ilftlttl IfltllS- Nieuwe abonné's GRATIS. DE INBREKER. Woensdag 22 Maart 1911. 55ste Jaargang. No. 4885. CHAËËR CIDRAIt Dit nummer bestaat uit 1 blad. ontvangen ons blad tot 1 APRIL a.s. Bekendmakingen. «EMRENTK 8 CH A G E VEEMARKTEN. Burgemeester en Wethouders dei- gemeente Schagen, j brengen ter algiemeene kennis, dat de keuringen van het ter markt aangeveerd wordende vee bij gelegenheid der groote voorjaarskocmarkten, op 23 en 30 Maart, G, 13. 20 en 27 April, 4 en 11 Mei zullen aanvangen j des morgens te half zes en dat mitsdien voor genoemd uur geen vee ter markt mag worden aangevoerd. Schagen. 17 Maart 1011. Burgemeester en Wethouders voornoemd, j De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris. ROGGEVEEN. INRICHTINGEN. I welke Gevaar. Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen, brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van P. Raat Dz.. vleeschhouwer en spekslager, wonende te Schagen, om -.ergunning tot het oprichten van een slachterij en roo- kerij. op het perceel kadastraal bekend in Sectie C, No. 5%. Op Maandag, den 3en April 1911, des voormiddags 1e 11 Va uren, zal ten Raadhui ze gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling1 en schriftelijk toe te lichten; Zoowel de verzoeker*, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen.' vóór het bovengemelde tijdstip, op dc Secretarie der Gemeente kennis nemen van-de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op ge vestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij. die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den Bovenbepaalden dag' voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, leri einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Schagen. den 20 Maart 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. Van het Haagsche Binnenhof. Tweede Kanier. Den Haag, 21 Maart. We zijn dan heden aan de Arbeidswet gegaan, na de onvruchtbare algemeene bespiegelingen. En bij zonder snel zijn we nog niet opgeschoten. Art. 1 der wet bepaalt dat onder arbeid wordt ver staan, in, deze, alle werkzaamheden, in of voor eenl- ge onderneming, behalve o. a.veenderijen. Moet arbeid in veenderijen nu beschermd worden? Ja of n,een? Ja, zeggen de heeren, Schaper c.s., en zij maak ten er een amendement van. Neen, zeggen, de heeren Roessingh, Lieftin,ck, Pollema, gijlieden weet er niets van. Men moet met; de toestanden in de veenstreken bekend zijn, om te weten, welk verschil er is tusschen, hoog- en, laagveen-werk. De adviezen van, uw geleerden direc teur-generaal van Landbouw laten me ijskoud, riep de nestor der Kamer uit. Raadpleeg uw gezond ver stand. Denk aan;, net uur, toen de Speetwet aan de orde was!... In het laagveen lichtte technicus Pollema toe, zijn bezigheden, voor kinderen best geschikt. Minister Talma heeft in deze een tamelijk zonder linge houding aangenomen. Hij heeft de Kamer „aan de praat gehouden", tot op 't laatst, en toen plots het amendement-Schaper c-.s., om de veende rijen te rangschikken onder de bedrijven, over welke de nieuwe Arbeidswet zich beschuttend uitstrekt, over genomen. Lichte consternatie in de hooge vergadering. Ver ontwaardiging en toorn-blos bij nestor Lieftlnck, die 't vertikte, verdraaide, en had hij niet duizend maal gelijk!?, om 't aldus te laten afloopen. Hij formuleerde in de grimmigheid een amende ment om de oude redactie weer te herstellen. Voor stel, dat natuurlijk kelderde. Maar toch, door de 19 stemmen, ervoor uitgebracht, toonde, hoe weinig tact in deze de heer Talma had getoond Over het soc.