Boerenwerkmaii een Dienstbode. Burgerwoonhuis, Smidsknecht een vast Werkman, een Boerenknecht Zondagsschool De Laxeerpillen een Schaap Huwelijk. KerkenBanne Scheurkalenders. Maand» en Weekkalenders. Enkhuizer Almanakken. St Mooi Nederland. St St St Kiekjes Kalender. St St St W arendorfs F amiliekalender Kaasmakersknecht een vast Werkman, Meisjesvereenigingen. Hoüaadsehe IJzeren Spoorweg Jaalij Stoomtramweg Oudejaarsavond Voorradig bij Nagekomen berichten. Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. A d v e r t e n t i n. C. Smit Cz., Jb. SPEUR, Dankbetuiging. Broodbakkerskneoht, een vast Werkman, een flinke Dienstbode, een vast V\ erkman. H. DE BOER Wed. P. DE BOEK, Laan 54, Schagen. weder aanvangen. St. MAARTEN. Boerenknecht gevraagd Op den lsten Januari 1911 treedt in werking een tarief voor het ver voer van Reizigers, Bagage en Honden, goedgekeurd bij beschik kingvan Zijne Excellentie den Minister van Water staat van 23 December 1910 La. A. Afdeeling Spoorwegen. Het nieuwe tarief zal verkrijgbaar zijn tegen betaling van f O 35. „PRINSES JULIANA', aan de KOOIy G. SCHUT. Overjas A. Klerk. SCHAGEN. 9 -V praktisch. Hier jongen, geef ik je een gefrankeerde enve loppe, die stop je in de brievenbus, als Je aankomt in New-York. Dan hoef je heelemaal niets te schrij ven. Als ik de enveloppe ontvang, weet ik, dat je goed bent overgekomen. Geef me liever een ongefrankeerde enveloppe. Dan krijg je den brief met strafport, je weigert 'm aan te nemen en je weet ook dat ik goed ben over gekomen. düïtsche rechters. Bij de begrafenis van een sociaal-democraat in de buurt van Koburg droeg een jongen van 14 jaar een krans met roode linten. De politie zag in dit feit een politieke demonstratie; er werd proces-ver baal opgemaakt en de jongen kwam voor de recht bank, In zjjn requisitoir wees de officier van justitie er op, dat ten eerste 'n rood lint aan een grafkrans niets met politiek te maken heeft, en ten tweede, dat de jongen nog niet tot oordeel des onderscheids gekomen was. Hij vroeg dus vrijspraak. De rechtbank dacht er evenwel anders over en bevond den jongen schuldig aan „grober Unfug". Wegens zijn jeugdigen leeftijd kwam hij er echter met een vermaning af. een defecte parachute. De ingenieur Heyn te Breslau, die met een door hem geconstrueerde parachute uit een luchtballon wilde springen, is gevallen en kreeg zoo ernstige ver wondingen, dat hij kort daarna overleed. Heyn sprong uit een ballon op een hoogte van 200 M. De parachute ontplooide zich in haar volle grootte, en kalm zweefde de luchtvaarder omlaag. Toen moet plotseling een windvlaag de eene helft van de parachute omhoog hebben geslagen, en met razende snelheid stortte Heyn van een ontzaggelijke hoogte omlaag. Hij brak zijn ruggègraat en overleed toen hij naar het ziekenhuis werd overgebracht. Heyn was 26 jaar oud en had reeds eenige kleinere uit vindingen gedaan. oostersche pracht. De Duitsche Kroonprins, die thans in Voor-Indië vertoeft, is Donderdag te Tajpoer door den Maha- radja ontvangen, in tegenwoordigheid van de Engel- sche autoriteiten en inlandsche grootwaardigheids- bekleeders in rijk met goud geborduurde en met edelgesteenten bezette feestgewaden en gouden tul banden. Met schild en zwaard gewapende krijgslie den, in blauwe en groene gewaden, dansten voor den wagen, waarin de Kroonprins met den Maharadja was gezeten. Langs den weg stonden inlandsche krijgslie