De nieuwe regeling schijnt voor het publiek nojftl .gecompliceerd. Vooral in de eerste dagen werd door net vtagen van Luiolitingon veel opoutnoud veroor zaakt. 1>© retourbiljetten bijvoorbeeld gaven tot heel wat vergissingen aanleiding. Zoo kochten velen een twee tal e»kele--reis bi.jettcn. inplaals van een hcenreisbiljct met bijbehoorend voor een terugreis op den zelfden dag gddig biljet. De laatste dagen verliep de dienst uan de loketien reeds veel regeimatiger. DB DIEFSTAL. VAN f 1600. L uitren. den dLtstal van f 1600 uit een der werk plaatsen van de Staatsspoor aan de Moreelselaan te Utrecht, deelt hol ütr. Dbl. nog het vogjnde mede: De verdwijning van een aanzienlijke som werd g slcr- morgrn bemerkt. Toen het personeel op het kantoor kwam. \ond men een brandkast geopend slaan, welke kast den avond tevoren behoorlijk gesloten was. Uiter lijk was geen enkel spoor van gewold te ontdekken, zoodat num vermoedt, dit de dider met een vals clicn sleutel do brandkast hce.l kunnen openen. Er was niets geforceerd, terwijl ook in hel kantoor zelf verder niets was vernield of opengebroken. Uit de brandkast werd vermist een bedrag, van f 1600. beslaande uit ver schillende bankbilictlen (nummers onbekend I 'waaron der één van f 300 cn 1 pakjes ieder 10 bankbiljetten van f 10 bevattende. Deze pakjes waren met een speld uan elkander giiechl. De «ynnmissaiis van poli'ie. de heer Wijnmalen, was ■reeds gslermo gm in de werkplaatsen aanwezig, om tue-t eenigi rccLcrcheurs de siluatie op te nemen cn na te glan. waaraan men misschien eenTg houvast zou kunnen hebben voor de opsporing van den dader of do daders. Maar er bleek letterlijk niets te zijn. dat de politie een enkele vingerwijzing kon gavenj men stond eenvoudig Voor de geopende brandkast, niet ge forceerd. zonder méér. Er was absoluut niets achter gelaten. zoodot men zich gïplaatst zag voor een zeer duistere gschieden's. Het éénige wat men wist, was, dat de bankbiljetten van f 10 waren vastgehecht met ■een speld en dus speldengaaljes zouden moeten ver- toonen. Dat was dl! De werkplaats is in den nacht te voren voor de gebruikelijke controle eenige malen door een nacht waker bezocht, maar deze beambte heeft geen enkele verdachte omstandigheid bemerkt. Het is dan ook nog een geheim hoe de dader is binnengekomen, want ook de deuren of ramen vertoonen nergens sporen van geweld. EEN MOEDIGE REDDING. Uit Petten schrijft men ons van particuliere zijde. Naar aanleiding van de stranding van de stoomtraw ler Erica heeft men u, mijnheer de Redacteur, te be knopte berichten gezonden. Daarin werd in 't geheel geen melding gemaakt van de moedige redding door een vlet- Dit is als volgt in zijn werk gegaan. De bewoners Yan Petten werden Zondagavond jl. pl.m. half negen opgeschrikt door een noodsein van uit zee komende. Op den dijk gekomen, zagen de menschen een stoomtrawler vlak onder de kust, in grooten nood verkeerende. Na eenige gevaarvolle oogenblikken zat de boot eindelijk aan den grond. De opvarenden verkeerden in hachelijken toestand en riepen om hulp. De reddingsboot was toen nog niet in aantocht, wel een reddingsvlet. De schipper hiervan, de heer A. Sieuwertsen met zijn volk, waren terstond bereid om hulp te verschaffen en roeiden onder hooggaande zeeën naar 't in nood verkeerende schip. Ze hadden het geluk een. deel van de schip breukelingen aan wal te zetten. Toen de vlet in zee stak was het pijltoestel aan wezig, maar van de reddingsboot nog geen spoor te ontdekken. Vreemd komt het den inzender voor, dat er geheel niet gewaagd is van de moeilijke en ge vaarlijke redding, die toch