-democratisch amendement om van den door de Arbeidswet beschermden leeftijd de uiterste limiet op 18 jaar te stellen is niet zoo lang gediscussieerd. De heer Duys, die 't had te ver dedigen, was bijzonder kalm en rustig-zakelijk. Van meet af-aan gevoelde men, hoe het voorstel-Aalberse om te bepalen, dat bij algemeenen maatregel van be stuur kan worden uitgemaakt, in welke gevallen, die limiet mag gesteld, het oor èn het hart der Kamer had. Jammer is 't, dat de soc.-democratische fractie dat amendement niet heeft overgenomen, 't Lag in de lijn van het ontwerp, en de heer Duys be kende 't trouwens, week toch eigenlijk maar zeer weinig af van het andere. Intusschen, men hield aan eigen voorstellen vast en het ein,d was, alweer natuurlijk, dat het denkbeeld-Aalberse zegevierde. Toen waren we aan het vierde artikel aangeland, bepalend dat een kind, ben,eden dertien jaar of nog leerplichtig, geen arbeid mag verrichten. Hierop is een. oceaantje van amendementen neer gezegen. De soc.-democraten willen de limiet van veertien jaar. De heeren Teenstra c.s. wenschen „landbouw, tuin bouw, boschbouw, veehouderij of veenderij" voor de kinderen te verbieden. De heeren Aalberse en Passtoors hebben hun voor stel om voor kinderen beneden de veertien jaar een maximumrwerkdag van zes uren in fabrieken en werkplaatsen te fixeeren. Over dit alles begonnen we te „boomen" in het late middaguur. Zouden we van-avond verder bespie gelen. Eéne vraag vervult thans ons aller harten: hoe, in 's hemels naam, komen, we den 2één gereed?... En allen antwoorden daarop eenstemmig: „Neen, dat is onmogelijk!..." Mr. ANTONIO. Binuenlandsch Nieuws. DIRKSHOKN. Door den molenaar van den Ringpolder te Dirks- horn. gem. Harenkarspelis tegen 1 Mei ontslag ge- \raagd. BARSINGERHÖRN. De laatste der beide looneelvoors tellingen van hel rederijkersgezelschap ..Liefdadigheid" in dit seizoen, werd gegeven ten huize van den heer N. de Jong. op Zondagavond j.i. Als gewoonlijk was er flink publick aanwezig, waar onder de werkende leden lot hun genoegen meer dan een oud-lid mochten ontmoeten. Opgevoerd werd „De Domkop", blijspel in 5 bedrij ven. naar het Duitsoli van Ludwig Fulda. Te oordeelen naar de stemming van het aandachtige publiek, mogen de dilettant-tooneelspeiers en toonccl- speelsters van dien avond tevreden zijn met hun succes. Zoowel de luimige als de diep ernstige tafereeltjes, die het stuk aanbiedt, moeten vrij goed zijn weergegeven en ieder der medewerkende leden heeft daartoe hél zijne of het hare bijgedragen tot zelfs de helpers, die niet voor het voetlicht kwamen. Toen na de voorstelling het scherm nog eeas werd opgehaald, ontvingen de beide hoofdpersonen van het stuk, Justus (de heer Langedijk) en mej. Wiegand (mej, Marg. Kossenj, een welverdiend extra applaus. DE EERSTE IN AMSTERDAM. Eindelijk dan toch 1 't Was Zaterdagavond, omstreeks half tien in de Leidschestraat vóór een der groote modemagazijnen^ In den straffen, guren Noordenwind, die ijzig over het asphalt blies, stonden de wandelaars „paf1 En de dame. die keek naar de laatste modesnufjes, naar cerise-roode empire-japonnen, en khakt-kleurige voile, en die het voorwerp van de steeds toenemende belangstelling was, trok zich niets aan van de kijkgrage oogen en de verbaasde opmerkingen. Luchtig in het bcoze Maartsche weer woei de soe pele zwarte foulard-tinique om de mosgroene pi.'pen van haar jupc-eulotte. waaronder coquet dc hoogge hakte lakschoentjes te voorschijn tipten. En die warre lende wind stoeide driest mei het dunne overkleed. dat aan weerskanten door uer pa lies werd bijeen- gehouden en toonde allen, die zich in een oogwenk hadden verzameld de veelbesproken, bespotte en toch zoo lang verwachte harembroek jn al haar gewaagd heid. Maar of T kwam van het gevorderd uur van den aard van het publiek, dat cm dezen tijd van den avond nog ging winkelen of café-waarts