Jüiiitti Nieuws- it.- H. ess le Dierentemster. Woensdag 4 Januari 1911. SCHAKER 55ste Jaargang. No. 4841. COURANT. Dit nummer bestaat uit 1 blad. Bekendmakingen. GEMEENTE 8CBAGEY AFGEKONDIGDE STRAFVERORDBNIXGEN Burgemeester en Wethouders der Gemeeente chagen Gelet op artikel 175 der Gemeentewet; Maken bekend, dat gedurende drie maanden, op e Secretarie der Gemeente, voor een ieder ter lezing nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen erkrijgbaar is gesteld, de op heden afgekondigde Al- emeene Politieverordening voor deze gemeente. Schagen, den 3 Januari 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. J De Secretaris, ROGGEVEEN. WATERDIEPTE PRIVATEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen erinneren de ingezetenen aan de bepaling, luidende Is volgt: Onder privaten geplaatst boven vaarten, slooten of rateringen moet bij een uitgestrektheid van minstens M2. èene waterdiepte van minstens 0.50 M. aanwe- ig zijn. Een onderzoek of deze bepaling behoorlijk wordt agekomen zal worden ingesteld voor den 1 Februari 911. Nalatigheid is strafbaar met een geldboete van ten oogste f 25 of hechtenis van ten hoogste zes dagen. Schagen. den 28 December 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. Hij, die eene opgave, als bedoeld In artikel 51 in levert, wetende dat zij is voorzien van handteeke- ningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deel neming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering ge schiedt, terwijl zonder die handteekeningen geen vol doend aantal voor eene wettige opgave zou overblij ven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of eene geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de ver kiezing, eene voor die verkiezing ter inlevering be stemde opgave, bedoeld bij artikel 51, beeft onder teekend. Schagen, den 2en Januari 1911. De Burgemees Ier voornoemd, J. P. W. VAN DOORN. VOORBEREIDEND MILITAIR ONDERRICHT. - ONDERZOEK TER VERKRIJGING VAN EEN BEWIJS VAN VOORGEOEFENDHEID. De Burgemeester der gemeente Schagen brengt ter van belanghebbenden, dat zij, die zich hebben angemeld lot deelneming aan het in Januari a.s. te 'ouden onderzoek ter verkrijging van een bewijs van *-oorgeoefendheid, voor dat onderzoek zullen moeten anwezig zijn op Dinsdag, den lOen Januari 1911, des oormiddags te 91/2 uren, in de Infanteriekazerne bin- het fort Erfprins te Helder. us&J Schagen, den 30 December 1910. De Burgemeester voornoemd, J. P. W. VAN DOORN. VERKIEZING VOOR DEN GEMEENTERAAD. De Burgemeester der Gemeente Schagen brengt iT)6Iiermetle ter °Penbare kennis, dat op Dinsdag, den 7den Januari aanstaande, zal plaats hebben de ver- iezing van een lid van den Gemeenteraad, ter oorziening in de vacature, ontstaan door het be- anken van den heer C. Asjes. Dat op dien dag, van des voormiddags negen tot es namiddags vier uren, ter Secretarie dezer Ge- ïeente bij den Burgemeester kunnen worden inge- ïverd OPGAVEN VAN CANDIDATEN, Is bedoeld in artikel 51 der Kieswet en artikel 10 er Gemeentewet. j Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voor vers en de woonplaats van den candidaat en on- erteekend zijn door ten minste elf kiezers, bevoegd >t deelneming aan deze verkiezing en behoorende >t het district, waarvoor de candidaatstelling ge biedt. De inlevering dezer opgaven moet geschieden per- oonlijk door éen of meer der personen, die de op- ave hebben onderteekend. De candidaat kan daar- ij tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt een ewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren, voor de opgaven bovenvermeld, zijn ir Secretarie dezer Gemeente kosteloos verkrijgbaar an den 3den Januari 1911 tot en met den dag der erkiezing. De Burgemeester