wel een woord van hulde en waardeering verdiende. Velen hoorden er ten minste van op, dat eenige mannen in een open boot in den nacht hulp kwamen bieden, en spraken er hun bewondering over uit D1RKSHOKN. Donderdagmorgen werd uil een sloot aan het Laantje te Kerkcbuurt gein. Harenkarspel, het lijk opgehaald .van G. 11. aldaar woonachtig. BURGERBRUG. Mej. P. A. Roos alhier, heeft met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag gevraagd als onderwijzeres aan de openbare school aldaar. BLOEDVERGIFTIGING. Te Bussum had de vrouw van den winkelier H. een puistje in haar gezicht, dat zij stuk krabde. Gisteravond overleed de vrouw dientengevolge. KOLHORN. Donderdagavond j.1. vergaderde ten huize van den "heer M. Blom de Vrijzinnige kiesverecniging alhier. Besloten werd het petitionnement voor algemeen kies recht. uitgaande van den Vrijz. Democr. Bond, dooi de leden te doen teekenen én bij het hoofdbestuur van dien Bond een spreker aan te vragen. De heer A. Klare deed als penningmeester rekening en verantwoor ding van zijn beheer os-er 1910, welke rekening met bescheiden werd in orde bevonden cn_ goedgekeurd. Als bestuursleden traden af de heeren W. de Boer cn J. Dikstaal, van wie de eerste herkiesbaar was en werd herkozen. Voor den laats'genoemde werd de heer A. Pool aangewezen, die zijne benoeming aannam. Ten slotte werd nog besloten adhaesie te betuigen in de pre test vergadering, eerstdaags tc Amsterdam te houden tegou het ontwerp-wet Heemskerk, inzake ont slag aan gehuwde rijksambkaaaressen en onderwijzeres sen. Met een woord van dank voor de opkomst sloot hierna de voorzitter de vergadering. Gemengd Nieuws. ONGEREGELDHEDEN IN PORTUGAL. Sinds het ui.breken van de revolutie in Portugal morgen heb ik hem naar mijn geheugen ultgeteekend. Dat is nu de vader van den advocaat." „Of het wat helpen zal, dat weet ik niet. Scha den doet het bepaald niet, wanneer u den rechter van instructie dat alles meedeelt," oordeelde Arend- berg. „Zoudt u met mij willen meegaan?" vroeg Mario. „Wij zouden het zoo gaarne willen verhinderen, dat het tot een openbare zitting kwam. Dan wordt de naam van den advocaat door het heele land verspreid eu zijn schande is niet meer goed te maken." „Laten wij dadelijk maar gaan," zeide Arendberg wien het aangenaam was iets te kunnen doen, on de zaak te bespoedigen. En de beide mannen begaven zich op weg en na een korte wandeling waren zij aan het bekende adres eu kon een bediende hen beiden aanmelden. Arendberg die zich als een vriend van Mario aan diende, droeg de zaak voor en Mario liet het portre zien. De rechter scheen zich voor de zaak te interes seeren. „Het geval is zeer merkwaardig," zeide hij. „Ei moet over een dergelijk geval eerst een deskundig geneeskundig onderzoek worden ingesteld en als dat gunstig luidt, dan zullen wij u op de proef stellen en eens kijken of u enkele dingen die wij gedurende de instructie zijn te weten gekomen, gezien hebt in uw droomtoestand, zooals wij nu weten dat zij wer kelijk zijn gebeurd." „Dat zal ik u tot zelfs in de kleinste bijzonderhe den kunnen verhalen. Het staat mij alles nog dui delijk en helder voor den geest, alsof het gister li gebeurd." „Dan is het misschien wel goed, dadelijk uw getui genis op te teekenen. Neemt u dus plaats," zeide dc rechter. Hij schelde en er verscheen een klerk. De rech ter gaf de noodige aanwijzingen. Deze ging aan een zijtafeltje zitten. „Ziezoo, mijnheer, nu kunt u beginnen. Waar heeft de bewuste man, dien u hebt geteekend, den tuin betreden?" „Aan de linkerzijde." volgde in dit land d; oen; wra-kstaking op de andere, thans