II III n LanitawsM Schagen, een best MMpril, Hel Calé fiesiant Boerenknecht, Slagersknecht Ontvangen: J Jeuken, Wieilorp. Melkcontröleur. et, Ni Pril Metselaarsknecht RIETSCHOUW Knecht, H. H. Landbouwers. In nouveautés een vrij Bovenhuis, Telefoon No. 24. Breukbanden Beereavagen met 1ilba*y le koop. r. Hengst Duco. Breukbanden, L. Beijneveld, Winkel. AANWEZIG Prijsbiljarten om sigaren, J. een huisje Hypotheek. Anna Paulownapolder. De Motorboot P. Kaan Cz. Telegrafisch Weerbericht. Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Zuidelijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk droog weer mot geringe kans op onweer. Warmer. Nagekomen Berichten. DROEVIG ONGELIJK. Men seint ons uit Aalsmeer: In het land van den, heer 't Hooft te Haarlem mermeer waren hedenmorgen de le knecht Hendrik Verbeek met den tuinman uitgegaan om jacht te maken op schadelijk gevogelte. Het geweer was een oogenblik aan een hek opgehangen en, toen de tuin man het geweer recht wilde hangen, ging het vuur wapen af, waardoor de knecht Verbeek werd getrof fen en een doodelijke schotwond ter grootte van een gulden aan een der slapen ontving. De man was bijna onmiddellijk een lijk en Dr. Bom kon dan ook slechts den dood constateeren. De gedachte aan misdaad is ten eenenmale uitge- -«•Bloten. SINT PANKRAS. Burg. en Weths. hebben bij de herziening van het brandwezen bepaald, dat het aantal spuittrekkers en slanghouders vermeerderd zal worden met 9 man, dat een nieuw corps pompers van 16 man zal worden op gericht en tot kommandeur daavan benoemd den heer H. Nol, en den heerr Jb. Groen benoemd tot kom mandeur der brandhaken in plaats van den heer P. Bak, die om gezondheidsredenen had bedankt. ST. MAARTENSBRUG. De afdeeling St. Maartensbrug van den Bond voor Staatspensionneering hield Dinsdagavond een verga dering in het lokaal van den heer W. Swarthof. Aan wezig 9 leden. De voorzitter, de heer M. Koning opent met een woord van welkom de vergadering en verzoekt den waarnemend secretaris, den heer C. Spierdijk, de no tulen der vorige bijeenkomsten te lezen, die na lezing onveranderd worden vastgesteld. Aan de orde is re kening en verantwoording door den penningmeester, den heer G. Veuger Gz., welke rekening sluit met een nadeelig saldo van f 9.41. Een drietal circulaires van de afdeelingen Zierilczee, Rotterdam en Gronin gen voor aanbeveling van een te benoemen hoofdbe stuurslid, benevens een schrijven voor de meeting te Winkel, worden voor kennisgeving aangenomen. Be sloten wordt een afgevaardigde te zenden naar de Federatie vergadering te Schagen op 18 Juni a.s. Tot afgevaardigde wordt met meerderheid van stemmen gekozen de heer M. Koning, die deze benoe ming aanneemt. Voorgelezen wordt een circulaire van de Provinciale Federatie van. Noordhollandsehe afdeelingen van den Bond voor Staatspensionneering over een te houden meeting te Amsterdam, alsook een begeleidend schrij ven van de te Alkmaar gehouden jaarvergadering. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Niets meer te verhandelen zijnde, sluit de voorzitter met een woord van, dank voor de medewerking, de vergadering. Ingezonden. Geachte Redactie, Mag ik voor onderstaand een weinig plaats verzoe ken in uw veelgelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. De bedoeling is een eeresaluut te brengen aan de nieuw opgerichte Protestantsche Kiesvereeniging voor haar openbaai* optreden. Immers jaren lang heb ben de Protestanten geveinsd: wij willen ook wel een andersdenkende in den Raa,d, zelfs durfden op richters en leden der Protestantschei Kiesvereeniging na afloop van een stemming wel beweren, dat zij hun stem hadden gegeven aan een andersdenkende. Bah! hoe min van zulk een sterke alles overheerschende partij om zoo huichelachtig te zijn. Neen, dan liever openlijk voor zijn gevoelen uitkomen, en stichten een kiesvereeniging ten doel hebbende