een Huishoudster, een Boerenknecht, te Warmenhuizen, een flinke Knecht, t t, Prijsbiljarten Net dagmeisje WIERINGENL Dti mm COURANT Uitvoering WIERINGËR Md üi WIHUIN9 een nette Dienstbode, Zondag II Dec. ISiO, Zaterdag 10 December. om Wild, Vee-Verloskunde, Joh. H. Takkenberg, T. TAKKENBERG-Wit. G. TAKKENBKRG- A. TAKKENBERG-Roos. W. TAKKEN BERG. F. TAKKENBERG-Rietbergen. A. TAKKENBERG. P. TAKKENBERG-Eenhoorn, Ca. Dl)RREGEEST-Takkenberg. A. DORREGEEST Dankbetuiging. A. M. Ennema, je courant. Zaugvereoi!iging „ÏARIA" B A L N A. F. höHNE, GOEDKOOPST ADRES van allerlei Drukwerk. Stroom er te Koegras. Santalpillen v. |)r.R .bert. ba Jl"' longen waren zoo hard, dat de professor er met mes en schaar niet doorheen kon komen. Het bleek dat tengevolge van het jarenlang verrichte werk, de lon- genwanden zoodanig met kalkdeelen doortrokken wa ren, dat zij daardoor steenhard waren geworden Het lichaamsdeel maakte daardoor den indruk van een versteening. Maar de werkman had er nooit last van gehad, daar de verkalking geleidelijk in den loop der jaren had plaats gehad en de ademhaling zich gelei delijk naar den toestand der longen had geregeld. De arbeider was aan een beroerte overleden; blijk- baai droeg echter de verkalking der longen vooral schuld aan den dood. EENE EIGENAARDIGE BETOOGING IN IER- BAND. 1 e Cork heeft Vrijdag, onder aanvoering van Wil— linm Redmond, den broeder van den bekenden Ier— schen leider, John Redmond, en den afgevaardigde Rocke een groote nationalistische kiesbetooging plaats gehad Qnderweg, toen men door de door aanhangers van O.Brien bewoonde wijk Rlaekpool trok, bleef de stoet, die een hoogst intcressanten aanblik bood, van aan vallen verschoond. Honderden zingende en schreeuwen-* de vrouwen en meisjes in nationale kleederdracht, het hoofd en de Ihals bedekt met de bekende' sjaal, met bloote armen en den „shilelag' teikenknuppel) zwaaiend, ver- drongen zich om de candidaten die zij trachtten te i kussen. Drieduizend mannen, allen met den Ierschen knuppel gewapend, volgden met talrijke muziekkorpsen, wier tonen door het geschreeuw der joelende en tierende me nigte werden overstemd. Brandende teertonnen, die dit hoogst belangwekkende schouwspel fantastisch verlich ten. werden in den stoet medegevoerd. Op sommige plaatsen zag men voor de verlichte vensters beelden van Tarzell. Op de tegen het Hoogerhuis gerichte re devoeringen, volgden eindelooze hoera's voor de be vrijding van Ierland. Ten slotte spoorde pater O'Sullivan het volk aan, zijn plicht tegenover God te vervullen en voor de candidaten Rocke en Redmond te stemmen. IN- EN UITVAL VAN HET HANDELSBLAD. En Brusselsch blad deelt als waar het volgende ge s-al mede. Een advokaat van Brussel was de held er van. Hij had een brief ontvangen, dat hij benoemd' was tot ridder van een erg buitenlandsche orde, en dat hij naar het consulaat moest komen om kruis en diploma in ontvangst te nemen. De advokaat ging en werd uitermate goed ontvan gen. De consul wenschte hem geluk met de zoo goed verdiende onderscheiding en verzocht den nieuwen i-id- j der. ojj een kussen neer te knielen ten einde, volgens de regels der orde, het formulier te hooren voorle- zen. En de consul sprak eenige woorden in zijn taal en eindigde toen met do woorden (in het Fransch): Ik bevordeïr