trok van een „relletje", een „standje" was geen sprake. _Een ondachtig heertje bleef staan, een genoeglijke glimlach in z'n bakkebaardjes, 'n Troepje ateliermeisjes hurkte neer en giechelde onstuimig; maar dat doen atelier-meisjes bij alles, wat zoon beetje uit de flank j valt. Een paar burgerjuffers alleen genoten allersmakc- Jijkst van het nieuwste modewonder en juist toen ze ge- j noeg lawaai hadden geschopt om een opstootje te ver- i oorzaken, verdween de draagster met haar Jupe-culotte i en sloeg zwaai- de massieve deur van een bovenhuis hard achter zich dicht. 'n Gebeurtenis in de hoofdstad, „die als een nacht kaars uitging". Noordscliarwoude. De vereeniging „Voor de Jeugd zal Donderdag a.s. i weer een bijeenkomst hebben te Noordscharwoude. i waar de heer Du Burck spreken zal over „Het bezoek aan een En®elsche steenkolenmijn". Hetzelfde zal ge- sehicden te St. Pankras in 't begin der volgende week. PETTEN. De heer C. Thomassen van Amsterdam zal op Za terdagavond a.s. bij Sieuwertsen een lezing houden over Algemeen Kiesrecht. - St. tfaartetisbrng:. Dinsdagavond jl. hield de onderafdeeling St. Maar tensbrug van de V. P. N. eene vergadering in. het lokaal van, mej. de Wed. J. de Leeuw. Aanwezig 7 leden. Nadat de voorzitter de heer Adr. van der Vlies de vergadering met een woord van welkom had ge opend, werden door den secretaris den heer P. Krabman, de notulen der vorige bijeenkomst gelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Hierna hadden besprekingen plaats over broedeieren. Een tweetal leden wenschten broedeieren te betrekken van een hoenderpark te Laren, terwijl een ander weer de voor keur gaf aan het foktoom van den heer P. Krab man te Schagerbrug. Verder werd besloten om broed eieren van het foktoom van den heer Krabman be schikbaar te stellen voor leden t*g*n 5 cent en niet- ïte-aen o cent per stuk. Bij de rondvraag stelde de heer M. Koning voor om een advertentie te plaatsen in de Zijper Courant dat broedeieren van zwarte Minorc-a-kippen tegen dien prijs bij den heer Krabman verkrijgbaar waren. Alzoo werd besloten. Ten slotte werd door den pen ningmeester, den heer C. de Leeuw, de contributie geïnd en. sloot de voorzitter daarna met een woord van dank voor de medewerking de vergadering. GESTOORD ONDERWIJS. 1 Terwijl de predikant te Werkendam, <ls. G. J. v. d. Pol. -dan zijne catechisanten in de consistorie der Netl. Heiv. Kerk onderwijs gaf. werd van buiten af met een revolver op het gebouw geschoten. De kogel door boorde de deur en vloog dwars door het lokaal, geluk kig zonder iemand te treffen. De politie is den dader reeds op het spoor. Xed. LEVEND VERBRAND. Maandagmorgen kwam te Someren het bericht, dat de boerderij van Van Eijk, in de Beemd nabij sluis 110. 11 was afgebrand. Bij nader onderzoek bleek, dat in den nacht niet alleen het geheele woonhuis met stal ling1, de inboedel, het vee, bestaande uit twee koeien, een kalf, paard, drie varkens enz., in de vlammen in opgegaan, -doch dat ook een mênschenleven was te betreuren, en wel van den inwonende®, ongeveer 20-jarigen krankzinnigen neef, die geheel verkoold in den kelder voorover Liggende is gevonden. De oorzaak is onbekend. Het woonhuis! en de inboe del rijn verzekerd, doch beide zeer laag, zoodat de man met rijn gezin zoo goed als geruïneerd is. HET TUBERCULOSE-M1DDEL VAX EILERS. De heer H. J. Eilers. die wegens onbevoegd uitoefe nen der geneeskunde reeds tweemaal werd veroordeeld en om aan de straf te ontkomen de wijk naar Duitsc-h- land nam, heeft rich thans met een verzoekschrift ge wend tot de Geneeskundige Faculiteit der Leidsche en Feuilleton. DOOR M. CHOLMONDELEY. (Vervolg.) Gedurende de lange uren van den nacht zat rij bij het