Dinsdag 2;) November 1910. 54ste Jaargang No. 4820. Binnenlandsch Nieuws. Alieicci Kiens- Mffliintie- Lm Dit nummer bestaat uit 2 bladen. geloofskwestie en ridderorden. Het „Dagblad van Rotterdam" heeft naar aanlei ding'van de bewering van mr. Goeman Borgesius in de Tweede Kamer, dat bij de decoratie van een werkman van den heer Jan Leis, directeur der Stoom- 1 bootreederij, naar diens godsdienst was gevraagd, een onderhoud met den laatstgenoemde gehad. De beer Leis verklaarde met beslistheid het vol- gende: „Ik kan u slechts zeggen, dat de vraag door den heer Borgesius in de Kamer genoemd, wel degelijk gesteld is. Ik laat geheel in het midden, en het gaat mij ook niet aan, in opdracht van wien de vraag is gesteld, evenmin óf er een opdracht is verstrekt. Slechts dit: toen er naar Van der Werff werd ge ïnformeerd, was de laatste vraag van den ambtenaar der politie, die zich daarvoor bij ons vervoegde: ,En nu nog deze vraag, heeren: is Van der Werff van positief christelijke beginselen?" De vraag werd nl. niet alléén aan mij gesteld, maar óok aan, althans 1 in het bijzijn van twee andere heeren, leden der di- I rectie, de heeren Hulstkamp en Heijboer. De heer Leis voegde er bij, dat hij voor zich zelf geen aanleiding had gevonden, omtrent het stellen dezer vraag aan den heer Borgesius of aan iemand anders mededeeling te doen. De heer Borgesius schijnt van andere zijde op de hoogte te zijn gekomen. „En toen de heer Borgesius mij de vraag stelde," zoo j besloot de heer Leis, „óf inderdaad die vraag ge steld was, toen heb ik, zooals van zelf spreekt, niet anders gedaan dan daarop bevestigend geantwoord. EEN ONTPLOFFING. Terwijl de winkelier J. B. te Klazienaveen Don- derdagavond carbidgas wilde ontsteken, volgde er I een hevige ontploffing. Het reservoir was uit elkaar gesprongen, terwijl B. gevaarlijke brandwonden be kwam. Bovendien ontstond brand in de bewaarplaats, welke geheel uitbrandde. DOODGESLAGEN. De gebr. Roodzant te Haarlemmermeer hadden voor hun patroon drie jonge paarden uit den IJ-polder ge haald. Op den IJ weg (Haarlemmermeer) bleven de dieren plotseling stilstaan. De 12-jarige Cornelis Roodzand, die er achter liep om de paarden op te jagen, liep ondertusschen, steeds naar iemand omkij kende, door, en zoo tegen een der jonge dieren aan. Dit gaf hem zoo'n slag in de rechterzijde, dat de knaap oogenblikkelijk dood was. CONCURRENTEN VAN WIJNMALEN. Zooals men weet heeft tot dusver Wijnmalen nog altijd de beste kansen op den prijs van f 50.000, uit geloofd voor een tocht ParijsBrusselParijs. Toch zal er wellicht tegen het sluiten van den termijn nog een heete strijd worden gevoerd. Tabuteau, graaf de Lambert, Bregi, Dufour, Val- lon en Legagneux zijn gereed om bij de eerste gun stige gelegenheid de reis (met een passagier) te ondernemen. DE PAPEXDRECHTSCHE STRAFZAAK. De Telegraaf meldt: Uit kringen, die met de justitie te Arnhem in nauwe relatie staan, wordt gemeld, een tijding waarvan wij alleen met inachtneming van de grootste reserve melding maken dat het te verwachten breed gemotiveerde arrest in de Papendrechtsche strafzaak, hedenmiddag voor te lezen, tot de eind conclusie komt, dat Hendrik GarsthageD wegens on toerekenbaarheid van rechtsvervolging wordt ontsla gen. Volgens de ons gedane mededeeling zou die on toerekenbaarheid alleen worden aangenomen ten op zichte van het gepleegde smaadschrift-delict, omdat toch vaststaat, dat de beklaagde nóch lezen kan, nóch schrijven. En hij dus geenszins voor het hem ten laste gelegde feit kan worden toerekenbaar