u in naam van Sint-Pamphilus, Sint- Grispinus en Sint-Ildefonsus tot ridder. En daarmee kreeg de ridder een tikje op de wang. 1 't Is vijftig francs, zegt de consul. Hier, sprak de advokaatik heb niets dan een j briefje van honderd francs. Kunt u het wisselen? C— Neen. riep de consul, ik heb geen geld hier in het consulaat, ik kan niet terug geven. Goede raad was duur. Eensklaps had de consul het gevonden: Kniel opnieuw neer, zeide hij, ik zal u officier maken, en dan klopt de som. DE VERKIEZINGEN VOOR HET ENGKLSCHE LA GERHUIS. De verkiezing voor het Engelsehe Lagerhuis zijn in vollen gang. Uit de tot dusverre bekende uitslagen valt nog niet veel op te maken omtrent de overwinning van de eene of andere partij, maar er blijkt toch at wel uit, dat de regeering geen groote meerderheid zal krijgen, zoo zij er al eene krijgt. Een mooie overwinning voor de liberalen was Zuid- Manchester en ook dat te Noord-Manchester Bonar Law niet werd gekozen. De liberalen hebben echter de nederlaag geleden te Ashton, King's Lynn, Zuid-Salford, Marrington en Wigan. Het is een feit van groote beteekenis, dat waar de conseivatieven hunne zetels hebben behouden, hunne meerderheden veel grocter zijn geworden. I Te Londen hebben de liberalen al hunne zetels l>e- houden en zij betoonden zich opgetogen nu zij Peck- hanv opnieuw hadden veroverd. LONDEN, 4 Dec. De unionisten hebben het er Za terdag niet zoo goed afgebracht als verwacht werd, I maar ajs hun winst naar verhouding dezelfde blijft, zal het resultaat zijn, dat de regeering in een netelige positie komt en vermoedelijk zal aftreden. De Liberalen zijn verheugd over de afneming van de meerderheden der unionisten te Birmingham, over de vastheid van Londen en Manchester en in het bijzonder over de nederlaag van Bonar Law, den grooten strijder voor tariefhervorming, die een vasten zetel te Londen liet varen om te Manchester te strijden. Norton, Macnamara en Masterman, allen jongere leden der rcgecring, behielden hun Londensehe zetels, Birrell en Hobhouse handhaafden eveneens hun po- sities in Bristol. LONDEN, 5 Dec. De liberale bladen zijn over het algemeen zeer verheugd over den uitslag van Zaterdag. Londen, zoo verklaren zij. heeft een schitterend voor beeld gegeven. Zij wijzen er verder op, dat de Unionis ten geen kans hebben zetels te winnen in Schotland, Ierland, en Wales, zoodat er, daar zij de meeste En- gelsche plattelandszetels in bezit hebben, al hun hoop feitelijk moeten vestigen op de 242 zetels der stedelijke districten. En nu is over een vierde deel van deze zetels reeds beslist en de winst der Unionisten bedraagt slechts drie. Zij meenen dat de Unionisten reeds in den eersten slag geslagen zijn. De zaak van vrijhandel en van een vrij en onafhankelijk Lagerhuis is reeds ten gunste van beide beslist. De L monistische bladen daarentegen juichen wel niet, maar verklaren zich toch voldaan. Als de uit slag van Zaterdag, zoo redeneeren zij. een aanwijzing is voor den uitslag der verkiezingen in haar geheel, dan is het ministerie Asquith reeds veroordeeld tot onmacht. Tot Maandagnacht 11 uur 45 min. waren gekozen 87 liberalen, 115 unionisten. 