vuur. Zij kon niet besluiten naar boven te gaan en zich ter ruste te leggen. Straks stond rij op ,nam zachtjes haar mans revolver van den schoorsteenmantel en onderzocht het wapen. Haar man had den tweeden van het paar meegeno men en blijkbaar, tégen zijne gewoonte, ook de pa- tronentasch, want die was weg van den spijker. De re volver werden altoos geladen gehouden; maar on gelukkig toeval ditmaal bleek de ééne ongeladen. En toch zou dc vrouw hebben kunnen zweren dat zij hem een paar dagen geleden het wapen had zien laden. Waarom bekroop haar nu weer deze verstijvende bangheid... Zij haalde wat kruit en kogels, waarvan rij Voor haarzelf een kleinen voorraad bezat, laadde het pistool en legde het naast haar. De nacht was zeer stil geworden. De wind was r gaan liggen. In de kamer tikte de huisklok en knetterde af en toe het houtvuur in de stee... Maar eensklaps, tusschen deze kleine geluiden, deed rich iets anders vernemen iets vreemds en ongewoons... De vrouw luisterde, roerloos.... Het was iets, niet luider dan het knabbelen eener muis achter het beschot, of dan het wroeten van eene mol onder den grond... Het liet af.... Dan begon het weer.... Waar kwam het van daan... Het kwam van den man in de aangrenzende kamer.... Zij nam de lamp en sloop naaT de deur. Zij luister de.... Daar was weer het regelmatige snorken... Maar klonk het niet veel te luid om natuurlijk te rijn"?.... Zachtjes opende rij de deur en boog zich over den slapende® man.... Haar hart kromp ineen, want hij had zijne laarzen niet uitgetrokken... Maar toch slapen deed hij weL den slaap der uitputting. Hij lag op den rug, met den mond wijd open. Neen. acteeren andere Universiteiten 0111 hel bewijs te mogen leveren van de deugdelijkheid van zijn middel. Nu cyenhieele voleindiging van het onderzoek wil hij het middel ter beschikking van de medische wetenschap stellen. TE VOET AN AMELAND NAAR HOLWERD. De verbinding; van Ameland met den vasten wal is s.-dtit Saterdag door den lagen waterstand afgeslo ten, een getuig van den sterken wind. Gistermorgen gelukte het drie personen, de reis te voet tc- volbrengen, van Ameland naar Hol werd, vice versa. Na dezen welgeslaagden tocht hebben eenige van de vele reizigers, die genoodzaakt zijn hun verblijf te Hollum te houden, totdat do over tocht mogelijk fs. besloten, om ook over de Wad den te loopen en zijn gisternamiddag 2 uur van Nes vertrokken. EEN IN 'T VAK VERGRIJSDE DIEF. Dinsdagmiddag kwam een bejaard heer in den win ket van den juwelier W. van Rossum du Cliattel te Leiden' en vroeg eenige gouden ringen te mogen zien. Van den koop kwam niets, maar toen hij den winkel had verlaten miste men twee zegelringen. De politie onmiddellijk gewaarschuwd, legde de hand op den dief die de ringen nog om de vingers droeg. Dc aangehou- den bleek een oud koloniaal te rijn die reeds 30 jaar van diefstal en oplichting leefde en 12 jaar in dc ge vangenis doorbracht. Gemengd Nieuws. EEN STAP NAAR DEN VREDE. BOEDAPEST. 21 Maart. Dertig afgevaardigde heb ben een motie onderteekend, waarin de regcering wordt verzocht bij de Haagsche Conferentie van 1913 pogingen te doen tot het sluiten van een internationale over eenkomst omtrent een gelijktijdige beperking dei- oor logstoerustingen DE VREDESBEWEGING. President Tafl is. zooals hij mededeelt aan een be richtgever van de Daily Mail, buitengewoon ingenomen melde ontvangst die aan rijn vredesdenkbeelden in En geland te beurt is gevallen. De quaesiie van een arhilragc- verdrag tusschen Groot-Britannig en de Vcrcenigde Sta ten. zoo zeide dc president, is nog niet zoover gevor derd. dat er reeds diplomatieke onderhandelingen wor den gevoerd, hij had echter gegronde hoop, dat daar- inede weldra een