konten vloeibaar blijft. Van welke groote beteekenis deze oogenschijnlljk eenvoudige «tap vooruit is, zal reeds de naaste toe komst doen zien. Immers eerst thans zal het beton voorgoed voor massa-bouw, vooral van niet te stoute en samengestelde constructies, kunnen worden aan gewend. Niet langer zal muur na muur behoeven te worden gevormd, doch vooral de eenvoudige woningen zullen in groote vormen in eene gieting kunnen worden ge goten. Br was oen stel ijzeren platen vervaardigd, die ouderling zóo zijn te verbinden, dat zij den vorm uit maken van alle opstaande wamden van een gebouw, in dat geval een eenvoudig, landelijk woonhuis, sys teem-strandvilla. De vloeren kunnen in den vorm worden gevoegd en worden mede gedragen door de breede lijsten der -opstaande wan,den, die op de plaats, waar zij de zol deringen bereiken, een verbreeding hebben, in den vorm vfui een hollijst. Deze vloeren zijn ook van beton-sajnenstelling en hebben een dikte van 15 cen timeters, terwijl de dakbedekking, een plat dak, be staat uit platen beton van 10 cM. dikte. De vorm laat het gieten toe van muren met een dikte van 15 cM. voor de buitenmuren en 12 cM. voor de binnenmuren,. Van de woning die nu als „proefhuis" werd gegoten was de indeeling aldus. Alle kamers zijn 2.80 M. hoog. De benedenvoorkamer is een kamer van 4 bij 1Y1de daarachter liggende keuken is 2.5 M. bij 2.5 M. Boven is een kamer terzelfde grootte als de benedenvoorkamer, terwijl de achterkamer 2% M. bij 2 M. groot is. Ook is daar nog een kamertje van 2.10 11. bij 2.60 M., terwijl verder de gangen 1.10 M., de trappen 30 cM. breed zijn. Ook de trappen e'a drempels zijn vooruit ingelegd. De fundeering reikt 60 cM. in den bodem en is, daar ook do vloer moet worden gedragen, 45 cM. breed. Groot was de belangstelling, vooral van personen uit bouwkundige kringen, die heden het eigenlijke gieten kwamen gadeslaan. Omstreeks elf uur was men zoo ver gevorderd, dat de 15 PK. motor werd aangezet en de molen in, beweging werd gebracht, die de specie had te mengen. De molen was achter den gietvorm opgesteld en wierp weldra de pappige betonmassa In een bak, dié door een hijschstelling naar boven werd gevoerd, eenige meters hooger dan de muren zouden reiken. Vandaar werd de massa overgestort in een goot, die naar den vorm leidde. Weldra plonste de zware massa tusschen de ijze ren wanden van den vorm en inderdaad de massa bleek voldoende drijfbaar om naar verschillende zij den zich tusschen de breede spleet te dringen en daarin langzamerhand op te stijgen. Kwartier na kwartier zag men de massa hooger gestegen tus schen het vorm-gebouw. Nader wordt gemeld: Het gieten van het huis te Santpoort heeft den ge- heelen namiddag gevorderd. De eleetromotor bleek al spoedig te weinig kracht te bezitten, om den zwaren mengmolen te drijven, zotodat de drijfriem nogal eens over het drijf wiel gleed. Dat gaf veel op onthoud, zoodat het gieten onmogelijk in den bepaal den tijd vau 5 h 6 uren kon worden volbracht. Ech ter te half acht was men gereed. De belangstelling duurde tot in den avond onver flauwd voort. Architecten en belanghebbenden bij de nieuwe bouwwijze waren van uit tal van verwijderde plaat sen gekomen. Over het algemeen waren de indruk ken waarvan wij een en ander vernamen zeer gun stig. Men geeft de nieuwe methode veel kans van slagen voor massabouw van eenvoudige woningen. Handelsblad. NIEUWE NIEDORP. Woensdagavond 3 Mei vergaderde dlhier ten lokale van den lieer J. Peetoom het Departement Nieuwe Niedorp der Maatschappij lot Nut van 't Algemeen, onder presidium van de.