14 leden van de arbeiders- partij, ,16 Redmondisten. De Liberalen winnen 6. de Unionisten 11 zetels. Te Londen hadden de Unionisten Maandag ietwat meer succes dan Zaterdagzij wonnen 2 districten. Overigens gaat het hun in Londen niet voor den wind en hebben de Liberalen de overhand. Het is prachtig weer en bij massa's staan de menschen te wachten op den uitslag der verkiezingen. OOK EEN STAKING. In Mechelen zijn vele, zeer vele kloosters. Meche- len is een der hoeksteenen van het Belgische cleri- caltsme. De groote hoeveelheden aardappelen, die deze vele kloosters dagelijks gebruiken, plegen ge schild te worden door de bewoners van een even eens Katholiek oudemannen- en vrouwenhuis, die zich voor deze werkzaamheid wekelijks 35 centimes zien uitgekeerd. Deze 35 centimes doen of liever deden dienst als zakgeld, want in alle behoeften der oudjes werd voorzien. Zij hebben echter gezegd, dat zij met de 35 centimes niet tevreden waren en zouden gaan staken als ze geen 50 centimes kregen. En het be stuur was zoo goed niet, of het moest toegeven. CHOLERA. Cadix, 5 December. De cholera is uitgebroken te Punchal. Van de 181 aangetasten zijn er tot dusverre 57 overleden. GEVOLGEN VAN DEN STORM IN ZUID-RUSLAND Astrakan, 5 December. Van de schepen, die In de Kaspische Zee overvallen werden door een storm, zijn er drieentwintig gezonken. Driehonderd veertien menschen zijn verdronken, waaronder honderdvierentachtig Perzische haven arbeiders. Acht lichterschepen zijn in het ijs bekneld geraakt; zij verkeeren in zeer hachelijken toestand. PLAATSELIJK NIEUWS. WEESHUIS. Tot regent van het weeshuis Is gekozen de heer C. Bijpost Rz. SINT NICOLAAS OP DE BEWAARSCHOOL. Door overgroote drukte voor heden verhinderd, was St. Nlcolaas reeds Maandag in de Bewaarschool alhier. In vol ornaat deelde hij met kwistige hand zijne gaven uit. Of de kleintjes hoog opzagen tegen den goed-Heilig-man. En toch was niemand bang. Elk kreeg een heelen boel lekkers, een fraai pren tenboek en een twintigtal bovendien nog een paar warme schoolpantoffe*ls. Het heerlijk feest werd door vele moeders bijgewoond. POLITIE. Ter Secretarie dezer gemeente worden inlichtingen ■verzocht omtrent een verloren pakje manufacturen. EVANGELISATIE. Men verzoekt ons te melden, dat de bijbellezingen in het Evangelisatielokaal Bethel" volgende week Woensdag 's av. 7 uur zullen aanvangen. ZUURSTOFAPPARAAT. De Burgemeester der gemeente Schagen brengt ter algemeene kennis dat het zuurstofapparaat der Gasfabriek bij het voorkomen van gasvergiftiging kosteloos voor de ingezetenen beschikbaar is onder toezicht van den Gemeente-Geneesheer. Schagen, den 6 December 1910. De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. NAGEKOMEN BERICHTEN. „VOOR GALG EN RAD". De heer Speller, hoofd der R.-K. school in de Gortesteeg, te Haarlem, heeft bij de politie een boek je open gedaan van eenige schooljongens! Een gan- sche reeks van diefstallen hebben de knapen op hun geweten, gepleegd binnen enkele dagen tijds. Zekere W. J. had een flesch melk ontvreemd van een kar op het Begijnhof; C. R. een flesch met pap. De pap had hij opgedronken en de flesch daarna stuk geworpen. Met twee anderen hadden ze 9 bus sen doperwten gestolen uit een kist, staande op de Smalle Oudegracht. P. heeft verleden week Maandag in de Lange Veer- straat de kraan van een melkbus opengedraaid, en een zak met 10 eieren ontvreemd uit een mand, die aan een rijwiel