Telegrafisch Weerbericht. Binnen landsch Nieuws. ti Plaatselijk Nieuws. keren met den nationalen tijd. In de Troonrede, door baron Schimmelpenninck èn door graat Van Bylandt is buiten en behalve door nestor Lieftinck den heeren in de jongste dagen toegeroepen: „Gaat nu werken! Brengt daden tot stand! Weest zuinig met de weken, waarin gij iets van den achterstand kunt afdoen!"... Hopen we, dat al deze stemmen niet zul len blijken te wezen als die van den roepende in woestenij. Qui vivra verra! Dinsdag begint het sectie-onderzoek van de Indi sche Begrooting. 't Is nu nog vroeg in het jaar. „Carpe diem!" moge de leuze zijn. Met elk uurtje gewoekerd als een vrek met z'n dubbies De geachte afgevaardigde voor Ommen, de heer dr. A. Kuyper, was heden-middag prompt op tijd present. Hij ziet er patent uit; verkeerde blijkbaar in allergenoegelijkste stemming, deelde handdrukjes rond, hield babbeltjes met den heer Van Nispen, den vice-praeses; met kapitein Colijn... Met anderen nogDe „eenzame post" lijkt voor-goed verlaten en van „buitenaf-gaan" nu geen spoor meer... Van j Velke soort lieden zegt het spreekwoord ook weer, I dat zij „de halve wereld" bezitten?... En de andere helft volgt meestal ook wel, ten slotte... Wat den naleven grijsaard uit Ommen niet onbekend is Mr. ANTONIO. I Predikbeurten. ZONDAG 25 SEPTEMBER. NEDERLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE te: Wierlngerwaard, v.m. 9.30 uur, Ds. Engelkes. Schagen, 's avonds 6.30 uur, Ds. Groeneveld. Julianadorp, v.m. 10 uur, Ds. A. E. van Griethuy- sen. Huisduinen, 's avonds 6 uur, Ds. A. E. van Griet- huysen. Callantsoog. Geen dienst. Kolhorn, v.m. 9.30 uur, Ds. Huizinga. Nieuwe Niedorp, v.m. 9.30 uur, Ds. Schermerhom in de Doopsgezinde Kerk. Noord-Zijpe, Oudesluis, v.m. 9.30 uur, Ds. Groene veld. Wieringen, Den Oever, v.m. 9.30 uur, Ds. A. I. Reinders. Zuid-Zijpe. Geen dienst. Wieringen, Westerland, v.m. 10 uur, Ds. H. Bax. "Winkel, v.m. 9.30 uur, Ds. Nieuwburg. Anna Paulowna, v.m. 10 uur, Ds. Hopster. Barsingerhorn, v.m. 9-30, Ds. Van Loon. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, Kreil, Ds. Kooiman, N. Niedorp, v.m. 9.30 uur, Ds. Schermerhorn. Wieringen, Hippolytushoef, v.m. 10 uur, Ds. Peke- ma van IJmuiden. Noord- en Zuid-Zijpe, Oudesluis, v.m. 10 uur, Ds. L. G. Holtz. LOKAAR „BETHEL", HOEP SCHAGEN, ten behoeve der Nederlandsch Hervormde Kerk: 's avonds 6 uur, de heer P. de Borst. Intrede. voor geopend, en noodigt allen uit haar te komen be zichtigen. Aan deze uitnocdiging wordt natuurlijk gaarne vol daan en aan de hand van het programma gaan wij de rijen van het prachtige vee langs, dat onze oogen streelt en bekoort. Keurig zien die dieren er uit, glan zend en schoon. Wij passeeren rijstieren van zuiver inlandsch ras, kalveren en geboren in de jaren 1909 en 1908. melkvee, in verschillende rubrieken onderver deeld. vet vee en rundvee mei melkstaten„ van welk laars» we alle melkstaten zijn ingezonden over den tijd, dat het gecontroleerd is. In het geheel 101 in zendingen, een aantal dal vorige jaren wel is over troffen, maar wat er is is besi. In varkens zijn er 16 inzendingen verdeeld over dek- beeren, zeugen en fijne, vette varkens. Ook hierin is de aanvoei- wel aanzienlijk grooter geweest. De inzendingen in greenten enz. zijn ook thans weder vele en van uitmuntende hoedanigheid. De zaadmarkt is geheel bezet. Uitgestald zijn postelein, spinazie, spruit jes, kropsla, andijvie (vol