^ lieer Huizinga. die de door een aestal leden bezocnle vergadering opende, waarna de secretaris, de lieer S. Prins de notulen las. Deze wer den onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Na enkele ingekomen stukken, zijn we genaderd tot de benoeming van een afgevaardigde ter al gemeen e vergadering. Als zoodanig wordt de heer S. Prins be noemd, als zijn plaatsvervanger de heer P. Koopman. Nu is dc beschrijvingsbrief voor de aJgemccnc ver- Sdering aan de beurt van behandeling. Na volledige •handeling daarvan volgi verkiezing van een bestuurs lid veor het departement. Benoemd wordt dc heer 1 Sicswcrda. Als bestuurslid voor de spaarbank wordt herbenoemd Dr. Maats. Als commissaris der bibliotheek de heer B. Sieswerda. Tot commissie voor het nazien der rekening' van de spaarbank worden benoemd1 de heeren J. Hove nier, B. Sieswerda en F. G. R. Koelemeij. Bij de bespreking over bockverkooping wordt be paald. dat de oude boeken als: vorige jaargang van ,,Dc Prins", Stuiversblad, en Humoristisch Album, enz., naar het Armhuis zullen worden gezonden. Daar er verder goene zaken meer zijn te behan delen wordt de vergadering vervolgens door voorzitter gesloten. NIEUWE NIEDORP. Vanaf primo Mei j.1. zal alhier aan school I 's Za terdags vrij gegeven worden van school, terwijl den géheelen Woensdag school zal worden gehouden. Vóór Mei werd 's Woensdags zoowel als 's Zaterdags den halvcn dag, 's voormiddags, school gehouden. OUDE NIEDORP. Dinsdagavond vergaderde dc vereeniging voor straal- verlioh'.ing te On.de Nicdorpcrvorlaat in het café van den heer A. Mijts. Na opening der vergadering en lezing dor notulen, welke onveranderd werden vastgesteld, word aan de orde gesteld rekening en verantwoording van den pen ningmeester, den lieer A. Mijls, over het afgeloopeai jaar 1910—1911. Na een nauwkeurig onderzoek werd deze rekening met woorden van dank aan den penningmeester, goed gekeurd. met een nadeelig saldo groot f 1.60. Ont vangen was aan contributie f 9.50 en subsidie van de gemeente f 15.to'aal f 24.50; ui'gegeven was f26.10. Dit nadeeiig saldo gevoegd bij dat van het vorige jaar, maakt tezamen een tekort van f 6.5H/2. De leden zullen hun contributie wel iets moeten verhoogm, wil de vereeniging haar lantaarns brandend houden. Daar er niets meer aan de orde was en niemand meer het woord verlangde, werd de vergadering, dio slecht bezocht was. met dankzegging door den voor zitter gesloten. BURGERRRUG. De herhalingsschool te Burgerbrug (zomercursus) is begonnen met 10 leerlingen. BOTSING. L»e sne, trein van de Ho'.I. Spoor, die gs'ermiddag om 1.-41 van Deventer naar Apeldoorn vertrekt, is bij de kruising op den Tweüoschen straatweg legen een met hout beladen wagen gereden. Hel ongeval, dat te wijlen is aan de nalatigheid van den wachter, die dc afsl uithoornen niet gesloten had, is gelukkig neg gord afgeloopen. i Alleen het paard dat door den trein geg-epen werd, werd een eind weg geslingerd en was dadeli'k dood. Indien de wagen iets verder op de spoorlijn was geweest, waren de gevolgen zeker ontze'tend geweest, daar de trein ve-mc-H-pik zou