Dienstmeisje. 2 Timmerlieden Slagersknecht HOOIBOUW. 3 jngt «1 (biggei). t Graanmaaier. Dienstbode, I Steeds Voorradig: stUBUicun een Paard, Dienstbode Huisorgel, Haast u nu, Agentschap „Roods bij 't eerste onderzoek te Borne verklaar- 'tlon de bolde behandelende geneesheeren, dat de brandwonden, hoewel hevig, niet gevaarlijk waren, dat er echter wel voor longontsteking was te vree- wen. Do geneesheer te Hengelo constateerde, dat de man roeds to voren longontsteking moest hebben ge had. In zoo korten tijd kon zij zich niet dermate hebben ontwikkeld, als bij onderzoek 't geval bleek. Binnen 2 dagen stierf hij er aan. „De overste van het R. K. Ziekenhuis te Hengelo verklaarde met nadruk aan de justitie, dat de man Igoaegd had zich niets van 't op den Zondag tijdens on na zijne dronkenschap gebeurde te herinneren. Overigens heeft 't parket te Almelo naar aanleiding van courantenberichten wel degelijk een onderzoek ingesteld, maar geen aanleiding gevonden om in deze raak handelend op te treden, 't Mag te betreuren ®ljn dat deze jonge man aldus door een ongelukkl- gon samenloop van omstandigheden zijn einde heeft gevonden; ten slotte valt hier weer te spreken van Hdblad. VEENHÜIZEN, OUDE NIEDORP. Evenals aan de 8 andere scholen in de gemeente, hooft de nieuwbenoemde burgemeester ook hier de kinderen een feestje gegeven. De jeugd werd in de school rijkelijk onthaald op chocolade, krentenbroodjes en koek. Met vlaggen voorzien deden de leerlingen al zingende een wandeling door Veenhnizen. De heer 0. de Jong had de aardige attentie bij zijn woning, onder wijzers en kinderen, die door de wandeling dorstig gowordon waron, op limonade te onthalen. Op het school plein werden door de kinderen verschillende wedstrijden gespeeld. Opgetogen gingen zij des avonds huiswaarts. Den burgemeester, die geruimen tijd aanwezig was, werd een danklied gezongen, terwijl een der leerlingen, hem het, lied met. oen passend woord overhandigde. DlRKSHORN. Vrijdagavond j i. hield de Vrijzinnige Kiesvereeniging te Harenkarspel een algemeene vergadering in het lokaal van den heer S. Brommer. Aanwezig waren 14 leden. Nadat door den voorzitter de vergadering was geopend, werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onder dankzegging goedge keurd. Na eenige bespreking werd door de vergadering algemeen besloten om aan te sluiten bij de Centrale Kiesvereeniging te Schagen en als afgevaardigden voor de a'gemeene vergadering, welke a.s. Donderdag te Schagen gehouden wordt, werden benoemd de heeren G Kuiper en J. Wartenhorst, respectievelijk voorzitter en secretaris. Punt 2 van de convocatie, bespreking gemeenteraads verkiezing werd besloten om voorloopig nog niet tot hot candidaatstellen over te gaan, doch na gehouden bospreking bleek men er wel voor te wezen om de drie aftredende leden weder opnieuw caodidaat te stellen. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Broek op LangendUk. Vrijdagavond 5 uur is de afslagmarkt alhier geo pend. De aanvoer bedroeg 3% zak muizen aardap pelen; ze golden, de groote f7.65 f8.30; de kleine t 1.85. SINT PANKRAS. Mej. B. Boot, onderwijzeres te Haarlem, is als (zoodanig benoemd aan de school met den bijbel al hier. SINT PANKRAS. De heer K. Visser, dit jaar periodiek aftredend als lid van hert Bestuur der banne 6t. Pancras, heeft bericht, dat hij voor een herbenoeming niet meer In aanmerking wenschte te komen. HOOGWOUD. Bij den heer Burgemeester dezer gemeente hebben zich 41 jongelieden aangemeld voor de deelname aan het voorbereidend militair onderricht. HOOGWOUD. Door den heer J. Eeken, wonende in het Zuid-End alhier, is aangifte gedaan, dat onder zijne koeien ver moedelijk mond- en klauwzeer is uitgebroken. OUDE NIKDORP. Dinsdag werd alhier schoolfeest gevierd met de kinderen uit