lidiiti Kiens- Altsritntie- Laiiliiillil, Zaterdag 20 Mei 1911. CHAGER 55ste JaargaDg. No. 4919. COURANT Dit nummer bestaat uit 3 bladen. EERSTE BLAD. Bekendmakingen, O K M E K X T K Voorbereidend Militair Onderricht. Aanmelding voor den aanstaanden wintercursus. Dq Burgemeester van Schagen maakt bekend, dat oor Jongelieden van 1624-jarigen leeftijd, indien Ithans een voldoend aantal hunner zich aanmeldt, n den aanstaanden winter een cursus zal worden ge- iouden tot het ontvangen van voorbereidend mili tair onderricht, it onderricht heeft o. a. ten doel: lo. aan toekomstige militieplichtigen de gelegen- leid te verschaffen om de geschiktheid te verwer- j ren tot het voldoen ann de eischen van militaire be- swaamheid, en zooveel mogelijk ook aan die van lichamelijke geoefendheid, bedoeld bij art. 104 der Militie wet 1901; en 2o. aan jongelieden de geoefendheid te verschaf ten tot het verwerven van het militair getuigschrift, 7ereischt voor de toelating tot het Reservekader der Infanterie, der Vesting-Artillerie of der Genie. "Voor de toekomstige militieplichtigen loopt de cur- fcus over twee achtereenvolgende wintertijdperken; poor de adspiranten van het Reservekader over éen fvintertijdperk. i Het onderricht heeft plaats ten minste 4 uren per Week; het begint 1 October of zoo spoedig mogelijk .Jaarna, en duurt tot einde Januari. De aanmelding tot deelneming aan het onderricht {roet geschieden vóór 1 Juni eerstkomende ter Se- retarie der gemeente, op de werkdagen, des voor- niddags van 9 tot 12 uur, alwaar verdere inlichtin gen kunnen worden verkregen en de volledige regeling lezer aangelegenheid voor belanghebbenden ter in lage ligt. Melden zich méér deelnemers aan, dan met het oog >p de beschikbare localiteit kunnen worden geoefend, lan worden niet toegelaten de ingeschrevenen voor [e militie, die niet vroeger het onderricht van twee ichtereenvolgende wintertijdperken of wel van het toorgaande wintertijdperk hebben gevolgd, en voorts e jongsten in leeftijd. Jongelieden, die op 1 Juni e.k. nog niet milltie- ölichtig waren, of, wel militieplichtig zijnde, doch lich ter zake van uitoefening van of opleiding tot 'anilbouw, handel of nijverheid enz. buitenslands be- inden en eer9t na 1 Juni in Nederland terugkeeren, unnen zich ook na genoemden datum, mits vóór en aanvang van het onderricht, tot deelneming aan leiden. Voor hen geschiedt de aanmelding zoo tijdig moge lijk rechtstreeks bij den Inspecteur der Infanterie ;e 's-Gravenhage, onder opgaaf van het juiste adres ran den belanghebbende en van de Gemeente, waar tij het onderricht wenscht bij te wonen, en onder j Overlegging van de bescheiden .waaruit blijkt, dat hij I ot het doen zijner aangifte vóór 1 Juni niet was cehouden. Jongelieden dezer categorie, die reeds in dit jaar [noeten loten en van wie alzoo te voorzien is, dat jij wellicht slechts gedurende éen wintertijdperk het onderricht kunnen volgen, zullen, zoo zij in eene gar nizoensplaats wonen of zich daartoe naar een nabu rige garnizoensplaats willen begeven, in de gelegen heid gesteld worden in te halen, hetgeen zij door1 aet niet-bijwonen van het onderricht in het vorig wintertijdperk hebben verzuimd. v Latere aanmelding voor het onderricht is ook toe- elaten voor lotelingen, die in het vorig jaar reeds tebben geloot, en in verband met het door hen ga wokken nummer in aanmerking komen eerst in het lanstaande jaar bij de militie te worden ingelijfd. Voor deze categorie van militieplichtigen moet de ranmelding geschieden bij den Officier, met het on- ierricht belast, en wel bij den aanvang van het serste oefeningsuur in den aanstaanden winter. In de eerste helft van Januari a-s. zal ten over staan van eene Militaire Commissie een onderzoek plaats hebben, waarbij voor hen, die In aanmerking komen om in het volgend jaar bij de militie te wor- Jen ingelijfd, de gelegenheid zal bestaan tot het ver worven van een