ilftmttl Kiiiis- Aifcrttitie- LiiiMIii ii Dinsdag 25 April 1911. CHAGIR 55ste Jaargang. No. 4904. H' COURANT Dit nummer bestaat uit 1 blad. Bekendmakingen, GEMEENTE SCHAGEN' V KAASMARKT. Burgemeester1 on Wethouders der gemeente Scha ren brengen bij deze ter openbare kennis, dat de kaas narkt alhier te beginnen met 12 April a.s. weder we kelijks zal worden gehouden. Schagen, den 10 April 1911. Burgemeester en .Wethouders voornoemd. De Burgemeester, J. P. W.VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. VOORJAARSSTIERENMARKT. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen ,r algemeen© kennis dat da VOORJAARSSTIEREN- •IARKT zal worden gehouden °P Donderdag, den '.7 April a.9. Schagen, den 10 April 1911. Burgemeester en Weihouders voornoemd. De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. NATIONALE MILITIE. KOSTWINNERS. De Burgemeester der Gemleente Schagen brengt er kennis van wien bet aangaat: lo. dat bij de eerste zinsnede van art. 113bis der .lilitiewet 1901 (Staatsblad 1901, No. 212; 1903, No. 193) het volgende is bepaald: „Indien blijkt, dat ten gevolge van het verbluf on- ler de wapenen of in werkelijken dienst van een ngelijfde bij de militie, door het gezin, waartoe deze ïéhoort of waarin hij is opgenomen, of door den persoon of de personen, in wiens of in wier levens- imderhoud hij voorzag of hielp voorzien, zonder zijne aanwezigheid njet of niet voldoende in eigen onder- ioud kan worden voorzien, dan wordt aan dat gezin, uin dien persoon of aan die personen, naar door Ons .e stellen regelen, voor eiken dag, dien de ingelijfde »nder de wapenen of in werkelijken dienst is, op ïun verzoek uit 's Rijks kas eene vergoeding toege- cend van ten hoogste éen gulden, tenzij door Onzen, Minister van Oorlog, zoo de ingelijfde tot de militie e land behoort, of door Onzen Minister van Ma- ine, zoo de ingelijfde tot de zeemilitie behoort, aan )ns wordt voorgesteld, den Ingelijfde van, den wer- telijken dienst te ontheffen, en deze ontheffing door Jns wordt verleend." 2o. dat het Koninklijk besluit van 24 December 1903 (Staatsblad No. 329), houdende regelen be- jekkelijk het toekennen, van, bovenbedoelde vergoe-: ling, het volgende inhoudt: l Artikel 1. Het hoofd van het gezin, waartoe de ngelijfde behoort of waarin bij is opgenomen, dan wel de persoon of de personen, in wiens of in wier onderhoud de ingelijfde vóór zijne inlijving of vóór sijne opkomst in werkelijken dienst voorzag of hielp voorzien, zal, om toekenning van vergoeding te ltun- aen erlangen, daartoe een verzoek hebben te rich ten tot Onzen Minister van Oorlog, zoo de ingelijf de tot de militie te land behoort, tot Onzen Minis ter van Marine, zoo de ingelijfde tot de zeemilitie behoort. Onze voornoemde Ministers regelen, ieder voor looveel hem betreft, de wijze, waarop zal worden onderzocht, of en In hoeverre er grond bestaat bet verzoek in gunstige overweging te nemen. Artikel 2. Blijkt uit bet ingestelde onderzoek be trekkelijk eene aanvrage om vergoeding, dat er ter men aanwezig zijn, den ingelijfde ingevolge de vier de, in verband met de derde zinsnede van art. 113 der Militiewet 1901 in aanmerking te doen komen om van den werkelijken dienst te worden ontheven, dan zal Onze bij de aanvrage betrokken Minister aan den ingelijfde doen kennen, dat deze zich tot Ons zal kunnen, wenden met een verzoek tot bet erlan gen van de ontheffing