hier is beroepen de lieer Witkop, proponent lo Am- blauw de hoofdkleur uitmaakte, is hier alles insteen- stcrdani. rood, zoowel schildering als stoffeering, wat niet min- m,,ptpv der S°ed voldoet. Voor archief en andere paperas- RA.1D SINT MAARTEN8enj ig een en doelmatige berging In verschil- Vergadering op Maan,dag 15 Mei 1911, des avonds ien<je zeer practisch ^ingerichte kasten en loketten, te 5% uur. ^13 we uu nog vertellen dat ook beneden toilet en Aanwezig alle leden. garderobe aanwezig is en dat een mooi en ruim trap- Voorzitter de heer A. Klerk, burgemeester. panhuis naar boven voert en dat overal veel licht Na opening der vergadering zegt de burgemeester en jUcht Is, zal de lezer in deze enkele woorden wel de heer A. Klerk, het volgende: <jen indruk hebben opgevat, dat St. Maarten een Mijne Heeren! raadhuis heeft gekregen, waarop men met recht Een heerlijke taak, een, aangename plicht staat ons trotsch mag zijn. heden te vervullen. Een gebeurtenis voor onze kleine gemeente zelfs van zeer groot gewicht, een vervulling BREKZAND. daarvan, welke ons tot blijdschap stemt. Zaterdagavond werd in het café van den heer G. Dat ge daarbij tegenwoordig zoudt zijn, daaraan Borst de algemeene vergadering van het Veefonds te heb ik geen, oogenblik getwijfeld. Het tegendeel zou Anna Paulowna gehouden. Tegenwoordig waren 34 door ziekten ol' andere omstandigheden alleen het leden. geval kunnen zijn, doch gelukkig dat die beletselen De heer H. K. Koster, die in de plaats van den niejt aanwezig zijn. Zelfs de heer Bruin, die in de heer A. de Graaf als bestuurslid en voorzitter geko- vorige vergadering absenteerde wegens ongesteldheid, zen is, opent de vergadering. Hij heet de aanwezigen zien we hier weder in ons midden. Wij verheugen ons welkom en spreekt den wenseh uit, dat allen zooveel daarover en spreken de hoop uit, dat hij voortaan mogelijk zullen meewerken tot een goeden gang van van dergelijke ziekten verschoond moge blijven. zaken. Wanneer bij ieder steeds de beste bedoelingen Ik heet u allen hartelijk welkom in dit nieuwe Raad voorzitten, kan dit slechts strekken tot heil vap het huis. dat. waarvan u nog geen jaar geleden een be- fonds. ginselvoorstel deedt, om tot den bouw daarvan over De secretaris, de heer P. J. List, leest nu de no- te gaan en dat wij nu voltooid reeds in gebruik kun- tulen, welke onveranderd onder dankzegging worden nen nemen. goedgekeurd. Zooals ik bij de eerste-steenlegging op 22 Oct. jl. Bij monde van den heer C. Zeeman brengt nu de beweerde, zou dit gebouw tot een sieraad strekken finapciëele commissie rapport uit van hare bevindin- vau onze gemeente en er toe, meewerken, tot verhoo- gem Zij heeft alles ip de beste orde bevonden, en ad- ging van het aanzien van ons dorp. viseert daarom de rekening en verantwoording goed Ik heb daarbij niet overdreven, wat ge met mij te keureu, hetgeen dan ook met algemeene stern- eens zult zijn, doch er was meer en de reden waar- men geschiedt. om tot den bouw van bet nieuwe Raadhuis is be- Op 1 Dec. 1909 was in kas f 436.91%; aan rente sloten, nl. ter verkrijging bij het oude ontbrekende, ontvangen f42.14, contributie 1910 f 1569.56%, ge ruime, goedverlichte, gezonde, goed ingerichte en storven vee f 563. Totaal der inkomsten f 2611.62. smaakvolle vertrekken. De uitgaven bedroegen: inning contributie £13.60, Voorzoover ge de inrichting reeds kent en straks rekeningen f 15, bestuur f 239.27, afgekeurd vee van naderbij zult bezien, durf ik nu wel te beweren f 2414.50, onvoorzien 1. Totaal f 2683.37, zoodat er dat ge u daarover