bewijs van voorgeoefendheid. De bewijzen van voorgeoefendheid zijn drieërlei: een bewijs van militaire bekwaamheid; een bewijs van lichamelijke geoefendheid, en een bewijs van militaire bekwaamheid èn lichame lijke geoefendheid. De lotelingen, die een dezer bewijzen verwerven, worden, op hunne aanvrage, ingelijfd bij het korps en geplaatst in het garnizoen hunner keuze, voor zoover zij daartoe geschikt zijn en dit met de belan gen van den dienst is overeen te brengen. Bezitters van het in de laatste plaats genoemd bewijs hebben achter in deze den voorrang boven bezitters van een der beide eerstgenoemde bewijzen. De houders van een bewijs van militaire bekwaam heid èn lichamelijke geoefendheid hebben bovendien aanspraak om vóór anderen in aanmerking te komen toi inlijving voor korte oefening (vier maanden). Aan het bovenomschreven onderzoek kan ook wor den deelgenomen door tot korte oefening ingelijfde lotelingen, in het genot van uitstel van eerste oefe ning, die hun vroeger verkregen bewijs van militaire 'bekwaamheid en lichamelijke geoefendheid wenschen |te vernieuwen, ten einde daardoor aanspraak te ver krijgen op verlenging van dit uitstel. Bij het onderzoek wordt ook gevorderd eenige ge oefendheid in het schieten. Voor jongelieden die. in (staat waren zich in of nabij hunne woonplaats in het schieten te bekwamen, zal tekortkoming in de gestelde eischen van schietvaardigheid een beletsel zijn om het bewijs van militaire bekwaamheid te verwerven. Daarom wordt aangeraden om, zoo daar- toe gelegenheid bestaat, deel te nemen aan de schiet oefeningen tot verhooging van 's lands weerkracht, die, bij voldoende deelneming, zoowel in garnizoens- ,als in sommige andere plaatsen met bruikbare schiet banen telken jare van 1 Mei1 September worden ge- 'houden. Schagen, den 9 Mei 1911. De Burgemeester voornoemd J. P. W. VAN DOORN De Burgemeester der gemeente Schagen brengt den ingezetenen in herinnering, het bepaalde bij art. 28 'der Algemeene Politieverordening voor deze ge- jmeente, luidende als volgt: „Tenzij geleid aan touw, ketting sjf koord, of ge spannen voor voertuigen, is ieder eigenaar of houder van honden verplicht er voor te zorgen, dat die hon den zich niet op openbare straten of wegen of an dere voor algemeen gebruik bestemde plaatsen bin nen de gemeente bevinden. „Bij overtreding mogen zoodanige honden door ofi op last van de politie worden afgemaakt. „Overtreding zal gestraft worden met eene geld boete van ten hoogste f25 of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagen, den 15 Mei 1911. De Burgemeester voornoemd. J. P. YV. VAN DOORN. KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Scha gen maken bekend, dat de op den 22sten Maart 11. vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1911—1912 zooals deze thans luidt, van heden tot den 15den Mei van het volgende jaar van kracht blijft, behou dens wijzigingen ten gevolge van rechterlijke uit spraak en aanteekeningen omtrent schorsing. De genoemde lijst blijft voor een ieder op de Se cretarie der Gemeente ter inzage nedergelegd en, in afschiift of .afdruk, tegen betaling der kosten, ver krijgbaar. Schagen, den 15den Mei 1911. Burgemeester en Weihouders voornoemd. De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. Van het Haagsche Binnenhof. Tweede Kamer. Den Haag, 19 Mei. De heer Roodhuyzen heeft ook in tweede instantie zijn strijd ten bate van de Vereeniging van heneden den rang van officier gepens. militairen van Leger, Marine en Koloniën, verloren. De formeele be zwaren hebben gezegevierd. De twee defensie-minis ters plus de heer De Waal Malefijt waren in het krijt gekomen teneinde te verhoeden dat de Kamer zich zou laten vinden om f 3000 jaarlijksche subsidie te geven voor de arme weduwen van menschen, die voor den lande hebben, gestreden, doch wier nage laten betrekkingen, op grond van wetsartikelen niet officiëel kunnen worden