geacht, 'wijl een persoon van de geringe intellectueele ont wikkeling van den beklaagde, daargelaten of hij ook in ander opzicht toerekenbaar kan worden geacht, dit toch geenszins kan worden gerekend te zijn voor het feit, waarvoor hij terechtstond. HET RAPPORT DER PSYCHIATERS. Wij vernemen, dat het opschorten van het ver schijnen der brochure van prof. Jelgersma, die een overdruk zou zijn van de psychiatrische en neurolo gische bladen, is geschied op last van den minister Tan Justitie. De hoofdredacteur van dit wetenschappelijk tijd schrift, dr. J. v. d. Kolk, uit Oegstgeest, moet van het departement van Justitie bericht ontvangen heb ben, (jat (je opname van het rapport in genoemde „Bladen" ongeoorloofd wordt geacht Daardoor kan ook de brochure, die met een voor woord van prof. Jelgersma zou verschijnen, voorloo- pig niet uitkomen. WELLUIDEND. Een ingezetene van Bolnes deelt aan de D. Ct. mee: Verleden Zondag werd ik staande gehouden door iemand uit Rotterdam, die er zijn verwondering over uitsprak, dat er te Bolnes op Zondag gewerkt werd. Hij had duidelijk hooren smeden, en 't was geen klein stukje ijzer ook, dat had hij wel aan de doffe slggen gehoord. Terwijl hij dit zeide, greep hij mij bij den arm en riep: „Hoor, daar beginnen ze weer." Met moeite heb ik hem toch duidelijk ge maakt, dat de klok der Herv. kerk geluid werd. liolhurii. Den 24, 25 en 26sten December a.s. kan men hier Weer volop genieten van de bioscoopvoorstellingen, die zullen worden gegeven door den heer N. Schinkel ia de zaal van den heer Rempt. Afgaande op den goeden naam, dier Schinkel zich vorige jaren heeft verworven, twijfelen wij niet, of een talrijk publiek ^1 hiervan wel weer willen profiteeren. Koiliorn. Zaterdag 11. sloeg een span paarden, aangespannen voor eene driewielde kar van den heer K. P. op hol geraakte van den Turf dijk af. Kar en éen paard hieven op 't droge, maar het andere paard stortte van den 2 Meter hoogen wal in de haven. Met ver eende krachten wist men het paard aan den ande- ren oever te krijgen en daar op 't droge te trekken, daarna het aan de hand naar huis werd geleid. Per- ^onlijhe ongelukken kwamen niet voor. r~ ALKMAAR lot predikant bij de Doopsgezinde gemeente al- nier (vacature Ds. P. J. Glasz), Is heden met 112 n de 120 uitgebrachte stemmen benoemd Ds. H. Westra te Workum. VEENHUIZEN. hondenziekte begint meestal met een ziekelijken toe- Alhier is dezer dagen een gezellig -'.lubje opge- stand van maag en ingewanden, en daarvan uit richt, onder presidium van den heer A. Prins, terwijl gaande waagde hij eenige proefnemingen. In 14 ge- de heer C. Castricum als secretaris ervan fungeert, vallen was de uitwerking van dien aard, dat, naar Zondag 27 November werd ten locale van den heer dr. Dumstrey's meening, toediening van magnesium D. de Jong de eerste bijeenkomst gehouden waar oxyde geneesmiddel is voor en, tijdig toegediend, een do flink opgekomen leden der club, die 15 leden telt, voorbehoedmiddel is tegen de zoogenaamde honden- door den voorzitter werden verwelkomd en vervol- ziekte. gtns de avond zeer gezellig werd gepasseerd met De behandeling volgens dr. Dumstrey's methode, voordrachten enz. aldus het Frankforter Sportblatt, heeft tot nu toe De volgende bijeenkomst werd bepaald op 18 De- bewezen goede resultaten op te leveren, maar zij is tamelijk kostbaar. Magnesium oxyde kost ongeveer 60 cent per 10 gram, en waar zijn behandeling acht cember a.s. Nieuwe Nierïorp Zondag 27 November had alhier een voetbalwed strijd plaats tusschen de clubs