hebben ooi do spoo.wcp.Kinnen hei b.lje er bij neeigelegd. Zij eischcn inmder werkuren cn per week een rustdag van 21 uur. Nog slechts enkele d gin g leden zijn hunne looncn verhoog! en de wen;lijd teingg bracht tM mg.n uur per dag. daarmede zijn z.j echter n:v* niettukreden. Hel vorkoor staat nu gahecl ca al s:ii. Lissabon, Opo;to en andere belangrijke stcdm z'.jn van dc buitenwereld afgesneden. Treinen met levensmiddelen worden echter doo.g Lten, zocxLt du bevolking tenminste g en gibrek behoeft c 1 den. Er zijn troepen gezonden naar verschillende pun ten. (ci-j.-inde cventueeie ongeregeldheden zoo spoédig mogilijk te onderdrukken. Gelukkig wj het staking .comité van sibotigy hiets weten. Hut heeft naar alle stations gjsiind, dat tele graafdraden ruel slukg.sm.den en de wegra met ver nield uk gin worden. Tcgilijk met de spoorwegbeambten hebben ook de winkelbedienden te Lissabon het werk neergelegd, zoo dat alle winkels pa .loten moesten woiden. Deze sla king zal echter wel niet van langen duur zijn, daar hun .ciscih, winkelsluiting te 9 uur, reeds ingewilligd is STEENKOOLMIJN-ONGELUKKEN IN DE VER. STATEN EN ElJ>ERS. Men meldt uit New York dd. 1 Januari aan de N. R. CL: Volgens de tabellen van Frederlk L. Hoffman In het Engineering Mining Journal van 31 Dee. j.1. werden in het tienjarig tijdvak 190®1909, 21.111 arbeiders in de steenkool-mijnen der Vereenigde Sta ten bij mijnongelukken gedood. .Sedgrt 19t?5 bedroeg het Jaarlijksche aantal dooden resp. 2186, 2106, 2852, 2744 en 2434, welke cijfers neerkomen op resp. de volgende gemiddelden per 1000 mijnwerkers: 3.40, 3.20, 4.15, 3.84 en 3.39. Het gemiddelde voor het tienjarig tijdvak 19001909 was 3.46 per 1000 arbeiders. Het volgende staatje geeft het aantal doo- den sinds 1885: Aantal Gedoyl Per Tijdvak. arbeiders. aantai. 1000 18851889 1,223.583 2,944 2,41 1890—1894 1,749,938 4,627 2,64 18951899 2,032,728 5,446 2.65 19001904 2,674,512 8,789 3,29 19051909 3,421,237 12,322 3,60 1885—1909 11,121,998 34,128 3,07 De heer Hoffman publiceert voorts nog statistieken van ongelukken In steenkolenmijnen met doodelijken afloop in enkele andere landen, waaraan wij het vol gende ontleenen: Aantal Per 1000 Landen dooden. arbeidérs. 1907 1908 1907 1908 Australië 19 26 0.98 1.29 Oostenrijk 161 145 1.27 1.10 België 148 155 1.04 1.07 Frankrijk 202 186 1.10 0.96 Indië 89 178 0.79 1.38 Nieu w-Zeeland 12 5 3.07 1.28 Pruisen 1318 1593 2.32 2.G2 Ver. Koninkrijk 1215 1308 1.32 1.32 Totaal 3194 3596 1.52 1.62 In de jaren 18991908 werden in deze landen in totaal 28,774 mijnwerkers gedood, waarvan in de ja ren 1904—1908 resp. 1.31, 1.40, .96. 1.52 en 1.62 per 1000 arbeiders. INBREKERS. In den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn inbre kers aan het werk giwoe.st in een huis in do Old Bond- street te Londen, waar tien kantoren en een Ischildcrijcn- zaal gevestigd zijn. Vier kantoren hebben zij doorzonh!. In een ervan hebben zij twee brandkazen opengebroken en op een derde vergeefs hun krachten beproefd. In een ander kantoor braken zij ook een brandkast open. Verder plunderden zij de lessenaars. Maar in hot geheel hebben zij voor al hun moeite niet meer dan Ven f 1200 in de wacht gesleept. De schade, die zij aanrichten, komt de bctroffanèn duurder uit. De politie heeft vergeefs naar vingerafdrukken gezocht. De heeren hadden bij hun werk blijkbaar handschoenen aan, gelijk een in breker die zijn vak verstaat, past. STOOMSCHIP GESTRAND. Uit Maassluis wordt gemeld dat het Eng. stoom schip „Selby Abbey" op reis van Huil naar Rotter dam op den Hinder is gestrand eb de toestand niet zonder gevaar is. De 2e stuurman en 4 man zijn te Goeree geland, maar 29 opvarenden, onder wie 5 rafsagiers, zijn nog aan boord. De stoomreddings- bool is nabij de strandingsplaats. (Liter bericht.) De positie van de „Selby Abbey" is gevaarlijk. De 2e stuurman en vier man zijn te Goeree geland. 