geholpen. De strijd is n,u uit. Zeker is 't waar, dat in zulke dingen het scheppen van antecedenten gevaarlijk is, en de deur opent voor oceanen van soortgelijke aan vragen. Of daar nu, in het onderhavige geval, zoo veel kans op bestond meenen wij, met den heer De Meester, te moeten betwijfelen. Tegenover 't „largasse, nobles seigneurs!" had de Regeering in, dat geval wat minder stroef, wat meer toeschietelijk kun nen zijn. Thans is 't overgelaten aan het particulier initiatief om „de eereschuid der natie", waarvan de heer Roodhuyzen niet zonder dithyrambisch e over drijving gewag- maakte, af te lossen. Het zeer merkwaardige ge.val heeft zich voor gedaan, dat de motie-Ter Laan (betreffende de perio dieke verhooging der traetementen van de ambtenaren der departementen van Algem. Bestuur) zonder stemming is goedgekeurd. Na de verklaring des mi nisters dat hij eerst het rapport der Staatscommissie zaJ afwachten, was deze motie vrijwel tandenloos ge worden. De Nijmeegsche heer Van Nispen verzuimde niet, er even de aandacht op te vestigen "Van. de publieke tribune weerklonk toen plots een schril gefluit. De voorzitter kijkt naar boven; opper-I bode Van Bijlevelt ijlt naar de tribune, waar de snoodaard schuilt; een politie-agent nadert dreigend en gr mmig-blinken'd... Weg is de fluiter. Waarom floot hij? Was 't een verwoede anti-soci? Wie zal 't uitmaken? Voorts hebben wij heden nog uitgemaakt, dat als twee medici verklaren, dat vaccinatie gevaarlijk is, de „vaccine-dwang" kan worden terzijde gesteld. Het debat erovero, schim van, Keuchenius!... was zeer tam. De bloedeigen broeder van den pre mier, de Rotterdamsche afgevaardigde Heemskerk, had afschaffing gewild. De heer Lohman sprak van een „wetgevers-schandaal", doelend op den dwang. Broeder Pollema wierp ook zijne zeer-rechtzinnige duit in het zakje. De premier, de toch niet minder rechtzinnige, was tikje-boos. Waren de heeren nu nog niet tevreden? Wie had dèt tien jaar geleden ge droomd?... Neem twee rechtzinnig-Keuchemaansche dokters en ge behoeft uw kind immers niet te laten „prikken". De inenting kdn gevaarlijk wezen, nu, blij kens officiëele verklaring. Zelfs Calvinistische broe ders kunnen ijselijk lastig zijn. Waarom de heer Schaper 't noodig en nuttig vond om, in de gegeven omstandigheden, nog voor de vac cinatie in het krijt te treden: duidelijk is het mij niet. Tot stemmen had de hooge vergadering geen lust. Alles ging er-door. Maandag-middag: de steenhouwers. Zóo zullen we Juni wel voortsukkelen Mr, ANTONIO. Binnenlandsch Nieuws. NIEUWE NIEDORP. De zoo goed bekende Hoornsche Rederijkerskamer Westfrisia, waarin de welbekende heeren Wilson o. a. medewerken, zal 2en Pinksterdag, ter gelegenheid, van de kermis alhier, optreden in de Prins Maurits van den heer J. Feetoom. Dat belooft weer een prettigen en genotvollen avond. SINT PANKRAS. Donderdag vergaderde de afdeeling Sint Pancras van den IJ. H. N., ter behandeling van den be schrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van dien bond op a.s. Zondag 28 Mei te Hoorn. De vergadering besloot hare voorstellen te hand haven en het overige aan de afgevaardigden over te laten, gehoord de besprekingen. In de vacature P. Keizer als lid van het Bestuur, werd verkozen de heer J. v. d. Ham. LEGER DES HEILS. Men verzoekt ons de aandacht der lezers van ons blad te verwijzen naar de advertentie van het „Le ger des Heils", voorkomende In het nummer van heden, waar geannonceerd wordt, dat de afdeeling van het Leger des Heils, Den Helder, te Schagerbrug en Oudesluis op Hemelvaartsdag a.s. eenige feeste lijke openluchtmeetings zal houden, welke afgewis seld zullen worden door toespraken, muziek en zang. Opgemerkt moet worden dat deze meetings een feestelijk karakter zullen dragen, daar ze in ver band staan met de viering van het 24-jarig bestaan van het „Leger" in Nederland. Zeker mag het Heilsleger zich gelukwensehen, met