N. N. V. V. van Nieu we Niedorp en H. F. C. II van Den Helder. Het duurde niet lang of H. F. C. had eenige dagen lang drie giften per dag van 10 gram ver- eiseht, zou dat een onkostenrekening maken van 8 X 3 X 60 cent ruim tien gulden. Voor waardevolle honden is dat minder, voor den malen den ba; door het vijandelijk doelpunt weten gewonen fokker is de behandeling echter te duur. te krijgen en een drietal punten hadden de Helder- oor wie het eventueel wilwagen om er een proef schen dan ook spoedig te boeken, terwijl N. N. V. V. mee te nemen, moeten wij er nog bijvoegen, dat nog geen enkel punt had en weldra van keeper ver- magnesium oxyde, een fijn wit poeder, moeilijk op- anderde. Wat echter niet wegnam, dat H. F. C. al losbaar is in water, dat dus ook het bezinksel in (weer tamelijk gauw 2 punten behaalde. lepel of fleschje mede moet worden ingegeven. Toen de rust inging was de stand 50 ten gun- Voor kleine hondjes -en voor pups is driemaal j ste van H. F. C. daags een theelepeltje voldoende. Bovendien moet Na de rust werd van doelpunt verwisseld, wat voor zoowel bij jonge als bij meer gevorderde honden de de Nieuwe Niedorpers eenige verbetering bracht. uitwerking worden nagegaan, om een te zware diar- j Toch werd al weer gezwind de bal door de H. F. rhee te voorkomen. Ceërs door het vijandelijk doelpunt getrapt en een Bij dit middel, evenals bij zooveel andere, die op stand van 60 bereikt. Maar N. N. V. V. gaf den wetenschappelijke gronden berusten, geldt: Raadpleeg moed niet op om ook eens een punt te krijgen en, den veearts. (Ned. Sport.) jawel hoor... daar stoof de bal, dien de Heldersche EEN GROOT WERK. keeper niet kon keeren, door het doelpunt- Deze Binnenkort zal te IJmuiden een belangrijk werk stand, 61, werd echter weer kort daarna gewijzigd, uitgevoerd worden, waarvan de kosten worden ge- daar H. F. C. nog een punt maakte, maar N. N. V. V., raamd op f 380.000 per jaar, nl. het onderhouden eveneens met lust bezield, wist vervolgens weer een der diepte in de Noordzeehaven met het buitenka- punt te behalen. naai en de buitentoeléidingskanalen naar de sluizen Even voor het eindigen van den geanimeerden strijd en het onderhouden van de havenhoofden en golf- ibehaalde H. F. C. haar achtste en laatste doelpunt, brekers der buitenhaven met bijbehoorende werken zoodat, toen men eindigde, de stand 82 was, ten van 1 Juli 1911 tot en met 30 Juni 1916. gunste van H. F. C. Wat het baggerwerk betreft zal in elk onderhouds- Er werd van beide zijden hard gewerkt, wat met jaar 200.000 M.a grond in den havenmond moeten het vriezend weer den spelers stellig wel goed van worden opgeruimd; deze hoeveelheid kan gebracht pas kwam. worden tot 350.000 M." De opruiming moet ge- Veel belangstellenden waren ditmaal niet opgeko- schieden tot een blijvende diepte van ten minste men en onder de jeugdigsten hunner was er éen, 10.50 M. en ten hoogste 12 M. beneden A. P. die heel gezellig door het blijkbaar nog niet erg betrouwbare ijs zakte en... afdroop! j DE VERDUISTERINGEN TE ELBURG. Jammer was het, dat 't op het terrein niet best Men meldt aan de Zw. Ct. uit Elburg: speelde, wat het leveren van goed spel voorzeker Be gemoederen in onze gemeente zijn nog druk belemmerde. *n de weer met de opzienbarende gevangenneming viviTnn? im?nopn van den gemeenteontvanger. Ieder die men spreekt NIEUWE NIEDORP. heeft er den mond vol van. En geen wonder. De Zondag gaf de gymnastiekvereeniging „Hercules Veldhoen genoot 'n onbeperkt vertrouwen on- met damesafdeeling ,Hebe" alhier in De Prins Mau- d, r