niet teleurgesteld zult gaan ge- op, 1 Dec. 1910 een nadeelig saldo was van f 71.7o. voelen. nieuwe boekjaar begon dus niet rooskleurig. Da overtuiging hebt ge en zult ge blijven behou- Daarnaar gerekend is de toestand nu minder onguu- den, dat het toenmalige besluit is geweest niet om stig. Nu is er nog ongeveer f125 in kas. Er komt iets' luxe daar te stellen, doch om te voorzien in een echter nog een koe voor overname in aanmerking, ware behoefte; In de tenuitvoerbrenging van iets Dan is de kas leeg. Mochten er voor 1 Juni nog meer hoog noodigs. Gè hebt dat goed onder het oog ge- komen, dan is er weer eentekort. Daarom stelt voor zien en een besluit genomen, dat toejuiching ver- zitter voor, om, wordt het tekort grooter dan f 124, dient. De gemeente heeft nu een Raadhuis verkregen een omslag te heffen van de leden. Blijft het bene waarop ze prat kan gaan, een gebouw dat niet be- den 124 gld., dan stelt hij voor met dat nadeelig hoort tot de minderwaardige, doch tot de eerste der saldo het nieuwe halfjaar in te gaan. Dit voorstel gebouwen alhier, wat voor het gemeentehuis ge- wordt met algemeene stemmen aangenomen, wenscht is. I Het fonds telt thans 125 leden. Verzekerd is 707 De heer Leguit, architect, de heer Wonder, op- ,st;uks vee voor een waarde van f 24102. Met alge- zichter en de heer Lastdrager, aannemer, hebben meene stemmen, wordt daarna op voorstel van het mede het hunne daartoe bijgedragen. Voor datgene bestuur besloten, voor het komend halfjaar de con- mijn dank. Den heer L. J. Roggeveen mag een woord tributie weer op 1% te stellen. Nieuwe leden kupneu van hulde niet worden onthouden voor de alleszins zonder inlegpremie toetreden. De heer P. Schilder- keurige meubileering en stoffeering. man zou de premie wei wat hooger willen stellen, om Om een betoog te houden over de bestemming be- de kas te stijven. Hij maakt daarvan echter geen hoeft niet, ook niet wat in zoo'n gebouw plaats vindt, voorstel, nadat de voorzitter had medegedeeld, dat het is u genoegzaam bekend en kan ik daarom on-.2% per jaar tot pu steeds voldoende geweest was. gemerkt voorbij laten gaan. Bij de rondvraag zegt de heer P. Biersteker dat Ik meen hiermede te kunnen volstaan, en eindig er van hem 3 weken geleden een, koe is afgekeurd, daarom, doch niet dan de hoop uit te spreken, dat Het beest had 5 weken tevoren gekalfd. Nu meende het u gegeven moge worden nog verscheidene jaren pij recht te hebben op 20% verhooging van den met mij in deze nieuwe gezellige raadzaal te mogen taxatieprijs, doch er werd hem maar 15% toegekend, vergaderen en dat u in de gelegenheid wordt gesteld De voorzitter zegt, dat de koe in Dec. geschat is. te kunnen blijven meewerken aan den bloei en, voor- De koe was toen, 6 maapden drachtig. In Jan. kreeg uitgang van deze, gemeente, die ons lief en dier- Het dier 5% verhooging van waarde, in Febr. 10% 'baad is. en in, Maart 15%. Had de koe in April gekalfd, dan Dlat de beraadslagingen en discussiën bij de te was de taxatieprijs met 20% verhoogd. Nu kou die nemen besluiten op een aangename en gezellige wijze koe dus de vierde verhooging niet krijgen, zullen plaats vinden met eerbiediging van een ieders De heer Biersteker zegt. dat dus alle koeien, die overtuiging en dat wij bij die vergaderingen die wel- Maait kalven te laag verzekerd zijn. vergeleken hij willendheid van, de pers zullen ondervinden als tot andere, die bijv. in April moeten kalven, beden heeft plaats gehad en door ons wordt gewaar- Voorzitter zegt. .dat dat in werkelijkheid niet zoo deerd. i is. Moet liet <uer