r<in e^DraiMra-d De voerman die links van den wagen liep, heeft den trein niet kunnen den. en d'vy- hel p—'nmel van den wagen ook niet kunnen hooren aankomen. I PARSIVAL V. Men meldt uit Amsterdam: Gisteravond is de PirsivV V 'o-h noq onrr^s'egen. Omstreeks kwart over 7 wH 'i d-» tra*w*n losgemnekf en steeg de Pa mi vu! op. Passagiers wn-eu van het schip Dinglinge'r heer A. G. Boisse. hooTdrcdaeteur tan fiet HdbkL. de kapitein van de genie Van "der Steur en.de monteur. Op een hoogte van ongeveer 50 meter bleef het schip een kwartier lang in dc lucht. Het beschreef een 5-tal kringen boven het terrein en volgde een oogenblik de richting van den Amstel. Bij de aanwezigen op het terrein -ongeveer 200 verwekte hel opstijgen en het dalen van liet schip veel entliausiésme. Na<lat hel sdiip weer veilig was opgeborgen werd meegedeeld, dat men niet hooger wilde gaan, omdat men vreesde dooi- den lievigen wind l eworden mee gesleurd. OPMEER. Dc juarlijksche tentoonstelling, verbonden aan dc paardenmanti te Opmeer, zal plaats hebben op 12 Juni. Prijzen, tot een bedrag van 225 gld., worden uitgeloofd voor paarden, hengsten, veulens en ketlen. Tevens wor den iirijzen uitgeloofd voor aangespannen rijtuigen en wel met 2 paarden, 1 paard en met een ket. WIJNMALEN'S VAL. Het blijkt nu. jjat Wijnmalen ten gevolge van de gyroscopischc werking van zijn groote 100 P;K. ma chine het bestuur over haar had verloren. Het toestel steeg bijna verticaal, hij kon haast geen mocht maken. „Ik had de sensatie, dat ik een „looping the loop" zou maken", aldus vertelde hij, „er was onder mij' een vijver. Ik dacht: laat ik er gebruik van maken. Ik sloot de ontsteking af. en gleed, op zijde. De ma chine viel onderste boven in den vijver. Ik werd haast niet gekwetst". Wijnmalen lag gisteren nog te bed; hij had een wond in liet dijbeen, tengevolge van de onzachte aan raking van een stuk hout. Hij zal toch deelnemen aan het Europeesch circuit, waarvoor hij zich weldra bij het comité zal laten in schrijven, aldus vertelt „Le Journal". BAAD VAN CALLANTSOOG. Vergadering Dinsdag 2 Mei 1911, 's morgens te 10 uur. De voorzitter opent de vergadering. De heer Van Dorssen leest de notulen, die worden goedgekeurd. De voorzitter deelt mede dat is ingekomen, een schrijven dat de heer Blom door vertrek naar elders ophoudt lid van den, Raad te zijn. Aangeboden wordt het gemeente-verslag over 1910 en het rapport van, den herhalings-cursus over 1910 tot 1911. Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is een adres van den heer T. Mooij, doodgraver, om verhooging van salaris. Hierop wordt met alleen de heer W. Gevers voor, afwijzend be schikt. Aangeboden en vastgesteld wordt het kohier op de Hondenbelasting, f 91.50. Van mej. W. Leenheer is bericht ontvangen dat zij hare benoeming tot onderwijzeres aanneemt en met 1 Juli In functie zal treden. Met algemeens stemmen wordt toegestaan een verzoek van het Hoofd der School om de leesmethode Hoogeveen te mogen invoeren. Verschillende af- en overschrijvingen, worden, goed- gc keurd. Een aanslag in den Hoofdelijken Omslag van T. Blokland wordt afgevoerd. Deze woont in de ge- zÊtente Helder. Ingekomen is een circulaire van de commissie tot pensionneering van politie-ambtenaren in Noord-Hol land. waarin wordt gewezen op de billijke wijze van verzekeren bij de