LANDHOOI, Zand een Boerenknecht, 3 ÖraoMfie ZEÜEEN BÜver diens te. een vast Werkman, Aankoopvereen. Anna Frcdcrika flermino Sehagen Dienstbode PAARDEN. Dienstbode, Bloembollen. D. HARTLAND, MM. Huishoudster. Schrammen. Ontvangen Kaasmaker. Albert Heijn, Smidsknecht, Winkelhuis, Dienstbode, Woensdag 2 Aug., Ardath, Coucolro, de leider van de Portugeesche monarchisten in Spanje een schrijven heeft, gericht tot den Paus, waarin hij den steun van het Vaticaan, vroeg voor de zaak van de monarchisten. Hij beloofde dat, als hij er in slaafde de monarchie in Portugal te herstellen, alle geestelijke vereenigingen, en kloosters zouden wor den hersteld. Kardinaal Merry del Val moet In, naam van den Paus hebben geantwoord, dat deze volkomen bereid was alle mogelijken steun te geven aan de monar chisten. Hij verzocht Couceiro om nauwkeurige inlich tingen omtrent de organisatie der royalisten, de sterk, te van hun troepen en de bewapening. Voorts moest worden medegedeeld op hoeveel troepen men kon re kenen in Portugal. Deze houding van, liet Vaticaan moet te Lissabon groot opzien hebben gebaard. DE WARMTE. Duitschlandi lijdt nog steeds onder de warmte, die tal van slachtoffers maakt. Te Berlijn Zondag 8 sterf gevallen tengevolge van zomiesteek, te Dusseldorp kwa men er i9 voor, verdronken 14 mensohen bij het baden en worden er vier door den bliksem getroffen. Te Duisburg zijn vier personen in den Rijn verdronken. Te Linden in Haimover zijn 36 kinderen ziek ge worden tengevolge van de warmte, 20 stierven er. Nog steeds wordt er melding gemaakt van boschbranden, zoodat men in geheel! Duitschland en vooral in de Rijn streek smacht naar lager temperatuur. De hitte in de Alpen is zoo hevig geweestt jdat tolgens een bericht uit Munchen de gletschers beginnen te smelten, iets wat men sedert veel jaren niet hééft waargenomen. Te Parijs wordt de warmte niet minder gevoeld. Waunoer de toestand nog lang voortduurt zal er niet alleen, gebrék zijn aan water maar ook aan fruit en bladgroenten. Op de markten waren de prijzen dezer dagen reeds aanmerkelijk gestegen. De meeste blad groenten komen reeds bedorven aan of zijn onbruik- bar als ze een paar uur op de markt hebben gelegen. De directeur van de waterleiding weet niet wat te beginnen als de warmte lang aanhoudt. De parken lijden ontzettend, de bloembedden zijn verdroogd en bedekt met bruine bladen van de hoo rnen. Voor dagelijksch gebruik zijn er slechts 200000 kub. M. water in de reservoirs en 400,000 kub. M. zijn er dagelijks noodig. De dieren, die dagelijks naar de stad worden gebracht voor de behoeften van 2% millioen inwoners, lijden bijzonder van de hitte. Vele sterven voor zij hun bestemming bereiken, zoodat op alle manieren gebrek aan levensmiddelen ontstaat. NAGEKOMEN BERICHTEN. ANNA FAULÓWNA. Bij het hedenochtend plaats gehad hebbend onweer is een kapberg van den heer H. Rezelman door den bliksem getroffen en door brand vernield. Oudesluis, Hedenmorgen is een koe van den heer H. Kroon Dz. door den bliksem getroffen en gedood. RAAD VAN ZIJPE. Vergadering van den Raad der gemeente op heden Dinsdag 1 Augustus, des voormiddags 10 uur. Allen present. 