hing. Deze zelfde P. maakte een scheur in een zak met mosselen op een wagen in de Zijlstraat, maakte zich van een voorraad meester en at ze op. Met v. S. stal hij fleschjes bier uit een pakhuis van den heer B. en uit het magazijn van den heer M. op het Spaarne, alsmede kogel fleschjes van een handwagen op de Parklaan. Op de Groentemarkt wist S. een zak, waarin wor telen, open te snijden, de wortelen waren een grage buit. Deze lijst van brutale streken wordt gesloten met 'de mededeeling, dat R. een rijwielsleutel en een oliekannetje roofde van een rijwiel in de Warmoes straat. GEMEENTERAAD OUDE XIEDORP. Vergadering van den Raad der gemeente Oude Niedorp, gehouden op Dinsdag 6 December 1910, des 'voormiddags 10 uur. Voorzitter burgemeester Wonder. Afwezig de heer Rempt, met kennisgeving van verhindering. Na opening der vergadering volgt lezing en goed keuring der notulen. Voorzitter deelt mede, dat het nieuwe torenuur werk is geplaatst. Het loopt buitengewoon accuraat. De bijkomende onkosten bedragen f 57.68%. Aan het herhalingsonderwijs nemen te Oude Nie dorp 7 en te Zijdewind 15 jongens deel. De uit slag van de 9e algemeene tienjaarlijksche volkstel ling geeft aan 1142 zielen; volgens de door het ge meentebestuur gedane opgaaf was het zielental 1136. Door den heer J. Stam is mondeling te kennen gegeven, dat hij wenscht af te treden als lid van het Burgerlijk Armbestuur. Daar met het oog op de hooge jaren van den heer Stam van dezen niet mag worden verlangd, dat hij zich langer met de functie belast, zal straks tot benoeming van een lid van ge noemd Armbestuur worden overgegaan. Volgen de verslagen van de cursussen voor het herhalingsonderwijs van 1 Mei 1909 tot 30 April 1910. Ie Oude Niedorp namen aan den zomercursus van Mei tot No\ember 2 meisjes deel. De jongenscursus van November tot Mei j.l. werd door 8 leerlingen be zocht. In het verslag over den cursus te Zijdewind, wordt in overweging gegeven het aantal uren voor het her halingsonderwijs met de heLft te vermeerderen. Van den heer J. Tissing is eene dankbetuiging inge komen voor de hem verleende gratificatie;, zoomede van de Schager Winkeliersvereeniging voor de subsidie. 4 Leerlingen uit Oude Niedorp nemen aan het onder richt deel. De Nederl. Bond van Gemeenteambtenaren heeft een schrijven ingezonden, waarin in verband met het in werking treden van de gemeentelijke borgtochtenwet er op wordt aangedrongen dat van de zijde der ge meentebesturen bij het openvallen der betrekking van Gemeente-ontvanger, deze besluren niet hooger zeker heids-stelling en -storting vragen, als door de Wet vol doende wordt geacht. Op voorstel des Voorzitters wor den de laatste 3 stukken voor kennisgeving aangeno men. Volgt een schrijven, ingekomen van da Protestantsche Annvccgdij inet ingesloten staat van bcgrooling voor ontvangsten en uitgaven dienst 1911, benevens mede deeling, dat de heer J. Nagelhout als lid van bestuur volgens rooster moet aftreden op 1 Januari 1911. De ontvangsten zijn in totaal geraamd op f 2198.90, de uitgaven op 't zelfde bedrag, terwijl voor ide onvoorziene uitgaven f 361.021/2 is geraamd. Aldus goedgekeurd. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur in plaats van den heer J. Stam, wordt na een paar stemmingen gekozen de heer J. Wit, in herstemming met de heeren 11. Wit en D. Wijnker. De heer J. Wit als wethouder ter vergadering aanwezig, neemt de benoeming aan. Vervolgens wordt met algemeene stemmen de heer Nagelhout herbenoemd tot lid van de Protestantsche Armvoogd ij. B. en W. adviseeren om als bouwkundige en op zichter voor de Bouw- en Woningverordening aan te stellen den heer Vlaming van Hoogwoud. Algemeen goedgevonden. B. en W. stellen voor om van de 7 voor en naaa. de onderwijzerswoning te O. Niedorp staande hoo rnen er 6 weg te ruimen; ze kunnen gemist worden, het zal verbetering scheppen voor de toetreding van licht en lucht in de woning. De heer Over meent dat het in 't belang der ge meente zal zijn, wanneer de boomen zooals ze daar staan verkocht worden, onder bepaling, dat ze bij den grond afgezaagd moeten worden. Dit idee wordt ten slotte overgenomen en in dien zin zal worden geadverteerd. Verder wijst Voorzitter er op, dat het in deze gemeente de gewoonte is, dat op 2 Januari, wanneer deze dag niet op Zondag valt, verlof wordt gegeven tot het loopen om nieuwjaarsgiften. Maar in de laatste jaren komen er zeer weinig burgers loopen uit onze gemeente; de meesten dergenen, die om giften loopen, zijn buiten de gemeente woonachtig. Daarom bespreekt voorzitter het idee om aan hen die buiten de gemeente wonen, te verbieden, hier om giften te loopen, en aan de burgers te verzoeken aan vreemden geene giften uit te reiken, doch alleen aan de inwonenden, die loopen, gaven te verstrek ken. De heer Over geeft in overweging, dat de po litie dien dag een oogje houdt op degenen die om giften loopen. Bij de rondvraag informeert de hr. Stam of er geen verandering kan komen wat betreft den politie-amb- tenaar te Zijdewind, daar deze ambtenaar wat veraf woont. Wat klachten oplevert. Toen de ambtenaar benoemd werd woonde hij wel te Zijdewind, wat aan vankelijk zoo bleef, doch naderhand verhuisde hij naar eene afgelegen wijk. Voorzitter zegt hierover met de wethouders te hebben gesproken en er zul len pogingen worden aangewend, hierin verbetering te brengen. Niemand der andere heeTen verlangt bij de rond vraag meer het woord. Voorzitter zegt, nu tot sluiting te kunnen overgaan, ware het niet dat hem nog een aangename taak resttedat is den heer Stam dank te zeggen voor zijne werkzaamheden in de vele jaren, die hij als lid van het Burgerlijk Armbestuur zitting had, verricht. Spreker kan niet het aantal jaren pre cies aangeven, maar gedurende de 30 jaren dat hij er van weet, is de heer Stam als lid van 't Armbestuur werkzaam en vóór dien tijd was de heer Stam ai eenigen tijd Armbestuurslid. Met hartelijken dank voor al wat de heer Stam in dien langen tijd heeft gedaan, wenscht Voorzitter hem toe, dat het hem gegeven moge zijn. .nu zijn welverdiende rust te genieten. De heer Stam beantwoordt 's Voorzitters dankbe tuiging met passende woorden, waarna de vergadering wordt gesloten. ZUIDSCHARWOUDte. Zondag had alhier het St. Nicolaasfeest plaats van de afd. Langedijk van de Ned. Ver. t. afsch. v. alc. dr. Ongeveer 150 kinderen uit alle 4 dorpen waren op gekomen om aan dit feest deel te nemen. De kinderen werden rijkelijk onthaald op ftiocoladc, koekjes etc. Door den heer Du Burck werd verleid van: ,,Zoo mooi als zonneschijn'', verduidelijkt door den projectielan- taarn. Heerlijk