J. ROOS, een Me stnit MEST, Nieuwe Laagzijde - SCHAGEN. Niets is lastiger te ver dragen dan aambeien. MEUBELMAKERIJ en REPARATIE-INRICHTING. een net meisje, een MEISJE, PALEN. "li iiitk« in seprematie van dc roonischc geestelijkheid over 't maat schappelijk leven van al haar schapen. De zielenherders ■worden ondernemers van begrafenis-vereenigingen en dragen er zorg voor dal hij het uitkeeren van de pre mie een behoorlijk tantum wordt afgetrokken voor ker kelijke diensten. Zij welen allerlei groepen uit onze maatschappij, ambtenaren^ neringdoenden, handeldrij- venden enz. tot een corporatie te smeden, waarvan de geestelijke adviseur naar de oogen moet worden gezien, omdat hij tuin promotie of clientèle weet te bezorgen. Op den duur zullen zelfs de socialisten daar niet met vricht mee wedijveren kunnen. In hel prgnniseeren, in het exploiteer en van godsdienstige tradities en behoef ten hebben dc roomsche geestelijken hun wederga niet. 't Is een droevig schouwspel dat tcrugkceren van de macht tier priesters. Zichtbaar of onzichtbaar regeeren zij of staan zij naar de regeermacht. En waar ook zij ..sociaal" gaan denken, zooals het heet, en optreden, tiaar hebben zij vóór alle dingen de macht .op het oog ven de kerk, die haar verloren terrein langs allerlei wegen op elk gebied des levens heroveren wil. Ons volk gaat daardoor in zedelijk en geestelijk gebied ach- teruit. Wie van zijn prille jeugd af geleid is door de kerk. verkrijgt op alles dien eigenaardig-roomschen blik die zoo veel dingen leert zien in een valsch licht, en doet levenslang, voor een goed deel afstand van zijn zelfstandigheid en onafhankelijkheid. C' est un Végjment ils mordicnt. Men leze eens wat de aartsbisschop van Utrecht onlangs zeide over de communie van kin deren van zeven jaar. Hij keurt het eigenlijk niet goed. maar do H. Vader wil het en de heer v. d. Wetering buigt het hoofd, en de bloeden van kinderen worden geleid naar de communie-bank, waar zij moeten komen onder den indruk van het mysterie. DE ANTITHESE BIJ DE GEMEENTERAADSVER KIEZINGEN. Het Katholieke blad De Tijd vindt het verdriete lijk dat de antithese nog niet absoluut onder alle omstandigheden tot alle kringen der samenleving "blijkt doorgedrongen. Bij de Kamer- en Statenverkie zingen gaat het nu goed met de samenhoorigheid tus- scben Roomsch en on-Roomscli, maar bij de gemeente verkiezingen kruipt nog altijd het bloed waar het niet gaan kan. In de groote samenleving, die maatschappij heet, treedt het machtige bewustzijn van christelijke sa menhoorigheid op den voorgrond; in de kleine we reld, welke gemeente genoemd wordt, ontstaan kleine twisten tusschen Christelijken onderling, als ware daar nog de oude strijd tusschen Rome en Dordt uit te vechten. Dit kleine getwist berust op een groote vergissing, op den steeds meer ijdel worden den waan, dat het bestuur der gemeente door ge heel andere factoren beheerscht wordt dan het lands bestuur. Hejt moet nu eens uit zijn, zegt De Tijd, met de i-eiging der niet-Roomschen om zich, als een katho liek in stemming komt, te scharen aan den kant der niet-ehristelijken. Ook wil De Tijd van een trans actie om aan de „meest geschikte" mannen bepaalde •zetels in den, gemeenteraad te laten of toe te wijzen, niets weten. I Heil kan alleen verwacht worden voor de ontwik keling der gemeentepolitiek, als ,,de principieele te genstelling welke de Kamer- en Statenverkiezing be heerscht, zich steeds meer op het gebied der gemeen tepolitiek doet gelden". Strijd over de geheele linie en de antithese in haar leelijksten vorm, ziedaar voor De Tijd „de toe komst, welke wij," zegt het blad, „ons moeten in denken en die wij moeten aandurven". Derhalve niet de meest geschikte mannen, maar de