29 man, onder wie 5 passagiers, be vinden zich nog «aan, boord. De stoom reddingsboot is in de nabijheid. (Later bericht.) Door de stoomreddingsboot „Prins Hendrik" zijn te Hoek van Holland nog aangebracht zes man efquipage, de stewardess en 4 passagiers, l Thans zijn nog aan boord de kapitein,, de eerste stuurman, 2 machinisten, 2 stokers, de steward, don keyman en de kok. De stoomreddingsboot „President van Heel" is weder naar de strandingsplaats ver trokken. om zoo noodig de negen man die het schip niet wilden verlaten, af te halen. (Later bericht.) De kapitein cn overige beman ning van het stoomschip „Selbey Abbey" zijn heden avond half-elf per stoomreddingsboot „President v. Heel" te Hoek van Holland gehand. Het stoomschip zit in goede positie. Wind N.O. STAKING GLAZENWASSCHERS. Te Berlijn is een staking onder de glazenwas- schers uitgebroken. Zij hadden een loonsverhoo'ging „Herinnert gij u welken weg hij nam?" „Hij liep dwars door den tuin en ging op den heu vel siaan, achter deir rechter lindeboom." De schrijver noteerde ijverig. „Wat deed de man toen?" j „Hij wachtte daar langen tijd en daalde aan" de andere zijde van den heuvel af, naar den kant van het water. Hij liep links naar het raam van de zleke- kamer, stapte tusschen de byacinthen die daar staan en schoof toen zacht het venster open." „Toen ging hij binnen en verliet na een korte poos het huis weer, terwijl hij toen direct den tuin door het ijzeren hek verliet. Daar verdween hij achter de boschjes," zoo vervolgde Mario. „Het komt alles overeen met wat het onderzoek aan het licht heeft gebracht," aldus de rechter, „eu wanneer nu deskundig is uitgemaakt dat dergelijke waarnemingen door een slaapwandelaar zijn te doen, dan is door uw getuigenis vastgesteld, dat de vader van Dr. Rössum het testament heeft ontvreemd." „En welk nut heeft dit voor zijn zoon?" vroeg nu Arendberg. „Dat hij tenminste dan de dief niet is," gaf de rechter ten antwoord, ..meer niet." „Nu, dat is nog altijd wat,"' meende Arendberg. „Dat is het zeker en wel heel veel. De verdenking, dat hij zich aan deze zware misdaad heeft schuldig gemaakt vervalt dan geheel." „En al de verdenkingen blijven dan toch nog be staan?" vroeg Arendberg nadenkend. „Er blijven altoos nog genoeg feiten over die een verdenking billijken. Of er evenwel een veroordee- Ifng zal volgen is de vraag." ..Voor de positie van advocaat Rössum is een ver denking al te erg," meende Pieter. ..Als niet glashelder wordt bewezen, dat hij on- s huidig is, is zijn positie geheel onmogelijk ge worden," antwoordde de rechter ernstig. Mario ondirteekendo de opgemaakte verklaring en de heeren konden vertrekken. Zij gingen naar Therese om haar het onderhoud mee te deelen. Het was al reeds avond geworden, maar deze dag zou er een zijn met verrassingen. aangevraagd, die aan de maatschappij op 35.000 Mark zou komen te staan. En ofschoon het afgeloopen jaar zeer onvoordeelig is geweest, wilde de maat- s happij de gevraagde verhooging toch toestaan, oo- dir voorwaaide, dat er dan een uur langer gewerkt zou worden. Dat hebben de stakers echter gewei gerd. Daarop hebben zij rioh Woensdag schuldig ge maakt aan ernstige ongeregledhedeu. Zij wachtten de kameraden op, die aan den arbe'd gebleven wa ren en vielen hen aan met messen en dolken, zoo dat