Dinsdag 7 Februari 1911. SCIAEER iliiMil lfiüis- 55ste Jaargang No. 4860. COURANT. ilmitnit- Lnlinllii Dit nummer bestaat uit 1 blad. Bekendmakingen. GE7HEENTU SCHAGEN- ALPHABETISCHE LIJST van de in deze Gemeente metterwoon gevestigde Eigenaars of Beheerders van Paarden. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Scha- gen brengen ter algemeene kennis, dat de ingevolge art. 17 van het Koninklijk besluit van 16 December 1902 (Staatsblad No. 222), opgemaakte alphabeti- sche lijst, bevattende de namen der In deze Gemeen te metterwoon gevestigde eigenaars of beheerders van éen of meer ter vordering aan te bieden paar den, gedurende de maand Februari voor een ieder op de Secretarie dezer Gemeente ter inzage is ne- dergelegd. Schagen, den 31 Januari 1911. Burgemeester en Weihouders voornoemd. De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGHVEEN. SCHOUW OVER DE SLOOTEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Scha gen brengen ter algemeene kennis dat de schouw over de slooten binnen deze Gemeente niet zal worden gedreven op 11 Februari a.s., doch op 11 Maart a.s. Schagen, den 2 Februari 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN, De Secretaris, ROGGEVEEN. Binnenlandsch Nieuws. WI KRINGEN Voor rekening van 32 leden onzer onderaf deeling naar buiten werpen der lanip in een deken, erger voorkomen. der V.P.N. werden jl. Vrijdag op de Amsterdamsche Eierenveiling gemarkt 3170 eieren, welks prijzen zeer goed waren en varieerden van f 4.50 tot en met f 6.80 per 100 stuks. De leden zullen aan schoon- geld per kilo ontvangen f 0.85, dat is voor eieren van 15 in een kilo 5.66 cent per stuk, van 16 in een kilo 5.31 cent per stuk, van 17 in een kilo 5 cent per stuk, van 18 in een'kilo 4.75 cent per stuk, van 19 in een kilo 4.49 cent per stuk en van 20 in een kilo 4.25 cent per stuk. Aan de veiling is enorm veel vraag naar versche, zindelijke eieren en slachtgevogelte. oude NiitMlorp. De heer Ds. Kanis alhier, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Wieringerwaard be dankt. NIEUWE NIEDORP. Voor de lichting der Nationale Militie voor het jaar 1912 hebben zich te Nieuwe Niedorp tot en met 31 Januari 1911 aangegeven 16 jongelieden. LAXDBOUWTEXTOON STELLING IN 1913. Do opening van de landbouwtentoonstelling, in 1913 vanwege de Kon. Ned. Landbouwvereeniging te Scheveningen te houden, is, naar in een vergadering van bet hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw is meegedeeld, ver schoven van Juni tot Augustus 1913. Het terrein, voor de tentoonstelling beschikbaar, is 21 hectare groot. EEN GEPANTSERDE SMOKKEL-AUTO. Men schrijft aan de 's-H. Ct.: Thans is uitgelekt, dat de smokkelaarsbende, waar onder eenige conducteurs der H. IJ. S. M. zich be vonden, behalve per spoor over de lijn Nijmegen KleefDuisburg, ook met een kogelvrijen (met ijze ren platen gepantserden) auto sigaren enz. naar Duitschland bracht en bij den terugkeer suiker in ons land binnenvoerde. Men zal zich herinneren, dat wij verleden zomer gemeld hebben, dat verscheidene malen een auto zonder licht 's nachts bij Heijen en aan de Hekkens bij Ottersum onze grenzen was ge passeerd en daarop door de douane geloste schoten geen resultaat hadden. Vermoedelijk is dat de hier bedoelde gepantserde smokkelwagen wel geweest PKK AUTO GETROUWD. Dat een schipper zich op