eerder kalven, dan wordt hei tin Ten slotte breng ik een woord van dank uit aan December ook hooger geschat, de heeren Wethouders voor de moeite en tijdsopof- Nadat ook de heer iJ. Nieuwland heefL aangetoond, fering, welke zij zich hebben getroost, zoowel voor, Xit hier geen onbillijkheid begaan is, legt ue heer tijdens als na den bouw, om mij in verband daar- Biersteker zich hij - de beslissing neer. mede ter zijde te staan. j De heer Brands vraagt, of het volgend halfjaar de Eveneens aan den Gemeentebode voor zijn flinke <i0(Xie koeien weer naai- de hal vaii A. Scheuk moeten hulp verleend, zoowel bij de herziening van het ar- worden gebracht. chief als de overbrenging en regeling alhier. Hel bestuur deelt daarop mee. dat'de schatters de En hiermede verklaar ik het nieuwe Raadhuis offi- boeien kunnen verkoopen aan wien ze willen. Wordt ciëel) voor geopend. echter een koe voor rekening van 't fonds vervoerd, Hierna volgt de lezing en goedkeuring der notulen. aau moel naar <je jux VJU Schenk. Bij de laatste kasverificatie bedroegen de ont-1 -^e jieer p Nieuwland had verwacht, dat de finan- v. eesten f 24405.72%, de uitgaven f 19873.91%, zoo- s commissie een aanmerking had gemaakt op een da. in kas was en moest zijn f 4531.81. post van f 9.60. Wordt meegedeeld, dat het plaatsen der nieuwe De heer C. Zeeman zegt. dat ze dit niet gedaan heeft, privaten aan de school te Eenigenburg aan den tirn- omdat liet een uilgaaf betrof tengevolge van een besluit merman Dekker voor de begroote som is opgedragen. yer Algemeene Vergadering. Als gevolg van de opmerking van den heer Schoon 0e voorzitter deelt daarop mee, dat het de belooning zal aan het portaal voor de mantels een stukje wor- uitbetaald aan de tijdelijke schatters gedurende den den aangebouwd. tijd. dat de schatters geschorst waren. Ze zijn toen De afschouw van het raadhuis heeft plaats genaa uBteUtald naar den tijd. dat ze in functie waren. De en de 3e termijn is uitbetaald. andere schatters zijn echter even goed uitbetaald, om- Het kohier Hoofdelijken Omslag is door Ged. Sta- zQ tegen pun zjnf njet ,je gelegenheid waren ten goedgekeurd. i hun werk te mogen doen, Is ingekomen het bekende schrijven van de com- pe jleer Nieuwland meent, dat de tijdelijke schatters missie voor een waterleiding in West-Friesland, met naar evenredigheid te veel ontvingen. Ze hadden toen de mededeeling. (lat de Minister f 40.000 beeft aan- cenl exlra vjn t,ike koe. De groolste drukte is er gevraagd voor het onderzoek, der Schoorlsche aui- ecrsje maand en die schattingen worden niet extra oen. betaald. der 5 aan den onwijze een borrel presenteerde. In de tweede herberg bleef de jonge man alleen achter en overleed eenige oogenblikkep daarna plotseling. Het politie-opderzoek bracht aan het licht, dat hij voor de ontmoeting niet dronken was. Dr. Kersten, die onmiddellijk werd geroepen, con stateerde den dood door hartverlamming en sprak van accute alcohol-vergiftiging. (leerhngowaard. Zaterdag is door het onweer in onzen polder geen boerderij afgebrand, zooals door de N. L. Courant werd vermeld. Wel werd getroffen de boerderij van den heer Bijvoet te Opmeer, welke boerderij geheel in vlammen opging. NOODLOTTIGE DOOD. Zondagochtend te 9 uur viel onder de gemeente Oegstgeest bij een bocht van den weg door den schok het 14-jarig zoontje van den conducteur H. van het balkon van de stoomtram. Een der feing den armen knaap over het lichaam, zoodat middellijk de dood intrad. Het lijkje werd overge bracht naar het Akademisch Ziekenhuis te Leiden. De tram ontspoorde, waardoor een langdurig opont houd ontstond. Telegrafisch Weerbericht. 