ENGKLSCHK KN HOLLANDSCHE CHESHIRE- KAAS. Londen, 29 Maart. In de lieden gehouden zitting van het Lagerhuis vroeg de unionist Stanier, of het departement van Landbouw ook inlichtingen kon ver strekken aangaande de vraag of de Nederlaudsche regeering reeds eenige maatregelen had getroffen ter zake van den uitvoer va,n Hollandsche kaas, aan geduid als cheshire, en zoo niet, of dan de onder handelingen dienaangaande nog steeds voortgang heb ben. Strachey antwoordde hierop, dat het departement van Landbouw nog geen bericht had ontvangen, als zou door de Nederlaudsche regeering eenige offi- cieele actie op touw zijn gezet, maar dat gezegd de partement reden heeft om te gelooven, dat er onder handelingen gaande zijn tu»schen de cheshire-kaas fabrikanten en de Hollandsche fabrikanten van kaas van het cheshire-soort. De hoop bestaat, dat van deze onderhandelingen een bevredigend resultaat verwacht kan worden. GASVKRSTIKKING. Gisternacht heeft zich in een perceel aan het As- sendorperplein, te Zwolle een geval van gasverstik- king voorgedaan, dat nog gelukkig is afgeloopen. Een heer, die daar logeerde, had des avonds de gaslamp uitgedaan, maar vermoedelijk met den haak, waar mee hij het kettinkje van het gaskraantje omlaag trok, dit «ok weer opengestooten. Toen de bewo ners gistermorgen omstreeks zeven uur in het aan zijn kamer grenzend vertrek kwamen, roken zij een sterke gaslucht. Daar de logé de deur had op slot gedaan, moest men over de binnenplaats zijn kamer binnendringen, nadat eerst een paar ruiten waren ingeslagen om al vast wat lucht te geven. Gelukkig bleek de gast nog in leven. Met een zuurstof-apparaat werd hij tot bewustzijn gebracht. i .i i „l EEN ERNSTIG VERZOEK. In een der jongste Kamerzittingen werd ook mede- deeling gedaan van een ingekomen adres uit een stad in Nederlands ch-Indië. De adressant deelde mede, dat hij sedert II jaar het slachtoffer is geworden van den in vloed van booze geesten, die hem op geheimzinnige wijze het woord „genie" hebben totgeroepen. Na een uitvoerige verklaring, zoo vervolgt het verslag, van wat onder het woord „genie" moet worden ver- Staan en welke beteekenis in de geesteswereld daaraan moet worden toegekend, verzoekt adressant zoo spoe dig mogelijk de tusschenkomst der Kamer ter verkrij ging: lo. van de vrije beschikking over zijn talenten, zijn geld zijn verdiensten, zijn persoonlijke intellektueelc ontwikkeling, lichamelijke kracht en hoedanigheden; 2o. van zijn burger- en burgerschapsrechten 3o. van hel volle gebruik van zijn zintuigen ch van zijn gsheele persoonlijke vrijheid. Verder verzoekt adressant een regeeringsonderzoek le doen gelasten tot het opsporen der booze geesten, en indien dat gelukte, aan hun wandaden paaL en pcirk te stellen, zoowel in Nederland al's in Nederlandse]t- Indic. De Commissie voor de erzoekschriften, van oor deel, dat de Kamer, ondanks liaar beste bedoeling, toch niet aan adressants verzoek zou kunnen voldoend, stelde voor ten aanzien van het adres over te gaan lot de orde van den dag. En -de Kamer besloot aldus. Telegrafisch Weerbericht. 30 MAART. VERWACHTING. Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuidelijke wind. Veranderlijke bewolking. Mogelijk onweer. Zelf de temperatuur. Predikbeurten. ZONDAG 2 APRIL. NEDERLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE te: Schagen, v.m. 10 uur, Ds. Kanis. xValkoog, v.m. 9.30 uur, Ds. Tinholt. Juiiar.adorp, v.m IC uur, Ds. Van Griethuijsen. Be vestiging van nieuwe leden. Barsingerhorn, v.m. 9.30 uur, Ds. Van Loon. Bevestiging van nieuwe leden. Zuid-Zijpe, Burgerbrug, nam. 2 uur, Ds. Hopster. Harenkarspel, Kerkebuurt. v.m. Ds. Sinninghe Dam- sté. Xoord-Zijpe. Geen dienst. Winkel, v.m. 9.30 uur, Ds. Nieuwburg. Anna Paulowna, v.m. geen dienst, 's Nam. 2 uur, Ds. Van Griethuijsen. Bevestiging van lidmaten, voor bereid door den heer H. Woltman. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, Kreil, Ds. Kooiman. Avondmaal. Noord- en Zuid-Zijpe, Burgervlotbrug, v.m. 9% u., Ds. L. G. Holls. LOKAAL BETHEL, HOEP, SCHAGEN, ten behoeve der Nederlandsch Hervormde Kerk: v.m. 10 uur, de heer P. de BorsL Breezand, v.m. geen dienst, 's Av. 7 uur, de heer H. Woltman. Samenkomst met de nieuwe leden. Evangelisatie Rehobóth, Hippolytushoef, v.m. 10 uur, de heer J. Dijkstra. Gemengd .Nieuws. EEN SERIE MISDADEN TE LONDEN. De Loiulensehe correspondent van de Tel. schrijft De laatste dag der week levert hier menigmaal sen- sationeele misdaden op. Ook verleden Zatcidag weer. Eerstens werd s avonds een dertigjarige weduwe op afschuwelijke wijze ir^hel Ooslend vennoord. Hol slacht offer, een zekere nirs. Kempster, leefde in een kamér van de Peabody Buildings in Glasshouscstrecl, met een gewezen soldaat. Colliais geheelen, en 35 jaar oud, ilij voerde niets uit; zij verdiende voor hun beiden den kost, door uit werken te gaan, was naarstig, zin delijk en stond bij de buren goed aangeschreven. Zaterdagavond keek een buurvrouw in nirs. Kemp- ster's woning en zag haar op een sofa liggen, terwijl het bloed uil haar hals gutste. De politie werd gehaald en toen bleek, dat het Ireefd der ongelukkige vrouw- met een stomp voorwerp was ingeslagen, terwijl haar keel zoover was doorgesneden, dat het hoofd schier van den romp was gescheiden. Een bloedige bijl en dito mes werd naderhand in de woning gevonden. Collins gaf zich kort daarop zelf aan bij de politie, als dc moordenaar. Wat hem tot die misdaad dreef, is onbekend. Zij leefden blijkbaar in goede verstand houding en de buren zagen hen, kort voor de ontdek king der misdaad, opgeruimd thuis komen, Waarna mrs. Kempstcr haar zesjarig knaapje naar beneden had ge zonden. totdat zij thee iiad gezet. Zaterdagmiddag werd in de voorstad Aoton een nog ontzettender drama ontdekt. Een tramconducteur, Orp- wood geheelen, kwam welgemoed, van zijn werk thuis. Hij riep. naar gewoonte, zijne vrouw: „Minnie, ben je daar?" Doch ditmaal kreeg hij g:cn antwoord. Zijn hartbrekende verslagenheid laat zien denken, toen hij in de keuken de bloedige lijken van zijne vrouw en hun cenig kindje van zes maanden op den grond zag liggen. Pe dbode vrouw had een bloedig scheermes in de hand. Blijkbaar sneed zij eerst de keel van haar kindje door en doodde daarna zichzelf op ge lijke wijs. Ook het motief voor deze tragedie is raadselachtig. Het echtpaar loefde gelukkig en de buren beschreven mrs. Orpwood als een bijzonder aardige, kleine vrouw, Doch zij was sedert de geboorte van haar eerste en eenige kind niet wel. Van een andere misdaad in de Zuid-Londensche ge meente Stock welt, werden 30 35 werkmansgezinnen het slachtoffer. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd in hunne woning ingebroken «m al het aanwe zige geld, in dc meeste gevallen het thuis gebrachte weekloon van den werkman, gestoten. Een harlelooze bende dieven moet deze misdaad hebben uitgevoerd. Want het is onbegrijpelijk, dat een enkel individu, in oen paar uren van den. nacht zooveel woningen kan hebben bezocht. Van zeven stuivers in koperen munt lot 35 shill. in zilver werd dien armen families ontstolen. Slechts in één geval w erd alleen een zilveren horloge meegeno men. in die woning verhinderde