Levensverzekering-Mij. „Eigen Hulp" te 's-Gravenhage. Met 4 tegen 2 stemmen wordt hierop voorlooplg niet ingegaan. Het aanplakbord te Abbestee is in slechten toe stand en zal worden hersteld. Met algemeene stemmen wordt een verordening vastgesteld op het trouwen op buitengewone dagen. Des Zaterdags is het gratis. Op audere dagen zal •men f 3 en des Zondags f 5 moeten, betalen. Bij de rondvraag wijst de beer Rampen er op, dut ei veel menschep zijn die den gemeente-ontvan ger niet weten te wonen. Hij stelt daarom voor aan diens huis een bordje te plaatsen. Allen voor. De heer Hoogschagen wijst op de vacature vah opperbrandmeester, wegens vertrek van den heer Blom, Met algemeene stemmen wordt de brandmees ter Hoek tot opperbrandmeester benoemd en tot brandmeester de heer K. Schrieken. Op voorstel van den heer Den Das zal een schrij ven aan het Polderbestuur van Callantsoog worden gericht, om er in te willen voorzien dat er geen gevaar meer zal bestaan, dat rijtuigen of vee te wa ter kunnen geraken bij den duiker in den Schinkel- dijk en die bij den heer Schrieken. Het iverlengen en rlaatsen van leuningen wordt als afdoende be schouwd. Hierna sluiting. Telegrafisch Weerbericht. 4 MEI. VERWACHTING. Zwakke tot matige Westelijke tot Zuidelijke wind. Veranderlijke bewolking, mogelijk regenbuien met kans op onweer. Zelfde temperatuur. Burgerlijke Stand. Ingeschreven van 28 April3 Mei 1911. GeborenMartinus. z. v. Cornelis Bleekor en Johanna van Isscin. OndertrouwdJaoob Rijs, arbeider, 23 jaar, eu Trijn tje S tri lijf, zonder beroep, 22 jaar, beiden le Zijpe. Getrouwd: Cornelis Blankman en 'Bartje van Dijk. Petrus de Moei en Hermina de Boer. Petrus Vader en Johanna Geertruida de Wit. Adrianus Slijkerman en Johanna Aafje Schilder. Arie Burger en Grietje Schouten. Reinier Ridder en Geer'je Kouwcnberg. Flo- ris Cornelis Eriks en Helena Borst. Gerrit Boonlies en Maartje Bruin. Maarten de Vries en Trijntje Rp- man. Jan van der Oord en Trijntje Schermer. Pieter Veuger en Geertje Delver. Jacob Verkroost en Hil- lcgonda Swart. Jacob Reindert Kuiper en Aag je Rreg- man. Gemeente SINT MAARTEN. Ingeschreven gedurende de maand April 1911. Geboren: Pieter Cornelis. zoon van Jan Kuit en Geertje Bakker. Ondertrouwd: Klaas Kwan'es oud 23 jaren te Win kel en Cornelia Smit van de Velde, oud 24 jaren, alhier. Jan Zijdewind, oud 24 jaren te Harenkarspel en Neeltje Bijpost, oud 21 jaren, alhier. Klaas Boontjes, oud 26 ia ren, alhier en Aagje van Zoonen, oud 31 jaren te Nieuwe Niedorp. Gehuwd: Geene. OverledenArie Grin, oud 73 jaren, echtgenoot van Maartje Middelbeek. Pie'cr Krabman, oud 85 jaren, weduwnaar van An'jc Marees. GEMEENTE WIFRINGERWAARD. Ingeschreven van 130 April 1911. Geboren: Geertje, dochter van Dirk Winkel en Aafje Rood. Ondertrouwd en Getrouwd: Cornelts Kater en Trijntje Boontjes. Gerrit Snip en Aagje Braaf. Cor- neli? Nobel en Anna Kater. Albert Rezelman en Geertje Vetbman. Jan Tijsen en Guurtje Sleutel. Ondertrouwd: Jan Dekker en Aafje Haverkorn. Overladen: Relnuwtje Vader, eclitgenoote van Jan Smit, oud 69 jaren. Dleuwertje Man, weduwe van Andries Woestenburg, oud 86 jaren, te Castricum. Plaatselijk Nieuws. ROOM^CII-KATHOLIE! E SCHOOI.. Cp den lsten Mei zijn ka deren tot de R.-K. 