16 MEI. Meest matige oostelijke tot noordoostelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Meest droog weer met geringe kans op onweer. Koeler. Uit en voor de Pers. DE STEEN OP HET HART. „De Vaderlander" begint aldus een artikel over de Tahna° *)roeve vau soo^ü wetgeving van 'den heer Daar ligl hel. het ontwerp-Talma, „Verzekering van weekheden tegen geldelijke gevolgen van invalidindt en ouderdom liet ts ons als een steen op hel hart vallen, en wij kunnen alleen troost putten uit de owt-- weging dat er voor 1913 onmogelijk van deze zaak I nog iels kan komen, al zal de anti-ievolutionnaire pers net als m 1905, niet in gebreke blijven met hete- ronomistaehc vrijmoedigheid het aan „ons christen volk voor te stellen, alsof de indiening Van zulk een ontwei p gelijk stond met het verkrijgen van een be hoorlijke invaliditeits- en ouderdonisverzekerina voor den arbeider. We bewonderen den moed niet van een Nederlandsch minister die 11a dr. Kuyper en na mr. Veegens nog met zulk een ontwerp durft aankomen. En toch W nen en dr. kuvper. én mr. Veegens in deze heel wet meer vrij uitgaan dan ds. Talma, die kennis heeft kunnen nemen van de Engelsclie en Deensdie voor ziening van den ouden dag. Maar de heer Talnid is nu eenmaal „verduitsoht"; van de welgeving van de Lngelschen of Denen moei hij niets hebben en aan een "°I11.a"dsc,he wetgeving denkt hij heelemaal niet. Of het bevorderlijk kan zijn voor ons nationaal gevoel en voor onze nationale zelfstandigheid, dat wij meer en meer 'de wetgeving van onze Duitsche nabu ren kopieeren. is voor ons geen waag. En deze iniitatie- Talnpi van de Duitsdie wet slaat de ontwerpen-Kuyper en Veegens verre wat den bureaucratischen rompslomp betreft. Was het ons reeds een grief dat genoemde ont werpen over de tweehonderd artikelen telden het ont werp-Talma heeft er 394. 394De wet op de Engels die ouderdomspcnsioii- neenng telt er 1*2. Zegge 12. Laien we ten minste hopen, dot reeds deze daadzaak de oogen van vele voorstanders van de verplichte verzekering zaL openen. Plaatselijk Nieuws. De rijksuitkeering voor het onderwijs bedraagt di 1 Voorzatter zegt dat het Bestuur volgens art. 18 in jaar f 956.22. - buitengewone gevallen bevoegd is. tot buitengewone Van eenige inwoners van Valkkoog en Groen e j maatregelen. Dit was een buitengewoon geval. Ilij ge- een adres ingekomen met het verzoek om eve looft, dat het bestuur (voorzitter was toen nog geen vroeger den kinderen, zoowel den jongens a s bestuurslid) goed heeft gehandeld en de billijkheid heefl meisjes op Donderdag vrij te geven van sc betracht. Hij hoopt, dat de vergadering die daad van op dien dag geen hapdwerkonderwys meer te hou- hel bestuur zal goedkeuren. den. De heer C. List zegt dat er broodnijd was, daarom Volgens art. 21 der onderwijswet behoort aez« af ,QO haUjaar zoo ongezellig geweest, zaak bij B. en W. en daar het adres j^ricn De vergadering keurt de handeling van het bestuur den Raad. kan dit college het alleen aannemen voor b kennisgeving en zullen B. en W. de zaak iel ei ie Daarna dankt de voorzitter, de leden, belast met het handelen. Alzoo geschiedt. nazien der rekening voor hun moeite, de leden voor Wordt nu gelezen een adres va West- hun opkomst en sluit met de beste wenschen voor het voorbereiding van een electnsche centrale vooi West t Friesland, met een daarbij behoorende memorie van ronüs vergadering, toelichting, waarin het verzoek wordt gedaan dat de EEN GROOT GEZIN. Raad ln principe, zonder eenige