hart) zomer- en winterwortelen, schorseneeren, rhabarber prei, peulen, doperwten, tuin- boonen, komkommers, augurken, boerenkool, gewone en reuzenbloemkool, diverse soorten gewone kool. in alle van reusaohügen omvang, uien. snij- en spercie- boonen en aardappelen, benevens diverse soorten fruit en zaaigranen. De afdeeling bijen is dit jaar belangrijk en omvat niet minder dan 15 nummers, verdeeld in bijenwoningen, onder glas aanschouwelijk voorgesteld, raathonig, siingerhonig en bijenwas. Deze afdeeling. ,voor- 1 de bijenwoningen, trekt veel bekijks. Natuurlijk zijn bovendien tal van voorwerpen ter opluistering ingezon den, speciaal in landbouwwerktuigen,veevoeder-artike len, rijtuigen, enz. Er is een talrijk publiek van elders opgekomen, dat i de straten der stad in de nabijheid der tentoonstelling een bizonder vroolijk en levendig aanzien geeft. Deze eerste dag mgg wel geslaagd heeten. Tegen den middag begonnen de feesten met een festival van fanfarecorpsen. Na een ommegang dooi de stad, werden de besturen der deelnemende vereéni- gingen, de feestcommissie enz. ontvangen op het stad huis door het Gemeentebestuur en werd het woord ge voerd door den oudsten wethouder, den heer J. de Wit Dz., wegens ongesteldheid van den Burgemeester. Hier werd de eerewijn aangeboden. Na afloop van deze ontvangst werd de rondgang door de stad voort gezet en werd daarna concours gehouden op het Doe- lenveld, waar hedenavond tumuitvoeringen zullen plaats hebben, waartoe dit veld electrisch zal worden verlicht. Als het weer goed blijft belooft dit een gezelligen I avond. In de slad zal op het Hofplein eene muziek uitvoering worden gehouden. EEN KWADE DAG. De heer P ,A. te Anna Paulowna verloor gisteren 2 koeien aan longjaeht. Bij een derde koe deden zich heden ook reeds verschijnselen voor. DE ANTIREVOLUTIONNAIRE KAMER CLUB. De Antirevolutionnaire Kamerclub heeft zich als volgt geconstitueerd: dr. A. Kuyper, voorzitter; mr. H. A. v. de Veide, vice-voorzitter; L. F. Duvmaer van Twist, le secretaris; C. v. d. Voort van Zijp. 2e secre taris; jhr. mr. H. W. van Ascli van Wijck, penning meester. Stand. LANDBOUWTENTOONSTELLING TE ALKMAAR. 21 September 1910. De wazig-blauwe atmosfeer van liet morgengloren, waar in de nog zwaar neerhangende nevelen de zon hare eerste stralen zendt, voorspelt voor heden een blijden dag. De veste had hare poorten reeds wijd ont sloten. Met open armen stond zij gereed om den rijk dom in ontvangst te nemen, die van heinde en verre als producten van den weelderigen bodem, van de vruchtbare landouen, die haar omringen, haar zal wor den toegevoerd. En de bedrijvigheid van vele rappe handen, de hamerslagen, dreunende tegen de aangren zende gevels, evenals het ratelen van de wagens, die materialen aanvoeren voor het bouwen van tenten enz., verraadt, dat er in Alkmaar feest zal worden gevierd. De vlaggen, die reeds hier en daar sporadisch, maar aanstonds van welhaast alle woningen zullen worden ontplooid, zijn de eerste voorteekenen van den feestdag^ - i ii. i J J.1.1,. 