeltje de Beurs. Overleden: Theunis de Beurs, oud 70 jaar. wedn. van Maartje Bier, eerder van Aagjo Bakker. NIEUW LEVEN, Station NOORD8CHARWOUDE, 16 September. Roode kool f 2.60 a f 3.2e soort f 2.a f 2.40. Kleinere f 1.40 a f 1.80. Gele kool f 3.70 a f 4. 2e soort f 2.30 a f 3.20. Kleinere f 1.20 a f 2. Witte kool f 2.40 a f 3.2e soort f 1.40 a f 2.20 per 100 stuks. Gele nep f 3.a f 3.20. Grove uien fl.80 a f2.per 50 KG. NOOKDSCHARWOUDE, 16 September. Bloemkool le soort f 4.a f 5.50. 2e soort f 1. a f 1.50. Reuzenbloemkool f 6.a f 7.80 per 100 stuks. 17 September. Bloemkool le soort f 1.50 a f 4.2de soort f0.50 a f 1.Reuzenbloemkool f3.50 a f6.50 per 100 stuks. Nep f 3.a f 3.50 per 50 KG. ANNA PAULOWNA, 16 September. Aardappelen f 1.a f 1.60. Kleine id. f 0.80 a f 1.per zak. Wortelen f 1.50 a f 3.per 100 bos. Snijboonen f 0.65 a f 1.80 per 1000. Komkommers f 1.a f 2.Andijvie f 1.a f 1.60. Roode kool f 2.a f 3.Witte kool f 2.a f 3.per 100. Slaboonen f 4.a f 9.— per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Septemmber. Aardappelen: Gladbl. f 1.90 a f2.20. Ronde f 1.50 a f 1.70 per 35 KG. Wortelen f 1.25 a f2.70 per 100 bos. Bloemkool 1ste soort f2.60 a f5.2de soort f 0.80 a f 1.60. Reuzenbloemkool f 5.a f 7.70. Roode kool f 1.70 a f3.40. Gele kool f2.50 a f4. Witte kool f 1.50 a f 3.50 per 100 stuks. Nep f 3. a 13.85. Uien f 1.75 a f2.per 50 KG. Bieten f6.70. Rammenas f 10.30. Slaboonen f0.36 per 1000 stuks. a WINKEL, 16 September. Appelen f 1.75 a f 2.25. Peren f 1.50 a f3.85 per mand. Snijboonen f 1.40 a f2.10. Slaboonen f027% a 1 060 per 1000. Komkommers f 1.25 per 100. Bloem kool f 3.25 a f 6.25 per 100. Aarappelen f 1.35 a f 1.50 per 35 KG. HOORN, 15 September. Kleine kaas f 34.commissie f 33.50, middelbare f 33.fabriekskaas f 32.Aangevoerd 246 stapels, wegende 82209 KG. Matig, Ij] (.LU EI EREN VEILING V.P.N. Amsterdam, 16 Sept. Kipeieren f 8.90 a f6.Eeudeieren f3.75 per 110 stuks. ALKMAAR, 16 September. Kaas. Kleine volvette met rijksmerk f klein» fabrieksbaas f 33.-kleine boerenkaas f 32.com missie f 32.50, middelbare f 33.Aangevoerd 325 stapels, wegende 160000 Kilogram. Handel goed. Heden werden ter graanmarkt aangevoerd 5003 li.L. Tarwe f7.— a f8.40, rogge (n.) f5.65 a f6, gerst (n.) f4.70, gerst chev. f5.50 a f6.10, haver f 2.25 a f 3.65, bruine boonen f 12.50 a f 17.paar de id. f 7.10, witte id. f 19 a f 22, citroen id. f'l7. lood mosterdzaad f21.a f 22.50, karwijzaad f 13 a f 13.25, blauwmmaanzaad f 15.erwten: groene f 13.50 a f22.grauwe f 14.25 a f21.vale f 14 a f 16.25 per HL. ALKMAAR, 17 September. 5 Paarden f 75 f 100. 101 Koeien f 140 a f 320^ 171 Mag. Schapen f 16 J 28. 45 Nucht. Kalveren f85 ff 24. 25 Mag. Varkens f 20 5 f 35. 144 Biggen ff 12 5 f 20.25 per stuk. Kipeieren f 4.50 5 f 5 per 100, Boter f 0.60 ff 0.721/j per kop. f Geboren: dochter van C. KOORN en N. KOOBNWaiboer. Noord-Beemater, 16 September 1910. Getrouwd: P. HOOGSCHAGEN, Commies der Posterijen en Telegrafie, en T. BIJPOST Cd., die tevens hunnen dank betuigen voor de blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Amsterdam, a niri Schagen, 16 191Q- Direct gevraagd bij A. ROOS, N< ^rd-Seharwoude. Den 22sten September a.s. hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders hunne 50-jarige Echtvereeniging 4» in stilte te herdenken. J. CONSTANT. A. CONSTANT-Bijvoet en Kinderen. (I Petten, September 1910. d DOOOOOOOCiOOOOuO OOOOOOOOQPorc OF P.G., bekend met boerenwerk en hoef beslag. Brieven letter E, bureau van dit blad. Heden overleed, na een korte, doch hevige ongesteldheid, na voorzien te zijn van H. H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoote en Moeder in den ouderdom van 52 jaren. Mede namens Kinderen, Haar diepbedroefde Echtgenoot,. K. VAN STRAALEN. Anna Paulowna, 14 Sept. MWV Met deze betuig ik mijn hartelijken dank aan de familie Smit, collega's, bedienend personeel en bezoekers te Kolhorn, voor hun belangstelling getoond op den dag dat ik voor het veertigste jaar voor de dansmuziek met de kermis aldaar werkzaam was. O. A. BIJPOST. Schagen, 17 September 1910. Direct gevraagd bjj mej. Wed. E. v. d. HORST, Heiloo. gevraagd, bij C. BIJPOST, Westzaner- dijk 17, Zaandam. Wegens huwelijk der tegenwoordige wordt gevraagd, voor dag en nacht, om met 1 October in dienst te treden, bij A. ROOS, Mr. Timmerman te Noord Scharwoude. Ei' biedt zich aan, goed kunnende melken. Brieven franco letter B, Bureau dezer Courant.. Terstond gevraagd bij P. W. KWANTES, Schagerbrug. bij D. LEGUIT, Hoep, Schagen. Te huur gevraagd Brieven franco letter T T, bure»® van dit blad. zijn in verschillende maten voorhan den aan do STEENKOOPERD van tl hH A II -

Schager Courant | 1910 | | pagina 2