een hond den dieven naar geld te zoeken, dat daar in een kast lag. Meikwaardig is (lat geen der families iets van liet ongewenschte bezoek heeft gemerkt. Een weduwe merkte echter !s nachts op bed oen koude luchtstroom. Zij stond op om te onderzoeken of er iets open stond en bemerk 1e. dal het venstertje van haar keukentje open was gebroken. Daarmede deed zij de onaangename ontdekking .dat al het geld uit haar beurs was gesto len. een bedrag van 18 shillings, haar inkomen van de week. En de ellendeling, die haar dat ontstal, had niet eens de beleefdheid het venster weer le sluitén. In eene woning waren de volwassen personen tot twee uur 's nachts nog aan het werk, in een andere kwamen de bewoners toen pas thuis, zoodat er daarna pas werd i ngebrokeii De familievader van een derde woning had een on geladen revolver met een doos sqherpe patronen in ae kast. die open werd gebroken. De dief, die deze woning bezocht, nam eenige patronen uit het doosje, blijkbaar om de revolver te laden, doch scliijnt daar voor geen tijd te hebben gehad, want dc patronen lagén over den vloer verspreid In een vierde woning1 stond ccn open raUenklem in de opengebroken provisiekast. De klem werd 's mor gens dicht gevonden. Hoe jammer, dat de dief er zijn nand niet instak Enkele jaren geleden word 's nachts het vleesch. voor den Zondag' gekocht, uit verschillende woningen gestolen DRIE MENSCHEX BIJ EEN LOOS ALARM GE DOOD. Bij een voorstelling van de bioscoop in hel Hippo droom te Middlesboorough. een der Londensche voor steden. brak Maandagavond een paniek uit, die yree- selijke gevolgen had. Tengevolge eener kortsluiting in de electrische ge leiding verlichtte plotseling een helle vlam de zaal van het donkergemaakle theater, terwijl de levende beel den vertoond worden. Een jongen op de bovenste galerij riep„brand I" en onmiddellijk begon 't publiek zich als waanzinnig aan te stellen. Over de banken en over de hoofden 'heen der vóór hen opdringende menigte klommen mannen, jongens en ook vrouwen, om de deuren te bereiken, die reeds door een dicht jnensclienkluwen verstopt waren. Kin deren en vrouwen vielen op den grond, en over de lichamen heen word een woedend gevecht geleverd tus- schen mannen, die slechts op redding van het eigen veege lijf bedacht waren. Trouwens, zelfs al hadden zij de neervallenden wil len redden, dan zoude zij het niet gekund hebben, want voorbij de deuren klitte de schaar der vluchten den en daarachter kwamen nog steeds nieuwe scharen in doodsangist aandringen. Een man trok een kind onder de voeten der ra zende menigte weg. en het gelukte hem ook, met zijn klein beschermelingetje de deur 1e bereiken, maar het kind was reeds dood. Een meisje van 16 jaar en een ander, dat nog iets ouder was, werden eveneens doodgetrapt door de ver bijsterde, door paniek bevangen vluchtendenVoorts werden er 15 personen, voor. het overgroote deel vrou wen. ernstig gewond. Op de galerij was de paniek het ergst, "ofschoon de suppoosten zich alle moeite gaven, de menigte te kalmeeren. In hex parket verscheen de theaterdirecteur Thom son. die de toeschouwers verzocht, te blijven zitten, daar er niet het minste gevaar bestond. Zijn toespraak liielp en vele toeschouwers bleven zitten, tot de door de paniek aangegrepen menigte den schouwburg ver laten had. en bleven de voorstelling tot het einde loe bijwonen t De electrische vlam was in een oogwenk gedoofd en gevaar voor brand liad geen oogiaibhk be staan. DE ZAAK FERRER IN DE SPAANSCHE KAMER Onder buitengewonen toeloop van het publiek is Maandag in de Spaansche Kamer het debat