aanvang gemaakt zou kunnen wor den. De regcering der Vereenigde Staten heeft een uit voerige uiteenzetting van hare denkbeelden omtrent het te sluiten verdrag aan de Britsche gezonden en deze heeft daarop medegedeeld, hoe zij over dc qtutcMi- ze rs" gebleken, dut lus schen be.de regccnngen zoo als geen verschil van opvatting bes'aat. zoodat het betrekkchlk geringe moeite zat kosten een ontwerp-verdrag op te maken Beide regceringen rijn van meening. dat rich quaesfe* kunnen voordoen, die rich niet lecnen voor een scheids- rechterlijke beslissing. Dit rijn echter niet. zooals men uit de desbetreffende clausules in de gewone arbitrage-ver -dragen zou opmaken, de geschillen, waarbij de eer 1 van het land is betrokken. Deze zou de president wel door arbitrage willen doen beslechten, er zijn echter quaesties. die hoewel van poliliekcn aard, minder ge schikt zijn voor behandeling dooi* scheidsrechters. Als voorbeelden haalt de president aan de vraag, of \me- rika al dan niet de uitgifien van obligaties <!- >r T •- beria zou waarborgen cn een geschil, zoonis |- j zou kunnen hebben voordoen naar aan!-irliog J verzoek van Perrië aan de regcering der V. S. o - Amerikaansche ambtenaren beschikbaar te steil v <le; hervorming van hef Perzische financiewezen. Zulke i minder belangrijke zaken krijgt dc Britsche regeering natuurlijk nog vaker af te doen dan de Amerikaansche en het _zou uiterst moeilijk rijn in het verdrag voor te schrijven welke leiddraad in soortgelijke gevallen ge volgd moot wonden. De grootste moeilijkheid voor dc totstandkoming van een arbitrage-traktaat ziet de president in den "onwil dien de Amerikaansche Senaat tóv dusverre heeft be toond cm ccn arbitrage-traktaat g>ed te keuren en wel uit vrees, dat aan rijn constitutioneel prerogitief 111 zake verdragen getornd zou worden. De Senaat heeft n.1. to! dusverre als voorwaarde voor riïn goedkeuring van scheidsrechterlijke verdragen. steeds den eLseh gesteld, dat deze bepalingen moesjeo bevatten voor speciale verdragen omtrent iedere quaesiie. waarover de Senaat zou moeten beslissen wanneer rich een geschil voordeed, daar de wel den Senaat niet toe staat zijne conslifutioneele bevoegdheid in deze over deed hij niet. Hij sliep werkelijk. Zij verliet weer de kamer, de deur half open latend, en keerde terug naar do deux. Mam: nauwelijks zat rij weer, of daar begon opnieuw het geluid... En nu wist rij ook van waar het kwam'. Het kwam niet van binnen, maar van buiten van de huisdeur. Er mor- relde iemand aan het slot... En weer viel haar arg- I waan op den soldaat".... Sliep hij dan toch werkelijk?.. Hij had zijne laarzen niet uitgetrokken. En toen zij in de kamer was teruggekeerd na het spreiden van rijn bed, had rij'hem staande gevonden bij den schoor steenmantel.... Had hij' in hare afwezigheid de lading uit het pistool genomen? Zou hij straks opstaan en j de buisdeur openen voor zijne kornuiten? Vastberaden klemde zij hare tanden opeen. Zij nam het pistool op, maar legde het weder neer. Zij wilde een minder luidruchtig wapen. Dus nam rij uit de lade het groote vleeschmes en sloop terug naar de keuken... Zij zou hem doodea jazeker, en dan zou zij het pistool hebben voor de ande ren. Maar de man. sliep daar was geen twijfel aan. Zoodra zij hem weer zag, kon zij hem niet meer verdenken. Hij sliep. Zij schudde hem heftig bij den schouder, tot hij met een gekreun ontwaakte. Eerst nu bedacht de vrouw dat zij hem bij den gewondenarm gegrepen had. Hij zag het mes in hare hand, en hij hief den linker arm op, als om een stoot af te weren. „Luister!" fluisterde zij, dicht bij zijn oor. .Spreek niet... Er is een man bezig in het huis te breken. Gij moet opstaan en mij helpen." Hij staarde