de 3 laagste klassen der Op. L. School, Waarmee een rijtoer werd gemaakt naar Schoorl en Bergen. Te Schoorl vermaakten de kinderen zich, evenals ook de vele ouders en anderen in duinen en speeltuin, later te Bergen in den tuin, de eersten aan schommel, wip en draaimolen, de anderen aan de automaten. Vooral de electriseermachine ontlokte aan de dames veel gilletjes. Donderdag bezochten de kinderen uit de 3 hoogste klassen, onder leiding van 't bestuur der Schoolver- eeniging en het hoofd der school en onderwijzeres Artis en 't Aquarium, waar ook volop door de kin deren werd genoten. Na den terugkeer 's avonds had, fa de kolfbaan, van den heer T. de Jong, in hijzijn van veel belangstellenden, nog prijsuitdeeling plaats. Op éen na kregen alle leerlingen een prijs, aan 8 van de 9 kinderen, die de school verlieten, werd het getuigschrift uitgereikt, omdat ze gedurende al hun schooljaren geen onwettig verzuim maakten. Bij deze gelegenheid bedankte de eere-voorzitter, de heer A. Wonder Pz. allen, die hadden bijgedragen tot het welslagen van 't feest, voor hun medewerking. Beide keeren begunstigde goed weer de school feesten. Oude Nledoro. De heer M. H. Woutman, Hoofd der School al hier, is benoemd tot voorzanger bij de Nederl. Her vormde kerk te Veenhuizen in de plaats van den heer De Vries uit Schagen, die bedankt heeft. ANNA PAULOWNA. De heer J. C. G. van Wijk is geslaagd (met lof) voor het eindexamen als electro-techniseh ingenieur. NIET AliLEDAAGSCH ONGELUK. Te Abcoude is een niet alledaagsch ongeluk ge beurd. Bij het lakken van, een aangeteekenden brief sprong de spirituslaklamp met geweld uiteen, waar door de brievenbesteller Payralbe opeens geheel in brand stond. Door terstond in het Nauwe Gein te springen zijn gelukkig alleen de rechterarm en -hand gebrand. Dr. K., per telefoon geroepen, verleende de eerste geneeskundige hulp. De aangeteekende brief is maar weinig geschonden. DE TOTALISATOR. De Haagsche correspondent der Tel. heeft den hr. Thomson, die bij de behandeling van het zoogenaam de .zedelijksheidswejte" een der strijders geweest is voor het behoud van den totalisator, gevraagd, of er z. i. kans was, dat bij wijze van initiatief nog vöor den fataien termijn van 15 Juni a.s. een wets wijziging verwacht kon worden om de bezwaren te ondervangen, die de paardenfokkerij, blijkens vele ingediende aadressen, van de wet ducht. De heer Thomson dacht, dat daarop niet veel kans zou bestaan. Nader verneemt de Tel. van andere zijde, dat de heeren Roodhuijzen en Van Karnebeek van plan zijn om een wetsvoorstel op den totalisator in te dienen. Sienne Niedorp. Onze plaatsgenoot Chr. Kamper heeft bij het ge houden examen te 's-Gravenhage 25 Mei jl. de acte van bekwaamheid als onderwijzer behaald in de I nieuwe wereldhulptaal Esperanto. WOLHANDEL. De wolhandel, die geruimen tijd in Hollands Noor den heeft stilgestaan, hoewel nog 'duizenden vachten onverkocht bleven, is weder begonnen. De prijs be draagt f 1.05 a f 1.10 per KG., dat is 5 cent min der dan in 1910. Tegen genoemden prijs zijn reeds I eenige partijen verkocht. ALKMAAR Met morgen te beginnen zal Alkmaar wederom i staan in het teeken van de luchtsport: vliegen en opstijging van een luchtballon. Het terrein van het vorig jaar zal ook nu weder dienst doen en het vlieg- comité heeft zich beijverd het vinden van den weg den vreemdeling gemakkelijk te maken, door overal langs den weg wegwijzers te plaatsen. Het terrein is voor de ontvangst gereed. Behalve de feesttent en de loodsen voor de vliegmachines zijn er verschillen de gelegenheden tot het bekomen van ververschin- gen. Bovendien zal een kermesse d'été aan de bezoe kers gedurende den tijd, dat er niet gevlogen wordt, de noodige afwisseling bieden, waarbij gelegenheid zal zijn op een daartoe