brengt hierbij in herinnering rtikel 151 der Kieswet, luidende als volgt: bimienlandsch Nieuws. PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Gistermorgen te kwart voor elf zijn de Statenleden ter openbare vergadering bijeengekomen. De commissaris der Koningin, mr. G. v. Tienho ven, bracht in een hartelijke toespraak hulde aan de nagedachtenis van mr. Addick Adrianus Land, in leven griffier der Staten, Met hem, zoo zeide spr., is heengegaan ene man, die als eerste dienaar der Staten de belangen van bet gewest, dat hem zoo dierbaar was, meer dan 18 jaren en tot zijn laatste levensdagen gediend heeft met alle hem geschonken gaven van hoofd en van hart; een man, die steeds met de grootste toewijding en met hartelijke trouw mij en bet college van Gedeputeerde Staten in bet ons bij de wet opgedragen bestuur heeft ter zijde gestaan; een man, die als hoogste ambtenaar voor alle ambtenaren en beambten ter griffie, boe boog of hoe laag ook geplaatst, een voorbeeld is geweest van trouwe plichtsbetrachting en voor ieder hunner een voorganger, steeds van goeden raad, deelende in hun lief en leed; een man eindelijk, die krachtig heeft medegewerkt om de griffie steeds te doen zijn het middelpunt van het bestuursleven in deze provincie, door die griffie steeds ten dienste te stellen van alle besturen en bestuurspersonen, hetzij van ge meenten, van waterschappen of andere publiekrech terlijke instellingen. Van hem mag worden verklaard, dat zij, die hem in zijn werk leerden kennen, zijn trouw, zijn toewij ding en zijn rechtschapenheid nimmer zullen ver geten. Beloten werd, namens de Staten aan de weduwe en kinderen van den overledene een brief van rouwbe klag te zenden. Aan de orde kwam daarop het voorstel van Gede puteerde Staten om, gelet op artikel 190 der Grond wet en art. 136 der provinciale wet, te besluiten: lo. de verdediging van de Noordzeekust ten Zui den van de plaats, waar de zorg voor de Hondsbos- sche zeewering door het hoogheemraadschap van den Hondsbossche en Duinen tot Petten eindigt, dat is, van het nieuwe strandhoofd ten Zuiden van strand- hoofd W. af, dat door dat hoogheemraadschap zal worden aangelegd en onderhouden, tot de Noordelijke grens van Rijnland, rechtstreeks te brengen ten laste van de provincie Noordholland; 2o. buiten beschikking te laten het door het be stuur van genoemd hoogheemraadschap aan de Sta ten gericht adres, houdende verzoek om subsidie tot een derde gedeelte der kosten van drie door het hoogheemraadschap aan te leggen strandhoofden be zuiden Kamperduin. Er werd uitvoerig gediscussiëerd. Het voorstel-De Vries c. s. omtrent een rapport voor de wateronttrekking aan de duinen werd inge trokken. De beeren mr. Stuart c. s. stelden een motie voor om het voorstel van de kustverdediging aan te hou den, omdat er volgens hen alle aanleiding bestaat, de kosten te laten dragen door het rijk en een nieuw te vormen waterschap. De motie-Stuart werd ten slotte aangenomen met 41 tegen 27 stemmen. Verder werden de algemeene beschouwingen ge houden over de pensioenreglementen voor de beamb ten van Meerenberg en Duinenbosch, en de volgende zitting bepaald op a.s. Dinsdag. DE PLANNEN VAN MINISTER COLIJN. Het Correspondentiebureau meldt: De nieuwe minister van Oorlog, de br. Colijn, heeft de portefeuille van dat departement aanvaard met het voornemen om de door minister Cool ontworpen Militlewet, welke thans om advies bij den Raad van State in overweging is, iu hoofdlijnen te handhaven en een spoedige behandeling van dit ontwerp te be vorderen. Van betrouwbare zijde wordt verzekerd, dat van den aanvang af de portefeuille van Oorlog aan nie mand anders is aangeboden dan aan den thans be noemden minister, den heer