de boeren en de burgers en daaraan is het toe rits eene openbare uitvoering. Allereerst werden we schrijven, dat niet eerder de bom is gesprongen, aardig verrast door een welkomstlied, dat de dames bestuur van de Spaarbank, dat anders alleen en heeren gymnasten onder leiding van den heer Maandagsavonds zitting houdt ten raadhuize, heeft D. Kuilman ons toezongen. Het werken der gymnas- jaedegedeeld, dat het voorloopig eiken avond bij el- tiekvereeniging, dat nu volgde, onder leiding van den kaaj. komt om de boekjes te verificeeren. En het heer Chr. Drenth, Hoofd van School II (Moerbeek), j0(1pb letterlijk storm. Een ieder wil weten of zijn oogstte meermalen onverdeelden bijval. Er werden opgespaarde, met moeite en zorgen vergaarde spaar- dan ook af en toe mooie toeren verricht. De dames d jtjes stevig staan. En hoe menigeen gaat teleur- bevielen aan het hoogrek (waar haar de behulpzame j gesteld weer heen. Grasmaaiers, die hun zuur ver hand werd geboden door den voorwerker), en ook (j;ende in Holland verkregen maaigelden bij Veldhoen met de schermoefeningen zeer goed. En ook de hee- i belegden, om daarmede de pacht van hun grasveld ren waren alle aandacht volop waardig, met hunne be betalen, moeten vernemen, dat zij wel weer op- oefeningen aan rek en barren. nieuw kunnen gaan sparen, want dat hun inleg niet Het was een aardig programma, vol afwisseling. 1 g(,jdig jgj a]g zijnde alleen gedekt door éen handtee- Niet alleen, dat beurtelings dames en heeren op- kening (het reglement schrijft twee handteekenin- traden, maar er was ook in andere opzichten rijke lijk voor variatie gezorgd, zoowel door dames als door heeren. De heer A. Peereboom hield een voordracht met zang, getiteld „Korporaal Laadstok", waarin hij met zijn vijf niet al te snuggere soldaatjes alleraardigst omsprong. Eenige „Hebe"-dames voerden een too- neelstukje op, „Een spreekuur" getiteld, dat ons in de spreekkamer van een vrouwelijke dokter een kijkje deed nemen, waar zij hare talrijke patiënten, die hier hulp kwamen zoeken, alle op het heilzame van de beoefening der gymnastiek wees, tot staving van haar beweren steeds haar dienstbode ontbiedende, die alle mogelijke kwalen van de cliëntèle harer mees teres door gymnastiek heette verdreven te hebben, 't Was een leuk nummertje. Na nog een gymnastenlied volgde de met Ben- gaalsch vuur keurig verlichte groepen aan 't einde van het programma!... Die waren keurig! Eerst gen voor de leden voor) nl. die van Veldhoen. In lagen ten bedrage van f 1500 en meer zijn niet in de boeken verantwoord, sommige slechts half, ter- wiji Veldhoen ook spaarbankboekjes met vrij hooge inlagen zelf uitgaf met een gefingeerd nummer en de inlagen niet opgaf. De grootboeken geven aan, dat op een boekje een teruggaaf geschiedde van eenige honderden guldens, terwijl het boekje dit niet aangeeft en ook de inlegger verklaart nimmer iets terug te hebben ontvangen. Of de spaarbank zal kunnen voldoen aan de teruggave van de foutief geboekte gelden ligt nog zeer in het duister, doch wij betwijfelen dit ten zeerste. Het loopt over dui zenden. En niet alleen de spaarbank, maar ook par ticulieren lijden zware verliezen. Door voorspiegeling van 1 meer dan de Spaarbank gaf, werden aan Veldhoen persoonlijk bedragen toevertrouwd, die zoogenaamd op prolongatie gingen, maar die nu blij ken geheel weg te zijn. Het hoogste bedrag van éen kregen we daarbij het een en ander uit de Portu- vnrrterinp- woiï. geesche omwenteling te zien en tpn slottp werd door 61lng' welke wij hoorden, was f 17.000, maar er geescne omwenteling te zien en ten slotte werd door .zljn er vejen van f 9000, f 5000, f 3000 enz Het to- een prachtige groep voorgesteld de huldiging van tale verduisterde bedrag wordt geschat tusschen fiO Wijnmalen bq aankomst te Brussel. Het was een en 80 duizend milden terwüi v n, tusschen 60 mooie uitvoering, wat zeker een voldoening mag bezit plm f 12 MO f™e!»endofm<f heeten voor den leider, die met zooveel toewijding r^ds aangevraagdte 7 nP. H af SChlJnt bezield. 