den grooten vooruitgang, welke het in dien korten tijd miakte. Ziende op de nu 90 afdeelingen (korp sen en buitenposten) in ons land, met de ruim 30 maatschappelijke instellingen, waarin daags honderde verpleegden huisvesten; deze afdeelingen en inrich tingen, worden bestuurd door 350 officieren, die ge heel onbaatzuchtig al hun tijd en krachten wijden aan dit liefdewerk, dan geeft dit wel reden tot het herdenken van den dag toen de eerste steen, in Amsterdam, van deze machtige wereldorganisatie, voor Holland gelegd werd. Men verwacht dan ook een groote schare belangstellenden die de meetings in, bovengenoemde plaatsen zullen, bijwonen. OUDE NIEDORP. Donderdagavond vergaderde de vereeniging tot be vordering van getrouw schoolbezoek in het lokaal van den heer T. de Jong. Tegenwoordig waren 13 leden. De voorzitter, de heer D. Kriller, opende met een welkom de vergadering, waarna de notulen van de voorgaande vergadering door den secretaris, den hr. Kooijman, werden gelezen, welke met dankzegging onveranderd werden goedgekeurd. Aan de orde werd nu gesteld: rapport schoolver zuim. Dis rapport, dat heel gunstig was, werd uitge bracht door het hoofd der school, den heer M. H. Woutman. Slechts éen leerling had een willekeurig verzuim gemaakt. Alle leerlingen mogen dus mede met het feest en op éen na krijgen ook allen een prijs. 9 Leerlingen hadden de school verlaten, welke allen recht op een eereblijk hadden. Geen enkel verzuim hadden die leerlingen gedurende hun schooltijd ge maakt. De heer Woutman, ontving een woord van dank voor zijn, verslag. Volgde voorstel van, het te houden feest in dezen zomer. Besloten werd met de kinderen van de drie hoog ste klassen een reisje te maken naar de Artls te Amsterdam, op den 1 Jun,l a.s. Met de overige kinderen zal op den 30 Mei a.s. een rijtoertje worden gemaakt naar Schoorl en, over Bergen en Alkmaar terug, 's Morgens te 7% uur zal vau het schoolplein worden afgereden. De pr ij zenuitdeel ing zal worden gehouden in het lokaal van den heer T. de Jong, 's avonds na terug komst van, de Amsterdamsche reis. Even, als het vorige jaar zullen de prijzen worden aangekocht door de heeren Woutman en Kooijman. De verdere regeling aan, het feest verbonden, werd opgedragen, aan het bestuur. Bij de rondvraag niemand meer het woord verlan gende. werd de vergadering met een woord van dank voor de opkomst en medewerking door den voorzit ter gesloten. ADRES INZAKE DE KIEVITEN. Door Dr. C. Hille Ris Lambers, predikant te Jor- werd, zal namens degenen, die hem instemming heb ben betuigd of nog zullen betuigen, het hier volgende adres aan, Zijne Excellentie den Minister van Land bouw, Handel en Nijverheid worden, verzonden: In zake de kieviten. Allen, die het met dit adres eens zijn, worden verzocht hem dit vóór 1 Juni te doen, weten. De ondergeteekenden hebben met groote instem ming kennis genomen, van de onlangs ingediende vo gel wet, die. zoo zij, naar wij vertrouwen, wordt aan genomen, een zegen zal blijken voor Nederland. Waar het nieuwe wetsontwerp bepaalt, dat voortaan slechts tot 16 April het rapen van kievitseieren zal worden toegelaten, voelen wij ons gedrongen den wensch uit te spreken, dat vooral ook dit punt worde gehand haafd. Sommige niet alle vogel- en eierhandelaars maken hier wel bezwaar, doch 't valt gemakkelijk in te zien, dat op den duur ook zij er geen schade van zullen hebben; terwijl voor het behoud der kieviten de voorgestelde bekorting noodzakelijk is in verband met het vroege maaien, dat hoe langer hoe meer ge woonte wordt. Wij veroorloven ons echter Uwe Excellentie tevens in overweging te geven, om, mede voor bescherming der kieviten, in artikel 22 van de jachtwet, waar ge handeld wordt over het rapen der eieren van water wild, gedurende de. maanden Februari, Maart en April, daarvoor te lezen „van 1 Februari tot 16 April". Auders zullen, waar de in art. 17 der jaclit- wjet