I L Dinsdag 27 September 1910. 54ste Jaargang No. 4584. ygtgsver-ss TRAPMAN Ut ©ss. Binnenlandsch Nieuws. I f I Huiiei Nieuws- l'JWl I JWUI WWW f; J»gC1HPl'<«PM V y <)N*m trjm0* ge' Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure worden ADVEFTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN éen dag vroeger. AtmtsiÉ- k LiiMIi Bureau L&&st U 4. latere, Telephoon No. 10. Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVËSTENTIEN van 1 tot 6 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Geut. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit een blad Bekendmakingen! GEMEENTE8CHAGEY —o VOORBEREIDEND MILITAIR ONDERRICHT. Latere aanmelding voor den aanstaanden wintercursns. De Burgemeester van SCHAGEN brengt in her innering: Voor deelneming aan den aanstaanden wintercur- sus kunnen zich alsnog aanmelden: a. de lotelingen, die reeds in het vorig jaar heb ben geloot, en in verhand met het door hen getrok ken nummer in aanmerking komen om in het volgend jaar bij de militie te worden ingëlijfd, en b. de jongelieden, die op 1 Junin van het loopend jaar nog niet militieplichtig waren, of, op dien da tum wel militieplichtig zijnde, zich ter zake van uitoefening van of opleiding tot landbouw, handel of nijverheid enz. op vermelden tijd buitenslands ophielden. Voor de \otelingen, hiervoren onder a genoemd, moet de aanmelding geschieden bij den Officier, met het onderricht belast, en wel hij den aanvang van het eerste oefeningsuur van den aanstaanden winter- cursus. Voor de jongelieden, hiervoren onder b genoemd, behoort de aanmelding te geschieden zoo spoedig mogelijk en rechtstreeks bij den Inspecteur der In fanterie te 's-Gravehhage, onder opgaaf van het juiste adres van den belanghebbende en van de Ge meente, waar hij het onderricht wenscht bij te wo nen, en onder overlegging van de bescheiden, waar uit blijkt, dat hij tot het doen zijner aangifte vóór 1 Juni jl. niet was gehouden. Jongelieden dezer categorie, die reeds in dit jaar moeten loten en van wie alzoo te voorzien is, dat zij wellicht slechts gedurende éen wintertijdperk het onderricht zullen kunnen volgen, zullen, zoo zij in eene garnizoensplaats wonen of zich daartoe naar eene naburige garnizoensplaats wenschen te begeven, in de gelegenheid gesteld worden in te halen, het geen zij door het niet-bijwonen van het onderricht in het vorig wintertijdperk hebben verzuimd. Vestigt voorts de aandacht op het navolgende: Het onderricht heeft plaats ten minste 4 uren per week, het begint 1 October of zoo spoedig mo gelijk daarna, en duurt tot einde Januari. In de eerste helft van Januari a.s. zal voor hen, die in aanmerking komen om in het volgend jaar bij de militie te worden ingelijfd, gelegenheid wor den gegeven tot het verwerven van een bewijs van voorgeoefendh eid. De bewijzen van voorgeoefendheid zijn drieërlei: een bewijs van militaire bekwaamheid, een bewijs van lichamelijke geoefendheid, en een bewijs van militaire bekwaamheid èn lichame lijke geoefendheid. kei, om verhooging van zijn jaarwedde als zoodanig. Aan- die te Yianen en Nijkerk een dergelijke grap had uit houden lot de behandeling van de begrooling 1911. gehaald. Geen wonder was het dan ook. dat hij. pa Verzoek van B. Wessemius en echlgenoote, wees- deze ontmaskering, spoedig volkomen wel was. vader en -moeder in het wees- en armenhuis, om het Op nader advies van dr. Brakels, die ai spoedig