over ds Feirer-zaak begonnen. Met het oog op de mogelijke verstoring der orde. waren uitgebreide voorzorgsmaat regelen genomen. Buiten bet gebouw was een talrijke politiemacht geposteerd en in de zaal hadden een me nigte detectives plaats genomen te midden van het pu bliek. De republikein Sorrian. stelde de revisie voor van het proces van Ferrer. Hij vergeleek diens zaak met het Dreyfus-proces, oefende scherpe kritiek op „den krijgs raad". die, zooals hij zeide, slechts enkele uren had besteed aan het onderzoek van de buitengewoon groote menigte documenten en de verdediging haast niet aan het woord had laten komen. Spreker trachtte boven dien aan te tooncn. dat Ferrer geenszins de leider der opstandelingen was geweest en dat men hem hoog stens ten laste kon leggen, anderen tot den opstand te hebben overgehaald. Madrid, 29 Maart. Bij de voortzetting van het debat over de zaak-Ferrer beproefde Soriano te be wijzen dat eenige getuigenverklaringen, tegen Fer rer den getuigen waren opgedrongen en dat men in het proces-verbaal van de huiszoeking het deed voorkomen of in zijn woning papieren waren gevon den, die daar waren neergelegd door de politie. Een bediende van Ferrer werd aangespoord tegen, hem te getuigen door verleening van vrijstelling van den militairen dienst. Een officier die voor Ferrer opkwam werd uit den krijgsraad verwijderd. Soriano verzocht revisie van het proces en een onderzoek naar het gedrag van, den minister-president erf den minister van Binnenlandsche Zaken van toen. De minister van Justitie verklaarde, dat vonnis sen der rechtbanken alleen herzien kunnen worden, wanneer de wet willens en wetens is geschonden. Ferrer viel wel door een krijgsraad veroordeeld, maar het was in een tijd van oproer. Indien eenige getuigenverklaringen, die gunstig konden #zljn voor Ferrer, niet werden gehoord, was het omdat zij kwa men na den wettelijken termijn of van vreemdelin- 'gen, die de gebeurtenissen niet hadden bijgewoond. Alle wettige formaliteiten worden streng in acht genomen. De republikein Alvarez zeide dat men om Ferrer een atmosfeer van wilden haat had geschapen, welke de militaire rechtbank beïnvloedde. Hierop werd de zitting opgeheven. j DE BRAND TE NEW-YORK. Te New York zijn openbare inschrijvingen, geo pend voor de nabestaanden der slachtoffers van den grooten brand van jl. Zaterdag. Er is reeds voor 2 Vs millioen gulden geteekend. Men is nu te New York aan het twisten over de vraag, wie de verantwoordelijkheid draagt voor de noodlottige gevolgen van den brand. De justitie be- j weert, dat het staatsdepartement van arbeid had moeten zorgen voor de aanwezigheid van behoorlijke veiligheidsinrichtingen. Maar de staatsgouverneur wijst de verantwoordelijkheid af en zegt, dat de bouwpolitie der stad nalatig is geweest. De eigenaar van het uitgebrande torenhuis stelt het stedelijk be stuur aansprakelijk voor het gebeurde. Den huur ders van het gebouw treft schuld, wijl zij hun per soneel nooit voldoende oefening hebben gelast in het snel ontruimen van het gebouw. Zeer groote aansprakelijkheid wordt gelegd op hen. op wier last de ijzeren deuren der werkplaatsen ge- durende den werktijd afgesloten werden gehouden, j BRAND. AL15ANY (New-York'j, 29 Maart. Hedenmorgen in de vroegte is brand uitgebroken in hel staals-kapitool. Het 'gebouw, dat 25 millioen dollars heeft gckosl, wordt met verwoesting bedreigd. De brandweer is klaarblij- kelijk niet bij machte den brand le p.usschen, die op j de derde verdieping uitgebroken, zich sne! verspreid- de en de geheel e stad verlichtte. De Staatsbibliotheek. die millioenen dollars waarde heeft, was spoedig ver woest. Als oorzaak van den brand wordt een gebrek in de electrische leiding aangenomen. ALBANY, 29 Maart, v.m'. 