genoemde vogels zich voor een goed deel met kieviten op dezelfde terreinen ophouden, de kievits eieren toch ook na 16 April worden meegenomen, zon der dat hierop controle mogelijk zal blijken.Boven dien verdienen de in art. 17 der jachtwet genoemde vogels ook wel meerdere bescherming: zeker geldt dit van de hier o. a. genoemde: waterhoenders, schrieken, kemphanen, strandloopers, wulpen en ple vieren. Wij hopen, dat onze bescheiden, uit waardeering uwer bedoelingen voortspruitende opmerkingen bij Uwe Excellentie de aandacht mogen vinden, welke zij, naar wij meenea, verdienen. EEN REEBOK. Woensdagnamiddag werd in den Rijn tegenover Mil lingen een reebok te water gezien. Met de stoomboot „Millingerwaard" en een paar roeibooten begon men er jacht op te maken. Het dier toonde zich een mees ter in de zwemkunst en 't kostte dan ook heel wat moeite, eer men het in zijn macht had. Met de „Mil lingerwaard" naar den oever gebracht, werd het dier onder groote belangstelling geplaatst in het dieren- kamp van, den heer S. Arntz, waar het in gezelschap kwam van een paar familieleden. Aanvankelijk toon de het dier zich nog zeer schuw en verwondde zich meermalen bloedend tegen de afrastering. SCHOORL. Bij de verkiezing voor een lid van, den Raad dezer gemeente, hadden de 229 kiezers, die waren opgeko men, 126 hun stem op den heer J. Bas en 99 op den heer R. Wognum uitgebracht, terwijl 3 stembil jetten blanco waren ingeleverd en éen van onwaarde bleek te zijn. De heer Bas is dus gekozen. BEGRAFENIS C. BOSMAN. Men meldt ons uit Alkmaar Gistermorgen is onder groote belangstelling het stoffelijk overschot van den heer C. Bosman begra ven. Aan de groeve werden opgemerkt B. en W. van Alkmaar, verschillende vertegenwoordigers uit han del- en nijverheidskringen, benevens een aantal be kende personen uit stad en provincie. Aan de groeve werd niet gesproken. Een aantal kransen dekte de lijkbaar. Namens de familie dankte mr. C. W. Bosman voor de betoonde belangstelling. EEN FRAAI STROOIBILJET. Van rechtzinnig Protestantsche zijde zijn de Win schotenaren bij vliegend blaadje gewaarschuwd niet naar de „vliegdemonstratie" te gaan kijken. Want vooreerst zoo wordt hun, of althans aan do „Christenen,", gevraagd „kunt gij er met uw God versihijnen, durft) gij den-Christus bidden er met u heen te gaan?" „En dan nog deze ernstige waar schuwing": telkens vallen er vliegers dood: door to gaan kijken moedigt gij het levensgevaarlijk bedrijf jaan. Wat ons Jn het strooibiljet nog trof, was hoe een kleine verandering een plechtig Bijbelwoord bederven kan. „Waar twee of drie vergaderd zijn in mijnen ïiaam, daar ben ik in het midden van hen," zegt Jezus (Mt. 18.20). En nu laat het strooibiljet op de aangehaalde vraag volgen: „Immers de Schrift zegt or.s: waar twee drie In Mijn naam vergaderd zijn, daar ben Ik in hun midden, en met hoevelen zijc gij op het vEeglerrein om Gods wil vergaderd?" „Twee i\ drïo"! Hoe kpmen menschen, die zich immers voeden met het merg der Schrift naar da Statenvertaling, tot zulke smakeloosheid? VERGIFTIGING. Omtrent het vergiftigingsgeval op het bruiloftsmaal te Limmen, waarvan wij eerder melding maakten, ver* nemen wij verder: Gisteren is een der bruiloftsgasten ten gevolge van vergiftiging overleden. De vader van de bruid. Van der Peet, en nog drie personen verkeeren in levensgevaar. Een dezer zijn zelfs de laatste sacra menten toegediend. De overige lijders zijn aan da beterende band, doch gevoelen zich nog zeer onwel. De bevolking is zeer onder den. indruk van het gevaJ. VITRIOOL GEDRONKEN. Een 3%-jarig kind te Utrecht heeft gisteren een flesch met vitriool in handen gekregen; het dronk daaruit en bezweek onder hevige pijnen. GRAGE BELASTINGBETALERS. Een paar ingezetenen van een Friesche gemeente hadden aan de Gedeputeerde Slaten verzocht om zulke maatregelen to willen nemen, dat zij ten spoedigste op het kohier van hoofdelijken