0,„, ,,KW». K.pel" ve.de de „„zee; met verschillende muzieknummers. Een prettig bal besloot dezen schoonen avond. TEGEN DE HONDENZIEKTE. te zijn, tot een bedrag van f 1500, doch ^ie van de Bouwvereeniging, van de Waterschapspolders en an deren, waarvan V. penningmeester was, zijn leeg be vonden. De boeken en bescheiden van die vereeni- Hondenziekte, wat weten wij er rug weinig van! Kwakzalvers weten er middelen tegen, niet alleen om gingen zijn echter door den burgemeester, op mach- ze te genezen, maar zelfs om ze te voorkomen. En tiging van den officier van justitie, aan de besturen die kwakzalversmiddelen worden gekocht, ze worden ter hand gesteld. De familie van V., die geheel on toegediend en duizenden jonge honden gaan jaarlijks kundig moet zijn van zijn verliezen heeft de ge- nog dood aan wat men nog belieft te noemen „hon- meente verlaten en het huis is onder toezicht van denziekte". Wij hebben serums, wij hebben allerhande geheim middelen en toch wordt er nog steeds gezocht naar het middel, dat onze jonge honden moet genezen, van den burgemeester gesteld. De malversatiën aan de spaarbank moeten reeds begonnen zijn in 1901 en het is wel een wonder, dat nimmer een der leden van het bestuur eerder verdenking heeft gekregen vrijwaren willen wij niet eens spreken, van de zoo- j tegen de handelingen van genaamde „hondenziekte". Wie de verschillende tijdschriften op hondensport gebied nauwkeurig volgt, wie aanteekening houdt van de zoogenaamde voorbehoed- of geneesmiddelen van hondenziekte, zal, na een jaar, er over verbaasd staan dat er zooveel onfeilbare genees- en voorbe hoedmiddelen zijn en dat er toch nog zooveel jonge honden zijn, die aan de zoogenaamde hondenziekte bezwijken. De reden? Zij ligt opgesloten in het oude spreekwoord: De wereld wil bedrogen worden! Of er dan geen middelen zijn, geen middelen kon den gevonden worden om sterfgevallen, die het ge volg zijn der aandoeningen waaraan jonge honden lijden, te verminderen? Wij gelooven het beslist. En waar op dat gebied zich iets voordoet, berustend op een wetenschappelijke basis, waren wij er steeds voor, om het te brengen onder de aandacht onzer hon denfokkers. Dit is het geval met wat dr. Dumstrey van Gross- Lichterfelde bij Berlijn meent te hebben gevonden, om de meeste verschijnselen der ziekte, waaraan jonge honden lijden, met succes te bestrijden. Dr. Dumstrey gaat uit van het volgende beginsel. Magnesium oxyde ontbindt zich overal, waar het in aanraking komt met lichaamszuren, en vormt water stof superoxyd met magnesium chloraat. In een hon denmaag zijn tal van zuren aanwezig en de jonge- eene onderscheiding. De koning van Noorwegen heeft aan mevr. O. Bur- detVan der Vliet en mevr. E. EgidiusVan der Vliet den gouden penning van verdienste toegekend voor hun werkzaamheid ten bate van het Noorsche Zeemanshuis te Rotterdam. „Morgenbladet" (van Kristiania) schrijft over deze onderscheiding, dat deze twee Nederlandsche vrou wen, .zusters, de eerste vreemdelingen zijn, aan wie 's konings gouden penning van verdienste