KINDEXAMEN GYMNASI LM. Te Alkmaar zijn geslaagd voor diploma A: P. Bos, C. Brlnkorink en J. W. F. H. Donath. Mot vior candidaten zal het examen worden, voort gezet. Voor diploma B: H. S. N. Menko en A. M. Mulder. ONGEKOOKTE MELK. Te Houtigshage (Fr.) lijden tal van kinderen aan tongblaar. vrij zeker het gevolg van het gebruik van ongekookte melk, afkomstig van vee lijdende aan taiond- en klauwzeer, welke ziekte zich thans zeer snel in Friesland uitbreidt. Zuidschnrwoude. Eergisteren raakte te Zuidscharwoude weer een fietser in de sloot langs het Kerkepad. Behalve dat hij een nat pak opliep, raakte hij zijn portemonnale kwijt. NIEUWE NIEDOIU'. Mej. Dieuwertje v. d. Gragt van de Langereis al hier (thans volontaire aan, onze school No. I, kom dorp), is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan, do openbare lagere school in de Weere (Hoogwoud). DE EUKOPEESCHE RONDVLUCHT. Wijnmalen, pechvogel. Na van Roubaix te zijn vertrokken, om Calais te tereiken, heelt Wijnmalen een ernstigen val gedaan. Door verwarring van een der draden was hü zijn toestel niet meester en stortte hij neer. Wijnmalen kwam er met gering letsel af; zijn toestel is vernield. Het eeno ongeluk volgt op het andere; Wijnmalen Is zeer onder den indruk. Toch geeft hü den wedstrijd niet op en zal hü op een nieuw toestel Calais trachten te bereiken om dan den zeetocht te ondernemen. Na een dag van rust, met de knie in 't verband, bestygfchü zün nieuwe machine. Hg moet in het stoeltje geheschen worden, daar het loopen hem zeer moeilyk valt Maar het ongeluk vervolgt Wünmalen steeds. Na 6 kilometer kreeg hü Egblinchem een defect aan den motor, opnieuw een val, opnieuw de machine vernield. De Handelsblad-correspondent seinde Maandagavond dan ook: WÜNMALEN GEEFT DEN STRIJD OP. Henri Wgnmaleu geeft de rondvlucht op. Het laatste ongeluk was ernstiger, dan wy dachten. De aviateur viel met het toestel van een hoogte van 200 meter. Ternauwernood was hü aan een ernstig ongeluk ont komen. Zün tweede toestel is gedeeltelük vernield. Hü heeft besloten op te houden. Tengevolge van de py'n is hü in een neerslachtigen toestand. Per auto gaat hü naar Calais, vanwaar hij naar Hol land terugkeert. Aldus eindigt dus zün kamp met tegen spoed, 14 dagen lang met zooveel moed volgehouden. Zelfs een volhardende en stoutmoedige man, als Wün malen, moet dus de vlucht opgeven. Intusschen zün Tabuteau, Train en Barra nog te Calais gearriveerd. Maandagochtend zouden dus 14 avi- ateurs naar Dover vetrekken. Op elke 4 K. M. afstand lag in het Kanaal een boot, om hulp te verleenen. Wanneer er een ongeluk geschiedt, zullen zü elkaar door fluitsignalen waarschuwen. OVER HET KANAAL. Dover. Met prachtig weder vertrokken de aviateurs uit Calais en kwamen te Dover in dezo volgorde aan: le Védrines, vervolgens Vidart, Gibert, Beaumont, Kimmerling, Garros, Yalentine, Train, Tabuteau, Renaux en Barra. Er heerscht onbescbrüfelüke geestdrift. De Hbld. correspondent schryft: Ik heb het vertrek van de luchthelden over het Kanaal bggewoond. Ik heb nooit eea grootscher indruk gehad. Zg vertrokken allen precies op de seconde, zonder te aarzelen en vlogen recht over Barraques in de richting van Engeland op een groote hoogte. 