Alkmaar. Hei Witte Ei, Alkmaar. Heeren- en Kinder-Kleedingstukken, gemaakt en op maat. - DE FRIS - Boerenknecht p.g. j. u. u. uiKKers,na e?n 's*®. De Prins-Romans j»— KENNISGEVING. Flinke jongens, LAAT, LAAT, Magazijn van Burger's Boekhandel, Laagzijde, - Schagen. J b:0)d en besthaiibakkersknecht, een Hooier, zullen over vliegen van Calals naar Dover. Dan zul len zij naar Brlghton gaan, daar in het Shoreham- aerodrome dalen en vervolgens zullen de vliegers Hendon biji Londen bereiken. een vrouwenstad Niet ver van Pary's bestaat een klein provinciestadje, waar de vrouwen zoo zeer de meerderheid hebben dat hot sterke geslacht zich er zoo ongeveer als quantité negli- geable voelt. Het is het stadje Froissy in het departement Oise, waar ongeveer alle ambten van den secretaris der gemeente tot brievenbesteller toe door vrouwen worden waargenomen. De brievengaardster van Froissy was by de staking van de post- en telegraafbeambten de eenige die ondanks alle gebeurtenissen op haar post bleef. Het telegraafbureau wordt er door drie meisjes bestuurd, die al3 telegrambesteller een adellijke bakvisch gebruiken. Op het station fungeert een vrouw voor stationschef en doet tegelijkertijd dienst van verkoopster van reisbiljetten. Een vrouw is te Froissy bode by de gemeente, een vrouw kondigt er de namen der ondertrouwden af by trommelslag. De meeste zaken in de stad worden beheerd door weduwen. Hen had zelfs een vrouwelijk gemeen tebestuur gekozen, maar deze verkiezing werd door den prefect op grond van de bestaande wetten van onwaarde verklaard. Tegen de vrouwenregeering doet zich bij de mannelijke minderheid een sterke reactie gelden, welke nog onlangs zich uitsprak in den boycott van een barbierszaak met vrouwelijk personeel. Nadat echter de verstandige eige nares der zaak uit Parijs een mannelijk bediende had laten komen, in wiens handen het scheermes, een bloedig instrument werd, streek de mannelijke bevolking berouwvol de vlag en men was bly door zachte vrou wenhanden te worden geholpen. mevr. taftdelila. In de Amerikaansche couranten en in politieke krin gen te Washington is wat overdreven verontwaardiging geweest over een misverstand, dat door de slordigheid van een Canadeesch courantenman was in de wereld gekomen. Te Moosejaw, een plaatsje in Saskatsjewan Canada had de Canadeesche leider der oppositie, Borden, een rede gehouden over.het ontwerp-wederkeerigheidsverdrag met Canada. Na hem sprak een partijgenoot en deze had o. m. gezegd dat de Canadeesche minister van fi nanciën Fielding, te vergelijken was by Samson, die bezweken was voor de verleidiDgstaal en het gevlei van de Delila in het Witte Huis: Taft. Nu kon dat er best mee door; maar een plaatselijk blad maakte er in het verslag van de lezing „de Delila van het Witte Huis; mevr. Taft" van, hetgeen heel niet door den beugel kon. Nu wonen er in Moosje tal van Amerikanen, die woedend waren over de vergissing, en die uiting gaven aan hun verontwaardiging. Ook te Washington bemoeide men zich met het geval en de Amerikaansche [consul-generaalj te Winnipeg heeft last gekregen om in deze de noodige stappen te doen, en op heldering te vragen. Een wel wat overbodige maatregel! een leukerd. Een oud heertje, dat eenigen tijd geleden te Ber lijn overleed, heeft zijn erfgenamen, verren neven an nichten, die op oom's duiten aasden, een heerlijke poets gebakken. Behalve een zeer aanzienlijk vermo gen liet de oude heer een schimmel na, waarmee hij eenige jaren lang gereden had, In het testament stond nu, dat de schimmel ter verzorging moest worden ge geven aan een oud vriend van den overledene. Zoo lang het paard leefde, zou de verzorger van het dier elk jaar de som van 10.000 mark krijgen, welke af genomen zou worden van het vermogen van den erf later, dat