1 Vacature. Na opening van den voorzitter, den heer G. C. Hulst, burgemeester, leset de secretaris, de heer K- Slot, de notulen, die onder dankzegging worden goed gekeurd. Ingekomen is het verslag van het Algemeen Mili tair Tehuis te Den Helder, met bijvoeging van een circulaire, waarin gewezen wordt op het nuttig wer ken dier inrichting, terwijl verzocht wordt krachtigen steun, te willen verleenen. Voorzitter deelt mede dat voor de oprichting door de gemeente Zijpe f 100 is toegestaan, terwijl nu jaarlijkschen, steun wordt gevraagd. Het reglement rat orde wordt voorgelezen, 't welk een goeden Indruk maakt. De heer Bakker vraagt het oordeel van B. en W., waarop voorzitter antwoordt, dat zij wel voor een kleine subsidie zijn, die men elk jaar zou kunnen vaststellen. De heer Mann is ook voor een bijdrage, daar uit het verslag blijkt, dat de inrichting nog al druk be zocht wordt; de miliciens gevoelen er zich blijk baar thuis, zegt spreker, en wanneer zoo iets op prijs gesteld wordt, ben ik er voor, dat Zijpe een bedrag, dat desnoods elk jaar bepaald kan worden, beschik baar stelt. De heer Raat is het met den heer Mann, eens. Den Helder, zegt spreker, is de naastbijzijnde garnizoens plaats; de meeste miliciens hier vandaan gaan er heen en daarom ben ik er voor een subsidie te verleenen, die ieder jaar vastgesteld kan worden. Goedgevonden wordt voor liet jaar 1911 f 25 te geven. Doordat de heer Mann, gaarne een verslag wenschte te ontvangen, zullen, er worden aangevraagd. I Wordt nu voorgelezen het verslag van de commis sie, belast met het nazien der gemeenterekening, reke ning Weeshuis en Armbestuur, bestaande uit de hee- ren Raat, De Wit en Kreijger. Behoudens eenige op merkingen, o.a. dat het bedrag betreffende het in wendige beheer van het Armhuis, groot f 1212.24, waaronder niet is begrepen het salaris van den Ar- menvader en -moeder, de commissie hoog voorkomt, wordt voorgesteld de rekeningen te willen goedkeu ren. Aldus geschiedt. Het batig saldo van de gemeenterekening geeft blijk van een goeden financiëelen toestand van de gemeen te De heer Francis vraagt nog waarop de f 2000, voor aflossing betrekking heeft en hoe groot de schuld is, waarop den heer Francis geantwoord wordt, dat de schuld op 1 Januari 1911 f 4500 bedroeg en de aflossing de oude schuld betrëft. Hierna wordt overgegian tot de benoeming van een hoofd der school te Schagerbrug. De voordracht was als volgt samengesteld: 1. M. G. „Visser te Zweins, 2. L. Bleeksma te Waarland en 3. J. Terpstra te Peinacker. Tot stemming overgaande, verkrijgt de heer Bleeksma 8 stemmen en de heer Terpstra 2, zoodat de heer Bleeksma is benoemd. Den lieer Bleeksma zal worden verzocht, zoo spoedig mogelijk in functie te willen treden. 1 Bij de nu volgende rondvraag zegt de lieer Raat, dat er op de vorige vergadering is gebleken, dat er zich van de sollicitanten voor hoofd der school te Schagerbrug éen heeft teruggetrokken, alleen omdat het huis niet goed was. Ik heb met voorzitter hot huis gezien en ik vind," dat het nog een degelijk, sterk huis is. jlat echter niet goed is ingericht, maar dal echter heel goed voor verbetering vatbaar is. Ik geef daarom B. en W. in overweging eens 11a te gaan, hoe dat het beste geregeld kan worden, zonder een nieuw huis te laten bouwen. Voorzitter