Colijn. Zeker is 't dat hierover geenerlei besprekingen of onderhandelingen met opper-offieieren van het leger gevoerd zijn. Het Hdbld. schrijft: Wij meenen met stelligheid te kunnen berichten, dat het optreden van den nieuwen Minister van Oor log nóch aan het tijdstip van indiening der Militie wetswijziging, nóch in den inhoud van dat ontwerp, voor zoover deze laatste door Minister Cool reeds was bekend gemaakt, beduidende verandering zal brengen. Wat het tijdstip van indiening berteft, valt op te merken, dat het ontwerp nog wel niet, zooals van elders is bericht, - naar den Raad van State is verzonden, maar dat dit toch eerstdaags is te wach ten, zoodat Minister Cool's vertrouwen, dat het ont werp de Tweede Kmaer zou bereiken, voor dat deze het Kustverdedigings-Ontwerp in behandeling gaat nemen, ook onder zijn opvolger kan worden uitge sproken. En wat de essentialia van den inhoud belang ook deze'zullen door zijn opvolger worden gehand haafd, met name de contingents-verhooging, de ver deel ing van de infanterie in veld- en vesting-infante- rie (in verhouding van 4/5 en 1/5) en de oprichting van een coorps militaire werkers. Ten aanzien van het Kustverdedigingsontwerp, heb ben wij zeer goede redenen, om aan te nemen dat de regeering, die zich in baar geheel verantwoordelijk stelt voor dit ontwerp, geen nieuw lid in haar mid den zou hebben opgenomen, indien dat nieuwe lid op dit belangrijke punt van regeeringsbeleid in deze niet met de andere Ministers homogeen ware geweest. Zoodat ook in dit opzicht nu de ministerwisseling geen verandering of vertraging zal brengen. DE NIEUW JAARSKAARTJES. Neemt het gebruik om elkander met behulp der post het traditioneele veel heil en zegen toe te wen- schen toe? Men oordeele, als men verneemt dat o. a. in de afgeloopen week ruim 7000 gulden aan postzegels (waarvan het meerendeel van een cent) meer aan het postkantoor te 's-Gravenhage is ont vangen dan in de zelfde week van het vorige jaar. TREURIG EINDE. Zekere v. d. H. uit Zuilen, die te Maarssen van den trein komende, aldaar de brug over het Merwedeka- naal wilde overgaan, ging op de brug toen deze al aan het draaien was. Op bevel van den brugwachter keerde hij terug, doch viel van de toen verder ge opende brug in het water. Ofschoon hij spoedig uit het water werd gehaald, overleed hij evenwel kort daarop. Hoogstwaarschijnlijk is hij in zijn val in aanraking gekomen met het hardsteenen brughoofd, waarop de brug rust. Een onderzoek wordt ingesteld of de verongelukte de afsluitboomen vóór de brug geopend heeft of dat deze open stonden. Meuvie Meuuru Door onbespeelbaarheid van het terrein en door het feit, dat de voetbalclub, waartegen N.N. V.V. zou spelen verhinderd was, is de voetbalwedstrijd al hier Zondagmiddag jl. niet door kunnen gaan. Nieuwe Nietlorp. Alhier is Maandag jl. ten lokale van den heer C. Kooiman, naar aanleiding van een oproeping per ad vertentie in de Schager Courant een Esperanto-cur- sus opgericht, tellende aanvankelijk 12 leden. Tot en met Vrijdag a.s. zal de gelegenheid voor belang stellenden nog open zijn om deel te nemen aan dezen cursus. BREEZAND. Naar we vernemen is di heer D. Zon. van plan. bij genoegzame deelneming een zangeursus op te rich ten voor kinderen .van 9 tot 14 jaar. De oefeningen zuilen gehouden worden in het lokaal van den heer G. Bonst. 