alleen protes tantsche candidaten voor den Gemeenteraad te stellen. Natuurlijk geldt dit saluut alleen voor het openlijk optreden. Als burger van Schagen, die het werkelijk goed meent met zijn geboorteplaats, veracht ik het ding met alle minachting, die In mij is, en ik ver moed dat vele weldenkende burgers wel spoedig op hun besluit zullen terugkomen, om allen die niet Protestant zijn uit den Raad te weren, trots al hun bekwaamheden. Wel jammer, dat de stichters niet een paar jaren vroeger op het idee zijn gekomen, maar juist nu, nu de elf gecompleteerd moeten wor den, 't heeft nu zoo den schijn, of de heeren voor hun nummer ijveren. MERZ. Plaatselijk Nieuws. CIRCUS PAUL WILKE. Over het circus van Paul Willce, dat over enkele weken hier komt, lezen wij in de Meijerijsche Cou rant: Wilke, Paul Wilke, wie kent hem nu reeds niet? Dagen te voren meldden annonces en biljetten zijn komst, buitendien voorafgegaan door een allergun stigste Fama, die zijn loftrompet stak. Zeer terecht, dit laatste. Wat gaarne wordt toe gegeven door de talloozen die gisterenavond de flinke en sierlijke, goed verlichte tent binnenstroomden om de openingsvoorstelling. Want wat werd daar 'n fraai en rijk programma zon der dralen en toeven kranig afgewerkt. In alle op zichten uitmuntend gelijk we reeds zeiden. Uitste kend waren behalve dè dressuur, altijd de schoonste kunst, die volle meesterschap des menschen over den edelen viervoeter, de krachttoeren, de luchtkunste- naars, de wipplank-accrobaten, smaakvol en hoogst net de kleeding en costumeering allerleukst, de clowns met hun „geleerde" dieren, vooral, zeer goed het orkest. Doch we bedoelen allerminst een gedetailleerde be- j spreking, omdat we zeker gelooven dat deze dagen ieder, zonder uitzondering, de voorstellingen Wilke gaat bijwonen. Men zal er uitermate over tevreden zijn. EEN VOSSENJACHT. Lycurgus heeft met zijn vossenjacht in Ananas succes gehad. Dertig adspiranten onder hoofdleiding van den heer A. Melker namen aan het prettige spel deel. De eerste vos werd gevangen (le prye) door J. de Vries, de tweede (2e prijs) door A. Wiglama. Van de 16 vossen werden or 8 gevangen. Van de niet gevangen voEsen ontving den len pr. W. Slikker, den 2en G. Hartog. Het hoofdkwartier van de Jachtstoet was geveBtigd by den heer Sohrieken, waar het dorstige wild en zijne vervolgers op melk en versnaperingen werden getrac- toerd. MARKTO VERZICHT. Meimaand is in het bijzonder de lammerenmarkt. Vooral op de beide laatste markten in deze maand is de aanvoer belangrijk. Dat is ook al een gevolg van de lammerenmarkten op Texel, waarvan de eer ste op den derden Maandag in Mei wordt gehouden. Dat was dit jaar vroeg, daar deze op 15 Mei viel; vandaar ook al vroegen aanvoer op andere markten. Gegadigden voor beste waar koopen in Mei. Dan is de room nog in de melk, of de eerste snede staat nog op het land, of anders gezegd, de beste waar is dan aanwezig. De lammeren, zijn dit jaar hoog in gekocht, zoodal; de weiders niet terstond op de hooge vraag van de kooplui ingaan. Deze klagen dus en spreken van traag en trekkend, en zijn, blij. altijd volgens hun zeggen, dat ze een kwartje verdienen kunnen. Wat er meer overschiet zullen ze wel niet aan de klok hangen. Toch ging het niet te best en bleef een deel onverkocht. Aanwezig waren 560 van Wieringen, 420 van, Texel, 130 uit Friesland en 200 Boerenlammeren. Overhouders prijshoudend, trekkend Vette koeien werden verkocht tegen 40 en 41 cent- Er waren verschillende prijzen boven '.en tegen f 300, dus veel goede kwaliteit. De hoogste prijs f 340. kwam op naam van den heer Borst te Tuitjchora. Vette varkens zijn in een paar weken belangrijk gedaald. Voor goede waar van 250 275 pond werd 4 cent betaald, wat bij andere markten vergeleken, heel goed mag heeten. MOND- EN KLAUWZEER Tongblaar is uitgebroken bij het vee van den heer S. Kroon op Grootewal. KERMIS. Onze kermis zal o. m. bezocht worden door een Bioscoop en een Stoomdraaimolen. KAASMARKT. Hoogste markt boerenkaas f 31. id. Fabriekskaaa f 28.50. Aangevoerd 13 stapels, wegende 2966 KG. WAARLAND. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Broereen Jz., thans kommies te Rotterdam, is met ingang van 1 Juni benoemd als kommies-verificateur te Lobith. WAARLAND. Als lid van 't bestuur van Polder Waarland is her benoemd de heer P. Smit alhier. WINKEL. Mejuffrouw N. Breebaart alhier is te Amsterdam geslaagd voor het theoretisch apothekers-examen. Marktberichten. SCHAGEN, 24 Mei 1011. 16 Paarden f 80 a f 480. 8 Stieren f 160 a f 300. 15 Magere Geldekoeien f 170 a f 240. 40 Vette Geldekoeien f 200 a f 325. 34 Kalfkoeien f 210 a f 290. 8 Vaarzen f 70 a f 140. 50 Nuchtere Kalveren f 7 a f 26. 310 Overhouders f 24 a f 30. 1320 Lammeren f 10 a f 18. 15 Vette Varkens f 0.44 a f 0.48 per KG. 60 Biggen f 10 a f 16. 20 Kippen f 0.75 a f 1.25. 750 KG. Boter f 1.30 a f 140 per KG. 200 KG. Kaas f 0.50 a f 0.60. 800 Kipeieren f 3 a f 3.50 per 100. 200 Eendeieren f 3.80 per 100. Advertentie n. Den pSsten Mei a s. liopen onze j geliefde Ouders W. van der Klooster A. M. Kraak g hunne '35-jarige Echtvereeniging $j te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Kolhorn, Mei 1911. Op den 28sten Mei a.s. hopen i onze geliefde Ouders Dirk Snijder Jz. Meinsje Mink Ad. hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard moge blijven is de wensch van hunne liefhebbende kinderen, G. SNIJDER. J. D. SNIJDER. F. SNIJDER-Klaver.] A. 8. SNIJDER. Kolhorn, Mei 1911. 000000000000 QOOOOOOOOOQ Direct gevraagd een goed kunnende melken, bij Jb SL0TE- MAKER Schagerwaard. Boerenknecht gevraagd, die flink kan melken, bij P. Raap Schagerwaard. Aan het zelfde adres 2 stieren be schikbaar, dekgeld f 1. Terstond gevraagd een gevorderd Smidsleerling, 't liefst boven 16 jaar, bij J. v. SCHEI J- EN, Groote Keete. Gevraagd: een Kaasmakersknecht, om terstond in dienst te treden, bij Jb VINK, Kaasmaker in de Kaasfabriek „Juliana" te Koedijk. Gevraagd een bij K. LOS te Koegras, die goed kan melken. Heden overleed tot onze diepe ^^droefheid, onze geliefde Zoon en Broeder goed met Rund- en Varkensslagerij bekend, gevraagd, tegen half Juni, door P. RAAT DzSchagen. Terstond gevraagd, een Gerrit, in den jeugdigen [leeftijd van 16 jaar en 6 maanden. BROUWER. E. BROUWER-Kwaat. P. BROUWER. C. BROUWER, Nieuwe Niedorp, 23 Mei 1911. Ondergeteekende betuigt zijn harte- lijken dank aan de Brandwaarborg- Maatschappij te Oudkarspel, voor de spoedige en flinke uitbetaling der brand schade van 16 Mei j.1. J. KOS. Eenigenburg, Mei 1911. bij W. Rus, te Groenveld, Gem. St. Maar ten. De ondergeteekende betuigt bij deze zijne tevredenheid aan de Hollandsche Veeverzekering-Maat- schappij te Alkmaar directeur de heer Henri Eecen, agent de heer J. Slik ker Cz. alhier, voor de spoedige uitbetaling voor zijn gestorven ^pa&rd. Door de in alle opzichten nette handelwijze dezer Maatschappij en vlugge betaling, kan hij deze Maatschappij met het meeste vertrouwen aan H.H. Vee houders aanbevelen. C. DEN ENGELSE. Koegras, Mei 1911. Te koop 10 beste Varkens landloopers, en 2 Ketten, bij B. Naastepad, Anna Paulowna. Klaverruiters verkrijgbaar bij KL Groot Czn. te Sloterdijk B 54a. N.B. Ook uitstekend voor hooi. le en 2e Hypotheek heeft Jac. G. Meijer Hz Hemsterhuis- stzaat 238 Den Haag, door zijn uitge breide relatie, te allen tijde in bedragen zoowel groot ala klein, beschikbaar. Rente minimum 4°/0. Solide 2e hypothe ken zonder borgen. Donderdags bij Broere te Schagen. Een zeer uitgebreide Staalcollectie Japonstoffen en - Fantasiekatoenen. uitgebreider, in prijzen lager dan de gewoon - voorkomende collecties. Aanbevelend, TE HUUR: van a'le gemakken voorzien, hoek Land- bouwstraat, Plantsoen bij het Station te Schagen. Schriftelijk of