na armbestuur te machtigen een hen toegekende gratificatie de opname in het gasthuis bemerkte, dat het met dien door het armbestuur van f 75 per jaar uit te betalen, kerel geen zuivere koffie was, werd hij. op last van den Voorzitter deelt mede dat het Armbestuur in 1908 burgemeester^ uit het gasthuis verwijderd, en per tram heeft besloten de weesvader f 75 toe te kennen voor huishoudelijke hulp, als een naaister enz. en deze grati ficatie is uitbetaald, dcch z. i. niet in overeenstemming met het reglement. Voor 1909 en 1910 is dit niet uit betaald en vandaar het verzoek. Het Armbestuur be stuur besloot vermoedelijk dit voor éen jaar te verleencn, doch de weesvader was van een ander gevoelen. De Voorzitter acht dit salarisverhooging, die aan den Raad is. doch als daaruit arbeidsloonen moeten worden be taald js dit aan het Armbestuur, om dat in hun rekening te verantwoorden. De heer Wit acht het geen tractementsverhooging. De heer Meurs acht het niet juist den weesvader ar beidskosten te laten betalen. Wordt besloten het adres voor kennisgeving aan te nemen, pangezien het niet op den weg der gemeente ligt, in te grijpen in zaken die het huishouden van het Armbestuur raken. Verzoek van het Hoofd der school te Winkel, om de belooning voor het geven van herhalingsonderwijs te verhoogen. Aangehouden tot behandeling der be grooting voor 1911. Verzoek van den heer P. Strijker te Winkel, om verhooging van zijn jaarwedde als boekhdouer van het Armbestuur. Aanhouden tot de behandeling der begroo ting 1911. Benoeming lantaarnopsteker in de Weere. naar Amsterdam gezonden, waar men de politie in middels van zijn komst had kennis gegeven. Bedoelde persoon, die waarschijnlijk leeft van de giften van mede- lijdenden, wanneer hij plotseling ineenzijgt. ziet er zéér welvarend uit. Men wachte zich voor dien bedrieger. groote brand. De Utrechteche brandweer heeft in den nacht van Vrijdag op Zaterdag hulp verleend bij een brand, die in het naburige dorp Kamerik was uitgebroken. Bij 'de aankomst der brandweer stond de kerktoren van het dorp, welke tegen de kerk aangebouwd is. in lichtelaaie en hoog sloegen de vlammen daaruit. Het dak van den toren was reeds ingestort en het torenuurwerk was ook reeds gevallen. De brand was ontstaan in een huis midden in het dorp. Weldra stond deze woning welke met een rieten dak gedekt was, in volle vlam. In korten tijd stonden nog zes andere woningen in brand, die eveneens voor het grootste deel zijn vernield. De brand sloeg toen over de school en een paar andere huizen, zonder deze in brand te steken, op den kerktoren over. die weldra ge heel in vlam stond. De dorpsbrandweer deed haar best, 'doch kon het vuur niet meester worden. De Utrechtsche brandweer wist met haar stoomspuit den brand te bedwingen. Bij het aanbreken van den Benoeming lantaarnopsteker in de Weere. dag beklom de brandweer den toren, om de nog telkens De ooratter deelt mede, dat D. Keesman ontslag oplaaiende vlammen te blusschen. heeft genomen als lantaarnopsteker in de eere, en daai- j Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgevallen. Het voor door B en gegadigden zijn opgeroepen. F wee grootste gedeelte van 't verbrande is verzekerd. De kerk personen hebben zich aangemeld, n.1. b. Korver die jjgoft zelfs geen waterschade gekregen. bereid is bet voor f 19 te doen en W. Smit voor f 20. Benoemd F. Korver. I VERKIEZINGSTELEGRAMMEN. Benoeming