do verbonden zijn, acht mou hot gowenscht, oen spre ker uit te noodigen Niemand meer het woord verlangende, volgt slui ting, BURGEKBRUG. De hoofdprijs in de Schoorlsche Verloting van dit jaar, is alhier ten deel gevallen aan den heer Jb. Swarthof. BUKGERBRUG. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, is benoemd de heer Jb. Èoogbrain te IJmuiden met ingang van 15 Juni a.s. Ilarenkarspel. Het mond- en klauwzeer, hetwelk in deze gemeente hard voortwoekert, begint ook al slachtoffers teeischen. By den heer G. Doekes (Woudmeer) zijn reeds een koe en een kalf aan die ziekte gestorven en zijn in den grond gestopt. DE DIEFSTAL TE SPANBROEK. AMSTERDAM, 14 Juni, Het Gerechtshof alhier heeft heden onder vernietiging van het vonnis van de recht bank te Alkmaar van 10 April J.l. doch dat bevestigende wat di opgelegde strafmaat betreft, veroordeeld tot 6 maand m gevangenisstraf den 51-jarigen koopman K. K., wegens diefstal van een bankbiljet van t 10 uit een lac'e in de kamer achter den winkel van Geertje Koele- wey te Spanbroek op 14 Febr. j.l. NIEUWE NIEDORP. Liet het weer zich vanmorgen somber aanzien voor een echoolfeestrytoerije, het kwam toch voor de klei nen, die uit toeren zouden gaan, heden best terecht. Te ruim 7 uur ving de tocht vanaf het kerkplein aan en ging over Kalverdyk, waar men zich met de Moer- beeker Schoolfeestelingen vereenigde. Vervolgens toog men thans 26 rijtuigen en 143 scholieren tellende, naar Schoorl, waar op de welbekende duinen veel ver maak werd gevonden. Vandaar werd de reis voortgezet naar Bergen en het heerlijke ritje werd beëindigd te Egmond aan Zee. Dat ook hier volop werd genoten kan gerust gezegd worden, 't Was volop pret. Over Alkmaar, Heerhugowaard, Oude Niedorp en Terdiek werd de thuisreis vervolgens gedaan en's avonds ter bestemden tijd kwam het gezelschap welvoldaan terug. 't Was een genoageljjke dag. DE BRANDWEER WEL. In een dorp tusschen Arnhem en Nijmegen sloeg dezer dagen bij een zware onweersbui de bliksem in een huis, dat weldra in lichte laaie stond. De brandklok werd geluid net alsof er een groote feestdag was; dat wil zeggen met twee klokken en de brandweermannen ver zamelden zich voor het brandweergebouw, overleggende of men uit zou rukken of niet- De een vond „het wel wat ver", een ander meende „dat het wel uit zou rege- non" en weer een ander zei„dat als men uittrok, de spuit en de slangen nat en modderig werden en men ze nog niet weer droog bad." Maar toen, na eenige minuten, meer afloop vaa volk kwam, vond 't grootste gedeelte toch beter om er efkens hèr te gaan. ONTSPOORD. Van den personentrein, die 713 van Hilversum naar Utrecht vertrekt, ontspoorde gisteravond dicht dij den overweg Ouden Amersfoortscben weg in eerstgenoem de plaats, de locomotief. De machine reed een eind door het zand en kwam eerst bij den Soestdykerstraat- wog tot staan. Het verkeer ondervond een uur vertraging. De ont sporing geschiedde vermoedelijk door het zich bevinden van een steen op de rails. WINTERSPORT IN JUNI. Men meldt aan de L. Ct., dat het gisternamiddag tus schen halfeen en half twee te Bergum zoo ontzettend gehageld heeft, dat jongens hun sleedjea naar buiten haalden om zich met wintersche sport te vermaken. De hagel, die een dikke laag vormde, moest met schoppen verwijderd worden. Deze hevige hagelbui heeft grcote Bchade aan de veld vruchten veroorzaakt. HET KOEGRAS Begunstigd door prachtig weer, maakten 73 kinde ren van school I te Koegras een uitstapje