biervoren bedoeld. Artikel 3. De vergoeding mag niet te boven gaan ..het bedrag aan inkomsten, dat door de vervulling van den werkelijken, dienst van den ingelijfde wordt onttrokken, hetzij aan bet gezin waartoe hij behoort of waarin bij is opgenomen, betzij aan den persoon o£ aan de personen, in wiens of in wier onderhoud bij voorzag of hielp voorzien. Bij bet bepalen van het bedrag der vergoeding wordt verder rekening gehouden met hetgeen de ingelijfde aan levensonderhoud kostte, hetzij aan dat gezin, hetzij aan dien persoon of aan die personen, althans Indien da ingelijfde met dien persoon of met die personen samenwoonde. Artikel 4. Toekenning van vergoeding aan een persoon of aan personen, met wien of met wie de ingelijfde niet tot hetzelfde gezin behoort, mag niet geschieden, indien deze persoon of deze personen den Ingelijfde niet in bloed- of aanverwantschap bestaan, of indien de graad van bloed- of aanverwantschap eene andere is dan die van eigen kind, stiefkind, va der, moeder, stiefvader, stiefmoeder, broeder zuster, halfbroeder, halfzuster, grootvader, grootmoeder, be huwd vader, behuwd moeder, behuwdbroeder, behuwd zuster, behuwdstiefvader, behuwdstiefmoeder, behuwri- halfbroeder, behuwdhalfzuster, behuwdgroolvader of be- huwdgrootmoeder. Artikel 5. Het bedrag der vergoeding wordt bepaald or'oor Onzen Minister van Oorlog, zoo do ingelijfde tot de militie te land, door Qnzen Minister van Marine, zoo de ingelijfde tot de zeemilitie behoort. Artikel b. Is de ingelijfde zelf hoofd van het gezin, waaraan de vergoeding wordt toegekend, dan wordt deaa ten behoeve van dat gezin aan de rechthebbende of rechthebbenden uitbetaald door tusschenkomst van den burgemeester der gemeente waar de ingelijfde woon plaats beeft. Woont deze buitenslands, dan kan de uitbetaling ook rechtstreeks geschieden. Ook wordt de in het eerste lid bedoelde tusschenkomst ingeroepen, indien de op vergoeding aanspraak hebben de persoon of personen wegens onmondigheid of soort gelijke reden niet in staat wordt of worden geacht zelf over de vergoeding te kunnen beschikken. Ook voor alle andere gevallen kan Onze Minister, die de vergoeding toekent, bepalen, dat de uitbetaling door tusschenkomst van bedoelden burgemeester zal ai pl iats hebben. Artikel 7 Elk verzoek om vergoeding moe! zijn .rmdorteekend door hem. haar of hen, die vermeent of t ve. meenen daarvoor in aanmerking te komen, uitgezon derd in hef oevsl hit bol imiwlo fu i:i„i schreven. In laatstbedoeld geval kan dc ondei-teekening plaals hebben door den persoon, aan wien dc uitbetaling van de vergoeding zou geschieden. De ingelijfde zal, zoo hij daartoe niet builen staat is. van zijn instemming met het verzoek moeten doen blijken door mede-onaerteekening van het verzoek schrift. Artikel 8. Van de beslissing op een. verzoek om ver goeding wordt mededeeling gedaan aan dc op het ver zoek gehoorde autoriteiten. 