4l.omün cn U'OTl- ijlle doen stijgen en verdwijnen, komen de eerste wa gens de stad binnenrollen en is weldra de aanvoer in vollen gang van vee en landbouwproducten, om he den aan de afdeeling Alkmaar der HoUandsche Maat schappij van Landbouw en degenen, die hare jaar lijkse!» tentoonstelling de eer zullen aandoen van een bezoek, te toonen den rijkdom van den bodem in Kennemerland, getuigenis af te leggen van de ontwik keling van den land- en den (tuinman en hoe deze haren stempel drukt o.p landbouw en veeteelt. De afdeeling Alkmaar mag er zich over verheugen, dat de laatste jaren hare najaarslentoonslellingen staan in het teeken van mooi weer. liet behoeft wel geen belw g van hoeveel beteekenis dit is voor het welslagen in hel bijzonder voor dc festiviteiten, die geregeld met de tentoonstelling samengaan. Ook nu weder is zij een tweedaagse!». Als naar gewoonte strekt zij zich den eersten dag uil over runderen, varkens, groenten, fruit, zaaigranen en bijen. Het beste deel vinden wij op het waagplein, n.1. het rundvee, dat door de ruime plaatsing zeer voldoende te bezichtigen valt. De hokken met varkens staan op de Nieuvveslool, terwijl groenten enz. wederom zijn ondergebracht in het gebouw der graan- en zaadmarkt, van welk gebouw het open' middenterrein in een tuin is herschapen, versierd met mooie bloemen en planten. Het feit, dat telkenjare deze tentoonstelling kan wor- dfcn herhaald, dat zij zich bij voortduring mag verheu gen in de belangstelling van velen, niet het minst van de gemeente Alkmaar, die daarvoor hare marktterreinen en 'openbare gebouwen kosteloos ter beschikking stelt en de afdeeling bovendien finantieel steunt, dat het .ehalte al is het aantal inzendingen nu eens meer, n eens minder -steeds beter wordt, leidt als vanzelf t"t de conclusie, dat deze tentoonstelling in het bijzon der en landbouwtentoonstellingen in het algemeen, hoe langer zoo meer voorzien in eene behoefte, dat zij slechls strekken tot verhooging en bevordering van den bloei van landbouw en veeteelt. Precies te elf uur, nadat de muziek het Nederland se!» Volkslied had deen hooren, werd in de nabijheid van het waaggebouw dus op het waagplein, in een broeden, dichten kring van belangstellenden door den voorzitter der afdeeling, den heer G. Bos. burgemeester van Oudorp, de tentoonstelling geopend. De luchl was intussehen bewolkl gewerden en zeis was er een enkele regendruppel gevallen. Maar zoo nu en dan breekt de zon door en hel is le verwachten, dat de wind het luchtruim gebroken zal weten le houden. De voorzitter brengt in de allereerste plaals etui har telijk woord van welkom aan het Gemeentebestuur voor zijne tegenwoordigheid en steun, zoowel moreel als 'fi nantieel, verder aan medebestuursleden. regclu;g>eoni- missie, juryleden en aan de feestcommissie, welke malste) er voor zorgt, dat aan het nuttige het aangename wordt gepaard, en voorts en niet het minst aan heeren inzen ders. Eindelijk wordt door hem oprechte hulde gebracht aan het bestuur der VereenigLng voor fokveedugen, dat voor hel eerst deze zoo nuttige dagen verrijkt met eene inzending van het beste fokvee. Vuil harte wenseht hij hot bestuur succes met zijne zoo gewenschte onderne ming. Moge zij medewerken tot verheffing en bescher ming van den landbouw 1 De voorzitter verklaart hiermede de tentoonstelling Uit de bekroningen vermelden wij Stierkalveren: P. Kostelijk, Heerhugovvaard, 3e pr. Melkvaarzen, geb. in 1908. gekalfd hebbende vóór 1 Mei 1910: H. Spaans, Barsingerhorn. le prijs. Kalfdragende Schotten, geb. in 19Ó8P. C. Boekel. Schagen, 2e prijs. Rademakcr en Slikker. Schagen, Eerv. vermelding. Kalfdragende Vaarzen, geb. in 1909: K. v. d. Oord. Haringhuizen, le prijs. H. Spaans. Barsingerhorn. Eerv. vermelding. Kuikalveren, geb. na 1 Jan. 1910: A. Slikker. §cha- gen, Eerv. vermelding. Vette koeien, (niet afgewisseld): K. Zander. Haring- i huizen, le prijs. Vette SchottenG. SchoorL Eenigenburg 2e prijs. Vette Kalveren: C. Visser, Heerhugowaard. 