Boerenwerkman Schildersknecht een tweede Knecht, een OVERHOUDER, Rolpens, Hoofdkaas Pekelstukjes, A.1 ver ten tien. d.Aa een net Dienstmeisje, 9'j (|088t een Boerenknechtje, een Boerenknecht, een Boormachine Plaatselijk Nieuws. proefles. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Heden 19 December 's namid dags 4 uur overleed, onze lieve Echt- genoote, Moeder, Behuwd-en Grootmoe der Klaartje Berkhout, in den ouderdom van bijna 58 jaar. Uit aller naam, C. ZWAAG Klz. Wieringerwaard, 19 Dec. 1910. Heden overleed onze geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader P. de Boer, den ouderdom van 66 jaar en 9 paanden. Schagen, 19 December 1910 Heden overleed, onze geliefde grootvader den Heer P. de Boer, den ouderdom van 66 jaar en 9 ïnden. Uit naam van zijn geliefde Kleinkinderen droeiheid, na een smartelijk doch ge duldig lijden, in het 8t Elisabeth Ge sticht te Alkmaar, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw IJda Blaauboer, Alkmaar, 18 December 1910. Heden overleed zacht en alm, na een langdurig en smartelijk doch zeer geduldig lijden in het 8int Eliza- beths gesticht te Alkmaar, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster, Tante en Be- hu wdtante, Mejuffrouw IJ. MABEES, geb. BLAAUBOER, Gd, in den ouderdom van 68 jaar. Uit aller naam, R. KOS E. KOS—Plaauboer Gd. St. Maartensvlotbrug, 18 Dec, 10. gevraagd, togen 1 Maait 1911, bij J. GROOT, Schagerwaard Terstond gevraagd gebruik dan de Hoestsiroop van Apotheker BOOM. Deze Hoestsiroop is gemaakt van de beste witte suiker en bevat verscheidene geneesmiddelen, die uitstekend helpen tegen hoesten en heeschheid. Deze siroop maakt de slijm spoedig los. Verkrijgbaar in de meeste Apotheken en Drogistwinkels en te Schagen bij JRotganste Schagerbrug bij Th. E. J. Odendaal. liefst te Schagen. Franco brieven letter P, bureau van dit blad. Gevraagd om 2 Februari in dienst te treden, liefst kunnende melken, bij H. 't Hart, Grasweg, Anna Paulowna. Gevraagd om met 2 Februari in dienst te treden, tegen hoog loon, goed kunnende melken, bij Jn. Druif, Veenhuizen bij Oude Siedorp. gevraagd, bij G. SCHUT te Koegras Gevraagd tegen 1 Februari bij A. BULT, Mr. Slager't Zand (N -H.) Gevraagd met 2 Februari rolmfien bij Jacob Wijn, Kaasfabnek, „Vilhel- A VAN TWÜIJVER gcüAGRN mioa Beemster. Bij de ondergeteekende verkrijgbaar J. KWELDAM, Schagen. Wat Yrijzinnige Chris tenen gelooven. Wie daarover boeken wil lezen, kan ze gratis en franco ter leen bekomen bij de Damesmej. Alb. Meijer, Kei zersgracht 749, Amsterdammej. J. Sibmacher Zijnen, Bussummej. Th. A. van Eek Pomona, Oegetgeestmej L. Maronier, Oosterbeek of bij de Heeren A H. van der Hoeve te Kollum en J. F. Knipscheer te Knollendam. V e r m i s t gemerkteen O boven de staart, gaatje in het rechteroor. Inlichtingen ver zoekt A. v. KOOT EN, Callantsoog. 