hechtste wortelbroedevs naar de gemeenteraden afgevaardigd, zij de leus. Aan duidelijkheid laat zij niet te wenschen over en voor hen, die uit billijkheid Katholieken wel eens een zetel in een Raadscol- jv_>- gunnen, wel waard om ernstig te overdenken. Gemengd Nieuws. OPZIENBAREND DUEL. Een opzienbarend duel heeft te Berlijn plaats ge had. Oswald von Richthofen, een zoon van den thans overleden staatssecretaris von Richthofen en reserve officier in het tweede regiment garde-ulanen, heeft den schilder Wilhelm von Gaffron und Oberstradam, oud-cavalerie-officier, met een schot in de borst ge dood. De omstandigheden, die tot dit duel hebben geleid, zijn de volgende: Von Gaffron had eenige jaren ge leden kennis gemaakt met den veel jongeren von Richthofen en dezen spoedig daarop 25.000 mark ge- ieend. Von Richthofen ging' niet het geld naar Monte Carlo en verspeelde het in 14 dagen. Toen hij weer geldgebrek had, ging hij naar zijn broers en ver telde o. m. dat von Gaffron hem voor 25.000 mark een erfdeel van 40.000 mark had afgekocht, hetgeen geheel onjuist was. De beide andere von Richthofens waren begrijpelijkerwijs zeer verontwaardigd en ver telden aan hun bekenden van deze, wat zij te goeder trouw unfaire geldschieterij noemden. Gevolg hiervan was, dat von Gaftrou onmogelijk werd en in het ge zellig verkeer meer en meer werd geboycott. Hij be greep niet waarom, maar werd ten slotte ingelicht. Hij liep den jongen von Richthofen ter verantwoor ding- en deze beloofde het onjuiste gex*ucht tegen te spreken. Het hielp echter niet meer, en ten slotte heeft von Gaffron den jongen reserveofficier in een •bekend restaurant een slag in het gezicht gegeven. De zaak is in twee instanties voor den rechter ge weest en hoewel bleek, dat von Gaffron volkomen xorrect had gehandeld, werd hij natuurlijk veroor deeld, den tweeden keer tot 200 mark boete. De zaak was er niet mee uit, een duel was volgens de heer- schende opvatting van militaire eer onvermijdelijk ■geworden en had dan ook met het bekende noodlot tige gevolg plaats. Von Richthofen heeft zich bij zijn regiment ge meld. DE BRAND TE EDIXBURG. Steeds worden meer bijzonderheden bekend over den, brand te Edinburg (zie vorig no.) De officieels lezing is thans dat de oorzaak van den brand zou zijn het vallen van een papieren lampion op dunne stoffen, die onmiddellijk vlam vatten. Men liet het ijzeren brandscherm dadelijk neer en de tonen van het „God save the King", dat de directeur onmid dellijk liet spelen, werkte zoo kalmeerend op het publiek, dat geen paniek ontstond en allen rustig vertrokken. Achter de schermen speelde zich echter een afschuwelijk drama af. Een groote leeuw ver sperde de uitgang en daardoor konden de muzikan ten niet tijdig worden gered. Toen hulp kwam waren Zij reeds verbrand. Onder da omgekomenen bevond zich „the great Lafayette", die volgens eenige verhalen stierf uit liefde voor zijn dieren die hij wilde redden, volgens andere meer nuchtere opvatting» omdat hij een kistje edelsteenen zocht. Hoe het zij, een merkwaardig man moet „the great Lafayette" zeker zijn geweest. Hij werd geboren te Los Angelos en had met zijn vertooningen een groot vermogen verdiend. Men zegt dat hij 40,000 's jaars maakte! Zijn laatste ver tooning was The Lion's Bride, dat thans zou worden opgevoerd. In een opvoering was hij tegelijk illu sionist, muziekdirigent, componist en tooneelspeler. Behalve de troep, die in Edinburg speelde 80 mannen en vrouwen sterk had hij er nog ver scheiden in Amerika bezig. Hij bezat een hond, Beau ty genaamd, die juist verleden week is gestorven en waaraan hij buitensporig gehecht was. Het dier had een halsband, met goud en edelgesteenten versierd. In zijn huis had hij ergens het