't Was een onvergetelük schouwspel. Gibert heeft den Kanaalprys gewonnen. Hü maakte den snelsten ty'd en vloog van Dover naar Calais in 37 min. 57 seconden, dat is dus ruim een half uur. Een avontuurtje van Tabuteau. NORTHWOOD, 3 Juli. Da Franschman Tabuteau, die hier in een korenveld landde, werd onmiddellyk door een aantal Eugelsche landbouwers omringd. Doch de Franschman sprak geen woord Engelsch en kon zich dus niet verstaanbaar maken. Het duurde geruimen tyd voordat hg zyn vreemde helpers kon beduiden hoe zy zün machine moesten vasthouden. Op een stukje papier teekende hy ten slotte wat hy' bedoelde, waarna de Engelschen hem begrepen en de jolige Franschman beweerde nog nimmer zoo stevig vastgehouden te zy'n geweest. NAAR LONDEN. Védrines vertrok om 7 u. 36 min. naar Hendon. De andere vliegers volgden met korte tusschenpoozen. i VÉDRINES EERSTE TE LONDEN. Védrines arriveerde te Hendon om 8 "u. 34 m. Hy' was de eerste. Er was slechts weinig publiek in het aero- drome. Hü werd hartely'k toegejuicht. Vidart arriveerde als tweede om 9 u. 4 miD, die daalde na oen prachtige vlucht rondom het aerodrome. Vervolgens kwam aan Beaumont om 9 u. 12 min. Zü waren allen in uitstekenden staat en hadden onderweg geen ongevallen gehad. Later telegram Vervolgens arriveerden Valentine om 9 u. 35 min, en Garros om 9 u. 34 min. WIJNMALEN'S TWEEDE VAL. CALAIS, 3 Juli. Wynmalen verklaarde aldus het hem overkomen incident: „Vliegende op een hoogte van 200 M. boven Ebhnghem, by een niet al te sterken wind, hoorde ik den rechtervlougel van myn toestel kraken als oen stuk hout, dat doorgebroken wordt. Ik trachtte nog te sturen, een val was echtor niet te vermy'den. Zigzissg6wyze kwam ik naar beneden. Op ongeveer 30 M. hoogte brak myn toestel boven myn hoofd, ik zat vast aan myn gordel, m3ar toen hot toestel mot geweld tegen don grond sloeg, braken de touwen en ik werd op den grond geslingerd voor het toestel uit dat omge keera lag met cle raderen naar boven. „Ik had dood kunnen vallen, ik heb het er echter ge lukkig afgebracht; behalve de kneuzingen, die ik eer gisteren heb opgedaan, heb ik geen enkel letsel. „Vermoodelyk vlieg ik niet meer meteen tweedekker, maar zal ik in het vervolg van oen éóndekker gebruik maken." Wynmalen is zeer kalm, maar ten hoogste verstoord over den fabrikant van zyn toestel. Hy blijft te Calais om Woensdag by den terugkeer van de aviateurs uit Londen tegenwoordig te zijn. EEN EXTRA PRIJS. Londen, 3 Juli. Védrines heeft den prys van 200 pd.st. gewonnen, door het Comité te Shoreham beschikbaar gesteld voor den aviateur, die de vlucht vanDovre naar Shoreham in den koristen tyd deed. DE TERUGTOCHT. Londen, 3 Juli. De deelnemers aan de rondvlucht zullen Woensdagmorgen te half elf Hendon verlaten om naar Calais den tocht voort te zetten. DE TOTALE CLASSIFICATIE. De totale classificatie luidt thans aan het einde der zevende étape. als volgt: 1 Beaumont 53 u. 15 min. 33 sec. 2 Garros 56 u. 5 min. 20 sec. 3 Vidart 71 u. 19 min 1 sec. 4 Védrines 71 u. 58 min. 26 sec. 5 Kimmer ling 81 u. 3 min. 1 sec. De beide vertegenwoordigers van Blériot, gaan dus met grooten voorsprong aan het hoofd. Thans zy'n te Londen gearriveerd: Védrines, Vidart, Kimmerling, Beaumont, Valentine, Garros, Tabuteau, Gibert, Barra, Renaux. WIJNMALEX'S VAL TE ROUBAIX. De Handelsblad-correspondent, die Wijnmalen dag iu dag uit heeft gevolgd, schrijft over dit ongeluk als volgt: Hij ging als gewoonlijk vlot omhoog. Zoo meende ik- Maar Koolhoven, die er verstand van, heeft, zag onmiddellijk, dat er iets niet in orde was. „Zijn ailerons werken niet!" riep hij. Ook de anderen, de mécano's, de monteurs, en ove rige vlieg-technici, die Wijnmalen nastaarden, zagen het. „Hij herstelt zich!"