32 DECEMBER. Wij lezen in de „Avp.": „De post, hoe accuraat ze gewoonlijk werkt, maakt ook wel eens een slippertje. Dan is ze vrooiijk - En 'n vroolijk mensch doet dan wel eens dingen, zóo grappig als men niet van hem zou hebben verwacht. Wie zou nu van onze stemmige, altijd netjes in de plooien zijnde poet hebben kunnen vermoeden, dat ze het oudejaar zoo duchtig zou vieren, dat ze 'n klein beetje al te vroolijk is geworden? Want hoe kan anders een brief uit Zwolle, wel ken men ons heden toonde, het datumstêmpel „32/12 '10" dragen? Of 't daar een vroolijke boel is geweest!' BREEZAND. Zondagavond gal dc Rederijkerskamer „Vrienden kring" een uitvoering in het café van den heer G. Borst. NieUegen-slaande het slechte weer was de zaal toch geheel gevuld. Opgevoerd werden; „Agjüha" óf „Twee dagen van spanning en Een zitting van den militieraad t Xer- genshuizen Het laatste werd het best gespeeld. Vooral in het eerste stukje bleek, dat de vereeniging geen te zware stukken moet kiezen. Een rol goed kennen, is nog niet hetzelfde, als een rol goed spelen. De meeste spelers en vooral de dames kweten zich lang niet onverdienstelijk van hun rol. Bij wat langduriger en meer oefening kan er ook uit de jongere leden wat goeds groeien. Cullantsoog. Door mej. M. Hazewinkcl, onderwijzeres aan de Openbare School alhier, js» met ingang van 1 April ontslag uit hare betrekking aangevraagd. ST. MAARTENS VLOTBRUG. Naar wij vernemen is aan den hoer J11. Rong al- liier. f CO pensioen per jaar toegekend door de Noord en Zuidhollandschc Reddingmaatschappij, ingaande 1 October 1910. GEESTELIJKE BIJSTAND TE HELDER. Aan alle vrijzinnigen in den lande wordt onderstaande oproep gericht: ,.üit de Kamerverslagen heeft men gelezen dal de Vereeniging Geestelijke Bijstand te Helder, beoogendc op le komen voor de geestelijke belangen der vrijzinni gen onder de marine, door middel van lici aanstellen van een vrijzinnig predikant, die zich geheel aan hen kan wiiden, geen subsidie heeft gekregen, hoewel haai ledental en arbeidsveld veel grooter is dan dal der Christen-Officieren-Ver ceniging. Zoo uil iets, dan blijkt uit deze weigering,' dat de re geering wenscht propaganda te maken voor de ultra- orlhodoxie op dc vloot, terwijl uit dc houding van den vlootpredikant blijkt, -dat men in dc p me Lijk van dit alles maakt een aanslag op de vrijzinnig godsdiensti- gen in het algemeen (zelfs op de openbare school), aan welk drijven wel ten grondslag zaï liggen de hoop, al dus ten slotte ook in politicken zin Helder duister le maken. Hier geldt het als éen man voor onze vrijzinnige be ginselen en vrijheid op te komen. Laat ieder daarom ons steunenAls 100 personen, vereenigingen, kerke raden of kerkvoogdijen, van welke kerk ook. per jaar ons f 10 willen offeren, dan is daar een middel om de nog blijvende f 1000 te vinden. Enz." Do oproep is onderteekend door ds. Onnckes en A. Korff Jzn .in Den Helder. INBRAKEN. De ,,N. R. Ct." geeft weer een vrij respectabel lijstje van diefstallen en inbraken. In een woning aan de Ged. Botersloot te Rotterdam hebben dieven uit een linnenkast een aantal gouden en "zilveren kostbaarhe den ontvreemd. Uit een huis aan de Spiegelnisserweg is door twee personen van wie een gearresteerd is. ont vreemd een gouden horloge, twee dito ringen, drie I oorknoppen en een stroohoed. I Voorts is ingebroken in een borstel fabriek aan den' Ooslzeedijk. Daar is slechts f 4 ontvreemd. Door het indrukken van een ruit zijn gisteravond uit een winkel in de Gaasbeekstraat een aantal sigaren en siga retten. benevens twee blikken doosjes, inhoudende f4.50 gestolen en bij een winkelierster aan de Voorhaven I heeft men, door overklimming over een muur zich toeging verschaft en uit een linnenkast f 10 gestolen. Ten slotte is van een werkman in 'de Eben Haczerstraal uit een kast f 27 gestolen. OUD EN NIEUW. Uit Vordsn schrijft men aan de Zutph. Courant: In mijn jongen tijd was het op 't platteland de ge woonte, dat op Oudejaarsavond de buren bij elkaar kwamen, samen van huis tot huis gingen; in ieders huis een „hartsterking" kregen zoo, onder g.nncenschap- pelijken kout hei uur van twaalven afwachtten. Begon de klok twaalf te slaan, dan wenschle men elkaar „heil j en zegen". Door dc streek knalden van verschillende zijden geweerschoten en men scheelde, om den volgen den morgen de meer verwijderde buren geluk le wen- i schcn. Feuilleton. ROMAN VAN ROSENTHAL. 