zegt, dat er wel reeds aan gedacht is, maar dat de kosten nogal hoog zouden worden. Het huis is zeer laag. de pannen zijn slecht, zoodat, wanneer men aan het veranderen gaat, het veel geld zal kosten, we hadden echter idee en hoop op een nieuw huis te krijgen. De heer Raat meent, dat een deskundige hierover het best kan oord celen, misschien was er nog kans om het huis voor niet te veel geld in orde te laten brengen. Voorzitter: Dat geloof ik niet. De heer Nieuwland zegt, dat de opzichter gezegd heeft, dat de kap en pannen slecht waren, maar de muren zijn nog goed. De heer Mann meent, dal, wanneer de muren nog goed zijn, verbouw nog wel mogelijk zou wezen. De heer Raat wijst er nogmaals op. dat een onder zoek gewenscht Is. terwijl het geen hooge koeten meebrengt. Na nog eenige discussie wordt besloten, het huis na afloop der vergadering gezamenlijk te gaan bekijken. Voorzitter zegt nog iets op 't gemoed te hebben. Het spijt ons allen, dat een zeer geacht en bemind lid, de heer Jimmink Is overleden, en ik stel daar om den Raad voor, een adres van Rouwbeklag van wege den Raad aan de weduwe en kinderen te zen den. Allen voor. Hierna sluiting. ïiïi tiiij cn - RAAD VAN SINT PANCRAS. Vergadering van den Raad der gemeente Sint Pan- oras, op Maandag 31 Juli 1911, voorm. half tien. Voorzitter de lieer J. Krooncnburg. burgemeester- secretaris. Tegenwoordig alle leden. Na opening met een hartelijk welkom, worden de notulen gelezen, welke onveranderd worden goedgekeurd en onderteekend. Ingekomen zijn van Ged. Staten goedgekeurda. de af- en overschrijvingen op den dienst 1910; b. de sup- pletoire begroeting dienst 1911 c. liet raadsbesluit tol ruiling en verkoop van grond aan H. Gerritsen en d. een missive betreffende den ligger der wegen. Médé is ontvangen van den minister van Binnenlandsclie Zaken de beslissing op liet verzoek van het Gemeen tebestuur inzake den aftrek volgens art. 9 bis der wet Aan 21 Mei 1897, Stbld. 156, waardoor is verminderd over 1911 met f 90 bedoelde aftrek en alzoo is a-ast- gesteld op f 880. De voorzitter stelt aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven der herkozen leden van den Raad, de heeren Jn. Schuit en D. Kloosterboer, en ;t gekozen lid. den heer H. Nol. Tot leden der commissie Aan onderzoek worden benoemd de heeren M. Kalis, J. Ruijs en P. Bakker. Na onderzoek der geloofsbrieven, waarbij de heeren Schuit en Kloosterboer niet tegen woordig waren, verklaart de commissie deze in orde en wordt besloten de benoemden als leden a-an den Raad toe te laten. Van de Gezondheidscommissie te Schagen is een a-er- zoek ingekomen, om mede te werken tot het tot stand komen van een regeling op de keuring van vleesch. B. en W. stellen voor hierop niet in te gaan, om 'reden er geringe behoefte aan bestaat en t contro leeren door een persoon in a-erscheidene gemeéntén le bezwaarlijk zal blijken te zijn. Algemeen besluit de Raad niet mede te werken, Met algemeene slemmen besluit men te aanvaarden de regeling met de gemeente Alkmaar inzake het school gaan a-an kinderen uit deze gemeente te Alkmaar en daarvoor een verordening vast te stellen op de hef fing cu invordering dier schoolgelden. B. en W. dienen hierop de gemeenterekening, dienst 