... „Neen, zie slechts!" „Ja, Ja toch...!" „Neen, hij daalt!" En verward riepen ze hun haastige Franschc op merkingen door-een. i Ik zag het volgende: het vliegtoestel steeg in rech te lijn in westelijke richting regelmatig omhoog tot ongeveer honderd vijftig meter; doch waar het vlieg- i veld eindigt boog het linlcs-af, zoodat ik dacht, dat j Wijnmalen, het ongereede bemerkende, wilde terug- keeren. Aan, de zuidelijke grens van het terrein staat daar een hooge boomgrens; eerst leek het of de vlie ger daaroverheen vloog, nog aan dezen kant. Maar toen in-eens veranderde hij zijn vlucht, schoot uit horizontale lichting omlaag. Het was geen val, om 1 Van te schrikken, doch dit was toch 7.60 plotseling, dat hij wegdook, schuin neerwaarts, achter de hoo rnen, dat dit wel iets ongewoons moest zijn. I Toen wij de lange schuttingen, die het veld van I Roubaix omgeven, langs gerend waren en den buiten weg volgden, die om het hosch liep, zagen we uit I een akker met hoog graan het witte bovenvlak ste ken van den neergekomen tweedekker. En nog dachten we aan geen ongeluk. Door halmen, mans-hoog, baanden we ons een weg, tot we honderd meter van den weg, bij het toestel waren. Het eerst zagen we Wijnmalen; die stond er stil, zonder éen woord. Maar onverlet. Toen keken we naar zijn toestel, en dat scheen ook niets te hebben, zoo stond het tusschen de hooge halmen. Maar dan zagen we onder het beneden-vleugeldek het geheele houten onderstel versplinterd, de vier wieletjes plat gevouwen, een warwinkel van draden, en aan den voorkant het stoeltje in-een gedrukt, de lendenriem van-een gescheurd, de stangen verbogen; en nu bleek ook de verbinding tusschen de twee vleugeldekken en den staart verbroken, want het geheele voorstel hing zwaar voorover. Alleen de motor stond nog vrij boven den grond en het rood-mahonie-houten schroef blad raakte met zijn onderste blad nog niet eens den bodem. Hoe was het vliegtoestel hopeloos vernield? De eerste minuut bestaar je, zonder éen woord te, spreken, zoo'n ruïne van luchtig, vluchtig zweef- ding; van ergernis ruk je slechts een koren-aar en zenuwachtig sta je er op te kauwen. Maar Koolhoven, uiterlijk kalm, koel als altijd, vroeg dadelijk: „Hoe is 't gekomen?!... Je ailerons werkten niet?" Waarop Henri Wijnmalen, die zijn pijp had aan gestoken, met een verveeld gezicht, kalm en, kort vertelde: „Ik merkte dadelijk dat er iets niet deugde, maar ik kon niet zöo gauw vinden wat... Terugkee- ren kon ik niet, want 't veld is te klein, en ik kon geen stuur houden,. Toen sloot ik het gas af, om in het koren te dalen, maar 't toestel wou niet luisteren en ik pikeerde te steil omlaag. Toen, is dat ding op tien meter boven, den grond voorover gesla- I'. Blaauboer alhier bekwam den 2en prijs, groot f 3. Na afloop werd er gedanst.. ftoordschartvoude. De heeren C. de Geus en J. Barten Kz., respec tievelijk voorzitter en penningmeester van de kiesver- zorgen, dat er geen enkele arme overblijft. (Lloyd George wil dus niet een stand van armen in wezen houden, zooals zij die zich daartoe beroepen op Mt. 26, 11 en gelijkluidende plaatsen.) Het is oen vergissing van de arbeiderspartij ajezij eeniging Burgerplicht alhier, hebben hunne functiën zegt, dat zij hervormingen zal verkrijgen door toe- neergelegd naar aanleiding van het incident bij de doen van de menschen die lijden. Geen hervormingen candidaatstelling voor leden van den Gemeenteraad. zyn er ooit tot stand gekomen dan met behulp van ZUIDSCHARWOUDE. menschen, die er geen voordeel of zelfs schade bjj Gisteren werd de jaarvergadering gehouden van lUden. Het zijn niet de menschen, die nu het ouder- Damlust te Zuidscharwoude. De voorzitter bleef op domspensioeu genieten, die de wet in het leven heb- aandrang der vergadering zijn functie bekleeden. De ben geroepen. Uitbreiding van kiesrecht wordt nie» penningmeester, de heer J. Swart, werd bij acclama-verkregen met behulp van hen die het niet, maar tie herkozen, terwijl de