3o. dat lotelingen die bij de militie moeten worden ingelijfd, en inihcidi-verlofgaiigcrs, die in 'werkelijken, dienst moeten terugkeeren, zich bij verzoekschrift recht streeks tot de Koningin moéten wéndenindien zij wen- schen in aanmerking te komen, hetzij voor ontheffing van den werkelijken dienst bij ae militie, krachtens de vierde, in' verband'tmet de derde zinsnede van art. 113 van bovenaangehaalde wet, hetzij voor zoodanige ontheffing, althans voor toekenning van de in art. 113bis dier wet Vermelde vergoeding: 4o. dat verzoekschriften, welke alleen strekken tot het bekomen van evenbedoelde vergoeding, aan den ter zake betrokken Minister moeten worden in gediend. Indien door belanghebbenden, omtrent het indie nen van de hierboven onder 3o. en 4o. vermelde ver zoekschriften welke op ongezegeld papier ge schreven en ongefrankeerd verzonden kunnen worden nadere inlichtingen worden verlangd, kunnen die, op iederen werkdag van 9 tot 12 uren, mondeling worden gevraagd ter secretarie dezer Gemeente, waar zij zooveel mogelijk zullen worden verstrekt. Schagen, den 18 April 19il. De Burgemeester voornoemd. J. P. W. VAN DOORN. Binnenlandsch Nieuws. Kolhorn. In plaats van den heer Van Trlght van Schagen zal de heer L. Kaper alhier optreden als directeur van het harmoniegezelschap De Eendracht. ANNA PAÜLOWNA. Zaterdag 22 April ontstond half zes in den na middag brand in de boerderij van den heer K. Smit, bewoond door de gezinnen. Meulenveld en Rezel. De vlammen grepen snel om zich heen en door den fel- 1 len wind viel aan blusschen niet te denken, zoodat1 weldra het geheel in de asch lag, Wijl het perceel laag was verzekerd, lijdt de eigenaar schade. De inboedel van N. Rezel, was niet verzekerd, J maar kon gedeeltelijk gered worden. Eenjge goede- ren van den eigenaar van het perceel K. Smit, waren mede niet tegen brandschade verzekerd. Vermoedelijke oorzaak van den brand is schoor- stöenbrand. EEN VREEMDE PLAATS. Men schrijft uit Almelo aan de Zw. CL: Een versleten pantalon in buitengewonen dienst. Aan een fabriek alhier, kwam men dezer dagen tot de niet onaardige ontdekking, dat een vogeltje druk i bezig was zijn nest te bouwen in... een oude broek, hangende onder het afdak van een steenkolenloods. I ROEMLOOS EINDE. Eenigen tijd geleden werd in verschillende bladen melding gemaakt van een varken in 't Noorden des lamds, dat 't kolossale gewicht had van circa elfhon derd pond. Omtrent de lotgevallen van dit reuzen- zwijn deelt de Ned. den weetgierige nu het volgen de mee: 't Dier werd aangekocht door een ingeze tene van Dieren en daar tegen een, paar stuivers en- trée tentoongesteld. Vervolgens werd het naar tal van plaatsen gebracht en overal vond het vele be wonderaars. 't Laatst had Utrecht de eer, dit natuur wonder binnen zijn muren te zien. Vandaar kwam 't weer te Dieren terug. De dikhuid schijnt op zijn reizen besmet te zijn. Hij bleek ten minste lijdende aan mond- en klauwzeer. En nu werden korte wet ten gemaakt. Op een eenzame plek op de Dierensche heide, is 't dier Zaterdag door de politie doodgescho ten, met verschillende vloeistoffen overgoten en diep EEN PUZZLE. Wetten maken en wetten redigeeren zijn twee. Die laatste kunst verstaat men te onzent nog maar zeer matigjes en 't wordt werkelijk hoog tijd dat voor dit werk specialisten worden aangesteld. Een afschrikwekkend staaltje van den jongsten tijd in het zand gestopt, is artikel 15 van de voorloopig laatste herzie- j Wel een roemloos einde van een veelbewogen ujug der beruchte Bakkerswet. Dat artikel luidt: J leven! „Onverminderd het bepaalde ten aanzien van de I ifierlngen. dagen, bedoeld in het tweede lid van art. 12, mag Voor rekening van 53 leden onzer onderafdeeling op vijftien andere dagen in een kalenderjaar, voor der y.P.N. werden jl. Vrijdag op de Amsterdamsche alle of voor sommige der in een broodbakkerij werk- eierenveiling geveild 