weesvader en -moeder. Ter vervulling der verkiezing voor leden van regeeringslichamen wer- vacature ontstaan door het vertrek van den tegen- dusverre de bijzondere maatregelen, welke ter woordigen weesvader en -moeder is door het Algemeen Burgerlijk Armbestuur een oproeping gedaan en de daaruit opgemaakte voordracht van 2 gezinnen, ter be noeming ingezonden aan den Raad. Op de voordracht voorziening in te verwachten druk verkeer waren te treffen, telkenmale afzonderlijk voorgeschreven. Er is thans een regeling vastgesteld, welke voortaan voor alle verkiezingen zal zijn te volgen. Het onderstaande wordt k^envow :1F. Jagersma enechlgenootë teBerk- aan deze regehng ontteend: hout: 2. P. Stapel en echlgenoote te Wognum. P dagen, waarop een stemming of herstemming Na bespreking der candidaten in besloten zitting, vP°r. f*-'" }l(^ van Tweede Kamer of van de Pro- wordt na heropening der openbare vergadering, de be- virwiale Staten plaats vindt, blijven de telegraaf- en noeming aangehoudSi. telefoonkantoren burnen het betrokken kiesdistrict ge- Verhooging jaarwedde weesvader en -moeder. Door jf^n jA68 OD onafgebroken open van half vijf tot het Algemeen Burgerlijk Armbestuur wordt voorgesteld; zooveel langer als noodig mocht blijken, om de jaarwedde van den weesvader en -moeder, thans binnen district gelegen hulptelegraaf- en hulp- bedragende f 225, te verhoogen met f 25 en daarvoor telefoonkantoren worden door het betrokken controle- in te trekken, dat de vader en moeder vrije onderkleo kantoor uitgenoodigd, zich ook in de tusschentijdsche ding zullen genieten. Burgemeester en Wethouders stel-1 sluitingsuren en na den sluitingstijd op de bovenhe len voor het voorstel aan te nemen, waartoe wordt be- aJ?rri beschikbaar te houden. Een gelijk verzoek wordt c. q. door het njksovergangs- kantoor gericht tot de spoorwegtelegraafkantoren in ilaatsen, alwaar geen rijkstelegraaf- of hulptelegraaf- lantoor gevestigd is. Hierbij valt op te merken, dat de kantoren van de Hollandsche IJzeren Spoorwegmaat- schappiji in geen geval langer worden opengehouden dan tot afloop van den gewonen dienst en dat door de kan toren van de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen aan dergeüjke verzoeken in dier voege zal worden voldaan, dat de betrokken kantoren na den ge wonen dienst geopend blijven voor de verzending en de ontvangst van verkiezingstelegrammen, doch niet la ter dan tot half elf des avonds. Voor algemeene verkiezingen geldt bovendien het vol gende: Op den dag volgende op dien der stemming, c. q. op dien der herstemming, blijven de kantoren in plaat- sloten. Rekening Algemeen Armbestuur. (De heeren Sloos De lotelingen. die een dezer bewijzen verwerven, en Wit, als leden vani het Armbestuur, verwijderen zich), worden, op hunne aanvrage, ingelijfd bij het korps Bi] monde van den Voorzitter wordt verslag uitgebracht en geplaatst in het garnizoen hunner keuze, voor omtrent het onderzoek der rekening van het Algemeen zoover zij daartoe geschikt zijn en dit met de be- Burgerlijk Armbestuur over 1909; en deelt mede dat langen van den dienst is overeen te brengen. Bezit- na het onderzoek een nota is ingekomen van f 3.50 ters van bet in de laatste plaats genoemd bewijs die nog in de rekening moest worden opgenomen, waar- hebben echter in deze den voorrang boven bezitters na de commissie geconcludeerd tot goedkeuring dier van een der beide eerstgenoemde bewijzen. 