hebben de kinderen genoten, evenals de vele ouders, die mede getuige wilden zijn van do vreugde hunner kinderen. Bij het naar huis gaan ont vingen zij van St. Nicolaas, die in eigen persoon iAet zijn knecht aanwezig was, nog een aardig cadeautje. VOOR GOED ONDERWIJS. Te Alkmaar wordt a.s. Zaterdag door het Hoofdbe stuur van „Volksonderwijs'' een provinciale vergade ring gehouden, waarin o. m. zal worden gehandeld over: Bespreking van de wijze, waarop in Noord-Hol land in elke gemeente deze organistatie (voorstanders van goed deugdelijk onderwijs, voorstanders der openbare school) ter hand genomen dient te worden. Alle af- deelingsbesturen benevens alle personeelen van open bare scholen zijn uitgenoodigd. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken Dinsdag 6 December 1910. G. Witte man, bedelarij, 12 dagen hechtenis, in hecht. C. Kind, wed J. Prins, Texel, mishandeling, bij ver stek 15 gld. boete of 15 dagen hechtenis. Jb. Klein te Zwaag, diefstal, niet bewezen, vrijspraak. G. Zwaan te Egmond-Binnen, Drankwetovertreding. 1 week gevangenisstraf. J. Duinmeijer te Beverwijk en Jb. Smit te Velzen, wederspannigheid, elk 1 week gevangenisstraf. J. Bruin te Andijk, strooperij met behulp van een vaartuig, bij verstek, f 5boete of 5 dagen hechtenis. A. Post, j. Post en J. J. 'Wezelman te Helder, diefstal, elk 2 maanden tuchtschool. H. A. Pennekamp te Oosterblokker, vernieling, terug gave aan zijn ouders zonder süaf. N. Laan te Alkmaar, zijne verplichting op de be lasting niet nakomende, bij verstek, f 5 boete of 5 d. hechtenis. A. J. Piels te Alkmaar, zijne verplichting op de be- lastang niet nakomende, bij'verstek, f 3 of 3 d. hecht. K. Smit te Oudesluis, het weigeren van toegang aan personen voor de persorieele belas'ing, bij 'versiek. f 15 boete of 5 dagen hechtenis. H. A. Lobach te Alkmaar, bed da rij, 3 dagen hecht, en 3 jaar opzending Rijkswerkinrichting. MARKTBERICHTEN. PURMEREND, 6 December. 52 Stapels Kleine Kaas f 33.50. 1184 KG. Boter f 1.35 a f 1.40. 545 Runderen, waaronder 467 vette en 6 Stieren. Vette, matig 65 a 78 cent per KG. Gelde matig f 150 a f 180. Melkkoeien matig f 180 a f 240. 24 Paarden f 100 a f 250. 67 Vette Kal veren 75 a 95 cent per KG. 186 Nuchtere Kalveren f 13 a f 28 matig. 364 Vette Varkens 50 a 54 cent per KG. stug. 21 Mager© Varkens f 15 a f24 stug. 290 Biggen f7 a f 12 stug. 2782 Schapen. Vette Btug f 24 a f 32. Overhouders stug f 15 a f 22. 15 zak Peren f 2 a f 2.25. 45 zak Appelen f 2 a f 2.25. Kipeieren f6.75 a f8 per 100. 455 Ganzen f3. a f 3.90. 143 Zwanen f4.50 a f5.85. WINKEL, 5 December. Heden werden op de afslagmarkt geene zaken gedaan. BROEK OP LANGENDIJK, 5 December. Wortelen f 0.95 per 50 KG. Reuzenbloemkool f 3 a f 4.60. Roode kool f 3.a f 11.70. Gele koot f 2.50 a f 5.80. Witte kool f 2.a f 5.20 per 100. Uien f2.35 a f2.50 per 50 KG. ALKMAAR, 5 December. Aangevoerd 4 Koeien en Ossen f 200 a f 265, 42 vette Kalveren f 40 a f90, per KG. f0.80 a f 0.90, 24 nuchtere Kalveren f 8.a f 24. 