'chool toegelaten, terwijl er 6 d school hebben ver- COoPERATlEVE BOERENLEENBANK SCHAGEX. Algemeene Vergadering op Woensdag 3 Mei ïyil, dis avonds 7 uur in hei AoordlioJJiinusch Koffiehuis alhier De voorzitter, de heer C. Asjes, opent de vergadering. I de heeren hartelijk welkom neelende. Met genoegen zegt spreker, zie lk, dat tle meeste leden tegenwoordig zijn. zeker wel een bewijs van belangstelling. De heer P. Stammes leest de noiuicn, die onder dankzegging worden goedgekeurd, j Medegedeeld wordt le. van het bestuur van. de Centrale Bank is be- richt ingekomen, dat is toegestaan het crecüet te bren gen van l 20.000 op f 40.UÜO; I 2e. dat de rijkssubsidie is ontvangen; 3e. ingekomen is van de Centr. naifleisenbank te Utrecht het jaarverslag over 1910. Tevens is van die bank eene bijlage ontvangen, mel dende dat de algemeene vergadering van afgevaardig den zal plaats hebben op lo> Mei. j Goedgevonden wordt aan het bestuur over tc laten voor die vergadering de afgevaardigden te Jjcnoemen. I Door den heer P. Hopman, wordt nu het jaar- verslag dei- Schager leenbank gelezen. Uit het jaarverslag deeien wij het volgende mede: de vereeniging telde 46 leden. Er werden uitgegeven 28 spaarbankboekjes, w. o. 21 aan leden, 7 aan niet- leden. Do kleinste inleg bedroeg f 10, de grootste f2500 ineens, liet kleinste totaal-bedrag in 1910 door één persoon belegd bedroeg f 23. het grootste dito bedrag t -4800. Totaal werd aan deposito's ontvangen f 35063.42. Aan 20 leden werd totaal 25 keer een voorschot verstrekt. Het kleinste bedrag ineens aan één lid in voorschot gegeven, bedroeg f 100, het grootste bedrag f 2500.Het hoogste totaalbedrag aan één lid v-ns f 5000. Totaal is aan voorschotten geplaatst f 22200. Aan' de Centrale Bank te Utrecht werd verzonden f 30200, ontvangen f 30400. Totaal wijst de rekening een omzet aan van f 73990.27. Het verliescijfer bedraagt f 150.58, was dus de rijks subsidie ad f 175 in het afgesloten boekjaar ontvangen, dan zou een winst gemaakt zijn van f 24,42, wat voor een le boekjaar van 8 maanden heel goed genoemd mag worden. De oprichtingskosten bedragen f 186.25, zonder de kosten van de brandkast, die f 220.25 bedroegen. In do 4 maanden van het jaar 1911 klom het leden tal lot 52. Ingelegd werd f 11163.75, terugbetaald' f 16340.zoodat' de bank nog in depot heeft f 13010.17. Aan voorschotten werd verstrekt f 7540.terugont vangen als aflossing op voorschotten f 5600. zoodat de bank nog van de leden te vorderen heeft buiten verschenen renten f 16040. In loopendc rekening werd verder nog in voorschot gegeven f 10000,Aan de Centrale Bank werd ver zonden f 9600. ontvangen f 22954. Van 1 Januari Col en niet 30 April is ontvangen f 39966.83, uitgegeven f 43495.82, We komen dus vanaf 1 Mei 1910 den datum, van opening tot een totale omzet in een rond jaar van ongeveer f 114.000. De secretaris van den Raad van Toezicht, do heer G. Bruin Kz., brengt verslag uit omtrent de bevindin gen van den Raad van Toezicht, waaruit duidelijk blijkt, dat zoowel bestuur als kassier alles slipt in orde hou den en het werk aan goede handen is toevertrouwd. De Commissie van onderzoek voor Rekening en Ba lans over het dienstjaar 1910, bestaande uit do hee ren W. Schermerhorn Wz,, G. Boers, IC. Wit Dz. en W. Kuiper Wz.. brengt bij monde van den hoer Schermerhorn rapport uit en concludeert tot goedkeuring, onder ctauKzegging aan den heer Hopman voor zijn keurig en accuraat beheer. De ver