verschillende werklieden gewond werden. Een arbeidswillige werd een herberg binnengesleept en daar ernstig mishandeld. Drie van de belhamels zijn in hechtenis genomen. f 48.000 VOOR EEN DRAVER. Een draver, eigenaar D. M. Look, te Kentucky. heeft dezer dagen f 48.000 betaald voor een 2-Jari- gan draver. Miss Stokes geheeten, die zeer snel moet zijn en waarvan de nieuwe eigenaar de hoogste ver wachtingen heeft Intusschen is dit de hoogste prijs, ooit voor een draver in de Vereenigde Staten be taald. GEDOOD. Te Senerchia, bij Napels, heeft zich een afgrijse lijk bloedbad afgespeeld, dat door zijn Intense tra giek aan het antieke drama herinnert. Na een lang durige gevangenschap werden een jonge boer en een boerin daaruit ontslagen. De jonge man had uit ja loezie zijn vader, die zijn vrouw verleid had, en zijn verleide vrouw vermoord. De 26-jarige boerin, die tegelijkertijd de gevangenis verliet, had haar schoon moeder, die haar al te streng bewaakte, om het leven gebracht Tusschen dit paar nu, dat als het. ware door 't noodlot was vereenigd, ontstonden nu, tot ontzetting der bewoners van Saneïchia, liefdes betrekkingen. Vooral de oude moeder der boerin toonde zich hevig beangst. Toen zij begreep, dat haar smeeken vruchteloos zou blijven, maakte zij, terwijl het jonge paar voor het altaar knielde, van de ge legenheid gebruik, om bruid en bruidegom met een bijl te dooden. Allen vluchtten, doc-h de moordena res gaf zich vrijwillig ter beschikking der aanwe zige carabinieri. KEN KEIZERLIJKE OPERETTE? In de Miinahenor Nueste Nachr. deelt iemand uil Berlijn zeer stellig mede, dat aldaar in het geheim voorbereidingen worden getroffen voor de opvoering van een operette Der Liebestraum. De tekstdichter is niemand minder den Z. M. de Keizer en de compo nist... de KroonprinsMen vermoedt, dat de eerste opvoering eind Februari in het Kon. Operagebouw zal worden gegeven; de kosten der monteering etc. moeien niet minder dan een millioen mark bedragen. De zegs man beweert zelf de rolbezetting gezien te hebben, waarop de voornaamste artisten van a!le Bcrlijnsche operette gezelschappen voorkomen. Voorloop ig zouden de opvoeringen alleen voor genoodigden worden ge geven. KUNSTMATIGE MELK. - In g -val geen bruikbare melk in do buurt is, kan men vojgpns het Maandblad tegen Vervalschingen zeer gi-makkelijk zelf melk maken met behulp van zoete amandelen. Een half pond zoete amandelen wordt "gepeld en dan ontdaan van de fijne schil door do amandelen in kokend water te doen. waarna met een mes dc schil gemakkelijk verwijderd wordt. Daarna werden rij fijn gehakt in een houten bakje, zoo 'fijn mogelijk. Een half ons der gepelde amandelen wordt samenge- wreven met een beetje zuiver water, telkens wat wa ter toevoegend tot ongeveer 3 d.L. Dit mengsel wordt gefiltreerd door een fiinmaz'g doekje in een glas. Des noods mag men de vloeistof door hel doek.jp wringen, maar daarbij zorg dragend, dat geen groote stukjes mee passeoren. Laat men deze melk een paar uur slaan, fdan drijft er een dikke laag „room" boven on. De melk zelf is da delijk te gebruiken in thee. koffie of chocolade, zon der dal iels te merken is van den amandels maak. die de zuivere melk zelf heeft. Uit het halve pond amande len krijgt men ruim 1.5 L. melk. Is te veel water ge bruikt, dan m-oet er wal melksuiker worden toegevoegd. De samenstelling van deze melk verschilt zeer wei nig van gewone koemelk. DE OPVOEDING VAN DEN PRINS VAN WALES. Koning George V heeft dezer dagen ui'eengczct hoe hij zijn oudsten zoon. den prins van Wales, die thans 16 jaar is. wenscht opgevoed te zien. De