naar Am sterdam. Van de halte Koegras, te ongeveer 6.37 ver trokken, arriveerde het gezelschap te 9 uur aan het Centraalstation. Voor de meeste kinderen, er waren er zeker velen bij, die nimmer in een spoorwagen •gezeten hadden, was dit reisje al iets nieuws. Door de geleiders werden de kinderen op het be zienswaardige, wat men onderweg passeerde, opmerk zaam gemaakt, zoodat ongemerkt Amsterdam werd bereikt. Van het Centraalstation ging'het per tram naar Artis. Van ongeveer half tien tot half éen werd in Artis vertoefd. Elke geleider kreeg een tiental kinderen on der zijn hoede, waarmee hij Artis introk, en de uit roepen van bewondering, welke men spoedig hier en daar hoorde, waren zeker evenzooveel bewijzen voor het genot dat de kinderen smaakten. Genoten hebben de kinderen en door hen ook de geleiders. Te half éen bracht de tram het gezelschap naar de Do Ruyterkade, vanwaar per stoompont werd over gestoken naar het Tolhuis. Hoe de kleinen zich hier vermaakten aan zweef molen, in draaimolen, op de schommels, de wipplan ken enz. laat zich beter gevoelen dan beschrijven en zeer zeker komt aan de geleiders, zoowel aan het bestuur der vereeniging tot Bevordering van getrouw Schoolbezoek, als aan het onderwijzend personeel een woord van lof toe voor de wijze waarop zij zich ge heel voor de kinderen gaven en hen hielpen. Eindelijk was het tijd van vertrekken, aan alles tocl komt een einde, zoo ook aan dit schoolfeest. Met den trein van 4.46 uit Amsterdam vertrokken, arriveerde men te 6.45 in het Koegras en het vrooüjke gezang, dat gedurende, deze reis uit de wagens opsteeg, was zeker wel een uiting van de opgeruimde stemming waarin men verkeerde en ook dat de Koegrasser jeugd van, zoo'n reisje niet veel hinder heeft. Het ware wol te weuschen geweest, dat veel meer ouders, de klei nen met hun verheugde gezichtjes hadden zien uit stappen. voorzeker zouden vele dan een volgend Jaar, wanneer de vereeniging weder komt vragen om hun bijdrage, de beurs wat wijder opendoen, zoodat dau de penningmeester niet telkens zou moeten waar- Bchuweu: ja ja, maar denk om de kas. We willen er echter 't beste van hopen. Telegrafisch Weerbericht. 15 JUNI. VERWACHTING. Zwakke tot matige meest noordelijke wind. Gedeel- tolijlc bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Dagtempe ratuur hooger. Gemengd Nieuws. DE HONGERSNOOD IN CHINA. De Daily News ontving uit Sjanghai eene beschrij ving van den toestand in de streken van China, waar thans hongersnood heerscht. Het valt den oningewijde, merkt de schrijver op, niet zoo dadelijk op, dat er hongersnood heerscht. Op de velden staat toch het graan er goed voor, doch wanneer men door de dorpen trekt, bemerkt men spoedig, dat er iets niet in den haak moet wezen. Geen hanengekraai, zelfs geen hondengeblaf al les wat maar eetbaar was, is door de bewoners ver slonden. De woningen staan open en van het dak beroofd alles wat maar* geld kon opbrengen om voedsel te koopen werd verkocht. Er worden in de meest noodlijdende districten le vensmiddelen van overheidswege uitgedeeld. In een dorp, waar eene uitdeeling plaats had, was zulk 'n gedrang, dat 21 van de meest door honger verzwakte lieden onder den voet geraakten en aldus een ellen- digen dood vonden. Velen hebben hun vrouw, hun kinderen verkocht, dikwerf niet enkel uit eigenbelang, maar ook om de auderen voor ellende te behoeden. In het district Mengtsjen bewoonden, naar landsge bruik, twee broeders, beiden gehuwd, met hun