zijn trouwdag per schip, desnoods per stoomboot naar de plaats des heils laat transporteeren, is alleszins te begrijpen. Desnoods zou het niets ongewoons zijn, indien een schipper, die ook meedoet aan het grootsch gedoe der wereld, zich met zijne familie in fraaie coupé's naar het stadhuis liet rijden. Maar dat een schipper voor zich en zijne familie drie auto's huurt om uit deze allermodernste midde len van vervoer in het mooie verouderende huwelijks- schuitje te stappen dat was noch nie dagewesen. En daarom dient het geboekstaafd, dat dit Vrij dag gebeurd is met een schipper, die, liggende in het Winschoterdlep, Vrijdagmiddag met zijn familie in drie auto's vaD Groningen naar Appingedam tufte om zich daar in de huwelijksketenen te laten slaan. DIEFSTAL VAN -f 1600 BIJ DE S.S. Men meldt uit Utrecht: Zooals men weet, werd eenige weken geleden uit de brandkast van de centrale werkplaats der S. S. te Utrecht een bedrag aan bankpapier vermist, ten bedrage van f 2300. Anderen beweren, dat het f 1600 bedroeg. Doch wij hebben alle reden om het eerste bedrag als het juiste te vermelden. Ondanks de ijverigste nasporingen der politie mocht het niet gelukken ook maar eenig licht over deze vermisöing te doen opgaan, behoudens dat het on derzoek enkele tot nu toe onbeteekenende ontdek kingen had opgeleverd. Niettemin bleef de politie haar onderzoek met ijver voortzetten. Bij verschillen de personen werd onverwacht huiszoeking gedaan en tot zelfs het linnengoed werd nagezocht. Geen be vredigend resultaat werd echter verkregen, doch de politie werkte steeds in stilte door. Plotseling, Don derdagnacht, werd huiszoeking gedaan bij den boek houder der centrale werkplaats, den heer V. K., wo- neude in de Waterstraat, met gevolg, dat genoemde boekhouder In bewaring werd genomen en eindelijk in arrest werd gesteld. De politie weigert halsstarrig inlichtingen te verstrekken. Doch van ter zijde ver- nuraen wij, dat bij de Huiszoeking en huize van V. K. de politie geld hee. aangei*"^ c in de linnen kast. Hierover ondervraagd zijnde, moet V. K. be weerd hebben, dit bij een tante in de buurt van Deventer gehaald te hebben en inderdaad blijkt, dat hij Woensdag met een dag verlof is uitgeweest. V. K. is de eenige, die een sleutel van de brandkast bij zich droeg, doch wat de zaak des te zonderlinger maakt, is, dat geen der reservesleutels der brand kast te vinden is. Algemeen staat men ook bij het personeel der werkplaats verbaasd over deze aan houding, daar V. K. zeer gunstig bekend staat, ter wijl men niet weet, dat hij, gerekend naar zijn sa laris van f 1600, op ongewone luxueuze wijze heeft geleeld. Met spanning ziet men de resultaten van het verdere onderzoek tegemoet. TeL BOND VAN RUND VEE -FOK VE R EENIGIN GENI De vijftiende algemeene vergadering van den Pro vincialen Bond van Rundvee-Fokvereenigingen in, Noord-Holland, zal gehouden worden op Donderdag 16 Februari 1911, voorm. 