2e prijs. De fijnste vette varkens. In te zenden 2 siuks: J. Paarlberg, Krabbendam. 2e prijs. Winterwortelen, 50 stuks. J. J. Kloosterboer. St. Pan kras, le prijs. J. Bakker. St. Pankras, 2e prijs. Gewone Bloemkool, behalve Reuzenbloemkool. 5 s!.: Jn. Groen Pz., St. Pankras le prijs. J. Bakker, St. Pan kras, 2e prijs. i Roode kool, 5 stuks: G. Booij Jr.. St. Pankras, le prijs. A. Verduin, St. Pankras. 2e prijs. A. Bakker, St. Pankras, 3e prijs. Savoye kool, 5 stuks: A. Bakker. St. Pankras, le prijs. Jb. Slijker, St. Pankras. 3e prijs. Witte kool, 5 stuks: E. Paarlberg. Krabbendam, le prijs. Uien (geen inmaak), grooten, drielingen en nep: J. J. Kloosterboer, St. Pankras. Ie prijs. Eene verzameling van de beste Kool voor den handel J. J. Kloosterboer. St. Pankras, le prijs. De 3 beste soorten Aardappelen voor de vroege teelt J. J. Kloosterboer, St. Pankras., le prijs. Voor de meest aanschouwelijke Bijenwoning, onder as tentoongesteld: Jb. Zomer, Bijenstal „de Klaver- loem", Heerhugowaard. le prijs. Voer de beste Slingerhoning, minsten 5 K.G.De zelfde. 2e prijs. Voor het schoonste en zuiverste blok Bijenwas, min stens 2 K.G.: Dezelfde, 2e prijs. Ter opluistering: Een eerv. verm. met specialen prijs ontvingenLandbouw huis, Alkmaar; V. S. Ohmstede J.Czn.. Alkmaar; Jaer Met. Heerhugowaard; een <terv. vermelding: H. Peereboom, N. Niedorp; Jb. Visclé. Heerhugowaard; J. Oosterwijk, Heerhugowaard. - Oude Niedorp. Bij de op gisteren gehouden, indeeling voor de Nationale militie te Helder, is C. Schoen ingelijfd bij het 10de Reg. Inf. te Den Helder. OUDE NIEDORI'. Op 21 September is de heer C. Over Klz., met algemeene stemmen herbenoemd tot lid van het dagelijksch bestuur van de banne Oude Niedorp, en de heer P. Wit Jnz. met algemeene stemmen be noemd tot Hoofdingeland dier banne in de plaats van, den heer C. Mul, terwijl de heer J. Ligthart even eens met algemeene stemmen werd herbenoemd tot Hoofdingeland van de Schager en Niedorper Kog gen, ANNA PAULOWNA. Naar we vernemen is door den heer P. Dekker ontslag gevraagd als besteller van goederen van en naar het spoorwegstation alhier, omdat een te ge ring aantal goederen met den dienst wordt medege geven. Anna Paulowna. De oefeningen van het voorbereidend militair on derricht zullen in deze gemeente aanvangen op Maan dag 3 October en voorts eiken Maandag en Woensdag worden gehouden van 79 uur n.m. GERRIT IS DOOD. Een kleine overdenking. WIERINGERWAARD. Gerrit, de bekende roek, die over 't algemeen door ouden en jongen en vooral door de schooljeugd met vriendelijke oogen werd aangekeken en doorgaans op benijdenswaardig har telijke wijze gegroet en aangesproken werd, want Gerrit kon vrij uitgaan onze Gerrit met zijn we- te_de oogen is niet meer. Dinsdagmorgen lag hij in de Wegsloot, waar hij met uitgespreide vleugels 't eerst door een nog-niet-schoolgaand jongetje werd opgemerkt. Hij was dood: een klaarblijkelijk toegebrachte wonde aan den hals deed naar de oorzaak gissen. I De deelneming was bij sommigen duidelijk te merken. Neen er werd niet geweend, maar toch was 't te bespeuren, dat de dood zelfs van een dier aandoening kan wekken. Zoo werd Gerrit bij de school gebracht, waar hij is opgevoed zijn eerste thuis dus. „Hij moet zeker wel begraven worden, meester?" „Zeker, jongens we zullen wat zand halen en