den geschaard. De 300 paarden uit de stallen van den Maharadja in hun kostbare tuigen, de Staats- olifanten met gouden stoelen, de zoogenaamde How- das op gouden en zilveren zadelkleeden, kameelen en ossenkarren, behangen met kostbare stoffen, le verden een tooneel van weergalooze Oostersche pracht. ontvoering van kinderen. In de laatste jaren heeft het aantal ontvoeringen van kinderen in Amerika schrikbarende afmetingen aangenomen. Dezer dagen is nu een Italiaansch echt paar, dat aangesloten was bij de bende van de Zwarte Hand, op heeterdaad betrapt. Beiden zijn veroordeeld tot de maximumstraf, die op dit mis drijf is gesteld, te weten 49 jaar gevangenisstraf. De rechter, die het vonnis velde, gaf zijn spijt te kennen, dat de wet hem niet toestond, de doodstraf uit te spreken. ontploffing. Te Catania, op Sicilië, heeft een verschrikkelijke ontploffing plaats gehad. Van een wagen, geladen met 6 vaten benzine, viel er éen af en ontplofte. Door de ontploffing vlogen ook de andere vaten in brand; de zware vlammen sloegen tegen de huizen op, die begonnen te branden. Weldra stonden een aantal huizen aan beide kanten van de straat in iichte laaie. De brandweer kon niets tegen het vuur uitrichten. Verschillende personen kregen ernstige brandwonden. een hoog gebol'w. In New-York bouwt men tegenwoordig een nieu wen wolkenkrabber, die in hoogte slechts overtroffen wordt door den Eiffeltoren te Parijs en het gebouw- der Metropolitan-maatschappij te New-York. Dit op twee na het hoogste gebouw ter wereld draagt den naam Woolworth-huis en neemt een geheel straatblok in be slag. Hei zal vijf milhoen dollar kosten, krijgt 45 ver diepingen en zal 208 M. hoog worden. Het Metropolilan- gebouw is 234 Meter, de Eiffeltoren 328 Meter hoog. verdronken in een kelder. "Te Vlissingen is Maandagmiddag een acht-jarig meisje al spelend in een kelder van een in aanbouw zijnd 1 huis in de Spuistraat, welke vol water staat, gevallen. Haar broertje waarschuwde een voorbijganger, die zich 1 onmiddellijk in de kelder begaf, maar het kind niet j kon vinden. Later werd de kleine door een politie- i agent net een ladder uit het water gehaald, doch toen j was zij reeds bewusteloos en de pogingen dcor dr. Dui- vis aangewend om de levensgeesten weder op 1e wek ken, bleven vruchteloos. nieuwe niedorp. De collecte tot het bijeenbrengen van gelden 'die als nieuwjaarsgiften aan Prolcstantsche mingcgoede in-t gezelenen dezer gemeente zullen worden uitgereikt, heeft dit jaar opgebracht het op de vergadering der nieuw jaarszo mrndssie, gehouden 28 December j.1. bijeenver zamelde bedrag van f 239.50. Dit bedrag werd verdeeld onder 40 gezinnen. Het vorige jaar bracht deze collecte f 248.50 op. valkoog. Bij de gisteren gehouden jaarlijksche verkiezing voor den Polder en de Banne, was de uitslag als volgt: her kozen tot lid' van het Dagelijksch Bestuur de heer Jb. Bruin Gzn. en tot Hoofdingeland hei-kozen de heer K. Wit Dzn. st. pankras. Gisteren overleed zeer plotseling onze algemeen ge achte plaatsgenoot, de heer A. Nobel, ten huize van zijnen zwager, den heer K. Sehuyt te Sint Maartens brug. De overledene was, behalve lid van den Gemeente raad, ook voorzitter of lid van het bestuur van ver schillende vereenigingen, o. a. ook van de tuinbouw- vereeniging ,,Langendijk en Omstreken". Ala voor zitter van laatstgenoemde corporatie heeft hij zijne groote gave van organiseeren