gadering besluit aldus. De commissie als hierboven voor 1911, wordt voor gesteld uit do heeren G. Beers te Schagen, D. Kuiper ie St. Maarten, D. Smit Cz. te Schagen en Jb. Schoorl te Schagen (plaatsverv.). Als plaatsvervangende bestuursleden worden met groote meerderheid herkozen de heeren. P. Cz. Boe- kcl en A. Groat.es. Aan de orde komen do verschillende bestuursvoor stellen a. Hot bestuur te machtigen in de volgende jaar vergadering aan de orde te stellen, zoo de wenscho- lijkneid daarvan mocht blijken, dc verkiezing van een of twee bes.uursleden en (of) leden Raad van Toezicht. Het bestuur acht het gewenseht het aantal beheer ders uit tc breiden, als het ledental toeneemt. Men acht het gewenschl een bestuurslid uit St. Maarten le benoemen of een lid voor den Raad van Toezicht uit die gemeente, met het oog op het toenemend aan tal leden uit die gemeente. Algemeen goedgevonden.' b. Art. 4 van het Huish. Reglement der Vereeni ging zóo te wijzigenDe leenbank zal in 't geheel mogen opnemen aan deposito's en spaargelden f 100.000 van de Centrale Bank f 60.000. Van éen persoon of éen gezin mag niet meer worden opgenomen dan f15.000. Allen voor. c. Goed te keuren, dat het bestuur bij het ver- leenen van voorschotten zich niet langer streng houdt aan den eisch, dat het geld zal gebruikt worden voor landbouwdoeleinden. Bij de oprichting der Leenbank heeft hel Bestuur zich tot regel gesteld alleen voor landbouwdoeleinden kapitaal te verstrekken, en wel omdat: le. daardoor gemakkelijker kan worden nagegaan of liet geld solide wordt geplaatst en tevens eenige contröle kan worden gehouden op het gebruik der gelden 2e. daardoor het bezwaar werd ontgaan dat een meerderheid van niet-landbouwers onder de leden zou kunnen worden verkregen, waardoor het karakter van „Boerenleenbank" zou verloren gaan. Nu echter een kern van landbouwers- in onze Ver- i eenigjng Ls vorkregen, en het bestuur, steeds elke aan- i vraag afzonderlijk overwegende, daarbij rekening kan houden met het oaider 1 en 2 genoemde beslaat er. naar dc meening van het bestuur, geen reden meer zich strikt aan bovengenoemde voorwaarde te houden. Na eenige discussie met algemeene stemmen goed gekeurd. i d. Machtiging te verleenen aan het bestuur om pogingen aan te wenden tot het verkrijgen van een geschikter zitlingslokaal voor den kassier op den markt dag te Schagen. Hiervoor toe te staan een bedrag van ten hoogste f 25 por jaar. Allen voor. j e. Het salaris van den kassier voor het jaar 1911 j te bepalen op f 100. Op voorstel van den heer Schermerhorn werd dit bedrag op f 125 bepaald. f. Aan d-m kassier voor het beschikbaar stellen van een verlicht en verwarmd kantoor tevens ver gaderlokaal voor het jaar 1911 een vergoeding te ver kenen van f 10. Allen voor. Bii de rondvraag wekt de heer P, Cz. Boekei al de annwezioan on om nieuwe leden te werven. Hierna sloot de voorzin er met een gerwst woord de verardariri.fr. die door 34 leden werd bijgewoond. MARKTBEZOEK. Liu.1 ein He. Oczoek aan onze mark op heden, eon- troleerden wij de aankomst van tram en trein om 7 uur en om 8 uur. Deze bedroeg om 7 uur gezamen lijk 256 en om 8 uur 192 personen. 