9064 eieren. De hiervoor ver- zame bakkersgezellen, worden afgeweken van het be- kregen prijzen waren, zeer goed en varieerden van paalde in het eerste lid. van art. 12 of - indien f 2i^0 tot en met f4 per l0Q stuks Aan schoon dat artikel niet van toepassing is van het krach-j gejd zullen de leden, per kilo ontvangen f 0.54, dat tens de artt. 13 of 14 omtrent de rusttijden be- j js Voor eieren van 15 in een kilo 3.60 cent per paalde en van het bepaalde in de tweede zinsnede stuk> vau 16 iu een kilo 3 38 cept per stuk> yan van het tweede lid van art. 13. In het eerste geval j jn kj,j0 3 3o cent per stuk, van 18 in een kilo mag de afwijking slechts geschieden op den voet van 3 cent per stuk( van 19 lu een kilo 2 g4 cent per het tweede lid van art. 12 en in het tweede geval1 stuk en van 20 in een kilo, dus voor heele kleine slechts op den voet van het derde lid van art. 13." kjpeitjes 2.70 cent per stuk. Aan de velling is enorm veel vraag naar versche. achterstevoren leest blijft b.v.: „Naar we van gewoonlijk zeer onbetrouwbare zijde vernemen, hangt het ministerieel leven van Z. Exc. Zelfs wanneer men 't het artikel even duister. zindelijke, groote en kleine eieren en zwaar slacht- Wat zou het publiek wel zeggen wanneer couran- 1 gevogelte, ten hun artikelen en berichten eens in 't zelfde pak „.„«.„o™ \1 JJlhJftUhft. Zaterdagavond trad de heer Thomassen uit Amster- n—-ei, jvivu dam op, om te spreken over het onderwerp: Niet Talma ongeveer aan 't zelfde draadje als dat van- ™eesPrehen, wél betalen, of Waarvoor Algemeen, den drenkeling, genoemd in ons nummer van 29 Fe- Mannen- en Vrouwenkiesrecht. De lezing had plaats bruari 1906, 2e pagina, le bijblad, 4e kolom, regels °P de bovenzaal van den heer Koorn en werd door 88101. Wellicht dat de beginselverzaking van dr. ze®F vele belangstellenden bijgewoond. Abr. Kuyper gebrandmerkt, onverminderd in een e sPreker bepleitte op de algemeen bekende gron- reeds vroeger geplaatst artikel, m het Ochtendblad den <dez® 1«'»S »erd °P verschillende plaatsen in van 12 April 1911, eerste pagina 4e kolom boo- i onza omgeving gehouden; de Invoering van het.alge- gergemeld draadje wat steviger zal maken, waardoor kiesrecht, zoowel voor mannen als vrouwen en het lot den in hoofde genoemden raadsman der d«id dat °P d« hem «sen welsprekende en boeiende Kroon gunstiger zal zijn dan gezegden drenkeling, wiens droevig uiteinde i» gemeld in bet Avondblad zdu spreken werd beloond, doordat zeer vele aan- -- - wezigen het kiesrechtadres teekenden. van 30 Februari 1906, 3e pagina., hoofdblad 4ei kolom 5e bericht en nader omschreven in de daaropvolgen- VEENHUIZEN, O. NIEDORP. de editie, voorpagina, 5e kolom, onderaan." Op voorwaarde van goedkeuring door den schooi- Vooral waar 't sociale wetgeving geldt, dus wetten opziener zal aan de o, 1. s. alhier inplaats van met en voorschriften waarvan de wetenschap voor een Pinksteren, de eerste week in Mei vaeantie gehou- ieder, zelfs voor de meest eenvoudige zielen, onmis- den worden. baar isj dient alle omslachtigheid en duisterheid worden vermeden, wil men, de belanghebbenden niet afkeerig maken van weiskennis. ALGEMEEN KIESRECCHT EN VOLKSSOEVEREI NITEIT. Het Cen,trum, dat boven een entrefilet het, waar schuwend opschrift zet: „Goed onderscheiden s.v.p.", schrijft over bovenstaande onderwerpen: Nog altijd bestaat ten aanzien van het algemeen kiesrecht bij