haar aan, eerst wezenloos, toen, met klimmend begrijpen. Toen. richtte hij zich op. „Trek mijne laarzen uit," fluisterde hij. „Ik kan 't zelf niet doen.'" Haar laatste argwaan tegenover hem verdween nu. Zij sneed met haar mes de riemen los en trok de schoenen van de voeten. Terwijl zij dit deed, fluis terde de man: „Waarom wil iemand hier inbreken? Er is toch niets te halen." „Ja toch," zeide zij. „Er ls een hoop geld." „Heere beware.' Wfiax?" „Onder den vloer van de keuken." „Dan weten de dieven er zeker alles van, en zij zullen ineens naax de keuken gaan. Hoeveel zijn er wel?" „Ik weet 't niet." „Nu, dat zal spoedig blijken," zeide de man, nu klaar en waakzaam. „Hebt u pistolen?" „Ja éen." „Haal 't dan. Maar zonder gerucht te maken. Pas op!" Zij sloop weg en keerde terug met bet ..pistool. Zij wilde bet den man in de band geven. Maar hij wees het terug. „Ik kan er niets mee doen, met mijn gewonde vlerk," zeide hü- „Beter kan ik links een mes han- teeren. Kunt u schieten?" „Ja." „En ook raken,?" „Ja." „Wel, dat is een geluk. Hoe lang kan die deur nog houden?" Zij stonden nu beiden in de smalle gang, luiste rend naar het boren en krassen in het slot. „Niet lang meer, denk ik," antwoordde de vrouw. „Hoor eens," zeide de soldaat. „Ik blijf hier bij de trap staan en stoot met mijn mes den tweeden man neer als er een tweede is. De eerste komt op uwe rekening. Als hij de deur opent, dan zal er genoeg licht zijn om hem te zien. Draal niet. Schiet op hem zoodra hij binnenkomt. en schiet nog maals, en nogmaals, tot hij valt. U hebt zes kogels... Maak nu geen abuis en schiet op mij! Ik héb er al mijne portie van gehad... Let dus góed op,vyaar. ik post vat. En als ik er ben, blaas dan de lamp uit" Hij sprak tot haar als tot een kameraad. Met de mogelijkheid dat zij bang zou kunnen zijn, scheen hij heel niet te rekenen. Als een kat sloop hij naar den voet van de trap en drukte zich daar tegen den muur. Het mes In de linkerhand hield hij steek- klaar. Toen knikte hij haar toe. Onmiddellijk deed zij de lamp uit Alles was nu donker, behalve een dun gestreept vierkant, dat de deur omlijstte. Het gemorrel in het slot hield op. Maar toen volgde er een ander geluld alsof er iets zachtjes opengeduwd, gewrongen werd. ,,De grendel zal wel houden," zeide de 'vrouw bij haarzelf. Maar toen herinnerde'zij zich dat de kram. waarin, de grendel paste, sinds eenige dagen los in den muur had gezeten. Inderdaad... daar gleden de punten uit de kaik... de deur ging zachtjes open... en naar binnen trad een man. Een oogenblik zag de vrouw hem duidelijk, met 't verraderlijke sneeuwlicht achter hem. Zij aarzelde niet. Zij schoot en nogmaals.*. Hij viel, richtte met geweld zich op, en ten derden male schoot zij... Wederom viel hij en hij kroop op zijne knieën en zij schoot wederom... Toen zakte hij langzaam ineen, als vermoeid, met zijn gezicht tegen den muur, en hij verroerde zich niet meer. De man hij de trap kwam aan ge loopen en keek voor de geopende deur. „Zoo waarachtig!" zeide hij „de vent was al léén!" Toen boog hij zich over den gevallene en, koerde hem om, zoodat hij op den rug kwam te liggen. „Dood!" zeide hij, giegelend. - .Knap gedaan, juf fer! Morsdood!" De doode was gemaskerd. De groezelige hand van den soldaat trok ruw het masker weg van het witte gelaat. De vrouw was naderbij gekomen en keek den sol daat over den schouder. „Kent u hem?" vroeg de man. Zij antwoordde niet terstond; maar het pistool dat zoo goed zijn werk had gedaan, viel met een slag uit hare verlamde hand. „Neen, hij Is mij vreemd," zeide zij en met een strakken blik staarde zij in het reeds verstijfde aangezicht van haren echtgenoot. N. RL Crt

Schager Courant | 1911 | | pagina 1