1910 in, welke sluit met een ontvangst van f 9113,73*/» en een uitgaaf a-an f 9072.40. Tot leden van de com missie lot nazien dier rekening Avorden benoemd de hee ren M. Kalis, Jb. Ruijs en D. Kloosterboer. De voorzitter deelt mede, dal de tariefwerken aan de veldwachterswonüig een totaal aanwijzen a-an f 39. zijnde voor twee kasten, 't stukadooren van den schoor steen en 3 M. pijp voor den regenwaterbak. Bij de rondvraag vraagt de heer D. Kloosterboer aanstelling a-an een melkcontroleur en het uitdiepen van een «ik bij A. YVagenaar. Het eerste wordt ver wezen naar B. en \V:, tot nader onderzoek, terwijl op het tweede goedgunstig wordt beschikt. Op a-oorstel a-an den heer Jn. Wagenaar besluit men den grond om de jonge boomen van graszoden te ontdoen, waarna de vergadering wordt gesloten, om in comité over te gaan ter behandeling van een paar recla mes op den hoofdelijken omslag. PURM EREND, 1 Augustus. 173 Stapels Kleine Kaas f 32.50. Met Rijksmerk f 35.50. 911 KG. Boter l 1,35 a f 1.43. 433 Run deren. waaronder 290 vette en 14 Stieren. Vette stug 70 a 85 cent per KG. Gelde stug f 150 a f 190. Melkkoeien stug f 180 a f 260. 93 Vette Kalveren 80 a 100 cent per KG. 414 Nuchtere Kalveren f 12 a f 24 stug. 233 Vette Varkens 46 a 51 cent per KG. vlug. 31 Magere Varkens f 18 a f 28 stug. 217 Biggen f 8 a f 14 stug. 1645 Schapen en Lamme re». Vette stug f 20 a f 25. Lammeren stug f 11 a f 15. 32 Zak Peren f4.50 a 10. 40 Zak Appelen f 3,50 a f 5,50 per zak. Kipeiereu f 4 a f 4.50 per 100 stuks. ALKMAAR, 31 Juli. Aangevoerd 7 Koeien en Ossen f 220 a f 270, 54 vette Kalveren f 40 a f 92, per pond f 0,80 a. f 0,90. 45 nuchtere Kalveren f 8 a f 20, 286 Schapen f 18 a f 25, 4 lammeren f 14 a f 18, 255 vette Varkens f 0,38 a f 0,49 per KG., 17 magere ld. f 18 a f 26. AMSTERDAM, 31 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 199 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 11e kwal. 81 a 85 ct., 2e kwal. 71 a 79 ct., 3e kwal. 60 a 70 ct. per Kg., 130 melk- en kalfkoeien f 200 a f 350 per stuk, 103 nuchtere kalveren f 7 a f 14, 508 vette varkens, le kwal. 43 a 45 ct., id. 2e en 3e kwal. 41 a 43 ct., Overz. en Geld. 11e kwal. 43 a 45 ct., Id. 2e en 3e kwal. 41 a 43 ct. per Kg. WINKEL, 31 Juli. Aalbessen rood 12 a 18 ct Zwart 19 ct. Kruisbes sen 9 a 11 ct Frambozen 18 a 22 ct. Augurken 6 a 20 ct. per pond. Bloemkool f 2,40 per 100. Kom kommers f 2 a f 3 per 100. Pruimen f 0,25 a f 0.35 per 100. Slaboonen f 0,32% a f 0,45 per 1000. Aard appelen f 1,10 a f 1,25 per zak. Preen f 3,70 a f 4,80 per mand. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUD» 31 JuU. Aanvoer 1000 zak aardappelen, 652 baal stlverulen. Groote muizen f 1,35 a f 1,55. Drielingen f 0,6d f 0,70. Kleine f 0,20 a f 0,30. Schotten f 0,90 a f 1,20. Drielingen f 0,90 a f 1,40 per 35 KG. Zilver uien f 4,10 a f 4.60. Drielingen f 3,40 a f 3,80. Gro ve f 2,a f 2,20. Gele nep f 3,80 a f 4,50. Drielin gen f 1,80 a f 1,90 per 50 KG. NOORD.SCHAR WO LDE, 1 Augustus. Bloemkool Jlste soort f 7,a f 11,80. 2e soort t 0,50 a f 1,50 per 100.. MEDEMBLIK, 31 Juli. Aardappelen: Groote Muizen f 1,35 a f 1,45. Kleine Muizen f 0,30 a f 0,40. Groote Ronde f 0,85 a f 0,95. Bonte f 1,a f 1,10. Blauwe f 1,a 1,10 per HL. Aanvoer 1980 manden of zakken. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Juli. Aardappelen, gladblaadjes, f 1,35 a f 1,55. Muizen f 0,85 a f_ 1,40. Schoolmeesters f 0,90 a f 1,35. Graaf Jes f 1,35 a f 1,50 per zak. Slaboonen f 0,23 a f 0,28 pper 1000. Zilverulen f 3,60 a f 4.90. Drie lingen f 2,90 a f 3,20 per baal. Bloemkool le soort f 4 a f 9,20. 2e soort f 0,60 a f 1,50. Roode kool f 3,6 a f 5,80. Gele kool f 5,10 a f 7,40. Witte kool f 6,70 a f 7 per 100. Wortelen 1,40 a 2,90 per 1100 bos. Broek op LangendUk. In de week van 24 tót eu met 29 Juli werden aan de afslagmarkt aangevoerd 11354 zak aardappelen, 705100 bloemkool. 105300 roode kool, 3700 gele kool. 1000 witte kool, 240 baal zilverulen, 224 bos rabarber, 700 KG. augurken, en 808000 slaboonen. Van de laadplaats werden verzonden 253 wagons groenten. Advertentie n. Getrouwd: W. WIEDIJK Dz. en M- SCHILD Wd. die mede nameDS familie hunnen harte- 1 ij ken dank betuigen, voor de vele blij ken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Barsingerhorn, 28 Juli 1911. Heden overleed onz Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader S. Jonker, in den ouderdom van ruim 72 jaren. Uit aller naam, Wed, 8. JONKER—Kaap. Winkel, 30 Juli 1911. Heden overleed, na eeD lang durig smartelijk lijden, onze innig ge liefde Echtgenoote, Moeder ea Dochter geb. PRINS, in dea ouderdom van 41 jaren. P. SCHAGEN Jr. P. A. SCHAGEN J. A. SCHAGEN A. PRIN8 A. W. E. PRINS-Meijer. Helder, 29 Juli 1911. Onzen hartelijken dank, voor de blijken van deelneming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer E. Vlessing, te Texel. I. PRINS Az. R. PRINSVlessing en Kinderen. Alkmaar, 31 Juli 1911. Er biedt zich aaD. TE KOOP xjc uicui zxcu uau, - I ""-'l Door Levens- en Onsevallenrerz. 111 Terstond gevraagd, een of Weduwe z. kinderen, dienst te treden. Br. fr. letter Z. A. bureau van dit blad. uit den boerenstand, bij A Grasweg, Anna Paulowna j GEVRAAGD, eerderEen met 1 September of 15 a 16 jaar, bij L. v. d. OORD, Win kelier, Het Zand. Door aanschaffing eener snijmachine beveelt ondergeteekende zich beleefd aan van Duin v00r levering van PRIMA MACHI- NA AL GESNEDEN ROOKVLEESCH en METWORST. Tevens dagelijks verkrijgbaar prima versch PAARDEN VLEESCH. Aanbevelend. Jn. BRUIN, Nieuwe-Niedorp. Heden overleed, na een langdu rig, doch geduldig lijden, mijn geliefde Echtgenoote Grietje Pijper, in den ouderdom van 22 jaar en 8 maan den, mij nalatende één kind, nog te jong om het zware verlies te beseffen. A. VAN DUIN Pz. Anna faulowna, 29 Juli 1911, Terstond gevraagd Inlichtingen aan 't bur. dezer Crt. Voor de vele blijken van deelneming en belangstelling ondervonden bij het overlijden onzer lieve vrouw en moeder Trijntje Breebaart, betuigen wij onzen haitelijken dank. Uit aller naam. E KLUIJVER. Winkel, 29 Juli 1911. Vraagt inlichtingen bij ondergetee kende. Koopt voor de grootste firma tc Lisse; M. Veltihtizen van Zanten zone.v. Aanbevelend, Gevraagd, een Huishoudst* P.G. uit den boerentand, liefst tusschen de 30 k 40 jaar, om direct in dienst te treden, of zoo spoedig mogelijk, bij een alleenwonend man, met een flinke boer derij. Br. fr. lett. Z. Z .bur. van dit bl. Gevraagd: goed kunnende melken P.G, wooing beschikbaar, bij G. LIEFHEBBER, Oude Niedorp. Te koop, 10 beste 1 vijfjarig zwart Merrie- paard, mak in alle tuigen. C. BUTTER Jz. te N- Niedorp. gerbrug. Door Levens- en Ongevallenverz. Mij. flink kunnende melken, om direct inBLOKKER, Belkmerweg, Scha- worden gevraagd, dionat *a tradon Rr fr lottar 7. 