prins zal met Pasehen den cursus aan het koninklijk instituut van marine te Dartmoor beëindigd hebben en zal dan na een:ge maanden van voorberiding in Oxford de universiteitsstudiën volgen. Hij zal hoogstens twee ja ren te Oxford blijven. In het college, waarschijnlijk CJirist Ghurch College, zal hij een afzonderlijke ka mer hebben maar dit is ook 'het eenige voorecht dat hij zal genieten, daar hij overigens aan dezelfde regels on tucht onderworpen zal zijn als de andere studenten. Trouwens dat was steeds het geval, en men vertelt hieromtrent de vo'gende geschiedenis. Eenige jaren ge leden beklaagde zien prins Edward, toen neg n:et prins van Wales, bij zijn vader er over, dat men hem op de marineschool bij zekere gelegenheid de deelneming aan een tuinfeest had gewegerd. De vader antwoordde hem streng, dd voor een prins, d'.e de school bezoekt, precies dezeUde bepalingen gelden als voor de andere scholieren; uitzonderingen zou hij in geen geval toe laten en 't was plicht van een toekomstigen koning, de medeleerlingen een goed voorbec'd te geven én dé leeraren onvoorwaardelijk te gehoorzamen. De troon- oovo'gra moet zich, naar men zeg', meer voor de wiskund'gr v-kken dan voor do klassieke s'udio in'e- res-eoren. Voor de dood© talen heeft hij wein:g gevoel; hij 1-est veel, maar bijna a'lora moderne geschiedenis. Na de universitaire studies in Oxfo-d zal de troon- opvo'gcr met rijn broeder, prins Albert, een reis lom De rechter wilde rieh juist ter ruste begeven, toen hem opnieuw een bezoeker weid gemeld, die drin gend toegang verzocht Hij kwam in zake de zaak Rössum. De rechter begaf zich naar zijn bureau en de be- diende bracht een man binnen, bij wiens binnentre den, hoe kalm en weloverlegd hij ook mocht zijn de rechter verschrikt opstond. „Rössum ben Jij het?" riep hij verbaasd uit. „.la, ik ben het mijnheer Hansen," zeide de oude Hinerk kalm. „Ik kom juist van de reis terug. Ik was bezig mij weer rijk te ploeteren, om zoodoende mijn schuldenaars te kunnen betalen. En dat is mij gelukt, ik heb zeer gelukkig gespeculeerd en kan nu weer een groot bedrag deponeer en. Maar daar ik heb vernomen, dat mijn zoon onder een valsche verdenking staat en voor de openbare terechtzitting zal wo den gedaagd daarom ben ik hier heen ge komen om u te verklaren, dat ik het testament heb gestolen. Ik" ben naar de kamer geslopen, waar de weduwe overleden was. heb het testament wegge nomen. Ik had veel geld geleend aan Wolfgang Mo lenhof f en wilde zoodoende een middel hebben om hem te dwingen mij te betalen. Mijn zoon wist even wel van dit alles niets, hij dacht dat ik voor zaken op reis was. Cp weike wijze het testament, dat mij juist voor mijn vertrek was ontstolen, in zijn schrijf tafel terecht kwam, is mij een raadsel. Alleen zijn verhitte) ste vijand kon daarmee een poging hebben gewaagd om hem te vernietigen. De rechter had met groote opmerkzaamheid naar den ouden Hinerk geluisteid. „U beker.c dus het testament van de weduwe Mö- lenhoff te hebben weggenomen in den nacht van den tweeden cp den derden Juni?" vroeg hij den ouden man, terwijl hij dezen oplettend aanzag. „Ja, en ik deed dat met het doel, dat ik u zoo even heb genoemd," antwoordde Hinerk kalm en rustig. ..Lan zal ik u wel niet behoeven te zeggen, dat ik eip'.iiht ten u gevangen te nemen," zeide de re htej. ..Dat begrip ik. Ik kom regelrecht van Londen, om deze bekentenis te doen en hoop op deze wijze de wereld doen en de verschillende Engelsche .koloniën lccren kennen. Deprins van Wales is voor het leger bestemd, ter- wi'1 .rijn broer bij de marine iu dienstaai treden, geheel