2 stel snijijzers met blokken en tappen en 1 bankschroef, alles zob goed als nieuw, te zien a.s. Donderdag bij Prins j staande op de 8chagermarkt. Wordt gevraagd Gevraagd, om terstond in dienst tredenJu. U. Meijer Hz. Alkmaar eeil Bakkersknecht} Metiusstraat E 12, hee't groote en kleine bij C. C. BAKKER, Hippolytus toef, kapitalen voor le hypotheken disponibel. Wieringen. Rente 41/* en 41/, procent, Scha; oen» 19 December 1910, bij L. VISSER, Dirkshorn. P.G., goed kunnende melken tegen hoog loon, bij C. Kuiper, Veenhuizen bij Oude Niedorp Mej. IGESZ hotel „Vredelust" te Schsgen vraagt om met 1 Januari in dienst te treden, Brieven te zenden aan J. IGESZ, Oosthuizen. Voor de proefles, die hedenmiddag alhier is gehou den. werden opgeroepen de heeren: k. H. v. d. Berg te Wijk bij Duurstede, C. A. Tettelaar te Schiedam. W. q 'Speets te Oudkarspel en P. Ruijter te St. Maartens brug- DB WOGNUMMERS. gondagmiddag werd in de zaal van den heer J. Vader het aangekondigde concert der Wognummers gegeven. Hadden we reeds een druk bezoek voorspeld, een evenement als het steeds voor onze omgeving is gebleken als de beroemde zangvereeniging van Wog- num optrad, zulk een drom van belangstellenden als Zondagmiddag gekomen is, heeft zelfs onze stout ste verwachtingen overtroffen. Het was sommige oogenblikken voor de bezoekers „benauwend" om naar binnen te komen. Het was dan ook bijna een half uur over tijd dat het concert kon beginnen. Maar toen had dan ook een elk nog een plaats en het was hier wel van pas, dat er geen kat aan haar staart door kon. En of dan al die belangstelling, al die moeite, die zich velen hadden getroost, om van verre te komen, is beloond? We durven volmondig: Ja! te zeggen, heerlijk als de Wognummers weer hebben gezongen. Wat is toch de reden, zoo vroegen we ons af, van de groot© bekoring, die er van dit koor uitgaat? Het ontroert, en grijpt aan, éen enkele regel, éen enkel woord, het geeft een indruk, waarvan men zich niet kan losmaken. Met een bewonderenswaardige eenheid zingt het koor van den heer Saai, die de zijnen met ware meesterschap dirigeert. Met welke, soms sobere aanwijzingen weet hij zijn zangers clubje zijn wil te doen verstaan, en hoe gehoorzaam volgt men zijn aanwijzingen. Het koor en de direc teur zijn hier éen. Zullen we de 15 nummers die werden gezongen, allen de revue laten passeeren, wijzen op het schoone hier, het nobele daar? Het is niet noodig, een elk zal wel begrijpen, dat het een verrukking voor ons is geweest, een verrukking om te mogen luisteren naar die heerlijke accoorden, die zoo ragfijn weg stervende pianissimo's. Sommige liederen, het waren als schilderijtjes, fijn in kleur en teekening. De soliste van de Wognummers was al zeer ge lukkig, met devotie en warme tint heeft zij haar verschillende soli gezongen. Hoe schoon klonk niet die enkele regel: Een Heiland is u geboren! Zoo het mogelijk was, is in Schagen en omgeving de roem der Wognummers nog gestegen en zal bij een volgend concert, elk gaarne weer zijn tol betalen om van deze kunst te kunnen genieten. OUDLEERLINGEN DER RIJKSLANDBOUWWIN TERSCHOOL. Vergadering op Maandag 19 December 1910, des morgens te 10 uur in Céres alhier. De heer P. Jz. Eriks, voorzitter, heet de aanwe zigen hartelijk welkom op deze 19e algemeene ver gadering en spreekt den wensch uit, dat de besluiten op deze vergadering mogen zijn in het belang van de vereeniging en van den landbouw in 't algemeen. De heer P. Hopman leest de uitvoerige notulen, die onder applaus worden goedgekeurd. Daarna volgen enkele mededeelingen en ingekomen stukken. Van de heeren C. Nobel en Dr. Scheij was bericht ingekomen, dat zij verhinderd waren de vergadering bij te wonen, de eereleden de heeren De Gier en Muijs waren aanwezig. De heer P. Hopman brengt