111 ontvangst op f 443j,bb j. in uitgaaf op De houders van een bewijs van militaire bekwaam- p '3 nadeelig saldo f 87.62/2, waartoe wordt be- heid èn lichamelijke geoefendheid hebben bovendien sloten met een vvoord van dank aan Armbestuur aanspraak om vóór anderen in aanmerking te komen voor het gehouden beheer tot inlijving voor korte oefening (vier maanden). heeren Sloos en Wit keeren in de \ergpdermg Om bij de indeeling in het volgend jaar op de terug, hiervoren vermelde voorrechten aanspraak te kun- Begrooting Algemeen Burgerlijk Armbestuur. Door nen maken, moet het bewijs van voorgeoefendheid het Algemeen Burgerlijk Armbestuur is ingezonden de worden verworven in Januari a.s. Alle vroeger ver- begrooting^ dier instelling^ voor 1911, welke begrooting worven bewijzen zijn alsdan van onwaarde. Schagen, den 21 September 1910. De lo.-Burgemeester voornoemd, P. BUIS Jz. EEN OPLICHTSTER. Zaterdagmorgen is door de politie te Arnhem in een eerste rangshotel wegens oplichting gearresteerd een 20- jarige dienstbode, wonende in de Graaf Lodewijkstraat. De dienstbode was de vorige week door de politie aangehouden wegens het feit. dat zij' een costuumrok door oplichting in haar bezit had. Het meisje werd door politie aan de marechaussee overgegeven, en toen bleek ,dat zij ook in Oosterbeek en Velp oplichting had gepleegd. Daar het evenwel voorwerpen van ge ringe waarde betrof, werd zij, op vrije voeten gesteld. Maandagavond nu nam zij haar intrek in een eerste rangshotel, zich uitgevende voor freule Van Schaick. Zij vertelde dat haar ouders in Den Haag woonden en dat dezea ook zouden overkomen. Zoo bestelde zij ook voor haar ouders kamers. Zij: zelf kwam hier, naar ze beweerde om examen te doen voor de hoofd- acte en voor de acte Fransch. De bagage zou spoedig komen... Vrijdag bracht de freule een nieuwe fiets mee in het hotel, waarop den naam van den leverancier was aangebracht. In het hotel had men intusschen eenigen argwaan gekregen. O.a. had men vernomen, dat zij: te voren in een ander hotel had gelogeerd en dat zij, daar door de marechaussee was aangehouden. Men stelde zich nu in verbinding met den rijwielhandelaar, die de fiets der freule had geleverd en toen bleek dat dézé was opgelicht. Vrijdagavond werd bij de politie- aan- gifte gedaan en eergistermorgen volgde de arrestatie van de dienstbode. GEMEENTERAAD VAN WINKEL. Ürx>r vertraging in de verzending met de tram, eel3j heden geplaatst, i Gpenbaie vergadering van den gemeenteraad, op Za terdag 24 September 1910. iegenwoordig: alle leden. De Voorzitter opent de vergadering en heet de le den welkom, waarna de notulen der vorige vergadering v- orden gelezen en onveranderd goedgekeurd. ingekomen stukken: Verzoek van de vereeniging tot verbetering van het Vakonderwijs in Westfriesland, om door den Voorzitter wordt aangeboden. De ontvangsten en uitgaven zijn geraamd op f 4379,55. Gemeentebegrooting. Vervolgens wordt door den Voor zitter aangeboden, de door B. en W. opgemaakte be grooting der gemeente voor 1911, aanwijzende in ont vang en uitgaaf f 32453,431/2 Suppletoire begrooting 1910. Voor het jaar IJl" iS een suppletoire begrooting opgemaakt van het ontvangen en uitgeven van posten waarbij; bij het opmaken der begrooting niet kon worden gerekend: tot een bedrag van f 3617 en wel, voor kasgeldleening f 2500 en voor wo ningbouw f 1117. De