7 uur. De door den brand aangerichte schade werd onu 6 u. 10 v.m. op vele millioenen dollars geschat. De brand woedt nog steeds, maar wordt nu in bedwang gehouden. Door ambte naren werden tal van -waardevolle documenten in Vei ligheid gebracht, maar cr werden geen pogingen ge daan de kostbare meubels te borgen. Vele brandweer lieden werden door vallend glas gekwetst. Men gelooft dat cr niemand bij den brand is omgekomen. EEN SENSATIÖNEELE ONTDEKKING. De „Independance Beige" meldt, dal in België proe ven worden genomen met een nieuw blusch-apparaat, dat bestemd schijnt op het gebied der brand weer-tech niek, een algehecle revolutie te weeg te bréngén. Ovér de ontdekking en toepassing van dit apparaat deelt genoemd blad het volgende mede: De ontdekker is oen dorpspastoor uit 'de Zuid-Fran- schc Landes. D. Daney genaamd, die onder den indruk van de groote boschbranden, welke zes jaar geleden de Landes teisterden, oen lange reeks van gevaarlijke proeven begon, die IciV slotte tot het gewenschtc resultaat leidden. Her nieuwe bluschmiddel door den dorpspastoor uil gevonden. bluscht niet alleen oogenblikkelijk, zooals andere extinctcurs een begin van brand, maar is ook in staat groote branden, die in volle hevigheid woeden, in weinige oogenblikken te vermeesteren. Daarenboven is hel middel geheel onschadelijkwal liet vuur ge spaard heeft, woi-dt cr niet door bedorven. Dc straal van liet apparaat deert het mensclielijk lichaam niet. Dc Eransche maatschappij, die, volgens oen contract met den pastoor, de uitvinding exploiteert, heeft in Frankrijk groote proexen 'genomen, die naar v/ensch slaagden. Te Parijs bluschte het apparaat jn bijzijn van den prefect der politie. Lépine, en van de verte genwoordigers van het stedelijk laboratorium in wei nige seconden een brandstapel van twaalf meter hoog en honderd nieter in het vierkant, die opgebouwd was uit de meest brandbare sloffen met petroleum over goten. Volgens een verklaring van den commandant van den brandweer te Bordeaux was Jict blusschings- werk van dezen brandstapel niet gemakkelijker dan het blusschen van een brand in een zes-verdiepings- hoog huis. Evenals in Frankrijk zullen ook in België in hel openbaar groote proeven met liet nieuwe bluschmiddel genomen worden. OPGELICHT. Een Parijs che juwelier is dezer dagen op niet onver makelijke en zeker niet alledaagsche wijze het slachtoffer van een oplichter geworden. Een uiterst elegant gekleed man van ongeveer 35 jaar vereerde des juweliers magazijn met een be zoek en deed de ietwat verrassende medcdeeling, dat hij de kabinetschef was van den ondersecretaris van financiën (die niet bestaat). Ik kom, zeide hij, met een tamelijk delicate opdracht. Mijn minister wil een buitenlandschen consul een vriendelijkheid bewijzen voor zekere belangrijke diensten. Dc minis ter denkt aan b. v. een bij zonderen ring niet een kostbaren steen. De juwelier, zeer vereerd met de klandizie van den niet bestaanden ondersecretaris, liet zien wat hij voor fraais voorradig had. Maar de kabinetschef vond liet jiiet mooi genoeg. Kom dan overmor gen terug, stelde de ander voor, dan heb ik het allernieuwste. De kabinetschef verscheen overmorgen en was in de wolken. Hij koos zes van de kostbaarste ringen uit en zeide: ga mee naar liet ministerie, ik kan niet kiezen, maai- ik zal de ringen aan den minister laten zien. Dit werd goedgevonden en men ging per taxiauto naar