aangelegden dansvloer een dansje te maken. De opstijging van den luchtballon van den heer Pottum uit Rotterdam zal alleen op Maandag en Woensdag a.s. plaats hebben. Overigens heeft het comité geconditioneerd, dat er eiken dag zal moeten worden gevlogen op minstens 300 M. De Alkmaarsche vlieger Schuurman en zijn Italiaan- scha metgezel, die reeds een paai- dagen geleden met hun machine zijn gearriveerd, deden gistermid- i dag naar wij vernamen een proefvlucht. De Rotter- damsche vlieger Van Bussel is gistermiddag met zijn Blériot-eendekker aangekomen. Als het weer goed blijft zal ongetwijfeld op een druk bezoek kunnen gerekend worden. Van het Haagsche Binnenhof Tweede Kamer. Den Haag, 2 Juni. D&. heer Troelstra, uiterst kalm beginnend te spre ken over het zeker zeer onbenullige „eedswetje"; in eene vergadering, waar slechts hier en daar een lid zat te dommelen in de zwoele ochtend-atmosfeer van heeten Mei-dag. De heer Troelstra, is zijne rede, de welke den ganschen ochtend in beslag nam, geëin digd met eene zoo fel-vurige peroratie, dat de voor zitter aan het hameren sloeg Eene beweging, welke mr. Troelstra met de grootst-denkbare kleinachting gewoon is te negeeren. Toen de leider der soc.-democraten zinspeelde op het spelleken, dat „achter de schermen" is gevoerd om het oorspronkelijke, eedswetje weg te moffelen. „Door invloeden van paters, priesters en zoo meer..." Toen raakte mr. Robe.t Regout in vuur. Slingerde hij boozige woorden naai' het bankje van mr. Troel- stra... Inderdaad, tusschea de soc.-democraten en het geslacht Regout bestaat in ernstige mate ver schil van inzicht en karakter. De zaak komt hierop neer, dat het eerste eeds- ontwerp 'n monster was van slordige bewerking. Zoo als het daar lag kon geen wetgevend bestuursman ter wereld 't onder zijne hoede nemen. Iets anders is natuurlijk, of men goed heeft gedaan met den mid- deleeuwschen toestand van rechteloosheid te laten voortbestaan, waardoor iemand kan worden geplaatst voor het alternatief om of te zweren bij een God, in Wien hij niet gelooft,, of met de cel kennis te maken. De heer Regout wil nu een soort van „toeisings- reeht" invoeren; m. a. w. doen onderzoeken, of het iemand, wien het afleggen van den eed, als eerlijk man, onmogelijk is, ook ernst daarmee moet geacht. Had de heer Troelstra ongelijk, toen hij zulk toet- singsrecht inquisitoriaal brandmerkte?... Wij kunnen ons voorstellen, dat de minister van Justitie, gebonden aan zijne politieke club, zich in een ietwat-lastig parket bevindt. Het indienen van dit ontmergde, onthalsde ontwerpje was zeer zeker de slechtste keuze, die gedaan kon worden. Voor dei warme gemoedsstemming, waarmee de heer Troel stra tegen de bestendiging van den huidigen toestand protesteerde, bestaat toch alle aanleiding. Dat iemand 's ochtends den eed en 's middags de belofte zou kunnen afleggen, bestaat het toetsingsrecht niet, is eene argumentatie, verre blijvend beneden do schranderheid, de ervaring en de goede trouw van mr. Robert Regout. In het algemeen was dit „eeds- debatje" uiterst onverkwikkelijk. Men gevoelt immers dat er dingen bemanteld, verzwegen worden- Dat „politieke motieven" hun invloed doen gel den Bij den strijd om de amendementen kan het nog warm genoeg loopen in de Kamer. Eu ik vrees, dat bij deze gelegenheid het cement, waarmee de coa litie is saamgevoegd, weer bedenkelijk zal kraken. Eene treurige tijding voor allen, die wakkere, be kwame figuren in het Parlement waardeeren en noode missen was, dat de heer De Meester wederom j door ziekte verhinderd zal zijn, voorloopig de zittin- gen bij te wonen. A.s. Woensdag zal nu de heer Roodhuyzen de interpellatie over de pest op Java tot de Regeering richten. Dat de keuze der vervanging juist op dit lid van de club der Unie-liberalen