daarna het jaarverslag uit, waaruit wij meedeelen dat het ledental van 81 is geklommen tot 86. Tot eerelid werd benoemd de heer Hazeloop, welk aantal thans 5 bedraagt. Tot ondervoorzitter werd benoemd de heer G. Nobel. Van de Landbouwboekhouding zijn 34 ex. verkocht, van de brochure Uitbetaling naar Gehalte 145 ex. Een nieuwe druk zal spoedig het licht zien. Bij den se cretaris kwamen 331 stukken in, 300 gingen er uit. Door den heer Visser van Wieringerwaard worden eenige mededeelingen gedaan over het station voor Melkonderzoek. Daaruit deelen we mede, dat 6136 monsters melk werden onderzocht, hierbij gevoegd een 600-tal die nog wel in December zullen volgen, kan het totaal op 6700 worden geschat. De maand Mei sloeg het record met 775 monsters. Alle mon sters worden nu volledig onderzocht. Over het on derzoek is geen enkele klacht ingekomen. Een 7-tal kaasfabrieken maken geregeld van het station ge- kruik. Uit de rekening en verantwoording blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen f 382.41, de uitgaven f 265.09, dus het batig saldo f 117.32, De penning meester ontvangt dank voor zijn keurig beheer en de rekening wordt op advies der commissie met het nazien belast, goedgekeurd. Tot lid van het bestuur, tevens secretaris-penning- meester, wordt met nagenoeg algemeene stemmen herkozen de heer P. Hopman, die deze benoeming aanneemt. Over den Algemeenen Bond doet de heer G. No bel o. m. de volgende mededeelingen. Waarschijnlijk zal het ledental worden uitgebreid door de toetre ding van de oud-leerlingenvereeniging te Bolsward, I Goes en Zutphen. Het jaarboekje zal worden uitge- breid. Verschillendé onderwerpen van Algemeen be lang zullen meer bij de verschillende vereenigingen in bespreking worden gebracht. Met de Heidemaat schappij zijn verschillende personen in onderhande ling over de benoeming van bedrijfsleider op een ont ginning van ruim 400 HA. Enkele leerlingen zullen geplaatst worden als leerlingen van den cursus der Heidemaatschappij, om daarna als opzichter dier Maat schappij werkzaam te zijn. De directeur der Heide maatschappij had een brief gezonden met de mede- deeling, dat door middel van den Bond tal van per sonen zullen kunnen worden geplaatst als ambtenaar in haren dienst. Volgen de bestuursvoorstellen. De heer P. Hopman leidt namens den heer G. Bruin Kz. in, herdruk reglement Station voor Melk onderzoek. Wordt aangenomen. De voorzitter leidt in: Herdenken 12%-jarig be staan der vereeniging. Hieromtrent stelt het bestuur voor deze herdenking geschiedkundig te doen plaats hebben. Alhoewel 41e datum is 29 Juni 1911, acht het bestuur het beter in het laatst van Mei dezen dag te herdenken met het houden eener algemeene vergadering te Schagën en dan tevens een excursie naar de R.L.W.S. en den proeftuin, tot slot een ge- zamenlijken maaltijd. Op deze vergadering zal dan tevens een overzicht worden gegeven van alles wat in deze eerste 12% jaar door de vereeniging is ge- daan. Allen voor. De heer J. C. Dijksen Jr. leidt in: Proeven tot het verbeteren van zaaizaden. Inleider deelt mede, 1 dat de heer Rezëlman met Mansholt haver goede re sultaten heeft gehad, terwijl door de vereeniging geen proeven zijn genomen kunnen worden, omdat geen land werd aangeboden. Het bestuur stelt nu voor weer een commissie te