dan wordt hij in een sigarenkistje door een paar jongens bij de boompjes begraven." En zoo is geschied En nu is alles weer voorbij en voor-goed weg Alles? We gelooven 't niet. Stellig zal hij nog dikwijls bij velen in aardige, vriendelijke herinnering komen al is t maar voor enkele oogenblikken ««"bKlTb-ïL,1" X JUKKf*" 'ot «Jirsfu-x -e m nig mensch kan teweegbrengen. En wellicht heeft dus dat dier nog meegewerkt tot het nut van enkele menschen voor de toekomst. Overdrijving? Waarom? Wat is er in 't Heelal, dat zonder gevolgen werkt?? NIEUWE NtCDORP. Vergadering van de afdeeling Nieuwe Niedorp van Het Witte Kruis op 21 September 's avonds 7 uur in de Prins Maurits van den heer Peetoom aldaar. Voorzitter de heer D. Kuilman, opent de door een dozijn leden bezochte vergadering, waarna de secretaris, de heer Haringhuizen de notulen leest, die worden goedgekeurd. Voorzitter doet mededeeling, dat hij zelf afge vaardigde was naar de algemeene vergadering, welke er toe heeft geleid dat het Witte Kruis een legaat heeft ontvangen en wel de villa Vechtoever, wat alleszins aanneembaar is te achten. Aan het Hoofd bestuur is het, in hoeverre dit oord als rustoord voor verpleegsters benut zal worden; dat naar aan leiding van een door de afdeeling genomen besluit 3 M.® Noorsch blokijs is aangeschaft, dat reeds ver bruikt is en goed voldeed. Van het Witte Kruis is eene verpleegster 35 da gen lang geweest hij de echtgenoote van C. de Graaf, wat f 96.25 heeft gekost, waarvan de helft ad f 48.12® voor de afdeeling, de andere voor het Hoofdbestuur komt. De verpleegster heeft goed voldaan, eveneens als in vroegere gevallen en opnieuw is bewezen, dat deze verpleegsters zeer ervaren zijn niet alleen, maar ook met toewijding haar liefdewerk doen. Als er een choleraüjder hier komt met een kermiswagen of zooiets dan zal 't magazijn van het Witte Kruis ingericht worden als barak en de verplegingsartikelen zouden dan worden overgebracht naar de Ned. Herv. Kerk. 't Is echter niet voorge komen. De heer W. C. Visser geeft nog eenige toelich ting aangaande 't legaat Vechtoever, 't Is eigendom van het Emmakinderziekenhuis. De f 140.000 voor exploitatie van Vechtoever bestemd, behoort dan ook niet aan het Witte Kruis, maar is gezet op Grootboek, het Witte Kruis heeft niet anders dan de rente. Is vruchtgebruikster en heeft de conditiën van de erflaatster na te komen. Het bestuur dzeer afdeeling stelt voor, dat de af- deeliDg in den vervolge In plaats van f3, f5 zal toestaan voor de afgevaardigden. Algemeen goedge vonden. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Amsterdam worden de heeren D. Kuilman en Dr. Maats benoemd. Tot hunne plaatsvervangers de hee ren P. Koopman en P. Haringhuizen. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergade ring wordt vervolgens behandeld, wat niet veel dis cussie oplevert en vervolgens komt aan de orde eene reglementswijziging, die wordt voorgesteld en noodig is voor het verkrijgen van rijkssubsidie wegens de tuberculose-bestrijding. Na korte bespreking wordt goedgevonden de reglementswijziging in den geest als is voorgesteld te doen en stappen te doen ter verkrijging van goedkeuring daarop. Bij de rondvraag brengt de heer J. Keuken een schrijven ter tafel, dat hij, voor zoover het verband houdt met de zaken van het Witte Kruis, voorleest. Het is van een meisje dat als verpleegde vertoeft in „Heideheuvel" en klachten uit over de consumptie. Na eenige