's Middags kwam mijnheer Arendberg van Antwei- m terug. Tot'het oogenblik dat Therese het bed hield, had ij zich met berichten van de 'verpleegster moeten evreden stellen en toen zij wat beter werd had hij' aar een vriendelijken groet mogen brengen. Maar andaag was het de eerste maal dat hij bij zijn toe- ernstige vrouw, zooals hij haar steeds noemde, werd oegelaten. Arendberg kwam zachtkens binnen en hij gedroeg ïch zoo kalm mogelijk. De dagelijksche omgang met 'herese had hem al vele zijner onhebbelijkheden doen erliezen. Hij naderde het rustbed waarop Therese lag en *--7rreep de hem aangeboden hand, die hij teeder druk- e en langer dan noodig was, vasthield. „Goddank, dat u weer zoo ver beter is,"' riep hij ntit. „Men kan het u gelukkig niet meer aanzien, dat 1 zulke kwade oogenblikken achter den rug hebt. 7w gelaat mag iets bleeker zijn, maar dat is spoe- ig genoeg weer bijgekleurd." „Daar schijnt u bepaald zeker van te zijn," ant- oordde Therese lachende. „Natuurlijk, jeugd en schoonheid, aJs ze van een :etje soliede constructie zijn, kunnen 'nog wel tegen en stootje. En al dat leelijks is achter den rug, en zal wel zorgen, dat er niet meer van die aardig- eden gebeuren. Het mocht nu eens niet zoo goed floopen." la, je hebt al mijn leeuwen doodgeschoten," klaag- Dfe Therese. „Zeker en vandaag de menagerie verkocht Geluk- t :ig, ik ben er af en voor altijd vrij van die beesten." „En wat kal ik dap nu beginnen?" vhoeg Therese droevig. „Wel van uw renten leven trouwen, een man gelukkig maken." „Hoho! mijnheer Arendberg. Uw fantasie gaat met u aan den loop. Vanwaar moeten die renten komen, waarvan ik leven moet daar uw renten mij na tuurlijk niets aangaan?" voegde Therese hem pla gend toe. „Van uw eigen renten, die uw eigen kapitaal zal geven. Daarvoor komt vandaag ook die advocaat." „Is het een advocaat van hier?" vroeg Therese, terwijl zij hare ontroering trachtte te verbergen. „Ja, de man heet Termand," zeide Arendberg, „het is mijn advocaat. Hij zal u aanstonds zoo eventjes het bewijs leveren, dat u een rijke millionnaire zijt dat wil zeggen, u en uw broeder samen en dat ge nu uw schoone leven onafhankelijk kunt ge nieten." Therese haalde ruimer adem. „Een mijnheer Termand. Het betreft zeker die er fenis uit Embden." „Dat is de zaak juist," bevestigde Pieter. „Ik las, terwijl u ziek was, een advertentie in de bladen, waarbij ge werdt opgeroepen, en heb toen mijn advo caat last gegeven de zaak in orde te brengen." „Dan hebt ge niet alleen mijn leven gered, maar bezorgt mij ook nog een millioen. U stapelt den eenen dienst op den anderen, zoodat ik er aanstonds onder zal bezwijken," zeide Therese half schertsend, half ernstig. „Wel, juffrouw Therese, u weet toch, hoe de za ken tusschen ons staan. Zou ik niet zorgen voor de belangen van mijn aanstaande vrouw?" „Gelooft u dan steeds nog dat deze profetie voor u zal uitkomen?" vroeg Therese blozend. „Het lot heeft u voor mij bestemd, dat staat vast, en ik geloof, dat ge, nu ge een rijke vrouw zijt ge worden, mij ook wel nemen zult ook." „Wanneer wij dan niet reeds oud en grijs zijn ge worden," riep Therese lachend. „Daar zal weinig kans van bestaan, omdat ik onze bruiloft op vandaag over acht weken heb vastgesteld." „Vastgesteld?" riep Therese verbaasd uit, terwijl zij Arendberg nu toch wel wat bevreesd aankeek. „Bij mijzelf vastgesteld," voegde Ai-endberg er rus- tig aan toe, „en