verkiezing van, een vice-voor- J van, die het wel hebben. De nieuwe belastingen, di* 'zitter werd uitgesteld. Het voordeelig saldo bedroeg'Let ministerie heeft ingevoerd en die zijn, hervor- f 7.78. Den len Maandag in October wordt de nieu-mingswerk mogelijk maken, zijn ingevoerd met harte- we campagne ingezet. Nieuwe Niedorp. Alhier zijn tot heden aan de dit jaar heerschende veeziekte mond- en klauwzeer gestorven koeien, 2 kokkelingen en 17 kalveren. DE INTERNATIONALE ZEELIEDENSTAKING. Engeland. LIVERPOOL, 3 Juli. Tom Mann, de leider der staking te Liverpool, verklaarde heden, dat de staking feitelük als geëindigd is te beschouwen. De mannen begaven zich meerendeel8, by" de verschillende maatschappüen weer aan het werk. Ofschoon er nog moeilükheden bestaan j wat betreft de erkenning van den Zeeliedenbond door de „White Star-line", hoopt men, dat die nog heden op bevredigende wüze zullen worden opgelost. I Later telegram. De staking is geöindigd. De „White Star-line" heeft het geschil, dat den zeelieden belette, het werk te hervatten, bügelegd. HULL, 3 Juli. De staking is geëindigd. De zeelieden zullen den arbeid hervatten. I LONDEN, 3 Juli. De te Huil getroffen regeling verzekert aan de zeelieden een weekloon te Huil en Goole van 32 shilling zes pence, en een maandgage voor de matrozen van vier pond tien shilling en voor de stokers van vier pond vy'ftien shilling. In alle afdeelingen worden zekere concessies gedaan. En wat betreft de loonen op feestdagen voor het personeel, gebruikt bü het laden en lossen van schepen, dat wordt verhoogd met een halve penny per uur. De reeders stemden er in toe, een bespreking te voeren over de eischen van alle afdeelingen der werklieden, die niet begrepen zy'n in de huidige overeenkomst. In een hedenavond gehouden vergadering van stakers lüke medewerking van mauneu die er zelf zwaar door getroffen zouden worden,. En het is de godsdienst, waaruit die geest van zelf opoffering ontspringt. Alleen de geest van, de Chris telijke kerken staat tusschen het volk en wat het bedreigt: geweld, dwingelandij, wreedheid, baatzucht. SPORTBANQUET VAN EEN MILLIONNAIR. Alfred Vanderbilt, de beken.de mlllionnair, heeft ia zijn Londensch paleis in Parelane Hof, 70 van de aan zienlijkste deelnemers aan de Olympiahorse-show, op e6n feestmaal genoodigd, dat ter eere van de gasten werd gegeven in een omgeving, geheel in den stijl gehouden van een concours hippique. De eetzaal werd voor dat doel herschapen, in een stukje Hydepark, de rijweg vormde de tafel, die de breede allee van Constitution Hill met ajle bijzonderheden in, beeld gebracht. De huizen waren met veel nauwkeurigheid nage bootst in was en zand, ook de rijwegen en, speelter reinen waren zeer getrouw weergegeven. Het gras was echt gras, dat in kleine doosjes was neergezet die tezamen een prachtig grastapijt vormden, en de boomen, waren echte dwergboompjes, die de milliar- dair voor dit doel uit Japan had laten komen. Alle verdere voorwerpen waren gemaakt van massief zil ver en uitstekend in afmeting in verhouding tot, het landschap. De paarden waren van zilver, zoo ook rijtuigen en wandelaars en de karakteristieke typen van Hydepark: de politieagent, die een straatventer berispt, de soldaat, die het kindermeisje het hof maakt, de elegante cavalier in onberispelijk wandel kostuum met cylinder, de dame met den onmoge- lijken hoed, de „sandwichmen" en de honden van allerlei ras. De zilveren decoratie, die een meesterstuk is van gen. Ik werd vooruit gesmakt, zoodat de riem om mijn middel brak. Ik kwam op m'n knieën terecht. Dat is alles... Maar m'n toestel is kapot!!" Zijn kalmte scheen