vader hetzelfde huis. Toen de nood ten top steeg, en nog maar weinig was overgebleven, dat in geld en zoo in voedsel kou worden omgezet, zei de vrouw van don oudsten zoon tot den ouden vader, als hoofd van het gezin, dat deze haar maar moest verkoopen. Daartegen kwam de vrouw van den jongsten zoon op. Zij betoogde, dat zij nog zooveel Jonger was, zelve geen, haar schoonzuster wel kinderen had en deze dus niet goed. kon worden gemist. De oude man bepaalde echter, dat geen van belde vrouwen zou worden verkocht en toen de ellende steeds grooter werd, kwam het heele huisgezin, een voor een. ellendiglijk om het leven. Typisch is het verhaal, dat de correspondent geeft, van eene uitdeeling van levensmiddelen in noodlijden de plaatsen. In een stad in het Meugtsjeng-district werd bekend gemaakt, dat er eene uitdeeling zou plaats hebben. Er waren echter slechts levensmiddelen voor 500 lie den voorhanden, zoodat alleen de menschen, die er het slechtst aan toe waren, in aanmerking kwamen voor bedeeling. De magistraait stelde zich op naast de poort van den tempel waar do uitdeeling zou ge schieden. Hij keek een ieder, die uit de menigte op do poort toetrad, strak in de oogen. Stonden deze flets of waren andere uiterlijke tee-kenen van verzwak king waarneembaar, dan werden de lieden doorgela ten. De anderen werden echter met een lederen zweep, dien de magistraat in de hand hield, weggejaagd. De noodlijdenden ontvingen steun van het bestuur en van een gemengd hulpcomité. Wat deu steun van het bestuur betreft is er voor 500.000 dollars uitge geven, maar de correspondent acht hert zeker, dat een groot gedeelte van dat bedrag in de zakken van Chi- neesche overheidspersonen is terecht gekomen. DE ZEELIEDENSTAKING. ANTWERPEN, 14 Juni. Vandaag zijngeanmonsterin gen gedaan en deswege is er niet veel van zeelieden staking te merken. De Belgische stoomer „Baron Bayens" vertrok met volledige Belgische bemanning. Op de Hol- landsche petroleumboot „Chester" weigerde de bemanning te monsteren. Een equipage van vreemdelingen werd toen op stroom met een sleepboot aan boord gebracht. Over 't algemeen schijnen alleen stokers, oliemannen en tremmers te willen staken. Matrozen zijn voor een overeenkomst te vinden. De voor hedenochtend aangekondigde bijeenkomst van stakingleiders en afgevaardigden der reeders by den burgemeester had niet plaats. De reeders weigeren alle ouderhandeling met den Zeemansbond. Er is geen teeken dat de dokwerkers mee zouden staken. Alles is volkomen rustig. LONDEN, 14 Juni. Hedenmorgen was bier alles vol komen rustig in het „East—India dok". Geen enkel teekon wees op het uitbreken van een staking en het handelsverkeer in de haven van Londen werd niet gestoord. Desniettegenstaande verklaren de vertegenwoordigers der zeelieden, dat de aangekondigde staking onvermij delijk is en binnen enkele dagen zal uitbreken, tenzy de reeders da door den Bond van Zeelieden en Stokers geBtelde eischen betreffende loonsverhooging en enkele verbeteringen in de toestanden aan boord der schepen inwilligen. ANTWERPEN, 14 Juni. Het stoomschip „Baron Begens", dat naar La Plata moet vertrekken, heeft een complete bemanning Yan de Red Star Line zullen deze week twee booten vertrekken. Men is er zeker van, de Belgische zeelieden door andere te vervangen. HOE EEN MENSCH ZICH VERDACHT MAAKT. Den 7en December van het vorige jaar werd een vrouw van ruim zestig jaar de weduwe Hoffmann iu haar woning te Berlijn vermoord. Een, week later