volg ras de traditie. Na terugkeer van de réis om dc wereld, zal de prins van Wales bij een huzarenregment worden ingedcckl. De koning cn de koningin wenschcn, dat de prins zoo lang mog-lijk jongoa zil blijven. Voor rijn meer derjarigheid, op 18 jarigen leeftijd, zal hij niet in het openbaar mogen optreden of een openbaar eere-ambi mogen aanvaarden. Het was traditie, dat den prins van Wa.es een hofmaarschalk werd toegevoegd, maar ko ning G©o-ga wil hiervan niets welen, aan den prins zullra a'leen twee stalmeesters worden toegevoegd, die tot rim huwelijk bij hem in dienst blijven. ALWEER EEN BELEG. Na het beleg van Sidnoystrect een beleg in Bartho- loraow Close b'i Smilhfieid. Ditmaal echter had do Londensche pol tic niet te strijden tegjn een paar wan- hon'ge misdad'gers. maar tegen een hond. Die hond gif haar echter nog de handen vol sverk, want meer dan vier uren hadden zeven agraten noodig om hem baas te worden. Het geval was zoo. In oen kosthuis woonde sedert eeirg» jaren een winkelbediende van middelbaren leefliid met rijn hond. Dinsdagmorgen, kwam de man niet uit zijn kamer te voorschijn en toen men op zijn deur dio van binnen gesloten was klopte, antwoordde alleen de hond mot luid geblaf. Dat was verdacht en de poli'ie werd gewaarschuwd. Toen deze beproefde de deur open te breken, werd de hond in de kamer dol van woede, en daar men wist dat het beest zeer kwaad-»a*vl:g w-as, werd besloten eerst eens een gat in de deur te boren, teneinde den stand van zaken op te nemen. Toen zog men den be woner der kamer ou den vloer 1'ggen, met afgesneden hals. ongetwiïfeld dood. Tusschen het lijk en de deur rende do hond heen en weer. woedend' bjj elk geluid van buiten. Het gat in de deur werd toen verspoot en men trachtte den hond met vlees di te lokken. Maar het dier weigerde, en ee-st na urenlangï. telkens ra;s- lukte pogngen nam hot dier een stukje vergiftigd vleesch tot zich. waardoor 't onnvddrilijk g-dood werd. Eerst toen kon de politie de kamer binnendringen en het lók van dra gxloode weghalen. Een onderzoek naar de omstandigheden van dezen wordt thans ingesteld. EEN GELUKJE. Op de gemeentevaalt van Enschedé moest dezer da gen worden g-zocht naar een chèquo van ongeveer 1000 Mrk.. omdat de eigenaar zich niet anders kon voorstellen, dan dat het stuk daarheen verhuisd moest riin. 't Wond er wericelijk na veel moeite gevonden door ©en der arbeiders. Hoe het kostbare papier er beland was. De dienstbode van den eigonaar .zou -op reis; ze had 't dus 's avonds te voren druk cn weid tot ver lichting van haren arbeid geholpen door eene vrien din. In t kantoor dat ook moest worden gsdaan, ging alle papier, dat voor de hand lag in de daarvoor be stemde mand en dit lot trof ook de nog ongeopende enveloppe met de 1000 Mrk. Den vo'genden morgen ging alles met den vuilnisman naar dc belt. Den vin der werd eene belooning toegezonden. HET GROOTSTE UURWERK DER WERELD. De stad Liverpool zal zich er binnenkort op kunnen beroemen, de grootste klok van de wereld te bezitten. Ze komt op liet prachtige, nieuwe gebouw der Royai Liver Society te staan. De klok hoeft vier wijzerplaten, waarvan elk een middellijn van n:et minder dan: 25 voet heeft, de minuten-wijzers zijn 14 voet lang. en hel breedste gsdeeltë een meter d'k. De minuten staan 14 duini van elkaar, de uren drie voet zes duim. RECLaEHES. Neemt uw maatregelen bijtijds. Het komt dikwijls voor, dat menschen aan nier- of blaaskwalen lijdende zijn, zonder dat zij eenig ver moeden hebben van de oorzaak van hun kwaal. De verschijnselen loopera dan ook zeer uiteen en dat zij zich niet op dezelfde wijze voordoen dient te worden toegeschreven aan de verschillende lichaamsgesteld heden bij verschillende menschen. Doordat de nieren hun plicht niet behoorlijk ver vullen, gaat gij lijden aan pijn in den rug, of de zijden, gij krijgt last van pijn in de gewrichten en spieren eu vooral bij guur en vochtig weer gevoelt gij u rheumatisch. De urine laat een bezinksel ach ter en komt pijnlijk, soms bij zeer groote of bij zeer kleine hoeveelheden, en met een scherpe, on aangename reuk. 