opschrift aangebracht: „Gij moogt aan mijn tafel zitten, gij moogt van mijn wijn drinken, gij moogt mijn dienstboden bevelen ge ven, maar heb eerbied voor mijn hond." Een tijd lang kon men buiten aan zijn huis lezen: „Hoe meer ik de menschen leer kennen, hoe meer ik van mijn hond houd." Op zijn cheques stond een portret van zijn hond naast een zak met goud, met het onder schrift: „Mijn twee beste vrienden." Op het oogenblik ligt nog het gebalsemde lijk van Beauty in het Cale- donian Station Hotel, omgeven door lelies en met juweelen getooid. Voor de begrafenis waren .groote toebereidselen gemaakt. Lafayette had o. a. last ge geven een kostbaar mausoleum op het kerkhof te bouwen. Daarop zou als opschrift worden aangebracht „Gewijd aan de dierbare nagedachtenis van mijn lie ve Beauty", en daaronder: „De Groote Lafayette". Toen men Lafayette zeide, dat een hondenmausoleum niet op gewijden grond kon staan, antwoordde hij, dat het graf bestemd was voor zijn eigen asch, als hij verbrand zou zijn, en de hond bij hem begraven zou worden. Men heeft Lafayette's lijk geheel verkoold gevon den, alleen herkenbaar aan het zwaard dat hij droeg in The Lion's Bride. De Koning zond zelf een telegram met sympathie betuigingen aan den directeur van het Empire The- atre waarin hij bijzonderheden vroeg. EEN LASTIG BAANTJE. Het is een bekend feit dat Fransche député's en evenzoo de Parijsche Gemeenteraadsleden, verbazend veel last hebben van hun kiezers. Een afgevaardig de die niet al te vast op zijn zetel zit. en niet zeker is altijd, wat hij ook zeggen (respectievelijk niet-zeggen) en hoe hij ook stemmen moge. op zijn tijd weer herkozen te zullen worden, is weinig beter dan de boodschaplooper van zijn committenten. Er is er bijna geen die niet eens om de palmes bedelt of op zijn minst „sou député" vraagt uit dien-en-dien Parijschen winkel dat-en-dat voor hen mee te bren gen, zoodra hij weer naar zijn „circonscription" komt. Vandaar dat de Fransche afgevaardigden het allen zoo overstelpend druk hebben met zaken, die niet dan in de verre verte met het landsbelang in ver band staan. En per slot van rekening is het toch ook niet meer dan billijk dat de gekozene op deze wijze in pasmunt een klein gedeelte afdoet van de ^nillioenen aan beloften waarvan hij in den verkie- .zingstijd de schuldbekentenissen heeft rondgestrooid. Hoever de opvatting, dat de afgevaardigde eigen- lijk de dienaar van zijn kiezers behoort te zijn, wel gaat, bleek eenigen tijd geleden. Een député uit een kustdistrict, waar veel scheepsbouwindustrie is, be sloot een reis te gaan doen naar Amerika om daar eens op verschillende werven rond te kijken. Die reis was geheel en al in het belang van zijn district, en tot op zekere hoogte ook in het belang van het land; hij kondigde zijn plan dus met zeke ren trots aan zijn kiezerscomité aan. Maar dat co mité was er al heel weinig mee ingenomen. Wat, monsieur le député wou op reis gaan? Maan den lang zijn kiezers onbeschermd achterlaten? de aanvragen om baantjes, om lintjes, om faveurtjes laten ophoopen zonder ze te „apostiller favorable- ment?" de herinnering aan het belangrijkste hoekje van Frankrijk in de overvulde hoofden der ministers laten vervagen? Monsieur le député mocht er niet aan denken!En als hij toch ging dan kon het misschien wel. eens gebeuren dat het de volgende maal niet zoo glad ging als anders, met de herkie zing De afgevaardigde zou zijn reisje eraan hebben moe ten geven, wanneer hij er niet wat op gevonden had. Maar hij was leep, en een paar dagen later bevatte het plaatselijke blaadje de kennisgeving: dat de af gevaardigde X. een studiereis ging maken van eeni ge maanden, maar dat hij zorg gedragen had* zijn broer, den ingenieur, aan