door dezen in een bank gedeponeerd was. Daar de schimmel nog niet oti'd is, zal er waarschijn- lijk heel wat voor zijn verpleegkosten betaald wor- I den tot groote ergernis van de neven en nichten. Anua Pauiotvna. Woensdag 28 Juni vierden de schoolkinderen ta Anna Paulowna hun schoolfeest, begunstigd door goed weder. De leerlingen, die met 1 April de school hadden verlaten, maakten een reisje naar Am sterdam, bezochten Artls en het Aquarium, tramden een keer en dineerden bij Krasnapolsky. De overige leerlingen, 414 in getal, gingen per boot naar Koedij- t kervlotbrug, verder per tram naar Bergen aan Zee. om op dezelfde wijze terug Berger station te berei ken. Vandaar maakten ze onder de tonen der muziek eene wandeling naar den tuin van den heer C. Bruin, welken zij te 3% uur verlieten om de thuisreis te aanvaarden. Wat was het een vroolijk gezicht in den morgen al die wagens met feestelijk gestemde kinde ren langs de Molenvaart te zien rijden, om hun inhoud te lossen aan Westeinde. Tusschen de rijen wagens in dreef de vlet met de muzikanten en enkele c-om- missie-leden. Van tijd tot tijd; klonk de muziek over 't water, wat natuurlijk de stemming ten goede kwam Een prachtig gezicht leverde die met vlaggen, getooi de boot op, wier dek dicht bezet was met de klei nen, die in hunne verschillende zomerpakjes er aller-' liefst uitzagen en die met doeken en handen, met stra lende gezichten ouders en bekenden op den wal toe wuifden. Daar ging dan te 8 uur de boot en, toen Waren spoedig vele handen noodig, om de voorraad krentenbrood, korstjes, eierkoeken, melk (die ditmaal gekookt was en daarom niet minder lekker smaakte) enz. aan den man te brengen, welke arbeid door de graagte der kleinen goed succes had. Wat eene vroo- lijkheid heerschte er op de boot en hoe prettig klonk der kinderen zang op en in de tram! En dan aan de zee! Sommigen wilden zoo maar de zee in, maar dat werd natuurlijk gekeerd door det commissie. Eers> schoenen en kousen uit, en toen... daar plasten ze en spotten met de aankomende golven, als ze juist omhoog sprongen, wanneer de 'golf hen dacht te ra ken. Edoch, éen kleine verstond het kunstje niet eh... hij viel en haalde natuurlijk daardoor een nat pak. De echtgenoote van den chef te Bergen aan Zee wist echter raadl en het duurde niet heel lang, of hij kwam terug in zijne eigen, nu weer kurkdroge kleeren. Een woord van dank aan genoemde dame is hie- ze ker wel op zijn. pla,ats. Het bonte gewoel in den tuin, waar wippen, schommels, hobbelpaarden op rails en... den draaimolen, aanstonds in beslag werden genomen, om onder toezicht van de leden hun hart nu eens recht op te halen, het is niet te beschrijven, maar de indruk ervan is eenig voor een kindervriend en blijft heugen. I Zonder ongelukken kwam de boot te 7 uur weder. aan en zooals men gegaan was, zoo trok men ook weder terug, ieder dankbaar en vol van de genoten feestvreugde. Het feest is uitstekend geslaagd en komt hiervoor lof toe aan de commissie voor hare leiding, ook mag niet vergeten worden, een woord van dank te brengen aaji de inwoners der gemeente, die zoo ruimschoots en welwillend bijdroegen in de kosten, die ditmaal veel hooger waren dan voorheen. Plaatselijk Nieuws. TREURIG. Hedenmiddag omstreeks 2 uur viel het 4-jarig doch tertje van den heer R. In de Nieuwstraat in een onbewaakt oogenblik in de sloot in het Rapenpadje. De kleine werd op het droge gebracht door J. Wind en Wit, zonder dat het eenig teeken van leven gaf. Hoewel de dokter in allerijl werd gehaald, waren na 20 minuten de levensgeesten nog niet teruggekeerd markto verzicht. 