is ver leend. „Een zeldzame belangstelling en offervaardig heid voor de duizenden Noorsche zeelieden, die jaar lijks in Rotterdam komen, zijn daarmede officiëel ge waardeerd op een wijze die alle vrienden van het zeevolk en de zeemanszending zal verheugen. „Het lichamelijke en geestelijke welzijn van ons zeevolk ging dezen dames zoo zeer ter harte, dat zij samen met nu wijlen den echtgenoot van mevrouw Egidius, den vroegeren Noorsch-Zweedschen consul- generaal Egidius, in 1890 den Noorschen zeemans predikant al het noodige geld voor de oprichting van een Christelijk Skandinaafsch Zeemanshuis ter be schikking stelden. Later hebben de dames op zich genomen alle tekorten te dekken. Wat zij in den loop der jaren voor die Noorsche stichting in haar eigen land hebben geofferd, bedraagt naar onzen maatstaf, een klein vermogen." politieke fortuintjes. In een advertentie in de Nieuwe Amsterdammer worden kolen bij „nette en prompte bediening" aan bevolen onder deze zeer aanlokkelijke toevoeging: „Dames en heeren leden van de Vrijz.-Dem. Vereeni- ging genieten extra-provisie". We weten niet, of deze gedachte ontsprong aan den vrijz.-democratischen geest, dan wel .aan dien van den kolenhandel. Maar erg fijn is ze niet. Waar gaat 't heen, als 't ge woonte wordt bij zijn politieke overtuiging nog ra bat of iets cadeau te krijgen óok? onder rijst bedolven. In een pakhuis van het Blauwhoedenveem, te Rot terdam, zijn gisteren twee expeditieknechts bedolven geraakt onder een stapel balen rijst, die instortte. Een hunner is per brancard naar het Ziekenhuis, de andere naar zijn woning vervoerd. Beiden zijn ern stig gekwetst. AANVARING. Brussel, 26 November. De Etoile bericht, dat het stoomschip „Hollandia", dienst doende tusschen Antwerpen en Rotterdam, omgeslagen is ten gevolge van aanvaring in den „Doel" met de Royal Crown. Laatstgenoemd schip redde de bemanning van de „Hollandia". KOEGRAS. Zaterdag 26 November vergaderde ten huize van den heer D. Marees alhier de vereeniging voor een veeverloskundige alhier. Tegenwoordig waren 18 leden., Uit het verslag van den secretaris-penningmeester bleek, dat de vereeniging 87 leden telt, welke opge geven hebben 1604 koeien. Op 't oogenblik is er in kas f 234,811/2. waarbij zich nog bevindt de 2e ter mijn van het salaris van den veeverloskundige. Huish. Regl. en Instructie voor den veeverloskundige ondergingen belangrijke wijzigingen. Het salaris van den veeverloskundigie werd vastgesteld op f 500, terwijl de omslag ider koeien werd bepaald op f 0.25, De secre taris-penningmeester zal voor zijn werkzaamheden een vergoeding ontvangen van f 15. Het bestuur wordt aangevuld met nog twee leden, zoodat het nu bestaat uit 7 leden. Herkozen werd de heer H. Smit, terwijl als nieuwgekozen bestuursleden zitting nemen de heeren W. Noot en A. de Heer. w1eringen. Vergadering IJsclub „Westerland", gehouden Zater- avond j.1.. ten huize van mej. de wed. J. Blaauboer. De voorzitter, de heer E. Bais, ook waarnemend penningmeester, opent de vergadering met een hartelijk woord van welkom en doet daarna rekening en verant woording. De secretaris, de heer C. Duijnker was niet aan wezig. zoodat geen notulen konden worden gelezen. Het eindsaldo, op de vorige vergadering in orde bevonden, is f 60,121/2, voorloopig aan contributie ont vangen f 30,50. tezamen f 90.621/2. De uitgaven zijn f 8.321/2. Zoodat op dit oogenblik in kas is f82,30y2. welk bedrag door den penningmeester wordt uijgeteld. De heeren Joh. Bais en Setten van der Meer, die de rekening nazien, bevinden, dat alles in volkomen orde is en brengen den heer Bais een woord van dank. Men komt overeen de bestuursverkiezing (algemeene) tot de eerstvolgende vergadering uit te stellen en ging men over tot de bespreking van de ijsfeesten; er wordt besloten voorloopig drie rijmerijen te zullen hou den: 1. Schoonrijderij. 