verbinding, besluite gen ^eUner te Rotterdam huurde voor zich en zijn fcich bij de combinatie aan te sluiten en toe te tre- gezjn een won,ing in de Goudschestraat aldaar. Za den tot een eventueel te vormeu naamlooze vennoot- j ter(iag is hij echter met zijn gezin uit die woning gezet, omdat hy inplaats van, vier, zooals hij opgaf by het huren, tien, kin,deren van 3 tot 18 jaar. oud sc b a 1 Beide stukken worden voor kennisgeving aangeno- Het verslag over den toestand der gemeente zal hu'de raadsleden circuleeren. Af- en overschrüvingen tot een bedrag van fo-4.0» worden goedgekeurd, eveneens een bedrag van f 801.70, betaald uit den post voor onvoorziene uit gaven. De rondvraag leverde niets op, zoodat de vergade ring wordt gesloten. Daarna worden de heeren wethouders, raadsleden, de heer Lastdrager, de aannemer van bet nieuwe raad huis en de Pers uitgenoodigd een kykje te nemen van het nieuwe gebouw. De raadzaal waar we op dat oogenblilc vertoefden, kreeg eerst een beurt. Alles zag er daar in éen woord keurig uit. In het dof-blauw geschilderd, waar op bier en daar een enkele g^je versiering, maakte hot met zün Am. grenen plafond en dito vloer een hoogst aan genanten indruk. Het geheel van het ver trek werd niet weinig verfraaid door den grooten schouw, opgetrokken van binnen met blauwe tegels. Een mooie balustrade waarachter de ruimte voor het publiek en de Pers, met een drietal kasten verfraai den het geheel. De stoffeering zeer smaakvol in de zelfde kleuren gaf aan het geheel een aanzien, go- heel in overeenstefirming met den aard van het ver trek. Verder vonden we boven een flinke boden- of wachtkamer, garderobe en toilet- Beneden zagen we links van den mimen ingang de burgemeesterskamer, tevens geschikt voor de verga deringen van B. en W. Rechts vindt men een zeer bleek te hebben. De buren bergden zün inboedel op hun, zolders en de man trok er op uit om een an dere woning te huren. Hy kon, nergens slagen,. Het gevolg was, dat vader, moeder en drie kinderen den nacht van Zaterdag op Zondag op de straat doorbrach ten, de zeven andere kinderen op het politiebureau in, de Meermansstraat. Gisternacht hebben al de kin deren op dat politiebureau vertoefd en, zün alleen de kellner en zün vrouw op de straat gebleven. Gisteren is de man, die niet armlastig is en tot f 3 buur per week zou kunnen verwonen, er in ge slaagd een woning te huren in den Vogelenzang. KOPERVERGIFTIGING. Ernstige gevolgen heeft de bruiloft gehad welke by de huwelyksvoltrekking van den heer Kraagman met mej. Van der Pee te Limmen plaats had. Twintig gasten zün na afloop van bet bruiloftsmaal min meer ernstig ongesteld geworden. By alle patiënten deden zich vergiftigingsverschynselen voor en het schynt, dat de ziekte moet worden toegeschreven aan kopervergiftiging. Het vleesch dat gegeten, wërd, moet nl. in, een, groote koperen geschuurde wasch- ketel eerst gekookt en daarna nog eens weer opge- tyarmd geworden zyn. De toestand van den bruide gom mjoet ernstig zyn. ALCOHOL-VERGIFTIGING. Uit Renkum wordt aan het Centrum gemeld: Een fiiet al te wel bij het hoofd zijnde jongeman kwam Zondagmorgen in gezelschap van een 5-tal persopen en begaf zich met dezen naar een bierbuis, waar hy twee glazen bier dronk. Hierop werden weer 2 her- ruime secretarie, doelmatig ingericht. Waar boven bergen bezocht, in welke beide inrichtingen ieder „H. B. S." HELDER„S. K. C." SCHAGEX 6-7. Zondagmiddag had bovenstaande ontmoeting te Helder plaats. Om circa 2 uur wordt onder leiding van den heer G. Nobel van Lutjewipkel als scheidsrechter, begon