bespreking wordt aan het Hoofdbestuurs lid den heer W. C. Visser opgedragen de klacht bij het Hoofdbestuur in te brengen en zal aan den heer Keuken de uitslag daarvan worden gemeld. Voorzitter maakt vervolgens melding van een dank betuiging, ingekomen van C. de Graaf, sprekende met veel waardeering over de hulp van de liefdezus ter van het Witte Kruis aan zijne vrouw besteed. De heer Jb. Visser informeert er naar hoe het met de ijszakjes is. Voorzitter antwoordt dat er ijs- zakjes zijn besteld. In December a.s. zal voorts inventaris worden op gemaakt en het noodige worden aangevuld. Nog zal op advies van Dr. Maats een trommel met dubbelen bodem voor 't bewaren van gummi-artikelen worden aangeschaft. Voorzitter sluit vervolgens de bijeenkomst. Mr. A. DE JONG. Naar De Rotterd. meldt, is gisteren bij de Twee de Kamer een brief ingekomen van mr. A. de Jong. wethouder der gemeente Rotterdam, waarbij hij be dankt als lid van de Tweede Kamer. EEN NEDERLANDSCHE SCHOENER IN DE IJS ZEE VERONGELUKT. In de Times lezen we, dat de Noorsche schoener Thomas te Dundee is aangekomen met berichten omtrent den Nederlandschen schoener Jantina Aga- tha, die dertien maanden geleden Dundee verliet op zoek naar een vermisten walvischvaarder. De kapi tein van de Thomas rapporteert dat de Jantina Aga- tha het vorige jaar in de IJszee schipbreuk heeft geleden. De schoener kwam in botsing met een ijs berg en zonk. De bemanning slaagde erin in open booten Blackledd-eiland te bereiken, maar daar de arctische handelsschepen reeds zuidwaarts waren ge gaan, moest de bemanning, tien koppen sterk, onder de inlanders overwinteren. Zij brachten door gebrek aan voedsel dikwijls zware tijden door, maanden lang leefden zij alleen van rauw robbenvleesch. Ten slotte werden ze gered door den walvischvaarder „Scotia" en door de „Thomas", welk laatste schip twee man mee naar Dundee overbracht. Onder de opvarenden van de Jantina Agatha bevonden zich tijdens de schipbreuk een Engelsch zendeling en een Duitsch ornitholoog. BOFFEN. Een tweeiingspaar broeders te Haarlem heeft dit jaar moeten loten voor de nationale militie. De een trok een hoog, de ander een laag nummer en 't ge- Volg zal zijn, dat geen van beiden behoeft te dienen. Waaneer namelijk tweelingbroeders, of twee broe ders die in 't zelfde jaar geboren zijn, geloot heb ben, behoeft slechts een van de twee zich beschik baar te stellen voor den militairen dienst. In dit geval zal natuurlijk hij die het hoogste nummer trok die verklaring afleggen, maar wegens zijn nummer is hij vrij, en daar van de twee zich slechts éen beschikbaar behoeft te stellen, is de ander, die het lage nummer trok, eveneens vrij. NIEUWE HALVE GULDENS. Naar het U. D. verneemt, zijn op hel oogen blik aan 's Rijks Munt nieuwe halve guldens in bewerking, die in meer dan éón opzicht afwijken van het oude mo del, volgens hetwelk dit munstuk tot dusver werd ge slagen. De nieuwe haive gulden die op '1 oogenblik nog alleen voor Ned. Indië wordt gemaakt heeft een broeden, pi iltcn rand. waaromheen aan de binnenzijde een pareu-and is gelegd; de beeltenis van onze Konin gin is door den stempelsnijder in een gansch nieuw- mo de i ontworoen, vroeger droeg de munt alleen een kopje, doch tb as is daaraan aan gedeelte buste toegevoegd. EEN PAGAAITOCHT DOOR EUROPA. Uit Hasselt meldt men aan de Zw. Ct. Maandagavond is hier van Hardenberg langs de Vechl aangekomen de heer Ilermann W. Lantz, van Stock