71 1 actieve personen welke genegen zijn tegen een klein maandelijksch vast salaris en flinke pro visie, zich te belasten met het aanwer ven van nieuwe leden en het incasseeren dezer premie's. Vereischtegoede refe- rentien. Br. lett. V 56, alg. adv. bur. Rouma en Co., Amsterdam. Roode per fl. 1/ /I 20 10 25 23 ct. Aan de Zuivelfabriek „de Landbouw" te Haarlem (Spaarnwouderstraat 34) wordt gevraagd om zoo spoedig moge lijk in dienst te treden, een Zwarte Kruidenazijn Beleefd aanbevelend, Laagzijde - Schagen. die tevens genegen is aan alle voorko mende werkzaamheden deel te nemen. Br. met afschrift van getuigschriften worden zoo spoedig mogelijk ingewacht. Een Te koop gevraagd, ongeveer Te koop, 19 wagens puik te bevragen bij C. GROET, Poolland, West Friesche Dijk. (geen laagstam,) prijsopgaaf wordt ingewacht bij C. DITO Ka naai weg 6, Helder. Aan hetzelfde adres een zesjarig paard te koop, Zwarte ruin. Terstond gevraagd, een goed bekend met vuurwerk en hoefbe slag, bij S. TIMMERMAN, gedipl. hoef smid, 't Zand. te koop. Wit Zand per sji praam f 0. 75. Stopzand f 0. 50. liggende aan het vaarwater in de Ach tergeest. Verkrijgbaar bij K. VRIES, St. Pan- cras. Te koop of te huur een waarin verkocht worden Kruideniers-en Grutterswaren, Er worden voor direct gevraagd - - jong mensch (P.G.) 2ag zich gaarne met i Sept. geplaatst bij boerderij, liefst omtrek Wieringer- waard, flink kunn. melken en met an- dere werkzh. op de hoogte. Hoog salari geen Vèfelschte, maar zal meer op goe- I de behandeling gelét worden. Br fr. bur. dezer courant, lett. D. P hoog loon en voor langen tijd werk bij Böj][6fll)8^1(611 PfRlllGIl C. LEEUW, te Aardswoud. I Alle Verhuurders of Eigenaren van Mevrouw van LIDTH DE JEUDE W o n i n g e n, die aanschrijving hebben te Alkmaar, vraagt met 1 September of gekregen, over verbetering van regen- later een flinke I bakken en privaten, worden uitgenoodigd des avonds acht uur, kunnende koken en genegen huiswerk ^er bespreking daarvan te komen bij den te verrichten. t T achterzaal, en aanverwante artikelen, in deommid- delijke nabijheid van de Markt te Scha-1 leperd, gen. Brieven franco, lett. X. IJ. Z. Bureau van dit blad. hOns Belang", te Hoogwoud, wenscht aan te besteden: 112 H.L Gerstemeel en 190 H.L. Maismeel, j in de maanden Aug., Sept. en October De voorwaarden zijn te bekomen bij den Secretaris, alwaar de monsters voor of op 9 Augustus kunnen worden inge- Heer J. IG'ESZ, over het Slot. ingang Namens het Bestuur, P. BEST Jz., Voorzitter. J. E. ROL, Secretaris. eenig en afdoend middel tegen ZOMERSPROETEN. Prijs per pot B0 cent. Proefpotjes 25 cent. Voor Schagen alleen verkrijgbaar bfi J. ROTGANS. Te Oude Niedorp bij K. PIE. Te Nieuwe Niedorp bij M. KLERK Te Wieringerwaard bij J E. VOS, Te Hipp. Wieringen bij J. BOERSEN. Te Oever bij M. GORTER, Voor Engros bij J J. DE VRIES Zaadmarkt Alkmaar.

Schager Courant | 1911 | | pagina 3