519 Schapen f 18 a f 35, 346 vette Varkens f 0.49 a f 0.53 per KG., 19 magere id. f19 a f31. .AMSTERDAM, 5 December. Ter veemarkt waren heden aangevoerd; 199 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 74 a 78 ct., 2e kwal. 68 a 72 et., 3e kwaj. 60 a 66 ct. per KG., 75 melk- en kalfkoeien f 165 a 310 per stuk, 38 nuchtere kalveren f 12 a f 18, 8 schapen f 24 a f30 per stuk, 374 vette varkens le kwal. 51 a 52 ct., id. 2e en 3e kwal. 49 a 50 ct., Overz. en Geld. le kwal. 51 a 52 ct., id. 2e en 3e kwal. 48 a 49 et- per KG. Advertentiën. lieden overleed, tot onze diepe droefheid, geheel onverwacht, na een kortstondige ongesteldheid, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader in den ouderdom van 56 jaar en 2 maanden. Namens zijn bedroefde Echtgenoote en Kinderen, en Kleinkinderen. A. TAKKENBERG. Verlaat, gem. Heer Hugowaard, 3 December 1910. Hiermede betuigen wij onzen harte lijken dank aan allen, die ons zoo be reidwillig hebben bijgestaan bij de ramp die ons zoo plotseling heeft getroffen door het inslaan van den bliksem op 7 November j.l. Inzonderheid onzen dank aan D Boos en Echtgenoote, die mij ten hunne huize hebben opgenomen en zoo liefderijk verpleegd. Jn. KONIJN en AAFJE KONIJN. Berkmeer, gem. Opmeer, Dec. 1910. Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar van 1 December 1910, is verklaard in staat van faillissement DIRK SMIT Pz., brandstoffeDhandelaar, wonende te Niauwa Niedorp, met benoeming van den Edelaehtbaren Heer Mr. M. A. Ledfboer, lid van genoemde recht bank tot rechter commissaris en van ondergetekende, wonende te Hoorn, Groote Noord 31, tot curator. De Curator, Mr. A. C. LEEU'vVENBURGH Gevraagd met Kersttijd liefst tusschen de 30 of 40 jaar, bij J. Zeeman Pz Winkel. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig doch ge ]jjden onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, mejuffrouw Wed F VEL, dienst te treden, j" ouderdom van 65 jaar en 10 Dhumden. Gevraagd met Kerstmis bij R. C. KAAN, „Cérès", Schagen. Gevraagd: om met Februari in DE KINDEREN. Nieuwe Niedorp, 4 Dec. 1910. goed kunnende melken bij P. KOOII, te Veeuhuizen, bij O. Niedorp. P.G., wordt wegens ziekte der tegen, woordige gevraagd, door Mevr. v. Tright wordt aldaar in ruim 600 gezinnen gelezen en is dan ook Advertentiën en Abonnementen wor den aangenomen bij den Agent M. Jb. MOSTERT, aldaar. der op in het lokaal van den Heer C. DE GEUS. 1 die zich wenschen te bekwamen in de om de e.k. Lente zelfstandig te werken, kunnen daartoe theoretisch en practisch onderricht bekomen bij H. ROLLOOS, Vee-Verloskundige, Nieuwerkerk a/d IJsel. Conditiën nader te bepalen. 's Zondags niet te spreken. bij den Boekhandelaar M. Jb. MOSTERT aldaar. 52 prachtige fijne model en voorhanden vanaf fU.45 per 100 stuks goed kunnende melken, als melkrijder, op Beleefd aanbevelend, MARKTPLAATS, SCHAGEN. Gevraagd tegen 2 Februari P.Gin de Kaasfabriek „De Eendracht", Ooothuizerweg, Noord-Beemster. Gevraagd: met 100 enveloppen. bij J. Gevraagd met 2 Februari bij C. GROEN, St. Maartensvlotbrug. Wordt gevraagd tegen Kerstmis: Blaasontsteking, pijnlijke, moeilijke, troebele en gedurige urineloozin^, nier- oaudoening eu geheime z.ekteu 'worden spoedig en zeker genezen door de ««vui<ii»uuw| 1*111 JS PLU KOKER r 1,20. T-I c4Qf, Verkrijgbaar in de meest Apotheken X U1 oXi V/UQSld/ en Drogistwinkels en te Schagen bij gevraagd. P.G., gezin van 2 personen, J. Rotgans te S c h a r x 0 r u g, bij om spoedig in dienst te treden, bij j! Th. E. J. Odendaal. KAMP, Winkel.

Schager Courant | 1910 | | pagina 3