's Morgens gevoelt gij u dikwijls te ellendig om op te staan en gij krijgt, blazen on der de oogen, opgezwollen handen of enkels. Wanneer zich verschijnselen als de bovenstaande vertoonen, is dit e©n bewijs, dat de nieren te kort schieten in hun plicht om de onzuiverheden uit het bloed te filtreeren. Verwaarloozing. dezer verschijn selen leidt tot gevaarlijke ziekten als chronische rheumatiek, steen, ontsteking van de blaas en urine- kanalen, hartzwakte, enz. Begint daarom zoo spoedig mogelijk heden nog met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het grootsche nieren- en blaasgenëesmiddel, dat de nieren hun ver loren kracht weergeeft. Zij maken deze organen weer geschikt voor hun omvangrijk werk om het bloed te zuiveren. Let er op, dat de handteekening van James Foster op de doos voorkomt ten bewijze, dat gij de echte Fjster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. Zij zijn te Schagen verkrijgbaar bij den heer J. Rotgans. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwis sel L f 1.75 voor éen, of f 10.voor zes. doozen. 8 mijn zoon, te bevrijden." „Dat hoop ik ook," zeide de rechter, „en ik betreur het dat u, zulk een daad hebt kunnen bedrijven en dus op uw leeftijd 'nog op de bank der besJiuldig- den zult moeten plaats nemen. Ben harde straf zal u wachten en dat betreur ik diep." „Ik betreur niemendal mijnheer Hansen," zeide de oude Hinerk duidelijk en krachtig, „dan dat mijn zoon door mijn toedoen in zulk een ellendigen toe stand is geraakt en dat men heeft kunnen twijfelen aan zijn eerlijkheid en rechtschapenheid dat mijn heer, is voor mij de grootste straf, grooter dan welk gerecht mij ook zal kunnen opleggen." De rechter schelde en een dienaar trad binnen. „Breng dezen mijnheer naar kamer nummer acht tien." De oude Hinerk boog voor den rechter en verliet met opgericht hoofd het vertrek. Den volgenden dag, roeös in de vroegte, vertelde men elkander in Embden de wonderbaarlijke gebeur tenis. Heel erg was men niet verbaasd, veel vreemds en buitengewoons als men van den ouden Hinerk go- woon was. Onder de schuldeischers van Rössum heerschte groote blijdschap, toen zij hoorden dat hun vorde ringen zouden betaald worden. En het sprak vanzelf dat de stemming in de stad, die eerst zeer tegen den ouden Hinerk was geweest nu ten zijnen gunste orislog. De eenvoudige bevolking, uit zeelieden en koop lieden hooidzakelijk bestaande, dachten over het ge val niet zoo heel diep door en bewonderden de moedige daad van hun collega, om zonder meer zich ter wille van zijn zoon aan het gerecht over ie ge ven. Dat vonden zij flink en het verdere dat hij mis dreven had, werd daardoor wel wat vergeten. Ook op de rechters maakte het terugkeeren van den ouden vader een sympathieken indruk. En door zijn terugkomen verviel ook de aanklacht der schuld eischers, dat bij hen met cpzet had bedrogen en hun gelden had willen verduisteren. Het bewijs viel daar van nu moeilijk te leveren. En als vanzelf verdween in dit opzicht de medeplichtigheid van den zociu. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1911 | | pagina 6