persoonlijk te vervoegen bij S. DROOG, Manufacturier te Kol horn. De gezamenlijke kaasfabrieken in het Koegras roepen op, sollicitanten naar de vacante betrekking van Melkcontrö leur, tegen een salaris van pl.m. f 500 per jaar. Aanmelding met opgave van infor maties vdór of op den 5den Juni a s. bij den ondergeteekende. Tijd van in dienst- treding zoo spoedig mogelijk. J. van der Veer directeur van de kaasfabriek „de Eendracht" te Koegras, gemeente Helder. TE KOOP: B. Het beste adres voor steeds geoote keuze in verschillende maten. Lage prijzenis bij C. Roggeveen Cz. Schagen. Aangeboden voor den kost als hooitrekker, bij D. KOOBN te Keegras, Callantsoogervaart. Aan hetzelfde adres een voor 75 gulden, bij C. Keesman te Oude Niedorp. W' TE KOOP: bij J. KROUWEL, Kleine Sluis, Anna Paulowna, '2 bruine Merriepaarden, a f t a d d s. Amerikaansche grenen Dekdeelen, lang 5 M. dik 25 duim. Eiken palen 3 bij 20. Eiken brandhout en hekpalen, ge bikte steen, en voorts afbraak, bij A. TUIN, Schipper 't Zand. De ©p de premiekenring te Schagen bekroonde, donkerbruine Dekgeld f 10.contant. Jb. TUINMAN, Schagerbrug. ook zonder veer, Haïinnla een 8chotel> om warm °P UuliOdld te dienen, cacaopudding Zwit- sersch systeem, met bourbon vannillésaiis Nieuwe artikelen der firma A. J. Polak, Groningen. beide in bussen van 20 ct. voor de fijne tafel en voor hotels en restaurants. Bij J. A. de Rooij, G. Dorbeck, Scha gen. gevraagd, bij Jb. Schuit, Winkel. voor alle gemeentenaren, op ZONDAG 28 MEI, 's namiddags half twee. Aanbevelend, J. Bijhouwer. Café „Tramzicht", te Winkel. Te huur gevraagd, in de omstreken van Schagen, met schuur, voor jongelui, huur billijk, adresD. SCHOEN, Baliatraat 9, Amsterdam. Tegen gemakkelijke conditie's is een groot bedrag beschikbaar als le hypo theek. Br. fr. no. 99 bur. v.d. blad. HOORN. IN den op Woensdag 31 Mei 1911. Belanghebbenden worden er aan her innerd, dat gestraft worden met een boete van ten hoogste drie gulden zij, die bij deze Bchouw niet voldoen aan de bepalingen, vervat in de artt. 8 en 9 van de verordening. Hij, die bij herschouw nalatig wordt bevonden, wordt gestraft met een boete van ten hoogste tien gulden. Anna Paulowna, 20 Mei 1911. {Dijkgraaf en Heemraden van den An a Paulownapolder, C. R. WAIB0KR, Dijkgraaf. J. K. KAAN, Secretaris. „Maria-Anna" (vertrekt Zondag 28 Mei 1911, 's namiddags om 6 uur van Wieringen. Wieringen, 24 Mei 1911. alleen West Indische Klooster olie merk Olijf, Uw Rheumatiek genezen kan. Prijs per flacon 75 ct., met gebruiks aanwijzing, dr. Saridini W. L Verkrijgbaar: bij R. Delver, te Pet ten, C. Stoel, te Schermerhorn, P. Leijen te Warmenhuizen en J. Rotgans Drogist te 8chagen, J. Boersen, Hip- polytushoef te Wieringen, A de Boer te St. Maartensbrug, KI. Tebsblaar te 't Zand, Zijpe, D. Kooij, Wieringerwaard En voor Engros de Heer J. J. de Vries Zaadmarkt C 54 te Alkmaar verandering van zaken. Notaris H. J. J. VERHOEFE te Avenborn, zal op Donderdag 8 Juni 1911, des avonds 7 ure, in na te melden koffiehuis door de makelaars J. v. 8logteren. P. v. Dijk, F. Reijnpers, L. A. Zeehandelaar, en J. B. Mïscher, publiek verkoopen: Het te Hoorn aan de Kaasmarkt pl. no 3 zoo gunstig gelegen welbekende en *naar de eischen des tijds ingerichte met Vergunning, ge naamd „de Toelast", met Uitspanning, groot 1.80 Aren en bewoond door den eigenaar den heer M. NOOIJ. w.o. een uitstekend loopend le klasse Billart. Kan door den kooper overge— I nomen worden, evenals de vier bij de zaak in gebruik zijnde Paardenstallen aan het West te Hoorn. In de zaak welke blijkens de voor handen zijnde bewijzen, een goed bestaan oplevert worden o.a. gehoudeneen sociëteit tal van vergaderingen, zitdagen van elders wonende personen enz. enz. Aanvaarding 1 Augustus 1911. Inmiddels uit de hand te koop. Te bevragen bij den eigenaar en bij den Notaris.

Schager Courant | 1911 | | pagina 3