viel, is lichtelijk-verrassend. Een „omnis homo" meer in het Lagerhuis! Mr. ANTONIO. Plaatselijk Nieuws. die goede oude tijd. Dat 10 j jaar geieden de algemeene toestand niet zoo erg rooskleurig was, kan wel blijken uit het volgende; De polderlasten waren te Schagen in 1810 en 1811 f 3 90 per gars is f 13 65 per hectare. En dat met nog modder wegen. In 1812 en 1813 was het echter niet beter,toen toch waren de polderlasten rep. f 4.50 en f 4.20 per gars of f 15.75 en f 14.70 per hectare, terwjjl het nu 1911 por hectare f 10.is en de wegen zich in uitstekenden staat bevinden. Verder bleek in Juni 1811 bij den penningmeester des polders in kas te z\jn 5894 guldens, 6 stuivers, 8 penningen en moest betaald worden aan gewone djjks- kosten aan die van Drechterland ongeveer f 8900.— alzoo is er f 8000.— tekort in kas en werd besloten omdat men geen kans zag voor 1 Juli a.s. dit ontbre kende alsnog van de belastingschuldigen te ontvangen, om de f 5894.— maar ter betaling aan te bieden en uitstel te vragen voor het ontbrekende. Dit bedrag moest worden gebracht naar Hoorn, alwaar gecommit teerden van Drechterland tot ontvang der gelden zouden vaceeren. Voor deze overbrenging werden gekozen de heerenPieter Westingh, president, Ariön Honingveld, vice-president en Jan Walig, penningmeester, welke 3 heeren op 1 Juli 1811 aan deze opdracht hebben voldaan^ kohier hoofdelijke omslag 1911. Evenals vorige jaren, stellen wij voor iedereen gratis disponibel een afdruk van bovengenoemd kohier. Alle aanslagen zijn daarin vermeld, met 't cijfer van 1910 ernaast ter vergelijking. Vanaf heden is het boekje aan ons Bureau voor ieder belangstellende verkrijgbaar. wapenhandel. Voor de oefeningen in den vrijwilligen wapenhan del hebben zich in onze gemeente 19 jongelui aan gemeld. regenval in mei. De regenmeter aan dei R.L.W.S. alhier wijst over Mei een val van .19.5 mM. aan. Op 1 en 2 Mei be droeg de val 14.2 mjM., zoodat de regenval nè dien tijd wel zeer gering is geweest. Er waren in de maand Mei 5 regendagen. schoolfeesten. In de vergadering van Vrijdagavond werden de schoolfeesten als volgt geregeld en vastgesteld. Het reisje naar Amsterdam zal plaats hebben op Woens dag 14 Juni. Daar zullen 34 kinderen aan deel nemen. Bezocht zullen worden Artis met Aquarium en Tol huis. Een boottocht van Amsterdam naar Zaandam werd facultatief gesteld. Weer en wind zullen daar over beslissen. Geleiders zullen zijn de dames Kui pers en Aterna, benevens de heeren Van den Bergh, Deenik, Korff, Ruyter en Smit. Het Burgemeesterskinderfeest is gesteld op Woens dag 5 Juli. De tocht zal gaan naar Bergen. Niet minder dan 333 kinderen zullen van de partij zijn. Dat belooft dus een paar prettige dagen. geslaagd als advocaat. De heer K. Denijs, vroeger alhier, is aan de Hoo- geschool te Amsterdam geslaagd voor het laatste ge deelte van het Juridisch examen. De heer Denijs gaat zich als advocaat te Amsterdam vestigen. mond- en klauwzeer. Sedert onze laatste opgave is mond- en klauwzeer in onze gemeente uitgebroken bij P. Watertor en C. Stammes, Nes, Wed. Pijper, Hoep, D. Eriks, Tolke en L. Roodjes, 't Wa^. geslaagd. De heer w. Nobel Cz. alhier heeft met gunstig ge volg eindexamen afgelegd als electro-technisch inge nieur. POLITIE. Ter secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent een verloren witte ceintuur met Telegrafisch Weerbericht. Zwakke tot matige meest Zuidoostelijke wind. Ge deeltelijk bewolkt. Meest droog weer met kans op onweer. Zelfde temperatuur. M arktberichten. ALKMAAR, 2 Juni iu.u. leKSKctcis f31, kleine boerenkaas f 33. commissie f 30.50, middelbare f 31. Aangevoerd 325 stapels, wegende 220000 Kilogram. Handel goed. Heden werden ter graanmarkt aangevoerd 103 HL. Tarwe f 8 a f 8.25, haver f 3.80 a f 4.bruine boo- nen f 14 a f 15, citroen id. f 13 a f 15.50, erwten gToene f 15.50 a f26 per HL. ALKMAAR, 27 Mei 1011. NIET ONTVANGEN. 