benoemen, aangevuld met een bestuurslid, welke commissie zal werken on der leiding van den heer De Gier. Inleider stelt voor proeven te nemen ter vergelijking van zaaizaden, ook wat pootaardappelen en voerbieten betreft. De heer De Gier deelde eenige bijzonderheden mede over den gerstverbouw op het land van den heer H. Koster te Anna Paulowna, waaruit blijkt, dat deze van uitmuntende kwaliteit was. De gedane voorstellen werden goedgekeurd. De heer G. Nobel leidt nu in het punt: Plan voort gezet onderwijs aan de Rijkslandbouwwinterschool. Vooropgesteld is, dat de plannen zoo eenvoudig mogelijk moeten zijn. Ie. Wenschen wij zooveel mo gelijk te trachten om alle leden de gelegenheid te geven tot deelneming aan het onderwijs, zoowel wat den duur als de kosten der lessen betreft. 2e. Moet voor een begin het onderwijs aanpassen aan het on derwijs dat op de R.L.W.S. gegeven wordt; 3e. moet de opzet niet te breed zijn, wijl alles nieuw is en dus 'n meer vaste vorm nog moet worden gezocht. Les zal worden gegeven twee dagen in Januari of begin Februari en wel op 2 Maandagen. Op elk dezer dagen zullen 2 onderwerpen worden behandeld, en wel door de heeren C. Nobel, De Gier, Muijs en Dr. Scheij. Gesproken zal worden over Veevoeding, Plantenteelt, Veeverloskunde en Melkonderzoek op gebreken. Het bestuur vraagt voor onvermijdelijke kosten 50 cent per dag van eiken leerling. Allen voor. De voorgestelde wijziging in het huishoudelijk re glement met betrekking tot de vergoeding van reis- en verblijfkosten voor den secretaris naar de alge meene vergadering, wordt algemeen goedgevonden. De heer G. Nobel doet daarna eenige uitvoerige mededeelingen over de agenda van de vergadering van den Algemeenen Bond, die 25 Januari 1911 te Utrecht zal worden gehouden. Een afgevaardigde te zenden acht inleider niet noodig. Aldus besloten. De heer J. Best Nz. leidt nu in: De herdruk bro chure Uitbetaling naar Gehalte, en komt tot het be stuursvoorstel 1000 exemplaren van de 2e herdruk te doen uitgeven en den prijs te stellen op 20 cent. Allen voor. De begrooting voor 1911 wijst in ontvangst en uit gaaf een bedrag aan van f 375, en wordt aldus vast gesteld. De heer P. Hopman geeft alsnu een uitvoerige uit eenzetting van een andere regeling der lessen aan de Rijkslandbouwwinterschool. De grootste verande ring betrof het openstellen der school voor jongens op 14-jarigen leeftijd en door het onderwijs over 5 jaar te verdeelen, terwijl dan in plaats van 5 dagen per week 2 dagen les zou worden gegeven. Over het ingediend plan daaromtrent werd per cir culaire het oordeel der leden ingewonnen. Elf leden gaven antwoord, waarvan 6 de bestaande regeling liever behielden,, Twee waren voorstanders van het nieuwe, terwijl 3, hoewel het nieuwe plan wel goed oordeelende, met bezwaren en bedenkingen kwamen. De bezwaren aan het nieuwe plan verbonden, werden nu uitvoerig geschetst. Het bestuur kwam dan ook tot de conclusie, dat geantwoord kan worden, dat de leden der vereeniging het niet raadzaam achten de bestaande regeling der lessen aan de R.L.W.S. te wijzigen in den geest als werd voorgesteld. 