ik houd het voor zeker, dat wij het vóór dien tijd wel eens zijn geworden. Nu verscheen de verpleegster om te zeggen, dat mijnheer Termand er was. Binnengekomen werd de advocaat door mijnheer Arendberg hartelijk ontvangen en aan mejuffrouw Therese voorgesteld, en nam vervolgens plaats op I een stoel, dicht bij bet rusibed. I De advocaat gaf er zijn vreugde over te kennen, dat de patiënte zoo goed vooruitging en begon met een aanta» papieren op tafel uit te spreiden en te vertellen, dat het vermiste testament een paar we ken geleden was gevonden en zoodoende mejuffrouw Therese en haar broer ais erfgenamen waren opge roepen. j „Mijnheer Arendberg had mij opgedragen, mij aan I de zaak te wijden en ik deed dat, doordat u ziek was, buiten uw toestemming maar voor dat de za ken nu verder kunnen worden voortgezet, moet er eerst van u en uw broeder een volmacht zijn." „Om de zaak in Embden verder af te handelen?" vroeg Therese. „da, zoolang u niet in staat is, het zelf te doen en daar voor het gerecht te verschijnen." „Ik bevind mij nu eigenlijk in een vreemde posi tie. Toen ik uit Embden vertrok, heb ik reeds een vertegenwoordiger gekozen en heb ik dien de noo- dige volmacht gegeven." „Daarvan is mij niemendal bekend," zeide de ad- vocaat, „men heeft geen enkele maal op deze om standigheid gewezen, of er zelfs op gezinspeeld integendeel heeft men mij alle hulp verleend om uw belangen te behartigen." „Dat is vreemd," zeide Therese. „Dat is mij geheel en al onverklaarbaar zelfs." 1 „Wie is uw vertegenwoordiger daar dan, juffrouw?' „Het is de advocaat Rössum," zeide Therese. I „Heinrich Rössum?" herhaalde de advocaat zeer verbaasd, „die advocaat bevindt zich in hechtenis aangeklaagd als het testament verduisterd te heb ben," vervolgde de advocaat heel koel. Therese richtte zich 'verschrikt op. „Maar dat kan niet," riep zij met hooggekleurde wangen. ..Dat kan niet. Die man is de eerlijkheid zelf, hij is een opoffe rend en trouw vriend, zooals ik er misschien geen tweede op deze aarde bezit." Mijnheer Pieter keek Therese bij deze woorden zeer verbaasd .aan. „Wat windt zij zich op? Wat wordt zij eensklaps vuur en vlam?" dacht hij met schrik. „Wie en wat is deze man voor haar, dat zij zulk een groote deel neming voor hem aan den dag legt zoo in ver voering raakt? Dat is een vervoering, die ik nog nooit bij haar heb gezien." Mijnheer Pieter had gemeend bepaald te mogen aannemen, dat het hart van Therese vrij was eu dat het geen enkel man behoorde en zoo had hij zeker gemeend het eenmaal voor zich te winnen, wanneer zij maar eerst gelegenheid had gehad zijn karakter te leeren kennen en aan zijn eigenaardig heden te gewennen. En nu, wat was dat voor een verrassend nieuws? Zijn buitengewoon zelfvertrou wen kreeg nu een leelijken schok. Therese's ontroe ring bracht hem totaal van zijn stuk en voor de eer ste maal wen* hij onrustig. Hij keek Therese met zijn blauwe oogen buitengewoon scherp aan. „Wanneer het zich wrkelijk zoo heeft toegedragen als u daar beweert, dan heeft men dezen eerlijken en edelen man een zeer groot onrecht aangedaan," riep Therese uit- Ik blijf er met mijn leven borg voor, dat deze beschuldiging valsch is," en een hoog rood overtoog haar wangen. Mijnheer Termand zeide, dat hij slechts herhaalde wat hem uit Embden was meegedeeld en hij over de zaak natuurlijk geen oordeel kon vellen. Maar de vraag was nu maar of de juffrouw hem een volmacht wilde geven of niet Therese gaf haar toestemming en het formulier werd geteekend. Mijnheer Termand nam nu afscheid en Therese bleef met den Hollander alleen. Nu eerst viel het haar op, hoe mistroostig en ernstig deze er uitzag. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1911 | | pagina 1