sommigen, of velen de opvatting, dat het onafscheidelijk verbonden is aan den revo- lutionnairen waan der volkssouvereiniteit. Het algemeensterurecht zou dien waan voeden en de oude idee der volkssouvereiniteit daardoor meer consequent worden toegepast gelijk de a.r. „Rotter dammer" nog dezer dagen schreef.. Wij gelooven, dat het dringend aanbeveling ver dient, te dezer zake goed te distingeeren. Het kan natuurlijk voorkomen - en het geschiedt inderdaad dat men met revolutionnaire leuzen het A. K. opeiseht en aan dat kiesrecht ook een revo- lutionnair karakter poogt te geven. Maar hieruit volgt nog niet, dat het A. K. als zoo danig dit karakter ook werkelijk zou moeten dragen en derhalve door een ieder, die tegen omwenteling en volkssouvereiniteit is, zou zijn te verwerpen,. Men moet de zaken niet verwarren. Een goed geregeld A. K. is in zich even weinig re- volutlonnair, als het zoogenaamd organisch- en hüis- mans-kiesrecht. Ook de voorstanders van dit laatste hebben trou wens gevoeld, dat het eenvoudig onmogelijk is. het kiesrecht louter aan de hoedanigheid van gezinshoofd te verbinden. De grootste onrechtvaardigheden allerlei scheeve verhoudingen zouden daarvan het gevolg zijn, tot nadeel van het kiezerskorps en van het land. Ook het individu kan en mag aan de stembus tot zijn recht komen. En het lijkt ons niet mogelijk in te zien, dat het kiesstelsel eerst dan principieel juist zal zijn en van alle smetten van volkssouvereiniteit vrij, wanneer jongelieden, die hun huwelijk nog eeni gen tijd wenschen uit te stellen, van de stembus worden geweerd. Laat men het A. K. bestrijden. Indien men, zich daartoe gedwongen voelt, dit is ieders recht Laat men het woord -want veel meer dan een vreesaanjagend woord is het voor velen niet uit den booze achten. Maar laat men niet den indruk wekken, alsof de genen, die noch het woord, noch de zaak duchten, slachtoffers zijn geworden van een valschen waan en revolutionnaire ideeën!" KOF.GRAS. Vrijdag 28 April zal het veertig jaar geleden, zijn dat de heer Den Das zich alhier als beurtschipper op Alkmaar vestigde. Zeker zal die dag voor den ge- achten jubilaris niet onopgemerkt voorbijgaan. HET KOEGR/^S Naar we vernemen, bestaan er bij de deelhebbers der kaasfabriek „Juliana" alhier plannen tot het op richten van een vereeniging welke zich ten doel stelt den aankoop van veevoeder en kunstmeststoffen, het oprichten van een maalderij, en het in de vaart bren gen van een beurtveer op Alkmaar. De pogingen om het hier bestaande veer van den heer Den Das te -koopen, zdjn niet geslaagd. ONEERLIJKE HANDELINGEN. Een klerk hij de posterijen is ten postkantore te Enkhuizen wegens oneerlijke handelingen in hechte nis genomen en hedenmorgen gevankelijk naar Alk maar overgebracht. ERNSTIG ONGELUK. Zaterdagmiddag viel te Barneveld een opperman met een vracht steenen op zijn schouders van de vierde stelling der in aanbouw zijnde openbare school naar beneden. Ongelukkigerwijze kreeg een zich iets lager bevindende opperman de steenen juist op zijn hoofd, waarna ook deze naar beneden, stortte. Beiden werden hoogst ernstig gewond opgenomen. DE VERGIFTIGING TE NIEUWE MEER. De beide verdachte personen. Van Exster en vrouw Hoogenhout, blijven ook nu nog, hoewel door het chemisch onderzoek arsenicum in het lijk van vrouw Van Exter is gevonden, halsstarrig alle schuld ontkennen. WINKEL. Zondag vergaderde tde