dienstbaar gesteld ten 1 nutte van het algemeen en dankt men hem o. m. de vele verbeteringen in 't marktwezen, de con tante betaling enz. Voor de plaats zijner inwoning vooral is zijn heengaan een zwaar verlies. Broek op l.nngendUk. Met de betonbestrating te Broek op Langendijk is het allertreurigst gesteld. Groote putten en gaten belemmeren het verkeer. In de regendagen is het een ware modderpoel, zoodat de bewoners er dan ook zeer over klagen. Met het voorjaar wil men de straat geheel opbraken en dan door een nieuwe ver- vangen, 't Is de groote vraag, of die beter bevallen zal. Men wil nu in plaats van 3, slechts 2 beton blokken over de geheele breedte leggen, zoodat de naad dan juist in het midden zal komen te liggen. Voor den aannemer, die 5 jaar voor het werk in staat is het een leelijke schadepost en voor het ge meentebestuur, dat een proef wilde nemen, en dit nog wel over bijna de geheele lengde, geen meevaller. De Broekers mochten wenschen. dat ze hun ouden straatweg nog hadden. LANGEDIJK. Met 1 Januari zal de Coöpcraiie%e Yerbr.iiksveree in ging „Vooruit" een eigen blad uitgeven, de C/xipe- ratie-bode genaamd. Enkele bestuursleden zullen voor den inhoud zorgen. ARRONDISSEMENTS-RECHTBAXK TE ALKMAAR. Zitting 20 December. Uitspraak 29 December 1910. Klaas Hakvoorl en Alben Hakvoort te Urk. bij ver stek, beloediging van een ambtenaar, no. 1 f 50 sub. 30 d. hecht., no. 2 f 15 sub. 15 d. hechl. Frans Hoefnagel en Picter Post te Urk, diefstal, elk 3 mnd. Tuchtschool. Adrianus Schotten, in hechtenis, diefstal, niet be wezen. vrijspraak en onmiddellijk in vrijheid, gesteld. Jacob Bos, in hechtenis, diefstal van een koe, 8 mnd. gevangenisstraf. Klaas Bloedjes en Gert Baltus, Uitgeest, diefstal in vcreeniging. ieder 5 dagen gevangenisstraf. ■Catharina Kooiman, Helder, heleediging, f 15 sub 15 dagen hechtenis. Jan Duin, Enkhuizen, overtreding- Hondenbelasting, f 6 sub 1 dag hechtenis. Dirk Kielt. Grootschermer, Vischwetovcrtreding, Hoo- ger beroep Kantongerecht Alkmaar, f 25 sub 15 dagen hechtenis AdriaVia Glas, Egmond aan Zee, opgeven van een valschen naam, Hooger beroep Kantongerecht Alkmaar, bij verstek, f 5 sub. 5 dagen hechtenis. Adrianus Bakker, Winkel, Smaadschrift, f 25 sub. 20 clagen hechtenis. Jacob de Vries, Hekier, heleediging, f 15 sub. 15 dagen hechtenis. ZUIDSCHARWOUDR. De tweede Woensdag in Januari zal de heer J. J. Smit. directeur van de gasfabriek aan den I^ange- dijk. een lezing houden over gis voor de bewoners in de 4 gemeenten. De bijeenkomst zal plaats hebben bij den heer A. Kist, waar verschillende toestellen in werking zullen worden vertoond. Doel dezer lezing is de vele vooroordeelen, welke velen nog tegen het gas hebben, uit den weg te ruimen. Gemeente ZIJPE. Ingeschreven van 2328 December 1910. Geboren: Margaretha, dochter van Frederik van Leijen en Trijntje Bankersen. Overleden: Willem de Haan, 7 maanden, zoon v. Dirk de Haan en Trijntje Visser. POLITIE. Ter Secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent een vermist schaap. TRACTEMENT GEMEENTE-SECRETARIS. Ged. Staten van Noord-Holland hebben met ingang van 1 Januari 1911 het tractement van den Secre taris onzer gemeente vastgesteld op f 1000, overeen komstig het besluit van den Gemeenteraad. MARKTOVERZICHT. 