2. Hardrijderij voor schoolkin deren. ,3. Hardrijderij voor mannen boven de 16 jaar. Ook de verdere bizonderheden voor deze wedstrijd 1 worden vastgesteld. Hierna niets meer aan de orde zijnde, gaat de voor zitter tot de rondvraag over en vraagt de heer De Vries, wie of de baan op moeten knappen. De voorzit ter zegt, dat dit zoowat alle jaren dezelfde personen zijn. Ook wordt de wensch geopperd, om streng toezicht te houden en moedwillige vernieling te voorkomen. Er ontwikkelde zich eenige discussie over de vraag, of het bestuur personen, die geen lid der vereeniging zijn en geen entree willen betalen, van de baan mag laten verwijderen. De voorzitter meent van niet, een ander deel der vergadering meent echter van wel en wordt daarom besloten hiernaar bij een bevoegd per soon te informeeren. De heer Setlcn van der Meer, vraagt of er geen avond feest kan worden gegeven. B.v. de baan 's avonds een uurtje verlichten met lampions. Dit voorstel vindt al? gemeene instemming en besluit men na afloop der rijderij van 41/26 uur de baan te verlichten en de Zangvereeniging „Nieuw Leven" te inviteeren dit niet enkele zangnummers op te luisteren, terwijl men Verder verzoeken zal tijdig de baan vol te malen. Niemand meer het woord verlangende, deelt de voor zitter nog mede, dat een dankbetuiging van mej. de wed. Pool-Winslerwerp is ingekomen voor den aangeboden krans enz., wat voor kennisgeving wordt aangenomen. Hierna sluiting. M ierinïeii. Jl. Zondag werden na afloop der morgengodsdienst-' oefening tot ouderling en diaken der Ned. Herv. Ge meente te Hippolytushoef c.a. herkozen de heeren S. Minnes te Elft en P. J. Mulder te Dam, die beiden hun herbenoeming hebben aangenomen. uikringen. Voor rekening van 16 leden onzer onderafdeeling der V. P. N. werden jl. Vrijdag op de Amsterdam- sehe Eierenveiling gemarkt 1141 eieren en 21 stuks pluimvee. De hiervoor verkregen prijzen waren zeer goed en varieerden voor de eieren van f 5.80 tot en met f9.60 per 100, en voor het pluimvee van f0.63 tot en met f 1.per stuk. De leden zullen aan schoon geld voor de eieren ontvangen fl.20 per kilo. Aan de veiling is veel vraag naar groote en kleine eieren en zwaar jong en oud slachtgevogelte. j VERZENDING EN MARKT AAN VOER. I De vorige week werden van de groentenlaadplaats te Broek op Langendijk verzonden 163 wagonladingen Aan de afslagmarkt aldaar werden in die week nog aangevoerd: 42.900 stuks bloemkool, 156.600 stuks gele kool, 151.000 stuks witte kool, 513 balen wor telen, 2004 balen uien, 680 balen roode kool, 15000 stuks bieten, 1500 stuks rammenas en 1 wagon witte kool. gemeenteraad zijpe. Vergadering op Maandag Jl. Afwezig de hr. Mann. De voorzitter, de heer Hulst, wenscht, alvorens de vergadering te openen, een woord van oprechte hulde te brengen aan de nagedachtenis van wijlen den heer Bossen, den geachten secretaris dezer gemeente. Bijna 40 Jaren, zegt spreker, heeft de heer Bossen geijverd voor de belangen onzer gemeente. Hij mocht zijne eigenaardigheden hebben, wie heeft die niet, doch wéér is het, dat de heer Bossen, veel, zeer zeker zeer veel voor onze gemeente heeft gedaan. Hij was een uitBtekend secretaris met zeer veel kennis, en

Schager Courant | 1910 | | pagina 1