holm, met zijn kano Butterfly. De heer L. is mede werker van drie Zweedsche sportbladen: de Nordiskl Idrottslife, de Svenska Seglaren en de Segling. en dool in die kwaliteit een paguaitocht door Europa. Van hier gaat hij over de Zuiderzee naar Amsterdam en vervolgens over Botterdam, Antwerpen. Brussel en Parijs naar Marseiile. Van daar over Genua door Noord- 1 talie naar Venetië. Hij zet zijn tocht voort door de Adriattsche Zee over Athene en Koiistantinopel tot den mond van de Don. dan langs een kanuaj naar de Wolga en vervolgens naar St. Petersburg terug naar zijn punt van uitgang. De Butterfly is lang 4.56, breed 0.90 M. en gaat diep 25 c.M. De heer L. verklaart nooit „onder dak" te slapen. Hij neemt zijn nachtrust of in zijn kano of in een slaapzak aan den oever van het strand. Over twee jaar denkt hij weer thuis te zijn. EEN MEEVALLERTJE. Docr de Rijksverzekeringsbank was beslist dat a. door den heer H. C. Knappert, arts te Nieuw-Lekker land, le liet alen ongevalpremie over het tijdvak l li" i 1909 tot 1 Januari 1910, is vastgesteld op f 1.50r, f i Thans ontwaren we dat dc Baad van Beroep'"ie Dordrecht, bij uitspraak van 6 Juni 1910, die besl:s sing van de Rijksbank heeft vernietigd en hel premie bedrag voor den Nicuw-Lekkeriandsehen arts heeft vaSi gesteld op... f 1.50. Een meevallertje dus. maar t^v." niet van dien omvat», dat Nicuw-Lekkerlartd voor den betrokkene een Lui-Lekkerland mag heeten. DE ALKMAARSCHE VLIEGWEER. Gisteren was de Beig'sche Aviateur Leon Vers traeten leeraar in de aviatiek en bestuurder der Vlieg;choot Sommer le Mouzon in Frankrijk te Alkmaar, om 't daar- j voor aangewezen terrein te keuren. Het werd door hem uitstekend geschikt bevonden. Den 6, 7. ,8, 9, en 10 October zal de heer Verstrae- ten aldaar komen vliegen. Het terrein is in de onmid- deiijke nabijheid van het Ovcrbosth te Heiloo gdegen Al km. Ct j NIEUWE NIEDORP. Wegens gebrek aan voldoende deelneming, zull^ de jongelingen uit de gemeente Nieuwe Niedorp. wenschen deel te nemen aan het voorbereidend mili- F I tair onderricht, den cursus moeten volgen te Winkel, alwaar de oefeningen gehouden zullen worden op Maan dag- en Vrijdagavond, le beginnen 3 October a.s. VERWACHTING: Meest matige Noordwestelijke wind. Afwisselends bewolking. Weinig of geen regen. Zelfde temperatuur Burgerlijke Stand. GEMEENTE SCHAGEN. Ingeschreven van 2122 September 1910. Overleden: Johannes de Beurs, oud 54 jaar. Gemeente ZIJPË. Ingeschreven van 1521 September 1910. Ondertrouwd Jacob Schotvanger, j.m. arbeider. 29 jaar en Grietje Voetee, j.d.. dienstbode, 23 jaar, beider te Zijpe. Marktberichte n. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDj; 21 September. Gele nep f 3.50 a f 4.Grove uien f 1.70 a f l.so per 50 KG. Roode kool f 2.50 a f 2.90. 2e soort, fl.90 a f2.25. Kleinere f 0.90 a f 1.50. Gele kool f4.a f4.25. 2de soort f3.50 a f3.75. Kleinere f 1.50 a f2.50. Witte kool f2.60 a f3.2de soort fl.80 a f2.40 per 100. NOORDSCHARWOUBE, 22 September. Bloemkool 11ste soort f 2.50 a f 4.2de soort f 0.50 a f 1.Reuzenbloemkool f 3.a f 5.per 1 100. Nep f 3.per 50 KG. WINKEL, 21 September. Appelen f 0.75 a f5.60. Peren fl.80 a f3.25 jer mand. Snijboonen f 1-50 a f 2.25 per 1000. Slaboon® f 0.30 a f0.75 per 1000. Komkommers f 0.50. Roode kool f2.30 a f3.25. Witte kool f3.50. Gele kool f3.25. Bloemkool f2.20 a f5.50 per 100. Aardappe len f 1.25 per 35 KG. Uien f 1.80 a f 1.90 per baal. Wortelen f2.per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 21 September. Aardappelen Ronde f 1.10 a f 1.70 per 35 KG. Wortelen f 1.20 a f2.50 per 100 bos. Bloemkool le j soort f 2.a f 5.2de soort f 1.a f 1.50. Reu zenbloemkool f 3.a f 7.Roode kool f 2.a f 23.50. Gele kool f2.50 a f4.50. Witte kool 12.