'Geen wonder dat het op de markt zeer levendig was. MARKTO VERZICHT. De laatste Donderdag van April is voor onze ge meente de officiëele groote koemarkt. Langzamer hand heeft de markt zich evenwel zoodanig ontwik keld, dat de Donderdag ervoor en een paar daarna bijna even volle markten zijn. Dat heeft men heden kunnen zien. De totaal aanvoer was maar 30 stuks beneden die van verleden weke, de prijzen waren nog ho>ger, het markt bezoek ngo grooter. De verloopen week was voor de welden uitstekend. Het drieial flinse regenbuien en de heerlijke Meidag van heden maken dat het gras zich krachtig zal ontwikkelen. Nog wat warmte en er is overvloed van gras. Gean wonder, dat de handel levendig was. De geüeeie aan voer .an runderen en op een paar hekjes (20 stuks) na ook van schapen, werd verkocht. Vette koeien waren in den beginne vlug, later liep de prijs iets terug. Voor eerste qualiteit werd 40 cent betaald. Voor kalveren wordt een goede prijs be taald. Naar Engeland gingen 43 stuks met 3 varkens. Vette varkens waren traag. Daar werd voor 1ste kwa liteit noode 51/3 cent betaald. De hoogste prijs van de vette boeien kwam op naam van den heer G. Grin te Wieringerwaard voor f 360. I HERBENOEMD. Dc lieer D. Roggeveen alhier is herbenoemd tot secretaris van de plaatselijke commissie der Ongeval lenwet (art. 86). Bekendmakingen. GEMEENTE SCHAGEN' De Burgemeester Van Schagen, geeft, in verband met het voorkomen van mond- en klauwzeer in deze gemeente den ingezetenen in overweging, de melk, be stemd voor huishoudelijk gebruik te koken, in het bijzonder die. bestemd voor de voeding van "kinderen. Schagen. den 2 Mei 1911. De Burgemeester, J. P. W.TAN DOORN. Nagekomen Berichten. BARSINGERHORN. Do verkoop der bekende Juliana-bloempjes in deze gemeente op 29 en 30 April en 1 Mei j.1.. heeft op gebracht f 64.43. Van deze som komt aan de afdfee- ling Barsingerhorn van het Witte Kruis f 50.25 uit sluitend ter bestrijding ren de tuberculose bij on- en min ver m ogenden Hierbij komt zeker oen woord van hulde toe aan al de jonge dames, die zich zoo hebben beijverd om den maatregel Ier bereiking van het goede doei zoo uitnemend te doen slagen. Moge een volgend jaar de zelfde bereidwilligheid bij hen en bij de ingezetenen voor deze zaak gevonden worden! Ondcslufs. Aan de openbare lagere school alhier zijn 1 Mei 17 nieuwe leerlingen toegelaten en de herhajingsles sen, zijn aangevangen met 5 meisjes. MOND- EN KLAUWZEER. Bij den veehouder D. Pluister te Broek op Langen- dijk is het mond- en klauwzeer uitgebroken. NOORDSCHARWOUDE. Te Noordscharwoude is met den nieuwen leercur sus ook het gymnastiekonderwijs ingevoerd. Behalve jaan de bijzondere scholen wordt dit onderwijs nu aan heel den Langedijk gegeven. DE BRAND TE SCHAERBEEK. Over den noodlottigcn brand te Schaerbeek, waar over Reuter reeds in net kort berichtte, deelt het „H. v. A." nog de volgende bijzonderheden mede: Dinsdagnacht, brak een brand uit in eene ververij der Josaphatstraat te Schaarbeek. Het magazijn gelijkvloers en de achterplaatsen in het :?chterhuis stonden weldra volop in vlam on deze dreig den het gebouw, dat door verschillende huisgezinnen bewoond was. met volledige vernieling. Ten 4 uren stond lieel het gebouw in brand; dit was te verwachten, daar de vlammen ren het begin af 'de trappen hadden bereikt. De zolderkamer was bewoond door het huisgezin Dc Moere. De echtgenooten 'De Moere hadden vier kinderen, Willem1, Theresc, Victor en Louise, oud 15, 8. 