afdeeling Winkel der Ver eeniging tot bevordering van, het Vakonderwijs in Westfriesland, bij den heer J. Vijzelaar alhier. Aan wezig waren 16 leden. Op een desbetreffend verzoek wordt aan den heer J. H. B. Buthfer eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van leeraar in het vakteekenen met dank betuiging voor hetgeen hij in het belang der afdee ling heeft gedaan. De rekening over 1910 werd vastgesteld in ont vang op 538.10, in uitgaaf op f 455.53%, batig saldo f 82.56%. Tot bestuursleden worden herkozen de heeren C. Warnaar en S. Kooij. Staande de vergadering traden 7 nieuwe leden toe. Vervolgens werd overgegaan tot bezichtiging der teekenlngen die in den afgeloopen winter zijn ver vaardigd door de leerlingen in het vak- en handtee- kenen. Het geheel maakte een gunstlgen indruk en zijn er onder de leerlingen die al heel wat prestee- ren. Door de geheele vereeniging is een tentoonstel ling van alle vervaardigde teekenlngen op allo cur sussen gehouden en daarop is een teekening vau den beer C. Molenaar bekroond geworden. DEN BURG. Maandagavond (2e Paaschdag) g.af de zangveree- niglng „Nieuw Leven" van WIeringcn in het hotel Texel eene uitvoering. De zaal was reeds propvol. Na een kort woord van den heer Rijkeboer begon men met de uitvoering van de le afdeeling (Zang) waarbij werden ten gehoore gebracht vijf zangnum mers als: De Nacht van Beethoven, De Zee van Schumann, Grondkoor van Kreutzer. Nieuw Leven van Beethoven en de Reddingboot Allen voor ons bekende stukken, welke op zeer verdienstelijke wijze werden gezongen. De tweede afdeeling bestond uit een paar voor drachten, „Ons Ideaal" voor twee dames en „Het Muzikale Klaverblad" voor een dame en twee heeren. Te oordeelen naar de bijvalsbetuigingen aan het einde vielen ze zeer in den smaak. De derde afdeeling bestond uit een 4-tal koornum mers, waarvan ons „Da Zee", Vlaamsche volkswijze, het beste beviel, dit klonk zeer melodieus en liefelijk. Hiermede waren de koornummers afgewerkt. Over 't algemeen hebben ze allen zeer goed voldaan. De vierde afdeeling bestond uit twee voordrachten, welke zeer de lachlust opwekte, het laatste nummer „Hedendaagsche Toestanden" was aardig bijgewerkt met een paar coupletten over Texelsche Toestanden. Een langdurig en herhaald applaus was ongetwij feld het bewijs dat allen hadden genoten. Ten slotte werd door den heer Rijkeboer dank ge zegd voor de betoonde belangstelling en met een „tot weerzien" besloot hij zijn slotwoord. De Wieringers kunnen over hun optreden alhier tevreden zijn zij hebben goed voldaan 't wa> een aangenamen, avond, en gaarne roepen wij hun een tot weerziens toe. N. Tesselsche Crt. Waarland. Nog meer drenkelingen; nu geraakten 2 kinderen van den heer H. D. al spelende te water. Het jon gentje wist zich zelf te redden, doch het meisje zou. naar ons de moeder verzekerde, stellig zijn verdron ken. ware het niet, dat voor haar spoedig hulp kwam opdagen. Doch ook deze moest zich een nat pak getroosten, voor hij de voldoening had, het kind behouden op den wal te kunnen brengen. Broek op LangendUh. De ziekenvereeniging „Steunt Elkander" te Broek op Langendijk vergaderde Zaterdagavond ten lokale van den heer C. Kuiper aldaar. De voorzitter, de heer Dekker betreurde in zijn openingswoord de ge ringe opkomst op deze jaarvergadering, riep mede de pers het welkom toe en hoopte dat de bespre kingen mochten zijn in 't belang