de verschillende ministe ries te introduceeren, zoodat alle verzoeken dér kie zers als gewoonlijk zouden worden afgedaan! Hieruit blijkt dat er met kiezers en ministers ac- coinmodementen zijn, in Frankrijk. Maar enkelen onder het souvereine kiezersvolk zijn zóo lastig, dat de ongelukkige afgevaardigde speciale middeltjes moet bedenken om van hen af te komen. Zoo had een lid van den Parijschen gemeenteraad onder aan zijn bureau in zijn werkkamer een verbor gen knopje laten maken, dat met een speciaal schel letje In het kantoor van zijn secretaris correspondeer de. Maakte nu een kiezer het bijzonder lang, of was hij heel lastig, dan drukte de geplaagde op het knopje, en dadelijk verscheen de secretaris met de boodschap: „Mijnheer, de prefect van de Seine vraagt of u dadelijk even op het stadhuis kunt komen!" En de bezoekers konden met schik worden geëxpe dieerd. Dezer dagen deed dit geval zich opnieuw voor, en kwam de secretaris volgens programma met de sa- cramenteele formule binnen. Maar de bezoeker, een eenvoudig werkman, bleef stil zitten, glimlachte en zei: „Neen meneer, bij mij moet u wat anders pro- beeren. Ik heb dat knoppie daar in 1904 zelf aan gemaakt Het verlegen raadslid heeft gezworen nooit meer do diensten in te roepen van een électricien uit zijn eigen district! Want de zaak is ruchtbaar geworden, en hij zal een nieuwen truc moeten verzinnen, waar van het de vraag is of hij nu nog opgaan zal Hdbld. Plaatselijk Nieuws. EEN NIEUW GEVAL. ^Mond- en klauwzeer is uitgebroken onder koeien van den heer J. de V. alhier. AANGESTELD. De heer J. A. Zwaag Jz. alhier is aangesteld tot assistent-machinist bij de maatschappij Nederland. ZELDZAAM. Op het erf van J. de B. op de Dorpen alhier werd gisteren in een hollen boom een uilennest ontdekt. Bij onderzoek bleken in het net vijf halfvolwassen jonge uilen te zijn. DE KERMIS. ïn de Céres alhier zal in de kermisweek gedurende 4 dagen onder directie van den heer Van Laar, een specialiteiten-gezelschap optreden. KON. GOEDGEKEURD. Op de verloting van de Vereeniging tot bevorde ring van de October-paardenmarkt, is de Koninklijke goedkeuring verkregen. NIEUWE KIESVEREENIGING. Er worden pogingen aangewend, eene kiesvereeni- ging op te richten voor het stellen van candidaten bij Gemeenteraadsverkiezingen. POLITIE. Ter secretarie dezer gemeente zijn inlichtingen te hekomen omtrent een achtergebleven lam op de weekmarkt van 11 Mei jl., alsmede omtrent een ge vonden ceintuur. Inlichtingen worden verzocht omtrent een verlo ren portefeuile, inhoudende bankpapier. GEMEENTE SCHAGEN. Ingeschreven van 1113 Mei 1911. Ondertrouwd: Pieter Houtkooper, weduwnaar van Jansje Wit, oud 45 jaar, arbeider en Maartje Asjes, weduwe van Aris Houtkooper, oud 43 jaar, zonder beroep, beiden, te Schagen. Overleden: Èlizabeth Smunk, oud 69 jaar, weduwe van Cornelis Franken, eerder van Jacobus Brammer. Evert Deutekom, oud 79 jaar, weduwnaar van Aagje Wiering- Nagekomen Berichten. VOORTVLUCHTIG Sedert de vorige week is spoorloos verdwenen de zich noemende Cyr. de Puylac, vermoedelijk een Ita liaan, die in do Diergaardelaan te Rotterdam een gemeubileerde verdieping gehuurd had en zich voor deed als eigenaar van een drietal magazijnen daar ter stede, te Den Haag en te Amsterdam gevestigd. Behalve dat hij, vooral in het buitenland, bestellin gen deed, plaatste hij ook advertenties in Spaansche en Italiaanscke couranten, waarin hij tegen hoog sala ris vertegenwoordigers en chefs voor zijn magazijnen vroeg. Belanghebbenden moesten zakelijk borg stellen. Een Italiaan uit Vicenso, die op de advertentie in ging en 2300 lire stortte, werd de dupe van zijn prak tijken, zoo ook een firma, te Parijs gevestigd, die voor een waarde van f 5000 aan