ontdekte men eerst deze misdaad, welke ge pleegd was in het oude Westen, van Berlijn, dicht bij het drukke cenitrum dus. Eerst arresteerde de politie een koetsier van, een wasch-inrichting. De man kon zijn alibi bewijzen. Daarn,a nam zij een, zadelmaker gevangen, die in het zelfde huis woonde als de vermoorde vrouw. Na 9 weken werd ook hij op vrije voeten gesteld. Toen moest een ziekenoppasser er aan gelooven, die ook al in, het moord-huis woonde. De oude man bromde dertien weken. En geniet n,u ook weer van zijn, vrij heid. De politie had van alle drie verdachten meegedeeld, dat hun schuld onherroepelijk vaststond, en dat het bewijs binnenkort geleverd zou worden In de dagen dat er schijnbaar nog gezocht moest worden naar dergelijke „onomstootelijke" bewijzen, I kreeg een Berlijnsch onderwijzer 's middags een tele- gram van het Koninklijke politie-presidium, waarin stond, dat hij zich onnndidellijk te begeven had naar het hoofdkantoor, Alexanderplatz, kamer no. zoo veel. De jonge man begreep niets van deze dringende invitatie. Doch hij ging onmiddellijk, zooals het een Pruisischen staatsburger betaamt, en meldde zich „gehorsamst". De politie-ambtenaar liet den onderwijzer plaats nemen in het felle licht van een venster, ging zelf zitten in een donker hoekje van de kamer. „Mag ik ook vragen, waarom ik ontboden ben?" „Zoo, weet u dit niet? Dan zal ik het u zeg gen. U wordt er sterk van verdacht, méér te weten van den moord op de weduwe Hoffminin, dan u aan genaam zal zijn." De onderwijzer stond zoo plotseling op, ajsof hem een adder gestoken had. „Wèt zegt u?" „Ja, de verdenking rust zeer zwaar op u," zei de man niet den inquisitie-blik ijzig kalm. „Maar ik heb die vrouw nooit gezien. Ik ken haar niet eens." „Dat zal dan nog wel nader blijken." „Maar mag ik dan ook weten, om welke rede nen ik verdacht word?" „Zeker. Kent gij dit visite-kaartje?" De politie-man iiet den onderwijzer met een triom- feerend gezicht het kaartje zien. „Ja, dat is mijn kaartje." „Kunt u dan misschien ook verklaren hoe dit ding terecht kwam onder de liefdesbrieven van de weduwe Hoffmann?" „Lief-des-brieven-van-de-weduwe-Hoff-man" stamelde de verdachte. „Dkt weet ik niet." „Toch zult u een verklaring moeten geven. An ders..." klonk streng de politiestem. De onderwijzer peinsde en peinsde. Eensklaps riep hij uit: „Ik geloof, dat ik het weet!' En hij vertelde, hoe hij kort geleden een bezoek bracht op het politie-presidium in opdracht van zijn ouders, om de politie behulpzaam te zijn bij het vast stellen van de identiteit van een vrouw, wier aan stukken gehakt lijk in het water gevonden was. De ambtenaar, die hem ondervroeg, verstond zijn naam niet En daarom gaf hij zijn visitekaartje. „Zoo, zoo, zoooo. Hoe heette die ambtenaar?" „Ik geloof commissaris H." Comissaris H. werd ontboden, bevestigde volkomen het verhaal van den onderwijzer. Het bleek dat twee ambtenaren van kamer verwis seld waren. De paperassen gingen met de chefs mee. Doch het visitekaartje bleef, per ongeluk, liggen in het vak. En in dit vak kwamen de liefdesbrieven van de weduwe Hoffmann te land To.ch wilde de politie-ambtenaar, dat de onderwij zer zijn alibi bewees voor den middag, waarop de moord geschiedde. De verdachte kon niet meer zeggen, dan dat hij van acht tot éen les gegeven had aan zijn zoete kin deren. Wat hij daarna deed, waar hij daarna was, her innerde hij zich niet meer. Niettegenstaande dit absoluut onvoldoende ant woord, werd het nieuwe spoor