Schildersknecht, 1886—1911. West Friesche Paardenslagerij, Booktoh per stokie li et-p.poid. Prima Werst 3'J et. p pd. Werkvrouw, DE BEMIDDELING. Omtrent de bijeenkomst van het bestuur der Ver- eeniging van werkgevers op Scheepvaartgebied en de directies der stoomvaartmaatschappijen, naar aanlei ding van, de door minister Talma aangeboden bemid-j deling, vernemen wij nog, dat de vergadering be sloot, den minister een onderhoud te verzoeken. Minister Talma is Maandagnamiddag tegen 4 uur te Amsterdam aangekomen. Het doel van de komst van den minister was de verzochte conferentie met een delegatie uit de werk gevers. Het resultaat van de conferentie was, dat de zaak niet veel verder is gekomen. Bij het onderhoud was niet veei voiuci ,o gebleken, dat volgens de werkgevers de grondslag ontbrak, waarop de minister zijn bemiddeling, aan bood, nl. dat het bestuur van Recht en Plicht geen deel had gehad in de daden van terrorisme! en inti midatie, welke door de stakers werden gepleegd. De verklaring van het bestuur van Recht en Plicht zou volgens de werkgevers in strijd zijn met de feiten. De minister zou onderzoeken, in hoever de bewe ring der werkgevers juist is. In afwachting daarvan werd de conferentie tot hedenmorgen 11 uur ge schorst. 170 WERKWILLIGEN. Gisteravond zijn aan de halte Hembrug weder 170 werkwilligen bestemd voor Amsterdam aangekomen. Alles ging zonder stoornis. ARRESTATIES. Naar aanleiding van geruchten over mishandeling van werkwilligen, door stakers gepleegd in een kelder, heeft gister de justitie invallen gedaan in het vergaderlokaal van den Zeemansbond aan de Gelderschekade, waar het stakingscomité zitting houdt en in nog een paar nabij gelegen gebouwen. De resultaten van 't onderzoek waren dat vier leden van het stakingseomité werden gearresteerd en naar het bureau Warmoesstraat werden gebracht. De overbrenging geschiedde onder zeer zwaar geleide. De leden van het stakingscomité moesten tusschen de soldaten plaats nemen, die op hun beurt weer door marechaussees werden voorafgegaan en gevolgd, 't Spreekt vanzelf, dat deze wyze van overbrenging in de volkrijke buurt heel wat sensatie wekte. Later werd een van de vier weer in vrijheid gesteld. De staking breidt zich steeds meer uit. Ook de dok en veemarbeiders proclameerden de staking. Deze staking omvat weer 600 a 700 man. BEDROGEN. Een Fransch sprekend heer van middelbaren leeftijd, met een panamahoed op en een grijs colbertcostuum aan, bracht Zaterdagnamiddag op de Hoogstraat te Rot terdam een bezoek aan een goudsmidswinkel, om, zoo hij voorgaf, een paarlendasspeld te koopen. Daarna liet t hij zich eenige ringen en een horloge voorleggen. Hy kon geen keus maken en vertrok. Na zijn vertrek werd een gouden ring met een briljant, van karaat, ver mist ter waarde van ongeveer f 150. DOOR EEN ZEIS. Men meldt ons uit Almelo: Zaterdagavond reed de 18 jarige J. Forstman op het fietspad in den Gravendyk, toen twee mannen, die ieder een zeis op den rug droegen, voor hem uitliepen. Hen willende passeeren, belde hy, waarop een der mannen zich omkeerde. Daardoor kreeg de jongen een hevige slag met de scherpe zeis in het gezicht. Ernstig ver wond werd hij in bedenkelyken toestand naar het zie kenhuis te Almelo vervoerd. Waarland. Na gehouden schriftelijk examen werd de jongeheer W. Bleeksma toegelaten tot de Hoogere Burgerschool te Alkmaar. Zjjpe. De landbouwer Gildemyer, wonende alhier, heeft een klap gekregen van een hooischudder, waardoor de dy een hevige wonde bekwam, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. SCHAGEEBRUG. Een ingezetene van Schagerbrug verloor dezer dagen sen bedrag van f 50.