9.30 uur precies, in het lokaal „De Witte Engel" te Hoorn. Op de agenda komen voor: Jaarverslag. Rapport van de Commissie tot het nazien der rekeningen. Jaarverslag van de Com missie v. d. Coöp. Aankoop, uit te brengen door den administrateur, den heer P. Jz. Eriks te Hoorn. Benoeming van een bestuurslid, wegens periodieke aftreding van den heer P. Stapel Cz. op I Januari 1912 (niet herkiesbaar). Benoeming van twee gede legeerde leden voor de najaarskeuringen der ver- eenigingen. Aanbeveling van het Bestuur: C. Stapel Gz., Berkhout, P. Schenk Dz., Wieringerwaard. C. Posch, Binnenwijzend en E. Koster Dz., Bobeldijk. Benoeming van drie Commissieleden tot het na zien der rekeningen over 1911. Aanbeveling van het Bestuur: J. do Geus, Heerhugowaard, D. Schoenma ker, Hoogkarspel, W. Jonker te Andijk, A. Kaan Kz., Wieringerwaard, J. K. Blaauboer, Barsingerhorn en P. Kramer, Stompetoren. Mededeeling omtrent het in boekvorm brengen van de inschrijvingsbewijzen der koeien, ten dienste der leden. In te leiden door den heer J. Kaan, Mededeeling inzake de voorgenomen inzending vee van de fokvereenigingen op de, vanwege 't Utrechtsch Landbouw-Genootschap in 1911 te houden, Landbouw tentoonstelling te Amersfoort. In te leiden door den heer P. Stapel Cz. Zijn de gelden die een veefokker uitgeeft ten dieuste een er fokvereeniging goed besteed? In te leiden door den heer H. Mol Cz.' VERSTOORDE GODSDIENSTOEFENING. Te Puttershoek heeft Donderdagavond op kerkelijk gebied een gebeurtenis plaats gehad, welke de D. C. als volgt mededeelt: De Ned. Hervormde gemeente aldaar, welke een orthodoxen predikant heeft, ds. Booy, en een ortho doxen kerkeraad, telt toch vele leden, die de vrijzin nig godsdienstige beginselen zijn toegedaan. Vooral in de maatschappelijk eenigszins hooger staande krin gen worden die leden aangetroffen. Het ooilege van kerkvoogden bestaat op éen na uit vrijzinnige leden. Sedert de komst in de Dordtsche gemeente van den vrijzinnigen predikant ds. J. L. N. Zillinger Mo lenaar, heeft deze reeds enkele kinderen van moderne ouders uit Puttershoek aLnier gedoopt. Van vrijzin nige zijde was er bij den predikant nu op aangedron gen. dat hij ook eens te Puttershoek in de Ned. Herv. Kerk een godsdienstoefening zou komen hou den. Deze nam dit volgaarne aan, mits er geen in cidenten zouden plaats hebben. De godsdienstoefening was bepaald op Donderdag avond half zeven en dit was in de gemeente en daar buiten alom bekend gemaakt. De kerkvoogden had den voor dien avond het kerkgebouw beschikbaar ge steld, daar er geen godsdienstoefening in gehouden werd door ds. Booy. Als die niet preekt, hebben zij te allen tijde de beschikking over het gebouw. Ze meenden dan ook, door ds. Z. Molenaar te laten optreden, niets onwettigs te doen,. In Friesland ge beurt dit onder dergelijke omstandigheden algemeen, zoodat de Dordtsche vrijzinnige predikant, die in Friesland meerdere malen op deze wijze een gods dienstoefening heeft geleid, welgemoed per rijtuig de reis naar Puttershoek aanvaardde. Des middags was er al iets gebeurd, dat er op wees, dat de gemoederen door de aankondiging van de komst van ds. Z. Molenaar verhit waren. Een der kerkvoogden n.1., de heer Van den Broek, wilde eens naar de kerk gaan kijken. Bij het gebouw, dat hij wilde binnen gaan, trachtte ds. Booy hem echter te gen te houden. Toen de heer Van den Broek de deur wilde openen, bleek dit onmogelijk, het slot was stuk gemaakt. Onverrichterzake kon deze kerkvoogd dus weer heengaan. Te half zes was de kerk reeds stampvol, hoofd zakelijk met volgelingen van ds. Booy. Deze beklom den kansel en zeide: „wie het ongeloof wenscht te hooren, blijve; wie eigen leeraar liefheeft, ga heen!" De kerk stroomde toen leeg en de lichten werden