monsters stuurde, waaronder schrijfmachines enz. Cyr de Puylac, die er een huishoudster en een huis knecht op nahield, verzond de vorige week een drie tal groote en volgepakte koffers naar Londen en ver dween een paar dagen later met het geld, hem door den Italiaan gezonden. Tijdens zijn verblijf alhier, ongeveer twee maan den, werden verschillende pakken en pakjes, komen de van buiten de stad, aan zijn adres bezorgd. EEN BEGRAFENS. Men meldt uit Amsterdam: Op de grens van Diemen en Watergraafsmeer heeft zich een troep Italiaansche paardenkoopers met liun woonwagens gelegerd. Woensdagmorgen nu is van dezen troep de 60- jarige Mara Rosa, geboortig uit Messina, gestorven en gistermorgen is zij met pracht en praal op de R.K. Begraafplaats te Diemen ter aarde besteld, 's Mor- 'gens lag zij in een der woonwagens voor iedereen tentoon. Het hoofd was bedekt met een veelkleurige zijden kap; het lichaam was gehuld in een rose zijden rok. De voeten droegen gele schoentjes. De doode droeg in oor en aan handen haar versierselen. Om de kist zaten de treurende familieleden ge schaard. Om 11 uur werd de kist dichtgemaakt en begon de tocht naar het kerkhof. Voorop ging een Duit- sche muzikahxtentroep, die treurmarschen speelde. Achter de kist liepen de leden van den troep, met veel misbaar hun troefheid toonende. HELDER. De heer Ds. Onnekes alhier, komt voor op het zestal voor Zutphen. ANNA PAULOWNA. Bij de hedenmorgen gehouden stemming voor 3 Hoofd-Ingelanden van den Anna Paulownapolder, was de uitslag als volgt: I. wegens periodieke aftreding van de heeren A. Langereis en Jb. Groot Tz. (wit stembriefje). I ifgebracht werden 214 geldige stemmen, waarvan de heer A. LangereLs 189, en de heer Jb. Groot Tz. 207 stemmen verkreeg'. Beiden herkozen. II. tot voorziening in de vacature ontstaan door het ontslagnemen van den heer J. L. T. Groneman. (rood stembriefje). Uitgebracht werden 215 geldige stem men, waarvan de heer J. Geerligs 100, en de heer P. Kaan Dz. 111 stemmen verkreeg. Dus gekozen do lieer 1>. Kaan Dz. lieerbugowaard. Kon de vorige week, naar men meende, worden geconstateerd, dal hRer liet mond- en klauwzeer was geweken, in den loop van deze week werden opnieuw enkele gevallen geconstateerd, zoodal voor enkele boer derijen weer het welbekende bord ter waarschuwing is geplaatst. HEERHUGOWAARD. Over (hel betaalkantoor van „Nieuw Leven" en Waarland" werd in het afgeloopen winterseizoen ver handeld voor een bedrag van ruim f 171000. Gemeente ANNA PAULOWNA. Geboren: Marinus, zoon van Ar ie Eriks en Maartje Kant. OndertrouwdHermanus Adrianus van IJzendoom en Trijntje Keijzer. Dirk van de Hulst en Geertje Wig- gers. Getrouwd: Gerrit Meulevcld en Maatje Blezana Krij ger. Willem: Cornelisscn, wedn. van Wiihelmina Come lissen) en Aagje Schager. t 1 OUD KARSPEL. In onze gemeente doet zich een, geval van typhus Voor. Broek op Lanirendijk. Te Broek op Langendijk doen, zich weer enkele typhusgevallen voor. Men, neemt de noodige voorzorgs maatregelen om uitbreiding te voorkomen. ZUTDSCHARWOUDE. Den 27sten Augustus bestaat de kolfvereeniging „Op Maat" te Zuidscharwoude 25 jaar. Ter herden king van dit feit zal hier de algemeene vergadering van den Nederlandschen Kolfbond worden gehouden en zullen de 3-daagsche nationale kolf wedstrijden al hier plaats hebben Hoogstwaarschijnlijk zal de eerste dag der feestelijkheden op 27 Augustus worden be haald. SINT PANKRAS. Heden werd door den Burgemeester, den heer Jb. Kroonenburg, als ambtenaar van den Burgerlijken Stand, het eerste huwelijk voltrokken. De jongge huwden ontvingen als aandenken aan dit bijzonder feit een keurige verrassing, welke dankbaar werd iaanvaard. Telegrafisch Weerbericht. 