—I a f4.per 100. Nep f3.a f3.75. Uien fl.80 a> f2.— per 50 KG. SCHAGEN, 22 September. 5 Paarden 100 175 gld. 6 Veulens 80 a 125 gld. 8 Stieren 170 a 280 gld. 40 Geldekoeien (magere) 140 a 220 gld. 104 Idem (vette) 160 5 370 gld. ,18 Kalfkoeien 170 a 275 gld. 27 Vaarzen 90 140 gld. 25 Nuchtere Kalveren 7 a 26 gld. 130 Schapen (magorei 18 5 25 gld. 550 Idem (vette) 23.50 5 31,50 gld. 220 Lammeren 18 a 21.50 gld. 4 Bokken en Geilen 6 5 9 gld. per stuk. 20 Varkens (vette f 0.57 5 f 0.59 per K.G. 60 Biggen f 14 a f 20 per stuk. 25 Konijnen f 0.60 5 f 1.per stuk. 300 Kippen f 0.50 5 f 1.50 per sluk. 40 Eenden f 0.45 f 1.25 per stuk 600 K.G. Boter f 1.40 5 f 1.50 per K.G. 200 K.G. Kaas f 0.40 a f 0.50 per K.G. 2500 Kipeieren f 4.25 5 f 5.per 100 sluks. MARKTOVERZICHT. De noleering was op onze markt in de afdeeling „vel" algemeen goed. Daarbij was de handel vlug. Dat bieek vooral bij vette koeien, waar in één uur 84 sluks voor keuring werden aangegeven. In het geheels boekte het fonds 99 stuks. Voor eerste kwaliteit werd; 39 cent betaald. Eene koe van 370 'g!d. kwam op naam van den heer K. Borst alhier. Vette schapen waren iets hooger in prijs. Vette lam-I meren voor export en binnenlandsche consumptie, gig gen, voor 21 gld., schapen voor 31.50 gld. Dien prijsjf bedong de heer P. Slins van Barsingerhorn. Vette varkens: prijshoudend, vlug. Ook thans weer- overtrof de vraag den aanvoer. Gelde en kalfkoeien waren strekkend duur. VERHURING. Openbare verhuring ten verzoeke van den heer Stammes te Barsingerhorn ten overstaan van deurwaarder F. v. d. Kamp alhier. A 869 en 862, groot 1.36.60, gehuurd door R. Slik ker te Oudesluis voor f 141. A 8 60 A 572, groot 1.22.20, gehuurd do<^ P. Piers, aldaar voor f 125. A 861 -T A 572, groot 0.61.20, gehuurd door J. v. d. Steen aldaar voor f55. A 850, groot 1.58.80, gehuurd door R. Slikker al- daar voor f148. Vroeger werd het geheel verhuurd voor f 250, I thans totaal f 469. VAKTEEKENEN VOOR SMEDEN. Voer den cursus in vakteekenen voor smeden bel staat dit jaar veel animo. Tegen 19 in 1908 en 15 in 1909 ,is de aangifte thans reeds 25. Wie dus nog mee wil doen, make spoed. Zelfs wordt er op verzoek gri' tis onderwijs gegeven. Bedenk dat kennis en voora vakkennis, voer <le toekomst eene levensvraag is. e DE HANDELSCURSUS. In aansluiting op eene in dit nummer voorkonienJ' advertentie, kan worden meegedeeld, dat door de 11*°. deldrijvende en Industrieelen Middenstands vereenip™ alhier weer een cursus zal worden geopen* in Boekhof den, Handelstekenen. Aardrijkskunde, Nederlandsen taal. Duitsehe en Engelsche taal. Deze nieuwe cursus zal evenals de vorig jaar opende en thans nog loopende cursus ,weer oen twefB -jarige worden. Een opwekking om vooral dit onderwijs te voIfF zeker niet noodig. KORFBAL. dgt Met zekerheid kunnen wij thans verrei ldeu. w de wedstrijd SchagenWinkel njet op 25 Septet doch op Zondag 2 October a.s. op het Sportter Wllhelmiua zaj gehouden worden. BENOEMING. -at, De heer C. Halff, thans tijdelijk werkzaam asj het Dep. van Financiën, is benoemd tot oih der Directe Belastingen, invoerrechten en accyu» Gieten,

Schager Courant | 1910 | | pagina 2