liet departement van financiën. Daar werd de juwelier door een reeks vertrekken en wachtkamers geleid en ten slotte verzocht een oogen- blik te wachten. De kabinetschef kwam 'terug niet de mededoeling, dat de ondersecretaris bezet was, maar ze zouden samen liet ministerie maar eens gaan kijken. Dat duurde tamelijk lang. de kabinets chef verdween en kwam weer, en bracht den juwe lier in een wachtkamer, waar zich. een bode be vond, die een vluchtigen groet met de noodige plech tigheid beantwoordde. De kabinetschef zeide 'toen. ik zal zelf even naar den minister gaan. geef mij de ringen maar mee. De ander aarzelde geen oogen- blik, gaf de ringen en wacht er nog op, maar niet meer in do wachtkamer van het ministerie, waai de bode hem spoedig, maar toch te laat, uit zijn droom heeft geholpen. STORM. De storm, die in de laatste dagen woedde heeft veel schade en storing aangericht. Uil Ostendo wordt gemeld, dat de wind daar zóó hevig was dat de mail booten niet durfden te vertrekken. Een yisschersboot werd tegen de kust le pletter geslagen. Gelukkig kon de bemanning gered worden. De telefonische- en de tele grafische verbindingen met Duitsclhland werden gedeel telijk verstoord. Uit de Oostzee komen berichten om trent scheepsrampen. Het scliijnt. dat de storm op liet vasteland, op sommige plaatsen met sneeuwval is ge paard gegaan. In het Schwarzwaid lieerscht op het oogenblik nog een zeer strenge koude en ligt de sneeuw een meter hoog. In de Rijnprovincie hebben de ver schillende gewassen veel geleden. In Zwitserland onder vond vooral het postverkeer in de bergen aanzienlijke vertraging, ten gevolge van-den sneeuwval. EEN AVTATEUR VERONGELUKT. Reuter seint uit Puteaux (bij Parijs), dat de avia- teur Cri, die van Issy-les-Moulineaux vertrok, op het eilandje Rothsehild neer viel. De man werd ernstig gewond en is korten tijd later overleden. ONTPLOFFING. In de vuurwerk-makerij der marine te Lagoubran, nabij Toulon, heeft eene ontploffing plaats gehad ter wijl een troep werklieden daar bezig was met het ledigen der kardoezen, voor de kanonnen van 14 cM. Zes werklieden werden daardoor gewond. Een na burige loods geraakte in brand, maar met veel moei te wist de brandweer de daar aanwezige munitie in veiligheid te brengen en een ramp te voorkomen. EVEN VLUG ALS EEN SNELTREIN. De beide Pruisische officieren Erler en Mackenthum zijn in een biplan van Doeberitz naar Hamburg ge vlogen en hebben daarvoor precies 3y2 uur -dat is dezelfde tijd als de sneltrein BerlijnHamburg noodig gehad. De afstand BerlijnHamburg door de vliegers afgelegd is 240 K.M., de spoorbaan met haar bochten 287 K.M. Te Hamburg was men er niet op voorbereid, zoodat men tot groote verbazing de biplan door de lucht zag snorren en ten slotte zag dalen op het excercitieveld. De landing had hier zonder eenige hulp plaats. Er hcerschte te Hamburg groote vreugde ,toen bekend werd dat de beide officieren de eerste overland-vlucht Ber lijnHamburg volbracht hadden. flursi nsrerhorn. Bij den kolf- en biljartwedstrijd, jl. Dl.nsdag ge houden ten huize van den kastelein N. de Jong, wa ren voor het kolven 16 deelnemers. Daarvan won de heer H. Moerbeek van de Kreil den len prijs met 136 punten, na te hebben overgekolfd met den heer P. Meereboer van Hoorhugowaard, die even eens 136 punten gemaakt had. Na hen behaalde de heer H. Westerman met 135 punten de 2e premie en bekwam de heer K. Breebaart van Kolhorn den serieprijs met 55 punten. Met het biljarten bekwamen achtereenvolgens de heeren R. D. Kaan en .T. Breed van Wieringerwaard en P. Meereboer de prijzen. /.miiHfliii