niet vervolgd I»E ONZEDELIJKE ENGEL. Op een briefkaart, voor den Hessischen bloemen dag, door de hertogin van Hessen geteekend. kwam een engeltje voor, klein, mollig engeltje, dat lachend een korfje met bloemen draagt en dat geheel naakt is. Dit engeltje werkte storend op het zedelijkheids gevoel van een braven geestelijke in een dorpje in 0pperhe6sen. dominee Fritsch te Rupertsburg, die de hem toegezonden kaarten aan het „Kreisamt"' terugzond, wijl hij weigerde zulke „onzedelijke" pren tjes onder zijn gemeenteleden te verspreiden. Deze kleingeestige pruderie zou niet de vermelding waardig zijn, ware het niet dat de zaak een humoris tisch naspel had. Op zekeren dag ontving de geeste lijke in Rupertsburg een briefkaart, waarop voor het engeltje een lendendoekje was geteekend; om de zedelijkheid niet te kwetsen was de kaart in een enveloppe gedaan, en was er het volgende versje pp geschreven: „Hoch geehrter Pfarrer Fritsch Der Engel hat nun eiue Flitsch Slch um die Hüften schnell gehfingt Wail man ihn dort so arg gekrankt. Wie Adam einst im Paradies Als er in' sauren Apfel biss. O, seien Sie ihm gnadig jetzt, Er ist von allen noch der letzt." De predikant was over deze scherts zoo ontstemd, dat hij de, kaart zond aan het Kreisamt, met een scherpe klacht tegen de onbekende toezenders. De schuldigen aan het geval, die dit vernamen, hebben ziek vrijwillig aangemeld; het zijn acht hee- ren stamgasten, een Kreisamtmann, een Regieruugs- assessor, en andere „.intellectuels". En zij hebben, 1n plaats van de gevraagde verontschuldiging, de vol gende verklaring gepubliceerd: „Wij aanvaarden geheel de verantwoordelijkheid voor dit gezonden gedicht. Voor een verontschuldi ging zien wij geen aanleiding, daar wij bij het maken er van geen plan hadden te beleedigeu, maar alleen een gezonde reactie tegen de, naar onze meening val- sche en onpaedagogdsche pruderie ons daartoe aan leiding gaf." Van een ontwikkeld man, als een predikant, zelfs in een Opperhessisch dorpje, zou pien wat meer zin voor humor hebben verwacht. Nagekomen Berichten. ANNA PAULOWNA. Sinds het vorig bericht zijn aangiften van moDd- en klauwzeer bij den Burgemeester alhier ingekomen vau A. de Graaf, Boermansweg, F. Metzelaar, Kneeskade, H. 't Hart, Grasweg, J. Nannes, Zuiderweg, C. J. A. Neuvel, Spoorbuurt en D. Stammes. Boermansweg. Van K. de Wit stierf een koe en van A. de Graaf stierven 13 biggen, lijdende aan mond- en klauwzeer. De dieren zijn aJIen begraven. BOND VAN GYMN.-VER. HOLL. XOORDERKWAR TIER. In de Zondag jl. te Dirkshorn gehouden bijeen komst van het Bestuur van bovengenoemden Boud en een bereids gekozen feestcommissie, werd besloten op 27 Augustus a.s. daar ter plaatse een openlucht uitvoering van den Bond te houden. Wedstrijden zul len gehouden worden door adspirant-leden van ver- eenigingen en wel door jongens tot en met 14 jaren, iu hinderniswedloop en hoogspringen,door jongens van 14 tot en met 16 jaren, in ver-springen en steen- stooten en door meisjes tot en mq^ 16 jaren, in esta- fettenwedloop. Voor ieder dezer wedstrijden is een bronzen medaille toegezegd. Een zilveren medaille werd beschikbaar gesteld voor een persoonlijken wed strijd in polsstokhoogspringen. Of deze wedstrijd zal worden gehouden, moet in eene vergadering van den, Bond beslist worden. HEERHUGOWAARD. Door een commissie van Nieuw Leven zijn de aard appelbouwers aangezocht hun aardappelen te doen markten op den afslag van Nieuw Leven in plaats van te