niet voorgewend. Want toen zijn vrouw hem zenuwachtig kwam omhelzen, vertelde hij haar bijna op dezelfde manier, in het Fransch, do toedracht van het gebeurde. Met dezelfde kalmte besprak hij in twee, drie woorden met zijn manager Koolhoven, hoe dadelijk uit Calais de reserve-twee- dekker-Farman gehaald zou moeten worden, om er de zesde etape mee te kunnen volbrengen; en daar na onderzochten die twee, samen niet de mécano's, wat er wel aan het toestel gehaperd kon hebben. En nog geen minuut hadden ze de graanhalmen wegge sneden, waarin het versplinterde zitplaatsje met al zijn stangen en draden van stuurinrichtingen, voor den: aan den stang, die voor het hoog-en-neer en i uit geschoten, was, dadelijk hadden ze ook het gevou- 1 evenwichtsturen dient, stak een klein moertje uit, igeen twee centimeter, en om die uitstekende nietig- heidje had zich de dunne ijierdraad van de hoogte- achtervleugeltjes met éen slag geslingerd. Dit kon slechts bij het instappen zijn geschied, wan,neer de vlieger door al die draden omhoog klimt, tot op den rand van het onderste vliegdek, dan, voor zichtig moet plaats nemen op zijn stoeltje, zijn voe ten vooruit heeft te steken naar den stuurstang tus schen die schijnbare verwarring van draden. Waarland. Zondagmiddag geraakten 2 fietsers uit Heerhugowaard met elkander in botsing, 't Resultaat was eenige ont vellingen aan kin en knieön, bonevens een flink ge- i scheurde broek. Nadat men zich in 't café „de Tortel duif' van bloed, enz. had gereinigd en de broek was genaaid, kon men de reis weer vervolgen. BURGEKBRUG. Op de Zaterdag 1.1. gehouden vergadering der afd' Burgerbrug van den Bond voor Staatspensionneering, is besloten vanwege die afdeeling geen afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering te Utrecht te aenden. OALLANTSOOG. Zaterdagmorgen 11 uur had alhier plaats de verpach- ting van het grasgewas in de duinen van de Erven Previnaire, ten overstaan van Notaris Vrüburg. De per- ceelen in de Noord- en Zuidduinen brachten meer op j dau vorige jaren; de perceelen in de Kooi hebben echter heel wat minder opgebracht. De totale pachtsom voor de Kooi daalde van f 87.50 op f 21,80. De hooge water stand. tengevolge van de nieuwe watervoorziening, heeft blükbaar die perceelen geen goed gedaan. Van het gras gewas is niet zooveel terecht gekomen. Last van té veel water en dat in den polder Callantsoog. WIERINGEN. Tot voorzanger by' de Ned. Herv. Gemeente van Hippolytushoef ca. is benoemd de heer O. Bosker, welke die benoeming heeft aangenomen. WIERINGEN. voor rekening van 50 leden onzer onderafdeeling der V. P. N. werden j.1 Vrydag op de Amsterdamsche eierenveiling gemarkt 6391 eieren, welker pryzen zeer goed waren on varieerden van f 3 25 tot en met f 4.40 per 100 stuks. Aan schoon geld zullen de leden per kilo ontvangen f 0.6(A j Mr. J. SICKENGA. 1 Te Leeuwarden is in den ouderdom van 65 jaar overleden Mr. J. Sickenga, kantonrechter aldaar en sedert 11902 lid der Eerste Kamer. Hy behoorde tot de Liberale partü- PRESIDENT FALLIèRES NAAR HOLLAND. Parijs, 3 Juli. President Fallièrte, vergezeld van minis ter De Selves is Maandag te 2 uur 55 min. van Duin kerker naar Holland vertrokken. Heden Dinsdag arriveert hy te Amsterdam via IJmui- den DE BLIKSEM INGESLAGEN. Zondag is ue bliksem geslagen in de consistorie kamer van de kerk te Ravenswaay, waai in de predikant de doop vervulde. Geen der aanwezigen werd getroffen, de ontsteltenis was echter zoo groot, dat de dienst geen voortgang kon hebben. ZIJPE. Het inschrijvingsregister voor de nationale Militie voor de lichting 1912 is op 80 Juni 1911 goBloten met 38 lotelïngen. BEROOVING? Een