omslag hunner ge meente word.en geplaatst. Adressanten, zich belasting plichtig wanende, hoopten op (leze wijze kiezer voor den gemeenteraad te worden. Geel,. Staten hebben afwijzend op het verzoek beschikt, o.a uit overweging, dat hun college aan geen wette lijk voorschrift d,e bevoegdheid ontleent om de plaat sing op het gemeentelijk "kohier van den hoofdelijken omslag te gelasten van personen, die naar hun oor- doel belastingplichtig zijn en dat er ook overigens noch op grond van de gemeentewet, noch op grond van de Kieswet termen tot tusschenkomst bestaan. PEST OP JAVA. Bij het departement van koloniën is ontvangen hel volgende telegram ran den gouverneur-generaal vafc Ned.-Indië. d.d. heden (19 Mei), betreffende de pest- gevallen op Java: Afdeeling Malahg: één koortsgeval op 16 dezer en twee op eergisteren (17 dezer) bleken pest to zijn. Gisteren (18 dezer) 26 gevallen, waaronder één lon- genpest. en 11 dooden. Van d.e lijders ran vorige dagen overleden er nog 10. Socrabaja: 4 gevallen, 1 doode. Kedjri: 1 geval, 1 doode. Madjoen 1 sterk verdacht geval. EEN MOOIE KOOP. De slager Ha bolt van Amsterdam, kocht van den hr. u. Geerhgs te Anna Paulcwna zeventien vette koeien vcor een gezamenlijk led rag van 6880. De gemiddel de prijs was dus ruim 400 per stuk. KUNSTMEST. Van het toenemend gebruik van kunstmest werd ons het volgende verteld. In den polder Het Koegras ligt eene plaats, groot 70 H..A, waarop voor 25 jaar 8 koeien liepen. Deze plaats wordt thans bewoond dooi den heer B.. dio in de huur de beschikking lieeft over 1500 gld. aan thomasphosphaal en kaïniet. Daarbij kocht de heer B. in dit voorjaar voor f 1500 super plies phaat en kaïniet. en voor f 1200 chilisalpeter. Een gezamenlijk bedrag dus ran f -1200. Op de plaats loo- pen thans 100 stuks melk- en fok vee met de noodige schapen en paarden. Onder de 70 H.A. is 10 H A bouwland. PRINS HENDRIK NAAR TEXEL. Men schrijft uit Texel: Aan verschillende bewegingen en voorbereidselen, is het te bespeuren, dat Texel hoog bezoek heeft te wach ten. Zoo wanen hier enkele persohen uit het bestuur van dc Redding-Maatschappij en van het Staatsbosch- beheer aanwezig, om- de noodige besprekingen fe hou den en beschikkingen te maken. Personen ran hier zijn naar Den Haag geweest, om te weten, wat voor de goede ontvangst noodig kau zijn. en er kan verzekerd worden, dat deze reis niets te wenschen zal overlaten. Dc tuin van het hotel Texel, waar Z.K.H. twee nachten zal logeeren wordt geheel gerestaureerd, en, naar men mededeelt, zullen er straks in levende bloe men aanwezg zijn de notiionalc kleuren van Nederland naast die van Mecklenburg. Vóóroefeningen met» de reddingsmiddelen hebben reeds plaats gehad jen wel tot genoegen van hef bestuur. Zoo het weer eeriïgszins wil medewerken, zal het er op den 2en Juni a.s. aan ons strand prachtig kunnen uitzien, en die datum zal voor Texel een onvergetelijke zijn. In De Muy, het mooie vogelbroedterrein, uit do boschwachterij Koog. is eene roeiboot gebracht, waar mede de Prins langs de honderden nesten van kok meeuwen. dodaars, meerkoeten en waterhoenders zal kunnen varen, en er wordt niet aan getwijfeld, of Z.K.H. zal hier een genot smaken, dat in bijna geen enkel ander deel van Nederland gevonden kan wor den. De bewaking van De Muy is bij den boschwachter te Koog, in goede handen, en hel toezicht is thans scherper, dan ooit te voren. Ook hel gebied van de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten in den polder Waal-en-Burg. dat mede door Z. K. H. bezocht zal worden, is in goede conditie. Vele honderden nesten zijn er in korten lijd te zien, en de gevleugelde bewoners geven een kdurig beeld ran het rijke vogelleven, dat Texel k merkt. Wat ons vooral verheugt, is, dat de P ins zal lun chen bij den ouden heer Jacob Buijs. te De Co-k's dorp, en hier zeker zal spreken met de beide broeders Tijs

Schager Courant | 1911 | | pagina 1