rwoutlu. ,,Op Maat", de kolfvereeniging te Zuidscharwou- de, heeft het eerevoorzitterschap voor den te hou den nationalen kolfwedstrijd te Zuidscharwoude, op gedragen aan den burgemeester aldaar, deu heer J. W. C. Kroon. holtiorn. De rederijkerskamer Cicero van Nieuwe Niedorp zal op 2den Paaschavopd „Schakels" van Herman Hoijermans Jr. opvoeren te Kolhorn in het lokaal van den heer M. Blom. WINKEL. Winkel's Harmonie zal haar laatste uitvoering ge ven op Zondag 2 April a.s. in de kolfbaan van den heer J. Kroon, onder leiding van haar directeur, den heer A. Egmond. SINT PANKRAS. Woensdag 29 Maart vergaderde de Yerecniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek. Aanwezig wa ren 21 van de 98 leden. De voorzitter, de heer T. Engel, opende de bijeen komst. keettc alle aanwezigen welkom, bracht in her innering de beide welgeslaagde schoolfeesten in 1910. alsmede het praclisehe van den aankoop van een sciop- ticon, welke bij onderscheidene gelegenheden goede diensten had bewezen. De notulen van 9 Februari 1910, hierna door den heer C. Kloosterboer gelezen, wer den goedgekeurd, met dank voor de zeer juiste notu leering. Dc rekening en verantwoording wees aan een ont vangst van f 104.55, een uitgaaf van f J8.78, al zoo ecu voordeelig saldo groot f 5.77. Den heer R. Blok werd dank gezegd voor zijn accuraat beheer. De aftredende leden van 't Bestuur, dc heeren T. Engel en C. Kloosterboer, werden bij acclamatie her kozen. terwijl in plaats van den heer R. Blok, die niet meer in aanmerking wensolite te komen voor een her- bcnoeming, gekozen werd de heer Jn. Groen. Besloten werd met de leerlingen van de laagste 4 klassen 't schoolfeest ni de school te houden en met de hoogste leerlingen Den Haag te bezoeken. 8 Ver zuimen en dc 6 weken landbouwverlof bleven toege staan. Burgerlijke Stand. Gemeente ZIJPE. Ingeschreven van 24 tot 29 Maart 1911. Getrouwd: Teunis Mooij, voerman, 27 jaar, te Cal- lantsoog, en Anna Regina Maria Blaauw, zonder be roep, 22 jaar, le Zijpc. Plaatselijk Nieuws. EXAMEN MELKCOXTROLEURS. Bij het heden aan de Rijkslandbouwwinterschool alhier gehouden examen voor melkcontroleur zijn alle (13) leerlingen en 2 vakleerlingen, allen van da 2de klas der school, geslaagd, te weten: 1. J. Blaauboer Kz. te Sckagen; 2. G. Blom te Jicerhugowaard3. J. Booij Kz. le Krommenie; 4. A. Borst Az. le Noordseliarwoude; 5. A. Brak Az. te Schagerbrug'; 0. A. Dros te Eierland. Texel; 7. J. G. Flens te Den Burg, Texel; 8. Jc. Wz. 'de Geus te Stompe- toren; 9. P. de Geus te Noordseliarwoude; 10. G. Jongej-ans te Uitgeest; 11. P. J. Muijs le Westwoud; 12. Jacob Stammes Jz. te Nieuwe Niedorp. 13. C. Stapel Pz. te Hoogkarspel en de vakleerlingen: 14. Jb. Groen, Stolpervlot- brug (Zijpe); 15. P. Timmerman, Akersloot. EEN AARDIGE GEWOONTE. Bij het leggen van een buizennet voor eene gas leiding was het vroeger de gewoonte voor een der ijzeren buizen een glazen buis te nemen, waarop ge graveerd was datum van aanbesteding en begin van het werk. Deze gewoonte bestond nog toen in onze gemeente het eerste buizennet gelegd werd. Ons ge meentebestuur zou er bijzonderen prijs op stellen, wanneer de glazen buis bij de nu begonnen herstel lingen onbeschadigd te voorschijn werd gebracht en zegde daarvoor den drie arbeiders, die met dit werk belast zullen worden, eene extra belooning toe. De ligging van de buis is ten naastenbij bekend. Zater dagmorgen denkt men de plaats bereikt te hebben en zal de buis na gelicht te zijn naar het raadhuis worden gebracht, waar ze dien dag voor be langstellenden ter bezichtiging