1 Algemeene instemming der vergadering. (De rest in 't volgende No.) DE LAATSTE DAG IN ENGELAND. De slag is geëindigd. Zaterdag hadden de laatste verkiezingen plaats. De stand is nu: gekozen 270 liberalen, 272 unionisten, 43 arbeiderspartij, 73 Red- mondisten, 9 aanhangers van O'brien. De winstcijfers zijn onveranderd. Alzoo voor het Ministerie 270 -f 43 -f 82 395 stemmen, tegen 272, of een meerderheid van 123 stemmen.. Zoo is dan de regeering van AsquithLloyd Geor- ge opnieuw in het stadium aangeland waarop een minister rust neemt in Engeland om de krachten te herstellen, die hij in de vermoeiende verkiezings campagne heeft verbruikt. Na de rust die hun toekomt komen de ministers in Januari weer voor het eerst bij elkaar en den 31 sten van die maand zal het nieuwe Parlement bij eenkomen. Na het afleggen van den eed en de be noeming van den Speaker zal de koning het den 6en Februari plechtig openen, waarop het zich allereerst zal bezighouden met de beantwoording van 't Adres van Antwoord op de Troonrede. Daarna eerst komt de eigenlijke business aan de orde, d. i. het indie nen en behandelen (opnieuw) van den Parliament Bill (het wetsontwerp waarin de vetoresoluties zijn belichaamd), die dan waarschijnlijk tegen Paschen het Hoogerhuis zal bereiken. Wat er dan gebeuren zal is de vraag die iedereen bezighoudt en nog niemand juist beantwoorden kan. ONTPLOFFINGSRAMP. NEW-YORK, 19 December. Een ontziettende ont ploffing heeft hier in de in aanbouw zijnde electrische centrale van de spoorwegen, in de 50e straat van de Parkavenue, tal van slachtoffers gemaakt. De politie heeft de werklieden, die in de buurt werkzaam waren, gerequireerd om bij het reddingswerk te helpen. Alle ruiten jn de buurt zijn gesprongen. Een volle tram wagen is oingevallen. Verschillende personen zijn ge wond. De centrale is onmiddellijk in brand geraakt. (Later). De ramp is ontstaan door een dubbele ont ploffing van gas en van dynamiet. Het staat vast, dat twaalf personen, waarvan twee vrouwen, dood zijn en dertig gewond. De druk van het dynamiet hield een voorbijgaanden tramwagen in de lucht. Deze viel met een smak op een voorbijgaande auto. waarin vier personen zaten, die alle gewond zijn. DE OVERSTROÖMINGEN IN JAPAN. MARSEILLE, 19 Dec. Volgens de „Echo de Chine'". alhier hedenochtend aangekomen, hebben de overstroo mingen in Japan 2111 slachtoffers geëischt. SENSATIE-WEKKENDE GEBEURTENIS IN LON DEN. De Londensche berichtgever van het Hdbld. schrijft d.d. 18 dezer: „Sedert Zaterdagochtend is geheel Londen vol van een sensatie-wekkend drama dat zich den avond te voren in de City heeft afgespeeld. Het is gebeurd in Houndsditch, waar meest Joodsche giossiers hun kantoren en magazijnen hebben. Een paar weken geleden was daar een huis gehuurd door twee mannen en een vrouw, vermoedelijK Pool- sche Joden, die den verhuurder medegedeeld hadden dat zij het huis tijdelijk noodig hadden voor den op slag van Kerstmis-artikelen. De nieuwe bewoners hadden zich met de overige l>ewoners van het straatje nooit ingelaten en waren steeds eenigszins achterdochtig gade-geslagen, ook om dat de luiken voor de ramen in de beneden-verdieping nooit werden weggenomen. Bovendien meel den de om woners dat er ieLs verdachts in dat huis moest plaats hebben, omdat men er 's nachts allerlei geklop hoorde en een dier bewoners vestigde daarop de aandacht der politie. Of de pohtie ook al de nieuwe bewoners met achterdocht had gade geslagen, dan weL of zij besloten had eens te gaan onderzoeken