diamanthandelaar te Amsterdam zond Zaterdag zyn reeds bejaarde bediende uit, om een bedrag van f400 aan bankpapier te innen bü de Nederlansche bank. Toen be bodiende niet terugkeerde, ging de patroon by de politie iuformeeren, en toen bleek, dat de bediende in bewu8t0ioozen toestand in het Binnen-Gasthuis was oqqenomen. Op de Turfmarkt was by ineengezakt, en vandaar naar het gasthuis overgebracht Toen de man bükwam, ver klaaide hy, dat by even nadat hy het geld geiud had onwel was geworden. Het geld was hem. naar hy vermoedde, terwyl hy' in dien toestand verkeerde, ontstolen, althans toon hü weer by was gekomen, miste hy het. De bediende is ly- dende aan duizelingen. De politie doet onderzoek. liolliorn. Bij de op 2 Juli Jl. gehouden ringrfiderij bij den heer Rernpt, behaalde de heer K. Klstemaker alhier, den len en, 3en prijs, groot f 5 en f 2. De heer werd de regeling als een groote overwinning begroet, ciseleerkunst, heeft niet minder dan zes weken ar- Met het lossen van de boterschepen wordt morgen- beid gekost en wekte ieders bewondering. Tot her ochtend een begin gemaakt. innering kregen de gasten een, zilveren sigarettenko- Londen, 3 Juli. Een vergadering van den Nationalen ker, die met het portret van het koninklijk echtpaar Transportarbeidersbond heeft een motie aangenomen, was versierd en, met Vanderbilt's monogram in een waarin aan het dagelüksch bestuur wordt opgedragen 1 blauw-geëmailleerd medaljon. de uitnoodiging» van den raad van scheepvaart aan te OPWEKKENDE BOODSCHAP, nemen, om voor dien raad te verschynen, ten einde aan Jansje, ga een.s naar de familie Bronkover en het huidige geschil by de koopvaardyvaart een eind te vraag, hoe het met mevrouw gaat. Mocht ze soms maken. I al dood zijn, vraag dan, wanneer de begrafenis plaats Belg ié. heeft. Antwerpen, 3 Juli. De staking zal zeker nog totjansje (eenigen tijd later terugkomende)„Wel de Donderdag duren. De reedeis alhier hebben zich met de complimenten en mevrouw is een heele boel beter Hamburgsche reeders in verbinding gesteld, welke en van de begrafenis was nog niets bepaald." laatsten eerst Donderdag by'««n komen. De bemanning van alle Belgische stoomschepen, die binnenkomen, staakt. Jn Amsterdam en Rotterdam is de toestand onver anderd en vooral in Amsterdam zeer gespannen. Maan- hielden de stakende bootwerkers een groote oetooging voor de Beurs. BALDADIGHEID. J.1. Zondagavond heeft men te Oudesluis weer heel wat straatschenderij gepleegd. Het ijzeren hek bij de school beschadigd, een poort er uitgebroken en in de sloot geworpen, het slot waarmee de zwengel van de draaibrug aan een der le'unings is bevestigd, vernield, en den zwengel zoek gemaakt; een groote ruit bij mej. de wed. S. aan, gruis geslagen. HUIS INGESTORT. Kief, 1 Juli. Door het instorten van een in aan bouw zijnd huis iu de Lwofstraat werden zes arbei- dèrs gedood en. dertien zwaar gekwetst. DE ENGELSCHE WET. Margaret Murphy, een weduwe met zes kinderen, kon ondanks hard werken haar gezin niet voldoende verzorgen. Toen zij de huur niet kon betalen, ver loor zij het hoofd, gebruikte vergift en diende dit eveneen,s toe aan haar jongste baby van 7 maanden. Zij bleef in leven en het kind stierf. De vrouw is ter dood veroordeeld! EEN BRANDENDE TREIN. Uit Konstanza wordt een ernstig spoorwegongeluk PUo,ogemeld. Een petroleumtreln. die op een sterke hel- En dat alles kan hier maar ongestoord geschie- 1'og tusschen Ovidiu en Dunarea reed, geraakte in den, want politie is er niet, omdat de meeste autori- brand, wijl een der tank-wagens barstte. De wagen teiten onzer gemeente meenen, dat een politie-ageat ontspoorde, de anderen, nieesleepend. De brand breid- voor ons dorp overbodige weelde is. Een adres, ge- de zich met razende snelheid uit, en weldra was de teekend door vele inwoners destijds aan den Raad geheele petroleumtrein een ontzettende vuurzee. Drie gericht met verzoek hier een politie-agent te station- remmers zijn in de vlammen omgekomen; hunne ver- neeren, heeft tot niets geleid. 