1 't Was stil op de markt, stil door mond- en klauw zeer. Het is eindelijk merkbaar dat de handel lijdt, onder de beperkende bepalingen op den aanvoer. Half vette koeien werden verkocht uit vrees ze langer tijd thuis te moeten houden, terwijl weer koppels vette schapen in het land moeten blijven, wijl dit met het bord: mond- en klauwzeer prijkt. Met dezen toestand is het geen wonder, dat goede waar prijzig is. Vette koeien waren vlug, le kwaliteit gold 41a 43 cent. De heer G. Grin van Wieringerwaard ver kocht er 5 variëerende van f310 tot f 335. Vele vette koeien worden thans aan huis gekocht en, aan hot spoor geleverd. Van vette schapen was de voorraad te klein. Daar ieder wart. gebruiken kon en er zelfs buitengewone vraag aanwezig was, was de aanvoer vlugc verkocht. De hoogste markt was f 26; dit ontving de heer O. Stammes alhier. Lammeren waren iets beter dan op voorgaande markten. De aanvoer van vette varkens was weder belangrijk. Er werd van 20 tot 24 cent besteed. ONZEDELIJKE HANDELINGEN. Bij onze politie is eene aanklacht ingekomen over het plegen van onzedelijke handelingen. De beschul diging is gericht tegen een paar kermisreizigers. I TONGBLAAR. Waar men op de markt tegenwoordig twee veehou ders met elkander in gesprek ziet, kan men er bijna zeker van zijn, dat hun onderwerp de tongblaar is. 1 't Zijn klachten en verzuchtingen zonder einde. De een spreekt over in beslag genomen vee met boete erbij, een tweede heeft het over de lange doodenlijst in zijne gemeente, terwijl allen van meening zijn, dat i bij eene algemeene besmetting als thans, het gezonde vette vee van eigenaars, die nog maar een pnar ge- vallen van tongblaar hebben, op de markt moest iuo- j gen worden aangevoerd. Thans moet men wachten, heeft de kans dat dit slachtvee de ziekte krijgt en moet dan weder van voren af beginnen. Eene wij/i- j ging in dit voorschrift was zeker èn voor den veehou- der en voor den handel zeer wenschelijk. De wensch wordt daarbij geuit,' dat onze landbouwvereenigingen I zich met de bestaande grieven tot den minister zul* len wenden. Ook zou men bij de toegangen tot d« markt eene keuring wenschen, waaruit dan zou blij ken, dat het vee gezond werd aangevoerd. Mocht het dan tijdens de markt mond- en klauwzeer krijgen, dan moest men voor boete en inbeslagneming zijn ge vrijwaard. Deze punten verdienen zeker ten volle de aandacht van belanghebbenden. POSTKANTOOR. De Directear van het Post- en Telegraafkantoor te Schagen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van 3 Juli a.s., het kantoor voor den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst zal geopend zijn van 8 uur 's morgens tot 9 uur '8 avonds. De dienst op Zon- en feestdagen, blijft onveran* derd. De Directeur voornoemd, VAN GRAFHORST. Burgerlijke Stand. gemeente zijpe. Ingeschreven van 2428 Juli 1911. Overleden: Meljert Koster, 74 Jaar, weduwnaar van, Jaapje de Graaf, Johannes Gerardus Koortens, 11 maanden, zoon van Jacobus Koortens en van Neeltje de Groen. Marktberichten. BROEK OP LAXGEXDIJK, 28 Juni. Aardappelen, gladbl. f 1.90 a f 2.65. Muizen f 1.35 a f 1.60. Kleinen f 1.15 a f 1.50 per zak. Bloemkool f 6 a f 10.60. Roode kool f 12.40 per 100. Wortelen 'f 2.50 a, f 4.60 per 100 bos. MEDEMBLIK, 28 Juni. Aardappelen,: Groote Muizen f 1.75 a f 1.95. Kleine Muizen f 1.10 a f 1.25. Groote Ronde f 1.60 a f 1.80 per HL. Aanvoer 3180 manden of zakken. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDH, 28 Juni. Groote muizen f 1.50 a f 1.75. Drielingen f 1.10 a f 1.40. Kleinen f 0.30 a f 0.70. Schotben f 1.40 a f 1.70. Drielingen f 1.10 a f 1.30 per 35 KG. Aam- voer 1850 zak aardappelen. WINKEL, 28 Juni. Aardbeien 3 a 4 cent per mandje. Tuiüboonen 7 cent per 100. Bloemkool f 12 per 100. Aanvoer aard beien 342 mandjes. SCHAGEN, 29 Juni. 13 Paarden f 80 a f 400. 2 Stieren f '160 a f 300. 47 Vette Geldekoelen, f 200 a f 340. 30 Nuchtere Kalveren f 7 a f 26. 300 Vette Schapen f 23 a f 26.50. 20 Lammeren f 14.50. 