—. Na veel moeite is het geld door een meisje teruggevonden en aan de eigenares teruggegeven. WIEREN GEN. Voor rekening van 53 leden onzer onderafdeelicg der V. P. N. werden j.1. Vrijdag op de Amsterdamsche elerenveiling geveild 6130 kipeieren en 60 eendeieren. De hiervoor gemaakte prijzen waren zeer goed en vari eerden van f 3.45 tot en met f 4.45 per 100 stuks voor de kipeieren en f 3.90 per 100 voor de eendoieren. Aan schoon geld zullen de leden per Kilo voor de eieren ontvangen f 0,60. Ook werden nog 22 stuks pluimvee geveild, welks prijzen varieerden van f 0,23 tot en met f 0.57 per stuk. WEERINGEN. Naar wij vernemen komen by den heer Burgemeester alhier vele aanvragen in van draaimolens, luchtschom- mels, tenten, kramen, enz. enz. Ook is door een stoom- carrousel en paardenspel aanvrage gedaan en zyn vertegenwoordigers geweest terreinen op te nemen, alles in verband met de a.s. kermis. Wy twijfelen wel ©f alle aanvragen worden aangenomen, omreden voor allen hun komst niet loonend zou zyn. Wieringen. Door het Gemeentebestuur alhier zijn te Tessel 25 en alhier 203 tezamen dus 22S Concenten afgegeven voor het maaien van zeegras op de door de gemeente van het Rijk m pacht hebbende wierwaarden gelegen in de Zuiderzee. EEN MIDDEL TEGEN MOND- EN KLAUWZEER. De heer H. L. van der Drift, R-K. Priester te Delft, schrijft ons, dat hy den 21 Juni 1.1. een liter aftreksel van wilden tijm, bereid volgens de voorschriften van Advertentie». Geboren. Cristina, Dochter van C. MOLENAAR. A. MOLENAAR—Kuiper. Schager waard, 10 Juli 1911. L uigi Morandi over welke voorschriften schrijver u0zer dagen een boekje uitgaf by Brouwer Co. te Delft deed ingeven aan drie koeien. Daarna werden deze drie koeien gelaten op oen stuk land waarop twintig koeien liepen, alle lijdende aan mond- en klauwzeer; tot heden bleven de drie koeien vry van genoemde zi6kte. Eigenaar is de heer Kees Amerlaan te Vrijenban by Delft. Op denzelfden dag werden gelijke hoeveelheid inge geven aan twee koeien van den heer Willem A. van der Drift te Vrijenban. De overige koeien van dezen eigenaar hadden alle mond- en klauwzeer; de twee koeien liepen op een stuk land zonder ander vee. Tot heden bleven zy van de ziekte verschoond. Alle koeien van beide genoemde eigenaren zyn melk- DE FRANSCHE REDDERS. President Fallières heeft aan elk der beide Fransche matrozen, die te IJmuiden terstond in het water sprongen, toon een Hollandsch matroos te water ge raakte, een flinke geldelijke belooning toegekend en hen bovendien de zilveren reddingsmedaille toegekend. („Vad.") KLECTRISCHE CENTRALE. Reeds 31 gemeenten hebben zich in beginsel uitge sproken mede te zullen werken tot de totstandkoming eener Electrische Centrale voor West Friesland, n.1. de gemeenten