door het publiek uitgedraaid. Alleen de kerkelijke ontvanger, een oude man (modern), werd in de kerk opgesloten, hij kan er niet uit en werd later door den koster door een achterdeur uitgelaten. De man was door het geval geheel van streek. Toen ds. Zillinger Molenaar het dorp binnenreed, merkte hij reeds aan de herrie, welke er op straat heerschte, dat het niet pluis was. Hij stapte af in de woning van den kerkvoogd den heer Beljers. Daar voor groeide de menigte steeds aan, doch er gebeur den geen wanordelijkheden, misschien ook, omdat de politie versterkt was. Tegen half zeven zouden de kerkvoogd, de heer van den Bro.:k en de moderne notabele, de heer Vis ser, eens gaan kijken, hoe het met de zaak stond. Buiten de woning van den heer Beljers gekomen, werden ze door de opdringende menigte echter gauw van elkaar gescheiden. De heer Van den Broek werd voortgeschoven tot hij de kerk, waar hij over het ijzeren hek werd ge gooid. Geheel onthutst kwam hij in de- woning van den heer Beljers terug. Op straat was het een lawaai van belang. Drei gende kreten, zooals: „ik heb mijn oude klompen aan, die sla ik liever stuk dan de nieuwe", werden ge hoord. Besloten werd toen maar, onder zulke om standigheden den dienst niet te laten doorgaan. Toen ds. Z. Molenaar per rijtuig terugkeerde, werd hij bij het instappen door de politie beschermd. Er was een touw over den openbaren weg gespan nen, om het wegrijden te beletten. Het paard voor het rijtuig heeft echter deze versperring stukgetrapt, althans het heeft het paard niet gehinderd. Men heeft nog pogingen aangewend het paard op andere wijze te verschrikken en de ruiten van het rijtuig, waarmede de predikant vertrok, stuk te slaan. Toen deze wegreed i f de menigle een luid gejuich aan. Verder zijn de notabelen die voor de richting van do afdeelingen uit den omtrek en alleen als er geen. den predikant Zillinger Molenaar gestemd waren, door andere plaatsen als concurrenten van Schagen op een joelenden troep thuis gebracht. traden, opdat het dan een eenvoudiger teutoonstel- Heerhugowaard zou kunnen worden als beide laatste Jaren was Zaterdagavond werd in' het lokaal vaa den heer SeweesL Dat opdrilven van de nitgaven aan der ge- Klaver alhier een algemeene vergadering van de af- ]«ke tentoonstellingen achtte de vergadering ook deeling der Noord-Holl. Varkensfokvereenlglng ge- Eewenscht, en men kon nlch er algemeen mede houden. Na opening der vergadering en lering der vereenigen dat het beetuur rich In deze een» ln notulen, kwam de rekening aan de orde. De rekening Btcld« met atdeeilngsbesturen alt den om- van 1909 sloot met een batig saldo van 1 68.02%. en aangestuurd zon worden op een flinke vee- Ds totale ontvangsten over 1910 heliepen f 89.02%, texitoonstelllng. de uitgaven f 107.98, zoodat de rekening sloot met Hierna sluiting. een nadeelig saldo van f 18.95%. Hierbij dient op- SCHILDERIJEN-TENTOONSTELLING, ge-merkt, dat de bij het H.B. ingediende rekening Jeannot en Grolman, van deze twee en van geen niet geheel overeenkomt met de voorgelezene, omdat andere kunstenaars, schreef ons blad den 4den, zou- nog niet alle inkomsten en uitgaven konden worden den er aquarellen ten toon gesteld worden op de vastgesteld, tevens dient nog te worden opgemerkt, bovenzaal van het café ,De Posthoorn" alhier. De dat bij het opmaken der rekening