nen. Onmiddellyk na den inworp pakt S. K. C. aan en brengt zy reeds direct den, bal naar den, vyande- ïyken korf, doch baar eerste poging loopt op niets uit. Steeds blyft S. K. C. de aanvallende en weet al spoedig door prachtig samenspel haar eerste punt door J. Rotgans te maken. Aangemoedigd door dit succes en door de vele surporters, welke mede gegaan waren naar den, Helder, doet S. K. C. aanval op aanval, wonderlyk mooi samenspelende. Zy weet haar score dan ook tot 40 op te voeren, doordat J. de Veer, C. Timmerman en N. Nobel ieder den korf doorboren. H. B. S. verliest échter den moed niet en doet een mooien uitval met het resultaat dat zy haar eerste tegenpupt maakt. Voor rust; maakt S. K. C. door H. Deul pog een punt. By pauze is de stand alzoo 5-1 in 't voordeel van Schagen. Na rust neemt H. B. S. het; spel direct ip handen 1 en zet er alles op om gelyk te maken. Samenspel is by hen niet te vinden, het is piets dan hard gooien en daardoor steeds fouten makende. S. K. C. behoudt echter haar kalmte en combineert, zooals voor rust, prachtig. Toch kon zy niet verhinderen dat H. B. S. den stand op 54 weet te brengen. Het mooie spel vajn S. K. C. heeft echter veel te lijden door de forschheid van de Heldersche spelers en komt bier door niet tot zyn recht Maai* haar werken wordt tenslotte beloond door een doelpunt, gemaakt door J. Rotgans. Hierop volgt echter weer eep doelpunt van Den| Helder. Het laatste kwartier staan beide partyen prachtig tegen elkaar, de een werkende om gelyk te maken, de ander om haar aantal met éen te zien vermeerde ren en hetgeen haar ook gelukt. Na een mooien uit val vap Schagep weet J. de Veer het laptste punt te maken. In de laatste minuten maakte H. B. S. echter ook nog een punt, zoodat als de scheidsrechter het einde fluit, S. K. C. welverdiend gewonnen heeft met 7—6. Over het spel der spelers van de S. K. C. een woord van lof, vooral het samenspel was schitterend. Het spel van Helder beviel ons zeer slecht, samen spel ontbreekt geheel ,en van ruwheid is het niet uitgeslotep. Aan den scheidsrechter een woord van- lof voor zyn goede leiding van dezen spannepden wedstryd. MOND- EN KLAUWZEER.O Bij den lieer J. .W., Bonkelaarsdijk, is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Gemengd Nieuws. FACULTATIEVE INENTING. Het T. v. G. optieent het volgepde aap Brit. Med. Journ.: De Britsche volksvertegenwoordiging heeft weder een van die belangwekkende debatten over de inen ting aan gehoord, waaruit voor alle landen te leereu valt, maai- waaruit alleep Engeland niets leert. Dit zeide ook de inleider, dr. Hillier, toen hy een ge sprek mededeelde, dat hy met den Duitschen minis ter yop Posodowski had gevoerd, die hem had ge zegd: „wy Duitschers zijp verbaasd, dat gy de we reld de inenting hebt geschonken en de pokken hebt gehouden," Hillier wees er op, dat Londen voor ge legenheid heeft gezorgd om 2 tot 3000 pokkenlyders te verplegen, terwyl Berlijn volkomen gerust is met 12 bedden voor deze ziekte. Duitschlapd, met een 40 pCt. grootere bevolking dan Engeland, beeft van 1898 tot 1908 ten hoogste 65 sterfgevallen ip éen jaar, in Engelapd wisselde dit aantal van 600 tot 2545. In de 4 laatste jaren voor den inentingsdwang had Pruisen resp. 2432, 2624, 357 en 95 sterfgevallen per millioen inwoners, en do volgende jaren 1 tot ten hoogste 36. Dr. Chapple zeide, de mogelykheid aan te nemen ,dat onder onberispelyke hygiënische omstandigheden de verspreiding der pokken ook on der een niet-ingeënte bevolking zou kunnen worden belet. Maar hoe het met die onberispelykheid