Avenhorn, Barsingerhorn, Beemster, Berkhout, Eg- mond-Binnen, Grootebroek, Heemskerk, Hensbroek, Jisp, Kwadijk, Middelie, Midwoud, Nibbixwoud, Obdam, Oost huizen, Opmeer, Oterleek, Oude-Niedorp, Oudorp, Sint- Pancras, Schellinkhout, Schermerhorn, Sijbekarspel, Spanbroek, Venhuizen, Warder, Westwoud, Wydenes, Winkel, Zype en Zwaag. Met nog eenige gemeenten is de commissie in onder handeling. KOOL DIE NIET GROEIEN WIL. Men schrijft uit de Langstraat: Het is dit jaar een merkwaardig verschijnsel, dat hier de verschillende koolsoorten niet willen tieren. Vooral in Kool op Zand is deze klacht algemeen. In hot begin staan deze veldgewassen er zeer fleurig by en groeien als ,kool"na verloop van een tydje echter wordt de groei minder, ze beginnen te kwijnen en sterven. Meer dan 95 procent van de hoeveelheid koolplanten, hier gezet, hebben dit jaar een dergelijk lot ondergaan. Verving men deze gestorven planten door nieuwe, dan begon weer dezelfde lijdensgeschiedeniskrachtig groeien, groei-stilstand, kwijnen, sterven. Meende men aanvanke lijk, dat de oorzaak hiervan gezocht moest worden in de aanwezigheid van talrijke wormen in den grond het doorwoelen van het land op tal van plaatsen heeft tot geen ontdekking geleid. Te Sint Joachimsmoer en ook te Tilburg wordt over hetzelfde geklaagd, terwijl op de lagere gronden in de onmiddellijke nabijheid, als Capelle, Waspik e. a., dit verschijnsel zich niet voordoet. Het kwaad schijnt dus meer aan de hooger gelegen zandgronden eigen te zyn. Wieriugcrwaard. Uitslag der stemming voor drie leden van den Gemeenteraad van Wieringerwaard, wegens periodieke aftreding van de heeren J. L. T. Groneman, D. A. Kaan en K. Koster Hz. (De heer Groneman wenschte niet meer in aanwerking te komen.) Uitgebracht werden 148 stemmen, waarvan 4 van onwaarde, dus 139 geldige. Hiervan verkregen de heeren: C. Blaauboer Vries D. A. Kaan 113 K. Koster Hz. 116 J. E. Vos 52 Volstrekte meerderheid 70 stemmen. Alzoo gekozen de heeren Blaauboer, Vries, Kaan en I Koster. WINKEL. Na de laatste mededeeling is nog aangifte gedaan van mond- en klauwzeer onder het vee vanD. Blaauboer te Barsingerhorn, J. A. Visser, W. Keetman Sz., D. Pluister, J. Zeilemaker, D. Keesman, C. Kistemaker, P. Schoorl, A. Strybis. P. Koomen, C. Meurs, C. Keyzer, R. Kuiper, K. Steen, P. Witsmeer. J. Rooker, A. Slooves PzD. Koster, P. Koster, J. Spaans, S. Vethman, A. Mul en S. Boor. Gestorven2 boeien, 5 kalveren, 1 pink en 1 varben. WAARLAND. Zaterdagavond wou de zoon van bakker W. alhier met z\jn bakkerswagen de stilstaande vrachtwagen van de heer v. O. passeeren. Doch doordat het passeerend rijtuig met een hand werd bestuurd, (in de andere had de koetsier een emmer melk) geraakte het in aanraking met den vrachtwagen met gevolg dat het lemoen van de bakkerswagen gedeeltelijk brak. Hierdoor verschrikt, ging de ket van laatstgenoemd rytuig er van door, de slingerende wagen achter zich aan tot naby de bakkerij waar de ket werd gegrepen, die inmiddels geheel los van de wagen was geraakt. moord, moord! de straat opgeloopen. Reeds herhaaldelijk hadden beide mannen in den Iaatsten tyd met elkander getwist. De oude man was tegen den verkeering van zyn dochter met den jongen orgeldraaier. Zaterdagavond was er weer ruzie geweest, maar gi8- teren