't Was werkelijk een aardig wintermarktje, do markt van heden. Aardig zoowel in aanvoer als in prijzen. De handel was algemeen vast met neiging tot hooger prijzen. De hoogste prijzen voor vette koeien verkregen de heeren A. Spaans en Co. te Barsingerhorn en Koe ter te Hoorn, beiden met f 320. Eerste kwaliteit gold 40 cent. Vette schapen werden verkocht tot f 36. Die prijs kwam op naam van den heer D. Root te Hoogwoud. Vette varkens werden in zeer goede kwaliteit gepresenteerd. In den beginne was de han del vlug, later bij meer aanvoer ging hij over tot trekkend. Voor eerste kwaliteit werd 6 cent betaald. Opmerkelijk veel huiden van hazen en konijnen waren aanwezig. Men kon zien, dat er in de Kerst dagen menig boutje verorberd is. vergadering van landbouwers Dinsdag 27 December, des morgens 9 uur, verga derden! als gevolg van een daartoe gedane oproep, de landbouwers uit den omtrek van Schagen in het café „De Roode Leeuw"' van den heer C. Huibats aldaar, om te geraken tot de oprichting van eene af- decling van den Prov. N.-H. Boerenbond. De voor zitter van de afdeding 't Zand, de heer H. G. Kroon, leidde de vergadering. Sprekers waren de heeren A. J. van Benlhein. secretaris van het Hoofdbestuur van Cioemden Bond, en Nico van Ommen. Directeur der ndbou w-Ongevallen- en Ziekteverzekering. Onder aandachtig gehoor werd tot in verschillende bijzonderheden het doel en streven van dezen op chris- teiijken grondslag berustenden Bond uiteengezel, en het gevolg was, dat met algemeenc deelname eene afdec- ling werd opgericht. De vergadering koos tot bestuurs leden do (hoeren P. Klaver, C. de Groot. Huibats, J. Castricum en Jb. Schouten. Bij de onderlinge fune- tieverkiezing werd de heer Klaver gekozen als voor zitter en de heer C. de Groot als secretaris-penning meester, welke heeren allen hunne benoeming aanna men. O. B. Marktberichten. SCHAGEN, 29 December. 4 Paarden f 80 a f 185. 4 Magere Geldekoeien f 120 af 160. 53 Vette Geldekoeien f 180 a f 325. 8 Kalfkoeien f 180 af 220. 25 Nuchtere Kalveren f 1 a f '26. 100 Vette Schapen f 26 a f 35. 520 Overhouders f 18 a f 24. 45 Vette Varkens f 0.48 a f 0.52 per KG. 10 Biggen f 10 a f 15. 40 Konijnen f 0.50 a f 1.50. 100 Kippen f 0.50 a f 1.50. 40 Eenden f 0.80 a f 1. 450 KG. Boter f 1.25 a f 1.35. 200 KG. Kaas f 0.40 a f 0.50. 300 Kipeienen f 5 a f 6. NOORDSCHARWOUDE, 29 December. Bloemkool le soort f 2 a f 4. 2e soort f 0.80. Roo de kool f 4 a f 9.80. Witte kool f 2.50 a f 5.50. Gele kool f2 a f4.80 per 100. Uien f2.40 a f2.50 per 50 KG. Wortelen f 0.80 a f 0.90 per baal. NIEUW LEVEN. Station NOORDSCHARWOUD* 28 December. Grove uien f 2.a f 2.40 per 50 KG. Roode kool f 11.a f 12.30. 2e soort f9.a f 10.90. Kleinere f 2.10 a f 8.40. Gele kool f 5.50 a f 6.2e soort f4.20 a f5.10. Kleinere f 1.70 a f4.Deensche witte f 5.60 a f 6.2e soort f 4.40 a f 5.Klei nere f 2.a f 4.per 100. BROEK OP LANGENDIJK, 28 December. Reuzenbloemkool f 2.60 a f 4.Roode kool f 3. a f 10.Gele kool f 2.a f 6.50. Witte kool f 2. a, f4.60 per 100. Uien f2.10 a f2.60 per 50 KG. Heden overleed plotseling, mijn geliefde Echtgenoot in den ouderdom van 63 jaren. Wed. C. SMIT-Ens. Nieuwe Niedorp, 27 Dec. 1910. Heden overleed plotseling onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, in den ouderdom van bijna 75 jaar. Wed. J. 8PEÜR—Slot. Wieringer waard. Jc. SPEUR. Paulowna M. SPEUR-Vink. anda raulowna- C. WIJN. Zu d- J. WIJN—Speur. Scharwoude. Wieringerwaard, 28 Dec. 1910. De Zondagsschool „HID en WERK" te Schagen, zegt den inwoners dezer gemeente hartelijk