60 Vette Varkens f 0.40 a f 0.48 per KG. 60 Biggen f 9 a 14. 20 Konijnen f 0.20 a f 0.60. 20 Kippen f 0.60 a f 0.75. 1200 KG. Boter f 1.15 a f 1.25 per KG. 200 KG. Kaas f 0.50 a f 0.60. 4000 Kipeieren f 3 a f 4 per 100. hoek Boterstraat, hoek Boterstraat, \w, a Onze katoen en linnenpakjes, zijn waschecht en kleurhoudend, terwijl ook hierin steeds het nieuwste voorraad in is. Geboren: Jan, Zoon van A. JONK en D. JONK-Hoogland. Kolhorn, 28 Juni 1911. ^Getrouwd: Corn. KAAN Pz. en 'Tr. LONT die mede namens wederzijdsche familie hun hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Wieringen, 25 Juni 1911. Heden overleed zacht en kalm door een kort, doch hevig lijden, ons innig geliefd Zoontje en Broertje Dirk, in den nog jeugdigen leeftijd van zeven weken. Zijn diepbedroefde Ouders en Zusjes, R. YENNIK. VENNIK-Pastoor. G. YENNIK. M. YENNIK. A. YENNIK. W. VENNIK. Burgerbrug, 28 Juni 1911. Geviaagd eene Dienstbode P.G., by A. KROON Jbz. Oudkarspél. Dankbetuiging. Yoor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van on zen geliefden Echtgenoot. Yadër, Be huwd- en Grootvader PIETER BAS, betuigen wij onzen hartelijken dank, aan familie, vrienden, en bekenden In het bijzonder aan den Weled. Zeergel. Heer Dr. D. BAX, die het lijden zooveel mogelijk heeft verzacht, en tevens onzen oprechten dank, voor den genoten steun aan Mijnh. K. YIS- SER Jr., „Vrije Liefdadigheid", „Het Witte Kruis." Uit aller naam, Wed. P BAS. Wieringerwaard, Juni 1911. begint met een nieuwen jaargang. Yoor abonnement beleefde aanbeveling Er biedt zich aan een die goed melken en eenigzins ploegen kan. Brieven franco onder letters R. K. bureau dezer Courant. krijgt men, als men zijn Jaargang De Prins laat inbinden. Notaris te Texel, zal op Donderdag 20 Juli 1911, bij opbod en op vormen ingebonden een SIERAAD op de boekeDplank. Yoor dit inbinden beveelt zich aan TRAPMAN Co. Schagen. Gl fin IVI I Heden overieed, zacht en kalm 7 onze innig geliefde Echtgenoote, Hoeder, Behuwd- en Grootmoeder Trijntje Koordes, in den ouderdom van' bijna 62 jaar. Haar diep! edroefJe Echtgenoot, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Speketer, Harenkarspel, 27 Juni 1911. Door associatie met Jonkheer A. J. C. van SUCllTELEtf van de HA ARE, heeft JAC. G. MEIJER Hzn. Hemster- huisstraat Nr. 288 hoek Witte de With- straat te 's-Gravenhage voortdurend familiekapitaal beschikbaar voor lste I hypotheek rente 4°/0 minimum. Soliede j 2Je hypotheek zonder borgen. Donderdags bij BROERE te Schagen en Dinsdags i bij KLOPPER te Purmerend. Direct gevraagd een burger Dienstbode, liefst boven de 20 jaar, bij C GEEL Jbz. Westerweg 5" Alkmaar Gegadigden kunnen zich ook vervoe gen bij A. BAREN DREGT Winkel bijafsla g telkens des voormiddaga elf uur in het hotel „de Lindeboom" aan den ^urgop Texel, ten verzoeke van den heer S. Bz. LAP te Texel publi ekverkoopen: Ongeveer 85 Hectaren WEI-EN BOUWLAND MET GEBOUWEN, uit makende een gedeelte van liet Eierlandsche huis gelegen in den polder Eierland op Texel. Aanvaarding van Bouwland, met het ontblooten van den schoof in 1911 en het overige 20 Maart 1912. De kaarten en de wijze van veiling zijn ten kantore van bovengenoemden Notaris verkrijgbaar. Terstond gevraagd een Schildersknecht, bij K. REZELMAN, Schagerbrug. Te koop een één-paards Maaimachine, I op proef geleverd, bij Jb. VIS3EB, Smid, Nieuwe Niederp. j Terstond gevraagd een flinke om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, bij R. KEULEN, Kolksluis na- j bij 't Zand. Gevraagd: liefst kunnende melken bij A. Grootrs j Nes, Schagen. niet beneden de 16 jaar, kunnen voor geruimen tijd werk bekomen aan de Stoomkistenfabriek van P. YAN BO DEGRAVEN en Co. te Znid Soharwoude. Vakkennis geen vereischte.

Schager Courant | 1911 | | pagina 3