7.\jpc. kooide lijken werden op den spoorweg gevonden, toen men er eindelijk in geslaagd was den brand te blus- schen. Een vierde heeft ernstige brandwonden ge- In deze gemeente doet zich een geval van typhus k d h meu h bom reddeu voor te Oudesluis. Gemengd Nieuws. TWEEDCTZEM) VLIEGERS. Tegen het eind van 19US waren er, volgens Graham White, vier menschen, die konden vliegeE nj. Wilbur tUd dmzenden toeschouwers Dezer dagen hebben w. en Orville Wright, H^nry Farman en Santos Dnmont. welding gemaakt van de nieuwe vertoning van een K„ Win er vol ven. officieel» eevnven» «Km evietoore Amenkaanschen aviateur, die per vliegmachine den EEN DWAZE DAAD. De Niagarawatervallen oefenen nog altijd een groo te aantrekkingskracht uit op ondernemende Amerika nen eu de verboon ingen van lieden die op éen of andere wijze de watervallen passeeren, lokken nog al- Nu zyn er volgens officieele gegevens 2000 aviateurs, terwül het aantal leerling-vliegers op 4C00 geschat kan worden. Te zamen dus ongeveer 6000 vliegmenschen. EEN GOOCHELAAR DIE EEN MOORDENAAR WAS. Te Beautiran in Zuid Frankryk woonde een meer dan ni f°P n,f a?ttr2„«nVr n I.,|„ ï.eHkeewer wi.wii «ee.emd .1. watervallen te OTdemeemm in een stalen rat tocht over de watervallen volbracht. Meer dan 300000 menschen woonden dien tocht bij, maar vermoedelijk ■waren velen van die toeschoot wérs gekomen om nog iets anders te zien. Een zekere meneer I.each was nl. op het denkbeeld gekomen om den tocht langsi de zeventig-jarig landbouwer, Niggli, genaamd, met zy'n huishoudster Doucet. Voor den hooitüd had Niggli een zigeuner in dienst genomen, om hem op het veld te bijzondere constructie. En deze dwaasheid trok na tuurlijk groote bealngsteling. De heer Leach liet zich zigeuner in uiousl geuumeu, urn uom uu rau ie yan binnen 7XK> geconstrueerd was. dat he pen. De zigeuner wist den boer en sUn huishoudster kon wedervaren, onslul- r Al. K" „c. L „„A. den opgeslotene geen letsel kon wedervaren, opslui- ralSn. IS racï Ui en daarna het vat in de rivier werpen. Drie uren goochelaar was en stelde de volgende proef voor. Hy werd het vat met zijn levenden inhoud in den zou Liggli en zyn huishoudster vastbinden, zoodat zy maaistroom heen en weer geworpeu. In groote span- arm °fge0n been konden verroeren. Hy zou over uj wachtten de toeschouwers tot het eindelijk aan a*hnndenen hlazon. en *n zonden onm.ddellnk WQrdeu geworpen aan de overzijde der ri vier, maar telkens weer werd het vat in den maal- ae beide gebondenen blazen, en zy' zouden onmiddellük weer vry zyn. De beido oudjes waren naief genoeg, op dit plan in stroom teruggevoerd. Na drie uren eindelijk werd het te gaaB. Niggli liet zich het eerst binden en vervolgens c.on cnm^iiro strnomfm? aan dan oever eestuwd was het de beurt van zyn huishoudster. Deze werd echter door een gunstige stroomiug aan den oever gestuwd en toen slaagde men er in, het vat aan wal te bren- bevreesd door het schrikwekkend uiterlijk van de» d. h«r H zigeuner, en wilde weglocpen, waarop de goochelaar k braokt waar blJ h"r t""n fl"n kwam. Zijn zenuwgestel is echter geheel lq de war. Geen wonder na, zulk een dwaze onderneming. byl greep en haar tegen den grond sloeg. Niggli, die zich intusschen van zyn banden vrü gemaakt had, en zy'n