dank voor de milde bijdragen haar geschonken, om de kinderen dier Zondagsschool een blij Kerstfeest te bereiden. HET BE9TUUP. i gevraagd tegen 2 Februari aan de Kaasfabriek „DE TIJDGEEST", 8int Maarten. Gevraagd met 1 Maart met de Bouwerij bekend, bij M. VETH MAN, Kolhorn. gevraagd, tegen 1 Maart 1911, bij J. GROOT, Scbagerwaard. Gevraagd: als NOODHULP, bij A. tan Duin, Grasweg, Anna Paulowna. Gevraagd: een Wordt gevraagd terstond of tegen 1 Maart, een bekwaam bij P. J. 81ikker te Koegras. TE KOOP: EEN waarin stalling voor 8 koeieD, boet en 21/, HA. vruchtbaar WEI- en BOUWLAND. Te bevragen bij A. TI EL Albz,, Meerweg, A. Paulowna. bij A. ERIKS, Stoomweg, Anna Pau lowna. Wordt gevraagd tegen 1 Maart die goed kan melken, bij Hk. 8MIT Jzn Doggersvaart, Koegras. om 1 Maart in dienst te treden, bij G. van Zoonen, Mr. Smid, te Koegras, gemeeDte Helder. Gevraagd: liefst met een GROOTE ZOON, om met Maart in dienst te treden, bij A GRIN Pz. te Koegras, Spoorweghalte. Gevraagd: 't liefst kunnende melken, om terstond in dienst te treden, bjj Jb. SMIT te Koegras. Tegen 1 Maart wordt gevraagd goed kunnende melken, by VV. NOOT te Kot gras De ondergeteekende maakt aan de geachte begunstigers bekend, dat bet werk vroeger door wijlen den Heer P. DE BOER verricht, voortaan door haar Zoon «al voortgezet worden. Hestellingen kunnen ook met de Vrachtrijder» mede gegeven worden. Beleefd aanbevelend. Gevraagd, om 2 Februari of eerder in dienst te treden, bjj P. Nieman, Limmerschouw, Wiükel. Degene, die heeft VKRVtlST kan «b ge- ia ii.tr der adverienti k-1'h out" ii ij G. OOST KR ll .laarujiwbrug. Een paar nette heeren, leeftijd 22 en 27 jaar, niet onbemiddeld, en van on besproken gedrag, wenschen langs dezen weg in kennis te komen met nette Burve»*- of Boe'end ch erg, (ka pitaal geen vereischte), om na wederzijd- sche kennismaking een gelukkig huwelijk aan te gaan. Brieven, lief. t met portret, worden ingewacht tot en met 6 Januari 1911, onder letter W en Q. aan het bureau der Schager Courant. en De Zondagsschool „Bid en Werk" in de HOEP, zal op ZONDAG 8 JANUARI 1911 Op dien datum kunnen zich nieuwe leerlingen aanmeldenleeftijd minstens 5 jaar. De Kleine Meisjesve-eenfging be gint Maandagavond 9 Januari van 7—8 l/a uur. Leeftijd 1216 jaar. De G-oote M9i8j«8v«reenig*ng begint Dinsdag 10 Januari, 's ivonds 7 '/s uur. L e e f t ij d boven 16 j a a r. tegen 1 Februari P.Ggoed kunnende melken, tegen hoog loon. Brieven franco letter N, Hulppostkan toor te Assendelft. 0 Mirt pi GROOT BIL in het Lokaal van G. SCHUT. Entrée f 0.25. Dames toegang vrij. Om 12 uur wacht elk der aanwezigen een buitengewone verrassing. Aanbevelend, Diegene die zondag (lsten Kerstdag) een verkeerde heeft meegenomen (gemerkt J. G.,) wordt beleefd doch dringend verzocht, deze te verwisselen bij J. VIJZELAAR, te Winkel. van Apotheker BOOM zuiveren het bloed, verdrijven gal en slijm en be vorderen den goeden stoelgang. 1 rfl» per doosje 25 en 50 cent. Verkrijgbaar in de meeste Apotheken en Drogi»twinkels en te Schagen bij J. RotgansteSohagerbrug, bjj Th. E. J. Odendaal. De rekeningen over 1910 van ge malde corporatie's gelieve men te zen den aan ondergeteekende voor 6 Jan. as., terwijl de betaling daarvan tegelijk met de Zitdag der gemeente zal plaats hebben op Maandag 9 Januari 1911. De Kerkel. Ontvanger tevens Secretaris der Banne, Trapman C°.

Schager Courant | 1910 | | pagina 3