13 MEI. Meest zwakke wind uit Zuidelijke richtingen. Ver anderlijke bewolking, mogelijk regen met kans op onweer. Zelfde temperatuur. Marktberichten. ALKMAAR, 12 Mei. Kaas. Kleine fabriekskaas f 31.50, kleine boeren kaas f 33.50, commissie f 30, middelbare f 30. Aange voerd 175 stapels, wegende 170000 Kilogram. Handel goed. Heden werden ter graanmarkt aangevoerd 166 HL. Tarwe f 8 a f 8.50, gerst chev. f 6, haver f 3.50 a f4.30, bruine boonen f 16.75 a f17, paarde id. f6, citroen id. f 16, witte id. f 17.50 a f 18, erwten groene f21, a f 27.50, grauwe f 20 a f26.50 per HL. ALKMAAR, 14 Mei 1911. Niet ontvangen. 8 Paarden f 100 a f 400. 85 Koeien f 140 a f340. 663 Mag. Schapen f 20 a f32. 145 Nucht. Kalveren f8 a f 20. 170 Mag. Varkens f18 a f 34. 856 Lam meren f10 a f 16. 224 Biggen f 12 a f 17 per stuk. Kipeieren f3 a f3.76 per 100. Boter f 0.56 a f 0.65 per kop. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Mei, Heden geen aanvoer. RECLftMES. Maar weinig kwalen worden er aan het menschdom opgelegd, die pijnlijker zijn en meer ongemak ver oorzaken dan aambeien. De onophoudelijke jeuking en brandende pijn verschaffen u dagen vol kwelling eu nachten van slapeloosheid en ellende. En indien jeukende aambeien veronachtzaamd worden, leiden zij tot inwendige of bloedende aambeien, die den patiënt zijn, energie ontnemen, bloedarmoede veroor zaken en hem zwak en wegkwijnend maken. Reeds de eerste aanwending van Foster's Zali geeft een ongekend gevoel van, verkwikking en ver- lichting aan de aangedane deelen, en, slechts zeidei is éen doos onvoldoende om een volkomen en duur zame genezing teweeg te brengen. Voor eczema, huiduitslag, gordelroos, puisten er alle jeukende huidziekten is Foster's Zalf een zekei geneesmiddel. Zij is wonderlijk verzachtend, heelend en antiseptisch. Zij prikkelt de huid niet en doet haar niet te spoedig opdrogen. Zij is zonder wederga. Overtuigt u, dat gij de e c h t e Foster's Zalf krijgt. Zij is te Schagen verkrijgbaar bij den heer J. Rob gans. Toezending geschiedt franco na ontvangst var postwissel èt f 1.75 voor éen, of f 10.voor zes doozen. 25 A d v e r t e u t i n. Gevraagd; of halfwas, bij G. KUIPER te Lutje- winkel. Aan hetzelfde adr^s pl.m. 12 voer fijn Schootriet te koop, benevens een Friesch eiken KABINET. Gevraagd bij Moj. Wed. WAIBOER, 8chagen. Gevraagd te SCHAGEN voor licht huiswerk van half acht tot drie uur. Brieven onder letters L K bureau Schager Courant kooi Burg een nieuw Te Huur erwoonliuis, staande aau de Stroet Gem. St-Maar-j ien. Te bevrage Hulppostkantoor Dirks- om direct in dienst te treden, bij H.B hom. Helleman, te O. Niedorp. bij J. HAM, Lutjewinkel. Mevrouw Notaris SLOUS te Winkel, viaagt tegen i Juni een Diensi meisje of noodhulp v'or koken n nuiswerk. 'Vat-ch bui tenshuis. Loon f 2 50 per week. Een groote partij zware en lichte palen te koop, bij J. LEtiGWATER Hz. Heer-Hugowaard. Terstond gevraagd om met 27 Mei mede te gaan nRar (Jrafr zich tè vervoegen bij den heer A. ROL, te Twisk. Er biedt zich aan, een Boerenarbeider, voor vast werk; kan bést melken en met paarden omgaan br. fr. Lett. A. Hulp postkantoor Heerhugowaard. of Halfwas, bij Jb. KOSSEN, te Barsingerhorn. Dr. J. PIETERS ANEMA Arts, Beeretmarkt I, Amsterdam Speciaal voor Syphilis en andere geh«imö ziekten Dagelijks te consultooren. Amsterdam, Heerengrwcht465. Opger. inl86 f 400,000.— 575,000.— 4,000,000.— Gestort kapitaal Reserve Gestort Waarborgfonds Bedrag der uitstaande hypothecaire leeningen op 31 December 1910 39,058,101.82 De bank verstrekt Geld tegen 4J/, brengt geen scbattingskosten in rekening wanneer een leening tot stand komt. Inlichtingen te bekomen bjj haren Agen» Mr K. A, CO HUN STUART, Langestraat b 74, Alkmaar.

Schager Courant | 1911 | | pagina 2