suppl. begrooling wordt goed gekeurd. welke veranderingen de oorzaak zijn geweest van een hoest, waaraan het lijdende was en deze hoest is waar schijnlijk mede de oorzaak geweest, dat het bewuste rund in Argentinië werd afgekeurd. Het is buiten twij fel, dat de genoemde longontsteking zich tijdens de reis ontwikkeld heeft. Teneinde na te gaan, of het rund eventueel kon ge leden hebben aan een bij de sectie niet zichtbare tu berculose, werden cavia's ingeënt; evenwel mag men uit het thans verkregen resultaat aannemen, dat ook dit negatief zal zijn. Hiermede is dus een eclatant bewijs geleverd van de betrouwbaarheid der tuberculineproef, zooals zij vanwe ge de Rijksseruminrichting wordt toegepast. Ned. Landb. VYkbl. Wlerlngea. Onze predikant, de heer Ds. H. Bax, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Krommeniedijk. ^Vieringen. NIET GELUKKIG. Door den lotendebitant D. D. Lont werden, 100 Alkmaarsche paardenloten verkocht waarop een prijs (een grim) werd gewonnen en door den debitant M. Jb. Mostert werden 205 Enschede- sche en Waalwijksche loten verkocht; op de Ensche- desche viel niets en op de Waalwijksche vielen 2 prijsjes (een klok en een, kistje sigaren). Geluk kiger was de debitant C. M. Koorn, die verkocht slechts 22 Alkmaarsche paardenloten, waarop een 3%-jarig paard viel. Wieringen. Naar wij vernemen, zal binnenkort voor rekening van den heer H. C. Engel de koepel aan zijn café worden verbouwd. De koepel zal dan recht voor zijn café komen en naar de eischen des tijds worden in gericht als tooneelzaal met de noodige kleedkamer tjes enz. Door deze verbouwing zal het nette, groote café een flink aanzien krijgen, en geheel voor con certzaal worden ingericht. De opzichter-architect de heer W. Hermans Jz. ie met het maken van bestek en teekening belast. IJSBOND HOLL. NOORDERKWARTIER. Naar men ons mededeelde, zal de algemeene ver gadering van dezen Bond gehouden worden Zondag 11 December a.s. te Zaandam. WIERINGEN. De zitting van den Militieraad is voor deze ge meente bepaald op Maandag 17 October a.s., des voormiddags elf uur in het raadhuis te Hoorn. WIERINGEN. Voor rekening van 43 leden onzer onderaf deeling der V.P.N. werden jl. Vrijdag op de Amsterdamsche eierenveiling geveild 4637 eieren, 73 stnks pluimvee en een eend. De hiervoor gemaakte prijzen waren zeer goed en variëerden voor de eieren van f 4.45 tot en met f 5.70 per 100 stuks, voor het pluimvee van f 0.24 tot en met f 0.75 per stuk en voor de eenden f 0.78. Voor de eieren zullen de leden per kilo aan schoon geld ontvangen f 0.82, dat is voor eieren van 16 in een kilo 5.12 cent per stuk, 17 in een kilo 4.82 cent per stuk, 18 in een kilo 4.55 cent per stuk, 19 in een kilo 4.31 cent per stuk en van 20 in een kilo 4.10 cent per stuk. Aan de veiling is veel vraag naar groote, zindelijke eieren en zwaar jong en oud slachtgevogelte. W leringen. Naar wij vernemen zullen de oefeningen in het voorbereidend militair onderricht alhier aanvangen op Maandag 3 October a.s., des avonds 7 uur in de concertzaal Concordia te Hippolytushoef. Voor deze oefeningen hebben zich 35 jongelingen aangemeld. Vlieringen. sen, alwaar zich het hoofdstembureau bevindt, gedurende de gewone sluitingsuren des morgens open totdat de', 1Jh vervoeren van de stoomdorschmachine uit stijl, waardoor deze naar buiten gedrukt werd. Bij DE TUBERCULINEREACTIE IN VERBAND MET de pogingen om dit weder terug te duwen viel een DE INZENDINGEN VAN NEDERLANDSCHE Kin- stuk van den muur omlaag en trof den werkman J. Lont Cz. op den schouder en het hoofd, met het gevolg dat de getroffene bewusteloos nederviel. Dr. De Goeje verleende geneeskundige hulp, eu is de patiënt thans redelijk wel. De patiënt is ver zekerd in de Landbouw-Onderlinge der Holl. Maatsch. Betaling uit onvoorziene uitgaven 1910: aangehouden. ingekomen van Winkels Harmonie, om een jaarlijksche subsidie. 