was de dag zonder gekrakeel voorby gegaan. Gisterochtend echter omstreeks 4 uur stond C. uit bed op, nam een zwaren hamer, ging daarmede gewa pend naar het vertrek waar zijn aanstaande schoonzoon sliep, en bracht deze vijf ernstige, als door een wonder voor 't oogenblik niet levensgevaarlijke verwondingen aan het hoofd toe. Ten gevolge van het moord- en hulpgeschreeuw van de verdere huisgenooten vluchtte C. daarop de straat op, liep langs de Yeenkade naar het Yerverschingskanaal, en sprong daar te water om zich door verdrinking van het leven te beroven. De man werd echter bytyds weder op 't drogo gebracht en naar het Politie-Commissiariaat aan de Archimedestraat geleid. Na aldaar van droge kleeren te zijn voorzien werd C. naar het Commissiari- aat aan de Riviervischmarkt overgebracht. De verwonde was inmiddels door do politie per rader- baar naar het Gemeente-Ziekenhuis vervoerd. De dader, die bekend heeft geslagen te hebben, werd 86 stemmen. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN TE AMSTER DAM. De uitslag van de gisteren gehouden gemeente raadsverkiezingen is als volgt: District I: Uitgebrachte geldige stemmen 2385, volstrekte meerderheid 1193; J. N. Hendrix (aftr. r. kath.) 1082, E. Kupers (s.d.a.p.) 337, mr. V. K L. van Os (lib966 stemmen, i Zoodat hersteming moet plaats hebben tusschen de heeren J. N. Hendrix (r.-k.) en mr. V. K. L. van Os (lib.) District II: Uitgebrachte geldige stemmen 2270, volstrekte meerderheid 1136; J. Douwes (aftr. anti-rev.) 852. S. G. Visker (vrijz. dem.) 453, W. H. Vliegen (s.d.a.p.) 965 stemmen. Zoodat herstemming plaats moet hebben tusschen de heeren J. Douwes (a.-r.) en W. 'H. Vliegen (s.d.a.p.)1 District III: Uitgebrachte geldige stemmen 7838, volstrekte meerderheid 3920; mr. P. W. de Koning (lib.) 1778, Jos. Loopuit (aftr. s.d.a.p.) 4210, J. P. Polak Jr. (s.d.p.) 59G, W. H. Vliegen (aftr. s.d.a.p.) 4572, D. Wijnbeek Jr. (anti-rev.) 1668, D Wijnkoop (s.d.p.) 357 stemmen. Zoodat gekozen zijn de heeren Vliegen en Loop- uit. District IV: Uitgebrachte geldige stemmen 2292, volstrekte meerderheid 1147; mr. A. Anema (anti-rev.) 342, mr. B. E. Asscher (aftr. lib.) 1158, A. B. Kleerekoper (sd.a.p.) 883. Jacobus Polak (af- tred. lib.) 1025, S. Rodrigues de Miranda (s.d.a.p.) 817 stemmen. Zoodat gekozen is de heer mr. B. E. Asscher en herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Jac. Polak (lib.) en A. B. Kleerekoper (s.d.a.p.). District V: Uitgebrachte geldige stemmen 7250, volstrekte meerderheid 3626; W. F. Dekkers (s.d.a.p.) 2405, mr. W. F. L. Gericke (vrije-lib.) 1376, mr. G. T. J. de Jongh (vrijz.-dem.) 1752, S. Rodrigues de Miranda (s.d.a.p.) 2323, mr. Th. B. Pleyte (lib.) 2065, Th. Ruys Gzn. (anti-rev.) 2231 stemmen. Zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Dekkers, De Miranda. Ruijs en mr. Pleyte. District VI: Uitgebrachte geldige stemmen 2963, volstrekte meerderheid 1482; dr. J. C. Erin- gaard (vrijz.-dem.) 826, mr. E. J. Everwijn Lange (vrije lib.) 1731, E. Kupers (s.d.a.p.) 257, C. B. Posthumus Meijes (aftr. chr.-hist.) 1709, G. J. A. Smit Jr. (s.d a.p.) 291, P. A. van Wijngaarden (lib.) 773 stemmen. Zoodat gekozen zijn de heeren Posthumus Meijjes en Everwijn Lange. District VII: Uitgebrachte geldige stemmen 2818, volstrektemeerderheid 1410, dr. G. Bellaar Spruyt (vrijz.