nog geen subsidie tentoonstelling heeft plaats gehad en wie er van. van het H.B. was ontvangen. genoten hebben, zijn bepaald twee dingen opgeval- De begrooting over 1911 werd in ontvangst en uit- jen; ten eerste, dat er bij het 30-tal aquarellen zeer gaaf vastgesteld op f 122. mooie waren en ten tweede, dat het zien van aqua- Vervolgens kwam ter sprake de Inspectie, welke 't rellen van slechts weinige meesters eigenlijk méér vorige jaar slecht was uitgevoerd. Vastgesteld werd voldoet dan van zooveel meesters als er aquarellen een andere salariëering, terwijl voor 1911 de in- zyn. Jeannot is hier een oude bekende; boschgezich- spectie enz. werd opgedragen aan den heer P. Bak- ten van hem zagen we meer. Ze boeien altijd door her. kleur, compositie en eigenaardige wijze van behan- Tot bestuurslid werd herkozen de heer Jc. van deling. Een voorjaarsgezicht in een bosch en eon Slooten, terwijl de heer P. Bakker werd aangewezen wiutergezlcht in een dorpje vonden we bij deze ten- den voorz. te vervangen op de Algemeene Vergade- toonstelling heel, heel mooi. Maar ook een bevroren ring te houden te Alkmaar. watervlakte en eene brug over de Semois. Men zou Hierna werd de vergadering gesloten, waarbij het alle vier wel in zijn bezit willen hebben, deze betreurd werd, dat zoo weinig belangstelling voor de helder gekleurde en zoo degelijk doorwerkte teeke zaak wordt getoond, hoewel de varkensfokkerij de niugen, .om er bij het meermalen bezien ook tel- keusweer meer van te kunnen genieten. Grolman's werk is heel anders dan dat van Jean not. Grolman teekent kerkinterieurs met mooi in vallend licht, oude vergaderzalen uit onze mooie oude raadhuizen. Pracht van lichtkronen van blin kend koper teekent Grolman zoo fijn gevoeld als zeker weinige andere kunstenaars hem na zullen doen. Ook zijn hem de geheimen van het weergeven van rood of groen of blauw fluweel niet vreemd gebleven, getuige de tentoongestelde aquarellen, waarop heel wat fluweel aan antieke stoelen en kleeden over lange tafels moest worden weergegeven. Het bruin van het eikenhout door Grolman gewee kend is zeer fijn neergezet en doet ieder gevoelen, dat deze kunstenaax zijn onderwerpen niet alleen goed heeft bestudeerd, maar ook heeft begrepen en doorvoeld. Wel mag Schagen dankbaar zijn, dat zoo na en dan de gelegenheid wordt geboden zulke mooie schilderstukken voor zoo weinig gelds te bezichtigen. Wordt dit wel door ruim bezoek genoeg gewaar deerd?? laatste jaren goede winsten afwerpt. AANVOER EN VERZENDING. Gedurende de week van 30 Januari tot en met 4 Februari werden aan de veiling te Broek op Lan- gendijk aangevoerd: 1800 bloemkool, 50600 roode kool, 70000 gele kool, 21700 witte kool, 200 zak roode kool en 573 baal uien, terwijl van de laad plaats aldaar verzonden werden 118 wagonsladingen groenten. NOORDSCHARWOUDE. De buitengewone vergadering van de vereeniging „Tot Steun" zal worden gehouden op Vrijdag 17 Februari in het lokaal van den heer D. Stam, alhier. WAARLAND. Voor de éen keer per dag geleverde melk aan de kaasfabriek „de Hoop op Zegen" alhier, ontvingen de leveranciers jl. Zaterdag op de maamTelijksche uit betaling f 5.75 per 100 KG. HOOGWOUD. Door stemgerechtigde leden der Ned. Herv. Kerk alhier is Zondag jl. besloten dat de eerstvolgende 10 jaren, de beroeping van de Predikanten en het be noemen van