12 Paarden f 100 a f 200. 47 Koeien f 110 a f 300. 349 Magere Schapen f 20 a f30. 74 Nuchtere Kalve ren f8 a f 26. 59 Magere Varkens f 18 a f 24. 735 Lammeren f 10 a f 17. 218 Biggen f 10 a, f 14 per stuk. Kipeieren f 3.25 a f 3.75 per 100. Boter f 0.60 a f 0.70 per kop. Nagekomen Berichten. HET P API ER VERBRUI K VAN DE WERELD. Het moet een bureaucratenhart goeddoen te lezen wat de nieuwste statistieken over het pap ierver bru Ik vagi- de wereld vertellen, want de cijfers zijn niet al leen schrikbarend hoog maar ze zijn juist in den laat- sten tijd geweldig gestegen. In deze stijging hebben alle landen een. ofschoon eenlgszins ongelijk, aan deel. Het grootste papierverbruik In het algemeen, zoo wel als per hoofd, en de grootste toeneming gedu rende de 20 laatste jaren, komt voor rekening van Amerika, wat voor dit land een niet zeer verblijdend verschijnsel is, omdat de behoefte aan hout voor de papierfabricage de Amerikaansche wouden reeds in bedenkelijke mate heeft gedund. De Vereenigde Sta ten gebruiken nu alleen ongeveer 2% millioen ton (ieder van 20 centenaars) papier per jaar, dat is bijna driemaal zooveel als het papierverbruik over de heele wereld 20 jaar geleden. Duitschland. staat No. 2 met 937.000 ton, dan vol gen Engeland met 573.000, Frankrijk met 419.000. Oostenrijk met 346.000 en Italië met 265.000 ton papier. Een groot gedeelte van deze hoeveelheden wordt door de pers in den vorm van kranten en boe ken verslonden. Wanneer men het verbruik per hoofd neemt is de volgorde van de landen geheel anders. Amerika blijft weliswaar bovenaan met het reusach tige cijfer van 32% ton per hoofd per jaar, maar dan komt Engeland, waarbij vergeleken Duitschland een bescheiden plaats inneemt. Het verbruikt namelijk maar 14.5 ton, Engeland daarentegen 16.3 ton. Een Franschman gebruikt 10.5, een Italiaan 7.6 en een Oostenrijker of een Hongaar 7 ton Per jaar. ZLJN GEWICHT IN GOUD. Als de koning van Engeland het volgende jaar op zijn groote Indische reis te Calcutta aankomt, zal hij daar op een enorme weegschaal plaats moeten nemen, opdat zijn gewloht in gouden munt kan worden afgewogen. Het geld zal dan daarna onder de armen van de stad uitgedeeld worden. Tot voor kort was het aan 't volk toegestaan, dadelijk na af loop van het plechtige „stap op en laat je wegen!" een stormaanval op de weegschaal te doen en zich van het geld meester te maken. De schandalen, waar toe dit placht te leiden, zijn nu echter voor de En- gelsche regeering aanleiding geweest, om de verdee ling van het geld op andere wijze te doen plaats hebben. Gedurende de plechtigheid, waarvan de oor sprong in verren voortijd te zoeken valt, zingen de Indische priesters oer-oude heilige liederen, de solda ten blazen op zilveren trompetten en het volk, dat langs de weegschaal van den koning defileert, werpt zich huldigend voor hem neer. Volgens de voorloopige schatting zal de goudmas sa, die bij de Indische kroning van George V ver bruikt zal worden, niet zóo enorm zijn als aanvanke lijk was gedacht. Koning George is een tenger man van slechts matig gewicht, en zoo zal het bedrag de som van f 120.000 wel niet veel te boven gaan. De Indische vorsten, bij wier kroning het oude gebruik eveneens nolg toegepast wordt, mogen in den regel een heel wat belangrijker gewicht het hunne noemen en vergeten is nog niet, dat tegen het einde van 't vorige jaar een maharadja niet minder dan 2 60 pond woog, zoodat bij zijn kroning, in het belang van de staatskas, er heel wat zilver onder het goud doorloopen moest. Gemeente ANNA PAULOWNA. Geboren: Aaltje, dochter van Gijs Keppel en van Jan Johanna Looij. Getrouwd: Adrianus Raap en Grietje