Medemblik. Door twintig verbouwers is toe zegging gedaan op dit voorstel te zullen ingaan, ter wijl nog niet aangeslotenen zich voor het lidmaat schap) hebben aangemeld- - Langedijli Aan den Langedijk is de zoo gevreesde koolziekte, de draaikartigheid, al weer in sterke mate opgetre den. Dit is te meer te bejammeren, nu de Langedijk zoo'n groote behoefte heeft aan een goed jaar. Gemeente ANNA PAULOWNA. Geboren: .Tacob, zoon van Jan Cornelissen en van Grietje Kooij. Margaretha Sijtje, dochter van Simon Bakker en van Aatje Wit. Getrouwd: Cornelis van Eeten en Hendrika Geer- truida Blom. Overleden: Aafje Visser, oud 56 jaren, echtgenooto van Adrianus Gerhardus de Wit. Plaatselijk Nieuws. COÖPERATIEVE VEREENIGING TOT AANKOOP VAN VEEVOEDER ENZ. TE SCHAGEN, opg-Hclit 1887. Algemeene vergadering op Donderdag 15 Juni 1911 des voor middags half 11 uur in Céres. De voorzitter, de heer K. Koster Hz. opent met een gepast woord de vergadering, waarna dc heer C. Kooij de notulen leest, die onveranderd worden goed gekeurd. Uit het rapport der financiëele commissie blijkt, dat het batig saldo van vorig jaar bedraagt f 701.24', dat voor lijnkoek is ontvangen f 64.584, aan contri butie f 135, voor kunstmest f 10806.67, voor korting f 667.07®, dus de totale ontvangst was f 85427.45%. De totale uitgaaf bedraagt f 84075.84%, zoodat het batig saldo f 1351.61 is. Hiervan moet nog f 667.07% aan de leden worden uitgekeerd. Bij monde van den heer T. Wonder Gz, werd dit rapport uitgebracht en tot goedkeuring geadviseerd, waartoe de vergadering besluit. Uit het jaarverslag vermelden wij, dat het ledental bedraagt 270. Er is dit jaar geleverd 567000 KG. lijn koek tegen 652000 KG. vorig jaar, dus 86000 KG. minder. Verder werd betrokken: 22300 KG. pulp, 99000 KG. Thomasfosfaat, 10000 KG. Kainiet, - 127475 KG. Superfosfaat, 27600 KG. Chili. Er werd 995 KG. lijnstof verkocht. De heer H. Waiboer Az. wérd tot commissaris her kozen. *j Tot leden der finantiëele commissie werden geko zen de heeren: T. Wonder Gz., Wieringerwaar l, P. List, Anna Paulowna en A. de Heer, Calantsoog. Tot administrateur wordt met op éen na algemeene stemmen herbenoemd de heer C. Kooij, die dezo hei-- benoeming aanneemt. Ten opzichte van het punt aanbesteding Soja-koe- ken, wordt gevraagd of deze ook coöperatief zullen worden aangekocht. Er werd van de eene zijde aan gevoerd dat de ongeslagen Soja-koek zeer purgeeren.1 werkte, terwijl de harde Soja-koek werd geroemd. Er werd besloten een proef te nemen en ook de Soja-koek (ongeslagen) op de bestelkaart te plaat sen, in 3 leveringen. Hierna sluiting. I MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien en varkens was heden bijzonder groot, ook al het gevolg van do tongblaar- vrees. Door dien grooten aanvoer en vooral niet minder door minder vraag, was de handel iu vette, koeien traag met lagen prijs. Het Fonds bockt3 niet minder dan ruim 100 stuks, terwijl nog veien naar huis teruggingen. Eerste kwaliteit gold 39 cent. Prij zen van f 400 verkregen de heeren D. Groot van Bar- singerhorn voor een koe en S. Vader voor een stier. Van vette varkens waren 95 stuks aanwezig: een record. De prijzen liepen van 18 tot 22 cent. Van de vette schapen gingen er 500 naar de Lon- densehe markt. De markt was iets williger, terwijl toch Londen minder noteerde. Men zal vragen: „hoe kan dat?" En dan ls het antwoord: op hoep van zegen. Lammeren waren iets Seter, zoowel in vraag als in prijs. DE GELUKKIGE DEBITANT. In de collectie van den heer A. van Twuijver is gis teren in de Schoorlsche loterij gevallen eene bruine merrie. De bezitters van het lol waren de heeren F. de B. en T. K. aan den Langedijk. AANBESTEDING. I Woensdag had in het hotel Igesz alhier een aanbe- steding plaats voor het Ambacht West-Friesland, ge- naamd Schager en Niedorper Koggen. Ie perceel: levering vau 25000 straatsteenen, C. de Wild te Alkmaar voor f 18.50. 