naar aanleiding van de klacht van een der buren, wat dat nachtelijk geklop toch 'beduidde, is nog niet uitgemaakt. Maar dit staat vast dat de politie Vrijdagavond om elf uur, toen man weer dat lawaai hoorde^ besloot eens een kijkje te gaan nemen. I Een polilie-brigadier en vier man kwamen in het straatje en klopten aan. Na herhaald geklop werd hun de deur geopend en zeide de brigadier tot dengene, die hem had open gedaan, doch dien hij niet had kunnen zien, Idat hij eens wilde kijken in het liuis, want dat men vermoedde dat er inbrekers waren. Hem werd toegeroepen dat er niets bijzonders was, doch daarmede Liet de brigadier zich niet afschepen en ging toch binnen. Hoe het precies verder gegaan is, is nog niet te zeg gen. doch wel dat kort daarop de bewoners van het straatje werden opgeschrikt door herhaalde revolver schoten. De mensehen in de buurt kwamen daarop af en vonden toen bij het huis niet minder dan vijf politieagenten bloedend op de straat liggen. Natuurlijk werd, dadelijk alarm gemaakt, meer politie rukte aan en )iet bleek idat alle agenten ernstig door revolver schoten gewond waren en de brigadier, die de lei ding gehad had en toegang tot het huis had gevraagd, was reeds door een schot in den hals overleden. De i slachtoffers werden naar de ziekenhuizen in de buurt gebracht, een cordon politie zette de omgeving af, door zocht alle huizen in de buurt van kelder tot dak,- maar vond niets verdachts, ofschoon een paar mannen, die toen de schoten vielen waren toegesneld, verklaard hebben dat zij iemand hebben zien weg loopen. Een onderzoek bracht aan het licht dat de bewo ners behoorden tot een inbrekersbende. Men vond er een groote verzameling inbrekers-werktuigen; een groote hoeveelheid dynamiet en werktuigen om brandkasten! te forceeren. Bovendien bleek dat een uitgraving was begonnen aan den achterkant om zich op die wijze toe gang te verschaffen tot een juwelierswinkel. Hun doel is dus blijkbaar geweest langs dien weg de brandkast te naderen, waarin steeds voor een waarde van onge veer twintig duizend pond aan juweelen bewaard werd. Vrijdagavond door de politie overvallen hebben de bewoners, om aan de agenten te ontkomen, vermoe delijk hun uitval naar buiten gedaan en links en rechts om zich heen geschoten en zoo al de vijf agenten, die den inval in het huls hadden te doen, neergeschoten. Het schijnt dat een spoor gevonden is. Reeds Vrij dagavond was aan de politie medegedeeld dat in de buurt van Houndsditch twee mannen gezien waren, die tusschen zich indroegen een anderen man, die öf ernstig ziek, öf verwond, of stom-dronkën moest geweest zijn. Degenen, die hem droegen, had men met hem zien wegloopen, zoo hard zij maar konden. En gisteren bleek bovendien dat geneeskundige hulp was gehaald voor een man in een huis in Grove Str., niet ver van Houndsditehs verwijderd, omdat die man ernstig verwond was. Twee doctoren, die er kwa men, vonden er een Poolschen Jood van ongeveer twee-en-twintigjarigen leeftijd met een ernstige won de, door een revolverschot veroorzaakt, in den rug, een wonde, waaraan hij later overleed. De politie, natuurlijk van dit feit dadelijk verwit tigd, liet het huis in Grove Street geheel omsingelen en heeft er alle bewoners, drie vrouwen en vijf man nen, gevangen genomen en naar het politiebureau