1/ dieren gezond werden bevonden, terwijl 1 dier werd Aangehouden tot de behandeling der begrooting voor afgewezen. In vergelijking mei de ervaringen, die andere 1911. landen, met name Duitschland, met hunne inzendingen Rondvraag levert niets op.. op deze tentoonstelling hebben opgedaan, mag dit re- Niemand meer het woord verlangende, sluit de voor- sultaat zeer bevredigend worden genoemd. Van de 45 zitter met een woord van dank voor de opkomst de dieren toch, die van Duitsehe zijde waren ingezonden, vergadering. werden, niettegenstaande zij ook in Duitschland reeds KOSTBAAR waren ingespoten, bij aankomst in Argentinië niet minder Door notaris Rietra te Dussen werd gisteren voor dan 38 stuks tuberculeus bevonden, zoodat zij volgens B van Brakel te Veen in het openbaar geveild, een de geldende voorschriften moesten worden afgemaakt, woonhuis met erf, dat werd ingezet voor... 100 centen. Op verzoek van de Duitsehe regeering zijn zij echter De finale verkoping zal plaats hebben op 5 Oct. e.k. naar Duitschland teruggevoerd teneinde aldaar e doen r -e r uitmaken, of de dieren inderdaad aan tuberculose le- BLOEDyERGlPTlGING. den. De afgekeurde runderen zijn reeds geruimen tijd Een 15-jarige jongen te Westwoud (JN.-n.) naa ee gelede weder te Hamburg aangekomen en aldaar ge- klein wondje aan het been, wapuit bloedverghtigm» slacht. Eene officiëele mededeeling van het resultaat DEREN OP DE TENTOONSTELLING TE BUENOS- AIRES. Zooals bekend, zijn er uit Nederland 2 transporten rundvee, in totaal 18 stuks, ingezonden op de Inter nationale landbouwtentoonstelling te Buenos-Aires. AI deze dieren waren vooraf vanwege de Rijksseruminrich- van Landbouw, ting aan de tuberculinereaetie onderworpen en daarbij j vrij van tuberculose bevonden. Bij aankomst in Argen- j RAAD VAN OUDKARSPEL. tinië zijn de runderen door de Argentijnsche autoritei- Vergadering van den Raad der gemeente Oudkar- ten opnieuw getuberculineerd, met het resultaat, dat spel op Maandag 26 September, des voormiddaas '1 J:JJ— --rf— J half elf. Afwezig de burgemeester, de heer M. J. Kroon Mz., wegens ziekte verhinderd, en de heer M. Rootjes. De voorzitter, de heer A. Kroon Pz., wethouder, opent de vergadering met een woord van welkom ontstond .Na een kort, maar hevig lijden in de jongen gestorven. WINTER. In Friesland zijn uit het noorden groote koppels wilde ganzen aangevlogen. Men beschouwt dit als een teeken voor een vroeg invallenden winter. DIE LIEP ER LEELIJK IN! Men meldt uit Purmerend: Even vóór het vertrek der tram van 9 uur 50 nun naar Amsterdam, zakte Donderdagavond te Purmerend een man op het perron eensklaps ineen, waarna hij onmiddellijk in de wachtkamer der Noord-Holl. tram werd gedragen. De inmiddels ontboden gemeente^gei- neesheer, dr. Bakels. deed hem pér brancard naar het gasthuis vervoeren. 'n R.