2e perceel: straatwerk ta Kolhorn, J. Ellenbregt te Spanbroek voor f108. 3e perceel: het leggen van een bestraat paarden- pad enz. te Burghorn, J. Ellenbregt te Spanbroek voor f 209. 4e perceel: vernieuwing dekstuk buitenschoellng te Kolhorn, A. Droog te Kolhorn voor f 162. I Alle perceelen zijn gegund aan de laagste inschrij vers, behalve het 4e perceel, dat later onderhands is opgedragen aan H. J. Moerbeek. PROTESTANTSCHE KIESVEREENIGING. Woensdagavond vergaderde in het lokaal van don, heer J. Vader Az. een 47-tal leden der protestant-' sche kiesvereeniging, om candidaten voor de verschil- lende vacatures in onzen Gemeenteraad te stellen. i Met een gepast woord werd de vergadering door den voorzitter den keer C. Visser Az. geopend," waarna I j de lezing en goedkeuring der notulen volgde. Tot candidaten werden achtereenvolgens gekozen in I de vacature-Koster: de heer Jb. Koster met 34 stem-! 1 men en enkele verspreid; in de vacature-Raat de l heer P. Raat Dz. met 39 stemmen en enkele ver-: spreid. In de vacature-W. Roggeveen werd na enkele I stemmingen in herstemming met den heer W. Roggo- veen, Cz., die 22 stemmen verkreeg, gekozen de heer Jb. Schoorl met 24 stemmen; deze ter vergadering aanwezig, nam de candidatuur aan. Bij de volgende 1 vrije zetel werd gekozen de heer W. Roggeveen Cz. I met 31 stemmen, de rest verspreid. Voor den volgen- den zetel werd gekozen de heer P. Hopman met 25 stemmen, op den heer P. Cz. Boekei 9 en den heer J. Rotgans 8 stemmmen, en enkele verspreid. Voor den laatsten zetel werden bij le stemming op den hr. K. Blaauboer 10 stemmen uitgebracht, op den heer P. Cz. Boekei 15, op den hr. J. Rotgans 13 en en kele verspreid. Bij de volgende vrije stemming ver kregen deze heeren respectievelijk 11, 15 en 14 stem men, zoodat een herstemming tusschen de heeren Boe kei en Rotgans volgde, waarbij de heer P. Cz. Boekei gekozen werd met 29 stemmen, de heer Rotgans ver kreeg 17 stemmen. De heer Boekei, ter vergadering] aanwezig, nam de candidatuur aan. Het voorstel om den zesden zetel voor de Katho- 1 lieken open te laten, was eerst verworpen met 33 tegen 8 stemmen en 1 blanco. BENOEMD. De heer A. J. Korff, le onderwijzer aan de Open- I bare Lagere School alhier is benoemd tot onderwijzer aan een der openbare scholen te Amsterdam. SCHOOLFEEST. Het was gisteren voor de kinderen die aan de ge meenteschool de 6e klasse hadden doorloopen, een heerlijke dag. Werd de tocht onder ongunstige voor uitzichten aanvaard, na eenigen tijd veranderden de regenvlagen in zonneschijn, zoodat de pret een onge- stoord verloop had. Het programma: wandeltocht door 1 Amsterdam, bezoek aan Artis en Aquarium, tramtocht naar het IJ, en spelen aan het Tolhuis, werd zonder eenige stoornis afgewerkt. In opgewekte stemming j kwam de blijde troep op het bepaalde uur hier terug. VROUWENKIESRECHT. Vermeldden wij in ons blad van Dinsdag jl. dat de afdeelingen Alkmaar, Helder, Schagen, Nieuwe Nie- dorp en Winkel van de Vereeniging voor Vrouwen kiesrecht op den 14en Juni eene groote vergadering zouden houden te