diakenen en ouderlingen door den ker keraad z-al plaats hebben: 48 leden hadden aan de W1NKELERSVEREENIGING. Maandagavond vergaderde in het lokaal van den heer J. Vader Az. de Sehager Handeldrijvende en stemming deelgenomen; 30 leden hadden zich voor IndustriëeIe Mlddenstandsvereeniging. een kerkeraad verklaard en 14 voor een kiescollege, 2 blanco en 2 van onwaarde. Plaatselijk Nieuws. De voorzitter, de heer Jb. Koster, opent met een gepast woord de vergadering, waarna de heer J. H. Schene, secretaris, de notulen leest, die onveranderd worden goedgekeurd. Omtrent de Handelsavondschool wordt door den heer C. Roggeveen Cz. Sr. namens de commissie van toezicht meegedeeld, dat dit jaar 43 leerlingen aan de cursus deelnemen en wel 24 aan de le en 19 aan DAM WEDSTRIJD, uitgeschreven door den Nat. Dambond. Zondag jl., 5 Februari, werd in 't Noordhollandseh d° 2e klasse. Alle vakken worden gevolgd door 10 Kofiebuis te Schagen aangevangen met den damwed- leerlingen, de verplichte vakken door 12, Duitsche strijd, uitgeschreven door den Nat. Dambond. De uitslag is als volgt: le groep: Jb. JimminkW. Jimmink 11. A. SlijkermanJb. Jimmink 20. 2e groep: D. JimminkP. Nannes 11. P. NannesP. Glas 20. D. JimminkP. Glas 20. 3e groep: A. L. ZuidscherwoudeC. Bunt 20. I. de VriesK. Blokker 11. D. A. BlomA. Bult 20. C. BuntI. de Vries 20. K. Blokker—A. Bult 20. A. L. ZuidscherwoudeD. A. Blom 20. 4e groep: G. de WaardR. Zander 11. K. VeugerP. Tuin 11. P. de WitD. Dissel 20. D. Di3selR. Zander 20. G. de WaardK. Veuger 20. P. TuinP. de Wit 11. 11 wil zeggen: remise. 20 wil zeggen: door den len gewonnen. Enkele spelers kwamen Zondag niet uit; die zul len hunne paxtijen 12 Februari a.s. aanvangen. L ANDBO UW AFDEELING. De afdeeling Schagen van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw hield Zaterdagavond in het taal 24, Engelsche taal 31 leerlingen. Van de ge meenten Barsingerhorn, O. Niedorp, Petten, Zijpe, Wieringerwaard, Anna Paulowna en de vereeniging Algemeen Belang te Schagen, werd finantiëelen steun ontvangen. De vlijt en ijver der leerlingen werd uit stekend genoemd, evenals de toewijding van heeren directeur en leeraren. Op een gedane opmerking over het gewenschte, om de leerlingen die het onderwijs in de talen vol gen, ook in een derde cursusjaar dat onderwijs te geven, deelde voorzitter mede, dat het bestuur in dien zin met een bepaald voorstel zal komen. Van de laatste vergadering der Puiglasverzekering, werd een verslag voorgelezen. Ten opzichte van een credietbank voor den mid denstand in Schagen wordt meegedeeld dat in deze zaak het bestuur voorloopig niets zal doen, omdat bij de laatste lezing van den heer Corn. Visser uit Leeuwarden is gebleken, dat er voor deze raak te weinig belangstelling bestaat. Over het uitgeven van een Adresboek zal in een volgende algemeene vergadering een rapport worden uitgegeven. Verschillende ingekomen, stukken geven geen, aan leiding tot bespreking. Uit het 5e jaarverslag door den heer C. Roggeveen Cz. Sr., deelen wij mede, dat dit jaar de contributie werd verhoogd; dat het ledental 103 is. dat er 12 informaties werden genomen en 3 gegeven; dat van de 100.000 sluitregels er 77000 geplaatst zijn. Uit het jaarverslag van het Incassabureau door Noordhollandseh Koffiehuis een algemeene vergade- den heer Schmalz uitgebracht, blijkt dat