huishoudster te hulp wilde komen, deelde haar lot. De zigeuner sloot beide zwaar gewonde oudjes in een kamer op, en nam de vlucht. -AANVAL OP EEN TREIN. In de n«byheid van het Eriemesr in Pennsylvaniö werd Zaterdag een spoortrein door twaalf gemaskerde ba. dieten overvallen. Drie man van het treinpersoneel werden zwaar gewond. De buit van de sneltrein, die volkomen werd uitgeroofd, vertegenwoordigde een aan- zienlüke waarde. Het bedrag is echter nog niet nauw keurig bekend. De roovers hadden uit telegraafpalen en stukken rails een barricade opgericht. Zü dwongen tegen tien uur 's avonds den naderenden trein tot stilstand en begonnen onmiddellük op het treinpersoneel en de passagiers te vuren. Een moedige handelsreiziger wierp zich op een van de roovers, maar werd overweldigd en van oen 100 M. hooge dük naar beneden geworpen. Men vond hem later zwaar gewond terug. Onder de passagiers ontstond een hevige paniek. De roovers dwongen onder voortdurend vuren alle passagiers in den trein te bly ven Met hun buit vlogen zy' toen in de naburige bossc^en. Na aankomst van den trein aan het naaste station begon men onmiddellyk met de vervolging der bandieten die vermoodelyk arbeidors zy'n. EEN PREEK VAN LLOYD GEORGE. De Engelsche minister George heeft Zondag te Lon den in de Welsche Baptistenkerk een preek gehouden. Hij sprak in het Welsch. Hij zei o. a.: Ik wordt niet ontmoedigd, als ik hoor zeggen, dat de menschen minder trouw ter kerk komen en het te genwoordig zoo anders is als vroeger. Van allerlei dingen heet het altijd, dot het voorgeslacht beter was. Maar ik geloof het niet. Het gaat met de we reld niet slechter, integendeel het gaat er beter mee. De godsdienst is eigenlük aansprakelijk voor de el lende die er nog in de wereld is. Dat er b.v. nog armen in Londen zün. is de schuld van de Christe- Ujke kerk. Zij moet op do armen toecien - dat ls Hdbld. NIET ALLEDAAGS. Het volgende niet alledaagsche huwelijksaanzoek bevond zich dezer dagen onder de advertenties Yan een Berlijnsch blad: SLECHTS EEN KEER! Jurist, 29 jaai» Ass., knappe verschijning, zeil- bergsport verlangt tot publicatie zijner werken: fil., staatsw., gedichten, romans enz. en tot exploi tatie van een bouwplan (mod. stedenbouw, c.a. 23 millioen) bij gebrek aan kapitaal te huwen met een- jonge dame zonder lichaamsgebreken, protest. Engel- sche of Amerikaanschekennismaking op een bad plaats enz. Ondeugend merkt een ander Berlünsch blad op: De ijverige assessor, die zeilt, bergen beklimt, filo sofische, staats wetenschappelijke, lyrische en epische werken maakte en, daarbij nog een ontwerp van 23 millioen wil uitvoeren, bewijst naast zijn veelzijdig heid, ook nog bijzondere voorzichtigheid, waar hij om zeker te zijn, dat zijn aanstaande vrouw geen WANNEER WORDT EEN MAN OUD? Een Spaansche krant heeft deze vraag aan haar lezers en lezeressen gesteld en niet minder dajï dertigduizend antwoorden gekregen. Triest onderwerp, maar door sommigen met gela^ tenheid en zelfs met bonhommie behandeld. „Ik begon te bemerken dat ik oud werd," schreef oen ladykiller met peper-en-zout-kleurige haren, „toen de vrouwen mijn liefdesverklaringen als complimen ten opnamen, terwijl zij vroeger een compliment plach ten op te nemen als een, liefdesverklaring." Een ander verklaarde: „De man wordt oud wanneer hij met den dichter-*■ Campoamor kan zegge.v: „De dochters der vrouwen die ik liefgehad heb omhelzen mij nu als een dier bare herinnering"." „Ais de dochter u toelacht," zegt een derde wijze, bij haar stichting haar eerste werk geweest, en „en de moeder fronst het voorhoofd, zijt ge jong. Ge-

Schager Courant | 1911 | | pagina 2