-dem.) 791, J. H. Huybers (s.d.a.p.) 480, dr. B. W. Th. Nuyens (aftr. r.-k.) 1391, J. J. de Roode (s.d.a.p.) 506, D. Schut (aftr. anti-rev.) 1425, mr. C. A. Valllant (lib.) 788 stemmen. Zoodat gekozen is de heer D. Schut (anti-rev.) en herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren B. W. Th. Nuyens (r.-k.) en Bellanr Spruyt (v.-d) District VIII: Uitgebrachte geldige stemmen 13011, volstrekte meerderheid 1506, mr. G. A. P. M. Van der Aa (r.-k.) 1042, E. J. Abrahams (vrijz.-dem. '1068, A. Harmsen Jr. (aftr. chr.-hist. door groep kie zers gesteld) 50T, J. H. Huijbers (s.d.a.p.) 434, P. iNolting (aftr. vrijz.-dem.) 1456, L. van der Wal (s. d.a.p.448 stemmen. Zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen in het werk stelde, om de levensgeesten weder op t® wekken, mocht dit helaas niet baten. LID GEDEPUTEERDEN. Heden word tot lid van Gedeputeerde Staten van Noordholland gekozen Mr. Kappeijne van do Cop- pello, die sinds een jaar voorloopig deze functie had vervuld. ZUIDSCUARWOUDE. Door de afd. Langodljk van den A. N. Gek.-Onthou ders Bond is beBloten een cursus voor Jongelui op te richten, waar onderwijs zal worden gegeven in het alcohol-vraagstuk. ZÜIDSCHAKWOUDE. Te Zuidscharwoudo was de uitslag van de Maandag, gehouden stemming voor leden van den Gemeente raad de volgende: Th. de Goede (r.-k.) 91 stemmen? T. Kostelijk Tz. (aftr. lib.) 124 sL; P. Molenaar (aftr. lib.) 116 st.; J. Slot (aftr, lib.) 124 st.K. Zeeman (s.d.a.p.) 58 st.; P. van Zoonen (s.d.a.p.) 40 stemmen, terwijl 2 briefjes van onwaarde waren. Er is herstemming tusschen alle candidaten. liecrhusowaard. Wijzen de cijfers van de verkiezing, gisteren in deze gemeente gehouden, op een spannen den strijd, niet minder spreekt het feit, dat van de 681 kiezer» voor den Gemeenteraad, die op de Kiezerslijst voor komen, er 656 zijn komen stemmen. Als we nu in aanmerking nemen, de kiezers, dio sinds de vaststelling der geldende kiezerslijst zijn overleden, dan ziet men in, dat schier niemand is thuis gebleven. Wij vernemen ,dat zelfs uit Noord- Brabant kiesgerechtigden zijn opgekomen om hun kiezersplicht te vervullen. «Uancsoog. Door afwezigheid van de heeren Hoogschagen, Zipp en Visser, en daardoor onvoltaligheid van den Raad, ging de tegen hedenmiddag 1 uur uitgeschreven ver gadering van den Raad der gemeente Callantsoog niet door. 186 Scha- 14, 194 i ld. in den aanvang ernstig liet aanzien, kwam het nogal goed af. De schade bepaalde zich tot een gescheurde jas van den koetsier, het verlies van de melk en een gebro- den lemoen. De wagen was op den kant van den wegbleven staan ERNSTIGE VERWONDING. In den vroegen ochtend werd gisteren de Bakkerstraat te 's-Gravenhage in rep en roer gebracht door moord- geschreuw. Een ruim zestig-jarige bewoner van genoem de straat zekere C. steenhouwer van zyn vak, maar die ook wel eens met een orgel langs straat liep, had een Hoewel dit ongeluk, waarvan wy getuige waren, zich J heeren, Van der Aa, Abrahams, Harmsen en Nol- ting. i I I* District IX: Uitgebrachte geldige stemmen 10661, volstrekte meerderheid 5332; mr. H. Bijleveld Jr. (anti-rev.) 3693, mr. H. L. Israëls (lïb) 1935, j G. J. A. Smit Jr. (s.d.a.p.) 4835, D. J. Wijnkoop (s.d.a.p.) 198 stemmen. Zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen 'de heeren Smit en Bijleveld. ANNA PAULOWNA. Toen Maandagmiddag ongeveer Telegrafisch Weerbericht. Zwake tot matige Noordelijke tot Noordoostelijk® wind. Lichtbewolkt, Droog weer. Warmer. Marktberichten. PURMEREND, 11 Juli. 149 Stapels Kleine Kaas f 32.50. Met Rijksmerk 33.50. 