blijft. Bij de mededee- ling van dit feit moet ons toch de opmerking van het hart, dat we het jammer vinden, dat in onzen zoo prozaïsch en, tijd» de aardige en zoo veel zeg gende gewoonten van vroeger bij de uitvoering van een belangrijk werk zoo langzamerhand verloren gaan of in onbruik raken. Wie neemt nu eens het initiatief om b.v. door kleine bijdragen de oude buis door een nieuwe te vervangen? MARKTO VERZICHT. Zonder uitzondering was de markt traag. Het ge volg was een lange handel, met een sledhts gedeelte lijke verkoop, bij overiiouders en melkkoeien. Voor •vette koeien werd 38 tot 40 cent besteed. De laatste prijs evenwel bij uitzondering. Een prijs van 315 gld. verkreeg de heer J. Kuiper te Winkel en een van 310 gld. de heer J. Stammes te Nieuwe Niedorp. O verhouders gingen tot f28. Vette varkens tot 6 cent. UITSLAG VERKIEZING. In ons staatje vermeldende den uitslag van de verkiezing van een lid der Provinciale Staten,, zijn enkele foutjes geslopen. Het aantal geldige stemmen in Wieringen staat vermeld op 153 en dat op den candïdaat Burger uit gebracht op 5, dit moet zijn 163 en 15. In Haren karspel stond vermeld het aantal geldige stemmen op 296, op Peeck 2 en op Van der Stok 27, dit moet zijn respectievelijk 295, 27 en 1. Het aantal geldige stemmen in Oude Niedorp staat vermeld op 71, dit moet zijn 74. Het eindresultaat is nu aldus: aantal geldige stemmen 5713, Burger 1881, Kroon 475, Met 2310, Peeek 850 en Van der Stok 197. KONINKLIJK GOEDGEKEURD. De statuten van de Vereeniging tot het bevorde ren van den bloei van de October-Paardenmarkt al hier zijn, Kon. goedgekeurd en opgenomen in. Sts.- Crt. no. 76. IETS NIEUWS. Voor de leden der Afd. Westfriesland van tien Nederl. Scliildersbond en \crdere belangstellenden, werd Woensdag jn het Café „Het Oude Slot" alhier, oene eigenaardige tentoonstelling gehouden. Het betrof een nieuw soort beliangseldoek, eene uitvinding van den heer J. Mammen te Leeuwarden. Tegen den ondergrond van dit doek geeft men met gewone verf de kleur, al naar de kamer of de meubels zulks eis chen. Verder worden er door middel van schilderpatroons de ver langde stijlfiguren of ornamenten opgebracht. Voor deze motiven gebruikt de uitvinder olieverf, waarin wol-, zijde- of damastvezels zijn opgenomen. Het behang sel krijgt daardoor veel overeenkomst met velours. De lichteffecten zijn daarbij heel mooi. Wij zagen scher men in dit genre bewerkt, die van groote kunstvaardig heid en boog ontwikkelden kunstzin getuigden. Het lijdt geen twijfel of de uitvinding van den heer Mam men gaat een goede toekomst tegemoet. Marktberichten. SCHAGEN, 30 Maart 1911. 25 Magere Geldekoeien f 170 a f 230. 72 Vette Geldekoeien f 180 a f 315. 29 Kalflcoeien £210 a f 2S0. 200 Nuchtere Kalveren f7 a f26. 440 Overhouders f 22 a f 28.60. 40 Vette Varkens f 0.48 a f 0.52 per KG. 100 Biggen f 12 a f 18. 20 Konijnen f0.50 a f 1.25. 40 Kippen f 1 a f 1.60. 326 KG. Boter f 1.16 a f 1.25. 200 KG. Kaas f 0.60 a f 0.60 per KG. 4000 Kipeieren f2.80 a f3.40 per 100. 200 Eendeieren f 3.90. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Maait Roode kool f 3 f 9.20. Gele kool f 3 h. f 7.90. Wille kool f 2.70 f 6.10 per 100 st. Uien f 3.40 f 3.50* per 50 K.G. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDU, 29 Maart. Grove uienf 3.60 f 3.75 per 50 K.G. Roode kool f 15 ft f 16.50, 2de soort f 12 5 f 14, kleinere f 5 f 11.50. Gele kool f 11 5 f 12.50. 2de soort f 8 f 10. kleinere f 4 a f 7. Decnsche witte f 5.25 If 5.75, 2de soort f 4.50 f 5. kleinere f 2.80 A f 4 per 100.

Schager Courant | 1911 | | pagina 2