der vereeniging. Na lezing en, goedkeuring der notulen deed de penning meester verslag van het gehouden beheer. Er was f 1503.68 ontvangen, f 986.66 uitgegeven, zoodat er een voordeelig saldo was van f 517.02. Een en ander, door de heeren A. Kamp en C. Bak nagezien, werd door deze heeren in orde bevonden eu goedgekeurd. Het jaarverslag van den secretaris vermeldde, dat het aantal leden 260 bedraagt: 39 nieuwe leden wa ren toegetreden, terwijl 15 door vertrek hadden be dankt. Het verslag memoreert nog, dat in do laatste 2 jaren geen sterfgevallen onder de leden zijn voor gevallen, dat de opkomst ter vergadering minder be vredigen was en dat de burgemeester, de heer Slot steeds blijk van zijn belangstelling; in de vereeniging geeft Door den penningmeester werd nog een over zicht van den stand der financiën gegeven, die be vredigend kan worden genoemd. Er is een bedrag van f 1404.05 in kas. Daarna werd de bestuursverkiezing aan de orde J gesteld. Volgens rooster moesten de heeren J. Dek- j her, voorzitter, en D. Kunsen, secretaris, aftreden, die met 25 en 27 stemmen werden herkozen. Beide namen de benoeming aan. Toegelicht werden de art. 55 en 56 van het huishoudelijk reglement, dat hier- door een wijziging onderging in dezen zin. dat, nu j de Tuinbouw-Onderlinge bij ziekte uitbetaalt, dit door „Steunt Elkander" niet meer zal geschieden aan j de betrokken personen. Nog werden middelen besproken, om de vergade- I ringen beter bezocht te krijgen. Bepaalde voorstellen i hieromtrent werden echter niet behandeld, zoodat de i vergadering hierna, onder dankzegging aan de aan wezigen werd gesloten. I Broek op Langendijk. I In een gisteren te Broek op Umgendijk gehouden vergadering van de afdeeliugen Alkmaar, Heerbugo- waard. Koedijk en Langedijk der Ned. Vereeniging tot afschaffing van alc. dranken is besloten om or« 16 of 23 Juni a.s. een openlucht-meeting te houden voor drankbestrijding. Zuidsebarwoade. In verband met de geruchtmakende zaak van het bevuilen van hek en rollaag van de familie B. te Zuidscharwoude, komen aan het adres van verschil- lendo personen brieven, waarin wordt meegedeeld. dat mej. Gr., wie de familie B. als de daderes noemt, niet of weer wel de daderes is. Tegen de familie b! is nu een aanklacht ingediend wegens laster. KEN GESTOORDE RAADSVERGADERING. De vergadering van den Gemeenteraad van Sehote: land werd gisteren door een droevig voorval gestoord. Het Raadslid ds. Vis. emeritus predikant der Doops gezinde Gemeente was aan het woord, toen hij plotse- n bleef sleken. Vijf minuten later was hij dood. e vergadering werd opgeheven. i BOSCHBRANDEN. In de gemeente Lonnekcr ontstonden eergisteren drie boschbrandeneen in Twekkelerveld, een in Zuidesch- marke en de derde in de buurtschap zelf. De eerste twee konden worden gebluscht voor ze groote schade konden aanrichten. De laatste verwoestte meer dan 3<u. Hectaren meest opgaande en ook hooge dennen. Onder de persoonlijke leiding van den burgemeester van LtA- neker, de heer Stroink, werd het blusschin^wcrk v«*>b richt; men stuitte het vuur dicht bij het pompstation.der»! gem. drinkwaterleiding van Enschede, nadat split singzuil van het Tw. Cenlr. station voor electr. stroont- levering door het wegkapjjen van dennen wasittevuBlgdt) De branden worden toegeschreven aan onMOoraichtigKb4dv-' met lucifers door wandelaars. abi.-d

Schager Courant | 1911 | | pagina 1