1603 KG. Boter f 1,30 a f 1,35. 493 Runde ren, waaronder 286 vette en 11 Stieren. Vette matig 70 a 86 cent per KG. ^.Gelde matig f 160 a f 220. Melkkoeien matig 180 a f 290. 33 Paarden f 80 a 425. 137 Vette Kalveren 90 a 105 cent per KG. 265 Nuchtere Kalveren f 16 af 28 matig. 389 Vet te Varkens 44 a 50 cent per KG. matig. 42 Magere Varkens f 16 a f 28 matig. 147 Biggen f 8 a f ló matig.2050 Schapen en Lammeren. Vette stug f 22 a f 26. Lammeren stug f 12 a f 16. Kipeieren f3.50 af 4.25 per 100. Eendeieren f 3.90 per 100. ALKMAAR, 10 Juli. Aangevoerd 6 Koeien en Ossen f 235 a f 260, 54 vette Kalveren f 40 a f 110, per pond f 0.90 f 1.10, 35 nuchtere Kalveren f 8 a f 20, pen f 22 a f 27.50, 8 lammeren f 8 vette Varkens f 0.38 a f 0.53 per KG., 10 f 18 a f 20. BROEK OP LAXGEXDIJK, 10 JulL Aardappelen gladbl. f 1.50 a f 2.35. Muizen f 1.10 a f 1.60. Kleinen f 0.55 a f 0.90 per zak. Wortelen f 2.40 a f 4.50 per 100 bos. Bloemkool le soort f 4 6.50. 2e soort f 2,00 a f 2,90 per 100. Slaboo- nen f 0,70 a f 0,75 per 1000. Zilver nep f 2.40 a f 3.60 per baal. Roode kool f 7,70 a f 9 per 100. Rabarber f 3,70 per 100 bos. Broek op Langendijk. Gedurende de week van 3 tot en met 8 Juli wer den aan de afslagmarkt aangevoerd 17524 zak aard appelen, 369800 bos wortelen, 122500 bloemkool, 35 96 roode kool, 390 bos rabarber en 78000 slaboo- nen. Van de laadplaats werden verzonden 67 wagon ladingen groenten. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDB, 10 Juli. Aanvoer 1204 zak aardappelen. Groote Muizen f 1.26 a f 1.65. Drielingen f 0.50 a f 0.80. Kleinen f 0.20 a f 030 Schotten f 1,10 a f 1,30. Drielingen f 0,90 a f 1,per 35 KG. NOORDSCHARWOÜDK. J1 Juli. Bloemkool le soort f 5 a f 7.80. 2e soort f 3,— per 100. MEDEMBLIK, 10 Juli. Aardappelen: Groote Muizen f 1.10 a f 1.35. Klei ne Muizen f 0.45 a f 0.50. Groote Ronde f 1.10 a f 1.30 per HL. Aanvoer 4111 manden of zakken. WINKEL, 10 Juli. Aalbessen roode 8 a 12% cent, zwarte 9 a 9%' ct. Kruisbessen 5 a 7 cL Frambozen 15 a 17 cent per pond. Aardbeien 5 cent per mandje. Slaboonen, f 1.20 per duizend. Kropsla 25 ct. per 100 krop. Aardappelen Muizen f 1.30 per zak. uur het 3-jarig jongen maD, een orgeldraaier, die by hem in huis woonde zoontje van den heer H. J. ter B. bezig was, langs met een zware beitelvormige steenhouwershamer eenige de Molenvaart aldaar bloempjes te plukken, had de slagen op het hoofd toegebracht Op het gekerm van den kleine het ongeluk, te water te raken. A. Heerschap verwonde waren de andere huisgenooten o.a. 