5, en 2 jaar. De oudste Willem, is een weinig simpel van geest. Hij had de slechte gewoonte des nachts naar de kelderkeuken te gaan om te eten. Dinsdagnacht nu had een voorbijgaande politieagent, rond half 2, licht in de kelderkeuken gezien en op dat uur was de kleine Willem inderdaad aan 't eten. Een uur later stond liet geheele huis in brand. Het vuur was begonnen in de kelderkeuken en in de aan grenzende strijkkamer. De echtgenoot en Do Moere konden vluchten met hun 2-jarig dochtertje, de kleine Louise, die in de wieg lag. De andere huurders konden eveneens vluch ten; maar ongelukkig was dat het geval niet met de oud-tante, die in do nevenkamer sliep met de tweo andere kinderen, maar daar kon niemand worden gered. Gedurende eenige oogenblikken heeft men de oude vrouw met een kind op den arm aan het venster ge zien. terwijl zij om hulp riep: dan viel zij én men zag haar niet meer; een oogenblik meende men, dat zii gered was met de kinderen, maar het waren de kinderen ren eenen anderen huurder der andere Ver diening, die men in den hof heeft gevonden. Toen de brand uitgedoofd was heeft men ook het verkoolde lijk van den zoon Willem op het trapportaal gevonden. Kort nadien vond men ook het lük der oudé tante met het kind in den arm. Het andere kind lag ver- koo'd in zijn bedie. liet is meer dan waarschijnlijk, dat de half onnoo- zele Willem de onvrijwillige' oorzaak ren dit ongeluk is geweest. De eigenlijke ververi». ^gelegen aan het einde van den hof, is ongeschonden gebleven. Predikbeurten. ZONDAG 7 MEI. NEDERLAXDSCH HERVORMDE GEMEENTE te: Schagen, nam. 1.30 uur, Ds. HopBter. Anna Paulowna, v.m. 9.30 uur, Ds. Hopster. Barsingerhorn. Geen dienst. Harenkarspel, Dirkshorn, v.m. Ds. Damsté. Wieringen, Den Oever, v.m. 10 uur, Ds. Van Loon. Wieringen, Hippolytushoef. Geen dienst. Wieringen, We3terland, v.m. 10 uur, Ds. Bax. Nieuwe Niedorp, v.m. 9.30 uur, Ds. Schermerhorn. Wieringerwaard, v.m. 9.30 uur, Ds. Tlnholt. Huisduinen, v.m. 10 uur, Ds. Van, Griethuijsen. Doop. Julianadorp. Geen dienst. Winkel, v.m. 9.30 uur, Ds. NIeuwburg. Callantsoog, v.m. 10 uur, de heer H. J. Witkop, Proponent. Noord-Zijpe, Schagerbrug, v.m. 9.30 uur, Ds. Holta. Zuid-Zijpè, St. Maartensbrug, v.m. 9.30 uur, Ds. Fetter. Doop. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Noord- en Zuid-Zljpe, Burgervlotbrug, v.m. 994 uur, Ds. A. Groeneveld van Schagerbrug. Barsingerhorn, v.m. 10 uur, Ds. Kooiman. 1 Nieuwe Niedorp. Ds. Haars. Wieringen, Hippolytushoef, v.m. 10 uur, Ds. Leen- dertz. LOKAAL BETHEL, HOEP, SCHAGEN, teil l>eho«'ve der Mederlandwh Hervormde Kerk: v.m. 10 uur, de heer P. de Borst. Breezand, v.m. 9.30 uur, de heer H. Woltman. Evangelisatie Rehoböth, Hippolytushoef, v.m. 10 uur, de heer J. Dijkstra. M arktbe richten. SCHAGEN, 4 Mei 1911. 15 Stieren 'f150 a f 290. 370 Magere Geldekoeien f170 a f 280. 80 Vette Geldekoeien f190 a f 360. 100 Kalfkoeien f 200 a f 330. 40 Vaarzen f 80 a f 130. 100 Nuchtere Kalveren f7 a f 24. 530 Overhouders f 24 a f 30. 100 Lammeren f 10 a f 13. 40 Vette Varkens f 0.46 a f 0.51 per KG. 80 Biggen f 12 a f 18. 20 Konijnen f 40 a f 120. 20 Kippen f 1 a f 1.50. 800 KG. Boter f 1 a f 1.10 per KG. 200 KG. Kaas f 0.50 a f 0.60. 1000 Kipeieren f2.75 a r 3.25 per 100. BROEK OP LANGKND1. 3 M- Roede koot t .70 v -20 W vr.-q f 0.-0 a f 0.70 per 100 uks. Uien f2.40 a baal.

Schager Courant | 1911 | | pagina 2