gebracht, waar zij gehouden zijn, doch later weer vrij gelaten, behalve een der vrouwen. Ondanks veelzijdige nasporingen is het de politie niet mogen gelukken, de moordenaars te achterhalen. SCHEEPSRAMPEN. CADIX, 18 December. Uit Chipiona wordt gemeld, dat een vaartuig, met 7 man aan boord, door een krach tige golf werd opgeheven en tegen de rotsen werd ge slingerd. Alle opvarenden kwamen om. VIGO, 18 December. Het stoomschip „Palermo'- is den 14en December bij de ondiepten van Corrubido met man en muis vergaan. De zee spoelt lijken aan. ALKMAAR, 19 December. Aangevoerd 9 Koeien en Ossen f 240 a f 300, 78 vette Kalveren f 40 a f 110, per KG. f 0.90 a f 1. I 32 nuchtere Kalveren f 10.a f 26.366 Schapen f 20.a f 33.342 vette Varkens f 0.48 per KG., 25 magere id. f 18.— a f26.per stuk. AMSTERDAM, 19 December, j Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 338 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 78 a 82 ct., 2e kwal. 72 a 76 ct., 3e kwal. 64 a 70 ct. per KG., 125 melk- en kalfkoeien f145 a f 330 per stuk, 41 nuchtere kalveren f 10 a f 17, 13 schapen f 18 a f25 per stuk, 431 vette varkens le kwal. 50 a 52 ct., id. 2e en 3e kwal. 48 a 49 ct, Overz. en Geld. le kwal. 50 a 52 ct., id. 2e en 3e kwal. 47 a 4 9 ct. per KG. PURMEREND, 20 December. 74 Stapels kleine Kaas f 33. 880 KG. Boter f 1.35 a f 1.45. 395 Runderen, waaronder 289 vette en 9 Stieren. Vette matig 65 a 78 cent per KG. Gelde sche witte f5.50 a f6..- 2de soort f4.0 a f4.90. matig f130 a f180. Melkkoeien matig f 180 a f 260. 34 Paarden f60 a, f 200. 67 Vette Kalveren 80 a 100 cent per KG. 223 Nuchtere Kalveren f 13 a f 28 matig. 437 Vette Varkens 50 a 54 cent per KG. vlug. 37 Magere Varkens f 16 a f 30 vlug. 185 Big gen f7 a f 12 stug. 234 6 Schapen. Vette matig f24 a f 35.50. Overhouders matig f 16 a f 22. 8 zak Pe ren f2.40 a f 2.50. 44 zak Appelen f2.50 a f7. Kipeieren f5.25 a f 6.25. 481 Ganzen f2.80 a f3.30. 263 Zwanen f 5 a f 5.75. NOORDSCHARWOUDE, 20 December. Bloemkool le soort f4 a f5. 2e soort f 0.60. Roode kool f 3 a f 9. Witte kool f 2 a f 4. Gele kool f2 a f4 per 100. Uien f2.35 a f2.45 per 50 KG. Wortelen f 0.80 a f 0.90 per baal. NIEUW LEVEN, Station NOORDSOHARWOUD*, 19 December. Grove uien f 2.^- a f 2.40 per 50 KG. Roode kool f 11.75 a f 12.50. 2de soort f 9.50 a f 10.50. Klei nere f 2.a f 9.Gele kool f 5.75 a f 6.2de soort f4.25 a f5.25. Kleinere f 1.80 a f4.Deen- sche witte f5.50 a f6.2de soort f4.50 a f4.90. Kleinere f 1.60 a f4.per 100. BROEK OP LANGENDIJK, 19 December. Reuzenbloemkool f 2.a f 5.Roode kool f 3. a f 10.70. Gele kool f 2.a f 6.20. Witte kool f 2 50 a f 6.10 per 100. Uien f2.25 a f2.50 per 50 KG. WINKEL. 19 December. Heden werden geene goederen verkocht. De laatste afslagmarkt in dit seizoen zaj worden gehouden op Vrijdag aanstaande. Wed. P. DE BOER—Krans A. DE BOER C. DE BOER—Blok J. CORNEI.ISSE A. CORNELISSEDE Boer C. VERMEULEN C VERMEULEN-de Boer O. PHEIFFER M. PHEIFFER—de Boer H. DE BOER W. DE BOER. P. PHEIFPEU G. E. PHEIFFER B. CORNELISSE M. CORNELISSE. Wed- van den Heer W. MAliEES, in den ouderdom van 68 jaar. G. VAN OS. Alkmaar. F g. E. VA^ OS-v. d. Veen en Kinderen. P. B/ KKER. Anna c E BAKKER—Marees Paulowna. j en Kind. Algemeene kennisgeving Prijs per flacon 70 cent. en Te koop:

Schager Courant | 1910 | | pagina 3