'n dochter zag het kind drijven en haalde het op het droge, van den dader toegesneld en onder het geroep van Hoewel de dokter, aanstonds geroepen, alle middelen VERDRONKEN. BODOE, 8 Juli. Achtien bewoners van de hofsteden Evensgard en Evensdal in het Saltdal, waaronder een aantal kinderen, die morgen aangenomen zouden worden, begaven zich heden op weg naar de kerk van het Salt dal. De achtien personen zouden per boot over de Saltaelf worden gezet, de woeste stroom wierp de boot echter met zulk geweld tegen de rotsen, dat zy te pletter sloeg. Dertien personen, meest vrouwen en kinderen verdron ken. DIRK SMIT Az. en MARIE WATERMAN, berichten hiermede dat zij een vrij hu welijk hebben aangegaan. N.-Niedorp, 9 Juli 1911. Vrijdag den 14den Juli a.s ho pen onze geliefde Ouders, Behuwd- eu Grootouders J. Hegeman en G. HegemanBos, den dag te herdenken waarop zij voor 50 jaren door den Eoht wer- den verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch hunner dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Den Oever op Wieringeu, 11 Juli 1911. Den 17 Juli a.s. hopen mijn 1 geachte Zwager en Zuster W. Zoetelief en A. Hendrikse, te Velp (Geld) hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Namens hun Broeder, CORNELIS HENDRIKSE. Behagen, Juli 1911. Hiermede betuigen wij onzen harte- lijken dank aan Buren, Vrienden en Bekenden, inzonderheid aan den heer J. Bruin en Echtgenoote, voor de velen blijken van belangstelling bij ons 40- jarig huwelijkfeest ondervonden. D. JANSEN en Echtgenoote. Nieuwe Niedorp, Juli 1911. Voor de talrijke blijken van deelne ming mij betoond, bij het overlijden van mijn innig geliefden Echtgenoot, den heer Gerrit Maters, betuig ik hiermede, ook namens de familie, mijn hartelijken dank. In 't bijzonder aan de vele vrienden in 't Koegras. Wed. G. MATERS—Vader. Helder, 11 Juli 1911. Den 16 Juli hopen onze geliefde Ouders Pieter Mulder en Elisabeth de Haan, hunne 35 jarige Echtvereeniging te herdenken. i Dat God hun nog lang moge spa- J ren is de wensch van hunne dank- i bare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Wieringen, Juli 1911. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Bregje Rol, in den ouderdom van 65 jaar. Alkmaar, 8 Juli 1911. J. TJALLEWAL. Q P. VRIES-Tjallewal. Sehagen p ygjgg Missouri,) p TJAIlLEWAL. N.-Amer.) Gevraagd een De ondergeteekende betuigt hiermede 1 zijne tevredenheid aan de Holl. Veever zekering Mij te Alkmaar, (Directeur I Ce Heer H. EECEN) voor de spoedige uitbetaling van zijn tengevolge van het I werpen gestorven paard. Agent te Koegras de heer J. SLIK- KER Czn. Koegras, Juli 1911. A. NOOT. Terstond gevraagd. tegen 20 cent per uur, bij Jn. VEU- I GER Hz. 8t. Maartensbrug. Direct gevraagd een tot November werk, VELDE Valkoog. F. S. v. d. Gevraagd, een bekwaam vast werk, bij J. VAN VELZEN, Mr. Wagenmaker te ft oordorp —Heemskerk. liefst uit den boerenstand. Loon f 20.i f 23 50 per maand, bij Jb.VERKROOST, te Burgerbrug. Te koop gevraagd een Rosmolen met hekel, voor twee paarden. Adres N. KLAVER, Noord-Beemster Molenstraat Sehagen. Levering van uitsluitend lste kwaliteit Paardenvleesch Machiniaal gesneden 10 cent per ons. Aanbevelend N. Th. GROOT. Gevraagd, een flinke zich te vervoegen, Woensdagavond tus schen 8 en 9 uur, bij G. VELDKAMP Bierkade. Een beste Boerenwagen j met hekken, en verder toebehooren te koop Te zien en te bevragen bij BAKKUM, Café nabij ft station Noordscharwoude.

Schager Courant | 1911 | | pagina 3