staat, kan een wandeling langs de sloppen vap Londep lee reu. Er is niemand, die niet overtuigd is, dat de in-j I enting de pokken kap voorkomep, en als de leden van het Lagerhuis zouden weten, dat zich pokken- kiemen in de vergaderzaal bevonden, zouden allen I zich haastig laten inenten. Daarom is het verkeerd de voorstelling te wekken, als zouden algemeene hy giënische maatregelen de inenting overbodig kunnen maken. De overheid werkt de onttrekking aan de inen ting byna in de hand door aan de ouders een aan maning toe te zenden, behelzende dat binnen zekeren termün moet worden ingeleverd of eep bewys van geslaagde inenting, of een verklaring van wettig be zwaar tegen de bewerking. De ouders zien zich daar door slechts geplaatst voor de keus tusschep twee papieren en kiezen meer en meer den gemakkefijk- sten weg. Hillier drong erop aan, aan de aanmaning toe te voegen een korte en duidelyke uiteenzet ting van doel en nut der inenting. EEN DUUR THEESERVIES. Een vermakelyke anecdote vertelt de Tribuna van den Paryschen baron Rothschild. Voor eenige jaren erfde eep jong tooneelspeler na den dood zyner moeder een mooi theeservies van Meissner-porselein. dat een oudhedenhandelaar op ruim 50.000 fr3. schat te. „Alleen barop Rothschild zal zulk eep wopder- werk kupnen koopen," zeide de handelaar. De tooneelspeler zette een pruik op, schminkte zich, dat hy er als eep tachtigjarige uitzag en begaf zich met het kostbare servies naar den bankier. „Ik zal er u 45.000 frs. voor geven," zei Rothschild, na dat hij het goed van alle kanten bekekep en voor minstens 5000 frs. den neus opgehaald had. „Willen wij er niet een lyfrepte van maken?" vroeg de ver- kooper; „ik laaft u het servies en gy geeft mij jaar- lyks 4000 frs. zoolang ik leef." „Top", antwoordde de baron, „hier heb je een chèque." Na vyf jarep vernam Rothschild, dat de man met de lyfrente nog geregeld elk jaar. zijn 4000 frs. kwam afhalen. Dat leek hem merkwaardig; hy verzocht hem eens by zich en zeide: „hoor eens vriend, -je hebt een buitengewoon krachtige nptuur." „Dat schikt wel, heer baron," zeide de ander, die weder in dezelfde vermomming voor hem verschenep was. „Hoe oud zyt ge eigenlyk?" Daarop nam de tooneelspeler de pruik en zyn gryzen baard af en zeide: „Byna 28." Rothschild lachte, hy scheen de grap zoo goed te vinden, dat hy de rente voortbetadlde. Zoo begint het beroemde porseleinen theeservies nu aardig duur te 'worden: het, host alreeds 80.000 frs.! Se non e vero... Lichtelyk onwaarschynlyk is in dit, overigens niet onmogelyke, verhaal, dat de moe der van eep tooneelspeler een servies van 50.000 frs. zou kunnen nalaten. DE DUITSCHE KEIZER TE LONDEN. Londen, 15 Mei. De ontmoeting tusschen de Duit sche Keizers- en de Britsche Koningsfamilie was al- lerhartelykst. Ook de dichte menigte, die langs den geheelen weg geschaard was, van Victoria Station tot Buckingham Palace juichte de gasten geestdrif tig toe. De vorsteiyki} personen reden in open rytuigen; in het voorste zaten de Keizer, de Koning en de prins van Wales, in het tweede de Koningin, de Keizerin, prinses Victoria Louise en prinses Mary. De Keizer en de Koning droegen burgerkleeding. j De Handelsblad-correspondent seint: I Londen, 15 Mei. Ik was juist in Victoria Station getuige van de aankomst van den Duitschen Keizer met zijn gemalin en dochter en pooit te voren zag ik een meer hartelyk welkom, vry van alle officiëei vertoon, tusschen twee machtige souvereinen. De Duitsche bezoekers werden door den Koning ep de j Kopingin, vergezeld van den prins vap Wales, prinses Mary en den hertog van Connaught, verwelkomd. 