Bergen, dan hebben wij thans het I genoegen den lezers een kort resumé te geven van dezen uitstekend geslaagden propagauda-dag. Reeds 's morgens zeer tijdig waren hier ter plaatse de dames present om met e©n paar groote rijtuigen de leden van de afdeeling Den Helder van den trein te halen, om verder tezamen, de reis door Zijpe over Petten, Schoorl naar Bergen te vervolgen. De rijtuigen droegen het opschrift „Vrouwenkies recht" en een flinke lading, lectuur, waaronder een door de afdeelingen uitgegeven propaganda-blad werd op de reis medegenomen en in alle dorpen, zoowel in de heenreis, als ook op de terugreis over Schoorl- dam, Warmenhuizen, Dirkshorn verspreid. Ongeveer half éen arriveerde men te Bergen, waar per tram en per fiets ook aankwamen de leden van Alkmaar, Winkel en Nieuwe Niedorp. Nadat ook de spreekster, Mej. E. Weeveringh uit Amsterdam gear- j riveerd was, trok men tezamen op naar de vergader plaats. Zeer welwillend was door den heer Van Ree- j nen, burgemeester van Bergen, toegestaan de bijeen komst te houden onder de Hooge Boomen bij café Duinvermaak. Een groote voldoening was het dan ook voor de commissie van voorbereiding, dat een zoo groot publiek was samengekomen. Aandachtig volgde de groote schare de rede der zeer begaafde spreek ster. De opening was aan Mevr. WiglamaEriks, presidente van de afdeeling Schagen. Zeer helder deed deze uitkomen de bedoeliDg van de Vereeni- ging voor Vrouwenkiesrecht om deze samenkomsten te houden op 15 Juni, en sprak tevens de hoop uit, dat het zaad dat hier werd uitgestrooid, ontkiemen en vrucht dragen zou in dien zin dat het ledental der Vereeniging, dat met den dag stijgt hierdoor nog weer sneller in aantal groeien zou. Hierna begon de spreekster met haar rede, die met J groote overtuiging werd uitgesproken. Wij zullen geen verslag der rede geven, plaatsruimte laat dat niet toe. Een hartelijk applaus viel spreekster ten deel, ter- i wijl ook enkelen zich opgaven als lid. De afdeelingen kunnen over het resultaat van dezen dag meer dan tevreden zijn. POUT1E. Ter secretarie dezer gemeente worden inlichtingen I verzocht omtrent een verloren kaaskleed. Burgerlijke Stuud. gemeente zijpe. Ingeschreven vau lu— 14 Juin 1911. GeborenJolia nes Petrus, z. v. Gerrit Ligthart en Catbarina Elisabeth Slykerman. Huibert z. v. Klaas Dekker en Trijntje Jes. GetrouwdPief er Doorn, metselaar, 27 jaar, en Maar- tje Stuit, zonder beroep, 22 jaar, beide te Zype. M a rVtberichten. SCHAGEN, 15 Juni. 14 Paarden f 120 a f 350. 6 Stieren f 200 a f 400. 3 Magere Geldekoeien f 160 a f 220. 132 Vette Geldekoeien f 180 a f 400. 3 Kalfkoeien f 200 a f 265. 30 Nuchtere Kalveren f 7 a f 25. 630 Vette Schapen f 22.50 a f 26. 30 Overhouders f 20 a f 29. 100 Lammeren f 9 a f 13. 100 Vette Varkens f 0.40 a f 0.44 per KG. 40 Biggen f 3.50 a f 11. 20 Konijnen f 0.20 a f 0.30. 41 Kippen f 0.80 a f 1. 1250 KG. Boter f 1-10 a f 1.20 per KG. 3000 Kipeieren f 3 a f 4.25. 100 Eendeieren f 3.80. NIEUW leven, Station NOORDSCHARWOUDE» 14 Juni. Groote muizen f2.60 a f3.40. Drielingen f 1.80 a f 2.20. Schotten f 2.40 a f 2.70 per 35 KG. Aanvoer 107 zak aardappelen. M. OEMP.LIK, 14 Juni. Groote Muizen f 3.05 a f 3.30. Kleine Muizen f 1.90 a f 2.05 per HL. Aanvoer 890 manden of zakken. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Juni. Aardappelen, groote. f 2.90 a f 4.75. Aardappelen, kleine, f 1.65 a f 2.80 per zak. Wortelen f 2.60 a f 4.30 per 100 bos.

Schager Courant | 1911 | | pagina 2