van Stipriaan. AANBESTEDING. Uitslag der aanbesteding van hout ten behoeve van den polder en de banne Schagen. Ingeschreven werd door: J. Spaans, Barsingerhorn f150; A. Zijp, Hoorn f 144.99; J: Dekker Jz., Zaandam f 144.60; J. Eecen Gz., Oudkarspel f 136.56. Gegund aan J. Eecen Gz. te Oudkarspel. IV ourd Nchar wonde. Te Noordscharwoude zal aan de openbare school nog deze maand een week vacantie worden gegeven, om de kinderen gelegenheid te geven, bij het kool- planten te helpen, wat weldra weer plaats zal vin den. Aan de bijzondere school is de vacantie van heden voor 3 weken ingegaan. Alleen te Noordschar woude wordt van de 4 Langedijker gemeenten da kinderexploitatie in de hand gewerkt. ZLIDSCHAKWOUDE. Te Zuidscharwoude zal de stemming voor den ge meenteraad op 27 Juni plaats hebhen. Er moeten 3 leden aftreden, allen liberaal. Wellicht dat naast deze nog andere liberale candidaben worden gesteld; door de S.D. A.P. zijn er reeds 2 aangewezen, terwijl de Katholieken eerstdaags vergaderen met de bedoeling ook candidaten te stellen. De S.D. A.P. zal waar schijnlijk een openbare vergadering houden. BEKENDMAKING. Door Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden werd mij opgedragen aan alle ingezetenen den dank van Z. K. H. over te brengen voor de hartelijke ont vangst op 1 Juni jl. aan Z. K. H. bereid. Wieringen, 2 Juni 1911. De Burgemeester, A. PEEREBOOM. Advertentiën. Door huwelijk van het tegenwoordige meisje, vraagc Mevr Van Dea Bergh. Laan 5 te Schagen, tegen Aug. of Sopt een fliuk Gevraagd by J. DEL VER, te Burger vlotbrug. Igevraagd, bij de wed K. OLIE Nieuwe Niedorp. Te koop voor billijken prijs complete A SLOT, Kolhoro. 1SOO UO'I MO lil)! ftlt n I lil is direct beschikbaar, tegen late hypo theek bij D. D. P. WeBienberg, te Haringhuizen. tot Woensdag niet te spreken. goed met Rund- en Varkensslagerij bekend, gevraagd, tegen half Juni, door P. RAAT Dz, Schagen. Wegens huwelijk der tegenwoordige wordt terstond gevraagd een bij D. WIT Pz. 8troet, 8t.-Maarten. j MILWAUK.EE maaimachines, nieuwe Harken en Schudders. Verder te koop Een beste gebruikte Raasomes hark een Boby schudder, en twee gebruikte Mil- waukee maaimachines, bij J de GOEDE, Smederij Oudesluis. Terstond gevraagd gevraagd, voor geruimen tijd werk, b J. 8PEECS. Wieringerwaard. Te koop gevraagd ongeveer de prijs vau f 200. Br. fr. B. v. d. Blad. tegen flink loon en tevens tegen gebruik van een fiets C. BLAAUBOER, Lotweg, Anna Pan- lowna. Een flinke gevraagd, loon f 2 25 per week. Adres MkNÜËlM, Koningstraat Helder. Te koop voor elk aannemelijk bod een gewonnen uit de verloti g te Alkmaar, afkomstig uit de magazijnen van Gebr. Spanjaard. Te zien en te bevragen bjj D. ZEE MAN, Schagerbrug. M Cormicks Grasmaaier, Martins Zwad- keerder is nieuw, lichte trekkraoht Martins Zwadleggende Hooihark. AGENT A. 8LOT, KOLHORN. Schoorl is zoo goed als uitverkocht. Trekt 14 Jnni. A. v. Twuijver, Schagen. AANGEBODEN, dat door een IEDER onverschillig weik heroep bij uitoefent ook bij zijne dagelijksche werkzaamheden gemakkelgk kan worden waargeno men. Zeer aangename bezigheid die zonder eenige risico een öinke ver dienste opleve-t. Aanbiedingen ou der motto „Heerl" a/h Adv. bur. Mix. R Nunea Amsterdam. Te koop gevraagd door P BIERSTEKER. 8ohorweg Anna Paulowna. C. L BKIJVkTË I) Bi>avkai4.£Bi FO R EST IMS T K A AT 27, ALKMAAR, beveelt zich beleefd aan voor het maken van ml i\n TLU'l/liilw:|^ Flinke bergplaats voor R ij w i e I e n afgesloten terrein, gedurende het Con cours te Noord Scharwoude, bij Jb. JONKER, tegenover 't Postkantoor. Hypotheken. Beschi <ba-tr windt, gesteld een groot kapitatl op landerijen als vaste beleg ging tegen zeer gemakkelyke voorwar den. Br. fr. ouder no. 1 bur. v/d blad.

Schager Courant | 1911 | | pagina 2