1 De Keizer zag er uitstekend uit en scheen zeer ver- 1 heugd zyn Engelsche bloedverwanten te ontmoeten. Beide vorsten schudden elkaar hartelyk de hand. Da Keizer kuste de Koningin, terwyl de Koning de Kei zerin omhelsde. Beide monarchen en hunne gemalin nen vertoefden geruimen tyd op het perron, opge wekt zich onderhoudend met de vele leden van het gevolg van den Koning en de leden van het Duit sche gezaptschap. 1 Bij den rytocht naar het Paleis werden Koningen Keizer hartelyk toegejuicht door een groote menigte. Indien deze ontmoeting tusschen Keizer en Koning mag worden geacht een bewys te zyp van de vrien- delyke betrekkingen tusschen de beide natiën, dan moeten deze ongetwyfeld schitterend zyn. j EEN KEUKEN-IN SPECTRICE. De stad Cincinnati (Ohio) heeft een keukeninspec- trico| aangesteld. Haar taak is er voor zorg te dra gen, dat in de keukens der hotels ep restaurants de 1 vereischte zindeiykheld ln acht wordt genomen en door de gezondheidscommissie bevolen hygiënische j voorschriften behooriyk worden nageleefd. Voorts heeft deze keukenprinses toezicht te houden op het keukengerei, de kwaliteit en het gereedmaken der spyzen. De hotels en restaurants hebben die nieuwigheid met vreugde begroeit en beschouwen ze als eep re clame voor de reinheid en voortreffelükheid van hun bedrijf. Nagekomen Berichten. OUDKARSPEL. De kolfbaan (tevens uitvoeringslokaalvap den beer Bückmann wordt geheel verbouwd. De zaal wordt belangryk hooger, het tooneel vergroot en ver hoogd, terwyl aan iedere zyde daarvan een kleed kamer wordt ingericht en voor het buffet een aan- bouwtje wordt geplaatst. HEERHUGOWAARD. Het fanfarecorps te Heerhugowaard beeft zyn mede werking geweigerd aan de aldaar te houden open luchtmeeting voor drankbestryding op 8 Juni a.s. Nu is het verzoek gedaan aap het, fanfarecorps Kunst naj Arbeid te Zuidscharwoude. RAAD VAN ZIJPE. Vergadering op heden Dinsdag 16 Med 1911, des morgens te 10 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer G. C. Hulst, burgemeester. Na opening der vergadering leest de heer Van Dorsser de notulen, die onveranderd worden goedge keurd. Daarna wordt overgegaan tot beëediging van den nieuwbenoemdep secretaris, den heer K. Slot, die in handen van den burgemeester de -vereischte eeden aflegt. Voorzitter feliciteert den nieuwbenoemdep se cretaris met zün benoeming. U is al reeds eenige jaren secretaris geweest van Jisp, een uitgebreide gemeente, dus hebt al reeds veel zorgen op uw schouders gehad. Dat zal hier wel hetzelfde zyn en ik hoop, dat u zich ook hier niet dezelfde lust en ijver a^an de u opgedragen taak zult wyden. Wy zyn dat hier steeds zoo gewend geweest van uw voorganger, die altoos met veel lust zyn werkzaamheden heeft gedaan ep wij twyfelen niet of u zult zijn voetspo ren wel willen volgen. Dat zal ons algemeen veel ge noegen doen. Ik hoop verder, dat wij vriendschappe lijk zullen mogen samenwerken, en de belangen der gemeente behartigen. Volgt algemeene felicitatie. Tot ambtenaar van den burgerlüken stand wordt benoemd de heer K. Slot, mede op de voordracht stond de heer Jb. de Moor. De heer Bakker, hoofd der school te Schagerbrug, vroeg eervol ontslag tegen 1 Juli. De heer Raat informeerde of dit geen stagnatie in bet onderwijs kon ten gevolge hebben. Algemeen wordt de termyn van 2 maanden lang genoeg geacht en het ontslag eervol verleend. Aan den heer Veenema, onderwyzer te Burgerbrug wordt eervol ontslag verleend tegen 15 Juni. Ge vraagd was 1 Juni.

Schager Courant | 1911 | | pagina 2