-K. geestelijke werd geroepen, om hem. zoo noodig de H S. te kunnen toedienen. Vrijdagmorgen keerde het bewustzijn terug, waarna nu - de politie van hein vernam, dat hij afkomstig was van subsidie voor 1911. Aanhouden tot de behandeling van Rol|e;rdam cn Hendrik Brandsen heette. Nu herinnerde üe begrooting 1911. I de D0litie' zich. dat een drietal' maanden geleden m erzoek van de Afdeeling Winkel dier Vereenigmg Alaem Politieblad voor een man met dergelijke om subsidie voor 1911. Aanhouden tot de behandeling 'l.ktiiken 'gewaarschuwd werd. 't Signalement van dien «1 de begrooling 1911. uerSoon kwam volkomen overeen met den persoon, erzoek van F. van Zoonen, lantaarnopsteker te Wnir van het sectieonderzoek is voor zoover ons bekend nog steeds niet gepubliceerd, maar als vaststaande schijnt wel te mogen worden aangenomen, dqt de dieren in derdaad aan tuberculose lijdende waren. Naar wij vernemen, is thans ook het eenige Neier- landsche rund, dat te Buenos-Aires is afgekeurd, weder te Rotterdam aangekomen. Ten einde het resultaat van het onderzoek te Buenos-Aires te controleeren, is het dier aan de Rijksseruminrichting opnieuw getuberculi neerd. Zelfs na inspuiting met eene dubbele dosis tuber- culine bleek het niet te reageeren. Teneinde zekerheid te krijgen is toen, in overleg met de eigenaren, de firma Poels en Co. te Venray. de koe geslacht. Uit de ingestelde lijkschouwing, wélke door een aantal deskundigen werd bijgewoond, is gebleken dat het dier volkomen vrij van tuberculose was, maar dat het geleden heeft aan een geringe longontsteking, gepaard met pleuritus. Waarschijnlijk heeft het rund, dat ook aan de Rijksseruminrichting groote schommelin gen in de temperatuur vertoonde, tijdens de tuberculi- natie in Argentinië een temperatuurstijging gehad, die met genoemd ziekteproces verband hield. Bovendien had het dier, als gevolg van de vroegere niet-tuberculeuze longontsteking en pleuritis, gezwollen bronchiaalklieren. en verzoekt den waar 11, secretaris, den heer A. C. Kroon, de notulen der vorige samenkomst te lezen, welke zonder op- of aanmerkingen, worden vastge steld. Met algemeen, goedvinden wordt besloten als vo rige jaren een kasgeldleening aan te gaan van f 1000 voor den dienst 1911. De gemeentebegrooting wordt in ontvangst en uit gaaf vastgesteld op f 21729.84 met een post onvoor zien van f 987.48. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur wijst aan in ontvangst f 2545.59%, in uitgaaf f 2459, vermoedelijk voordeelig saldo f 86.59%. Voor de benoeming personeel Herhalingsschool zijn door het Hoofd der School den heer W. Vis aanbe volen mej. N. Vis-Bakker en de heeren H. C. Wilde man, A. J. Vos van Zon en W. C. Speets. Voorzitter deelt mede, dat zich voor het Herhalings onderwijs 14 meisjes hebben aangemeld en verzoekt den heeren C. Over en Jb. Slotemaker, het stem bureau te vormen. De uitslag der stemming is, dat alle voorgestelden worden benoemd met algemeene stemmen. Komt nu in behandeling een voorstel van B. en W., om de jaarwedde van den gemeente-veldwachter van f 350 op f 375 te brengen, dus met f25 te ver hoogen. De heer J. Hansen zegt er niet op tegen te zijn. De heer C. Over vindt het erg dienstig, als hij maar goed surveilleert en alles goed naziet. Ook de overige heeren kunnen zich met het voor stel vereenigen. Bij gehouden kasverificatie op 23 September ble ken kas en boeken in orde te zijn; de ontvangsten bedroegen f 117194.48, de uitgaven f 116050.73%, het SI 4 I II

Schager Courant | 1910 | | pagina 1