dit jaar ïlü ring. posten zijn behandeld tot een bedrag van f 1517.26. De opkomst was flink en de heer J. de Veer, de Hiervan is geïnd f 583.57%, oninbaar was f 515^69. voorzitter, wees daar in zijn openingswoord met ge noegen op. De secretaris, de heer P. Boekei Cz. las daarna de notulen, die onveranderd werden goedge keurd. Van de ingekomen stukken en mededeelingen ma- Door den rechtskundigen adviseur is te innen ge geven een bedrag van f89.71. Nog geen enkel jaar zijn zoovele posten behandeld, wat blijkt uit het volgende overzit ht: 1906 51 posten f 1071.25; 1907 6'.» posten f 1152.56; 1908 50 posten f 945.88%; ken we alleen melding van de mededeeling dat de 1909 48 posten f642.11; 1910 116 posten f 1517.20* cursus in paardenkennis door gebrek aan deelne ming niet is kunnen doorgaan. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdeeling zich in hot afgeloopen jaar onledig had gehouden met de De rekening van het Bureau wijst een ontvangst aan van f 53.10, een uitgaaf van f 55, dus een te kort van f 1.98. De heeren Koelemeij, Rotgans en Koeten worden stichting van een Boerenleenbank, het vormen ecner aangewezen om alle rekeningen na te zien. In het plaatselijke commissie voor de Landbouw-Onderlinge, rapport wordt een woord van lof en hulde gebracht het houden van een cursus in rundveekennis, waar voor het beheer van den administrateur den heer 14 leerlingen aan deelnamen; het in het leven roe- Th. Paauw. De heeren J. Ranke, M. van Thijn en J. H. Schene worden tot bestuursleden herkozen. De heer J. Wiglama doet als penningmeester reke ning en verantwoording der vereeniging, waaruit dit blijkt, dat de ontvangsten bedragen f 155.66%, de het uitgaven f 161.62%, dus het nadeelig saldo f~5.9 pen van een October-paardenmarkt, en de gewone rammenkeuring. JIet aantal leden bedroeg 82. Toen werd het woord verleend aan den heer Mau- rer, een vertegenwoordiger der Landbouw-Onderlinge, die achtereenvolgens behandelde, hoe het op oogenblik met de Landbouw-Onderlinge stond, doel en de werking der bedrijfsongevallenverzekering, tegen een voordeellg saldo van f 22.66% vorig laar' natrOnnROnfrpVAllonemr'y.ölrOT-ïno- art Ha» siolrfonor.o T 1_ V de patroonsongevailenverzekering en de ziekteverze kering voor het inwonend personeel. De heeren Leguit en Molenaar worden beiast met het nazien der rekening en adviseeren tot goedkeu- Ten slotte deed de heer G. Muijs, penningmeester, ring. waartoe de vergadering besluit rekening en verantwoording, waaruit bleek, dat de Tot nieuwe leden werden met algemeene stemmen ontvangsten bedroegen 346.56, de uitgaven f305.75, aangenomen de heeren H. Raven, J. R. .Vlaming en dus het batig slot f 40.81. Thans telde de afdeeling q. Ranke. 8c,n'r5^f' BU de rondvraag werd ter sprake gebracht het iro ffhrf Jl ^oor de°^eer K. Blaauboer ter spra- euvel dat nogal veel voorkomt, dat de vrachtrijders ke gebracht, het ook reeds bij het bestuur bespro- bij die winkeliers hun waren betrekken, die de i KPIl InfV». of 1 TV 1 'j 1 Ha a iHaal 1 nnisnt/tnno 11-l iIr\r\* I ,D 1912 d= afdeeUngstantoonsieliiug niet te korting geven of den laaiden prijs'noteeren, ter- d» tt aangevraagd. De heer J. wijl alle controle wordt gem- nelken prijs de vracht- do Veer wenschto dat te doen ln samenwerking met rUder by den kllng zoodoende T

Schager Courant | 1911 | | pagina 1